FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka, R1, karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 48.23 0.00.00 92.66
2 Lakanen Jani VaajTe 48.46 0.00.23 91.64
3 Fagerudd Kim PR 49.16 0.00.53 90.43
4 Tsvetkov Dmitry IkNV 49.23 0.01.00 89.93
5 Portin Fredric PR 49.30 0.01.07 89.43
6 Lindeqvist Markus PR 49.55 0.01.32 88.41
7 Väre Teemu PR 50.19 0.01.56 87.43
8 Airila Hannu KR 50.25 0.02.02 86.97
9 Taanila Vesa IkNV 50.27 0.02.04 86.64
10 Penttinen Topi Orient 51.45 0.03.22 84.19
11 Weckman Janne VeVe 52.13 0.03.50 83.17
12 Tommila Juha Hiisi 53.08 0.04.45 81.47
13 Ketolainen Juha-Ville VeVe 53.32 0.05.09 80.60
13 Hyyryläinen Juha AnttU 53.32 0.05.09 80.60
15 Sillman Jari SV 53.42 0.05.19 79.83
16 Pantsar Taneli PelPo 54.03 0.05.40 79.05
17 Laine Tuomo Delta 54.48 0.06.25 77.72
18 Mattila Tomi MSParma 55.32 0.07.09 76.44
19 Mattila Aleksi Lynx 55.41 0.07.18 75.98
20 Toivio Heikki Delta 55.42 0.07.19 75.71
21 Heinonen Jouni Koovee 55.46 0.07.23 75.36
22 Kinni Juho TP 56.03 0.07.40 74.73
23 Asikainen Saku Hiisi 58.27 0.10.04 71.43
24 Blomster Daniel SV 59.05 0.10.42 70.42
25 Maajärvi Matti LappRi 59.45 0.11.22 69.40
26 Saarela Ville KoS 1.00.18 0.11.55 68.54
27 Hakala Antti KauWi 1.00.25 0.12.02 68.17
28 Luoma Juha LapVi 1.00.30 0.12.07 67.85
29 Räty Harri Delta 1.01.17 0.12.54 66.75
30 Annila Petri Koovee 1.01.58 0.13.35 65.79
31 Väätäinen Turo EsSu 1.02.48 0.14.25 64.69
32 Kopra Tero OrPo 1.03.27 0.15.04 63.81
33 Hirvikallio Joni LappRi 1.03.40 0.15.17 63.37
34 Kauppi Mikael RaLu 1.05.05 0.16.42 61.78
35 Vapa Mikko OH 1.05.35 0.17.12 61.09
36 Laakso Mikko HS 1.05.37 0.17.14 60.85
37 Kapiainen Tomi RaKaS 1.06.00 0.17.37 60.28
38 Söderström Peter Raseborg 1.09.02 0.20.39 57.43
39 Turunen Markus RR 1.10.16 0.21.53 56.22
40 Kattelus Juho AuVa 1.11.56 0.23.33 54.73
41 Stefanini Raphael KangSK 1.12.04 0.23.41 54.43
42 Suominen Petteri MSParma 1.13.47 0.25.24 52.97
43 Viitasaari Sauli KoS 1.15.46 0.27.23 51.40
44 Vainio Mikko Koovee 1.16.27 0.28.04 50.76
45 Kara Olli TuS 1.17.34 0.29.11 49.85
46 Rantala Jyri Koovee 1.18.10 0.29.47 49.29
47 Ruokolainen Mikko OK77 1.28.51 0.40.28 43.20
48 Kajavalta Jyrki TuS 1.31.04 0.42.41 42.00
49 Vaara Santeri KanSu 1.36.05 0.47.42 39.66

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 47.23 0.00.00 92.19
2 Myllärinen Jani Koovee 49.30 0.02.07 87.96
3 Huovila Jarkko TP 49.45 0.02.22 87.23
4 Lehto Jonne VeVe 50.27 0.03.04 85.74
5 Sirén Mikko AngA 51.19 0.03.56 84.01
6 Laitinen Petteri KangSK 51.21 0.03.58 83.68
7 Mäkelä Tuomo AngA 51.58 0.04.35 82.41
8 Repo Ville Hiisi 52.04 0.04.41 81.98
9 Rantala Kalle KR 52.06 0.04.43 81.65
10 Oikarinen Lauri S-JKL 52.09 0.04.46 81.30
11 Metsälä Juuso KR 52.34 0.05.11 80.39
12 Hernelahti Miika KR 52.46 0.05.23 79.81
13 Taanila Henri IkNV 53.35 0.06.12 78.33
14 Joensuu Timo VaajTe 53.36 0.06.13 78.04
15 Juopperi Sami-Petteri PelPo 53.37 0.06.14 77.75
16 Leskinen Aapo Lynx 53.39 0.06.16 77.44
17 Ahonen Jere KangSK 53.58 0.06.35 76.72
18 Kodeda Stepan MSParma 54.08 0.06.45 76.22
19 Mänkärlä Janne Lynx 54.11 0.06.48 75.88
20 Fröjdö Jonathan PR 56.00 0.08.37 73.17
21 Vapa Marko OH 56.06 0.08.43 72.78
22 Aaltonen Vesa Brahe 57.37 0.10.14 70.62
23 Huhtanen Juha KanSu 58.10 0.10.47 69.71
24 Kainu Markus VetU 58.13 0.10.50 69.40
25 Metsälä Tuomas Lynx 58.15 0.10.52 69.12
26 Hongisto Pasi LoJa 58.48 0.11.25 68.23
27 Tuomaala Juuso IkNV 59.00 0.11.37 67.76
28 Laaksonen Markku HS 59.03 0.11.40 67.46
29 Tani Jukka KS 59.04 0.11.41 67.20
30 Luoma Ville Delta 59.07 0.11.44 66.90
31 Heiskanen Oskari KangSK 1.00.45 0.13.22 64.87
32 Stenlund Daniel PR 1.02.04 0.14.41 63.26
33 Huusari Timo LS-37 1.02.13 0.14.50 62.88
34 Hongell Esa KoS 1.02.39 0.15.16 62.22
35 Bäckström Robin Femman 1.03.26 0.16.03 61.23
36 Ranki Arto AngA 1.03.50 0.16.27 60.62
37 Uotila Juho HinnYr 1.04.27 0.17.04 59.82
38 Nikander Aku Delta 1.07.49 0.20.26 56.64
39 Ilmarinen Markus Delta 1.08.21 0.20.58 55.99
40 Samposalo Kai KangSK 1.12.26 0.25.03 52.64
41 Aaltonen Aleksi SuSe 1.13.23 0.26.00 51.76
42 Koponen Visa PertPe 1.14.56 0.27.33 50.50
43 Lehto Milko KarjUra 1.15.21 0.27.58 50.03
44 Meriheinä Ulf SV 1.22.00 0.34.37 45.80
45 Lassila Juha VetU 1.24.17 0.36.54 44.39
Nenonen Heikki SKVuoksi KES -
Tytykoski Martti LoJa KES -

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Antti Lynx 47.52 0.00.00 93.03
2 Taivainen Olli-Markus PelPo 48.49 0.00.57 90.92
3 Sorvisto Juha VaajTe 50.00 0.02.08 88.49
4 Laakkonen Leo TP 50.12 0.02.20 87.85
5 Hämälistö Sami TuMe 50.19 0.02.27 87.37
6 Heinonen Mikko KR 50.35 0.02.43 86.62
7 Sorsa Perttu Delta 51.35 0.03.43 84.67
8 Mutka Manu TuMe 51.38 0.03.46 84.31
9 Fabritius Mikael Orient 52.03 0.04.11 83.36
10 Istolahti Tuomo YKV 52.27 0.04.35 82.46
11 Hall Andreas Femman 53.20 0.05.28 80.83
12 Asikainen Aaro KR 53.28 0.05.36 80.36
13 Teittinen Panu KangSK 54.16 0.06.24 78.91
14 Huikko Petteri VaajTe 54.18 0.06.26 78.60
15 Donner Mikael OK77 54.32 0.06.40 78.00
16 Hämäläinen Jani LS-37 55.17 0.07.25 76.69
17 Tolonen Juha RR 55.21 0.07.29 76.34
18 Töyrylä Matti VeVe 55.52 0.08.00 75.38
19 Uitto Ville RasKu 56.19 0.08.27 74.53
20 Hall Mathias Femman 56.42 0.08.50 73.77
21 Juura Elmeri KanSu 57.08 0.09.16 72.96
22 Inkeri Eero ORa 57.14 0.09.22 72.59
23 Heinonen Samuel JRV 58.01 0.10.09 71.36
24 Ylitalo Aki HauSi 58.26 0.10.34 70.61
25 Keskitalo Tapio KanSu 58.52 0.11.00 69.85
26 Hongell Timo KoS 59.12 0.11.20 69.22
27 Kotamäki Iivo IkNV 59.28 0.11.36 68.67
28 Ahvenainen Timo MU 59.32 0.11.40 68.35
29 Kleemola Lauri Lynx 1.00.27 0.12.35 67.08
30 Hölli Mikko KangSK 1.01.08 0.13.16 66.10
31 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.02.15 0.14.23 64.68
32 Taussi Ville LappRi 1.02.51 0.14.59 63.84
33 Väätäinen Olli Hiisi 1.03.06 0.15.14 63.36
34 Pesola Oskari HS 1.05.00 0.17.08 61.29
35 Kivelä Tuomo KangSK 1.05.04 0.17.12 61.01
36 Tamminen Jani TuS 1.05.14 0.17.22 60.64
37 Aho-Mantila Jaakko HS 1.05.37 0.17.45 60.06
38 Seppänen Mika VaKa 1.06.58 0.19.06 58.64
39 Katajisto Teemu KanSu 1.07.38 0.19.46 57.85
40 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.08.56 0.21.04 56.56
41 Heikkonen Rami SuSi 1.11.26 0.23.34 54.38
42 Hämäläinen Ville RasKu 1.12.19 0.24.27 53.52
43 Erämaja Antti Koovee 1.15.06 0.27.14 51.34
44 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.17.27 0.29.35 49.60
45 Lahti Aki IHR 1.29.58 0.42.06 42.54
46 Heckrodt Jesse sageKaml 1.35.41 0.47.49 39.85
47 Suntioinen Ville KaRa 2.08.32 1.20.40 29.56
Korpinen Olli-Jussi AnttU KES -

Sarja H21K4
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Föhr Tero VeVe 46.33 0.00.00 94.00
2 Anjala Topi IkNV 47.52 0.01.19 91.11
3 Martomaa Simo KR 49.52 0.03.19 87.15
4 Fincke Simo-Pekka KR 50.02 0.03.29 86.57
5 Parkkinen Jarno RR 50.28 0.03.55 85.53
6 Pukema Hannu-Pekka KR 50.41 0.04.08 84.87
6 Liuha Jarkko VeVe 50.41 0.04.08 84.87
8 Mattila Tuomas VeVe 50.55 0.04.22 83.89
8 Väisänen Henrik Hiisi 50.55 0.04.22 83.89
10 Hyvönen Pekka AngA 51.10 0.04.37 82.90
10 Pohjala Johannes Hiisi 51.10 0.04.37 82.90
12 Dahlen Mats Kristian 51.29 0.04.56 81.81
13 Noponen Petri Delta 52.40 0.06.07 79.69
14 Mähönen Timo KR 52.51 0.06.18 79.13
15 Virtanen Janne PR 53.30 0.06.57 77.89
16 Sipilä Mikko KangSK 54.03 0.07.30 76.82
17 Kautto Lasse VaajTe 55.02 0.08.29 75.18
18 Huttunen Esa Orient 55.08 0.08.35 74.77
19 Poutiainen Harri TuMe 55.32 0.08.59 73.96
20 Karvonen Matti KR 56.02 0.09.29 73.04
21 Turunen Simo SKVuoksi 56.13 0.09.40 72.53
22 Niemi Pyry RR 56.14 0.09.41 72.25
23 Kujala Jouni Pohjant 57.42 0.11.09 70.15
24 Westerlund Juho Koovee 58.16 0.11.43 69.21
25 Ojapalo Joona RR 58.28 0.11.55 68.72
26 Hartvik Toni SV 59.36 0.13.03 67.16
27 Reitti Mikko Orient 59.42 0.13.09 66.80
28 Jiracek Michal TP 1.00.55 0.14.22 65.22
29 Tala Henrik HS 1.01.12 0.14.39 64.68
30 Tölli Marko S-JKL 1.02.12 0.15.39 63.40
31 Paasikoski Antti RR 1.02.20 0.15.47 63.02
32 Molnar Attila HS 1.02.49 0.16.16 62.30
33 Väänänen Vesa-Ville Pohjant 1.02.58 0.16.25 61.91
34 Ray Tomas OK77 1.04.34 0.18.01 60.15
35 Ylijoki Saku RaLu 1.04.38 0.18.05 59.86
36 Pajula Jukka LapVi 1.06.02 0.19.29 58.36
37 Haikonen Mikko TP 1.06.23 0.19.50 57.83
38 Kahila Lauri TP 1.12.05 0.25.32 53.05
39 Lantela Jaani VeVe 1.12.47 0.26.14 52.33
40 Lassila Jussi PiTa 1.17.29 0.30.56 48.97
41 Oikarinen Markku S-JKL 1.22.17 0.35.44 45.93
42 Mikander Christopher Orient 1.23.55 0.37.22 44.86
Heikka Janne TP KES -
Liukkonen Kalle Delta KES -
Raykov Alexander TuS HYL -

Sarja H21K5
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 48.42 0.00.00 91.97
2 Tervo Tuomas RR 49.13 0.00.31 90.73
3 Ikonen Pasi VaajTe 49.45 0.01.03 89.49
4 Niemi Vili RR 49.58 0.01.16 88.83
5 Mäkinen Vesa AngA 50.33 0.01.51 87.54
6 Pajunen Jere KR 50.35 0.01.53 87.22
7 Gueorgiou Thierry KR 50.45 0.02.03 86.66
8 Nurmonen Antti KR 50.48 0.02.06 86.32
9 Heinaro Einari HS 51.03 0.02.21 85.63
10 Patana Mikko IkNV 51.08 0.02.26 85.23
11 Lassila Ari-Pekka VetU 51.44 0.03.02 83.98
11 Pihl Peeter MSParma 51.44 0.03.02 83.98
13 Mansner Victor SV 52.37 0.03.55 82.06
14 Wester Sebastian SV 53.46 0.05.04 80.05
15 Fröberg Robin PIF 53.49 0.05.07 79.73
16 Mertanen Simo LappRi 54.14 0.05.32 78.87
17 Isokoski Markku PelPo 54.30 0.05.48 78.24
18 Häkkinen Janne PelPo 54.42 0.06.00 77.70
19 Nissinen Jani Hiisi 54.54 0.06.12 77.18
20 Ståhl Markus SV 55.03 0.06.21 76.72
21 Sorsa Lauri KangSK 55.16 0.06.34 76.18
22 Laine Jarkko TP 56.23 0.07.41 74.43
23 Ahlqvist Lars-Johan Orient 56.29 0.07.47 74.06
24 Artemov Evgeny IkNV 56.45 0.08.03 73.48
25 Pajula Harri IkNV 57.00 0.08.18 72.92
26 Kallio-Könnö Jarno RasKu 57.39 0.08.57 71.86
27 Rajaniemi Juho TuS 57.52 0.09.10 71.36
28 Backlund Pontus NOK 58.05 0.09.23 70.87
29 Sainio Santtu MU 59.04 0.10.22 69.46
30 Morrison Ross RR 59.24 0.10.42 68.84
31 Myllymäki Tero VetU 59.48 0.11.06 68.16
32 Zemlyakov Alexey TuS 1.00.07 0.11.25 67.57
33 Huovila Miikka Delta 1.00.42 0.12.00 66.70
34 Huusari Pekka LS-37 1.01.10 0.12.28 65.97
35 Pohjola Lauri S-JKL 1.01.48 0.13.06 65.08
36 Rahko Sampo Pohjant 1.02.28 0.13.46 64.17
37 Kivelä Marko VetU 1.03.24 0.14.42 63.01
38 Partanen Tapani HyRa 1.03.26 0.14.44 62.77
39 Korpi Eero KauWi 1.05.02 0.16.20 61.02
40 Manninen Kalle AnttU 1.06.12 0.17.30 59.74
41 Paladiev Evgeniy JoKu 1.07.45 0.19.03 58.18
42 Koivusalo Riku RasKa 1.10.30 0.21.48 55.72
43 Silvonen Tomi MU 1.10.55 0.22.13 55.20
44 Heinola Antti KS 1.11.16 0.22.34 54.74
45 Forsström Benny Raseborg 1.14.01 0.25.19 52.52
46 Raitoharju Matti RaLu 1.14.25 0.25.43 52.06
47 Murtomäki Jaakko YKV 1.17.03 0.28.21 50.11
48 Hakkarainen Tuomas MSParma 1.19.30 0.30.48 48.39
49 Virtanen Antti KoKa 1.22.43 0.34.01 46.35
50 Malm Antti KanSu 1.23.32 0.34.50 45.74
51 Kaunisto Antti TP 1.26.32 0.37.50 44.00

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 41.15 0.00.00 94.89
2 Fincke Anni-Maija TP 41.35 0.00.20 93.87
3 Harju Venla TP 42.32 0.01.17 91.51
4 Wennman Heini Pohjant 43.07 0.01.52 90.02
5 Uotila Ulrika Koovee 43.43 0.02.28 88.54
6 Joensuu Marttiina Pohjant 43.48 0.02.33 88.12
7 Heikkonen Anni RasKa 44.44 0.03.29 86.04
8 Kuuselo Riina TP 45.20 0.04.05 84.66
9 Gunell Yvonne PIF 45.27 0.04.12 84.21
10 Gurtchenkova Natalia NOK 46.23 0.05.08 82.28
11 Väänänen Mari KR 46.25 0.05.10 81.98
12 Lauronen Sirkka-Liisa AR 47.01 0.05.46 80.71
13 Laine Maria TP 47.09 0.05.54 80.25
14 Murtola Elisa VeVe 47.37 0.06.22 79.23
15 Airila Marika KR 48.06 0.06.51 78.21
16 Kulmala Anni RasKa 48.18 0.07.03 77.66
17 Tunis Pernilla Femman 48.32 0.07.17 77.06
18 Marila Anna-Sofia TP 48.34 0.07.19 76.79
19 Munukka Ellu TP 48.45 0.07.30 76.28
20 Tarvonen Silja Kalske 49.38 0.08.23 74.70
21 Nurmela Sari VeVe 49.41 0.08.26 74.40
22 Taini Mia Koovee 51.07 0.09.52 72.11
23 Kukkonen Saara RR 51.30 0.10.15 71.36
24 Uhotoinen Anu Delta 51.45 0.10.30 70.80
25 Parjanne Laura Delta 52.30 0.11.15 69.58
26 Stenlund Hilla Orient 52.31 0.11.16 69.36
27 Dambe Signe PR 53.06 0.11.51 68.39
28 Meriheinä Sabrina SV 53.33 0.12.18 67.61
29 Joensuu Laura Pohjant 53.37 0.12.22 67.32
30 Ruhanen Hanna HS 54.33 0.13.18 65.97
31 Räty Elina Delta 54.58 0.13.43 65.27
32 Lindeman Inkeri AngA 56.45 0.15.30 63.03
33 Partanen Ritva IisVi 57.22 0.16.07 62.16
34 Hyyryläinen Laura AnttU 57.27 0.16.12 61.89
35 Sandell Eva-Lina Kronan 58.20 0.17.05 60.76
36 Alexandersson Dina PIF 59.08 0.17.53 59.76
37 Grönholm Tiia SV 1.00.41 0.19.26 58.05
38 Salmi Maria LappRi 1.01.15 0.20.00 57.34
39 Päivinen Sonja KaSu 1.02.12 0.20.57 56.29
40 Mikkolainen Päivi VaHa 1.02.55 0.21.40 55.47
41 Partanen Paula HyRa 1.03.31 0.22.16 54.78
42 Paladieva Natalia LaTa 1.03.34 0.22.19 54.56
43 Lindholm Vivian OK77 1.03.58 0.22.43 54.05
44 Backlund Pernilla NOK 1.04.25 0.23.10 53.50
45 Höglund Henna KR 1.04.33 0.23.18 53.23
46 Malinen Saara KaSu 1.04.53 0.23.38 52.78
47 Kangasaho Essi Delta 1.05.03 0.23.48 52.48
48 Salminen Henna HS 1.07.11 0.25.56 50.65
49 Pensas Johanna LapVi 1.07.21 0.26.06 50.37
50 Raitoharju Jenni RaLu 1.07.30 0.26.15 50.09
51 Sipilä Mari KanSu 1.10.35 0.29.20 47.75
52 Joona Krista PelPo 1.13.51 0.32.36 45.49
53 Kujala Terhi PoRa 1.17.29 0.36.14 43.22
54 Kurri Marika SaRa 1.22.41 0.41.26 40.37
55 Lövsund Anneli Botnia 1.37.05 0.55.50 34.27

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna AR 40.36 0.00.00 98.05
2 Haajanen Sofia Pohjant 42.43 0.02.07 92.93
3 Lindeqvist Katri PR 42.56 0.02.20 92.21
4 Rantala Maria AngA 43.35 0.02.59 90.59
5 Rantanen Merja Koovee 43.37 0.03.01 90.27
6 Kinni Saila TP 44.39 0.04.03 87.94
7 Saarimäki Heini AngA 45.39 0.05.03 85.77
8 Sianoja Maija MSParma 45.50 0.05.14 85.19
9 Portin Laura MSParma 46.07 0.05.31 84.44
10 Mänkärlä Aino Lynx 47.10 0.06.34 82.33
11 Patana Jenny Delta 47.31 0.06.55 81.49
12 Smeds Mia NOK 48.05 0.07.29 80.30
13 Niittynen Miia Koovee 48.06 0.07.30 80.05
14 Teini Marika RaLu 48.08 0.07.32 79.77
15 Leskinen Anne-Mari Lynx 48.15 0.07.39 79.35
16 Pulli Liisa TP 48.33 0.07.57 78.64
17 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 48.40 0.08.04 78.23
18 Honkimaa Anni EsSu 49.07 0.08.31 77.29
19 Norrgrann Saara PR 49.58 0.09.22 75.76
20 Papinsaari Heini KangSK 50.16 0.09.40 75.09
21 Rodionova Katja PIF 50.23 0.09.47 74.70
22 Ahonen Laura KangSK 50.25 0.09.49 74.43
23 Andelin Sanna LaTa 51.15 0.10.39 73.01
24 Väre Tiina SomEsa 51.38 0.11.02 72.26
25 Juga Emma Lynx 51.57 0.11.21 71.61
26 Kalliomaa Riikka VeVe 52.16 0.11.40 70.97
27 Luoma Katja KS 52.39 0.12.03 70.25
28 Saarinen Minna Koovee 53.05 0.12.29 69.47
29 Uotila Erika Koovee 53.07 0.12.31 69.22
30 Laakso Niina Delta 53.19 0.12.43 68.76
31 Liuha Riina AR 53.40 0.13.04 68.11
32 Mäkinen Pinja Koovee 53.57 0.13.21 67.55
33 Hartvik Heli PR 54.35 0.13.59 66.56
34 Lindholm Sara PR 55.51 0.15.15 64.86
35 Mikkola Jenni Hiisi 55.55 0.15.19 64.59
36 Sinkkonen Tuula Rasti88 56.21 0.15.45 63.90
37 Fincke Matleena AngA 56.53 0.16.17 63.11
38 Sivén Hanna ÄhtU 57.38 0.17.02 62.10
39 Meriläinen Eija Lynx 59.34 0.18.58 59.90
40 Laine Sanna MSParma 59.40 0.19.04 59.62
41 Nurmi Sanna AngA 59.51 0.19.15 59.26
42 Mäkinen Essi VaHa 1.01.03 0.20.27 57.91
43 Mäkelä Joosefiina AngA 1.03.14 0.22.38 55.74
44 Ruokolainen Miina OK77 1.04.35 0.23.59 54.41
45 Repo Minttu-Maija ORa 1.04.59 0.24.23 53.91
46 Virekunnas Laura TP 1.09.26 0.28.50 50.30
47 Laakso Sanna Hiisi 1.09.39 0.29.03 49.98
48 Antell Saara KeU 1.09.40 0.29.04 49.82
49 Keskitalo Johanna LLuja 1.10.07 0.29.31 49.34
50 Keltamäki Tiia HS 1.10.53 0.30.17 48.65
51 Meriheinä Maire SV 1.14.32 0.33.56 46.13
52 Kuusipohja Johansson Leena LS-37 1.16.09 0.35.33 45.00
53 Hongell Mia-Riitta KoS 1.16.22 0.35.46 44.73
54 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.17.11 0.36.35 44.12
55 Repo Marja-Terttu ORa 1.20.01 0.39.25 42.42
56 Holmgren Ulrica SV 1.33.37 0.53.01 36.14

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sund Otto Femman 41.40 0.00.00 83.49
2 Kymäläinen Severi TP 42.11 0.00.31 82.08
3 Tiainen Topias KangSK 43.35 0.01.55 79.07
4 Leskinen Antti-Pekka Lynx 43.47 0.02.07 78.33
5 Simosas Otto Orient 44.33 0.02.53 76.62
6 Valkama Sami KauWi 44.57 0.03.17 75.57
7 Brunell Filip Brahe 45.36 0.03.56 74.14
8 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 45.45 0.04.05 73.54
9 Reponen Tommi PR 46.33 0.04.53 71.93
10 Mikkola Oskari HS 46.37 0.04.57 71.47
11 Nieminen Janne PR 47.10 0.05.30 70.29
12 Sundelin Peter Femman 47.14 0.05.34 69.85
13 Huhtanen Pyry Koovee 47.25 0.05.45 69.24
14 Suominen Miika RR 47.28 0.05.48 68.82
15 Linnainmaa Tero IkNV 48.21 0.06.41 67.23
16 Järvinen Seppo AR 48.48 0.07.08 66.27
17 Sågfors Joel Botnia 49.02 0.07.22 65.62
18 Seppälä Otso RR 50.17 0.08.37 63.67
19 Tolonen Raine VePo 50.24 0.08.44 63.20
20 Summanen Eetu RR 50.30 0.08.50 62.75
21 Alppi Antti KanSu 51.11 0.09.31 61.59
22 Parkkinen Jussi Pohjant 51.16 0.09.36 61.17
23 Blomster Fredrik Orient 51.35 0.09.55 60.48
24 Tarvonen Ville-Matti Kalske 51.37 0.09.57 60.13
25 Valkamo Santeri Koovee 51.56 0.10.16 59.45
26 Paldan Ville Koovee 52.41 0.11.01 58.29
27 von Schoultz Marcus Orient 53.07 0.11.27 57.51
28 Ilmarinen Pyry Delta 53.38 0.11.58 56.65
29 Koskela Tomi AngA 57.08 0.15.28 52.89
30 Höstman Joakim Malax 1.11.11 0.29.31 42.23
31 Ahlnäs Mats Femman 1.13.19 0.31.39 40.77
32 Kahila Eero TP 1.16.38 0.34.58 38.80
33 Sihvola Eerik KS 1.25.09 0.43.29 34.72

Sarja H20K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Sami MSParma 41.07 0.00.00 87.43
2 Laukkarinen Jesse RR 41.12 0.00.05 86.85
3 Saari Toni VaajTe 43.09 0.02.02 82.53
4 Huhtinen Mikko TuS 43.23 0.02.16 81.70
5 Heiska Samu KauWi 43.46 0.02.39 80.60
6 Arvola Miika Koovee 44.35 0.03.28 78.74
7 Mieskoski Kimmo RaLu 44.40 0.03.33 78.22
8 Henriksson Tobias PIF 45.34 0.04.27 76.30
9 Kalve Henri PR 45.37 0.04.30 75.85
10 Hasu Topi Orient 45.42 0.04.35 75.34
11 Haajanen Erik Raseborg 46.01 0.04.54 74.46
12 Nuuttila Lauri RasKu 46.46 0.05.39 72.91
13 Vainio Eero-Matti MSParma 46.54 0.05.47 72.34
14 Simola Mikko Pohjant 47.17 0.06.10 71.40
15 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 48.04 0.06.57 69.88
16 Knuuttila Mikko IkNV 48.50 0.07.43 68.44
17 Hirvikoski Eero SiikSi 49.39 0.08.32 66.97
18 Kaskinen Kare UlvUra 50.48 0.09.41 65.13
19 Saikko Ville LappRi 51.44 0.10.37 63.63
20 Kronberg Patrick Femman 52.45 0.11.38 62.08
21 Koskinen Roope Hiisi 53.13 0.12.06 61.22
22 Ihalainen Niko Navi 53.38 0.12.31 60.43
23 Onnela Kalle Koovee 53.52 0.12.45 59.85
24 Kivelä Jussi VeVe 53.59 0.12.52 59.41
25 Hakala Henrikki KauWi 54.12 0.13.05 58.86
26 Kössi Santeri LapVi 55.16 0.14.09 57.42
27 Wickholm Roy Raseborg 55.41 0.14.34 56.69
28 Pajunen Teemu Navi 56.14 0.15.07 55.84
29 Villanen Simo SKVuoksi 56.58 0.15.51 54.82
30 Rinta Matias KauWi 57.48 0.16.41 53.74
31 Vartiainen Juha OrPo 59.30 0.18.23 51.92
32 Kontoniemi Henri TP 1.00.52 0.19.45 50.48
33 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.01.13 0.20.06 49.92

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sainio Santeri KangSK 38.04 0.00.00 77.21
2 Kujanpää Jermu Lynx 38.06 0.00.02 76.88
3 Oksanen Tommi HS 38.15 0.00.11 76.32
4 Kotro Tuomas SKVuoksi 39.25 0.01.21 73.82
5 Närvä Tomi Delta 39.31 0.01.27 73.38
6 Vesanto Anssi EsSu 39.48 0.01.44 72.61
7 Rantala Antti KangSK 40.19 0.02.15 71.44
8 Jurvakainen Tuukka S-JKL 40.24 0.02.20 71.05
9 Aaltio Aapo RR 40.25 0.02.21 70.78
10 Nenonen Lauri SKVuoksi 40.31 0.02.27 70.36
11 Stenberg Tuomo MSParma 40.47 0.02.43 69.66
12 Kukkonen Janne RasPi 41.13 0.03.09 68.69
13 Virekunnas Heikki TP 41.38 0.03.34 67.77
14 Uitto Jussi RasKu 41.48 0.03.44 67.26
15 Lehtinen Niko AR 42.09 0.04.05 66.47
15 Tuovinen Aleksi KuoSu 42.09 0.04.05 66.47
17 Anttolainen Aleksi LS-37 42.15 0.04.11 65.85
18 Virkki Vili HlS 42.16 0.04.12 65.59
19 Martikainen Juha KeuKi 42.38 0.04.34 64.80
20 Sipponen Jere PR 43.01 0.04.57 63.99
21 Aaltonen Lassi HS 43.25 0.05.21 63.18
22 Anuchkin Mikhail HlS 43.40 0.05.36 62.59
23 Virtanen Antti Pihkan 44.03 0.05.59 61.83
24 Mäkipää Samuli UlvUra 44.45 0.06.41 60.64
25 Valkonen Lauri IHR 45.07 0.07.03 59.93
26 Niinimäki Joonas Lynx 45.15 0.07.11 59.54
27 Viberg Pauli TuS 45.32 0.07.28 58.95
28 Similä Lauri SKVuoksi 45.36 0.07.32 58.65
29 Peltonen Topias IPR 46.13 0.08.09 57.66
30 Hänninen Jarkko Delta 46.17 0.08.13 57.36
31 Huusari Pauli LS-37 46.42 0.08.38 56.64
32 Hyttinen Lauri RastiE4 46.53 0.08.49 56.21
33 Niskanen Teemu MU 47.19 0.09.15 55.49
34 Lund Matias Femman 47.25 0.09.21 55.16
35 Valjakka Vili Navi 47.59 0.09.55 54.31
36 Kankkunen Matias OK77 49.13 0.11.09 52.75
37 Hakkarainen Markus RaKaS 50.09 0.12.05 51.57
38 Kohvakka Heikki Kalske 50.57 0.12.53 50.57
39 Hiltunen Ville HS 51.37 0.13.33 49.73
40 Vuorinen Toni EsSu 51.47 0.13.43 49.38
41 Saarinen Karo KangSK 52.03 0.13.59 48.94
42 Keskitalo Juhani LLuja 52.33 0.14.29 48.28
43 Koskiaho Aleksi VeVe 56.09 0.18.05 45.01
44 Tauriainen Teemu KEV 57.55 0.19.51 43.47
45 Koivu Ilkka VeVe 1.02.29 0.24.25 40.14
46 Lahtinen Juho IHR 1.04.18 0.26.14 38.85

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Eeli S-JKL 31.13 0.00.00 77.84
2 Valtonen Luukas HS 32.15 0.01.02 75.07
3 Kuukka Elias TP 32.38 0.01.25 73.91
4 Halme Jussi-Elmeri TP 32.50 0.01.37 73.19
5 Kannus Kristian KangSK 32.58 0.01.45 72.63
6 Meriläinen Ari HlS 34.03 0.02.50 70.06
7 Räsänen Markus KuoSu 34.11 0.02.58 69.52
8 Hasu Simo Orient 34.47 0.03.34 68.07
9 Portin Niclas Brahe 34.51 0.03.38 67.68
10 Viitasaari Toni-Antti KoS 34.56 0.03.43 67.27
11 Sulkula Ilari S-JKL 35.03 0.03.50 66.79
12 Senttula Tuukka S-JKL 35.07 0.03.54 66.41
13 Uusitalo Jyri PelPo 35.14 0.04.01 65.94
13 Tuomala Misa S-JKL 35.14 0.04.01 65.94
15 Annila Henri Koovee 36.10 0.04.57 63.74
16 Kronberg Christian Femman 36.21 0.05.08 63.18
17 Parkkinen Ville Pohjant 36.24 0.05.11 62.85
18 Ternola Teemu KangSK 36.31 0.05.18 62.40
19 Holmberg Ville UlvUra 36.48 0.05.35 61.68
20 Mäkelä Atte HlS 36.51 0.05.38 61.35
21 Seppänen Kari-Pekka RasKa 37.02 0.05.49 60.81
22 Vanhanen Konsta Pohjant 37.15 0.06.02 60.22
23 Rantala Paavo KoS 37.22 0.06.09 59.79
24 Aikio Santeri KEV 37.43 0.06.30 59.00
25 Huhtinen Olli TuS 38.17 0.07.04 57.90
26 Kulmala Teemu SaPu 38.22 0.07.09 57.54
27 Hakulinen Niko VeVe 38.36 0.07.23 56.96
28 Åman Jonathan Botnia 38.49 0.07.36 56.41
29 Grönqvist Albert SV 39.02 0.07.49 55.87
30 Vilen Christoffer SV 39.22 0.08.09 55.17
31 Pasanen Ville OK77 39.50 0.08.37 54.30
32 Leirimaa Tatu RaVa 40.01 0.08.48 53.83
33 Lahtinen Atte HS 40.44 0.09.31 52.67
34 Haapakoski Heikki RasKa 41.50 0.10.37 51.07
35 Lintula Väinö TP 41.54 0.10.41 50.78
36 Kolehmainen Valtteri KangSK 42.16 0.11.03 50.13
37 Nissinen Niko Pohjant 43.15 0.12.02 48.78
38 Pirttiniemi Juho SaPu 43.44 0.12.31 48.04
39 Väänänen Vili SV 44.06 0.12.53 47.44
40 Salervo Mikko OK77 45.43 0.14.30 45.57
41 Koskela Jani AngA 54.46 0.23.33 37.87
42 Hirvonen Lassi RaVa 1.04.30 0.33.17 32.02

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundman Edvard Delta 29.49 0.00.00 65.93
2 Niemi Aleksi TP 30.38 0.00.49 63.82
3 Sulkula Anton S-JKL 31.49 0.02.00 61.10
4 Karppinen Aleksi LaiVe 32.08 0.02.19 60.16
5 Syrjäläinen Arttu HS 32.16 0.02.27 59.57
6 Saleva Eero TVV 32.23 0.02.34 59.02
7 Rissanen Lari-Antti SonPa 32.33 0.02.44 58.38
8 Similä Henri SKVuoksi 32.41 0.02.52 57.81
9 Malinen Olli TVV 32.55 0.03.06 57.07
10 Loukkalahti Vilho Delta 33.34 0.03.45 55.64
11 Tuomaala Eero TVV 33.45 0.03.56 55.01
12 Lahti Lasse-Pekka KangSK 34.19 0.04.30 53.78
13 Arvola Markus Koovee 34.21 0.04.32 53.41
14 Salomaa Antti-Ville Navi 35.41 0.05.52 51.11
15 Holmberg Eetu UlvUra 35.56 0.06.07 50.45
16 Pöyhönen Petja LLL 36.17 0.06.28 49.66
17 Kauria Niko Navi 36.25 0.06.36 49.18
18 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 36.38 0.06.49 48.59
19 Niiranen Arto KR 38.32 0.08.43 45.91
20 Pantsar Jere PelPo 40.50 0.11.01 43.06
21 Rohula Janne Delta 41.01 0.11.12 42.60
22 Lousio Janne Pihkan 41.05 0.11.16 42.27
23 Lipsanen Jeremias Navi 42.08 0.12.19 40.95
24 Hyytiäinen Henry KR 43.08 0.13.19 39.75
25 Itkonen Otto TuS 43.25 0.13.36 39.24
26 Anttonen Ari KeuKi 51.18 0.21.29 33.00
27 Koskinen Samuli TuS 51.47 0.21.58 32.48
28 Loukkaanhuhta Jukka KanSu 1.02.35 0.32.46 26.70

Sarja H16K2
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talvinen Arto MSParma 27.20 0.00.00 66.49
2 Takanen Lari VeVe 27.46 0.00.26 65.11
3 Silvennoinen Santeri KR 28.07 0.00.47 63.97
4 Ihalainen Jesse Navi 29.50 0.02.30 59.97
5 Sainio Antti TVV 30.44 0.03.24 57.91
6 Huotari Lauri LS-37 31.38 0.04.18 55.96
7 Roininen Lauri HS 31.47 0.04.27 55.40
8 Leino Akseli RR 32.11 0.04.51 54.42
9 Saari Aki PoRa 33.36 0.06.16 51.85
10 Lampinen Ville HS 33.47 0.06.27 51.29
11 Sundelin Ville UlvUra 33.57 0.06.37 50.76
12 Huostila Anssi LamSä 34.04 0.06.44 50.31
13 Paloposki Pyry-Santeri HlS 34.17 0.06.57 49.72
14 Koskinen Miika RR 35.18 0.07.58 48.02
15 Hiitola Olli OTaru 35.41 0.08.21 47.24
16 Lehto Elias KarjUra 35.54 0.08.34 46.69
17 Grahn Viljam NOK 36.44 0.09.24 45.38
18 Linna Matti OuHu 37.17 0.09.57 44.46
19 Mäenpää Aleksi TVV 37.48 0.10.28 43.60
20 Melin Christoffer Falken 39.10 0.11.50 41.84
21 Hakala Joakim Femman 39.37 0.12.17 41.13
22 Herttuainen Niko RaKaS 39.47 0.12.27 40.72
23 Juhala Riku Hiisi 40.24 0.13.04 39.86
24 Solonen Joni LS-37 41.02 0.13.42 39.02
25 Harald Joachim Falken 41.23 0.14.03 38.46
26 Juva Joni AngA 41.56 0.14.36 37.73
27 Vertanen Jonas Botnia 51.39 0.24.19 30.45
28 Moreno Martin Miguel AngA 59.10 0.31.50 26.43
29 Häkkinen Aapo SaPu 59.53 0.32.33 25.95
30 Myllylä Benjamin SV 1.16.43 0.49.23 20.14

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Topias Navi 26.08 0.00.00 64.03
2 Raitanen Topi TVV 26.24 0.00.16 63.20
3 Ahola Joonas Navi 28.06 0.01.58 59.20
4 Laitinen Justus Koovee 28.45 0.02.37 57.69
5 Schroderus Samuli Pohjant 28.49 0.02.41 57.39
6 Kuukka Anton TP 28.59 0.02.51 56.89
7 Koirikivi Anssi RasTiimi 30.48 0.04.40 53.37
8 Saikko Antti LappRi 30.50 0.04.42 53.15
9 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 31.44 0.05.36 51.49
10 Nummela Arttu MU 32.04 0.05.56 50.80
11 Harju Jussi TP 32.31 0.06.23 49.95
12 Kommio Jere HlS 32.53 0.06.45 49.24
13 Salopelto Atso SKVuoksi 32.56 0.06.48 49.02
14 Sopo Aleksi KuoSu 33.02 0.06.54 48.72
15 Bergman Markku OH 33.47 0.07.39 47.49
16 Niemi Mikael RaLu 34.22 0.08.14 46.54
17 Hyppölä Sampo SoJy 34.34 0.08.26 46.13
18 Jern Jonas Femman 34.38 0.08.30 45.90
19 Irtola Miika KS 34.44 0.08.36 45.63
20 Tuomala Miro S-JKL 35.06 0.08.58 45.01
21 Linnaila Casper Orient 36.29 0.10.21 43.17
22 Suominen Eemeli Delta 36.49 0.10.41 42.64
23 Rantala Valtteri RaVa 36.54 0.10.46 42.41
24 Pietikäinen Sauli KS 36.55 0.10.47 42.26
25 Hanhijärvi Petrus EsAk 37.21 0.11.13 41.64
26 Koivumäki Jarkko RasKa 37.25 0.11.17 41.43
27 Willman Hermanni RasKa 38.11 0.12.03 40.47
28 Sarparanta Niklas Lynx 38.12 0.12.04 40.33
29 Kulagin Artur HS 38.59 0.12.51 39.39
30 Lehto Linus KarjUra 39.10 0.13.02 39.08
31 Minkkinen Tomi RR 40.37 0.14.29 37.56
32 Rantala Joonas RiSu 40.41 0.14.33 37.38
33 Visuri Kare OK77 41.48 0.15.40 36.27
34 Hulkkonen Mikko Pihkan 42.02 0.15.54 35.95
35 Jurvakainen Atte S-JKL 42.14 0.16.06 35.66
36 Aikio Severi KEV 42.44 0.16.36 35.13
37 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 42.45 0.16.37 35.00
38 Schroderus Santeri Pohjant 44.04 0.17.56 33.84
39 Salo Niklas Orient 44.56 0.18.48 33.08
40 Snickars Caj Solf 45.08 0.19.00 32.82
41 Hindsberg Christoffer SV 46.41 0.20.33 31.63
42 Rantala Tommi S-JKL 48.48 0.22.40 30.16
43 Niskanen Tuomo MU 52.13 0.26.05 28.09
44 Sågfors Arne Botnia 52.32 0.26.24 27.83
45 Järvensivu Oula OrPo 53.03 0.26.55 27.46
46 Alanko Valtteri SV 53.47 0.27.39 27.00
47 Björkgård Jonas KoS 54.34 0.28.26 26.52
48 Rehn Dennis Raseborg 54.38 0.28.30 26.40
49 Kaunisto Tuomas TP 1.01.25 0.35.17 23.40
50 Sormunen Vili RastiE4 1.01.55 0.35.47 23.13
51 Svedberg Rickard SV 1.07.05 0.40.57 21.28
52 Sainio Tuomas KangSK 1.09.51 0.43.43 20.36

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Kirsi VaaSu 32.21 0.00.00 91.61
2 Närhi Anna Delta 33.58 0.01.37 86.78
3 Anttonen Sari KeuKi 35.39 0.03.18 82.24
4 Kanko Miina Koovee 36.30 0.04.09 79.89
5 Silvennoinen Emma PR 37.05 0.04.44 78.20
6 Järveläinen Julia Femman 38.37 0.06.16 74.69
7 Lönnberg Frida PIF 39.16 0.06.55 73.05
8 Minkkinen Sanna RR 39.52 0.07.31 71.55
9 Saarimäki Milla AngA 40.55 0.08.34 69.33
10 Kanko Natalia Koovee 41.00 0.08.39 68.80
11 Mattila Milla HS 41.03 0.08.42 68.33
12 Grahn Elina NOK 41.30 0.09.09 67.20
13 Saarenpää Iiris KangSK 41.57 0.09.36 66.10
14 Skogvik Ida-Marie Kronan 42.17 0.09.56 65.21
15 Laakkonen Susanna MSParma 42.27 0.10.06 64.58
16 Ojala Annukka KEV 44.25 0.12.04 61.36
17 Kurppa Pinja AngA 44.52 0.12.31 60.39
18 Krum Tarja SV 44.56 0.12.35 59.95
19 Varjonen Essi LapVi 45.31 0.13.10 58.83
20 Lampinen Kristiina HS 46.01 0.13.40 57.85
21 Honkanen Miitu KuoSu 46.31 0.14.10 56.88
22 Ilmoni Rafaela OK77 47.15 0.14.54 55.67
23 Rantanen Reeta MSParma 48.27 0.16.06 53.96
24 Penttilä Mari HlS 50.17 0.17.56 51.68
25 Hakulinen Jenni VeVe 52.42 0.20.21 49.01
26 Vadurel Pauline TP 54.09 0.21.48 47.40
27 Westerlund Anna Koovee 56.36 0.24.15 45.07
28 Kilpeläinen Elina VeVe 57.27 0.25.06 44.12
29 Juga Laura KeU 1.02.53 0.30.32 40.06

Sarja D20K2
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira UlvUra 35.02 0.00.00 84.39
2 Kirvesmies Tytti LS-37 35.13 0.00.11 83.52
3 Rahko Saana-Maria Pohjant 35.22 0.00.20 82.73
4 Istolahti Tiia MSParma 35.43 0.00.41 81.49
5 Karhola Lotta TP 36.06 0.01.04 80.20
6 Liukkonen Sonja Delta 37.09 0.02.07 77.52
7 Kauppila Sanna VeVe 37.37 0.02.35 76.16
8 Anjala Anna-Kaisa KR 39.02 0.04.00 73.00
9 Reponen Milka KeuKi 39.03 0.04.01 72.58
10 Linnaila Charlotta Orient 39.12 0.04.10 71.91
11 Kyrölä Sonja TP 40.06 0.05.04 69.91
12 Suutari Säde KS 40.29 0.05.27 68.87
13 Papinsaari Niina KangSK 40.35 0.05.33 68.33
14 Westerlund Ina OK77 40.54 0.05.52 67.42
15 Hakala Eeva-Liisa KortJV 40.55 0.05.53 67.02
16 Laitinen Anna RaLu 41.05 0.06.03 66.38
17 Hasu Eveliina KS 41.15 0.06.13 65.74
18 Väätäinen Eeva-Stiina ÄhtU 42.04 0.07.02 64.10
19 Mörsky Sonja KeuKi 42.20 0.07.18 63.34
20 Hirvonen Eveliina PR 43.28 0.08.26 61.33
21 Ylikylä Suvi RasKa 45.04 0.10.02 58.82
22 Espo Carita KS 45.10 0.10.08 58.35
23 Vahvelainen Saana TP 47.46 0.12.44 54.85
24 Moilanen Anna KaSu 48.32 0.13.30 53.67
25 Jurvakainen Vuokko S-JKL 49.01 0.13.59 52.83
26 Laitinen Tiina Kalske 49.37 0.14.35 51.88
27 Valkonen Outi Kalske 49.55 0.14.53 51.26
28 Lahtinen Katja HS 56.19 0.21.17 45.17
29 Lamminpää Vilma Orient 56.32 0.21.30 44.72
30 Laine Tuija HauSi 58.23 0.23.21 43.04

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Sanni AngA 31.48 0.00.00 79.46
2 Haikonen Henna-Riikka AnttU 33.05 0.01.17 76.07
3 Peltomäki Elli RasKa 33.25 0.01.37 75.02
4 Pajunen Jenna Navi 34.10 0.02.22 73.08
5 Kottonen Annika Lynx 35.10 0.03.22 70.72
6 Hulkkonen Johanna Pihkan 35.27 0.03.39 69.87
7 Haavisto Emmi TuS 35.30 0.03.42 69.49
8 Harju Suvi TP 35.43 0.03.55 68.79
9 Höstman Victoria Malax 35.50 0.04.02 68.29
10 Mähönen Emmi TP 36.00 0.04.12 67.69
11 Hietaoja Essi HS 36.44 0.04.56 66.07
12 Fiskars Mikaela Raseborg 37.23 0.05.35 64.65
13 Kuusela Tuija KanSu 37.42 0.05.54 63.85
14 Savolainen Iida KangSK 38.00 0.06.12 63.08
15 Annila Silja RaLu 38.32 0.06.44 61.95
16 Jakobsson Laura RasKa 39.07 0.07.19 60.77
17 Koskinen Salla TuS 39.17 0.07.29 60.26
18 Ojanen Aino KangSK 40.42 0.08.54 57.92
19 Forsell Susanna Raseborg 40.54 0.09.06 57.39
20 Teini Emilia RaLu 40.57 0.09.09 57.08
21 Jylänki Pinja Delta 41.18 0.09.30 56.35
22 Kattilakoski Aino KoS 42.18 0.10.30 54.78
23 Silvonen Vilmalotta SKVuoksi 42.27 0.10.39 54.35
24 Simosas Emma Orient 43.24 0.11.36 52.93
25 Raitanen Alisa TVV 44.31 0.12.43 51.38
26 Pökälä Mona AR 45.09 0.13.21 50.44
27 Lehtinen Ilona RR 45.15 0.13.27 50.11
28 Gustafsson Essi R-P 46.03 0.14.15 49.02
29 Lepola Siiri RaVa 46.05 0.14.17 48.77
30 Kauppila Kaisa VeVe 48.04 0.16.16 46.55
31 Vahvelainen Salla TP 48.21 0.16.33 46.07
32 Nykänen Sanna AR 48.42 0.16.54 45.53
33 Mänkärlä Laura Lynx 49.19 0.17.31 44.76
34 Helle Annukka EsAk 49.36 0.17.48 44.31
35 Virjula Laura Navi 50.04 0.18.16 43.69
36 Tani Leena KS 50.49 0.19.01 42.85
37 Lonka Maiju SKVuoksi 52.48 0.21.00 41.05
38 Österman Vera TuS 59.00 0.27.12 36.57
39 Kosola Eveliina Pohjant 1.01.42 0.29.54 34.81

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Sara Lynx 30.37 0.00.00 78.08
2 Skog Henna Koovee 31.19 0.00.42 76.10
3 Gustafsson Jannina TVV 32.28 0.01.51 73.17
4 Suhonen Anniina KuoSu 32.49 0.02.12 72.16
5 Mäkinen Elisa MU 33.27 0.02.50 70.57
6 von Frenckell Johanna Raseborg 34.12 0.03.35 68.81
7 Valkonen Oona Kalske 34.14 0.03.37 68.52
8 Bergman Marjo OH 34.22 0.03.45 68.04
8 Laukkarinen Jenna TVV 34.22 0.03.45 68.04
10 Lylynperä Katri SuSe 34.37 0.04.00 67.12
11 Kymäläinen Sanni TP 34.44 0.04.07 66.68
12 Sågfors Emilia Botnia 34.55 0.04.18 66.11
13 Turunen Maaret RR 35.26 0.04.49 64.94
14 Saarela Ruska KoS 35.59 0.05.22 63.74
15 Ylikangas Tiia RasKu 36.48 0.06.11 62.12
16 Laakkio Emma AngA 36.49 0.06.12 61.89
17 Hyvärinen Emilia RaVa 37.14 0.06.37 61.00
18 Nylund Elin Femman 37.25 0.06.48 60.50
19 Saarinen Henna Koovee 37.27 0.06.50 60.24
20 Jalanto Essi KangSK 37.53 0.07.16 59.36
21 Minkkinen Sirkku RR 37.56 0.07.19 59.08
22 Mänttäri Emilia KuoSu 38.01 0.07.24 58.76
23 Suominen Marika RR 38.08 0.07.31 58.38
24 Kerkkonen Anna JRV 39.04 0.08.27 56.79
25 Suutari Mirka KS 39.17 0.08.40 56.29
26 Maijala Milla LapVe 39.26 0.08.49 55.89
27 Lammi Elina HS 39.36 0.08.59 55.46
28 Toivanen Pinja RaN 40.14 0.09.37 54.40
29 Pekkalin Roosa KS 40.34 0.09.57 53.77
30 Lindroth Mia AR 40.43 0.10.06 53.39
31 Piitulainen Emma KR 41.30 0.10.53 52.20
32 Kössi Anniina LapVi 41.35 0.10.58 51.92
33 Sundström Essi TP 42.09 0.11.32 51.04
34 Toivanen Minttu RaN 42.26 0.11.49 50.53
35 Heinjoki Katja HS 42.47 0.12.10 49.94
36 Hanhijärvi Marjukka EsAk 42.48 0.12.11 49.75
37 Forsman Aada VaaSu 43.02 0.12.25 49.30
38 Kulmala Jonna RasKu 44.19 0.13.42 47.71
39 Närhi Minna JRV 45.02 0.14.25 46.78
40 Sund Elin Femman 45.07 0.14.30 46.53
41 Mänki Aino-Maria LHR 45.13 0.14.36 46.26
42 Laakkonen Laura TP 47.18 0.16.41 44.07
43 Komonen Inka RaVa 48.09 0.17.32 43.13
44 Penger Sofia PIF 48.39 0.18.02 42.54
45 Väyrynen Anni KyS 50.59 0.20.22 40.44
46 García Castro Marina AngA 52.42 0.22.05 38.98
47 Nurmi Ella VaaSu 53.11 0.22.34 38.49
48 Borgman Mikaela SV 58.11 0.27.34 35.05
Santamäki Iina KangSK HYL -

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alatalo Eliisa TP 27.59 0.00.00 71.24
2 Lehto Hanna LapVi 28.03 0.00.04 70.82
3 Heittola Suvi RasKu 28.24 0.00.25 69.69
4 Moser Tanja TP 32.05 0.04.06 61.47
5 Rantanen Emilia MSParma 32.08 0.04.09 61.15
6 Kunelius Tiia KS 32.09 0.04.10 60.90
7 Hietanen Pinja KS 32.14 0.04.15 60.52
8 Hulkkonen Niina Pihkan 32.21 0.04.22 60.08
9 Niemi Hanna AR 32.25 0.04.26 59.74
10 Österman Lilja TuS 33.06 0.05.07 58.29
11 Reiman Anni AngA 33.29 0.05.30 57.41
12 Uusitalo Amanda Koovee 33.48 0.05.49 56.66
13 Emaldynova Lilia AngA 34.05 0.06.06 55.98
14 Haapakoski Tiina RasKa 34.09 0.06.10 55.66
15 Isolähteenmäki Pia RasKa 34.15 0.06.16 55.29
16 Oikarinen Suvi OH 34.18 0.06.19 55.01
17 Neuvonen Laura TuS 34.58 0.06.59 53.75
18 Jylhä Henna KoS 35.12 0.07.13 53.20
19 Sinisalo Laura MU 35.13 0.07.14 52.97
20 Rautasalo Essi KR 35.48 0.07.49 51.91
21 Valkonen Viivi Kalske 35.49 0.07.50 51.68
22 Sandelin Caroline NOK 36.00 0.08.01 51.22
23 Sandroos Lotta RasKa 36.12 0.08.13 50.74
24 Heikkilä Venla MU 36.25 0.08.26 50.25
25 Väyrynen Aino KyS 36.40 0.08.41 49.71
26 Espo Maria KS 38.14 0.10.15 47.49
27 Kanko Ruut Koovee 38.28 0.10.29 47.01
28 Ray Jenny OK77 39.14 0.11.15 45.91
29 Pulkkinen Tiia Navi 39.49 0.11.50 45.06
30 Holmgren Caroline SV 40.05 0.12.06 44.58
31 Lehto Jenna LapVi 40.47 0.12.48 43.64
32 Boxström Agneta SV 40.52 0.12.53 43.38
33 Hakala Helena KortJV 41.24 0.13.25 42.65
34 Simonen Anniina KR 41.48 0.13.49 42.07
35 Kurri Noora SaRa 42.33 0.14.34 41.16
36 Kontoniemi Maria TP 43.05 0.15.06 40.49
37 Tihilä Hanni TVV 44.05 0.16.06 39.41
38 Korpi Anna-Erika TuS 44.12 0.16.13 39.14
39 Bäck Josefina Raseborg 44.42 0.16.43 38.55
40 Lamminpää Nuppu Orient 45.52 0.17.53 37.41
41 Rantakylä Hanna-Maija HlS 46.43 0.18.44 36.58
42 Huttunen Petra Koovee 50.23 0.22.24 33.77
43 Itkonen Siiri LapVe 55.19 0.27.20 30.63

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Emmi SuSe 25.43 0.00.00 66.46
2 Santamäki Emmi KangSK 27.05 0.01.22 62.89
3 Sassi-Päkkilä Liisa Pohjant 27.34 0.01.51 61.57
3 Haataja Anna OH 27.34 0.01.51 61.57
5 Tolonen Annabella RR 28.01 0.02.18 60.17
6 Kirvesmies Lotta LS-37 28.05 0.02.22 59.82
7 Lövdal Elin Femman 29.27 0.03.44 56.84
8 Matilainen Helena HS 29.39 0.03.56 56.27
8 Aho Petra Navi 29.39 0.03.56 56.27
10 Rajamäki Netta KangSK 29.55 0.04.12 55.37
11 Pajula Salla LapVi 30.09 0.04.26 54.75
12 Pöyhönen Saina LLL 30.31 0.04.48 53.90
13 Hyttinen Inkeri RastiE4 30.44 0.05.01 53.33
14 Reponen Niina PR 31.16 0.05.33 52.24
15 Schoultz von Katja OK77 32.02 0.06.19 50.81
16 Rinta-Jouppi Mei TP 32.13 0.06.30 50.34
17 Kiri Hanna VeVe 32.27 0.06.44 49.79
18 Strandvall Alexandra Kronan 32.35 0.06.52 49.41
19 Kokkinen Jemina JRV 32.40 0.06.57 49.11
20 Väisänen Essi SKVuoksi 33.36 0.07.53 47.57
21 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 33.42 0.07.59 47.26
22 Rehn Nelli Lynx 34.03 0.08.20 46.60
22 Koski-Säntti Veera RasKu 34.03 0.08.20 46.60
24 Korhonen Julia RaKaS 34.19 0.08.36 45.90
25 Tarvainen Heini Navi 35.05 0.09.22 44.73
26 Suutari Saana VeVe 35.11 0.09.28 44.44
27 Viilo Johanna TP 35.27 0.09.44 43.94
28 Reunanen Anna-Reetta TP 35.57 0.10.14 43.16
29 Saarijärvi Salla TP 36.04 0.10.21 42.86
30 Järvinen Jonna KangSK 36.27 0.10.44 42.25
31 Niemi Heta AR 37.01 0.11.18 41.45
31 Juvakka Vilma LappRi 37.01 0.11.18 41.45
33 Lampinen Kiia MU 37.29 0.11.46 40.62
34 Kamppuri Elli-Noora TP 37.44 0.12.01 40.20
35 Hasu Outi Orient 38.03 0.12.20 39.71
36 Immonen Elina RaVa 38.45 0.13.02 38.84
37 Anttila Tiina SuSi 38.59 0.13.16 38.46
38 Marttinen Sanni Navi 41.04 0.15.21 36.37
39 Isokallio Marjaana LLL 41.09 0.15.26 36.15
40 Manderbacka Hanne VaaSu 41.20 0.15.37 35.85
41 Frenckell von Teodora IFKLidin 42.07 0.16.24 35.05
42 Jussila Jutta TP 43.26 0.17.43 33.85
43 Tuoresjärvi Annika RaVa 45.01 0.19.18 32.53
44 Pinola Marianne RaN 47.50 0.22.07 30.49
45 Paunu Minttu TP 55.23 0.29.40 26.23