FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
RaKaS kansalliset 1.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni LappRi 34.42 0.00.00 75.02
2 Packalen Totte Lynx 37.03 0.02.21 69.68
3 Laasanen Teemu MU 38.48 0.04.06 65.97
4 Niskanen Petteri RasHy 38.51 0.04.09 65.33
5 Nenonen Heikki SKVuoksi 39.01 0.04.19 64.50
6 Saarilaakso Miko LappRi 40.15 0.05.33 61.98
7 Pietiläinen Juha RastiE4 40.57 0.06.15 60.39
8 Tonder Mika SKVuoksi 42.10 0.07.28 58.13
9 Luoma Ville DELTA 42.12 0.07.30 57.57
10 Kansonen Janne JoKu 42.28 0.07.46 56.70
11 Villanen Simo SKVuoksi 42.43 0.08.01 55.86
12 Similä Lauri SKVuoksi 43.17 0.08.35 54.63
13 Scharnagl Lukas SKVuoksi 44.05 0.09.23 53.15
14 Kansonen Jari JoKu 44.49 0.10.07 51.79
15 Myllärinen Teemu JoKu 44.54 0.10.12 51.21
16 Ovaska Vesa LuuRa 47.01 0.12.19 48.45
17 Asikainen Pasi JoKu 47.17 0.12.35 47.71
18 Tiusanen Hannu Kalske 1.03.16 0.28.34 35.32
Saikko Ville LappRi KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koho Taneli RR 29.36 0.00.00 31.59
2 Raitanen Rauno KanSu 32.44 0.03.08 27.14
3 Pakkanen Raimo MiehVi 36.01 0.06.25 23.36
4 Niilola Matti KS 41.16 0.11.40 19.26

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Ossi KS 38.53 0.00.00 50.43
2 Hujala Teppo Navi 48.50 0.09.57 38.65
3 Kiero Mikko LappRi 51.55 0.13.02 34.94
4 Nykänen Ville Navi 54.13 0.15.20 32.10
5 Länsivuori Toni RaKaS 56.21 0.17.28 29.58

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesisenaho Tero SaPu 35.00 0.00.00 52.16
2 Ilonen Hannu SKVuoksi 37.29 0.02.29 47.79
3 Rautio Mika AnttU 44.55 0.09.55 39.12
4 Korhonen Mika KoHo 45.28 0.10.28 37.89
5 Näpänkangas Mika S-JKL 47.04 0.12.04 35.88
6 Pellinen Antti JoKu 48.46 0.13.46 33.93
7 Sippu Visa InkTe 50.40 0.15.40 31.98
8 Kelosuo Simo SKVuoksi 53.27 0.18.27 29.67
Inkilä Juha LuuRa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 30.39 0.00.00 71.34
2 Kauria Juha ORa 34.28 0.03.49 62.76
3 Kotro Petri KS 35.45 0.05.06 59.85
4 Valkonen Pasi IHR 36.47 0.06.08 57.53
5 Peltonen Jukka LappRi 38.40 0.08.01 54.12
6 Vuorela Mika TP 39.16 0.08.37 52.70
7 Mattila Riku KS 40.30 0.09.51 50.52
8 Takaoja Vesa ORa 44.07 0.13.28 45.84
9 Gureev Maxim RUS 45.38 0.14.59 43.81
10 Myllys Jussi ORa 58.53 0.28.14 33.55
11 Laine Kimmo KyS 1.00.02 0.29.23 32.52
12 Liukkonen Jari IHR 1.01.22 0.30.43 31.43
13 Hakuli Kari KeU 1.03.22 0.32.43 30.07
Kuusinen Mikko HS HYL -
Nurmilaukas Pekka LappRi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Teijo Navi 33.26 0.00.00 55.83
2 Pajuoja Heikki HS 36.24 0.02.58 50.73
3 Niemi Kari-Veli LappRi 40.30 0.07.04 45.10
4 Kosonen Hannu ORa 40.57 0.07.31 44.12
5 Heimala Juha LappRi 41.24 0.07.58 43.16
6 Hyppänen Timo EKSu 41.56 0.08.30 42.13
7 Heikkilä Kari KS 42.01 0.08.35 41.57
8 Lamminpää Antti KärKV 43.10 0.09.44 40.00
9 Koistinen Kari Navi 43.22 0.09.56 39.36
10 Ruotsala Aarne KittU 46.34 0.13.08 36.22
11 Pettinen Risto MulPa 46.57 0.13.31 35.50
12 Lindqvist Petri KS 48.06 0.14.40 34.24
13 Lundgren Rune Orient 50.59 0.17.33 31.91
14 Karjalainen Markus KuoSu 56.37 0.23.11 28.38
15 Karlsson Henrik KS 57.18 0.23.52 27.69

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 34.20 0.00.00 50.82
2 Laapas Ossi JoKu 38.57 0.04.37 43.95
3 Jumppanen Jarmo Pihkan 45.45 0.11.25 36.70
4 Niemistö Juha ViPa 45.54 0.11.34 35.87
5 Höglund Risto ORa 47.08 0.12.48 34.24
6 Laine Pertti MulPa 49.34 0.15.14 31.90
7 Mänttäri Jakke InkTe 53.22 0.19.02 29.01
8 Turkka Esko KS 53.55 0.19.35 28.11
9 Jumppanen Heimo Pihkan 53.56 0.19.36 27.50

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 23.59 0.00.00 59.42
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 25.07 0.01.08 56.38
3 Vanhalakka Rauno KS 27.18 0.03.19 51.55
4 Railimo Matti SOC 28.07 0.04.08 49.73
5 Turku Vesa HS 29.56 0.05.57 46.42
6 Peltonen Heikki KS 30.14 0.06.15 45.66
7 Pasanen Eero KS 30.48 0.06.49 44.53
8 Ollikainen Seppo JuvU 31.09 0.07.10 43.75
9 Myllyaho Lasse KeuKi 31.53 0.07.54 42.46
10 Jarva Risto OrPo 32.03 0.08.04 41.96
11 Pulli Martti LappRi 32.17 0.08.18 41.38
12 Mäkilä Ilmari EsSu 32.24 0.08.25 40.96
13 Hirsimäki Raimo JäPa 32.38 0.08.39 40.39
14 Matikainen Veikko KS 33.20 0.09.21 39.28
15 Töyrylä Hannu KS 33.38 0.09.39 38.66
16 Leino Tapio HS 36.26 0.12.27 35.45
17 Välimäki Pertti LS-37 37.39 0.13.40 34.06
18 Lappalainen Martti Navi 38.14 0.14.15 33.31
19 Kyckling Veli-Matti HS 48.28 0.24.29 26.09
20 Pöntinen Jorma Navi 49.24 0.25.25 25.42
21 Hannula Jorma Haukiv.K 49.32 0.25.33 25.17
22 Puolakka Pekka SäynSa 54.15 0.30.16 22.82
23 Talvisilta Tapio ViRuS 1.03.30 0.39.31 19.36
24 Hujala Jouko Navi 1.08.49 0.44.50 17.73
Alhonnoro Juha KS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Seppo KS 28.19 0.00.00 50.61
2 Rusko Heikki VaajTe 31.27 0.03.08 45.14
3 Kemppi Jorma Navi 32.27 0.04.08 43.34
4 Hakala Pekka KS 33.28 0.05.09 41.62
5 Valtee Pertti HS 34.00 0.05.41 40.57
6 Saarilaakso Jaakko LappRi 36.09 0.07.50 37.79
7 Veijalainen Pertti SKVuoksi 36.37 0.08.18 36.94
8 Orpana Risto SOC 38.10 0.09.51 35.09
9 Honkanen Raimo AngA 42.18 0.13.59 31.34
10 Rönkkö Paavo EsSu 42.41 0.14.22 30.75
11 Ryytty Urho SKVuoksi 42.42 0.14.23 30.42
12 Turunen Kauko LS-37 43.20 0.15.01 29.66
13 Aroniitty Mauri KS 46.15 0.17.56 27.50
14 Rautio Pekka JoKu 46.50 0.18.31 26.87
15 Tiira Timo SKVuoksi 47.04 0.18.45 26.45
16 Punkero Toivo HyRa 49.05 0.20.46 25.09
17 Latvasto Erkki HS 50.04 0.21.45 24.33

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 32.28 0.00.00 42.96
2 Rönn Ralf AOK 34.06 0.01.38 40.34
3 Martikainen Erkki LS-37 34.32 0.02.04 39.29
4 Ruotsalainen Paavo Navi 36.25 0.03.57 36.73
5 Karnaattu Mauri KS 37.29 0.05.01 35.18
6 Haikonen Eino AnttU 38.43 0.06.15 33.57
7 Luukkonen Matti JoKu 42.56 0.10.28 29.83
8 Sorola Matti MulPa 45.55 0.13.27 27.47
9 Matikainen Martti KeKaRa 46.04 0.13.36 26.97
10 Juntunen Olli HS 1.05.43 0.33.15 18.62
Salminen Kari MikVa KES -
Kilo Esko LappRi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 31.17 0.00.00 42.96
2 Kakkola Eero JoKu 32.54 0.01.37 40.08
3 Hänninen Pentti MikVa 34.53 0.03.36 37.08
4 Salmi Jorma NaTe 35.40 0.04.23 35.56
5 Suutari Veikko JoKu 36.55 0.05.38 33.68
6 Ilonen Tauno TY 38.48 0.07.31 31.39
7 Virtakoivu Martti NaTe 43.05 0.11.48 27.69
8 Syrjänen Jukka KyS 44.21 0.13.04 26.33
9 Ruusunen Simo EE 49.50 0.18.33 22.92

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 26.45 0.00.00 34.29
2 Issakainen Paavo SaSu 58.12 0.31.27 14.97
3 Räty Kalevi KS 1.02.28 0.35.43 13.22
Ripattila Mauno KS KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aspinjaakko Olavi PuolRy 47.32 0.00.00
2 Fincke Tauno VeVe 48.52 0.01.20

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutilainen Masa SKVuoksi 52.53 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hakuli Tommi KeU 17.12 0.00.00
2 Peltonen Rene LappRi 25.05 0.07.53

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Daniel KyS 18.04 0.00.00
2 Pasi Antti KyS 21.55 0.03.51
3 Kelosuo Eero SKVuoksi 25.40 0.07.36
4 Niilola Sami KS 39.01 0.20.57

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Niklas KS 14.05 0.00.00
2 Mattila Pyry KS 14.23 0.00.18
3 Lindqvist Arttu KS 16.40 0.02.35
4 Kotro Väinö KyS 18.23 0.04.18
5 Niemi Oskari LappRi 18.43 0.04.38
6 Peltonen Linus LappRi 20.08 0.06.03
7 Mänttäri Eero JoKu 22.07 0.08.02
8 Asikainen Arttu Navi 27.59 0.13.54
9 Myllys Jaakko ORa 53.31 0.39.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Aaro LappRi 13.50 0.00.00
2 Koivisto Mikael KyS 15.42 0.01.52
3 Mänttäri Eino JoKu 16.07 0.02.17
4 Kelosuo Taavi SKVuoksi 18.24 0.04.34
5 Tikkanen Elias EsSu 20.10 0.06.20

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koho Miika RR 21.00 0.00.00
2 Ollikainen Joel Navi 27.00 0.06.00
3 Länsivuori Luukas RaKaS 31.46 0.10.46
4 Piiroinen Teemu RaKaS 37.07 0.16.07

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Sari VeVe 40.37 0.00.00 75.58
2 Nurmela Maiju SWE 41.23 0.00.46 73.17
3 Tonder Marja SKVuoksi 46.15 0.05.38 64.57
4 Luoma Katja KS 46.48 0.06.11 62.91
5 Turkka Saara KS 49.32 0.08.55 58.60
6 Nykänen Eveliina LappRi 50.15 0.09.38 56.93
7 Suomalainen Riikka LappRi 50.24 0.09.47 55.93
8 Kutsenina Lubov RUS 57.32 0.16.55 48.27
9 Länsivuori Katri RaKaS 1.05.30 0.24.53 41.76
10 Packalen Johanna Lynx 1.13.22 0.32.45 36.71
Vääränen Sari KS HYL -
Asikainen Satu KaJu KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Tuula Navi 39.24 0.00.00
2 Näpänkangas Mia S-JKL 1.15.46 0.36.22

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 39.12 0.00.00 47.26
2 Laukkanen Marja KS 39.51 0.00.39 44.17
3 Riipinen Johanna Navi 48.16 0.09.04 34.55
4 Friari Päivi SKVuoksi 1.09.44 0.30.32 22.58

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mari SKVuoksi 39.14 0.00.00 27.28
2 Hedman Kirsi Navi 40.06 0.00.52 25.36
3 Myllys Liisa HS 59.51 0.20.37 16.10
4 Hakuli Mia KeU 1.16.13 0.36.59 11.94

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko Navi 25.03 0.00.00 70.04
2 Myllys Leena HS 27.47 0.02.44 61.57
3 Kauria Pirjo ORa 32.02 0.06.59 52.03
4 Lamminpää Susanna Orient 32.27 0.07.24 50.01
5 Hautala Jaana SaSu 49.52 0.24.49 31.66
6 Gureeva Olga RUS 56.17 0.31.14 27.28
7 Kolehmainen Anne 56.39 0.31.36 26.32

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heimala Heli LappRi 33.59 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekki Päivi KS 25.52 0.00.00 56.32
2 Kattelus Airi KS 28.31 0.02.39 49.17
3 Puolakka Päivi SäynSa 30.58 0.05.06 43.51
4 Heinola Helena JoKu 33.53 0.08.01 38.16
5 Pasanen Anna-Maija KS 36.17 0.10.25 34.13

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöntinen Tuula Navi 30.18 0.00.00 46.12
2 Kauppinen Kyllikki KR 33.37 0.03.19 38.45
3 Särkkä Liisa Navi 45.35 0.15.17 26.06

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 32.46 0.00.00 43.23
2 Ryytty Raija SKVuoksi 33.55 0.01.09 40.51
3 Paatero Leena EsSu 40.28 0.07.42 32.90
Aarniosalo Anneli Navi KES -
Latvasto Pirkko HS KES -
Valjakka Leena Navi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 30.45 0.00.00 40.64
2 Piskonen Leena Navi 51.39 0.20.54 22.38
3 Pelkonen Elli KeKaRa 51.53 0.21.08 20.47

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolehmainen Emilia 51.39 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahvonen Emilia JoKu 29.12 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Mari SKVuoksi 16.12 0.00.00
2 Kiero Ira LappRi 16.42 0.00.30
3 Ovaska Jenni LuuRa 17.12 0.01.00
4 Vesikko Venla JoKu 18.59 0.02.47
5 Tynninen Jenna LappRi 21.32 0.05.20
6 Lonka Minna SKVuoksi 23.01 0.06.49
7 Ahvonen Karoliina JoKu 23.45 0.07.33
8 Kantanen Raisa RaKaS 25.29 0.09.17
9 Jäkälä Jenni SKVuoksi 26.22 0.10.10
10 Huuhko Hanna LuuRa 28.13 0.12.01
11 Pellinen Viivi JoKu 29.08 0.12.56
12 Näpänkangas Aino S-JKL 33.21 0.17.09
13 Ilonen Elina SKVuoksi 34.12 0.18.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 10.22 0.00.00
2 Näpänkangas Elsa S-JKL 13.01 0.02.39
3 Ollikainen Jatta Navi 14.09 0.03.47
4 Korpisaari Seela RiSu 15.08 0.04.46
5 Korpisaari Kaisli RiSu 15.38 0.05.16
6 Toivari Viivi LappRi 17.25 0.07.03
7 Hakuli Hanna KeU 17.35 0.07.13
8 Kiuru Emma RaKaS 18.32 0.08.10
9 Nurmilaukas Emma LappRi 18.47 0.08.25
10 Pussinen Nea RaKaS 19.02 0.08.40
11 Vesisenaho Essi SaPu 19.10 0.08.48
12 Jäkälä Hanne SKVuoksi 22.10 0.11.48

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 13.51 0.00.00
2 Tonder Oona SKVuoksi 21.29 0.07.38
3 Lantta Tinja RaKaS 24.41 0.10.50
4 Saalasti Venla RaKaS 28.02 0.14.11
Vesisenaho Sini SaPu KES -