FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Huippuliiga 3.osakilpailu +MM-kats
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervo Tuomas RR 16.24 0.00.00 98.38
2 Taivainen Olli-Markus PelPo 16.26 0.00.02 97.93
3 Brickhill-Jones David RasKu 16.27 0.00.03 97.58
4 Laakkonen Leo TP 16.32 0.00.08 96.84
5 Föhr Tero VeVe 16.34 0.00.10 96.40
6 Koistinen Olli-Pekka Delta 16.40 0.00.16 95.58
7 Morrison Ross RR 16.41 0.00.17 95.24
8 Niemi Vili RR 16.44 0.00.20 94.71
9 Mäkelä Tuomo AngA 16.45 0.00.21 94.37
10 Kari Tuomas AngA 16.47 0.00.23 93.93
11 Boström Mårten Lynx 16.48 0.00.24 93.60
12 Howald Severin SwissOri 16.50 0.00.26 93.17
13 Kivelä Matti Delta 16.51 0.00.27 92.83
14 Detkov Sergei Hiisi 16.52 0.00.28 92.50
15 Pajunen Jere KR 16.54 0.00.30 92.07
16 Vainio Antti MSParma 16.55 0.00.31 91.74
17 Tsvetkov Dmitry IkNV 16.56 0.00.32 91.41
18 Lehto Jonne VeVe 17.01 0.00.37 90.72
18 Huovila Jarkko TP 17.01 0.00.37 90.72
18 Sorvisto Juha VaajTe 17.01 0.00.37 90.72
18 Fincke Simo-Pekka KR 17.01 0.00.37 90.72
22 Pihl Peeter MSParma 17.04 0.00.40 89.49
22 Taanila Vesa IkNV 17.04 0.00.40 89.49
24 Efimov Roman Hiisi 17.08 0.00.44 88.66
25 Heinmann Kristo EST 17.10 0.00.46 88.25
25 Sild Lauri Delta 17.10 0.00.46 88.25
27 Parjanne Antti Lynx 17.11 0.00.47 87.69
28 Hämäläinen Sami MSParma 17.27 0.01.03 86.11
29 Pohjala Johannes Hiisi 17.28 0.01.04 85.80
30 Portin Fredric PR 17.33 0.01.09 85.16
31 Anttonen Antti VaajTe 17.37 0.01.13 84.60
32 Hodel Thomas SUI 17.38 0.01.14 84.29
33 Patana Mikko IkNV 17.44 0.01.20 83.58
33 Peltola Juha MSParma 17.44 0.01.20 83.58
35 Mattila Tuomas VeVe 17.50 0.01.26 82.65
36 Mattila Tomi MSParma 17.51 0.01.27 82.35
36 Nurmonen Antti KR 17.51 0.01.27 82.35
38 Liukkonen Kalle Delta 17.56 0.01.32 81.51
39 Metsälä Juuso KR 18.01 0.01.37 80.90
40 Salmenoja Samuli MSParma 18.06 0.01.42 80.30
40 Teittinen Panu KangSK 18.06 0.01.42 80.30
42 Sirén Mikko AngA 18.16 0.01.52 79.12
43 Väisänen Henrik Hiisi 18.24 0.02.00 78.32
44 Poltéra Flavio QuackOK 18.27 0.02.03 77.89
45 Tcherbakov Alex AngA 18.29 0.02.05 77.53
45 Huikko Petteri VaajTe 18.29 0.02.05 77.53
47 Kahelin Jouni VaajTe 18.30 0.02.06 77.01
48 Parkkinen Jarno RR 18.33 0.02.09 76.59
49 Leskinen Aleksi Lynx 18.35 0.02.11 76.23
50 Hämälistö Sami TuMe 18.38 0.02.14 75.80
51 Fabritius Mikael Orient 18.44 0.02.20 75.18
52 Tommila Juha Hiisi 18.54 0.02.30 74.30
53 Leskinen Aapo Lynx 18.56 0.02.32 73.95
54 Kinni Juho TP 19.06 0.02.42 73.09
55 Mänkärlä Janne Lynx 19.41 0.03.17 70.72
56 Pohjola Lauri S-JKL 19.56 0.03.32 69.62
57 Mikkola Timo TP 20.00 0.03.36 69.19
58 Tölli Marko S-JKL 20.26 0.04.02 67.52
Muukkonen Petteri VeVe HYL -
Bortnik Alexei AngA HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 16.18 0.00.00 102.38
2 Rantanen Merja Koovee 17.00 0.00.42 97.83
3 Harju Venla TP 17.11 0.00.53 96.47
4 Sianoja Maija MSParma 17.16 0.00.58 95.68
5 Dambe Inga PR 17.19 0.01.01 95.08
6 Vinogradova Natalia AngA 17.21 0.01.03 94.58
7 Lindeqvist Katri PR 17.31 0.01.13 93.36
8 König-Salmi Vroni SwissOri 17.32 0.01.14 92.96
8 Kinni Saila TP 17.32 0.01.14 92.96
10 Kuuselo Riina TP 17.33 0.01.15 92.23
11 Kauppi Minna AR 17.36 0.01.18 91.66
12 Haajanen Sofia Pohjant 17.38 0.01.20 91.17
13 Joensuu Marttiina Pohjant 17.39 0.01.21 90.77
14 Simpson Angela BayofPle 17.40 0.01.22 90.36
15 Feer Isa SwissOri 17.44 0.01.26 89.71
16 Uotila Ulrika Koovee 18.01 0.01.43 87.99
17 Wennman Heini Pohjant 18.08 0.01.50 87.12
18 Hytönen Outi KangSK 18.13 0.01.55 86.41
19 Rudnaya Anastasia Hiisi 18.21 0.02.03 85.48
19 Fristad Ingunn HaldenSk 18.21 0.02.03 85.48
21 Väänänen Mari KR 18.26 0.02.08 84.49
22 Teini Marika RaLu 18.28 0.02.10 84.04
23 Paukkunen Sanna MSParma 18.30 0.02.12 83.59
24 Helgerud Bodil NTNUI 18.36 0.02.18 82.84
25 Gunell Yvonne PIF 18.39 0.02.21 82.32
26 Niittynen Miia Koovee 18.49 0.02.31 81.29
26 Mänkärlä Aino Lynx 18.49 0.02.31 81.29
28 Saarimäki Heini AngA 18.51 0.02.33 80.56
29 Tervo Susanna MSParma 18.55 0.02.37 79.98
30 Raitanen Hanna RR 18.57 0.02.39 79.55
31 Efimova Natalia Hiisi 18.58 0.02.40 79.19
32 Liukkonen Sonja Delta 18.59 0.02.41 78.82
33 Närhi Anna Delta 19.05 0.02.47 78.12
34 Andelin Sanna LaTa 19.10 0.02.52 77.49
35 Heikkonen Anni RasKa 19.14 0.02.56 76.93
36 Munukka Ellu TP 19.21 0.03.03 76.18
36 Tarvonen Silja Kalske 19.21 0.03.03 76.18
38 Patana Jenny Delta 19.22 0.03.04 75.54
39 Mjösund Katja MSParma 19.46 0.03.28 73.73
40 Temjakova Nina PR 19.50 0.03.32 73.20
41 Pulli Liisa TP 19.52 0.03.34 72.80
42 Murtola Elisa VeVe 19.57 0.03.39 72.22
43 Tammemäe Piibe HS 20.01 0.03.43 71.70
44 Predergast Aislinn Abominab 20.08 0.03.50 71.00
45 Autio Päivi Hiisi 21.22 0.05.04 66.65
Mathys Brigitta SwissOri HYL -