FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka, R1, fin +MC-näyttö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gueorgiou Thierry KR 1.28.56 0.00.00 102.15
2 Anjala Topi IkNV 1.29.02 0.00.06 101.73
3 Föhr Tero VeVe 1.30.07 0.01.11 100.20
4 Muukkonen Petteri VeVe 1.30.21 0.01.25 99.64
5 Lakanen Jani VaajTe 1.33.04 0.04.08 96.44
6 Tervo Tuomas RR 1.33.13 0.04.17 95.99
7 Ikonen Pasi VaajTe 1.33.17 0.04.21 95.63
8 Suna Jussi TuMe 1.34.03 0.05.07 94.56
9 Laakkonen Leo TP 1.34.18 0.05.22 94.02
10 Tsvetkov Dmitry IkNV 1.34.24 0.05.28 93.63
11 Parjanne Antti Lynx 1.36.43 0.07.47 91.11
12 Myllärinen Jani Koovee 1.37.27 0.08.31 90.14
13 Lehto Jonne VeVe 1.37.40 0.08.44 89.66
14 Fincke Simo-Pekka KR 1.37.46 0.08.50 89.29
15 Pajunen Jere KR 1.38.21 0.09.25 88.49
16 Nurmonen Antti KR 1.39.18 0.10.22 87.37
17 Mäkinen Vesa AngA 1.39.20 0.10.24 87.06
18 Huovila Jarkko TP 1.39.27 0.10.31 86.69
19 Fagerudd Kim PR 1.39.31 0.10.35 86.35
20 Heinonen Mikko KR 1.39.57 0.11.01 85.71
21 Martomaa Simo KR 1.41.05 0.12.09 84.48
22 Lindeqvist Markus PR 1.41.07 0.12.11 84.18
23 Mäkelä Tuomo AngA 1.41.13 0.12.17 83.83
24 Taanila Vesa IkNV 1.41.17 0.12.21 83.50
25 Taivainen Olli-Markus PelPo 1.41.18 0.12.22 83.22
26 Väisänen Henrik Hiisi 1.41.21 0.12.25 82.91
27 Parkkinen Jarno RR 1.41.22 0.12.26 82.63
28 Airila Hannu KR 1.41.26 0.12.30 82.30
29 Laitinen Petteri KangSK 1.41.57 0.13.01 81.62
30 Mattila Tuomas VeVe 1.42.02 0.13.06 81.29
31 Pohjala Johannes Hiisi 1.42.44 0.13.48 80.47
32 Sirén Mikko AngA 1.42.58 0.14.02 80.02
33 Patana Mikko IkNV 1.43.18 0.14.22 79.50
34 Heinaro Einari HS 1.43.28 0.14.32 79.11
35 Pukema Hannu-Pekka KR 1.43.56 0.15.00 78.49
36 Portin Fredric PR 1.44.10 0.15.14 78.05
37 Fabritius Mikael Orient 1.44.17 0.15.21 77.70
38 Väre Teemu PR 1.44.38 0.15.42 77.18
39 Niemi Vili RR 1.45.57 0.17.01 75.97
40 Istolahti Tuomo YKV 1.47.39 0.18.43 74.51
41 Oikarinen Lauri S-JKL 1.48.34 0.19.38 73.63
42 Hyvönen Pekka AngA 1.49.27 0.20.31 72.79
42 Rantala Kalle KR 1.49.27 0.20.31 72.79
44 Repo Ville Hiisi 1.50.27 0.21.31 71.64
45 Penttinen Topi Orient 1.51.16 0.22.20 70.87
46 Mutka Manu TuMe 1.51.55 0.22.59 70.21
47 Sorsa Perttu Delta 1.54.06 0.25.10 68.63
Hämälistö Sami TuMe KES -
Lakanen Jonne VaajTe KES -
Liuha Jarkko VeVe KES -
Sorvisto Juha VaajTe KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Merja Koovee 1.12.27 0.00.00 104.99
2 Kauppi Minna AR 1.13.05 0.00.38 103.68
3 Fincke Anni-Maija TP 1.14.15 0.01.48 101.65
4 Harju Venla TP 1.18.10 0.05.43 96.19
5 Lindeqvist Katri PR 1.18.55 0.06.28 94.90
6 Heikkonen Anni RasKa 1.20.19 0.07.52 92.88
7 Saarimäki Heini AngA 1.20.45 0.08.18 92.02
8 Joensuu Marttiina Pohjant 1.20.46 0.08.19 91.64
9 Dambe Inga PR 1.20.54 0.08.27 91.13
10 Uotila Ulrika Koovee 1.22.57 0.10.30 88.52
11 Kuuselo Riina TP 1.23.00 0.10.33 88.12
12 Gunell Yvonne PIF 1.23.05 0.10.38 87.68
13 Rantala Maria AngA 1.23.07 0.10.40 87.29
14 Smeds Mia NOK 1.24.23 0.11.56 85.63
15 Haajanen Sofia Pohjant 1.24.47 0.12.20 84.88
16 Lauronen Sirkka-Liisa AR 1.26.27 0.14.00 82.91
17 Mänkärlä Aino Lynx 1.26.32 0.14.05 82.49
18 Wennman Heini Pohjant 1.27.50 0.15.23 80.94
19 Niittynen Miia Koovee 1.28.26 0.15.59 80.06
20 Laine Maria TP 1.28.55 0.16.28 79.29
21 Portin Laura MSParma 1.28.59 0.16.32 78.91
22 Patana Jenny Delta 1.29.08 0.16.41 78.44
23 Pulli Liisa TP 1.30.18 0.17.51 77.11
24 Airila Marika KR 1.31.26 0.18.59 75.83
25 Marila Anna-Sofia TP 1.31.51 0.19.24 75.17
26 Murtola Elisa VeVe 1.31.52 0.19.25 74.84
27 Väänänen Mari KR 1.31.56 0.19.29 74.46
28 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 1.32.30 0.20.03 73.69
29 Kulmala Anni RasKa 1.32.31 0.20.04 73.36
30 Papinsaari Heini KangSK 1.33.09 0.20.42 72.55
30 Munukka Ellu TP 1.33.09 0.20.42 72.55
32 Kinni Saila TP 1.33.36 0.21.09 71.58
33 Teini Marika RaLu 1.33.46 0.21.19 71.14
34 Honkimaa Anni EsSu 1.35.20 0.22.53 69.66
35 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.36.26 0.23.59 68.56
36 Tunis Pernilla Femman 1.36.36 0.24.09 68.14
37 Tarvonen Silja Kalske 1.37.27 0.25.00 67.25
38 Norrgrann Saara PR 1.39.22 0.26.55 65.66
39 Sianoja Maija MSParma 1.39.46 0.27.19 65.10
40 Gurtchenkova Natalia NOK 1.46.30 0.34.03 60.71

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Topias KangSK 1.10.13 0.00.00 95.13
2 Hämäläinen Sami MSParma 1.13.17 0.03.04 90.79
3 Kymäläinen Severi TP 1.13.25 0.03.12 90.28
4 Saari Toni VaajTe 1.15.17 0.05.04 87.70
5 Simosas Otto Orient 1.16.49 0.06.36 85.61
6 Huhtinen Mikko TuS 1.17.29 0.07.16 84.55
7 Laukkarinen Jesse RR 1.17.35 0.07.22 84.11
8 Suominen Miika RR 1.17.41 0.07.28 83.67
9 Henriksson Tobias PIF 1.18.39 0.08.26 82.31
10 Nieminen Janne PR 1.19.52 0.09.39 80.74
11 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.21.42 0.11.29 78.61
12 Mieskoski Kimmo RaLu 1.22.24 0.12.11 77.63
13 Linnainmaa Tero IkNV 1.23.00 0.12.47 76.76
14 Arvola Miika Koovee 1.23.30 0.13.17 75.99
15 Sundelin Peter Femman 1.23.51 0.13.38 75.37
16 Kalve Henri PR 1.25.14 0.15.01 73.84
17 Hasu Topi Orient 1.25.35 0.15.22 73.24
18 Nuuttila Lauri RasKu 1.26.19 0.16.06 72.32
19 Valkama Sami KauWi 1.26.21 0.16.08 72.00
20 Brunell Filip Brahe 1.26.27 0.16.14 71.62
21 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 1.27.23 0.17.10 70.56
22 Heiska Samu KauWi 1.28.37 0.18.24 69.29
23 Haajanen Erik Raseborg 1.30.03 0.19.50 67.90
24 Vainio Eero-Matti MSParma 1.30.21 0.20.08 67.39
25 Sågfors Joel Botnia 1.30.37 0.20.24 66.91
26 Kaskinen Kare UlvUra 1.30.54 0.20.41 66.41
27 Järvinen Seppo AR 1.32.21 0.22.08 65.09
28 Sund Otto Femman 1.32.22 0.22.09 64.80
29 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.33.03 0.22.50 64.05
30 Summanen Eetu RR 1.35.49 0.25.36 61.93
31 Reponen Tommi PR 1.38.38 0.28.25 59.91
32 Seppälä Otso RR 1.40.25 0.30.12 58.59
33 Tolonen Raine VePo 1.41.18 0.31.05 57.82
34 Kronberg Patrick Femman 1.45.05 0.34.52 55.50
35 Huhtanen Pyry Koovee 1.54.27 0.44.14 50.73
Hirvikoski Eero SiikSi HYL -
Simola Mikko Pohjant KES -
Saikko Ville LappRi KES -
Mikkola Oskari HS KES -
Knuuttila Mikko IkNV KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sainio Santeri KangSK 1.06.41 0.00.00 82.01
2 Nenonen Lauri SKVuoksi 1.07.20 0.00.39 80.90
3 Oksanen Tommi HS 1.07.40 0.00.59 80.19
4 Kotro Tuomas SKVuoksi 1.08.20 0.01.39 79.10
5 Närvä Tomi Delta 1.09.23 0.02.42 77.60
6 Kujanpää Jermu Lynx 1.10.04 0.03.23 76.55
7 Vesanto Anssi EsSu 1.12.32 0.05.51 73.65
8 Sipponen Jere PR 1.12.43 0.06.02 73.18
9 Jurvakainen Tuukka S-JKL 1.13.17 0.06.36 72.33
10 Valkonen Lauri IHR 1.14.07 0.07.26 71.23
11 Tuovinen Aleksi KuoSu 1.14.13 0.07.32 70.85
12 Aaltio Aapo RR 1.14.25 0.07.44 70.38
13 Rantala Antti KangSK 1.14.26 0.07.45 70.08
14 Virkki Vili HlS 1.16.07 0.09.26 68.25
15 Hyttinen Lauri RastiE4 1.16.35 0.09.54 67.56
16 Similä Lauri SKVuoksi 1.17.38 0.10.57 66.38
17 Hänninen Jarkko Delta 1.18.05 0.11.24 65.72
18 Virtanen Antti Pihkan 1.18.55 0.12.14 64.76
19 Virekunnas Heikki TP 1.19.28 0.12.47 64.05
20 Martikainen Juha KeuKi 1.22.08 0.15.27 61.72
21 Anuchkin Mikhail HlS 1.22.51 0.16.10 60.93
22 Stenberg Tuomo MSParma 1.23.05 0.16.24 60.50
23 Huusari Pauli LS-37 1.23.13 0.16.32 60.15
24 Niinimäki Joonas Lynx 1.23.14 0.16.33 59.89
25 Lehtinen Niko AR 1.23.28 0.16.47 59.47
26 Niskanen Teemu MU 1.24.01 0.17.20 58.83
27 Kukkonen Janne RasPi 1.24.47 0.18.06 58.05
28 Mäkipää Samuli UlvUra 1.26.03 0.19.22 56.95
29 Viberg Pauli TuS 1.29.38 0.22.57 54.44
30 Uitto Jussi RasKu 1.31.32 0.24.51 53.08
31 Lund Matias Femman 1.34.35 0.27.54 51.15
32 Valjakka Vili Navi 1.36.44 0.30.03 49.79
33 Kankkunen Matias OK77 1.37.03 0.30.22 49.41
34 Aaltonen Lassi HS 1.40.52 0.34.11 47.33
35 Peltonen Topias IPR 1.46.27 0.39.46 44.65
36 Kohvakka Heikki Kalske 1.49.06 0.42.25 43.38
37 Hakkarainen Markus RaKaS 1.50.51 0.44.10 42.50
38 Hiltunen Ville HS 1.57.24 0.50.43 39.95
Anttolainen Aleksi LS-37 HYL -
Vuorinen Toni EsSu HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Eeli S-JKL 49.22 0.00.00 86.69
2 Valtonen Luukas HS 52.38 0.03.16 80.99
3 Halme Jussi-Elmeri TP 55.22 0.06.00 76.70
4 Kuukka Elias TP 55.24 0.06.02 76.35
5 Räsänen Markus KuoSu 56.14 0.06.52 74.93
6 Kannus Kristian KangSK 56.36 0.07.14 74.15
7 Parkkinen Ville Pohjant 58.37 0.09.15 71.32
8 Kronberg Christian Femman 59.05 0.09.43 70.48
9 Meriläinen Ari HlS 59.16 0.09.54 69.98
10 Senttula Tuukka S-JKL 1.00.56 0.11.34 67.80
11 Tuomala Misa S-JKL 1.01.15 0.11.53 67.18
12 Ternola Teemu KangSK 1.01.31 0.12.09 66.62
13 Vilen Christoffer SV 1.03.32 0.14.10 64.25
14 Sulkula Ilari S-JKL 1.04.17 0.14.55 63.24
15 Holmberg Ville UlvUra 1.04.47 0.15.25 62.50
16 Hasu Simo Orient 1.05.15 0.15.53 61.80
17 Portin Niclas Brahe 1.06.04 0.16.42 60.79
18 Lahtinen Atte HS 1.06.06 0.16.44 60.51
19 Åman Jonathan Botnia 1.07.08 0.17.46 59.33
20 Nissinen Niko Pohjant 1.08.18 0.18.56 58.08
21 Hakulinen Niko VeVe 1.11.03 0.21.41 55.60
22 Kolehmainen Valtteri KangSK 1.11.58 0.22.36 54.66
23 Vanhanen Konsta Pohjant 1.12.51 0.23.29 53.77
24 Leirimaa Tatu RaVa 1.13.54 0.24.32 52.79
25 Rantala Paavo KoS 1.15.54 0.26.32 51.18
26 Aikio Santeri KEV 1.18.34 0.29.12 49.23
27 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.19.38 0.30.16 48.37
28 Uusitalo Jyri PelPo 1.20.43 0.31.21 47.51
29 Haapakoski Heikki RasKa 1.21.41 0.32.19 46.75
30 Grönqvist Albert SV 1.23.01 0.33.39 45.80
31 Salervo Mikko OK77 1.23.59 0.34.37 45.08
32 Kulmala Teemu SaPu 1.24.36 0.35.14 44.55
33 Lintula Väinö TP 1.29.39 0.40.17 41.86
34 Huhtinen Olli TuS 1.33.34 0.44.12 39.93
35 Väänänen Vili SV 1.35.04 0.45.42 39.13
36 Pirttiniemi Juho SaPu 1.38.37 0.49.15 37.55
37 Mäkelä Atte HlS 1.38.41 0.49.19 37.36
38 Pasanen Ville OK77 1.40.14 0.50.52 36.62
39 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.47.14 0.57.52 34.08
Annila Henri Koovee KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talvinen Arto MSParma 45.50 0.00.00 73.25
2 Syrjäläinen Arttu HS 46.56 0.01.06 71.26
3 Niemi Aleksi TP 47.09 0.01.19 70.66
4 Sundman Edvard Delta 49.26 0.03.36 67.13
5 Huotari Lauri LS-37 49.54 0.04.04 66.24
6 Huostila Anssi LamSä 50.08 0.04.18 65.68
7 Silvennoinen Santeri KR 51.49 0.05.59 63.30
8 Koskinen Miika RR 52.33 0.06.43 62.17
9 Saleva Eero TVV 52.54 0.07.04 61.51
10 Lahti Lasse-Pekka KangSK 53.14 0.07.24 60.88
11 Lampinen Ville HS 54.38 0.08.48 59.09
12 Rissanen Lari-Antti SonPa 55.27 0.09.37 57.98
13 Loukkalahti Vilho Delta 55.56 0.10.06 57.25
14 Roininen Lauri HS 56.02 0.10.12 56.92
15 Ihalainen Jesse Navi 56.26 0.10.36 56.29
16 Takanen Lari VeVe 57.51 0.12.01 54.69
17 Karppinen Aleksi LaiVe 58.07 0.12.17 54.21
18 Similä Henri SKVuoksi 58.55 0.13.05 53.26
19 Paloposki Pyry-Santeri HlS 1.00.03 0.14.13 52.04
20 Arvola Markus Koovee 1.00.15 0.14.25 51.65
21 Saari Aki PoRa 1.01.40 0.15.50 50.25
22 Holmberg Eetu UlvUra 1.01.55 0.16.05 49.84
23 Kauria Niko Navi 1.02.33 0.16.43 49.13
24 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 1.03.36 0.17.46 48.12
25 Niiranen Arto KR 1.03.58 0.18.08 47.64
26 Salomaa Antti-Ville Navi 1.04.59 0.19.09 46.70
27 Linna Matti OuHu 1.06.19 0.20.29 45.56
28 Melin Christoffer Falken 1.06.50 0.21.00 45.02
29 Grahn Viljam NOK 1.07.55 0.22.05 44.11
30 Sainio Antti TVV 1.08.20 0.22.30 43.65
31 Mäenpää Aleksi TVV 1.08.41 0.22.51 43.24
32 Tuomaala Eero TVV 1.10.58 0.25.08 41.67
33 Leino Akseli RR 1.12.22 0.26.32 40.68
34 Sundelin Ville UlvUra 1.14.00 0.28.10 39.61
35 Sulkula Anton S-JKL 1.15.04 0.29.14 38.88
36 Pöyhönen Petja LLL 1.15.10 0.29.20 38.65
37 Pantsar Jere PelPo 1.15.28 0.29.38 38.33
38 Lehto Elias KarjUra 1.30.11 0.44.21 31.93
39 Hiitola Olli OTaru 1.44.28 0.58.38 27.44
Malinen Olli TVV KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Topi TVV 37.55 0.00.00 70.59
2 Ahola Topias Navi 40.19 0.02.24 66.13
3 Ahola Joonas Navi 41.12 0.03.17 64.45
4 Laitinen Justus Koovee 44.18 0.06.23 59.70
5 Jern Jonas Femman 45.49 0.07.54 57.50
6 Kuukka Anton TP 46.03 0.08.08 56.98
7 Sopo Aleksi KuoSu 46.05 0.08.10 56.71
8 Saikko Antti LappRi 46.21 0.08.26 56.15
9 Irtola Miika KS 47.05 0.09.10 55.05
10 Koivumäki Jarkko RasKa 47.08 0.09.13 54.77
11 Schroderus Samuli Pohjant 47.17 0.09.22 54.37
12 Hyppölä Sampo SoJy 47.54 0.09.59 53.45
13 Nummela Arttu MU 48.51 0.10.56 52.20
14 Suominen Eemeli Delta 49.05 0.11.10 51.73
15 Salopelto Atso SKVuoksi 49.13 0.11.18 51.38
16 Pietikäinen Sauli KS 50.12 0.12.17 50.16
17 Niemi Mikael RaLu 50.45 0.12.50 49.41
18 Willman Hermanni RasKa 51.27 0.13.32 48.53
19 Linnaila Casper Orient 51.42 0.13.47 48.09
20 Aikio Severi KEV 52.25 0.14.30 47.23
21 Tuomala Miro S-JKL 52.32 0.14.37 46.93
22 Sarparanta Niklas Lynx 53.06 0.15.11 46.23
23 Koirikivi Anssi RasTiimi 53.21 0.15.26 45.81
24 Kommio Jere HlS 54.48 0.16.53 44.41
25 Harju Jussi TP 55.01 0.17.06 44.04
26 Hanhijärvi Petrus EsAk 55.15 0.17.20 43.66
27 Bergman Markku OH 55.50 0.17.55 43.02
28 Visuri Kare OK77 56.43 0.18.48 42.16
29 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 59.30 0.21.35 40.01
30 Hulkkonen Mikko Pihkan 59.53 0.21.58 39.58
31 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 59.56 0.22.01 39.37
32 Lehto Linus KarjUra 1.00.28 0.22.33 38.85
33 Schroderus Santeri Pohjant 1.03.27 0.25.32 36.86
34 Rantala Joonas RiSu 1.03.39 0.25.44 36.57
35 Minkkinen Tomi RR 1.06.35 0.28.40 34.80
36 Salo Niklas Orient 1.06.40 0.28.45 34.60
37 Kulagin Artur HS 1.07.03 0.29.08 34.25
38 Jurvakainen Atte S-JKL 1.08.09 0.30.14 33.54
39 Snickars Caj Solf 1.11.54 0.33.59 31.64

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira UlvUra 58.00 0.00.00 99.23
2 Kanko Miina Koovee 1.03.16 0.05.16 90.61
3 Karhola Lotta TP 1.03.57 0.05.57 89.28
4 Anttonen Sari KeuKi 1.04.12 0.06.12 88.58
5 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.04.46 0.06.46 87.46
6 Kirvesmies Tytti LS-37 1.04.47 0.06.47 87.08
7 Nurmi Kirsi VaaSu 1.05.03 0.07.03 86.38
8 Liukkonen Sonja Delta 1.06.43 0.08.43 83.88
9 Istolahti Tiia MSParma 1.07.08 0.09.08 83.02
10 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.07.17 0.09.17 82.50
11 Westerlund Ina OK77 1.07.49 0.09.49 81.51
12 Kauppila Sanna VeVe 1.08.02 0.10.02 80.92
13 Papinsaari Niina KangSK 1.09.10 0.11.10 79.26
14 Silvennoinen Emma PR 1.09.33 0.11.33 78.50
15 Järveläinen Julia Femman 1.10.42 0.12.42 76.90
16 Varjonen Essi LapVi 1.11.05 0.13.05 76.17
17 Anjala Anna-Kaisa KR 1.11.16 0.13.16 75.65
18 Reponen Milka KeuKi 1.11.26 0.13.26 75.16
19 Hasu Eveliina KS 1.12.11 0.14.11 74.06
20 Hirvonen Eveliina PR 1.12.44 0.14.44 73.19
21 Kyrölä Sonja TP 1.13.17 0.15.17 72.33
22 Lönnberg Frida PIF 1.13.36 0.15.36 71.71
23 Kurppa Pinja AngA 1.15.02 0.17.02 70.04
24 Saarenpää Iiris KangSK 1.15.43 0.17.43 69.11
25 Linnaila Charlotta Orient 1.15.47 0.17.47 68.75
26 Skogvik Ida-Marie Kronan 1.16.05 0.18.05 68.18
27 Saarimäki Milla AngA 1.16.34 0.18.34 67.45
28 Kanko Natalia Koovee 1.18.32 0.20.32 65.47
29 Suutari Säde KS 1.19.03 0.21.03 64.76
30 Mattila Milla HS 1.19.38 0.21.38 64.00
31 Närhi Anna Delta 1.20.12 0.22.12 63.26
32 Krum Tarja SV 1.21.17 0.23.17 62.14
33 Minkkinen Sanna RR 1.21.35 0.23.35 61.63
34 Laitinen Anna RaLu 1.22.19 0.24.19 60.81
35 Ojala Annukka KEV 1.23.50 0.25.50 59.44
36 Laakkonen Susanna MSParma 1.24.36 0.26.36 58.63
37 Lampinen Kristiina HS 1.25.11 0.27.11 57.96
38 Grahn Elina NOK 1.32.37 0.34.37 53.06
Väätäinen Eeva-Stiina ÄhtU KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 49.40 0.00.00 82.77
2 Kivelä Sanni AngA 50.30 0.00.50 81.08
3 Hulkkonen Johanna Pihkan 51.48 0.02.08 78.73
4 Savolainen Iida KangSK 51.59 0.02.19 78.14
5 Hietaoja Essi HS 53.20 0.03.40 75.86
6 Mähönen Emmi TP 54.26 0.04.46 74.03
7 Pajunen Jenna Navi 55.32 0.05.52 72.27
8 Haavisto Emmi TuS 55.34 0.05.54 71.93
9 Kuusela Tuija KanSu 55.59 0.06.19 71.11
10 Peltomäki Elli RasKa 56.28 0.06.48 70.21
11 Jakobsson Laura RasKa 56.33 0.06.53 69.82
12 Höstman Victoria Malax 56.39 0.06.59 69.41
13 Koskinen Salla TuS 56.40 0.07.00 69.11
14 Harju Suvi TP 59.55 0.10.15 65.09
15 Simosas Emma Orient 1.01.16 0.11.36 63.39
16 Virjula Laura Navi 1.01.40 0.12.00 62.71
17 Lehtinen Ilona RR 1.01.50 0.12.10 62.28
18 Fiskars Mikaela Raseborg 1.02.00 0.12.20 61.85
19 Ojanen Aino KangSK 1.03.08 0.13.28 60.49
20 Gustafsson Essi R-P 1.03.15 0.13.35 60.12
21 Silvonen Vilmalotta SKVuoksi 1.05.33 0.15.53 57.76
22 Forsell Susanna Raseborg 1.07.00 0.17.20 56.27
23 Kattilakoski Aino KoS 1.08.17 0.18.37 54.97
24 Teini Emilia RaLu 1.09.02 0.19.22 54.14
25 Lonka Maiju SKVuoksi 1.09.43 0.20.03 53.38
26 Annila Silja RaLu 1.10.32 0.20.52 52.53
27 Pökälä Mona AR 1.10.38 0.20.58 52.22
28 Kauppila Kaisa VeVe 1.10.56 0.21.16 51.78
29 Raitanen Alisa TVV 1.11.41 0.22.01 51.01
30 Tani Leena KS 1.11.53 0.22.13 50.64
31 Vahvelainen Salla TP 1.13.22 0.23.42 49.39
32 Lepola Siiri RaVa 1.13.23 0.23.43 49.16
33 Jylänki Pinja Delta 1.14.52 0.25.12 47.97
34 Nykänen Sanna AR 1.16.49 0.27.09 46.54
35 Kosola Eveliina Pohjant 1.18.11 0.28.31 45.52
36 Österman Vera TuS 1.23.21 0.33.41 42.50
37 Helle Annukka EsAk 1.28.36 0.38.56 39.80
Mänkärlä Laura Lynx HYL -
Kottonen Annika Lynx KES -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Elisa MU 46.15 0.00.00 84.45
2 Gustafsson Jannina TVV 46.44 0.00.29 83.25
3 Karvonen Sara Lynx 47.16 0.01.01 82.00
4 Lylynperä Katri SuSe 53.30 0.07.15 72.16
5 Mänttäri Emilia KuoSu 53.53 0.07.38 71.37
6 Suhonen Anniina KuoSu 54.21 0.08.06 70.48
7 Suutari Mirka KS 54.23 0.08.08 70.16
8 Sågfors Emilia Botnia 54.41 0.08.26 69.50
9 Saarinen Henna Koovee 55.12 0.08.57 68.58
10 Maijala Milla LapVe 55.17 0.09.02 68.20
11 Valkonen Oona Kalske 55.29 0.09.14 67.69
12 Laukkarinen Jenna TVV 55.58 0.09.43 66.83
13 Kymäläinen Sanni TP 56.59 0.10.44 65.38
14 Laakkio Emma AngA 57.20 0.11.05 64.72
15 Lammi Elina HS 57.38 0.11.23 64.12
16 Pekkalin Roosa KS 57.52 0.11.37 63.60
17 Saarela Ruska KoS 58.08 0.11.53 63.05
18 Bergman Marjo OH 58.23 0.12.08 62.52
19 Suominen Marika RR 58.52 0.12.37 61.75
20 Hyvärinen Emilia RaVa 1.00.16 0.14.01 60.07
21 Skog Henna Koovee 1.02.04 0.15.49 58.09
22 Minkkinen Sirkku RR 1.02.29 0.16.14 57.46
23 Turunen Maaret RR 1.02.35 0.16.20 57.13
24 Kulmala Jonna RasKu 1.02.46 0.16.31 56.72
25 Forsman Aada VaaSu 1.03.32 0.17.17 55.80
26 Lindroth Mia AR 1.03.42 0.17.27 55.42
27 Jalanto Essi KangSK 1.04.32 0.18.17 54.47
28 Toivanen Pinja RaN 1.06.03 0.19.48 52.99
29 Ylikangas Tiia RasKu 1.06.14 0.19.59 52.62
30 Närhi Minna JRV 1.09.39 0.23.24 49.82
31 Piitulainen Emma KR 1.09.45 0.23.30 49.53
32 Sund Elin Femman 1.10.33 0.24.18 48.76
33 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.11.39 0.25.24 47.80
34 von Frenckell Johanna Raseborg 1.12.05 0.25.50 47.31
35 Kössi Anniina LapVi 1.12.06 0.25.51 47.09
36 Sundström Essi TP 1.12.23 0.26.08 46.69
37 Kerkkonen Anna JRV 1.18.46 0.32.31 42.72
38 Toivanen Minttu RaN 1.24.03 0.37.48 39.86
39 Nylund Elin Femman 1.25.45 0.39.30 38.89
Heinjoki Katja HS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 41.51 0.00.00 78.18
2 Heittola Suvi RasKu 45.50 0.03.59 71.12
3 Moser Tanja TP 46.12 0.04.21 70.28
4 Heikkilä Venla MU 49.44 0.07.53 65.03
5 Alatalo Eliisa TP 51.19 0.09.28 62.78
6 Sandroos Lotta RasKa 54.26 0.12.35 58.95
7 Sinisalo Laura MU 56.05 0.14.14 57.00
8 Rautasalo Essi KR 56.08 0.14.17 56.72
9 Espo Maria KS 56.39 0.14.48 55.98
10 Hietanen Pinja KS 57.11 0.15.20 55.24
11 Niemi Hanna AR 57.34 0.15.43 54.65
12 Hulkkonen Niina Pihkan 58.07 0.16.16 53.92
13 Rantanen Emilia MSParma 59.29 0.17.38 52.47
14 Boxström Agneta SV 59.36 0.17.45 52.15
15 Kontoniemi Maria TP 59.41 0.17.50 51.87
16 Kanko Ruut Koovee 1.00.17 0.18.26 51.15
17 Hakala Helena KortJV 1.00.24 0.18.33 50.84
18 Isolähteenmäki Pia RasKa 1.02.24 0.20.33 49.01
19 Haapakoski Tiina RasKa 1.02.37 0.20.46 48.64
20 Uusitalo Amanda Koovee 1.02.46 0.20.55 48.32
21 Valkonen Viivi Kalske 1.03.36 0.21.45 47.49
22 Neuvonen Laura TuS 1.04.55 0.23.04 46.33
23 Lehto Jenna LapVi 1.05.02 0.23.11 46.06
24 Oikarinen Suvi OH 1.05.19 0.23.28 45.66
25 Bäck Josefina Raseborg 1.07.22 0.25.31 44.09
26 Ray Jenny OK77 1.07.31 0.25.40 43.80
27 Väyrynen Aino KyS 1.08.21 0.26.30 43.08
28 Pulkkinen Tiia Navi 1.10.20 0.28.29 41.69
29 Kurri Noora SaRa 1.11.10 0.29.19 41.03
30 Jylhä Henna KoS 1.11.21 0.29.30 40.74
31 Holmgren Caroline SV 1.13.02 0.31.11 39.63
32 Emaldynova Lilia AngA 1.13.35 0.31.44 39.17
33 Simonen Anniina KR 1.14.11 0.32.20 38.68
34 Sandelin Caroline NOK 1.20.03 0.38.12 35.69
35 Lamminpää Nuppu Orient 1.22.32 0.40.41 34.46
36 Korpi Anna-Erika TuS 1.26.27 0.44.36 32.75
Reiman Anni AngA HYL -
Österman Lilja TuS KES -
Tihilä Hanni TVV KES -
Kunelius Tiia KS KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna OH 32.48 0.00.00 72.77
2 Saarijärvi Salla TP 38.01 0.05.13 62.54
3 Väisänen Essi SKVuoksi 38.11 0.05.23 62.02
4 Rinta-Jouppi Mei TP 38.41 0.05.53 60.97
5 Juvakka Vilma LappRi 39.37 0.06.49 59.30
6 Viilo Johanna TP 40.24 0.07.36 57.92
7 Tolonen Annabella RR 40.33 0.07.45 57.47
8 Kiri Hanna VeVe 41.20 0.08.32 56.15
9 Anttila Tiina SuSi 42.03 0.09.15 54.97
10 Reponen Niina PR 42.04 0.09.16 54.73
11 Järvinen Jonna KangSK 42.17 0.09.29 54.22
12 Niemi Heta AR 42.45 0.09.57 53.41
13 Matilainen Helena HS 43.10 0.10.22 52.68
14 Manderbacka Hanne VaaSu 43.38 0.10.50 51.90
15 Reunanen Anna-Reetta TP 43.39 0.10.51 51.66
16 Strandvall Alexandra Kronan 43.40 0.10.52 51.43
17 Pajula Salla LapVi 44.23 0.11.35 50.38
18 Marttinen Sanni Navi 45.34 0.12.46 48.87
19 Pöyhönen Saina LLL 47.23 0.14.35 46.79
20 Isokallio Marjaana LLL 47.45 0.14.57 46.24
21 Rajamäki Netta KangSK 48.20 0.15.32 45.49
22 Lövdal Elin Femman 49.54 0.17.06 43.87
23 Lampinen Kiia MU 50.02 0.17.14 43.56
24 Korhonen Julia RaKaS 51.10 0.18.22 42.41
25 Jokela Emmi SuSe 51.12 0.18.24 42.20
26 Kokkinen Jemina JRV 52.22 0.19.34 41.08
27 Suutari Saana VeVe 52.39 0.19.51 40.68
28 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 52.41 0.19.53 40.48
29 Hyttinen Inkeri RastiE4 55.24 0.22.36 38.32
30 Rehn Nelli Lynx 56.30 0.23.42 37.41
31 Kirvesmies Lotta LS-37 57.02 0.24.14 36.89
32 Koski-Säntti Veera RasKu 59.40 0.26.52 35.11
33 Kamppuri Elli-Noora TP 1.01.49 0.29.01 33.74
34 Hasu Outi Orient 1.04.34 0.31.46 32.15
35 Schoultz von Katja OK77 1.07.36 0.34.48 30.57
36 Immonen Elina RaVa 1.07.42 0.34.54 30.39
37 Santamäki Emmi KangSK 1.13.03 0.40.15 28.03
Tarvainen Heini Navi KES -
Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant KES -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri Delta 1.09.54 0.00.00 88.32
2 Pihl Peeter MSParma 1.11.35 0.01.41 85.94
3 Asikainen Aaro KR 1.11.47 0.01.53 85.39
4 Metsälä Juuso KR 1.12.16 0.02.22 84.52
5 Ketolainen Juha-Ville VeVe 1.12.36 0.02.42 83.82
6 Hernelahti Miika KR 1.12.42 0.02.48 83.41
7 Tommila Juha Hiisi 1.13.15 0.03.21 82.48
8 Mansner Victor SV 1.14.27 0.04.33 80.85
9 Sipilä Mikko KangSK 1.14.34 0.04.40 80.43
10 Ahonen Jere KangSK 1.15.00 0.05.06 79.67
11 Mertanen Simo LappRi 1.15.04 0.05.10 79.31
12 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.15.23 0.05.29 78.68
13 Kodeda Stepan MSParma 1.16.02 0.06.08 77.72
14 Teittinen Panu KangSK 1.16.07 0.06.13 77.34
15 Sillman Jari SV 1.16.21 0.06.27 76.82
16 Leskinen Aapo Lynx 1.16.28 0.06.34 76.41
17 Taanila Henri IkNV 1.16.49 0.06.55 75.78
18 Mänkärlä Janne Lynx 1.17.18 0.07.24 75.02
19 Mähönen Timo KR 1.17.36 0.07.42 74.44
20 Hyyryläinen Juha AnttU 1.17.45 0.07.51 74.02
21 Donner Mikael OK77 1.17.46 0.07.52 73.72
22 Mattila Aleksi Lynx 1.18.10 0.08.16 73.06
23 Pantsar Taneli PelPo 1.18.54 0.09.00 72.10
24 Fröberg Robin PIF 1.19.11 0.09.17 71.56
25 Wester Sebastian SV 1.19.20 0.09.26 71.15
26 Mattila Tomi MSParma 1.19.25 0.09.31 70.80
27 Huttunen Esa Orient 1.19.26 0.09.32 70.51
28 Uitto Ville RasKu 1.20.18 0.10.24 69.47
29 Laine Tuomo Delta 1.20.40 0.10.46 68.88
30 Hall Mathias Femman 1.21.24 0.11.30 67.99
31 Tolonen Juha RR 1.22.07 0.12.13 67.13
32 Fröjdö Jonathan PR 1.22.12 0.12.18 66.79
33 Weckman Janne VeVe 1.22.35 0.12.41 66.21
34 Isokoski Markku PelPo 1.24.12 0.14.18 64.68
35 Hämäläinen Jani LS-37 1.24.35 0.14.41 64.13
36 Lassila Ari-Pekka VetU 1.25.30 0.15.36 63.18
37 Häkkinen Janne PelPo 1.28.28 0.18.34 60.81
38 Ståhl Markus SV 1.32.05 0.22.11 58.19
39 Nissinen Jani Hiisi 1.32.22 0.22.28 57.77
40 Turunen Simo SKVuoksi 1.37.58 0.28.04 54.24
Hall Andreas Femman KES -
Huikko Petteri VaajTe KES -
Karvonen Matti KR KES -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Jouni Koovee 1.10.05 0.00.00 81.41
2 Sorsa Lauri KangSK 1.11.39 0.01.34 79.36
3 Inkeri Eero ORa 1.13.22 0.03.17 77.25
4 Laine Jarkko TP 1.14.11 0.04.06 76.14
5 Pajula Harri IkNV 1.14.16 0.04.11 75.80
6 Kallio-Könnö Jarno RasKu 1.14.38 0.04.33 75.17
7 Reitti Mikko Orient 1.14.53 0.04.48 74.66
8 Kotamäki Iivo IkNV 1.15.27 0.05.22 73.85
9 Kinni Juho TP 1.15.32 0.05.27 73.52
10 Luoma Juha LapVi 1.15.38 0.05.33 73.17
11 Vapa Marko OH 1.15.55 0.05.50 72.65
12 Sainio Santtu MU 1.16.35 0.06.30 71.77
13 Kleemola Lauri Lynx 1.17.52 0.07.47 70.34
14 Hartvik Toni SV 1.18.13 0.08.08 69.78
15 Ahlqvist Lars-Johan Orient 1.18.21 0.08.16 69.42
16 Ahvenainen Timo MU 1.18.26 0.08.21 69.10
17 Ylitalo Aki HauSi 1.18.52 0.08.47 68.48
18 Juura Elmeri KanSu 1.18.58 0.08.53 68.15
19 Maajärvi Matti LappRi 1.19.23 0.09.18 67.56
20 Tala Henrik HS 1.19.27 0.09.22 67.26
21 Luoma Ville Delta 1.19.31 0.09.26 66.97
22 Keskitalo Tapio KanSu 1.20.04 0.09.59 66.27
23 Hakala Antti KauWi 1.20.26 0.10.21 65.73
24 Westerlund Juho Koovee 1.20.34 0.10.29 65.39
25 Annila Petri Koovee 1.20.45 0.10.40 65.00
26 Aaltonen Vesa Brahe 1.21.07 0.11.02 64.47
27 Saarela Ville KoS 1.21.08 0.11.03 64.23
28 Laaksonen Markku HS 1.21.34 0.11.29 63.65
29 Tuomaala Juuso IkNV 1.21.37 0.11.32 63.38
30 Kujala Jouni Pohjant 1.22.07 0.12.02 62.76
31 Tölli Marko S-JKL 1.22.21 0.12.16 62.35
32 Hölli Mikko KangSK 1.22.25 0.12.20 62.07
33 Hongisto Pasi LoJa 1.23.11 0.13.06 61.27
34 Backlund Pontus NOK 1.23.23 0.13.18 60.90
35 Asikainen Saku Hiisi 1.23.43 0.13.38 60.43
36 Tani Jukka KS 1.24.20 0.14.15 59.76
37 Jiracek Michal TP 1.25.00 0.14.55 59.07
38 Räty Harri Delta 1.25.25 0.15.20 58.56
39 Huhtanen Juha KanSu 1.26.08 0.16.03 57.85
40 Hongell Timo KoS 1.28.17 0.18.12 56.22
41 Artemov Evgeny IkNV 1.30.49 0.20.44 54.45
42 Ojapalo Joona RR 1.32.12 0.22.07 53.42
43 Paasikoski Antti RR 1.34.36 0.24.31 51.87
44 Heinonen Samuel JRV 1.37.46 0.27.41 49.99
Niemi Pyry RR KES -
Blomster Daniel SV KES -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Daniel PR 1.09.54 0.00.00 75.88
2 Rahko Sampo Pohjant 1.11.23 0.01.29 74.01
3 Hirvikallio Joni LappRi 1.12.50 0.02.56 72.25
4 Huusari Pekka LS-37 1.14.22 0.04.28 70.48
5 Väätäinen Turo EsSu 1.15.36 0.05.42 69.05
6 Huusari Timo LS-37 1.16.04 0.06.10 68.35
7 Bäckström Robin Femman 1.16.27 0.06.33 67.74
8 Uotila Juho HinnYr 1.16.46 0.06.52 67.19
9 Myllymäki Tero VetU 1.17.18 0.07.24 66.45
10 Huovila Miikka Delta 1.17.45 0.07.51 65.80
11 Kauppi Mikael RaLu 1.18.06 0.08.12 65.23
12 Zemlyakov Alexey TuS 1.18.23 0.08.29 64.73
13 Kopra Tero OrPo 1.18.52 0.08.58 64.07
14 Pohjola Lauri S-JKL 1.19.10 0.09.16 63.56
15 Heiskanen Oskari KangSK 1.19.19 0.09.25 63.18
16 Hongell Esa KoS 1.21.45 0.11.51 61.04
17 Taussi Ville LappRi 1.22.05 0.12.11 60.54
18 Kivelä Tuomo KangSK 1.23.21 0.13.27 59.37
19 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.23.24 0.13.30 59.08
20 Manninen Kalle AnttU 1.23.36 0.13.42 58.69
21 Kivelä Marko VetU 1.23.49 0.13.55 58.29
22 Korpi Eero KauWi 1.24.07 0.14.13 57.83
23 Pesola Oskari HS 1.24.51 0.14.57 57.08
24 Vapa Mikko OH 1.27.00 0.17.06 55.43
25 Laakso Mikko HS 1.27.09 0.17.15 55.10
26 Aho-Mantila Jaakko HS 1.27.12 0.17.18 54.83
27 Partanen Tapani HyRa 1.28.48 0.18.54 53.60
28 Haikonen Mikko TP 1.30.22 0.20.28 52.44
29 Seppänen Mika VaKa 1.30.42 0.20.48 52.02
30 Kattelus Juho AuVa 1.34.35 0.24.41 49.66
31 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.40.14 0.30.20 46.65
32 Turunen Markus RR 1.45.58 0.36.04 43.93
33 Oikarinen Markku S-JKL 1.55.23 0.45.29 40.16
34 Samposalo Kai KangSK 1.56.18 0.46.24 39.67
35 Lassila Jussi PiTa 1.59.42 0.49.48 38.37
Söderström Peter Raseborg KES -
Ray Tomas OK77 KES -
Molnar Attila HS KES -
Kahila Lauri TP KES -

Sarja H21B4
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paladiev Evgeniy JoKu 1.10.24 0.00.00 69.22
2 Silvonen Tomi MU 1.15.31 0.05.07 64.16
3 Raykov Alexander TuS 1.19.00 0.08.36 60.97
4 Hämäläinen Ville RasKu 1.19.10 0.08.46 60.49
5 Koivusalo Riku RasKa 1.21.50 0.11.26 58.17
6 Stefanini Raphael KangSK 1.22.37 0.12.13 57.28
7 Suominen Petteri MSParma 1.24.30 0.14.06 55.67
8 Rantala Jyri Koovee 1.24.47 0.14.23 55.16
9 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.27.35 0.17.11 53.07
10 Kara Olli TuS 1.30.10 0.19.46 51.24
11 Mikander Christopher Orient 1.31.15 0.20.51 50.32
12 Hakkarainen Tuomas MSParma 1.31.56 0.21.32 49.64
13 Koponen Visa PertPe 1.33.35 0.23.11 48.47
14 Raitoharju Matti RaLu 1.34.01 0.23.37 47.94
15 Lassila Juha VetU 1.37.41 0.27.17 45.86
16 Ruokolainen Mikko OK77 1.40.16 0.29.52 44.40
17 Meriheinä Ulf SV 1.43.10 0.32.46 42.87
18 Kajavalta Jyrki TuS 1.44.50 0.34.26 41.92
19 Aaltonen Aleksi SuSe 1.47.02 0.36.38 40.80
20 Virtanen Antti KoKa 1.49.52 0.39.28 39.49
21 Lahti Aki IHR 2.00.55 0.50.31 35.65
22 Heckrodt Jesse sageKaml 2.15.37 1.05.13 31.58
Suntioinen Ville KaRa KES -
Nenonen Heikki SKVuoksi KES -
Murtomäki Jaakko YKV KES -
Kaunisto Antti TP KES -
Erämaja Antti Koovee KES -

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Sari VeVe 1.05.22 0.00.00 82.19
2 Ahonen Laura KangSK 1.06.18 0.00.56 80.67
3 Andelin Sanna LaTa 1.08.31 0.03.09 77.70
4 Joensuu Laura Pohjant 1.08.37 0.03.15 77.23
5 Parjanne Laura Delta 1.09.57 0.04.35 75.41
6 Väre Tiina SomEsa 1.10.31 0.05.09 74.46
7 Kalliomaa Riikka VeVe 1.10.53 0.05.31 73.73
8 Meriheinä Sabrina SV 1.12.20 0.06.58 71.91
9 Juga Emma Lynx 1.12.33 0.07.11 71.36
10 Liuha Riina AR 1.13.35 0.08.13 70.03
11 Saarinen Minna Koovee 1.13.43 0.08.21 69.57
12 Rodionova Katja PIF 1.14.00 0.08.38 68.97
13 Hartvik Heli PR 1.15.26 0.10.04 67.34
14 Laakso Niina Delta 1.15.32 0.10.10 66.93
15 Fincke Matleena AngA 1.15.59 0.10.37 66.21
16 Luoma Katja KS 1.16.41 0.11.19 65.29
17 Sivén Hanna ÄhtU 1.16.49 0.11.27 64.86
18 Hyyryläinen Laura AnttU 1.17.01 0.11.39 64.37
19 Dambe Signe PR 1.17.26 0.12.04 63.71
20 Taini Mia Koovee 1.17.30 0.12.08 63.34
21 Mikkola Jenni Hiisi 1.17.38 0.12.16 62.91
22 Stenlund Hilla Orient 1.19.01 0.13.39 61.50
23 Salmi Maria LappRi 1.19.02 0.13.40 61.18
24 Räty Elina Delta 1.19.23 0.14.01 60.60
25 Uotila Erika Koovee 1.19.32 0.14.10 60.18
26 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.19.37 0.14.15 59.81
27 Ruhanen Hanna HS 1.20.03 0.14.41 59.18
28 Laine Sanna MSParma 1.21.01 0.15.39 58.18
29 Partanen Ritva IisVi 1.25.09 0.19.47 55.07
30 Mikkolainen Päivi VaHa 1.30.35 0.25.13 51.49
31 Meriläinen Eija Lynx 1.34.30 0.29.08 49.10
32 Päivinen Sonja KaSu 1.42.31 0.37.09 45.02
Lindeman Inkeri AngA KES -
Grönholm Tiia SV KES -

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Johanna LapVi 1.17.19 0.00.00 68.64
2 Joona Krista PelPo 1.18.15 0.00.56 67.42
3 Paladieva Natalia LaTa 1.21.45 0.04.26 64.14
4 Mäkelä Joosefiina AngA 1.23.09 0.05.50 62.68
5 Höglund Henna KR 1.26.23 0.09.04 59.96
6 Malinen Saara KaSu 1.27.05 0.09.46 59.12
7 Ruokolainen Miina OK77 1.27.42 0.10.23 58.34
8 Kangasaho Essi Delta 1.32.04 0.14.45 55.22
9 Lindholm Vivian OK77 1.32.14 0.14.55 54.78
10 Antell Saara KeU 1.32.33 0.15.14 54.25
11 Repo Minttu-Maija ORa 1.34.25 0.17.06 52.84
12 Salminen Henna HS 1.34.36 0.17.17 52.40
13 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.36.00 0.18.41 51.30
14 Raitoharju Jenni RaLu 1.38.04 0.20.45 49.90
15 Backlund Pernilla NOK 1.38.47 0.21.28 49.21
16 Laakso Sanna Hiisi 1.38.49 0.21.30 48.87
17 Keltamäki Tiia HS 1.38.59 0.21.40 48.47
18 Meriheinä Maire SV 1.41.33 0.24.14 46.93
19 Virekunnas Laura TP 1.41.43 0.24.24 46.54
20 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 1.43.29 0.26.10 45.44
21 Hongell Mia-Riitta KoS 1.45.09 0.27.50 44.42
22 Kurri Marika SaRa 1.46.51 0.29.32 43.41
23 Repo Marja-Terttu ORa 1.47.47 0.30.28 42.74
24 Koivisto Johanna LLuja 1.47.51 0.30.32 42.42
25 Holmgren Ulrica SV 1.57.26 0.40.07 38.69
26 Kujala Terhi PoRa 2.05.03 0.47.44 36.07

Sarja H20B
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 von Schoultz Marcus Orient 1.07.09 0.00.00 68.33
2 Alppi Antti KanSu 1.07.49 0.00.40 67.06
3 Parkkinen Jussi Pohjant 1.10.36 0.03.27 63.85
4 Koskela Tomi AngA 1.16.37 0.09.28 58.30
5 Valkamo Santeri Koovee 1.17.11 0.10.02 57.35
6 Sihvola Eerik KS 1.21.13 0.14.04 54.00
7 Koskinen Roope Hiisi 1.21.30 0.14.21 53.32
8 Blomster Fredrik Orient 1.22.19 0.15.10 52.30
9 Kontoniemi Henri TP 1.23.36 0.16.27 51.01
10 Villanen Simo SKVuoksi 1.25.25 0.18.16 49.45
11 Kössi Santeri LapVi 1.27.17 0.20.08 47.93
12 Tarvonen Ville-Matti Kalske 1.28.21 0.21.12 46.89
13 Wickholm Roy Raseborg 1.29.25 0.22.16 45.88
14 Vartiainen Juha OrPo 1.31.12 0.24.03 44.54
15 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.35.25 0.28.16 42.15
16 Höstman Joakim Malax 1.35.34 0.28.25 41.66
Rinta Matias KauWi KES -
Kahila Eero TP KES -

Sarja D20B
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Espo Carita KS 1.09.34 0.00.00 65.60
2 Vahvelainen Saana TP 1.10.13 0.00.39 64.38
3 Ilmoni Rafaela OK77 1.10.30 0.00.56 63.52
4 Kilpeläinen Elina VeVe 1.10.54 0.01.20 62.55
5 Rantanen Reeta MSParma 1.12.42 0.03.08 60.42
6 Honkanen Miitu KuoSu 1.16.06 0.06.32 57.16
7 Hakulinen Jenni VeVe 1.17.44 0.08.10 55.40
8 Moilanen Anna KaSu 1.18.37 0.09.03 54.24
9 Lahtinen Katja HS 1.22.03 0.12.29 51.45
10 Valkonen Outi Kalske 1.22.15 0.12.41 50.80
11 Lamminpää Vilma Orient 1.23.44 0.14.10 49.39
12 Jurvakainen Vuokko S-JKL 1.24.04 0.14.30 48.69
13 Westerlund Anna Koovee 1.24.08 0.14.34 48.14
14 Penttilä Mari HlS 1.26.00 0.16.26 46.60
15 Laitinen Tiina Kalske 1.33.19 0.23.45 42.48
16 Laine Tuija HauSi 1.34.56 0.25.22 41.31
17 Vadurel Pauline TP 1.57.34 0.48.00 32.99

Sarja H18B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskitalo Juhani LLuja 1.22.29 0.00.00 43.26
2 Koskiaho Aleksi VeVe 1.24.50 0.02.21 38.91
3 Koivu Ilkka VeVe 1.43.16 0.20.47 29.37

Sarja H17B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Jani AngA 1.36.56 0.00.00
2 Hirvonen Lassi RaVa 1.45.49 0.08.53

Sarja D17B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Ella VaaSu 59.09 0.00.00 53.23
2 Komonen Inka RaVa 1.10.31 0.11.22 42.97
3 Laakkonen Laura TP 1.12.29 0.13.20 40.18
4 Santamäki Iina KangSK 1.19.04 0.19.55 35.34
5 Borgman Mikaela SV 1.30.45 0.31.36 29.49

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Samuli TuS 55.55 0.00.00 48.41
2 Juhala Riku Hiisi 56.44 0.00.49 47.16
3 Hakala Joakim Femman 57.14 0.01.19 46.20
4 Harald Joachim Falken 1.00.00 0.04.05 43.55
5 Itkonen Otto TuS 1.00.20 0.04.25 42.79
6 Herttuainen Niko RaKaS 1.01.09 0.05.14 41.71
7 Juva Joni AngA 1.02.02 0.06.07 40.61
8 Häkkinen Aapo SaPu 1.05.19 0.09.24 38.09
9 Solonen Joni LS-37 1.20.06 0.24.11 30.67
10 Hyytiäinen Henry KR 1.30.19 0.34.24 26.86
11 Myllylä Benjamin SV 1.48.18 0.52.23 22.11
Vertanen Jonas Botnia KES -
Loukkaanhuhta Jukka KanSu KES -
Lipsanen Jeremias Navi KES -

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantakylä Hanna-Maija HlS 1.11.03 0.00.00
2 Itkonen Siiri LapVe 1.36.20 0.25.17

Sarja H15B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sormunen Vili RastiE4 49.43 0.00.00 41.17
2 Niskanen Tuomo MU 59.56 0.10.13 33.64
3 Järvensivu Oula OrPo 1.03.12 0.13.29 31.42
4 Hindsberg Christoffer SV 1.05.43 0.16.00 29.75
5 Kaunisto Tuomas TP 1.07.57 0.18.14 28.32
6 Sainio Tuomas KangSK 1.09.24 0.19.41 27.28
7 Rehn Dennis Raseborg 1.15.31 0.25.48 24.67
8 Rantala Tommi S-JKL 1.22.59 0.33.16 22.08
9 Alanko Valtteri SV 1.24.17 0.34.34 21.37
10 Svedberg Rickard SV 1.47.14 0.57.31 16.51
Sågfors Arne Botnia KES -

Sarja D15B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussila Jutta TP 50.42 0.00.00 31.72
2 Frenckell von Teodora IFKLidin 1.08.02 0.17.20 22.45
3 Tuoresjärvi Annika RaVa 1.14.10 0.23.28 19.51
4 Paunu Minttu TP 1.17.58 0.27.16 17.53