FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
eGames, 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 69
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Juha MSParma 34.00 0.00.00 90.66
2 Heinaro Einari HS 34.16 0.00.16 89.76
3 Kivelä Matti Delta 34.29 0.00.29 89.00
4 Lakanen Jonne VaajTe 34.54 0.00.54 87.74
5 Vilska Kimmo RR 35.23 0.01.23 86.35
6 Summanen Aapo VaajTe 35.43 0.01.43 85.35
7 Rantala Kalle KR 35.53 0.01.53 84.77
8 Sorsa Perttu Delta 36.22 0.02.22 83.45
9 Laine Tuomo Delta 36.24 0.02.24 83.19
10 Ketolainen Juha-Ville VeVe 36.26 0.02.26 82.93
11 Sirén Mikko AngA 36.27 0.02.27 82.70
12 Liukkala Jaakko HauSi 36.46 0.02.46 81.81
13 Salmenoja Samuli MSParma 36.47 0.02.47 81.58
14 Karvonen Matti KR 37.01 0.03.01 80.89
15 Mertanen Simo LappRi 37.17 0.03.17 80.12
16 Mähönen Timo KR 37.19 0.03.19 79.87
17 Asikainen Aaro KR 37.25 0.03.25 79.48
18 Liukkonen Kalle Delta 37.34 0.03.34 78.98
19 Penttinen Topi Orient 37.43 0.03.43 78.48
20 Sabel Ville Hiisi 38.04 0.04.04 77.58
21 Laine Jaakko Delta 38.12 0.04.12 77.13
22 Tala Tuomas Delta 38.15 0.04.15 76.86
23 Blomster Daniel SV 38.32 0.04.32 76.11
24 Inkeri Eero ORa 38.34 0.04.34 75.87
25 Heikkilä Tero PR 38.47 0.04.47 75.27
26 Rajaniemi Juho TuS 38.56 0.04.56 74.81
27 Sorsa Lauri KangSK 38.59 0.04.59 74.54
28 Pukema Hannu-Pekka KR 39.04 0.05.04 74.20
29 Heinonen Jouni Koovee 39.36 0.05.36 73.03
30 Juopperi Sami-Petteri PelPo 39.38 0.05.38 72.80
31 Lassila Mikko HS 39.42 0.05.42 72.51
32 Maajärvi Matti LappRi 40.42 0.06.42 70.56
33 Isokoski Markku PelPo 40.49 0.06.49 70.19
34 Huhtanen Juha KanSu 40.52 0.06.52 69.94
35 Virta Jani SV 41.01 0.07.01 69.52
36 Huusari Pekka LS-37 41.04 0.07.04 69.27
37 Niemi Pyry RR 41.10 0.07.10 68.93
38 Molnar Attila HS 41.20 0.07.20 68.49
39 Lassila Ari-Pekka VetU 42.06 0.08.06 67.08
40 Kauppi Ville LS-37 43.35 0.09.35 64.64
41 Pesola Oskari HS 44.11 0.10.11 63.61
42 Kapiainen Tomi RaKaS 44.14 0.10.14 63.38
43 Pulli Antero RR 44.21 0.10.21 63.06
44 Huovila Miikka Delta 44.26 0.10.26 62.79
45 Korpi Eero KauWi 45.03 0.11.03 61.78
46 Paasikoski Antti RR 45.27 0.11.27 61.09
47 Ojapalo Joona RR 46.07 0.12.07 60.06
48 Nikander Aku Delta 46.40 0.12.40 59.21
49 Korppi Miika OH 47.07 0.13.07 58.50
50 Kujanpää Juuso Lynx 47.30 0.13.30 57.88
51 Nurminen Janne HS 47.36 0.13.36 57.62
52 Tölli Marko S-JKL 47.57 0.13.57 57.05
53 Ahlqvist Lars-Johan Orient 48.00 0.14.00 56.85
54 Erämaja Antti Koovee 49.38 0.15.38 54.84
55 Kuusinen Petri HlS 49.47 0.15.47 54.54
56 Rantala Jyri Koovee 49.50 0.15.50 54.35
56 Nurminen Ilkka HS 49.50 0.15.50 54.35
58 Vehmas Risto ViRuS 50.31 0.16.31 53.35
59 Juutilainen Pauli KeU 52.19 0.18.19 51.38
60 Kuutti Veli-Pekka PertPe 52.36 0.18.36 50.98
61 Heikkilä Ollipekka Lynx 52.48 0.18.48 50.65
62 Sinnelä Harri SuSi 55.47 0.21.47 47.82
63 Löfroos Andreas Raseborg 56.05 0.22.05 47.45
64 Matilainen Jarno LS-37 56.42 0.22.42 46.81
65 Välikorpi Jari RasKu 57.26 0.23.26 46.09
66 Tolvanen Leo Pihkan 1.00.48 0.26.48 43.43
67 Kettunen Pyry SäynSa 1.03.56 0.29.56 41.20
68 Salmi Antti HS 1.06.32 0.32.32 39.48
Salo Mikael Orient HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Mikko HlS 41.19 0.00.00 51.16
2 Aaltonen Aleksi SuSe 41.43 0.00.24 49.58
3 Malm Antti KanSu 43.20 0.02.01 46.69
4 Hakkarainen Tuomas MSParma 43.42 0.02.23 45.26
5 Hämäläinen Asko KanKi 45.59 0.04.40 42.03
6 Uitto Juha RasKu 47.46 0.06.27 39.51
7 Lassila Jussi PiTa 47.59 0.06.40 38.39
8 Reeni Esko RiSu 1.07.52 0.26.33 26.47

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarenpää Teemu SuSi 22.39 0.00.00 44.00
2 Säynäväjärvi Matias SV 28.22 0.05.43 34.47
3 Ijas Markku Raus 32.53 0.10.14 29.17
4 Laukka Ville Raus 37.02 0.14.23 25.40
5 Vainikka Jari Raus 39.25 0.16.46 23.39
6 Ekholm Thomas Orient 41.39 0.19.00 21.68
7 Ijas Johannes KeU 53.44 0.31.05 16.46
8 Syväterä Sami RiSu 1.12.37 0.49.58 11.92
Häupler Jan Muuseura HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karelo Henrik JRV 41.52 0.00.00 65.61
2 Tala Henrik HS 42.52 0.01.00 63.52
3 Frisk Björn IFKLidin 43.58 0.02.06 61.38
4 Farkas David HS 47.10 0.05.18 56.70
5 Leppänen Kristian LS-37 50.11 0.08.19 52.81
6 Lehtola Juha MSParma 51.51 0.09.59 50.64
7 Leppäniemi Jani VetU 53.02 0.11.10 49.06
8 Nylund Lucas Femman 54.04 0.12.12 47.67
9 Leskinen Jussi MSParma 56.14 0.14.22 45.40
10 Nikkinen Jari Delta 57.59 0.16.07 43.61
11 Kuusivaara Janne EsAk 58.14 0.16.22 43.01
12 Leinikka Harri Raseborg 1.00.05 0.18.13 41.28
13 Isoherranen Sami OK77 1.00.25 0.18.33 40.65
14 Hellstedt Tony RaHa 1.13.17 0.31.25 33.19
15 Nylund André Raseborg 1.20.39 0.38.47 29.85
16 Kärpijoki Vesa HS 1.34.54 0.53.02 25.12
Mutka Mikko JoKu HYL -
Maronen Mikke Lynx KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko Delta 38.27 0.00.00 75.02
2 Vuorenpää Asmo LaJy 39.29 0.01.02 72.62
3 Kerkola Mika SuSi 41.43 0.03.16 68.32
4 Laitamäki Jari Delta 43.23 0.04.56 65.29
5 Lehto Milko KarjUra 44.17 0.05.50 63.58
6 Liljeström Kimmo HS 45.00 0.06.33 62.18
7 Äijälä Timo TP 45.10 0.06.43 61.57
8 Malinen Juha KR 47.14 0.08.47 58.51
9 Kivilaakso Sami Lynx 48.11 0.09.44 56.99
10 Tilli Juha Lynx 48.31 0.10.04 56.24
11 Hyvönen Sakari KuoSu 49.55 0.11.28 54.32
12 Lahtinen Jukka Delta 51.13 0.12.46 52.60
13 Nieminen Jyrki LHR 51.23 0.12.56 52.10
14 Hollo Harri TP 51.40 0.13.13 51.48
15 Taskila Sakari LeSi 51.55 0.13.28 50.89
16 Gescheimer Raul Delta 54.12 0.15.45 48.43
17 Virtanen Kimmo AngA 55.06 0.16.39 47.33
18 Heinilä Hannu RaVa 57.53 0.19.26 44.75
19 Waldhäusl Wolfgang Muuseura 1.01.44 0.23.17 41.68
20 Van Camp Richard EsAk 1.02.21 0.23.54 40.99
21 Pyykönen Jouni EsAk 1.03.12 0.24.45 40.16
22 Koskinen Ilkka Delta 1.03.34 0.25.07 39.66
23 Korja Oula Delta 1.08.22 0.29.55 36.62
24 Forma Pauli KarjUra 1.13.13 0.34.46 33.96
25 Auvinen Antti Pihkan 2.19.46 1.41.19 17.67
Kivelä Tuomas Raus HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaakkola Jari MaMa 33.41 0.00.00 75.03
2 Bister Reijo Rasti88 36.38 0.02.57 68.78
3 Ray Tomas OK77 38.16 0.04.35 65.64
4 Kähäri Petteri TP 39.43 0.06.02 63.06
5 Ylönen Kari IHR 39.45 0.06.04 62.81
6 Kuusinen Mikko HS 41.02 0.07.21 60.66
7 Nyholm Thomas Orient 41.58 0.08.17 59.13
8 Raukko Pasi Eräp 42.01 0.08.20 58.88
9 Kirvesmies Juha LS-37 42.06 0.08.25 58.59
10 Elo Mika KS 42.16 0.08.35 58.18
11 Nyman Jörgen Raseborg 42.17 0.08.36 57.97
12 Virtanen Markku LamSä 42.26 0.08.45 57.59
13 Matilainen Kari HS 42.29 0.08.48 57.34
14 Vantaala Jouni LamSä 42.31 0.08.50 57.12
15 Huostila Markku LamSä 43.08 0.09.27 56.13
16 Ylä-Oijala Pasi KeU 43.33 0.09.52 55.42
17 Ojanen Tuomas HS 43.43 0.10.02 55.03
18 Yli-Kauppila Mikko PunKu 44.41 0.11.00 53.67
19 Frilander Heikki SV 45.15 0.11.34 52.83
20 Borgenström Jussi HyRa 45.48 0.12.07 52.03
21 Väänänen Urpo KR 45.49 0.12.08 51.85
22 Ruokonen Kim Pihkan 46.28 0.12.47 50.96
23 Nurminen Juha HS 46.50 0.13.09 50.40
24 Numminen Hannu EsAk 47.35 0.13.54 49.45
25 Heiskanen Pasi HS 47.40 0.13.59 49.20
26 Pulli Tuomo LappRi 49.37 0.15.56 47.11
27 Ritakallio Timo Lynx 50.53 0.17.12 45.79
28 Korhonen Ilkka KuoSu 51.53 0.18.12 44.76
29 Väisänen Jari KR 52.24 0.18.43 44.18
30 Höglund Ulf Raseborg 52.42 0.19.01 43.78
31 Pietikäinen Timo Pihkan 53.17 0.19.36 43.16
32 Luhtanen Aki Rasti88 53.29 0.19.48 42.86
33 Jylhä Seppo KäTa 53.47 0.20.06 42.48
34 Karling Harri Pihkan 55.28 0.21.47 41.05
35 Sankari Jeremias IHR 57.43 0.24.02 39.32
35 Hakuli Kari KeU 57.43 0.24.02 39.32
37 Gureev Maxim Mile-Spo 58.41 0.25.00 38.41
38 Mäkelä Markku ViRuS 58.46 0.25.05 38.23
39 Hanhijärvi Antti EsAk 1.00.11 0.26.30 37.20
40 Valtonen Jari HS 1.00.43 0.27.02 36.75
41 Hakulinen Jukka VeVe 1.01.12 0.27.31 36.34
42 Huhtanen Ossi TP 1.02.31 0.28.50 35.45
43 Heinaro Heikki HS 1.03.00 0.29.19 35.06
44 Välimaa Jari TarpSu 1.10.46 0.37.05 31.10
45 Pigarev Konstantin Mile-Spo 1.14.57 0.41.16 29.27
46 Mitenkov Andrey Azimut 1.15.32 0.41.51 28.94
47 Rehberger Markku HS 1.17.25 0.43.44 28.14
48 Frenckell von Wilhelm IFKLidin 1.42.26 1.08.45 21.19
Varmavuo Seppo RR HYL -
Kapanen Esa-Pekka EsAk HYL -
Yliluikki Matti SuSi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarmo HyRa 34.32 0.00.00 62.05
2 Vuorinen Pekka Orient 35.59 0.01.27 59.22
3 Wickholm Björn-Erik Raseborg 37.16 0.02.44 56.86
4 Sipponen Matti PR 37.18 0.02.46 56.49
5 Molnar Geza LS-37 38.51 0.04.19 53.93
6 Sorri Esko RaHa 39.31 0.04.59 52.72
7 Arki Hannu TuMe 39.36 0.05.04 52.31
8 Aakula Ilkka PR 40.24 0.05.52 50.98
9 Autio Ossi HyRa 40.29 0.05.57 50.58
10 Lampinen Raino HS 41.19 0.06.47 49.27
11 Laine Markku MU 42.00 0.07.28 48.19
12 Meriheinä Ulf SV 43.19 0.08.47 46.45
13 Hietaoja Jarkko HS 43.44 0.09.12 45.73
14 Kauppinen Tuomo HyRa 44.11 0.09.39 45.00
15 Ala-Hukkala Juha RaJu 44.20 0.09.48 44.58
16 Ojapalo Ilkka RR 45.37 0.11.05 43.06
17 Kottonen Hannu Lynx 47.19 0.12.47 41.26
18 Tamminen Erkki SuJu 48.15 0.13.43 40.22
19 Parkkinen Kauko RR 48.31 0.13.59 39.75
20 Westberg Kim OK77 49.18 0.14.46 38.88
21 Hirvonen Petteri TuMe 55.35 0.21.03 34.27
22 Toivonen Jari EE 57.11 0.22.39 33.10
23 Hyvönen Reijo HS 57.17 0.22.45 32.84
24 Syrjänen Jukka Koovee 1.12.52 0.38.20 25.65
Aalto Aimo RaN HYL -
Heino Olavi Delta HYL -
Joensuu Raimo HS HYL -
Korppi Heikki OH HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurppa Hannu SKVuoksi 27.31 0.00.00 66.70
2 Nyberg Henry Orient 30.24 0.02.53 60.15
3 Helkkula Rauli TuMe 31.48 0.04.17 57.29
4 Ståhl Sune SV 32.09 0.04.38 56.45
5 Viirto Matti Delta 32.12 0.04.41 56.15
6 Töyrylä Teuvo VeVe 32.27 0.04.56 55.50
7 Hongisto Keijo LoJa 32.38 0.05.07 54.98
8 Helle Markku SaPu 33.03 0.05.32 54.08
9 Tervo Vesa RR 33.19 0.05.48 53.44
10 Saramäki Jukka Lynx 33.42 0.06.11 52.63
11 Keltamäki Seppo YSR 33.53 0.06.22 52.14
12 Salonen Matti TuS 34.01 0.06.30 51.73
13 Halme Tapio AngA 34.15 0.06.44 51.18
14 Lehto Esa HS 34.32 0.07.01 50.56
15 Jumppanen Jarmo Pihkan 36.16 0.08.45 47.95
16 Pulkkinen Erkki RaLu 36.30 0.08.59 47.46
17 Toikkanen Jukka PorvU 36.47 0.09.16 46.90
18 Pellinen Jari AngA 36.50 0.09.19 46.65
19 Valkonen Timo RR 36.55 0.09.24 46.36
20 Rustari Mauri ViRuS 37.08 0.09.37 45.91
21 Pulkkinen Pekka JoKu 37.39 0.10.08 45.09
22 Ranta-Puska Kari EsAk 38.02 0.10.31 44.46
23 Malinen Jouko HS 38.05 0.10.34 44.22
24 Ahlqvist Hannu Raus 39.25 0.11.54 42.55
25 Pietikäinen Markku JoKu 39.26 0.11.55 42.36
26 Pienimäki Kalevi Raseborg 39.43 0.12.12 41.88
27 Jylhä Kauko KäTa 39.47 0.12.16 41.64
28 Hulkkonen Heikki Pihkan 40.14 0.12.43 41.00
29 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 40.29 0.12.58 40.58
30 Pettersson Staffan Lynx 40.49 0.13.18 40.08
31 Raiko Markku HyRa 41.16 0.13.45 39.47
32 Sjöholm Peter Raseborg 43.26 0.15.55 37.35
33 Herranen Timo Jyry 43.27 0.15.56 37.17
34 Halla-Aho Timo YSR 43.34 0.16.03 36.92
35 Ojala Osmo HS 45.17 0.17.46 35.36
36 Hyvönen Markku RasPi 47.32 0.20.01 33.55
37 Mäki Erkki EE 47.52 0.20.21 33.17
38 Lylynperä Jarmo SuuntaSe 57.06 0.29.35 27.68
39 Jumppanen Heimo Pihkan 59.16 0.31.45 26.56
40 Koskialho Jouko RaLu 1.08.01 0.40.30 23.04
Rantala Jari Koovee KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 27.43 0.00.00 60.20
2 Peippo Tapio SKVuoksi 28.53 0.01.10 57.60
3 Kanste Pekka Raseborg 29.34 0.01.51 56.10
4 Railimo Matti SOCAsik 29.50 0.02.07 55.43
5 Turku Vesa HS 30.27 0.02.44 54.15
6 Helkkula Simo PiTa 31.05 0.03.22 52.89
7 Kataja Lasse SuSi 32.31 0.04.48 50.41
8 Liljeström Åge HS 33.15 0.05.32 49.15
9 Salmenoja Pertti HirvHe 33.39 0.05.56 48.42
10 Päivänranta Pertti SKVuoksi 35.15 0.07.32 46.08
11 Mannonen Mikko TuS 35.43 0.08.00 45.34
12 Salminen Esko SuSi 36.34 0.08.51 44.15
13 Uljas Risto Jyry 36.54 0.09.11 43.62
14 Mäkilä Matti Delta 37.04 0.09.21 43.29
15 Sompi Eero JRV 37.17 0.09.34 42.91
16 Pusa Raimo ViRuS 37.39 0.09.56 42.36
17 Jarva Risto OrPo 38.53 0.11.10 40.89
18 Jauhiainen Pentti SV 39.31 0.11.48 40.11
18 Pasanen Eero KS 39.31 0.11.48 40.11
20 Leino Tapio HS 39.57 0.12.14 39.43
21 Parkkonen Reima Pihkan 40.01 0.12.18 39.24
22 Kyckling Veli-Matti HS 40.15 0.12.32 38.89
23 Kuhmonen Kalle HS 40.56 0.13.13 38.12
24 Kallio Lasse SuSi 41.48 0.14.05 37.22
25 Kurvinen Veijo LUS 42.23 0.14.40 36.59
26 Sane Kari HS 42.56 0.15.13 36.01
27 Ahvenainen Seppo JäPa 42.58 0.15.15 35.86
28 Hotti Reino HS 43.35 0.15.52 35.24
29 Kätkä Vesa Reima 43.44 0.16.01 35.01
30 Mustranta Antti HS 43.47 0.16.04 34.86
31 Parviainen Martti XYZ 43.53 0.16.10 34.67
32 Laine Jaakko HS 44.17 0.16.34 34.24
33 Holappa Paavo TVV 46.05 0.18.22 32.80
34 Kämpe Leif Raseborg 46.55 0.19.12 32.11
35 Lassila Heikki PiTa 47.00 0.19.17 31.95
36 Kangasaho Simo Delta 47.23 0.19.40 31.59
37 Tarvainen Juhani PiTa 47.27 0.19.44 31.44
38 Helin Jorma Jyry 47.58 0.20.15 31.00
39 Kuosa Harri LoJa 49.50 0.22.07 29.74
40 Penttinen Heikki LS-37 50.13 0.22.30 29.41
41 Turunen Erkki SuSe 51.23 0.23.40 28.65
42 Nykänen Pentti Jyry 51.25 0.23.42 28.54
43 Lahtonen Tapio TP 51.59 0.24.16 28.13
44 Villberg Hannu SalVie 52.02 0.24.19 28.01
45 Nylund Henrik Falken 54.56 0.27.13 26.44
46 Pammo Kalervo VaHa 55.13 0.27.30 26.22
47 Nordqvist Raimo EsAk 55.52 0.28.09 25.83
48 Tolvanen Harri Pihkan 56.13 0.28.30 25.58
49 Mattila Hannu EsAk 1.02.16 0.34.33 23.01
50 Vuorinen Ossi HlT 1.05.17 0.37.34 21.87
51 Paikkala Jarmo Jyry 1.09.20 0.41.37 20.53
Tanttu Unto KeU HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kytöjoki Juhani Jyry 30.01 0.00.00 52.14
2 Tammisaari Pentti HirvHe 30.52 0.00.51 50.57
2 Nikkinen Yrjö HyRa 30.52 0.00.51 50.57
4 Valtee Pertti HS 32.03 0.02.02 48.43
5 Inkinen Paavo Jyry 32.38 0.02.37 47.43
6 Peltola Timo MSParma 32.42 0.02.41 47.20
7 Erkiö Hannu HS 32.50 0.02.49 46.87
8 Grönroos Timo MSParma 33.07 0.03.06 46.34
9 Koivula Keijo HyRa 33.56 0.03.55 45.10
10 Rusko Heikki VaajTe 33.57 0.03.56 44.95
11 Aunula Jukka Jyry 34.06 0.04.05 44.62
12 Rapakko Timo LHR 34.22 0.04.21 44.15
13 Jonkka Arvo RasKa 34.47 0.04.46 43.50
14 Ansamaa Reino RaN 34.49 0.04.48 43.33
15 Hongisto Heimo LoJa 34.52 0.04.51 43.14
16 Hahto Matti OrPo 36.38 0.06.37 40.94
17 Wessman Risto Delta 37.00 0.06.59 40.42
17 Jokinen Juhani MaMa 37.00 0.06.59 40.42
19 Kettunen Seppo Jyry 38.33 0.08.32 38.57
20 Pitkänen Heikki JRV 39.30 0.09.29 37.53
21 Havia Pertti MaMa 39.40 0.09.39 37.27
22 Hakio Risto HS 40.01 0.10.00 36.83
23 Kervinen Unto JäPa 40.11 0.10.10 36.57
24 Saarinen Pertti SalVie 41.56 0.11.55 34.94
25 Kiiski Osmo SomEsa 41.58 0.11.57 34.81
26 Reinikainen Pentti Jyry 42.44 0.12.43 34.08
27 Laine Eero Delta 43.14 0.13.13 33.59
28 Isoherranen Seppo HS 43.20 0.13.19 33.41
29 Kanerva Unto Jyry 43.33 0.13.32 33.14
30 Punkero Toivo HyRa 44.25 0.14.24 32.40
31 Liitiäinen Reijo AOK 45.44 0.15.43 31.37
32 Mikkola Pentti RasKa 46.21 0.16.20 30.86
33 Talarmo Veijo MSParma 48.15 0.18.14 29.55
34 Reijula Tapio Mesik 48.25 0.18.24 29.36
35 Tiura Tapio HS 48.45 0.18.44 29.07
36 Virta Aare SuSi 49.01 0.19.00 28.83
37 Ekholm Hans AOK 49.06 0.19.05 28.69
38 Teppo Jaakko KoS 49.17 0.19.16 28.49
39 Laakso Raimo HaHa 50.32 0.20.31 27.70
40 Helminen Pentti JRV 51.23 0.21.22 27.16
41 Toivonen Klaus OH 54.56 0.24.55 25.33
42 Heikinheimo Matti HS 55.16 0.25.15 25.09
43 Yliuntinen Hannu KarjUra 56.22 0.26.21 24.53
44 Peitsala Osmo HS 56.43 0.26.42 24.30
45 Valta Matti JRV 1.03.22 0.33.21 21.68
46 Mäkinen Matti Mesik 1.05.07 0.35.06 21.03
47 Penttilä Pekka SomEsa 1.06.07 0.36.06 20.65
48 Räisänen Jouko HTH 1.08.09 0.38.08 19.97
49 Halkosaari Severi HimU 1.09.51 0.39.50 19.42
50 Nuotio Olli SomEsa 1.14.46 0.44.45 18.08
51 Rautio Pekka JoKu 1.26.07 0.56.06 15.65
Junttila Olavi HS HYL -
Kallio Kari SuSi HYL -
Ihalainen Pauli SuVe HYL -
Mäkirinne Matti SuSi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Rauno EE 29.49 0.00.00 49.60
2 Erkkilä Olavi HlS 30.12 0.00.23 48.77
3 Lehkonen Reijo MaMa 31.19 0.01.30 46.84
4 Tuominen Niilo R-P 32.06 0.02.17 45.51
5 Leino Reijo HiKi 33.26 0.03.37 43.52
6 Rönn Ralf AOK 33.30 0.03.41 43.25
7 Salo Markku LS-37 34.20 0.04.31 42.03
8 Kämäräinen Pentti HiKi 35.35 0.05.46 40.38
9 Setälä Toivo JäPa 35.42 0.05.53 40.08
10 Rytkölä Reijo SV 36.40 0.06.51 38.86
11 Paasonen Seppo Pihkan 37.30 0.07.41 37.84
12 Tiira Pentti Lynx 38.05 0.08.16 37.10
13 Karjalainen Jouko HS 38.44 0.08.55 36.32
14 Sukki Martti LHR 38.52 0.09.03 36.04
15 Paananen Aapo R-P 38.59 0.09.10 35.78
16 Raimovaara Erkki HS 39.03 0.09.14 35.57
17 Saario Pentti LoJa 39.09 0.09.20 35.32
18 Salmi Tarmo RaKaS 39.17 0.09.28 35.05
19 Salo Pentti LHR 39.55 0.10.06 34.35
20 Klinga Esa LS-37 40.58 0.11.09 33.32
21 Virtanen Ilari HlS 41.34 0.11.45 32.69
22 Juhonsalo Matti LHR 43.39 0.13.50 31.00
23 Numminen Kimmo MeKo 43.41 0.13.52 30.84
24 Lainema Matti MSParma 44.53 0.15.04 29.88
25 Lindeman Osmo HS 45.12 0.15.23 29.54
26 Kuusisto Kalevi HlT 45.27 0.15.38 29.24
27 Kuutti Jorma PertPe 49.01 0.19.12 26.99
28 Suonpää Pentti EsAk 50.39 0.20.50 26.00
29 Karila Veijo Pihkan 50.57 0.21.08 25.73
30 Halonen Valto KuoSu 55.58 0.26.09 23.32
31 Aronen Osmo RasKa 59.58 0.30.09 21.66
32 Haapamäki Taisto SuSe 1.10.23 0.40.34 18.37
33 Kemppainen Eero HS 1.11.51 0.42.02 17.91
34 Juntunen Olli HS 1.12.17 0.42.28 17.72
35 Lepistö Heikki HS 1.24.59 0.55.10 15.00
Österberg Reino LeSi HYL -
Salminen Pertti HlS HYL -
Laitinen Raimo HiKi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kakkola Eero JoKu 26.52 0.00.00 41.69
2 Heikkilä Mikko MaMa 27.25 0.00.33 40.24
3 Aho Mauri HPV 27.32 0.00.40 39.46
3 Lario Heikki RaVa 27.32 0.00.40 39.46
5 Hänninen Pentti MikVa 28.40 0.01.48 36.73
6 Franzén Bo-Gustaf Raseborg 29.38 0.02.46 34.96
7 Jokinen Eino HyRa 31.25 0.04.33 32.44
8 Danielsson Stig Raseborg 31.27 0.04.35 31.88
9 Pohjanpelto Pekka LS-37 31.55 0.05.03 30.88
10 Asikainen Ville XYZ 33.24 0.06.32 29.01
11 Mäkinen Lasse RaHa 36.22 0.09.30 26.18

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 1.03.51 0.00.00
2 Partanen Antero Delta 1.07.13 0.03.22
Kimpimäki Kauko XYZ KES -
Lätti Erkki LHR HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knaapi Jouko SalVie 42.34 0.00.00
2 Sirviö Ervi OK77 56.35 0.14.01

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Oskari HS 36.20 0.00.00 73.42
2 Haajanen Erik Raseborg 37.14 0.00.54 69.85
3 Simosas Otto Orient 37.41 0.01.21 67.25
4 Ilmarinen Pyry Delta 40.26 0.04.06 61.03
5 Kalve Henri PR 41.24 0.05.04 57.99
6 Huhtanen Pyry Koovee 45.21 0.09.01 51.47
7 Koskinen Roope Hiisi 47.59 0.11.39 47.25

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Lassi HS 28.33 0.00.00 61.27
2 Väänänen Vili SV 32.30 0.03.57 53.15
3 Hakulinen Niko VeVe 32.57 0.04.24 51.76
4 Virtanen Antti Pihkan 33.12 0.04.39 50.71
5 Lahtinen Atte HS 33.25 0.04.52 49.73
6 Pasanen Ville OK77 34.28 0.05.55 47.58
7 Anuchkin Mikhail HlS 36.20 0.07.47 44.53
8 Kankkunen Matias OK77 42.24 0.13.51 37.65
9 Salervo Mikko OK77 43.20 0.14.47 36.33
10 Lindholm Oscar OK77 46.18 0.17.45 33.53
11 Visuri Kerkko OK77 46.26 0.17.53 32.96
12 Voutilainen Simo KarjUra 58.24 0.29.51 25.83
13 Mannonen Matti SuVe 1.05.48 0.37.15 22.60

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Vilho Delta 19.57 0.00.00 55.16
2 Suominen Eemeli Delta 21.20 0.01.23 51.03
3 Hietaoja Atte HS 22.14 0.02.17 48.43
4 Lehto Linus KarjUra 23.20 0.03.23 45.64
5 Rantala Joonas RiSu 24.26 0.04.29 43.11
6 Voutilainen Ismo KarjUra 24.43 0.04.46 42.13
7 Kerkola Riku SuSi 24.51 0.04.54 41.43
8 Visuri Kare OK77 25.06 0.05.09 40.55
9 Lehto Elias KarjUra 25.36 0.05.39 39.30
10 Korja Taavi Delta 25.38 0.05.41 38.79
11 Lousio Janne Pihkan 25.57 0.06.00 37.86
12 Hulkkonen Mikko Pihkan 25.58 0.06.01 37.38
13 Hyvönen Waltteri Delta 27.58 0.08.01 34.29
14 Hanhijärvi Petrus EsAk 28.39 0.08.42 33.06
15 Rehn Dennis Raseborg 32.03 0.12.06 29.18

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pernu Lari EsSu 22.11 0.00.00
2 Kerkola Nico SuSi 24.02 0.01.51
3 Hällström af Fabian OK77 24.25 0.02.14
4 Lindholm Michael Raseborg 25.52 0.03.41
5 Sorsa Aleksi Pihkan 27.04 0.04.53
6 Rauhala Juha EsSu 27.25 0.05.14
7 Larmala Niko EsSu 27.32 0.05.21
8 Vehmas Miika EsSu 33.13 0.11.02
9 Pietikäinen Aleksi Pihkan 35.08 0.12.57
10 Hakuli Tommi KeU 39.35 0.17.24
11 Molnár Dániel HS 49.13 0.27.02
12 Nikander Markus Delta 54.40 0.32.29

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtanen Kiri TP 20.49 0.00.00
2 Brenner Oskar OK77 21.01 0.00.12
3 Lahtinen Vesa Delta 22.33 0.01.44
4 Sarkimo Esa SuSi 23.15 0.02.26
5 Palmen Alvar EsSu 24.19 0.03.30
6 Westerlund Linus Raseborg 25.10 0.04.21
7 Otsamo Veeti HS 28.15 0.07.26
8 Visuri Ilari OK77 28.46 0.07.57
9 Korja Aatu Delta 29.19 0.08.30

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 12.51 0.00.00
2 Nurminen Eerik KangSK 14.00 0.01.09
3 Ekholm Tobias Orient 14.39 0.01.48
4 Mannonen Ville HS 16.08 0.03.17
5 Lehikoinen Elias EsSu 17.15 0.04.24
6 Rantala Justus RiSu 17.30 0.04.39
7 Kerkola Teemu SuSi 17.50 0.04.59
8 Hakulinen Saku VeVe 18.39 0.05.48
9 Vuorenmaa Antti EsSu 18.51 0.06.00
10 Tervakangas Mikko EsSu 19.09 0.06.18
11 Hollo Lauri EsSu 19.56 0.07.05
12 Hursti Toivo EsSu 21.37 0.08.46
13 Rasia Miittu EsSu 21.38 0.08.47
14 Savolainen Esa Pihkan 22.11 0.09.20
15 Heinaro Lauri EsSu 23.19 0.10.28
16 Mehtälä Jesper HS 23.28 0.10.37
17 Salo Juho-Pekka Lynx 26.44 0.13.53
18 Rautio Mikael EsSu 30.30 0.17.39
19 Varpula Ville EsSu 32.33 0.19.42
Nykänen Tomi LamSä HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Donner Jonny OK77 13.38 0.00.00
2 Frenckell von Waldemar IFKLidin 15.41 0.02.03

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitamäki Wille Delta 10.07 0.00.00
2 Hanhijärvi Paulus EsAk 10.10 0.00.03
2 Söderholm Tobias Raseborg 10.10 0.00.03
4 Kaukonen Tuomas EsSu 10.31 0.00.24
5 Raitola Sami Lynx 10.44 0.00.37
6 Rosenblad Kristian MU 10.45 0.00.38
7 Maronen Matias Lynx 11.25 0.01.18
8 Koskinen Olli Delta 11.43 0.01.36
8 Hursti Otso EsSu 11.43 0.01.36
10 Kolkkala Vertti MSParma 12.00 0.01.53
11 Puupponen Lauri EsSu 12.16 0.02.09
12 Rasia Mikla EsSu 12.19 0.02.12
13 Väkeväinen Heikki Lynx 12.22 0.02.15
14 Nummela Tuomas EsSu 12.30 0.02.23
15 Pajuoja Otso EsSu 12.58 0.02.51
16 Mäkinen Matti KeU 13.23 0.03.16
17 Lahtinen Saku Delta 13.27 0.03.20
18 Karjalainen Jaakko EsSu 14.20 0.04.13
19 Laaksonen Emil EsSu 14.24 0.04.17
20 Haapala Oskar RR 14.50 0.04.43
21 Liljeström Tommi HS 15.10 0.05.03
22 Jylhä Leo EsSu 19.57 0.09.50
23 Seppo Valtteri EsSu 27.17 0.17.10
24 Hjelt Jyry EsSu 30.29 0.20.22

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Arttu Lynx 9.00 0.00.00
2 Pekkala Tuukka EsSu 10.35 0.01.35
3 Koskenvuo Aku EsSu 11.05 0.02.05
4 Mbembela Karim Lynx 11.11 0.02.11
5 Tervakangas Juuso EsSu 11.17 0.02.17
6 Koponen Matias Lynx 12.00 0.03.00
7 Myllärinen Vertti LappRi 12.09 0.03.09
8 Donner Jesper OK77 12.13 0.03.13
9 Peltola Eemil Lynx 13.00 0.04.00
10 Väkeväinen Antti Lynx 13.20 0.04.20
11 Rautio Daniel EsSu 16.05 0.07.05
12 Hursti Juho EsSu 17.16 0.08.16
13 Määttänen Markus EsSu 20.43 0.11.43
14 Roine Veeti Delta 23.22 0.14.22
15 Kosola Atte EsSu 27.23 0.18.23
16 Heikkinen Aleksi EsSu 32.09 0.23.09
17 Asklöf Viktor Lynx 33.10 0.24.10

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Anna Delta 39.35 0.00.00 88.42
2 Kalliomaa Riikka VeVe 40.38 0.01.03 85.71
3 Heikkonen Anni RasKa 41.03 0.01.28 84.41
4 Nurmela Sari VeVe 41.44 0.02.09 82.61
5 Ojapalo Anna Lynx 42.10 0.02.35 81.35
6 Leskinen Anne-Mari Lynx 42.44 0.03.09 79.86
7 Höglund Henna KR 43.20 0.03.45 78.35
8 Malmi Päivi HS 44.27 0.04.52 75.99
9 Meriheinä Sabrina SV 44.41 0.05.06 75.20
10 Jauhiainen Lena SV 45.42 0.06.07 73.14
11 Murtola Elisa VeVe 46.05 0.06.30 72.15
12 Ryyppö Minna HS 46.26 0.06.51 71.23
13 Porkka Paula Delta 47.22 0.07.47 69.46
14 Nurmi Sanna AngA 47.41 0.08.06 68.63
15 Malinen Saara KaSu 48.21 0.08.46 67.32
16 Tervo Susanna MSParma 48.48 0.09.13 66.34
17 Salmi Maria LappRi 50.26 0.10.51 63.85
18 Haajanen Sofia Pohjant 50.51 0.11.16 62.98
19 Louhisola Meri Lynx 54.24 0.14.49 58.55
20 Lindholm Vivian OK77 54.33 0.14.58 58.07
21 Luoma Katja KS 55.02 0.15.27 57.24
22 Pensas Johanna LapVi 55.27 0.15.52 56.49
23 Ruhanen Hanna HS 55.55 0.16.20 55.71
24 Kuuselo Riina TP 57.05 0.17.30 54.26
25 Isoniemi Tiina Jyry 57.40 0.18.05 53.41
26 Arjamaa Heidi HS 1.01.15 0.21.40 50.00
27 Castrén Jenni Jyry 1.03.20 0.23.45 48.08
28 Kangasaho Essi Delta 1.03.50 0.24.15 47.43
29 Sillanpää Hanna HyRa 1.29.17 0.49.42 33.71
Åkermarck-Mähönen Ramona HS KES -
Väli-Klemelä Maiju KaRa KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Laura Pohjant 26.19 0.00.00 66.48
2 Vilska Tiina RR 26.55 0.00.36 64.30
3 Vääränen Sari KS 30.17 0.03.58 56.53
4 Virekunnas Laura TP 30.26 0.04.07 55.64
5 Saramäki Sara TP 32.27 0.06.08 51.60
6 Kärki Kukka-Maaria ORa 32.29 0.06.10 50.97
7 Rajaniemi Maija RaLu 33.24 0.07.05 49.01
8 Sabel Jenni Hiisi 34.30 0.08.11 46.90
9 Uitto Teija RasKu 36.06 0.09.47 44.31
10 Kohonen Maiju KanKi 36.27 0.10.08 43.37
11 Pietilänaho Anu Delta 38.59 0.12.40 40.07
12 Luurila Mervi HlT 45.35 0.19.16 33.86
13 Nurminen Henna HS 46.08 0.19.49 33.05
14 Määttä Henna KemijU 46.47 0.20.28 32.19
15 Kujanpää Teija Lynx 49.55 0.23.36 29.79

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Matilda Delta 49.21 0.00.00
2 Sorvakko Suvi EsAk 1.02.23 0.13.02

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Marika KR 30.37 0.00.00 85.33
2 Asklöf Johanna Lynx 34.51 0.04.14 74.16
3 Väisänen Mari KR 35.47 0.05.10 71.44
4 Koivuniemi Kirsi LS-37 36.21 0.05.44 69.56
5 Elovaara Heli AngA 37.17 0.06.40 67.07
6 Polso Anne VetU 37.43 0.07.06 65.55
7 Örn Outi KärKV 38.50 0.08.13 62.95
8 Ketola Mervi HlS 39.32 0.08.55 61.13
9 Rautakorpi Tiina EsAk 44.09 0.13.32 54.10
10 Vaano Kristiina LLuja 49.16 0.18.39 47.91
11 Vikman Katri Delta 59.45 0.29.08 39.04
12 Peltola Katriina MSParma 1.09.27 0.38.50 33.18
13 Lundén Kati MaMa 1.09.36 0.38.59 32.71
14 Väisänen Inka KuoSu 1.22.52 0.52.15 27.13
Jaatinen Jaana SuomRa HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kollanen Teresa RasKu 33.02 0.00.00 76.32
2 Dahlman Maarit RaVa 35.23 0.02.21 70.74
3 Roine Virpi Delta 36.35 0.03.33 67.93
4 Yli-Kauppila Marika PunKu 38.19 0.05.17 64.39
5 Ray Carola OK77 38.58 0.05.56 62.85
6 Valkonen Sanna TuS 40.29 0.07.27 60.05
7 Kainulainen Tiina HS 41.05 0.08.03 58.74
8 Kerkola Tiina SuSi 42.11 0.09.09 56.78
9 Tala Satu HS 42.32 0.09.30 55.89
10 Pulli Tessa RaVa 42.36 0.09.34 55.38
10 Torp-Donner Heidi OK77 42.36 0.09.34 55.38
12 Guseff Virpi HirvHe 43.11 0.10.09 53.80
13 Tilli Virpi Lynx 43.48 0.10.46 52.63
14 Eskolin Tatjana PIF 46.31 0.13.29 49.17
15 Reitmaa Outi Delta 47.18 0.14.16 47.97
16 Tiitola Annamari Lynx 48.29 0.15.27 46.43
17 Turakainen Irene HS 49.01 0.15.59 45.56
18 Halme Kaisa Delta 54.49 0.21.47 40.41
19 Österberg Monika OK77 55.08 0.22.06 39.85
20 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 1.08.03 0.35.01 32.02
21 Välimaa Kirsi TarpSu 1.20.30 0.47.28 26.84
Danielsson Malin Raseborg KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 32.23 0.00.00 75.57
2 Huhtanen Meri TP 37.38 0.05.15 64.61
3 Kekäläinen Kaija HS 38.37 0.06.14 62.55
4 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 38.48 0.06.25 61.84
5 Matilainen Mirja HS 38.49 0.06.26 61.40
6 Otsamo Riikka HS 39.20 0.06.57 60.19
7 Sipponen Eija PR 41.13 0.08.50 57.05
8 Lankinen Pauliina HS 41.20 0.08.57 56.51
9 Pulkkinen Arja JoKu 45.26 0.13.03 51.06
10 Westberg-Arrakoski Annika OK77 45.36 0.13.13 50.52
11 Mellin Ulla SuSi 45.49 0.13.26 49.93
12 Suhonen Sirpa KuoSu 46.07 0.13.44 49.26
13 Pääkkönen Tarja KarjUra 46.33 0.14.10 48.46
14 Mänttäri Ulla HS 47.18 0.14.55 47.35
15 Myllys Leena HS 49.22 0.16.59 45.05
16 Gureeva Olga Mile-Spo 50.30 0.18.07 43.72
17 Rantala Eija HS 51.35 0.19.12 42.49
18 Ritakallio Maarit Lynx 55.04 0.22.41 39.52
19 Sulavuori Eija TuMe 56.00 0.23.37 38.57
20 Kalenius Regina KarjUra 57.23 0.25.00 37.36
21 Paalanen Anne RR 1.02.51 0.30.28 33.86
22 Mbembela Tuula Lynx 1.08.03 0.35.40 31.04
23 Haajanen Ulrika Raseborg 1.11.24 0.39.01 29.36
Mannonen Anu TuS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 28.40 0.00.00 63.34
2 Kottonen Annariitta Lynx 29.56 0.01.16 60.15
3 Juga Liisa KeU 34.14 0.05.34 52.16
4 Sarkki Sirkka KeU 34.23 0.05.43 51.49
5 Virtanen Marjo Hiisi 36.58 0.08.18 47.48
6 Eisanen Tea MaMa 37.35 0.08.55 46.30
7 Saarikoski Päivi Pihkan 40.30 0.11.50 42.59
8 Niemi Päivi RR 41.46 0.13.06 40.94
9 Meriheinä Maire SV 42.26 0.13.46 39.94
10 Kirvesmies Vuokko LS-37 43.10 0.14.30 38.91
11 Siren Ritva RiSu 44.34 0.15.54 37.35
12 Toivonen Merja EE 45.37 0.16.57 36.16
13 Malinen Paula KaSu 48.31 0.19.51 33.68
14 Kuisma Tuula SomEsa 48.56 0.20.16 33.09
15 Töyrylä Marja KyS 49.50 0.21.10 32.19
16 Penttinen Riikka LS-37 1.03.54 0.35.14 24.86
17 Litmanen-Peitsala Päivi HS 1.11.40 0.43.00 21.96
18 Toivonen Kaisu OH 1.33.58 1.05.18 16.59
Aho Mervi HPV KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 31.37 0.00.00 67.29
2 Ahlqvist Kristiina Raus 34.35 0.02.58 61.11
3 Hämäläinen Riitta HS 35.06 0.03.29 59.82
4 Salmenoja Hely HirvHe 37.10 0.05.33 56.12
4 Saari Marita SuSe 37.10 0.05.33 56.12
6 Moilanen Kirsti MaMa 38.43 0.07.06 53.16
7 Lappeteläinen Raija HyRa 38.52 0.07.15 52.59
8 Karlström Siv OK77 42.53 0.11.16 47.34
9 Illaru Sinikka Delta 43.14 0.11.37 46.64
10 Liimatainen Raili RiSu 43.20 0.11.43 46.21
11 Bäck Hannele Raseborg 44.13 0.12.36 44.97
12 Heinonen Kaija Pihkan 44.50 0.13.13 44.05
13 Hämäläinen Anneli HS 45.24 0.13.47 43.19
14 Laukkanen Kirsti HlT 46.16 0.14.39 42.08
15 Sarkki Raija PertPe 46.31 0.14.54 41.56
16 Koskialho Elisabeth RaLu 46.43 0.15.06 41.08
17 Kangasaho Sirpa Delta 50.19 0.18.42 37.87
18 Raiko Erja HyRa 50.41 0.19.04 37.32
19 Ojapalo Anneli RR 50.52 0.19.15 36.91
20 Klemelä Marja-Leena LHR 56.54 0.25.17 32.76
21 Hyvönen Eija RasPi 1.03.39 0.32.02 29.06
22 Talarmo Tytti MSParma 1.22.44 0.51.07 22.19
23 Ahonkivi Irma RasKa 1.33.20 1.01.43 19.52
Turunen Päivi-Kaarina SuSe KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla LUS 39.15 0.00.00 55.60
2 Kanste Helena Raseborg 39.56 0.00.41 54.19
3 Tikka Eija RaKaS 40.59 0.01.44 52.36
4 Törrö Maria-Leena VaHa 42.08 0.02.53 50.50
5 Laitinen Hellevi HiKi 44.17 0.05.02 47.64
6 Malmsten Beatrice Lynx 47.01 0.07.46 44.48
7 Kämäräinen Paula HiKi 47.45 0.08.30 43.42
8 Savelainen Marketta HS 48.42 0.09.27 42.19
9 Tarkiainen Sirpa SuSe 49.52 0.10.37 40.84
10 Pitkänen Eila JRV 51.08 0.11.53 39.48
11 Kämäräinen Helena LS-37 53.30 0.14.15 37.39
12 Nylund Marlene Falken 55.57 0.16.42 35.43
13 Patronen Lea EsAk 59.45 0.20.30 32.87
14 Havia Tuula MaMa 1.05.14 0.25.59 29.83
15 Pienimäki Marit Raseborg 1.09.25 0.30.10 27.77
Tupitsa Mirjami Jyry HYL -
Vuorinen Kirsti HlT KES -
Turku Kaija HS KES -
Mäntytörmä Eila HlT KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 36.46 0.00.00 57.35
2 Reeni Eva RiSu 42.13 0.05.27 49.51
3 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 42.41 0.05.55 48.53
4 Åsten Salme Raseborg 44.34 0.07.48 46.06
5 Eskola Pirkko Rasti88 46.29 0.09.43 43.76
6 Tulokas Tuula SuSi 48.26 0.11.40 41.61
7 Kuutti Kirsti PertPe 49.46 0.13.00 40.13
8 Ohramaa Tuula Jyry 50.35 0.13.49 39.11
9 Karvinen Tuulikki HS 51.00 0.14.14 38.43
10 Tanska Eeva RaHa 53.06 0.16.20 36.56
11 Wikström Sonja OK77 53.29 0.16.43 35.95
12 Westberg Ingalill SKTrim 54.02 0.17.16 35.24
13 Mattila Anneli Iisu 56.08 0.19.22 33.59
14 Etholen Rose-Marie HS 56.11 0.19.25 33.23
15 Isoherranen Kaarina HS 57.29 0.20.43 32.15
16 Piiparinen Seija RasKa 59.32 0.22.46 30.73
Tiira Anja Lynx KES -
Lehto Marja-Liisa KarjUra KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 35.07 0.00.00 45.01
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 43.04 0.07.57 35.91
3 Lainema Eila MSParma 46.48 0.11.41 32.32
4 Määttänen Seija SuSi 47.03 0.11.56 31.43
5 Havukorpi Airi Delta 49.52 0.14.45 28.98
6 Lepistö Viola HS 51.57 0.16.50 27.16
7 Raunemaa PIrkko HS 1.28.16 0.53.09 15.60
Tahvanainen Pirkko HU-46 KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holopainen Kaarina KeU 57.51 0.00.00
2 Hiltunen Suvi HS 1.59.04 1.01.13
Rintanen Eila Mesik KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 45.00 0.00.00
2 Saarikoski Ritva Pihkan 1.43.06 0.58.06

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Anna-Kaisa KR 35.30 0.00.00 74.66
2 Linnaila Charlotta Orient 36.02 0.00.32 72.45
3 Kauppila Sanna VeVe 36.06 0.00.36 71.22
4 Hietaoja Essi HS 36.53 0.01.23 68.63
5 Hirvonen Eveliina PR 38.45 0.03.15 64.29
6 Honkanen Miitu KuoSu 39.28 0.03.58 62.12
7 Saarenpää Iiris KangSK 39.47 0.04.17 60.63
8 Kirvesmies Tytti LS-37 41.11 0.05.41 57.60
9 Minkkinen Sanna RR 42.26 0.06.56 54.97
10 Ilmoni Rafaela OK77 44.29 0.08.59 51.54
11 Lahtinen Katja HS 52.08 0.16.38 43.21

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Susanna Raseborg 28.13 0.00.00 58.82
2 Laakkio Emma AngA 29.46 0.01.33 54.08
3 Helle Annukka EsAk 30.13 0.02.00 51.63
4 Lylynperä Katri SuuntaSe 30.14 0.02.01 49.96
5 Kauppila Kaisa VeVe 31.47 0.03.34 45.95
6 Lahtinen Krista HS 36.26 0.08.13 38.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Jenny OK77 31.46 0.00.00 49.40
2 Bäck Josefina Raseborg 32.27 0.00.41 47.15
3 Rauttola Tiia-Maria Delta 33.34 0.01.48 44.41
4 Summanen Aino HS 35.59 0.04.13 40.34
5 Frenckell von Teodora IFKLidin 37.43 0.05.57 37.45
6 Aalto Kati RaN 41.38 0.09.52 32.98
7 Matilainen Helena HS 43.36 0.11.50 30.59

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ståhlberg Emilia EsSu 27.06 0.00.00
2 Hanhijärvi Leenukka EsAk 28.22 0.01.16
3 Heiskanen Iida HS 30.14 0.03.08
4 Pöllänen Elsi HS 31.30 0.04.24
5 Varmavuo Iida RR 31.48 0.04.42
6 Aaltonen Katariina HS 35.12 0.08.06
7 Wide Alexandra Raseborg 36.06 0.09.00
8 Väisänen Joela RR 38.03 0.10.57
9 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 38.05 0.10.59
10 Malinen Anni TVV 40.29 0.13.23
11 Arrakoski Sophia OK77 41.56 0.14.50

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suominen Sohvi Delta 25.52 0.00.00
2 Ridanpää Iina EsSu 30.10 0.04.18
3 Keinänen Aino Lynx 30.17 0.04.25
4 Mahlamäki Ella EsSu 31.41 0.05.49
5 Matilainen Annika HS 33.20 0.07.28

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaukonen Ella EsSu 15.19 0.00.00
2 Nummela Venla EsSu 15.32 0.00.13
3 Turakainen Venla HS 16.44 0.01.25
4 Mäkinen Maija KeU 17.36 0.02.17
5 Donner Janina OK77 18.16 0.02.57
6 Kuusivaara Roosa EsAk 19.19 0.04.00
7 Tilli Henriikka Lynx 20.18 0.04.59
8 Frenckell von Rafaela IFKLidin 22.44 0.07.25
9 Määttänen Maria EsSu 24.29 0.09.10
10 Keinänen Elina Lynx 25.07 0.09.48
11 Jylhä Suvi EsSu 37.36 0.22.17

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitamäki Sonja Delta 12.23 0.00.00
2 Heinaro Ellen HS 14.56 0.02.33
3 Miettinen Sanni Delta 15.48 0.03.25
4 Calderara Pia Lynx 15.51 0.03.28
5 Tikkanen Venla EsSu 15.53 0.03.30
6 Jokinen Helmi Delta 15.59 0.03.36
7 Ståhlberg Elisa EsSu 16.33 0.04.10
8 Pernu Saara EsSu 16.49 0.04.26
9 Palmen Aino EsSu 17.44 0.05.21
10 Tilli Pauliina Lynx 23.20 0.10.57
Brenner Alexandra OK77 HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paloheimo Oona EsSu 10.12 0.00.00
2 Hilo Hanne Lynx 10.37 0.00.25
3 Heinaro Taru EsSu 10.39 0.00.27
4 Haapala Ida RR 10.52 0.00.40
5 Varmavuo Emma RR 11.13 0.01.01
6 Nurminen Kaarina KangSK 11.51 0.01.39
7 Hollo Marja EsSu 11.55 0.01.43
7 Raasakka Liisa EsSu 11.55 0.01.43
9 Kangasaho Aino HS 12.16 0.02.04
10 Lehikoinen Aino EsSu 12.22 0.02.10
11 Ketolainen Vilja Pihkan 12.27 0.02.15
12 Brenner Alice OK77 12.56 0.02.44
13 Vantaala Roosa LamSä 13.24 0.03.12
14 Lappi Essi EsSu 16.40 0.06.28
15 Väisänen Viona RR 20.11 0.09.59
16 Heikkinen Elli EsSu 25.27 0.15.15

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Suvi Lynx 10.45 0.00.00
2 Tala Emilia HS 10.52 0.00.07
3 Calderara Anna Lynx 11.41 0.00.56
4 Tala Juulia HS 12.20 0.01.35
5 Kaukonen Salla EsSu 12.43 0.01.58
6 Turakainen Veera HS 15.37 0.04.52
7 Mäkelä Aurora Delta 16.29 0.05.44
8 Rantala Ella HS 17.05 0.06.20
9 Keinänen Hanna Lynx 26.28 0.15.43

Sarja NUORAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Rinne Mari KuortKu HYL -