FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sisä-Suomen Rastipäivät 1. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno RR 32.37 0.00.00 80.76
2 Kahelin Jouni VaajTe 36.00 0.03.23 72.43
3 Sivill Timo VaajTe 36.32 0.03.55 70.66
4 Kärkkäinen Matti VaajTe 37.45 0.05.08 67.68
5 Oravainen Pasi SiiRa 38.59 0.06.22 64.86
6 Sivill Keijo RastiE4 39.09 0.06.32 63.92
7 Sompi Jani JRV 40.55 0.08.18 60.51
8 Pietiläinen Juha RastiE4 41.22 0.08.45 59.22
9 Kaplas Jarkko JoKu 41.53 0.09.16 57.86
10 Hartman Janne VaajTe 43.49 0.11.12 54.70
11 Senttula Tuukka S-JKL 45.47 0.13.10 51.78
12 Hämäläinen Ari JRV 48.00 0.15.23 48.84
13 Soininen Tuomas RasPi 52.20 0.19.43 44.29
14 Silvasti Heikki MuuRa 1.00.07 0.27.30 38.12
15 Lamminsivu Harri S-JKL 1.00.52 0.28.15 37.22
16 Maukonen Timo RastiE4 1.12.33 0.39.56 30.86
Kallio Kari Koovee EIL -
Bäckström Anders Femman EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjolainen Timo SuoVa 56.40 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jämsen Arttu LohiRa 18.52 0.00.00 33.00
2 Laininen Heikki SiiRa 23.56 0.05.04 24.06
3 Wiklund Johan Falken 26.16 0.07.24 20.15

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajisto Teemu KanSu 36.30 0.00.00 49.51
2 Björklund Sebastian Falken 44.46 0.08.16 37.34
3 Leppäniemi Jani VetU 51.33 0.15.03 29.80

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllykoski Pekka S-JKL 33.40 0.00.00 50.63
2 Mönttinen Sami RastiE4 36.17 0.02.37 45.80
3 Varis Pekka PelPo 39.02 0.05.22 41.49
4 Hakamäki Matti S-JKL 40.47 0.07.07 38.66
5 Koivusalo Juha IlU 42.25 0.08.45 36.17
6 Puranen Jarkko Koovee 42.54 0.09.14 34.77
7 Kujanpää Marko AlajA 1.04.44 0.31.04 22.38

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 30.13 0.00.00 41.24
2 Laasanen Juha LaihLu 44.08 0.13.55 27.39
3 Järvinen Jari VaajTe 44.18 0.14.05 26.44
4 Kivelä Jari PerhKi 44.32 0.14.19 25.46
5 Holm Mikael Minken 51.42 0.21.29 21.21
6 Hyttinen Tarmo RastiE4 54.18 0.24.05 19.50

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvensalo Jorma SaPu 29.43 0.00.00 59.51
2 Kärkkäinen Panu JRV 30.26 0.00.43 57.39
3 Martikainen Ari KeuKi 30.31 0.00.48 56.50
4 Lillandt Stefan Kristina 30.32 0.00.49 55.75
5 Tuomisto Juha VaaSu 33.50 0.04.07 49.66
6 Ylönen Juhani RastiE4 34.34 0.04.51 47.97
7 Koponen Pekka LohiRa 36.06 0.06.23 45.32
8 Mehto Harri VaajTe 36.16 0.06.33 44.50
9 Salonen Hannu KonnU 36.34 0.06.51 43.53
10 Korhonen Timo Hanka 36.37 0.06.54 42.87
11 Jylhä Seppo KäTa 40.57 0.11.14 37.79
12 Turunen Juha ViPa 44.00 0.14.17 34.67
13 Paananen Jarmo SalRe 56.58 0.27.15 26.39

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Seppo Kalske 23.37 0.00.00 53.45
2 Helle Markku SaPu 23.46 0.00.09 52.50
3 Nyberg Henry Orient 24.43 0.01.06 49.89
4 Vehmaa Hannu Koovee 25.03 0.01.26 48.64
5 Kilpeläinen Mauri KuoSu 25.11 0.01.34 47.81
6 Etu-Huitti Arto MSParma 27.12 0.03.35 43.73
7 Raatikainen Seppo SaPu 28.31 0.04.54 41.20
8 Kurittu Lassi S-JKL 29.50 0.06.13 38.89
9 Väätäinen Hannu ViPa 30.52 0.07.15 37.12
10 Hämynen Timo ÄäSa 31.51 0.08.14 35.52
11 Siitonen Hannu RastiE4 34.13 0.10.36 32.63
12 Karhunen Juha KuoSu 35.57 0.12.20 30.65
13 Aasla Hannu Koovee 38.38 0.15.01 28.15
14 Jylhä Kauko KäTa 44.09 0.20.32 24.30
Poikolainen Leo RastiE4 EIL -
Leppäsalmi Juhani KeuKi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Slotte Harald Botnia 28.16 0.00.00 43.71
2 Nynäs Henning Brahe 28.44 0.00.28 42.46
3 Virtanen Matti ViPa 30.03 0.01.47 40.09
4 Savolainen Martti SäynSa 32.28 0.04.12 36.63
5 Koivula Jouko RasKa 32.41 0.04.25 35.91
6 Sompi Eero JRV 37.28 0.09.12 30.92
7 Järvenpää Voitto RastiE4 38.17 0.10.01 29.85
8 Hytönen Jorma RastiE4 40.59 0.12.43 27.51
9 Puolakka Pekka SäynSa 44.49 0.16.33 24.81
10 Paikkala Jarmo Jyry 49.23 0.21.07 22.20
11 Harald Hilding Falken 49.58 0.21.42 21.64
Raatikainen Pekka RastiE4 HYL -
Pellinen Antero RastiE4 KES -
Lahti Jaakko S-JKL EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 26.44 0.00.00 42.80
2 Havia Pertti MaMa 29.02 0.02.18 38.99
3 Häkkinen Risto ViPa 29.30 0.02.46 37.96
4 Tammela Seppo LaukU 29.42 0.02.58 37.29
5 Kettunen Kimmo SäynSa 30.46 0.04.02 35.60
6 Partanen Paavo HyRa 31.10 0.04.26 34.75
7 Korhonen Pauli SäynSa 32.49 0.06.05 32.63
8 Seilonen Reino KaSu 34.38 0.07.54 30.56
9 Karppinen Eino SäynSa 34.44 0.08.00 30.12
10 Kaivosaari Viljo RastiE4 34.52 0.08.08 29.65
10 Krats Matti S-JKL 34.52 0.08.08 29.65
12 Ihanainen Olavi SaPu 37.58 0.11.14 26.59
13 Partanen Tauno SäynSa 39.20 0.12.36 25.35
14 Mali Pentti LohiRa 44.20 0.17.36 22.22
Mönttinen Erkki ViPa KES -
Ilomäki Risto RasKe EIL -
Heimonen Viljo LamSä EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reini Jaakko TikSu 30.26 0.00.00 35.66
2 Pollari Vilho RastiE4 30.28 0.00.02 34.95
3 Tolmunen Tauno RastiE4 31.51 0.01.25 32.79
4 Valli Heikki KauKa 35.52 0.05.26 28.55
5 Näkkilä Matti RastiE4 37.44 0.07.18 26.60
6 Staffans Per-Erik Vörå 39.10 0.08.44 25.11
7 Holm Lars-Gunnar Botnia 41.19 0.10.53 23.31
8 Hämäläinen Tauno ViPa 44.42 0.14.16 21.09
Malila Sakari PihtTu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti UurU 32.30 0.00.00
2 Moisio Paavo SaPu 33.55 0.01.25

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 30.48 0.00.00 22.61
2 Rahm Väinö RastiE4 37.01 0.06.13 17.40
3 Hytönen Hannu IisVi 45.22 0.14.34 13.05

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 38.51 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Juha KeuKi 36.23 0.00.00 62.21
2 Laasanen Lauri LaihLu 38.56 0.02.33 53.77
3 Hyttinen Lauri RastiE4 39.44 0.03.21 48.42

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harald Joachim Falken 43.17 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Joonatan PerhKi 37.12 0.00.00
2 Hartman Teemu S-JKL 1.20.32 0.43.20

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puranen Konsta Koovee 18.55 0.00.00
2 Koivusalo Kalle IlU 23.11 0.04.16
3 Sipiläinen Konsta S-JKL 23.49 0.04.54
4 Lakanen Juho PerhKi 28.23 0.09.28

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puranen Aapo Koovee 18.25 0.00.00
2 Lappalainen Joona Hanka 20.35 0.02.10
3 Jussinmäki Akseli HalTo 20.57 0.02.32
4 Laitinen Joona Kalske 27.39 0.09.14
5 Lakanen Eetu PerhKi 28.02 0.09.37
6 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 52.28 0.34.03

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laasanen Matti LaihLu 22.17 0.00.00
2 Peltola Samuli KeuKi 23.13 0.00.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saaranen Markus ViiSu 13.44 0.00.00
2 Leppämäki Anton ViiSu 16.36 0.02.52
3 Jussinmäki Pietari HalTo 18.08 0.04.24
4 Klemettinen Simo S-JKL 18.53 0.05.09

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 33.55 0.00.00 70.13
2 Tonder Marja AlatPi 38.11 0.04.16 60.96
3 Reponen Milka KeuKi 44.33 0.10.38 51.10
4 Dambe Signe PR 44.52 0.10.57 49.61
5 Karhunen Anni HS 47.08 0.13.13 46.14
6 Kaipio Auli RastiE4 58.48 0.24.53 36.12
7 Alvoittu Elina ViPa 1.02.55 0.29.00 32.95
8 Hemmilä Annika KyS 1.04.22 0.30.27 31.41

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Anu PerhKi 31.01 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Mari RastiE4 54.14 0.00.00
2 Kujanpää Maarit KuortKu 56.23 0.02.09

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Sari S-JKL 37.36 0.00.00
2 Leppikangas Heli KangSK 40.50 0.03.14
Kahelin Anne S-JKL KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Päivi KeuKi 36.30 0.00.00
2 Lahtinen Ulla S-JKL 36.46 0.00.16

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 32.18 0.00.00 40.05
2 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 33.15 0.00.57 35.99
3 Laitinen Kirsi Kalske 44.48 0.12.30 24.55
Kankaanranta Marja S-JKL EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jämsen Anneli LohiRa 35.08 0.00.00 39.50
2 Laukkanen Kirsti HlT 36.34 0.01.26 36.06
3 Puolakka Päivi SäynSa 39.31 0.04.23 31.61
4 Harald Mirja Falken 1.06.02 0.30.54 17.86

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 25.52 0.00.00 40.94
2 Koivula Sirpa RasKa 29.07 0.03.15 33.64
3 Ikonen Sinikka SaPu 30.02 0.04.10 29.97

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Havia Tuula MaMa 32.33 0.00.00
2 Rantala Tarja SaPu 38.24 0.05.51

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Tiina Kalske 1.15.02 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantanen Milla ViiSu 52.19 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyttinen Inkeri RastiE4 20.53 0.00.00 44.93
2 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 35.52 0.14.59 25.18
3 Åman Mathilda Botnia 36.48 0.15.55 23.59
4 Sipiläinen Pinja S-JKL 37.17 0.16.24 22.34
5 Furubacka Evelina Botnia 51.56 0.31.03 15.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 19.37 0.00.00
2 Kovanen Maiju ViPa 25.20 0.05.43
3 Kauppinen Johanna SaPu 28.52 0.09.15
4 Sirviö Venla Pohjant 29.51 0.10.14
5 Heinänen Petra SaPu 46.01 0.26.24

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Satu VaaSu 24.24 0.00.00
2 Tuomisto Anu VaaSu 26.08 0.01.44
Koivusalo Kiia IlU KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 16.00 0.00.00
2 Kovanen Anu ViPa 21.23 0.05.23
3 Lilja Kati S-JKL 25.34 0.09.34
4 Nieminen Asta S-JKL 1.16.17 1.00.17

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinänen Sanni SaPu 29.08 0.00.00
2 Lehtonen Ellanoora SaPu 37.38 0.08.30
3 Holm Peppiina ViiSu 39.42 0.10.34

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 14.44 0.00.00
2 Leppämäki Elsa ViiSu 16.49 0.02.05
3 Salonen Ronja ViiSu 17.44 0.03.00
4 Lilja Liisa S-JKL 18.57 0.04.13
5 Niskanen Lotta ViiSu 24.00 0.09.16
6 Lakanen Inka PerhKi 24.58 0.10.14
7 Jussinmäki Tuulia HalTo 27.19 0.12.35
Hämäläinen Justiina ViiSu EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leander Heli ViiSu 31.57 0.00.00 31.18
2 Ihanainen Eija SaPu 34.28 0.02.31 26.74
3 Laksila Satu RastiE4 44.43 0.12.46 18.94