FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rastijahti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hramov Andrei Hiisiras 1.12.53 0.00.00 80.89
2 Tranchand Frederic OK Hälle 1.14.29 0.01.36 77.32
3 Pihl Peeter MS Parma 1.14.35 0.01.42 75.40
4 Virtanen Janne Paimion 1.17.35 0.04.42 70.73
5 Efimov Roman Hiisiras 1.22.26 0.09.33 64.92
6 Laine Tuomo Delta 1.25.39 0.12.46 60.89
7 Suonpää Olli MS Parma 1.31.23 0.18.30 55.58
8 Nummi Ilari Angelnie 1.31.26 0.18.33 54.06
9 Janlöv Matti IF Sibbo 1.35.06 0.22.13 50.55
10 Putaja Pekka Suunta-S 1.37.32 0.24.39 47.89
11 Kuutti Veli-Pekka Pertteli 1.51.54 0.39.01 40.53
12 Farkas David Helsingi 1.53.42 0.40.49 38.69
13 Hakkarainen Tuomas MS Parma 2.01.13 0.48.20 35.17
Seppä Jussi Suunta-S KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Ville Hiisiras 58.23 0.00.00 65.17
2 Suominen Petteri MS Parma 1.05.58 0.07.35 56.24
3 Matilainen Juha Lahden S 1.07.22 0.08.59 53.65
4 Hänninen Jarkko Delta 1.17.59 0.19.36 45.13
5 Valtanen Juhani Hinnerjo 1.23.39 0.25.16 40.94
6 Kankare Mikko Someron 1.25.50 0.27.27 38.79
7 Tarkia Miikka Turun Su 1.29.53 0.31.30 35.98
8 Valtanen Lassi Hinnerjo 1.36.00 0.37.37 32.70
9 Mänty Eero Hirvensa 1.38.21 0.39.58 30.95
10 Valtanen Taneli Hiisiras 1.43.15 0.44.52 28.56
11 Joutsi Kimmo Lost 1.51.10 0.52.47 25.67
12 Reeni Esko Riihimäe 2.02.43 1.04.20 22.48
Sychev Maxim Hiisiras HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkasaari Jukka RastiPii 50.41 0.00.00 33.08
2 Rantala Ilkka Riihimäe 58.11 0.07.30 27.09
3 Uusitalo Timo Rajamäen 58.38 0.07.57 25.16
4 Huhtala Juho-Matti Yläneen 1.12.53 0.22.12 18.86
5 Korpio Timo Valkeako 1.15.01 0.24.20 16.99
6 Korpela Antti Loimaan 1.15.36 0.24.55 15.52

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Länsiluoto Aapo Rasti-Ju 1.40.35 0.00.00
2 Junnila Jukka Tamperee 2.30.11 0.49.36

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Mika Suomusjä 1.18.36 0.00.00 57.49
2 Numminen Mika Urjalan 1.18.43 0.00.07 55.26
3 Mauriala Jarmo KooVee 1.18.53 0.00.17 52.99
4 Lautamäki Asko Hämeenli 1.25.35 0.06.59 46.86
5 Tähtinen Timo Helsingi 1.31.44 0.13.08 41.87
6 Hiltula Hannu Pudasjär 1.36.06 0.17.30 38.21
7 Kivelä Tuomas Raisu Lu 1.44.28 0.25.52 33.52
8 Tuomola Jarkko Someron 1.49.56 0.31.20 30.32
9 Juva Mika Muurlan 1.54.26 0.35.50 27.64

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänty Markku Turun Me 1.12.47 0.00.00 62.84
2 Nieminen Markku Pälkänee 1.20.32 0.07.45 55.57
3 Laasonen Mauri Tamperee 1.21.14 0.08.27 53.89
4 Koponen Visa Pertteli 1.22.04 0.09.17 52.15
5 Kujansuu Eero MS Parma 1.23.31 0.10.44 50.07
6 Ekström Thomas MS Parma 1.26.34 0.13.47 47.17
7 Jokinen Pekka Pälkänee 1.29.34 0.16.47 44.50
8 Korhonen Ilkka Kuopion 1.29.57 0.17.10 43.22
9 Ruohola Risto MS Parma 1.31.40 0.18.53 41.34
10 Räbb Rainer Pargas I 1.33.50 0.21.03 39.34
11 Nappu Juha Turun NM 1.39.17 0.26.30 36.19
12 Kuokkanen Ismo Turun Su 1.44.26 0.31.39 33.47
13 Kajavalta Jyrki Turun Su 2.04.06 0.51.19 27.38
14 Rehberger Markku Helsingi 2.14.01 1.01.14 24.62
15 Huhtala Ismo Yläneen 2.18.26 1.05.39 23.13

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisiras 1.07.23 0.00.00 56.72
2 Maunuksela Jari Urjalan 1.11.02 0.03.39 52.79
3 Lehtonen Jukka Turun NM 1.12.45 0.05.22 50.56
4 Aaltonen Tommi MS Parma 1.19.58 0.12.35 45.10
5 Kortetjärvi Hannu Pälkänee 1.20.44 0.13.21 43.79
6 Reinikka Kenneth Hyvinkää 1.22.49 0.15.26 41.82
7 Hänninen Jukka Delta 1.24.45 0.17.22 40.02
8 Hakala Jouni Raision 1.25.19 0.17.56 38.92
9 Teittinen Matti Hiisiras 1.32.05 0.24.42 35.28
10 Mänty Pekka Hirvensa 1.34.42 0.27.19 33.55
11 Koskinen Markku Someron 1.36.55 0.29.32 32.04
12 Kuusisto Kimmo MS Parma 1.37.42 0.30.19 31.05
13 Hakala Seppo Pälkänee 1.54.02 0.46.39 25.97
14 Sjögren Jukka Rastikar 2.06.14 0.58.51 22.90
Laine Matti MS Parma HYL -
Arki Hannu Turun Me HYL -
Uusikartano Simo Turun Me KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku Saarijär 1.08.59 0.00.00 62.95
2 Nummi Esko Punkalai 1.14.04 0.05.05 58.00
3 Keskitalo Jukka Lauttaky 1.14.18 0.05.19 57.19
4 Salonen Matti Vakka-Ra 1.14.29 0.05.30 56.42
5 Valtanen Simo Hinnerjo 1.15.35 0.06.36 54.99
6 Saarimäki Ilkka Angelnie 1.17.35 0.08.36 52.97
7 Etu-Huitti Arto MS Parma 1.17.40 0.08.41 52.31
8 Nurminen Jouko Tamperee 1.20.52 0.11.53 49.67
9 Ojapalo Ilkka Rajamäen 1.20.53 0.11.54 49.08
10 Lehto Esa Helsingi 1.20.59 0.12.00 48.45
11 Ritanotko Markku Turun Me 1.21.11 0.12.12 47.76
12 Valonen Tapani Karkki-R 1.21.16 0.12.17 47.13
13 Forsström Ove OK Raseb 1.23.07 0.14.08 45.53
14 Pulkkinen Erkki Rasti-Lu 1.26.04 0.17.05 43.42
15 Lehtovirta Timo Rastikar 1.27.12 0.18.13 42.33
16 Leppälä Martti Hämeenli 1.27.53 0.18.54 41.47
17 Jokinen Matti Turun Vi 1.31.53 0.22.54 39.16
18 Kinkki Seppo Tamperee 1.35.50 0.26.51 37.06
19 Kuivala Juha Turun Su 1.36.17 0.27.18 36.40
20 Hirvelä Reijo Punkalai 1.38.26 0.29.27 35.13
21 Raiko Markku Hyvinkää 1.40.18 0.31.19 34.01
22 Ahlqvist Hannu Raisu Lu 1.42.21 0.33.22 32.88
23 Viitasalo Harri Riihimäe 1.43.05 0.34.06 32.19
24 Laukka Ville Raisu Lu 1.55.55 0.46.56 28.23
25 Vainikka Jari Raisu Lu 1.55.57 0.46.58 27.82
26 Ölander Ralf Pargas I 2.00.50 0.51.51 26.31
27 Karjalainen Ossi Maarian 2.11.26 1.02.27 23.83
Lindeman Jorma Rasti-Pe KES -
Kuivala Hannu Turun Su KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helkkula Rauli Turun Me 1.08.03 0.00.00 54.57
2 Sipponen Markku Paimion 1.08.06 0.00.03 54.02
3 Nieminen Pertti Rajamäen 1.10.58 0.02.55 51.35
4 Nuuros Risto Suomusjä 1.12.57 0.04.54 49.48
5 Suominen Risto Suomusjä 1.14.49 0.06.46 47.78
6 Huttunen Kari Keravan 1.14.50 0.06.47 47.30
7 Lehtiniemi Pekka Savon Su 1.16.57 0.08.54 45.55
8 Kurikka Pekka Urjalan 1.16.58 0.08.55 45.08
9 Mannonen Mikko Turun Su 1.18.13 0.10.10 43.92
10 Saari Tauno Suunta-S 1.20.36 0.12.33 42.19
11 Vesalainen Markku Angelnie 1.24.44 0.16.41 39.72
12 Kares Olli Hiisiras 1.25.02 0.16.59 39.17
13 Salmenoja Pertti Hirvensa 1.28.01 0.19.58 37.45
14 Turunen Erkki Suunta-S 1.28.06 0.20.03 37.02
15 Alilonttinen Martti MS Parma 1.28.20 0.20.17 36.52
16 Väätäinen Seppo Espoon S 1.28.38 0.20.35 36.01
17 Hongisto Keijo Loimaan 1.31.05 0.23.02 34.66
18 Jäntti Timo Suunta J 1.31.36 0.23.33 34.08
19 Repo Seppo Pihkanis 1.31.52 0.23.49 33.60
20 Keränen Kauko Urjalan 1.32.06 0.24.03 33.14
21 Kämpe Leif OK Raseb 1.37.04 0.29.01 31.09
22 Koskinen Timo Valkeako 1.40.54 0.32.51 29.56
23 Mäkilä Matti Rasti-Vi 1.43.34 0.35.31 28.46
24 Terävä Seppo XYZ 1.47.35 0.39.32 27.08
25 Laine Jaakko Helsingi 1.47.40 0.39.37 26.73
26 Hakanen Kai Vallan S 1.47.49 0.39.46 26.37
27 Kurvinen Veijo Länsi-Uu 1.50.46 0.42.43 25.35
28 Harju Hannu Espoon S 1.51.55 0.43.52 24.78
29 Heikelä Pekka MS Parma 2.51.03 1.43.00 16.01
Virtanen Jorma Hiisiras HYL -
Aarnio Seppo RastiPii HYL -
Välimäki Heimo Turun Vi KES -
Ovaska Ari Epilän E KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka OK Raseb 57.16 0.00.00 53.57
2 Wessman Risto Delta 1.00.37 0.03.21 50.21
3 Kallio Kari Suomusjä 1.00.38 0.03.22 49.80
4 Visa Jouko Suomusjä 1.00.56 0.03.40 49.16
5 Peltola Tuomo MS Parma 1.03.44 0.06.28 46.62
6 Vannas Hannu MS Parma 1.04.30 0.07.14 45.69
7 Korpinen Seppo Rajamäen 1.04.41 0.07.25 45.19
8 Lehtinen Olli Turun Su 1.05.11 0.07.55 44.47
9 Rapakko Timo Suomusjä 1.05.25 0.08.09 43.94
10 Hedenström Rauno Maarian 1.05.33 0.08.17 43.48
11 Rönkkö Paavo Espoon S 1.09.49 0.12.33 40.48
12 Orrensalo Reijo Turun Vi 1.09.55 0.12.39 40.07
13 Ketamo Juhani Suunta-S 1.10.50 0.13.34 39.21
14 Karsikas Raimo Maarian 1.12.04 0.14.48 38.20
15 Mäkinen Jaakko Angelnie 1.12.14 0.14.58 37.78
16 Halkosaari Severi Himangan 1.12.35 0.15.19 37.26
17 Urhonen Seppo Turun Su 1.12.48 0.15.32 36.82
18 Laine Juhani Delta 1.15.57 0.18.41 34.97
19 Euren Pertti RasKa 1.16.54 0.19.38 34.23
20 Hongisto Heimo Loimaan 1.17.13 0.19.57 33.77
21 Saarinen Olli Delta 1.21.31 0.24.15 31.69
22 Sonkki Juhani Paimion 1.21.33 0.24.17 31.38
23 Virta Aare Suomusjä 1.21.42 0.24.26 31.03
24 Mannervesi Simo Paimion 1.25.13 0.27.57 29.47
25 Kaasalainen Oiva Suunta-S 1.28.46 0.31.30 28.01
26 Sane Kari Helsingi 1.31.28 0.34.12 26.92
27 Niemi Pentti Hauhon S 1.38.03 0.40.47 24.87
28 Erkkilä Ahti Paimion 1.40.06 0.42.50 24.12
29 Viljanen Keijo Loimaan 1.40.10 0.42.54 23.86
30 Laakso Raimo Halikon 1.48.13 0.50.57 21.86
31 Sarmanne Matti Riihimäe 1.58.22 1.01.06 19.78
Visa Rauno Suomusjä HYL -
Tiitola Tero Rastikar HYL -
Tammisaari Pentti Hirvensa HYL -
Paldanius Jorma Turun Su HYL -
Loukonen Veikko Piikkiön HYL -
Alanissi Olli Pälkänee HYL -
Virtanen Seppo Rauman T KES -
Jarva Risto Oriveden KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jonkka Arvo Rastikar 50.48 0.00.00 47.01
2 Hovikorpi Aarno Hämeenli 50.50 0.00.02 46.31
3 Jokinen Juhani Maarian 50.52 0.00.04 45.61
4 Valtonen Teuvo Hiisiras 1.02.54 0.12.06 36.34
5 Kuutti Jorma Pertteli 1.02.58 0.12.10 35.76
6 Saario Seppo MS Parma 1.03.33 0.12.45 34.90
7 Mattila Kalervo Rastikar 1.05.44 0.14.56 33.22
8 Eilu Kalevi Rasti-Lu 1.05.50 0.15.02 32.65
9 Kämäräinen Pentti Hiidenki 1.09.52 0.19.04 30.28
10 Eskola Jorma Maarian 1.09.57 0.19.09 29.75
11 Kuusisto Seppo Rasti-Lu 1.14.31 0.23.43 27.47
12 Saario Pentti Loimaan 1.15.10 0.24.22 26.78
13 Lainema Matti MS Parma 1.18.01 0.27.13 25.36
14 Rosenqvist Onni Suosmere 1.19.46 0.28.58 24.38
15 Sulander Heikki Kangasal 1.20.53 0.30.05 23.62
16 Leppänen Hannu Rauman T 1.23.45 0.32.57 22.41
17 Kaukasoina Risto Loimaan 1.24.25 0.33.37 21.83
18 Vuorenpää Sulo Urjalan 1.24.33 0.33.45 21.39
19 Valkonen Taisto Hankasal 1.33.24 0.42.36 19.00
20 Helppolainen Taisto Eura-Kau 1.39.06 0.48.18 17.56
21 Launis Kari Raisu Lu 2.03.14 1.12.26 13.84
Kuokkanen Kari Pihkanis KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nordell Rolf Kimito S 46.44 0.00.00 36.55
2 Tamminen Heikki Maarian 46.45 0.00.01 34.97
3 Lammensalo Jaakko Hiisiras 56.35 0.09.51 27.60
4 Koskinen Jukka Hiisiras 57.26 0.10.42 25.92
5 Siivonen Jukka Rastikar 1.08.46 0.22.02 20.58
6 Marjanen Torsti Salon Vi 1.10.08 0.23.24 19.14
7 Huhtala Olavi Hiisiras 1.18.48 0.32.04 16.10
Helariutta Eero Rastikar HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero Lounais- 1.02.40 0.00.00 31.02
2 Lassila Arto Paimion 1.04.12 0.01.32 28.01
3 Luonteri Tapani XYZ 1.05.57 0.03.17 25.06
4 Ali-Rantala Arvo Loimaan 1.11.18 0.08.38 21.13
5 Laurila Pertti Espoon S 1.13.39 0.10.59 18.48

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietari Marko Hyvinkää 2.13.19 0.00.00 40.72
2 Kerkola Riku Suomusjä 2.15.03 0.01.44 36.18
3 Leppimäki Ilari Hiisiras 2.16.30 0.03.11 31.81
4 Jokela Ville Suunta-S 2.17.10 0.03.51 27.70

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Eero MS Parma 1.01.26 0.00.00 57.16
2 Ruohola Aaro MS Parma 1.01.35 0.00.09 55.31
3 Arola Matias Paimion 1.07.05 0.05.39 49.20
4 Ruohola Akseli MS Parma 1.10.59 0.09.33 45.02
5 Rehn Dennis OK Raseb 1.11.01 0.09.35 43.51
6 Jalli Eero Lounais- 1.14.52 0.13.26 39.87
7 Kerkola Nico Suomusjä 1.14.58 0.13.32 38.41
8 Huila Joona Hiisiras 1.18.55 0.17.29 35.15
9 Rantala Joonas Riihimäe 1.32.42 0.31.16 28.79
10 Parjanen Joona MS Parma 2.09.50 1.08.24 19.74
Leppimäki Jukka Hiisiras KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuokkanen Edvin Turun Su 24.48 0.00.00
2 Hellman Aleksi MS Parma 26.42 0.01.54
3 Kinnala Ville Turun Su 28.16 0.03.28
4 Ekström Rasmus MS Parma 32.28 0.07.40
5 Vuori Justus Turun Su 32.46 0.07.58
6 Piironen Konsta MSParma 34.01 0.09.13
7 Kaihtela Juuso Rasti-Lu 36.03 0.11.15
8 Kanerva Santtu Suunta-S 38.04 0.13.16
9 Korpela Arttu Loimaan 51.50 0.27.02
10 Uusitalo Juho Rajamäen 59.24 0.34.36

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Klaus Paimion 16.30 0.00.00
2 Ekström Niklas MS Parma 17.09 0.00.39
3 Niska Valtteri Lapuan V 21.00 0.04.30
4 Nokka Vesa Rasti 88 21.03 0.04.33
5 Karttila Aleksi MS Parma 21.14 0.04.44
6 Kinnala Kalle Turun Su 23.47 0.07.17
7 Kerkola Teemu Suomusjä 27.00 0.10.30
8 Hirvilammi Kalle Auran Va 31.10 0.14.40

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Teini Taneli Rasti-Lu 35.41 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppä Touko Turun Su 13.35 0.00.00
2 Lautamäki Matias Hämeenli 14.05 0.00.30
3 Kolkkala Vertti MS Parma 18.25 0.04.50
4 Salonen Visa Koovee 21.49 0.08.14
5 Teini Viljami Rasti-Lu 22.57 0.09.22
6 Haanpää Leo Paimion 25.06 0.11.31
7 Huisko Esa MS Parma 38.13 0.24.38
8 Tabsai Natwud Suomusjä 39.17 0.25.42

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Ulrika Koovee 1.11.37 0.00.00 84.71
2 Dambe Inga Paimion 1.11.40 0.00.03 76.19
3 Lindholm Sara OK Raseb 1.22.38 0.11.01 58.73
4 Somova Inna Hiisiras 1.38.34 0.26.57 43.08

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Jenni Hiisiras 46.45 0.00.00 37.55
2 Hoikkala Gun Kimito S 55.08 0.08.23 29.45
3 Kujansuu Marjut MS Parma 1.05.23 0.18.38 22.82
4 Tarkia Anna Turun Su 1.06.34 0.19.49 20.44
5 Prusila Katri Auran Va 1.30.34 0.43.49 13.57

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe Paimion 1.13.17 0.00.00
2 Keränen Sirpa Suunta J 1.34.52 0.21.35

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehmus Satu Hiisiras 1.44.21 0.00.00 25.12
2 Salonen Eeva-Liisa Koovee 1.54.04 0.09.43 19.53
3 Nieminen Minna Itä-Häme 1.58.23 0.14.02 15.50

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina Suomusjä 1.00.30 0.00.00 57.16
2 Teini Heli Rasti-Lu 1.05.05 0.04.35 50.86
3 Koskivaara Eija MS Parma 1.05.12 0.04.42 48.49
4 Havia-Kinnala Helena Angelnie 1.10.43 0.10.13 42.62
5 Seppälä Anu Epilän E 1.19.27 0.18.57 36.07
6 Valkonen-Korhonen Minna Kuopion 1.27.19 0.26.49 31.12
7 Mäkelä Tiina Rauman T 1.28.05 0.27.35 29.17
Hänninen Raija Delta KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hankasal 48.30 0.00.00 62.32
2 Pelto-Huikko Anne Hiisiras 51.23 0.02.53 55.29
3 Laasonen Kirsi Tamperee 51.35 0.03.05 51.56
4 Eisanen Tea Maarian 58.06 0.09.36 42.66
5 Sulavuori Eija Turun Me 1.07.40 0.19.10 33.95
6 Tuuppa Riikka Eura-Kau 1.14.23 0.25.53 28.44

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja Hyvinkää 42.23 0.00.00 61.35
2 Kalliola Pirkko Maarian 42.27 0.00.04 60.24
3 Juura Maarit Kankaanp 42.46 0.00.23 58.78
4 Korpio Aulikki Valkeako 43.44 0.01.21 56.49
5 Saari Marita Suunta-S 46.58 0.04.35 51.68
6 Virtanen Marjo Hiisiras 47.15 0.04.52 50.45
7 Moilanen Kirsti Maarian 47.33 0.05.10 49.22
8 Valonen Eila Karkki-R 47.35 0.05.12 48.27
9 Ahlqvist Kristiina Raisu Lu 47.39 0.05.16 47.30
10 Liimatainen Raili Riihimäe 50.08 0.07.45 44.09
11 Lähteenmäki Pirjo Paimion 56.10 0.13.47 38.58
12 Soanjärvi Tuija Lynx 56.18 0.13.55 37.72
13 Koskialho Elisabeth Rasti-Lu 57.15 0.14.52 36.34
14 Sipponen Airi Paimion 1.00.03 0.17.40 33.92
15 Taimisto Sinikka MS Parma 1.04.34 0.22.11 30.88
16 Turunen Päivi-Kaarina Suunta-S 1.12.23 0.30.00 26.94
17 Ojapalo Anneli Rajamäen 1.28.51 0.46.28 21.46
18 Sarkki Raija Pertteli 1.36.44 0.54.21 19.27
Ahonkivi Irma Rastikar KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja Valkeako 39.39 0.00.00 58.03
2 Salmenoja Hely Hirvensa 40.42 0.01.03 55.12
3 Laine Irmeli Delta 45.36 0.05.57 47.94
4 Kurvinen Ulla Länsi-Uu 47.42 0.08.03 44.62
5 Kämäräinen Paula Hiidenki 47.45 0.08.06 43.37
6 Kainulainen Pirjo Rasti-Lu 52.36 0.12.57 38.28
7 Nurminen Eija Tamperee 57.13 0.17.34 34.18
8 Ritasalo Maaria Vakka-Ra 59.19 0.19.40 32.00
9 Jäntti Kerttu Suunta J 1.03.25 0.23.46 29.03
10 Lankia Hilkka Tamperee 1.14.14 0.34.35 24.02
11 Kaasalainen Tuula Suunta-S 1.14.30 0.34.51 23.16
12 Saarinen Tuula Eura-Kau 1.19.22 0.39.43 21.02
Törrö Maria-Leena Valkeako HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Helena Paimion 41.57 0.00.00 52.20
2 Piiparinen Seija Rastikar 51.01 0.09.04 41.08
3 Ojamaa Marja-Liisa Salon Vi 53.09 0.11.12 37.67
4 Reeni Eva Riihimäe 57.36 0.15.39 33.13
5 Kuutti Kirsti Pertteli 1.05.11 0.23.14 27.84
6 Helppolainen Anni Eura-Kau 1.08.49 0.26.52 25.00
6 Sulander Mirja-Liisa Epilän E 1.08.49 0.26.52 25.00
8 Verha Maija Vakka-Ra 1.12.10 0.30.13 21.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa Epilän E 55.10 0.00.00 42.98
2 Pekkarinen Eila Keravan 1.02.02 0.06.52 35.93
3 Kirkkala Aino Suosmere 1.25.47 0.30.37 24.32
4 Vehmanen Marjatta Keravan 1.38.23 0.43.13 19.76
Fingerroos Seija Paimion KES -
Kallio Tuija Rauman T HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkanen Miitu Kuopion 1.09.46 0.00.00
2 Jakobsson Laura Rastikar 1.15.36 0.05.50

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujansuu Ida MS Parma 1.27.01 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sievi-Korte Sarianna Hiisiras 1.01.12 0.00.00 59.57
2 Kaartinen Selja Angelnie 1.04.25 0.03.13 54.90
3 Jalava Enni Vakka-Ra 1.04.26 0.03.14 53.19
4 Kinnala Venla Turun Su 1.07.46 0.06.34 48.96
5 Fingerroos Camilla Paimion 1.07.47 0.06.35 47.33
6 Ekström Hanne-Line MS Parma 1.07.59 0.06.47 45.59
7 Juva Jonna Angelnie 1.10.20 0.09.08 42.51
8 Yliluikki Henna Suomusjä 1.10.41 0.09.29 40.75
9 Korpela Laura Loimaan 1.37.09 0.35.57 28.52
10 Reuna Laura Hiisiras 1.42.24 0.41.12 25.99
Pöyhönen Saina Hiisi HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina Rasti-Lu 34.02 0.00.00
2 Haapasaari Ilona Turun Su 34.15 0.00.13
3 Huhtala Linda Yläneen 36.03 0.02.01
4 Aaltonen Anniina MS Parma 39.42 0.05.40
5 Laasonen Sonja Tamperee 41.35 0.07.33
Viitala Nina Rasti-No KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Välimaa Emilia Rasti 88 52.45 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarinen Anu Rasti 88 17.26 0.00.00
2 Roos Renja Angelnie 19.35 0.02.09
3 Vuori Jenny Turun Su 22.15 0.04.49
4 Kemppainen Maria Angelnie 34.57 0.17.31
5 Kemppainen Ronja Angelnie 51.11 0.33.45

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtala Julia Yläneen 27.37 0.00.00
2 Heinonen Elina MS Parma 29.27 0.01.50
3 Viili Anni-Martta MS Parma 31.47 0.04.10
4 Viitala Sini Rasti-No 54.02 0.26.25

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Anni Turun Su 14.58 0.00.00
2 Ruohola Ilona MS Parma 19.20 0.04.22
3 Ekström Lotte-Line MS Parma 21.58 0.07.00
4 Saarinen Sini Rasti 88 22.54 0.07.56
5 Tuomisto Saara MS Parma 24.20 0.09.22
6 Syväluoma Aino Turun Su 25.10 0.10.12
7 Salminen Suvi-Tuuli Yläneen 25.20 0.10.22
8 Kemppainen Laura Angelnie 25.33 0.10.35
9 Hirvilammi Ella Auran Va 36.10 0.21.12
Hölsö Essi Paimion KES -

Sarja NUORAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ali-Marttila Aaron Yläneen 39.48 0.00.00