FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sisä-Suomen Rastipäivät 2. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kahelin Jouni VaajTe 1.20.19 0.00.00 72.74
2 Pietiläinen Juha RastiE4 1.30.04 0.09.45 64.06
3 Sivill Keijo RastiE4 1.30.24 0.10.05 63.01
4 Sompi Jani JRV 1.33.24 0.13.05 60.21
5 Kaplas Jarkko JoKu 1.35.01 0.14.42 58.41
6 Kärkkäinen Matti VaajTe 1.37.54 0.17.35 55.95
7 Silvasti Heikki MuuRa 1.42.09 0.21.50 52.90
8 Hartman Janne VaajTe 1.53.06 0.32.47 47.14
9 Soininen Tuomas RasPi 1.53.50 0.33.31 46.19
10 Maukonen Timo RastiE4 1.54.45 0.34.26 45.19
11 Alonen Matti S-JKL 2.15.37 0.55.18 37.69
12 Lamminsivu Harri S-JKL 2.23.53 1.03.34 35.02
Vehmas Risto ViRuS KES -
Bäckström Anders Femman EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjolainen Timo SuoVa 1.05.49 0.00.00
2 Ylikangas Timo PyPo 1.12.57 0.07.08

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jämsen Arttu LohiRa 38.49 0.00.00
2 Wiklund Johan Falken 45.34 0.06.45

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 1.07.12 0.00.00
2 Björklund Sebastian Falken 1.25.49 0.18.37

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 1.09.47 0.00.00 53.11
2 Mönttinen Sami RastiE4 1.15.59 0.06.12 47.56
3 Kujanpää Marko AlajA 1.21.22 0.11.35 43.27
4 Koivusalo Juha IlU 1.24.02 0.14.15 40.80
5 Myllykoski Pekka S-JKL 1.27.57 0.18.10 37.93
6 Näpänkangas Mika S-JKL 1.30.35 0.20.48 35.80
Hakamäki Matti S-JKL HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 58.02 0.00.00 42.98
2 Järvinen Jari VaajTe 1.00.58 0.02.56 39.89
3 Laasanen Juha LaihLu 1.04.40 0.06.38 36.64
4 Mäkelä Markku ViRuS 1.10.30 0.12.28 32.72
5 Holm Mikael Minken 1.21.34 0.23.32 27.52
6 Kivelä Jari PerhKi 1.27.44 0.29.42 24.87
7 Hyttinen Tarmo RastiE4 1.27.51 0.29.49 24.13

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 54.31 0.00.00 55.52
2 Hirvensalo Jorma SaPu 54.47 0.00.16 54.56
2 Kärkkäinen Panu JRV 54.47 0.00.16 54.56
4 Korhonen Timo Hanka 57.05 0.02.34 51.04
5 Ylönen Juhani RastiE4 1.00.06 0.05.35 47.85
6 Martikainen Ari KeuKi 1.00.56 0.06.25 46.57
7 Turunen Juha ViPa 1.03.45 0.09.14 43.92
8 Jylhä Seppo KäTa 1.03.58 0.09.27 43.18
9 Ala-Hukkala Juha RaJu 1.09.49 0.15.18 39.02
10 Salonen Hannu KonnU 1.12.00 0.17.29 37.31
11 Kalliokoski Arto PerhKi 1.14.07 0.19.36 35.73
12 Koponen Pekka LohiRa 1.14.54 0.20.23 34.86
13 Paananen Jarmo SalRe 1.27.30 0.32.59 29.40
Tuomisto Juha VaaSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilpeläinen Mauri KuoSu 51.06 0.00.00 52.62
2 Aasla Hannu Koovee 51.13 0.00.07 51.90
3 Nyberg Henry Orient 51.30 0.00.24 51.01
4 Laitinen Seppo Kalske 52.26 0.01.20 49.51
5 Helle Markku SaPu 53.05 0.01.59 48.32
6 Vehmaa Hannu Koovee 53.28 0.02.22 47.39
7 Poikolainen Leo RastiE4 55.07 0.04.01 45.41
8 Rustari Mauri ViRuS 56.46 0.05.40 43.55
9 Kurittu Lassi S-JKL 57.51 0.06.45 42.19
10 Jylhä Kauko KäTa 1.04.10 0.13.04 37.56
11 Karhunen Juha KuoSu 1.07.53 0.16.47 35.04
12 Väätäinen Hannu ViPa 1.12.12 0.21.06 32.52
13 Siitonen Hannu RastiE4 1.16.20 0.25.14 30.35
14 Hämynen Timo ÄäSa 1.17.57 0.26.51 29.32
Leppäsalmi Juhani KeuKi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 58.31 0.00.00 43.59
2 Slotte Harald Botnia 1.00.09 0.01.38 41.77
3 Sompi Eero JRV 1.03.09 0.04.38 39.18
4 Virtanen Matti ViPa 1.07.43 0.09.12 35.97
5 Koivula Jouko RasKa 1.07.48 0.09.17 35.37
6 Järvenpää Voitto RastiE4 1.09.46 0.11.15 33.82
7 Pusa Raimo ViRuS 1.09.51 0.11.20 33.23
8 Puolakka Pekka SäynSa 1.26.23 0.27.52 26.43
Harald Hilding Falken HYL -
Raatikainen Pekka RastiE4 KES -
Hytönen Jorma RastiE4 KES -
Lahti Jaakko S-JKL EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Risto ViPa 58.21 0.00.00 34.65
2 Partanen Paavo HyRa 1.00.25 0.02.04 32.84
3 Taipalus Esko RasKe 1.03.05 0.04.44 30.85
4 Pajukangas Heikki KPV 1.03.11 0.04.50 30.20
5 Seilonen Reino KaSu 1.03.44 0.05.23 29.34
6 Krats Matti S-JKL 1.08.49 0.10.28 26.63
7 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.17.43 0.19.22 23.09
8 Mönttinen Erkki ViPa 4.01.12 3.02.51 7.28
Mali Pentti LohiRa KES -
Tammela Seppo LaukU EIL -
Ilomäki Risto RasKe EIL -
Heimonen Viljo LamSä EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pollari Vilho RastiE4 54.19 0.00.00 37.12
2 Tolmunen Tauno RastiE4 57.20 0.03.01 34.51
3 Näkkilä Matti RastiE4 58.29 0.04.10 33.19
4 Hämäläinen Tauno ViPa 1.12.35 0.18.16 26.22
5 Reini Jaakko TikSu 1.16.23 0.22.04 24.42
6 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.33.19 0.39.00 19.58
7 Malila Sakari PihtTu 1.37.33 0.43.14 18.35
8 Staffans Per-Erik Vörå 1.42.26 0.48.07 17.10
9 Valli Heikki KauKa 1.53.38 0.59.19 15.08

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 44.18 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 32.49 0.00.00 23.18
2 Mård Leo Kristina 50.30 0.17.41 14.31
3 Hytönen Hannu IisVi 59.42 0.26.53 11.47
4 Ojajärvi Kalevi KuortKu 1.00.33 0.27.44 10.68

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 41.17 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyttinen Lauri RastiE4 1.10.14 0.00.00 61.36
2 Martikainen Juha KeuKi 1.13.11 0.02.57 54.47
3 Laasanen Lauri LaihLu 1.19.48 0.09.34 45.90

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harald Joachim Falken 1.08.10 0.00.00
2 Senttula Tuukka S-JKL 1.19.51 0.11.41

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Joonatan PerhKi 55.16 0.00.00 29.66
2 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 55.39 0.00.23 27.25
3 Hartman Teemu S-JKL 1.36.49 0.41.33 14.39

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puranen Konsta Koovee 30.43 0.00.00
2 Lakanen Juho PerhKi 41.03 0.10.20
3 Sipiläinen Konsta S-JKL 52.35 0.21.52
4 Koivusalo Kalle IlU 56.10 0.25.27

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Akseli HalTo 14.40 0.00.00
2 Puranen Aapo Koovee 15.39 0.00.59
3 Lakanen Eetu PerhKi 19.38 0.04.58
4 Laitinen Joona Kalske 20.06 0.05.26
5 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 25.37 0.10.57
Lappalainen Joona Hanka HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laasanen Matti LaihLu 20.05 0.00.00
Peltola Samuli KeuKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saaranen Markus ViiSu 15.09 0.00.00
2 Leppämäki Anton ViiSu 19.24 0.04.15
3 Jussinmäki Pietari HalTo 21.45 0.06.36
4 Klemettinen Simo S-JKL 22.06 0.06.57

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 1.06.48 0.00.00 75.75
2 Tonder Marja AlatPi 1.22.43 0.15.55 59.34
3 Reponen Milka KeuKi 1.25.01 0.18.13 55.95
4 Dambe Signe PR 1.28.12 0.21.24 52.21
5 Karhunen Anni HS 1.41.20 0.34.32 43.94
6 Alvoittu Elina ViPa 1.57.16 0.50.28 36.68
Hemmilä Annika KyS EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leander Heli ViiSu 1.10.54 0.00.00 32.82
2 Laksila Satu RastiE4 1.24.14 0.13.20 25.55
3 Ihanainen Eija SaPu 1.27.34 0.16.40 22.59

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Anu PerhKi 30.56 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Mari RastiE4 1.14.36 0.00.00
2 Kujanpää Maarit KuortKu 1.28.08 0.13.32

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Sari S-JKL 1.08.57 0.00.00 26.32
2 Leppikangas Heli KangSK 1.22.18 0.13.21 20.40
3 Kahelin Anne S-JKL 1.36.42 0.27.45 15.95

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 54.18 0.00.00 32.23
2 Lepo Tarja S-JKL 57.38 0.03.20 28.09
3 Leppäsalmi Päivi KeuKi 1.04.06 0.09.48 23.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 59.00 0.00.00 44.66
2 Kärkkäinen Tarja JRV 1.00.45 0.01.45 41.75
3 Kankaanranta Marja S-JKL 1.10.25 0.11.25 34.62
4 Ojajärvi Päivi RasKe 1.15.43 0.16.43 30.89
5 Laitinen Kirsi Kalske 1.35.30 0.36.30 23.45

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 1.03.59 0.00.00 40.38
2 Jämsen Anneli LohiRa 1.09.30 0.05.31 35.32
3 Laukkanen Kirsti HlT 1.09.31 0.05.32 33.45
4 Harald Mirja Falken 2.20.55 1.16.56 15.58

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Sirpa RasKa 45.52 0.00.00
2 Ikonen Sinikka SaPu 1.03.55 0.18.03
Halme Ritva KiimU HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Tarja SaPu 1.26.25 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Tiina Kalske 1.46.59 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyttinen Inkeri RastiE4 1.08.26 0.00.00 44.07
2 Sipiläinen Pinja S-JKL 1.14.15 0.05.49 39.09
3 Åman Mathilda Botnia 1.18.49 0.10.23 35.39
4 Furubacka Evelina Botnia 1.23.24 0.14.58 32.09
5 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 1.25.12 0.16.46 30.09

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 33.02 0.00.00
2 Sirviö Venla Pohjant 1.02.23 0.29.21
3 Kovanen Maiju ViPa 1.08.05 0.35.03
4 Kauppinen Johanna SaPu 1.33.32 1.00.30
Heinänen Petra SaPu KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Kalliokoski Loviisa PerhKi EIL -
Tuomisto Anu VaaSu EIL -
Tuomisto Satu VaaSu EIL -
Koivusalo Kiia IlU KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 16.52 0.00.00
2 Lilja Kati S-JKL 21.18 0.04.26
3 Kovanen Anu ViPa 25.15 0.08.23
4 Nieminen Asta S-JKL 29.50 0.12.58
5 Näpänkangas Aino S-JKL 35.55 0.19.03

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinänen Sanni SaPu 34.59 0.00.00
2 Holm Peppiina ViiSu 36.54 0.01.55
Näpänkangas Elsa S-JKL EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 15.41 0.00.00
2 Lakanen Inka PerhKi 21.52 0.06.11
3 Salonen Ronja ViiSu 22.10 0.06.29
4 Lilja Liisa S-JKL 23.33 0.07.52
5 Leppämäki Elsa ViiSu 23.51 0.08.10
6 Lepo Veera S-JKL 25.48 0.10.07
7 Niskanen Lotta ViiSu 28.19 0.12.38
8 Jussinmäki Tuulia HalTo 33.21 0.17.40
9 Moisio Aino SaPu 36.03 0.20.22
Hämäläinen Justiina ViiSu EIL -