FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM sprintti R2
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Perä Tapio RR 12.07 0.00.00 84.33
2 Torrkulla Magnus Femman 12.14 0.00.07 83.10
3 Weckman Janne VeVe 12.15 0.00.08 82.55
4 Kallio-Könnö Jarno RasKu 12.32 0.00.25 80.26
5 Reitti Mikko Orient 12.33 0.00.26 79.74
6 Saari Petri VaajTe 12.37 0.00.30 78.90
7 Saarinen Mikko KangSK 12.39 0.00.32 78.27
8 Hannuksela Jari Pohjant 12.48 0.00.41 76.94
9 Mamia Tero Koovee 12.53 0.00.46 76.03
10 Salo Markus PunKu 12.54 0.00.47 75.52
11 Kankaanpää Vesa OK77 12.58 0.00.51 74.73
12 Nurminen Ilkka HS 13.08 0.01.01 73.38
13 Fränti Juha RasKu 13.19 0.01.12 71.97
14 Vapa Marko OH 13.20 0.01.13 71.48
15 Närvä Marko VeVe 13.22 0.01.15 70.91
16 Koski Eero YKV 13.24 0.01.17 70.34
17 Lindell Niklas Brahe 13.45 0.01.38 68.16
18 Leppänen Kristian LS-37 13.47 0.01.40 67.62
19 Vapa Mikko OH 13.51 0.01.44 66.91
20 Pulli Veli-Matti RaVa 14.14 0.02.07 64.74
21 Puro-Aho Arto YKV 14.19 0.02.12 63.99
22 Nisula Marko TeuRi 14.45 0.02.38 61.75
23 Tolkki Lauri TarpSu 14.48 0.02.41 61.19
24 Savolainen Tomi RasKe 14.52 0.02.45 60.56
25 Mäkelä Jussi PIF 15.10 0.03.03 59.01
26 Harju Jorma KoS 15.20 0.03.13 58.02
27 Vainio Mikko Koovee 16.00 0.03.53 55.28
28 Kuusivaara Janne EsAk 16.07 0.04.00 54.55
Vennelä Miika Koovee HYL -
Nurminen Joonas JRV HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hölsö Mikko YKV 10.50 0.00.00 77.69
2 Haikonen Risto AnttU 10.51 0.00.01 77.15
3 Ikäheimonen Jari TuMe 10.53 0.00.03 76.50
4 Salo Mikael Orient 10.58 0.00.08 75.51
5 Kettunen Heikki VaajTe 11.03 0.00.13 74.53
6 Märkälä Janne TP 11.14 0.00.24 72.92
7 Kuusinen Petri HlS 11.19 0.00.29 71.98
8 Pulli Antero RR 11.39 0.00.49 69.53
9 Ylikangas Esko RasKu 11.44 0.00.54 68.66
10 Jussila Kari KangSK 11.52 0.01.02 67.50
10 Loukkalahti Marko Delta 11.52 0.01.02 67.50
12 Viitasaari Tommi KoS 12.05 0.01.15 65.55
13 Nisula Markku TeuRi 12.32 0.01.42 62.83
14 Karvonen Sami SalRe 12.39 0.01.49 61.90
15 Reinikka Timo VaaSu 12.43 0.01.53 61.22
16 Tohmola Mika VePo 12.52 0.02.02 60.16
17 Maasilta Tommi RaVa 12.59 0.02.09 59.27
18 Suominen Juha-Matti LaJy 13.06 0.02.16 58.40
19 Nurmi Pasi RasKe 13.10 0.02.20 57.76
20 Kamila Kai SuJu 13.15 0.02.25 57.05
21 Isoherranen Sami OK77 13.28 0.02.38 55.80
22 Nivala Jarmo YlivKu 13.29 0.02.39 55.40
23 Määttä Janne RasHy 13.34 0.02.44 54.73
24 Nevala Pasi TeuRi 13.43 0.02.53 53.80
25 Kaira Miikka KyS 14.10 0.03.20 51.77
26 Leppäniemi Esa VetU 14.33 0.03.43 50.10
27 Hirvonen Petri EE 16.16 0.05.26 44.53
28 Isokangas Tuomo AlajA 16.20 0.05.30 44.08
Hytönen Harri Delta HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Äijälä Timo TP 11.32 0.00.00 64.01
2 Kälviäinen Sami HS 11.37 0.00.05 63.22
3 Nykänen Jouni Navi 11.40 0.00.08 62.62
4 Heikkilä Ossi S-JKL 11.55 0.00.23 60.99
5 Grekelä Heikki Pohjant 11.56 0.00.24 60.58
6 Ukkonen Jukka Navi 11.59 0.00.27 60.01
6 Gynther Kimmo IHR 11.59 0.00.27 60.01
8 Korhonen Jussi OKF 12.05 0.00.33 58.88
9 Parttimaa Timo AngA 12.06 0.00.34 58.49
9 Peltoniemi Vesa KPV 12.06 0.00.34 58.49
11 Kurki Esa RasKu 12.10 0.00.38 57.54
12 Kujala Tapio YKV 12.23 0.00.51 56.22
13 Tyynelä Kari VetU 12.34 0.01.02 55.10
14 Koskinen Seppo JalJa 12.40 0.01.08 54.36
15 Pirilä Erkki LaJy 12.42 0.01.10 53.92
16 Heikkinen Mikko HU-46 12.44 0.01.12 53.48
17 Järvenpää Esa S-JKL 13.00 0.01.28 52.09
18 Kaksonen Martti YKV 13.15 0.01.43 50.82
19 Alvoittu Petri ViPa 13.17 0.01.45 50.40
19 Hilli Kimmo JalJa 13.17 0.01.45 50.40
21 Lassila Jan-Anders Falken 13.26 0.01.54 49.27
21 Joutsensaari Jarmo KangSK 13.26 0.01.54 49.27
23 Raitanen Anssi TVV 13.30 0.01.58 48.46
24 Nokka Ilkka Rasti88 13.41 0.02.09 47.53
25 Korhonen Ilkka KuoSu 14.15 0.02.43 45.38
26 Ronkainen Timo KoS 14.33 0.03.01 44.18
27 Järvinen Petri Hiisi 14.40 0.03.08 43.57
28 Lyyluoma Pasi TeuRi 15.11 0.03.39 41.83
29 Kinnari Jukka SuJu 15.21 0.03.49 41.13
Hauhia Teemu RasKu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Storvall Stefan Kronan 10.36 0.00.00 65.78
2 Jetsonen Juhani KuoSu 11.11 0.00.35 62.03
3 Hirvensalo Jorma SaPu 11.20 0.00.44 60.89
4 Ahonen Pekka TP 11.24 0.00.48 60.21
5 Vuorinen Pekka Orient 11.27 0.00.51 59.64
6 Routsi Jyrki Hiisi 11.29 0.00.53 59.15
7 Viitasaari Sauli KoS 11.32 0.00.56 58.58
7 Junkala Eero KannUra 11.32 0.00.56 58.58
9 Hämäläinen Markku RaVa 11.45 0.01.09 56.89
10 Mehto Harri VaajTe 11.46 0.01.10 56.50
11 Löfroth Tommy Malax 11.49 0.01.13 55.95
12 Lehto Kari TuMe 11.55 0.01.19 55.18
12 Oikarinen Jarmo TP 11.55 0.01.19 55.18
14 Ala-Sankila Jari Eräp 11.57 0.01.21 54.42
15 Sippola Asko KuortKu 11.58 0.01.22 54.05
16 Tuomisto Juha VaaSu 12.01 0.01.25 53.52
17 Kukkola Pauli SiiRa 12.02 0.01.26 53.15
18 Hakala Heikki KortJV 12.07 0.01.31 52.49
19 Fogelholm Mikael KeU 12.12 0.01.36 51.83
20 Martikainen Ari KeuKi 12.13 0.01.37 51.47
21 von Frenckell Otto Raseborg 12.15 0.01.39 51.03
22 Elo Jussi LaJy 12.28 0.01.52 49.85
23 Lerssi Juha KPV 12.32 0.01.56 49.30
24 Virnala Jukka JalJa 12.44 0.02.08 48.24
25 Patana Pekka LaihLu 12.48 0.02.12 47.71
26 Virtala Arto LaJy 12.54 0.02.18 47.06
27 Asikainen Timo Hiisi 13.13 0.02.37 45.66
28 Jaskari Juhani HU-46 13.16 0.02.40 45.22
29 Kirkkomäki Jarmo KauWi 13.23 0.02.47 44.55
30 Lillandt Stefan Kristina 13.34 0.02.58 43.69

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 10.50 0.00.00 60.82
2 Nissilä Jorma KoS 11.04 0.00.14 59.21
3 Tikkanen Tapio LamSä 11.10 0.00.20 58.37
4 Pellinen Jari AngA 11.29 0.00.39 56.45
4 Pulkkinen Pekka JoKu 11.29 0.00.39 56.45
4 Kurppa Hannu SKVuoksi 11.29 0.00.39 56.45
7 Niinistö Harri AngA 11.40 0.00.50 54.66
8 Hautala Matti ONMKY 11.46 0.00.56 53.89
9 Heikka Markku ONMKY 11.53 0.01.03 53.07
10 Helle Markku SaPu 12.02 0.01.12 52.11
11 Pulkkinen Erkki RaLu 12.09 0.01.19 51.32
12 Tervo Arhi ONMKY 12.11 0.01.21 50.89
13 Jokinen Matti TuVi 12.18 0.01.28 50.12
14 Halme Tapio AngA 12.23 0.01.33 49.50
15 Korpijärvi Asko KannUra 12.25 0.01.35 49.08
16 Höglund Risto ORa 12.28 0.01.38 48.60
17 Saarimäki Ilkka AngA 12.33 0.01.43 48.00
18 Kukonlehto Kyösti VaHa 12.35 0.01.45 47.59
19 Nyystilä Jukka LaihLu 12.42 0.01.52 46.87
20 Halla-Aho Timo AlajA 12.47 0.01.57 46.29
21 Ojapalo Ilkka RR 12.59 0.02.09 45.31
22 Pajukangas Tauno KPV 13.01 0.02.11 44.92
23 Laapas Ossi JoKu 13.07 0.02.17 44.31
24 Kronholm Peter Brahe 13.31 0.02.41 42.74
25 Hattar Allan Falken 14.52 0.04.02 38.62
Valkonen Pekka Kalske HYL -
Pensas Esko LaihLu HYL -
Kivipelto Kalevi AlajA HYL -
Airaksinen Risto ONMKY HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 9.40 0.00.00 58.61
2 Helkkula Rauli TuMe 9.44 0.00.04 57.91
3 Sani Mikko HU-46 10.00 0.00.20 56.07
3 Railimo Matti SOC 10.00 0.00.20 56.07
5 Pietikäinen Markku JoKu 10.09 0.00.29 54.67
6 Keltamäki Seppo JoKu 10.17 0.00.37 53.67
7 Turku Vesa HS 10.23 0.00.43 52.87
8 Virtanen Juhani LHR 10.31 0.00.51 51.93
8 Sipponen Markku PR 10.31 0.00.51 51.93
10 Laine Harri KauKa 10.39 0.00.59 50.72
11 Lövsund Bengt Botnia 10.43 0.01.03 50.14
12 Kerkola Pekka TP 10.51 0.01.11 49.25
13 Pietilä Pekka KangSK 11.02 0.01.22 48.17
14 Jylkkä Markku YlivKu 11.03 0.01.23 47.83
14 Svedström Mats NOK 11.03 0.01.23 47.83
16 Savonen Esko HlS 11.15 0.01.35 46.46
17 Koivukangas Erkki KäTa 11.17 0.01.37 46.06
18 Ylikoski Erkki KanSu 11.26 0.01.46 45.20
19 Lassila Heikki PiTa 11.32 0.01.52 44.55
20 Hahtola Aulis RasKu 11.43 0.02.03 43.61
21 Slotte Harald Botnia 11.44 0.02.04 43.29
22 Salminen Esko SuSi 12.03 0.02.23 41.91
23 Majasaari Kari SuJu 12.04 0.02.24 41.61
24 Siuko Hannu SuSe 12.10 0.02.30 41.03
25 Rauma Håkan Botnia 12.11 0.02.31 40.73
26 Pusa Raimo ViRuS 12.43 0.03.03 38.79
27 Tarvainen Juhani PiTa 13.08 0.03.28 37.34
28 Salonen Kauko ViPa 13.21 0.03.41 36.51
29 Lehtiniemi Pekka SaSu 14.08 0.04.28 34.28
30 Päivänranta Pertti JoKu 19.13 0.09.33 25.06

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 8.28 0.00.00 57.92
2 Hanhela Mauno HaHe 9.13 0.00.45 52.93
3 Loukonen Veikko PiKe 9.21 0.00.53 51.90
4 Orpana Risto SOC 9.22 0.00.54 51.54
5 Juola Eero KoS 9.29 0.01.01 50.64
6 Sane Kari HS 9.31 0.01.03 50.19
7 Hörkkö Jaakko MSParma 9.38 0.01.10 49.32
8 Peltola Timo MSParma 9.53 0.01.25 47.82
9 Jokinen Pentti KanSu 9.57 0.01.29 47.24
10 Pajala Tauno EsSu 10.04 0.01.36 46.44
11 Rapakko Timo SuSi 10.10 0.01.42 45.74
12 Karvonen Raimo SuSi 10.15 0.01.47 45.12
13 Rusko Heikki VaajTe 10.21 0.01.53 44.44
14 Hyyryläinen Jorma Navi 10.36 0.02.08 43.15
15 Tammisaari Pentti HirvHe 10.44 0.02.16 42.38
16 Lågland Henry VaaSu 10.46 0.02.18 42.01
17 Karjalainen Seppo KuoSu 10.47 0.02.19 41.71
18 Kesti Tapani KuortKu 10.52 0.02.24 41.16
19 Koistinen Leo VaRa 10.55 0.02.27 40.74
20 Hongisto Heimo LoJa 11.02 0.02.34 40.08
21 Kattilakoski Matti KPV 11.06 0.02.38 39.61
22 Mustonen Lauri AlatPi 11.18 0.02.50 38.68
22 Peltola Tuomo MSParma 11.18 0.02.50 38.68
24 Åkerblom Måns GIF 11.27 0.02.59 37.73
25 Lehtonen Matti SaRa 11.29 0.03.01 37.40
26 Jääskeläinen Esko Hiisi 11.36 0.03.08 36.81
27 Torrkulla Roy Minken 11.46 0.03.18 36.07
28 Halkosaari Severi HimU 12.40 0.04.12 33.31
29 Orrensalo Reijo TuVi 13.30 0.05.02 31.06
30 Kätkä Vesa Reima 13.33 0.05.05 30.76

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 9.28 0.00.00 49.64
2 Salo Markku LS-37 9.43 0.00.15 48.11
3 Pelkonen Toivo YlikNM 9.53 0.00.25 47.05
4 Junttila Olavi HS 10.04 0.00.36 45.96
5 Hietaharju Antti ÄhtU 10.16 0.00.48 44.82
6 Hakio Risto HS 10.22 0.00.54 44.16
7 Valtonen Teuvo Hiisi 10.23 0.00.55 43.85
8 Salmi Tarmo JoKu 10.30 0.01.02 43.13
9 Rantala Heikki EE 10.31 0.01.03 42.83
10 Jonkka Arvo RasKa 10.32 0.01.04 42.54
11 Kettunen Seppo Jyry 10.57 0.01.29 40.70
12 Palomäki Mikko HyRa 11.09 0.01.41 39.75
12 Hovikorpi Aarno HlS 11.09 0.01.41 39.75
14 Gunell Kurt Falken 11.10 0.01.42 39.25
15 Kanerva Unto Jyry 11.16 0.01.48 38.69
16 Vapanen Jukka RasKa 11.34 0.02.06 37.47
17 Ekström Marcus KauWi 11.49 0.02.21 36.48
18 Erkkilä Olavi HlS 12.15 0.02.47 34.99
19 Viiri Jyrki HirvHe 12.21 0.02.53 34.51
20 Saario Pentti LoJa 12.29 0.03.01 33.94
21 Aronen Osmo RasKa 12.40 0.03.12 33.26
22 Keskinen Matti TikSu 13.09 0.03.41 31.85
23 Fränti Eero KoS 13.25 0.03.57 31.04
24 Holm Lars-Gunnar Botnia 14.05 0.04.37 29.40
25 Mikkilä Mauno NivU 14.12 0.04.44 28.98
26 Sandvik Klas Terjärv 18.03 0.08.35 22.67
27 Staffans Per-Erik Vörå 19.50 0.10.22 20.51
28 Mård Leo Kristina 22.46 0.13.18 17.76
Nikkinen Yrjö HyRa HYL -
Häkkinen Tapani IPR HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 11.55 0.00.00 79.28
2 Sell Raisa OK77 12.18 0.00.23 76.21
3 Palomäki Sanna LapVi 12.23 0.00.28 75.09
4 Louhisola Meri Lynx 12.42 0.00.47 72.63
5 Polso Anne VetU 12.46 0.00.51 71.67
6 Pekkala Sini EsSu 12.50 0.00.55 70.72
7 Forsström Heidi Botnia 13.03 0.01.08 68.97
8 Muukkonen Eveliina MSParma 13.13 0.01.18 67.54
9 Åstrand Ulla-Maria Botnia 13.36 0.01.41 65.08
10 Salmi Maria LappRi 13.46 0.01.51 63.75
11 Routsi Anastasia Hiisi 13.47 0.01.52 63.14
12 Häggman Johanna Malax 13.55 0.02.00 61.99
13 Ojala Leena RasKu 14.11 0.02.16 60.30
14 Jämsén Miia MuuRa 14.39 0.02.44 57.87
15 Puro-Aho Veera YKV 16.05 0.04.10 52.25
16 Torvinen Sirpa OH 16.45 0.04.50 49.73
17 Lundén Kati MaMa 17.03 0.05.08 48.41
18 Rotola-Pukkila Minna KauKa 17.21 0.05.26 47.15
19 Nurmikumpu Melina KoskRi 17.30 0.05.35 46.32
Tahvanainen Anu LS-37 HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari TP 9.57 0.00.00 77.80
2 Haataja Mirka EsSu 10.50 0.00.53 70.82
3 Pietilä-Annala Jaana KangSK 10.54 0.00.57 69.76
4 Pulli Tessa RaVa 11.10 0.01.13 67.49
5 Nieminen Tuula RasKu 11.13 0.01.16 66.58
5 Mattsson Ingela PIF 11.13 0.01.16 66.58
7 Rintanen Mari KangSK 11.17 0.01.20 64.97
8 Koivuniemi Kirsi LS-37 12.10 0.02.13 59.69
9 Hannuksela Eija Pohjant 12.13 0.02.16 58.89
10 Salo Marjaana SiikSi 12.43 0.02.46 56.04
11 Peltoniemi Anne KPV 12.47 0.02.50 55.21
12 Yrjölä Ulla MuuRa 13.03 0.03.06 53.56
13 Rokka Susanna LHR 13.16 0.03.19 52.17
14 Wasström Lotta Solf 14.18 0.04.21 47.92
15 Klemetti Tarja LipTa 14.49 0.04.52 45.79
16 Kuusisto Merja LaihLu 16.26 0.06.29 40.87
17 Rajasaari Kristiina RasKe 17.53 0.07.56 37.17
Palmen Virpi EsSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Remahl Virpi LS-37 10.59 0.00.00 69.23
2 Nurmi Anne AngA 11.07 0.00.08 67.80
3 Viilo Annika TP 11.26 0.00.27 65.33
4 Äijälä Tiina KangSK 11.35 0.00.36 63.91
5 Varpula Marjut EsSu 11.42 0.00.43 62.70
6 Lotvonen Arja LaiVe 11.45 0.00.46 61.86
7 Kurri Leena Navi 11.54 0.00.55 60.52
8 Tyrni Minna KuortKu 12.06 0.01.07 58.96
9 Ala-Kasari Outi RasKu 12.19 0.01.20 57.38
10 Katajamäki Tuija KauWi 12.21 0.01.22 56.68
11 Huhtanen Meri TP 12.38 0.01.39 54.88
12 Viitanen Kirsi OH 12.44 0.01.45 53.92
13 Korpela-Kamila Heidi SuJu 12.52 0.01.53 52.84
14 Suhonen Sirpa KuoSu 13.01 0.02.02 51.72
15 Järvinen Tuija HlT 13.09 0.02.10 50.68
16 Perkkalainen Johanna EE 13.30 0.02.31 48.87
17 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 14.15 0.03.16 45.83
18 Jokikokko Tarja OuTa 15.24 0.04.25 41.97

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 10.58 0.00.00 68.29
2 Kihlström Kirsi Hanka 11.44 0.00.46 63.39
3 Sarkki Sirkka KeU 12.03 0.01.05 61.30
4 Linko Rita EsSu 12.17 0.01.19 59.72
5 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.19 0.01.21 59.15
6 Miettinen Jaana TuS 12.20 0.01.22 58.65
7 Kankaanpää Tarja KauWi 12.36 0.01.38 57.01
8 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 13.07 0.02.09 54.37
8 Airaksinen Merja KuoSu 13.07 0.02.09 54.37
10 Rajamäki Terhi KangSK 13.13 0.02.15 53.19
11 Raatikainen Päivi LohiRa 13.30 0.02.32 51.69
12 Toivonen Merja EE 13.37 0.02.39 50.88
13 Ojajärvi Päivi RasKe 13.54 0.02.56 49.47
14 Laurila Saija KangSK 13.58 0.03.00 48.87
15 Jetsonen Sari KuoSu 14.06 0.03.08 48.05
16 Hakkarainen Riitta RaKaS 14.14 0.03.16 47.24
17 Piispanen Eija OuHu 14.34 0.03.36 45.80
18 Väänänen Mervi OuTa 14.59 0.04.01 44.19
Tammisalo Netta KangSK HYL -
Raitanen Tuija TVV HYL -
Mäkelä Anja RiSu HYL -
Juga Liisa KeU HYL -
Eisanen Tea MaMa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raiko Erja HyRa 11.27 0.00.00 59.63
2 Kalliola Pirkko MaMa 11.33 0.00.06 58.48
3 Illaru Sinikka Delta 11.42 0.00.15 57.11
4 Saarimäki Helena AngA 11.54 0.00.27 55.53
4 Taimisto Sinikka MSParma 11.54 0.00.27 55.53
6 Liimatainen Raili RiSu 12.43 0.01.16 50.82
7 Virtanen Marjo Hiisi 12.46 0.01.19 50.05
8 Niemi Tuire TP 12.50 0.01.23 49.22
9 Ahlqvist Kristiina Raus 13.04 0.01.37 47.78
10 Ojapalo Anneli RR 14.29 0.03.02 42.60
11 Juura Maarit KanSu 14.42 0.03.15 41.47
12 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 16.04 0.04.37 37.49
13 Ahonkivi Irma RasKa 20.11 0.08.44 29.48
14 Toivonen Kaisu OH 20.17 0.08.50 28.97
Hovirinta Marjo TuMe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 9.52 0.00.00 58.75
2 Björklund Gunilla Falken 10.04 0.00.12 57.10
3 Pulkkinen Arja JoKu 10.54 0.01.02 52.30
4 Fred Bodil Femman 11.19 0.01.27 49.94
4 Suomalainen Marja L-US 11.19 0.01.27 49.94
6 Törrö Maria-Leena VaHa 11.41 0.01.49 47.55
7 Siuko Anja SuSe 11.45 0.01.53 46.87
8 Saari Irmeli HirvHe 11.46 0.01.54 46.39
9 Turku Kaija HS 11.50 0.01.58 45.72
10 Sauru Seija PoRa 12.03 0.02.11 44.50
11 Stoor Anne KoS 12.14 0.02.22 43.44
12 Tarkiainen Sirpa SuSe 12.42 0.02.50 41.46
13 Laine Kaija KauKa 12.54 0.03.02 40.44
14 Karvonen Pirjo SuSi 13.03 0.03.11 39.61
15 Hautala Tuula ONMKY 15.19 0.05.27 33.43
16 Finnilä Katariina VetU 15.44 0.05.52 32.24
17 Lassila Eija VetU 16.59 0.07.07 29.58
18 Kanerva Marja Raus 19.53 0.10.01 25.02
Pått Saga Minken HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppälä Eila YKV 10.28 0.00.00 57.26
2 Mannervesi Helena PR 11.32 0.01.04 51.45
3 Karvinen Tuulikki HS 11.53 0.01.25 49.43
4 Hurskainen Seija VaHa 12.06 0.01.38 48.05
5 Paatero Leena EsSu 12.35 0.02.07 45.72
6 Sandgren Ann-Mari NOK 12.57 0.02.29 43.97
7 Sulander Mirja-Liisa EE 13.00 0.02.32 43.34
7 Muikku Rauni Navi 13.00 0.02.32 43.34
9 Salmela Juulia RiSu 13.16 0.02.48 41.56
10 Piiparinen Seija RasKa 14.21 0.03.53 38.01
11 Tanska Eeva EsSu 14.22 0.03.54 37.55
12 Vilppola Anneli Iisu 14.28 0.04.00 36.87
13 Ohramaa Tuula Jyry 14.55 0.04.27 35.36
14 Liuha Tuulikki S-JKL 17.32 0.07.04 29.74
15 Valjakka Leena Navi 18.20 0.07.52 28.11
16 Kastemaa Tuuli HirvHe 19.57 0.09.29 25.54

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 11.08 0.00.00 46.54
2 Jalkanen Marke VaHa 11.37 0.00.29 43.27
3 Piskonen Leena Navi 11.50 0.00.42 41.16
4 Mattila Anneli Iisu 13.25 0.02.17 35.15
5 Tahvanainen Pirkko HU-46 16.36 0.05.28 27.47
6 Ruusunen Marja-Liisa EE 25.05 0.13.57 17.56

Sarja H35B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halonen Tero KoskRi 17.36 0.00.00

Sarja H40B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtimäki Harri RMH 13.13 0.00.00 49.93
2 Kujanpää Marko AlajA 16.08 0.02.55 37.84
3 Talvitie Jari PoRa 20.09 0.06.56 27.84

Sarja H45B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Numminen Hannu EsAk 14.14 0.00.00 44.52
2 Luhtanen Aki MSParma 14.27 0.00.13 43.12
3 Rinta Jari PoRa 14.32 0.00.18 42.15
4 Mutka Jouni S-JKL 14.33 0.00.19 41.38
5 Lehtosaari Jari HaHe 15.05 0.00.51 39.21
6 Huhtanen Ossi TP 15.46 0.01.32 36.84
7 Kajavalta Jyrki TuS 16.01 0.01.47 35.61
8 Kuusivaara Juha RasKa 16.32 0.02.18 33.86
9 Suhonen Timo KuoSu 18.21 0.04.07 29.93
Byggningsbacka Johan Brahe HYL -

Sarja H50B
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Högholm Kenneth Femman 11.41 0.00.00 46.17
2 Toppari Reijo KauWi 12.39 0.00.58 42.11
3 Laine Markku MU 12.59 0.01.18 40.51
4 Reinikka Kenneth HyRa 13.00 0.01.19 39.94
5 Åkerman Jari RasKe 13.12 0.01.31 38.82
6 Järvinen Jari HlT 13.23 0.01.42 37.79
7 Linna Heikki RasKe 13.27 0.01.46 37.10
8 Jurvakainen Jari S-JKL 13.36 0.01.55 36.19
9 Piispanen Reima SalRe 13.40 0.01.59 35.52
10 Toivonen Jari EE 14.03 0.02.22 34.07
11 Puustinen Tuomo Pihkan 14.13 0.02.32 33.20
12 Senttula Asko S-JKL 14.23 0.02.42 32.35
13 Liukkonen Jari IHR 14.37 0.02.56 31.37

Sarja H55B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 11.39 0.00.00 53.68
2 Konttila Sauli KannUra 12.03 0.00.24 51.30
3 Saarela Esa KoS 12.08 0.00.29 50.35
4 Lind Sune Falken 13.04 0.01.25 46.20
5 Nylund Sven-Olof Botnia 13.16 0.01.37 44.96
6 Heittola Juhani RasKu 13.19 0.01.40 44.25
7 Leppälä Martti HlS 13.53 0.02.14 41.93
8 Kaataja Jorma RasKe 14.54 0.03.15 38.58
9 Ahlroth Timo TurSa 14.56 0.03.17 38.01
10 Kartaslammi Ari KyRa 15.03 0.03.24 37.24
11 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 15.19 0.03.40 36.12
12 Pihlajamaa Martti VetU 15.26 0.03.47 35.38
13 Ahlqvist Hannu Raus 15.46 0.04.07 34.17
14 Lehto Esa HS 17.44 0.06.05 29.97

Sarja H60B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Håkan Falken 10.27 0.00.00 42.99
2 Tarvonen Keijo Kalske 11.34 0.01.07 38.19
3 Nurminen Ari VaHa 12.18 0.01.51 35.30
4 Lassila Vesa M VetU 12.22 0.01.55 34.51
5 Törmälä Samuli YlivKu 12.36 0.02.09 33.28
6 Pollari Kalevi YKV 12.53 0.02.26 31.96
7 Vainio Markku T. Koovee 14.53 0.04.26 27.16
8 Terävä Seppo XYZ 15.01 0.04.34 26.42
9 Kujanpää Heikki AlajA 15.14 0.04.47 25.56
10 Antikainen Raimo VetU 20.41 0.10.14 18.46

Sarja H65B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wessman Risto Delta 10.38 0.00.00 42.84
2 Taipalus Esko RasKe 11.45 0.01.07 38.19
3 Backman Sven-Olof Falken 12.00 0.01.22 36.82
4 Virtanen Kalle RaLu 12.20 0.01.42 35.27
5 Jalkanen Erkki VaHa 12.27 0.01.49 34.39
6 Varjonen Antero RR 13.53 0.03.15 30.35
7 Kujala Asko KoS 14.18 0.03.40 28.99
8 Kajava Viljo KuoSu 15.42 0.05.04 25.97
9 Jylhä Keijo JRV 18.35 0.07.57 21.57
10 Toivonen Klaus OH 20.26 0.09.48 19.28
Teppo Jaakko KoS HYL -

Sarja H70B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luukko Jukka LS-37 10.19 0.00.00