FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
eGames, 1.pv, Huippuliigan 4.osak + MC-näyttö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PR 31.52 0.00.00 96.11
2 Laakkonen Leo TP 32.10 0.00.18 94.86
3 Lakanen Jani VaajTe 32.13 0.00.21 94.37
3 Parjanne Antti Lynx 32.13 0.00.21 94.37
5 Muukkonen Petteri VeVe 32.14 0.00.22 93.62
6 Fincke Simo-Pekka KR 32.28 0.00.36 92.60
7 Pajunen Jere KR 32.57 0.01.05 90.91
8 Lakanen Jonne VaajTe 33.01 0.01.09 90.38
9 Taanila Vesa IkNV 33.10 0.01.18 89.64
10 Taivainen Olli-Markus PelPo 33.16 0.01.24 89.03
11 Föhr Tero VeVe 33.25 0.01.33 88.29
12 Myllärinen Jani Koovee 34.04 0.02.12 86.28
13 Pohjala Johannes Hiisi 34.36 0.02.44 84.63
14 Laitinen Petteri KangSK 34.51 0.02.59 83.70
15 Huikko Petteri VaajTe 35.07 0.03.15 82.74
16 Hämäläinen Sami MSParma 35.12 0.03.20 82.23
17 Patana Mikko IkNV 35.19 0.03.27 81.64
18 Sirén Mikko AngA 35.20 0.03.28 81.29
19 Suna Jussi TuMe 35.40 0.03.48 80.21
20 Nurmonen Antti KR 36.11 0.04.19 78.76
21 Pihl Peeter MSParma 36.14 0.04.22 78.34
22 Penttinen Topi Orient 36.19 0.04.27 77.85
23 Tiainen Topias KangSK 36.21 0.04.29 77.47
24 Metsälä Juuso KR 36.26 0.04.34 76.99
25 Niemi Vili RR 36.29 0.04.37 76.57
26 Airila Hannu KR 36.30 0.04.38 76.23
27 Mansner Victor SV 36.31 0.04.39 75.89
28 Kivelä Matti Delta 36.35 0.04.43 75.45
29 Heinonen Mikko KR 37.06 0.05.14 74.09
30 Teittinen Panu KangSK 37.09 0.05.17 73.69
31 Leskinen Aapo Lynx 37.59 0.06.07 71.78
32 Salmenoja Samuli MSParma 38.17 0.06.25 70.92
33 Kymäläinen Severi TP 38.27 0.06.35 70.33
34 Tommila Juha Hiisi 38.41 0.06.49 69.61
35 Tervo Tuomas RR 39.25 0.07.33 68.03
36 Heinaro Einari HS 39.32 0.07.40 67.55
37 Suominen Miika RR 40.04 0.08.12 66.37
38 Laukkarinen Jesse RR 42.18 0.10.26 62.60
Vainio Antti MSParma KES -
Sorvisto Juha VaajTe KES -
Morrison Ross RR KES -
Huttunen Esa Orient KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna AR 36.19 0.00.00 102.97
2 Rantanen Merja Koovee 37.47 0.01.28 98.51
3 Fincke Anni-Maija TP 39.01 0.02.42 94.94
4 Dambe Inga PR 40.00 0.03.41 92.17
5 Tarvonen Silja Kalske 41.22 0.05.03 88.70
6 Patana Jenny Delta 41.25 0.05.06 88.17
6 Kinni Saila TP 41.25 0.05.06 88.17
8 Joensuu Marttiina Pohjant 41.26 0.05.07 87.29
9 Rantala Maria AngA 41.34 0.05.15 86.59
10 Kuuselo Riina TP 41.41 0.05.22 85.92
11 Gunell Yvonne PIF 41.47 0.05.28 85.30
12 Haajanen Sofia Pohjant 41.48 0.05.29 84.85
13 Engström Josefine AlftaÖsa 42.05 0.05.46 83.86
14 Harju Venla TP 42.12 0.05.53 83.21
15 Marila Anna-Sofia TP 42.24 0.06.05 82.41
16 Niittynen Miia Koovee 42.50 0.06.31 81.16
17 Väänänen Mari KR 43.10 0.06.51 80.13
18 Heikkonen Anni RasKa 43.12 0.06.53 79.66
19 Uotila Ulrika Koovee 43.59 0.07.40 77.85
20 Åkerman Anu HS 44.13 0.07.54 77.04
21 Autio Päivi Hiisi 45.50 0.09.31 73.94
22 Airila Marika KR 46.28 0.10.09 72.55
23 Munukka Ellu TP 46.35 0.10.16 72.00
24 Andelin Sanna LaTa 46.51 0.10.32 71.21
25 Rodionova Katja PIF 47.12 0.10.53 70.31
26 Paukkunen Sanna MSParma 47.28 0.11.09 69.55
27 Kukkonen Saara RR 47.49 0.11.30 68.67
28 Papinsaari Heini KangSK 48.11 0.11.52 67.79
29 Kyrölä Sonja TP 49.31 0.13.12 65.61
29 Kanko Miina Koovee 49.31 0.13.12 65.61
Parjanne Laura Delta KES -
Portin Laura MSParma KES -
Leskinen Anne-Mari Lynx KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 90
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Vesa AngA 1.18.53 0.00.00 85.70
2 Sorsa Perttu Delta 1.19.25 0.00.32 84.98
3 Heikka Janne TP 1.19.52 0.00.59 84.36
4 Väre Teemu PR 1.20.20 0.01.27 83.73
5 Saarijärvi Hannu TP 1.20.39 0.01.46 83.26
6 Morawski Jacek RehnsBK 1.21.50 0.02.57 81.91
7 Hyvönen Pekka AngA 1.21.58 0.03.05 81.64
8 Väisänen Henrik Hiisi 1.22.25 0.03.32 81.06
9 Heinonen Jouni Koovee 1.23.04 0.04.11 80.28
10 Pukema Hannu-Pekka KR 1.23.21 0.04.28 79.88
11 Laine Tuomo Delta 1.23.47 0.04.54 79.33
12 Mänkärlä Janne Lynx 1.24.50 0.05.57 78.21
13 Mamia Tero Koovee 1.25.55 0.07.02 77.09
14 Rantala Kalle KR 1.26.11 0.07.18 76.72
15 Istolahti Tuomo YKV 1.26.19 0.07.26 76.47
16 Donner Mikael OK77 1.26.23 0.07.30 76.28
16 Nurminen Ilkka HS 1.26.23 0.07.30 76.28
18 Hernelahti Miika KR 1.27.21 0.08.28 75.17
19 Isokoski Markku PelPo 1.28.01 0.09.08 74.48
20 Mähönen Timo KR 1.28.04 0.09.11 74.30
21 Stenlund Daniel PR 1.28.08 0.09.15 74.12
22 Åkerman Anders MalungsO 1.28.31 0.09.38 73.67
23 Ikävalko Petri IkNV 1.28.37 0.09.44 73.46
24 Mutka Manu TuMe 1.28.44 0.09.51 73.23
25 Sorsa Lauri KangSK 1.28.57 0.10.04 72.93
26 Tölli Marko S-JKL 1.29.06 0.10.13 72.67
27 Saari Petri LapVi 1.29.24 0.10.31 72.30
28 Hyyryläinen Juha AnttU 1.29.39 0.10.46 71.97
29 Liuha Jarkko VeVe 1.30.05 0.11.12 71.50
30 Korppi Miika OH 1.30.16 0.11.23 71.23
31 Uusimäki Tommi PelPo 1.30.18 0.11.25 71.08
32 Ketolainen Juha-Ville VeVe 1.30.34 0.11.41 70.74
33 Poutiainen Harri TuMe 1.31.02 0.12.09 70.26
34 Virta Jani SV 1.31.23 0.12.30 69.86
35 Huusari Pekka LS-37 1.31.34 0.12.41 69.60
36 Liukkonen Kalle Delta 1.32.19 0.13.26 68.91
37 Räty Janne RasKe 1.32.24 0.13.31 68.72
38 Hirvikallio Joni LappRi 1.33.05 0.14.12 68.10
39 Fröjdö Jonathan PR 1.33.27 0.14.34 67.71
40 Vartiamäki Teemu SV 1.33.30 0.14.37 67.55
41 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.34.03 0.15.10 67.03
42 Asikainen Saku Hiisi 1.35.15 0.16.22 66.07
43 Nikander Aku Delta 1.36.09 0.17.16 65.33
44 Juutilainen Ilkka Lynx 1.36.23 0.17.30 65.06
45 Rajaniemi Juho TuS 1.36.25 0.17.32 64.91
46 Laaksonen Markku HS 1.37.16 0.18.23 64.23
47 Backlund Pontus NOK 1.37.27 0.18.34 63.99
48 Koivisto Matti MSParma 1.38.33 0.19.40 63.16
49 Ojapalo Joona RR 1.39.33 0.20.40 62.41
50 Korpi Eero KauWi 1.40.10 0.21.17 61.92
51 Kauppi Ville LS-37 1.40.32 0.21.39 61.58
52 Blomster Daniel SV 1.40.59 0.22.06 61.19
52 Kettunen Pyry SäynSa 1.40.59 0.22.06 61.19
54 Kujanpää Juuso Lynx 1.41.13 0.22.20 60.82
55 Mertanen Simo LappRi 1.41.15 0.22.22 60.69
56 Sainio Santtu MU 1.42.20 0.23.27 59.94
57 Lassila Mikko HS 1.43.32 0.24.39 59.13
58 Laine Jaakko Delta 1.43.46 0.24.53 58.89
59 Töyrylä Mikko VeVe 1.43.47 0.24.54 58.77
60 Ståhl Markus SV 1.44.16 0.25.23 58.39
61 Pesola Oskari HS 1.44.48 0.25.55 57.98
62 Packalen Totte Lynx 1.46.30 0.27.37 56.95
63 Tapola Lauri Jyry 1.46.36 0.27.43 56.79
64 Lassila Ari-Pekka VetU 1.46.49 0.27.56 56.57
65 Liukkala Jaakko HauSi 1.49.19 0.30.26 55.17
66 Rantala Jyri Koovee 1.56.12 0.37.19 51.80
67 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.56.16 0.37.23 51.68
68 Skinnari Juha Pihkan 1.56.35 0.37.42 51.44
69 Vehmas Risto ViRuS 1.57.40 0.38.47 50.87
70 Sinnelä Harri SuSi 2.00.20 0.41.27 49.65
71 Löfroos Andreas Raseborg 2.02.18 0.43.25 48.75
72 Stefanini Raphael KangSK 2.05.18 0.46.25 47.50
73 Järvinen Miika Koovee 2.05.57 0.47.04 47.16
74 Ikäheimonen Jari TuMe 2.06.54 0.48.01 46.72
75 Haikonen Mikko TP 2.07.20 0.48.27 46.47
76 Kokkinen Kari PertPe 2.16.10 0.57.17 43.37
77 Tolvanen Leo Pihkan 2.26.33 1.07.40 40.22
Ahonen Jere KangSK KES -
Fabritius Mikael Orient HYL -
Mjösund Asgeir MSParma KES -
Turunen Markus RR KES -
Salmi Antti HS KES -
Pulli Arttu TP KES -
Peltola Juha MSParma KES -
Paasikoski Antti RR KES -
Molnar Attila HS KES -
Mikkola Timo TP KES -
Maajärvi Matti LappRi KES -
Istolahti Jaakko YKV KES -
Erämaja Antti Koovee KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kari Delta 1.01.00 0.00.00 63.59
2 Hämäläinen Asko KanKi 1.13.43 0.12.43 52.16
3 Koponen Ville Lynx 1.22.42 0.21.42 46.08
4 Valonen Samuli VaHa 1.23.05 0.22.05 45.46
5 Aaltonen Aleksi SuSe 1.28.23 0.27.23 42.34
6 Samposalo Kai KangSK 1.28.41 0.27.41 41.81
7 Routsi Vesa-Matti Rastikar 1.28.45 0.27.45 41.40
8 Sabel Mikko HlS 1.29.02 0.28.02 40.88
9 Sevon Tuomo SalRe 1.29.17 0.28.17 40.38
10 Jakobsson Tapio Rastikar 1.29.51 0.28.51 39.75
11 Lassila Jussi PiTa 1.34.00 0.33.00 37.63
12 Wik Niklas Brahe 1.37.16 0.36.16 36.01
13 Uitto Juha RasKu 1.41.29 0.40.29 34.18
14 Rosenblad Kalle MSParma 1.53.14 0.52.14 30.33
15 Lahti Aki IHR 2.00.21 0.59.21 28.25
16 Lutz Tobias OLGZüric 2.00.44 0.59.44 27.88
17 Reeni Esko RiSu 2.18.44 1.17.44 24.01
Ryynänen Tuukka Pihkan HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Säynäväjärvi Matias SV 37.46 0.00.00 31.72
2 Ijas Markku Raus 39.42 0.01.56 29.42
3 Vahvelainen Jari TP 40.56 0.03.10 27.80
4 Ekholm Thomas Orient 41.19 0.03.33 26.82
5 Saarenpää Teemu SuSi 44.02 0.06.16 24.48
6 Pakkanen Raimo MiehVi 46.01 0.08.15 22.78
7 Syväterä Sami RiSu 1.17.52 0.40.06 13.08

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airila Markus KeU 1.07.14 0.00.00 73.25
2 Koivula Jeppe HS 1.11.18 0.04.04 68.58
3 Röytiö Jaakko PR 1.12.09 0.04.55 67.29
4 Sillanpää Sampo HyRa 1.12.25 0.05.11 66.55
5 Partanen Jussi HyRa 1.19.18 0.12.04 60.33
6 Karelo Henrik JRV 1.19.39 0.12.25 59.63
7 Lauronen Petteri Lynx 1.20.06 0.12.52 58.85
8 Frisk Björn IFKLidin 1.22.26 0.15.12 56.76
9 Hytönen Harri Delta 1.26.35 0.19.21 53.63
10 Farkas David HS 1.26.45 0.19.31 53.12
11 Salonen Tero HauSi 1.30.56 0.23.42 50.29
12 Backlund Patrik NOK 1.31.23 0.24.09 49.66
13 Laavainen Mikko MSParma 1.34.10 0.26.56 47.82
14 Mutka Mikko JoKu 1.35.05 0.27.51 46.99
15 Leppänen Kristian LS-37 1.35.30 0.28.16 46.41
16 Maronen Mikke Lynx 1.40.39 0.33.25 43.69
17 Heikkonen Rami SuSi 1.43.09 0.35.55 42.29
18 Rehn Thomas Raseborg 1.58.20 0.51.06 36.57
19 Leinikka Harri Raseborg 1.59.35 0.52.21 35.89
20 Hämäläinen Petri Pihkan 2.09.45 1.02.31 32.81
21 Niemi Aki HyRa 3.09.15 2.02.01 22.31
Hyttinen Tomi LS-37 KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitamäki Jari Delta 1.02.07 0.00.00 76.62
2 Heikkilä Tero PR 1.03.18 0.01.11 74.77
3 Vuorenpää Asmo LaJy 1.04.59 0.02.52 72.43
4 Loukkalahti Marko Delta 1.08.41 0.06.34 68.14
5 Kivilaakso Sami Lynx 1.09.23 0.07.16 67.07
6 Ryyppö Jarkko RaVa 1.10.57 0.08.50 65.22
7 Kuusinen Petri HlS 1.12.09 0.10.02 63.77
8 Kerkola Mika SuSi 1.14.03 0.11.56 61.78
9 Tilli Juha Lynx 1.14.46 0.12.39 60.83
10 Hyvönen Sakari KuoSu 1.16.20 0.14.13 59.23
11 Malinen Juha KR 1.18.30 0.16.23 57.26
12 Kuusisto Jyrki SuSi 1.21.58 0.19.51 54.52
13 Liljeström Kimmo HS 1.22.06 0.19.59 54.11
14 Havento Jukka KaRa 1.24.40 0.22.33 52.16
15 Van Camp Richard EsAk 1.26.23 0.24.16 50.81
16 Waldhäusl Wolfgang Muuseura 1.27.01 0.24.54 50.14
17 Lahtinen Jukka Delta 1.28.56 0.26.49 48.76
18 Ruuska Vesa KangSK 1.37.46 0.35.39 44.09
19 Uusitalo Tero EsAk 1.38.23 0.36.16 43.54
20 Klinga Ville LS-37 1.40.00 0.37.53 42.57
21 Kivelä Tuomas Raus 1.44.32 0.42.25 40.47
22 Virtanen Kimmo AngA 1.45.02 0.42.55 40.03
23 Pyykönen Jouni EsAk 1.46.51 0.44.44 39.10
24 Autio Rauno KaRa 1.51.48 0.49.41 37.13
25 Forma Pauli KarjUra 1.58.09 0.56.02 34.91
26 Turakainen Olli HS 2.06.20 1.04.13 32.44
Hällström af Anders OK77 KES -
Tähtinen Timo HS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 63
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bister Reijo Rasti88 48.28 0.00.00 74.45
2 Ray Tomas OK77 52.57 0.04.29 67.98
3 Jaakkola Jari MaMa 52.59 0.04.31 67.77
4 Yliluikki Matti SuSi 53.47 0.05.19 66.60
4 Huostila Markku LamSä 53.47 0.05.19 66.60
6 Vuorela Mika TP 55.27 0.06.59 64.29
7 Ylönen Kari IHR 56.19 0.07.51 63.14
8 Ojanen Tuomas HS 56.44 0.08.16 62.52
9 Nyholm Thomas Orient 57.16 0.08.48 61.79
10 Nyman Jörgen Raseborg 57.29 0.09.01 61.40
11 Raukko Pasi Eräp 57.35 0.09.07 61.15
12 Pesola Sakari RasKe 57.44 0.09.16 60.84
13 Lauri Pekka KeU 57.56 0.09.28 60.48
14 Vantaala Jouni LamSä 58.17 0.09.49 59.96
15 Kuusinen Mikko HS 58.47 0.10.19 59.30
16 Elo Mika KS 59.35 0.11.07 58.36
17 Matilainen Kari HS 59.36 0.11.08 58.20
18 Borgenström Jussi HyRa 59.48 0.11.20 57.86
19 Väänänen Urpo KR 1.00.31 0.12.03 57.03
20 Pekkala Pekka KeU 1.01.16 0.12.48 56.19
21 Hakulinen Jukka VeVe 1.03.50 0.15.22 53.79
22 Heiskanen Pasi HS 1.04.22 0.15.54 53.21
23 Koponen Visa PertPe 1.04.40 0.16.12 52.83
24 Turpiainen Janne HyRa 1.05.13 0.16.45 52.25
25 Nykänen Asko MU 1.05.38 0.17.10 51.78
26 Koivisto Ari-Pekka HS 1.05.58 0.17.30 51.39
27 Jaskari Juhani HU-46 1.06.08 0.17.40 51.13
28 Yli-Kauppila Mikko PunKu 1.06.14 0.17.46 50.92
29 Lammila Jyrki LaJy 1.06.26 0.17.58 50.64
30 Alden Jan AOK 1.07.15 0.18.47 49.89
31 Numminen Hannu EsAk 1.07.21 0.18.53 49.69
32 Aldén Björn AOK 1.07.58 0.19.30 49.11
33 Koistinen Pasi NaTe 1.08.39 0.20.11 48.49
34 Rolig Petri HauSi 1.08.58 0.20.30 48.14
35 Holmijoki Tapani PR 1.10.01 0.21.33 47.30
36 Valtonen Jari HS 1.11.50 0.23.22 45.98
37 Gureev Maxim Mile-Spo 1.11.54 0.23.26 45.81
38 Niinimäki Risto Pihkan 1.11.55 0.23.27 45.68
39 Luhtanen Aki Rasti88 1.12.34 0.24.06 45.15
40 Ruokonen Kim Pihkan 1.13.00 0.24.32 44.76
41 Pirtilä Timo KyS 1.13.29 0.25.01 44.35
42 Huhtanen Ossi TP 1.15.24 0.26.56 43.11
43 Mäkelä Markku ViRuS 1.18.58 0.30.30 41.05
44 Hirn Jari NaTe 1.19.00 0.30.32 40.92
45 Sorri Pertti RaHa 1.19.22 0.30.54 40.62
46 Korhonen Ilkka KuoSu 1.19.42 0.31.14 40.34
47 Jylhä Seppo KäTa 1.20.24 0.31.56 39.88
48 Frenckell von Wilhelm IFKLidin 1.20.48 0.32.20 39.58
49 Höglund Ulf Raseborg 1.22.02 0.33.34 38.88
50 Sankari Jeremias IHR 1.22.33 0.34.05 38.53
51 Kauhanen Ari OK77 1.24.28 0.36.00 37.55
52 Kanko Jari Koovee 1.26.15 0.37.47 36.67
53 Mitenkov Andrey Azimut 1.27.15 0.38.47 36.15
54 Hakuli Kari KeU 1.32.02 0.43.34 34.18
55 Rehberger Markku HS 2.15.49 1.27.21 23.10
56 Pigarev Konstantin Mile-Spo 2.16.26 1.27.58 22.93
Kiviniitty Jyrki HS KES -
Virtanen Markku LamSä KES -
Väisänen Jari KR KES -
Liukkonen Jari IHR HYL -
Mikkola Sakari HS HYL -
Varmavuo Seppo RR HYL -
Hanhijärvi Antti EsAk KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Orient 52.18 0.00.00 64.57
2 Heikkinen Jarmo HyRa 54.46 0.02.28 61.37
3 Fincke Pekka VeVe 55.01 0.02.43 60.79
4 Laiho Hannu RaVa 56.28 0.04.10 58.94
5 Vestola Heikki RaVa 57.29 0.05.11 57.61
6 Routsi Jyrki Hiisi 58.35 0.06.17 56.25
7 Forsell Jouni Delta 59.53 0.07.35 54.76
8 Parnetti Roy HyRa 1.00.36 0.08.18 53.84
9 Wickholm Björn-Erik Raseborg 1.02.04 0.09.46 52.31
10 Kujanpää Ilkka Lynx 1.02.42 0.10.24 51.52
11 Meriheinä Ulf SV 1.03.00 0.10.42 51.01
11 Lampinen Raino HS 1.03.00 0.10.42 51.01
13 Autio Ossi HyRa 1.04.32 0.12.14 49.29
14 Eronen Juha KaRa 1.05.23 0.13.05 48.40
15 Arki Hannu TuMe 1.06.07 0.13.49 47.62
16 Ojapalo Ilkka RR 1.08.35 0.16.17 45.67
17 Lahti Juha HlS 1.08.41 0.16.23 45.36
18 Korppi Heikki OH 1.12.53 0.20.35 42.53
19 Toivonen Jari EE 1.13.29 0.21.11 41.96
20 Tamminen Erkki SuJu 1.15.59 0.23.41 40.36
21 Hietaoja Jarkko HS 1.16.01 0.23.43 40.13
22 Ala-Hukkala Juha RaJu 1.16.41 0.24.23 39.57
23 Parkkinen Kauko RR 1.16.44 0.24.26 39.33
24 Westberg Kim OK77 1.18.43 0.26.25 38.13
25 Aalto Aimo RaN 1.19.10 0.26.52 37.71
26 Joensuu Raimo HS 1.19.52 0.27.34 37.17
27 Kottonen Hannu Lynx 1.20.04 0.27.46 36.87
28 Lahtinen Jouko HS 1.25.50 0.33.32 34.21
29 Hyvönen Reijo HS 1.27.43 0.35.25 33.28
30 Heino Olavi Delta 1.57.28 1.05.10 24.72
Stenbäck Peter AOK KES -
Ylikoski Kari TP HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 57
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Orient 57.19 0.00.00 61.31
2 Ståhl Sune SV 57.31 0.00.12 60.93
3 Helkkula Rauli TuMe 58.02 0.00.43 60.23
4 Tervo Vesa RR 59.21 0.02.02 58.73
5 Tarvonen Keijo Kalske 1.00.15 0.02.56 57.70
6 Ranta-Puska Kari EsAk 1.00.48 0.03.29 57.02
7 Pulkkinen Pekka JoKu 1.01.09 0.03.50 56.54
8 Pellinen Jari AngA 1.01.59 0.04.40 55.63
9 Viirto Matti Delta 1.02.09 0.04.50 55.33
10 Kurppa Hannu SKVuoksi 1.02.10 0.04.51 55.16
11 Laakso Antero PunKu 1.02.48 0.05.29 54.46
12 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.03.54 0.06.35 53.37
13 Lehto Esa HS 1.04.53 0.07.34 52.42
14 Saramäki Jukka Lynx 1.06.05 0.08.46 51.32
15 Helle Markku SaPu 1.06.07 0.08.48 51.16
16 Salmi Veijo RR 1.07.13 0.09.54 50.18
17 Pietikäinen Markku JoKu 1.08.57 0.11.38 48.78
18 Halla-Aho Timo YSR 1.10.18 0.12.59 47.71
19 Kallio Risto AngA 1.10.53 0.13.34 47.19
20 Keltamäki Seppo YSR 1.11.53 0.14.34 46.40
21 Lehto Jarmo VeVe 1.12.21 0.15.02 45.97
22 Rustari Mauri ViRuS 1.12.22 0.15.03 45.83
23 Pettersson Staffan Lynx 1.14.31 0.17.12 44.38
24 Nurminen Jouko TP 1.14.34 0.17.15 44.22
25 Ojala Osmo HS 1.14.59 0.17.40 43.85
26 Salonen Matti TuS 1.15.09 0.17.50 43.63
27 Vainio Jarmo HlS 1.15.58 0.18.39 43.04
28 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.16.30 0.19.11 42.61
29 Sjöholm Peter Raseborg 1.16.46 0.19.27 42.34
30 Liukkala Pekka HauSi 1.17.47 0.20.28 41.67
31 Pulkkinen Erkki RaLu 1.18.41 0.21.22 41.07
32 Halme Tapio AngA 1.19.22 0.22.03 40.60
33 Sani Mikko HU-46 1.19.28 0.22.09 40.43
34 Leppälä Martti HlS 1.20.16 0.22.57 39.91
35 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.22.11 0.24.52 38.86
36 Mäki Erkki EE 1.22.56 0.25.37 38.40
37 Rantala Jari Koovee 1.25.46 0.28.27 37.02
38 Sorsa Simo MU 1.26.53 0.29.34 36.44
39 Valkonen Timo RR 1.28.11 0.30.52 35.79
40 Raiko Markku HyRa 1.29.01 0.31.42 35.35
41 Turkka Esko KS 1.30.29 0.33.10 34.68
42 Ahlqvist Hannu Raus 1.31.40 0.34.21 34.13
43 Jumppanen Heimo Pihkan 1.34.37 0.37.18 32.96
44 Naakka Tapio PiTa 1.38.30 0.41.11 31.57
45 Laukka Ville Raus 1.46.17 0.48.58 29.17
46 Viitasalo Harri RiSu 1.51.14 0.53.55 27.78
47 Hyvönen Markku RasPi 1.57.41 1.00.22 26.18
48 Nieminen Hannu JRV 1.58.36 1.01.17 25.90
49 Koskialho Jouko RaLu 2.00.01 1.02.42 25.52
50 Varkila Kari KS 2.05.55 1.08.36 24.24
Jylhä Kauko KäTa KES -
Aherto Jorma VaaSu HYL -
Jokinen Matti TuVi HYL -
Kiiskinen Arto TP HYL -
Kinkki Seppo TaNMKY HYL -
Pienimäki Kalevi Raseborg HYL -
Yli-Ikkelä Antero AOK HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 62
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 45.17 0.00.00 62.75
2 Päivänranta Pertti SKVuoksi 51.02 0.05.45 55.54
3 Savelainen Jouni HS 52.42 0.07.25 53.65
4 Kanste Pekka Raseborg 53.28 0.08.11 52.75
5 Parkkonen Reima Pihkan 54.21 0.09.04 51.77
6 Venho Kari MaMa 55.54 0.10.37 50.21
7 Helkkula Simo PiTa 56.22 0.11.05 49.67
8 Savonen Esko HlS 56.58 0.11.41 49.02
9 Liljeström Åge HS 57.10 0.11.53 48.73
10 Huovila Timo KaRa 58.03 0.12.46 47.87
11 Jauhiainen Pentti SV 58.29 0.13.12 47.39
12 Kataja Lasse SuSi 59.57 0.14.40 46.12
13 Andelin Jouko LaTa 1.00.03 0.14.46 45.92
14 Hörkkö Jaakko MSParma 1.00.21 0.15.04 45.58
15 Leino Tapio HS 1.01.55 0.16.38 44.31
16 Mattila Hannu EsAk 1.02.19 0.17.02 43.92
17 Turunen Erkki SuSe 1.02.21 0.17.04 43.78
18 Jarva Risto OrPo 1.02.57 0.17.40 43.25
19 Pasanen Eero KS 1.03.34 0.18.17 42.72
20 Lankinen Martti SV 1.04.00 0.18.43 42.32
21 Valldén Kari LeSi 1.04.13 0.18.56 42.07
22 Rautanen Pauli JäPa 1.04.38 0.19.21 41.69
23 Lavikainen Jussi KangSK 1.05.02 0.19.45 41.33
24 Lassila Heikki PiTa 1.06.48 0.21.31 40.13
25 Villberg Hannu SalVie 1.06.55 0.21.38 39.96
26 Koskinen Kaj VaHa 1.07.01 0.21.44 39.79
27 Salmenoja Pertti HirvHe 1.07.12 0.21.55 39.58
28 Mustranta Antti HS 1.07.56 0.22.39 39.05
29 Kyckling Veli-Matti HS 1.08.02 0.22.45 38.89
30 Mäkilä Matti Delta 1.08.12 0.22.55 38.69
30 Nylund Henrik Falken 1.08.12 0.22.55 38.69
32 Railimo Matti SOCAsik 1.08.36 0.23.19 38.26
33 Pusa Raimo ViRuS 1.10.12 0.24.55 37.29
34 Sompi Eero JRV 1.11.05 0.25.48 36.73
35 Kätkä Vesa Reima 1.11.09 0.25.52 36.60
36 Holappa Paavo TVV 1.11.16 0.25.59 36.44
37 Peltonen Pekka MU 1.12.03 0.26.46 35.95
38 Mannonen Mikko TuS 1.12.07 0.26.50 35.82
39 Tolvanen Harri Pihkan 1.12.31 0.27.14 35.52
40 Laine Jaakko HS 1.12.52 0.27.35 35.26
41 Nykänen Pentti Jyry 1.13.52 0.28.35 34.68
42 Hotti Reino HS 1.14.37 0.29.20 34.24
43 Kämpe Leif Raseborg 1.14.39 0.29.22 34.13
44 Kurvinen Veijo LUS 1.16.43 0.31.26 33.12
45 Kallio Lasse SuSi 1.18.40 0.33.23 32.21
46 Tanttu Unto KeU 1.18.47 0.33.30 32.08
47 Ryynänen Jorma Pihkan 1.19.33 0.34.16 31.68
48 Kangasaho Simo Delta 1.19.50 0.34.33 31.48
49 Immanen Pertti OrPo 1.26.26 0.41.09 28.99
50 Forsman Reijo Raseborg 1.27.37 0.42.20 28.52
51 Penttinen Heikki LS-37 1.28.54 0.43.37 28.03
52 Kuosa Harri LoJa 1.30.35 0.45.18 27.43
53 Helin Jorma Jyry 1.31.45 0.46.28 27.01
54 Nordqvist Raimo EsAk 1.34.38 0.49.21 26.11
55 Pammo Kalervo VaHa 1.43.40 0.58.23 23.77
56 Vuorinen Ossi HlT 1.56.58 1.11.41 21.01
Hyvönen Eero PorvU HYL -
Tarvainen Juhani PiTa HYL -
Kuparinen Jorma HS KES -
Uljas Risto Jyry HYL -
Turku Vesa HS HYL -
Sane Kari HS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 65
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto Delta 40.32 0.00.00 53.30
2 Peltola Timo MSParma 42.20 0.01.48 50.91
3 Jokinen Juhani MaMa 42.46 0.02.14 50.28
4 Liitiäinen Reijo AOK 44.17 0.03.45 48.44
5 Havia Pertti MaMa 44.29 0.03.57 48.11
6 Tammisaari Pentti HirvHe 44.36 0.04.04 47.87
7 Hongisto Heimo LoJa 45.03 0.04.31 47.28
8 Hahto Matti OrPo 45.18 0.04.46 46.91
9 Savolainen Jukka LS-37 45.37 0.05.05 46.47
10 Kallio Kari SuSi 46.36 0.06.04 45.38
11 Orpana Risto SOCAsik 46.48 0.06.16 45.08
12 Rapakko Timo LHR 47.10 0.06.38 44.62
13 Rusko Heikki VaajTe 48.36 0.08.04 43.20
14 Sirola Risto KeU 48.41 0.08.09 43.02
15 Erkiö Hannu HS 49.03 0.08.31 42.60
16 Grönroos Timo MSParma 50.16 0.09.44 41.47
17 Yliuntinen Hannu KarjUra 50.32 0.10.00 41.15
18 Saarinen Pertti SalVie 50.34 0.10.02 41.02
19 Valtee Pertti HS 50.41 0.10.09 40.83
20 Jonkka Arvo RasKa 50.42 0.10.10 40.71
21 Kettunen Seppo Jyry 50.55 0.10.23 40.44
22 Aunula Jukka Jyry 51.21 0.10.49 40.00
23 Junttila Olavi HS 51.23 0.10.51 39.88
24 Reijula Tapio Mesik 51.25 0.10.53 39.75
25 Kytöjoki Juhani Jyry 51.45 0.11.13 39.40
26 Virtanen Markku EsAk 52.16 0.11.44 38.91
27 Koivula Keijo HyRa 52.28 0.11.56 38.67
28 Helminen Pentti JRV 53.30 0.12.58 37.82
29 Reinikainen Pentti Jyry 54.02 0.13.30 37.36
30 Kervinen Unto JäPa 54.04 0.13.32 37.24
31 Kanerva Unto Jyry 54.15 0.13.43 37.02
32 Bäckström Pentti KaRa 55.31 0.14.59 36.09
33 Kiiski Osmo SomEsa 55.56 0.15.24 35.73
34 Honkanen Raimo AngA 56.59 0.16.27 34.98
35 Mäkinen Matti Mesik 57.56 0.17.24 34.32
36 Mäkinen Jaakko AngA 58.09 0.17.37 34.10
37 Valta Matti JRV 58.15 0.17.43 33.96
38 Kinnari Seppo Pihkan 58.20 0.17.48 33.82
39 Hakio Risto HS 1.00.02 0.19.30 32.78
40 Laakso Raimo HaHa 1.00.07 0.19.35 32.65
41 Punkero Toivo HyRa 1.01.11 0.20.39 32.00
42 Smedslund Torsten OK77 1.01.45 0.21.13 31.62
43 Peitsala Osmo HS 1.02.02 0.21.30 31.40
44 Laine Eero Delta 1.02.25 0.21.53 31.12
45 Isoherranen Seppo HS 1.03.02 0.22.30 30.74
46 Ihalainen Pauli SuVe 1.03.09 0.22.37 30.60
47 Sonkki Juhani PR 1.03.13 0.22.41 30.49
48 Pitkänen Heikki JRV 1.03.18 0.22.46 30.37
49 Virta Aare SuSi 1.05.11 0.24.39 29.41
50 Talarmo Veijo MSParma 1.08.37 0.28.05 27.87
51 Niemi Pentti HauSi 1.09.02 0.28.30 27.63
52 Tiura Tapio HS 1.09.07 0.28.35 27.52
53 Teppo Jaakko KoS 1.10.41 0.30.09 26.84
54 Toivonen Klaus OH 1.10.47 0.30.15 26.73
55 Ansamaa Reino RaN 1.12.33 0.32.01 26.01
56 Penttilä Pekka SomEsa 1.12.59 0.32.27 25.78
57 Mikkola Pentti RasKa 1.13.55 0.33.23 25.39
58 Räisänen Jouko HTH 1.21.01 0.40.29 23.10
59 Ekholm Hans AOK 1.22.18 0.41.46 22.68
60 Nuotio Olli SomEsa 1.23.46 0.43.14 22.22
61 Kärkkäinen Eero EKP 1.25.15 0.44.43 21.78
Rautio Pekka JoKu KES -
Heikinaho Esko Delta HYL -
Penttinen Juha Mesik HYL -
Stenstrand Lars RaVa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Raimo HiKi 42.18 0.00.00 48.83
2 Erkkilä Olavi HlS 42.51 0.00.33 48.02
3 Tiira Pentti Lynx 44.05 0.01.47 46.50
4 Salo Markku LS-37 44.50 0.02.32 45.55
5 Österberg Reino LeSi 45.18 0.03.00 44.91
6 Salmi Tarmo RaKaS 45.20 0.03.02 44.71
7 Rönn Ralf AOK 46.06 0.03.48 43.80
8 Lehkonen Reijo MaMa 46.23 0.04.05 43.36
9 Leino Reijo HiKi 48.26 0.06.08 41.37
10 Luukko Jukka LS-37 48.39 0.06.21 41.02
11 Wastimo Reijo Pihkan 48.41 0.06.23 40.83
12 Tolonen Kalle Mesik 50.02 0.07.44 39.58
13 Saario Pentti LoJa 50.17 0.07.59 39.23
14 Rytkölä Reijo SV 50.27 0.08.09 38.94
15 Juhonsalo Matti LHR 50.42 0.08.24 38.60
16 Klinga Esa LS-37 52.29 0.10.11 37.14
17 Kämäräinen Pentti HiKi 52.45 0.10.27 36.81
18 Salminen Pertti HlS 54.15 0.11.57 35.65
19 Tuominen Niilo R-P 54.59 0.12.41 35.03
20 Numminen Kimmo MeKo 55.06 0.12.48 34.81
21 Hakala Rauno EE 56.15 0.13.57 33.96
22 Karjalainen Jouko HS 57.09 0.14.51 33.29
23 Suonpää Pentti EsAk 57.29 0.15.11 32.97
24 Syväterä Pekka RiSu 59.13 0.16.55 31.87
25 Jansson Nils Raseborg 1.00.43 0.18.25 30.96
26 Lainema Matti MSParma 1.01.41 0.19.23 30.35
27 Etholen Börje HS 1.02.18 0.20.00 29.92
28 Virtanen Ilari HlS 1.03.21 0.21.03 29.30
29 Raimovaara Erkki HS 1.04.02 0.21.44 28.87
30 Lindeman Osmo HS 1.05.18 0.23.00 28.19
31 Sukki Martti LHR 1.07.14 0.24.56 27.26
32 Kuusisto Kalevi HlT 1.10.09 0.27.51 26.02
33 Paananen Aapo R-P 1.11.45 0.29.27 25.33
34 Halonen Valto KuoSu 1.13.46 0.31.28 24.53
35 Karila Veijo Pihkan 1.13.52 0.31.34 24.40
36 Perkinen Osmo Pihkan 1.13.58 0.31.40 24.26
37 Hovinen Simo KeU 1.28.38 0.46.20 20.16
38 Aronen Osmo RasKa 1.31.57 0.49.39 19.35
39 Lepistö Heikki HS 2.05.01 1.22.43 14.17
Paasonen Seppo Pihkan HYL -
Salo Pentti LHR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Pentti MikVa 39.12 0.00.00 43.81
2 Lario Heikki RaVa 50.46 0.11.34 33.44
3 Asikainen Ville XYZ 52.33 0.13.21 31.92
4 Kakkola Eero JoKu 53.03 0.13.51 31.25
5 Heikkilä Mikko MaMa 53.27 0.14.15 30.64
6 Franzén Bo-Gustaf Raseborg 57.18 0.18.06 28.24
7 Jokinen Eino HyRa 59.07 0.19.55 27.04
8 Danielsson Stig Raseborg 1.07.41 0.28.29 23.32
9 Laakso Mikko MU 1.12.38 0.33.26 21.46
10 Ruusunen Simo EE 1.16.36 0.37.24 20.09
11 Lahti Heikki LeSi 1.19.39 0.40.27 19.07
12 Virtanen Pertti LS-37 1.24.05 0.44.53 17.83
13 Niemi Osmo HS 1.42.33 1.03.21 14.43
Mäkinen Lasse RaHa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 50.26 0.00.00 29.15
2 Vanhala Toivo Pihkan 1.03.30 0.13.04 22.46
3 Mansikkamäki Lauri KauWi 1.12.39 0.22.13 19.02
4 Riihelä Pauli LS-37 1.21.45 0.31.19 16.37
5 Paunuvuori Toivo SuSe 1.30.05 0.39.39 14.36
6 Kimpimäki Kauko XYZ 1.47.28 0.57.02 11.63

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aspinjaakko Olavi PuolRy 1.42.53 0.00.00 16.91
2 Sirviö Ervi OK77 1.44.59 0.02.06 15.33
3 Knaapi Jouko SalVie 1.46.20 0.03.27 13.91

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Henriksson Tobias PIF 1.05.11 0.00.00 78.88
2 Brunell Filip Brahe 1.06.11 0.01.00 76.72
3 Mikkola Oskari HS 1.08.06 0.02.55 73.62
4 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 1.08.33 0.03.22 72.20
5 Haajanen Erik Raseborg 1.09.24 0.04.13 70.38
6 Simosas Otto Orient 1.10.37 0.05.26 68.26
7 Kalve Henri PR 1.13.34 0.08.23 64.65
8 Hasu Topi Orient 1.14.38 0.09.27 62.87
9 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.15.50 0.10.39 61.02
10 Sihvola Eerik KS 1.20.58 0.15.47 56.36
11 Ilmarinen Pyry Delta 1.29.57 0.24.46 50.02
12 Koskinen Roope Hiisi 1.30.58 0.25.47 48.75
Visuri Ora OK77 KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anuchkin Mikhail HlS 53.50 0.00.00 60.49
2 Mäkelä Atte HlS 54.35 0.00.45 59.06
3 Aaltonen Lassi HS 56.41 0.02.51 56.30
4 Kankkunen Matias OK77 56.45 0.02.55 55.66
5 Paloposki Pyry-Santeri HlS 57.30 0.03.40 54.37
6 Salervo Mikko OK77 58.59 0.05.09 52.45
7 Kolehmainen Valtteri KangSK 59.44 0.05.54 51.25
8 Virtanen Antti Pihkan 59.46 0.05.56 50.67
9 Hakulinen Niko VeVe 1.00.29 0.06.39 49.53
10 Väänänen Vili SV 1.04.40 0.10.50 45.83
11 Lahtinen Atte HS 1.05.50 0.12.00 44.52
12 Hasu Simo Orient 1.06.52 0.13.02 43.34
13 Hiltunen Ville HS 1.31.17 0.37.27 31.39
14 Lindholm Oscar OK77 1.32.00 0.38.10 30.80
15 Mannonen Matti SuVe 1.33.20 0.39.30 30.01
Pasanen Ville OK77 KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huostila Anssi LamSä 33.35 0.00.00 56.95
2 Hulkkonen Mikko Pihkan 43.37 0.10.02 43.38
3 Lousio Janne Pihkan 45.42 0.12.07 40.96
4 Suominen Eemeli Delta 47.04 0.13.29 39.33
5 Hietaoja Atte HS 47.23 0.13.48 38.64
6 Kerkola Riku SuSi 47.31 0.13.56 38.10
7 Voutilainen Ismo KarjUra 49.39 0.16.04 36.05
8 Hanhijärvi Petrus EsAk 49.49 0.16.14 35.52
9 Visuri Kare OK77 49.59 0.16.24 34.99
10 Rantala Joonas RiSu 51.32 0.17.57 33.54
11 Loukkalahti Vilho Delta 55.08 0.21.33 30.98
12 Korja Taavi Delta 58.25 0.24.50 28.88
13 Rehn Dennis Raseborg 1.08.04 0.34.29 24.49
14 Moreno Martin Miguel AngA 1.49.54 1.16.19 14.98
Hakulinen Teemu EsSu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pernu Lari EsSu 23.29 0.00.00
2 Huostila Tommi LamSä 24.09 0.00.40
3 Kerkola Nico SuSi 25.04 0.01.35
4 Hakuli Tommi KeU 25.19 0.01.50
5 Rauhala Juha EsSu 26.28 0.02.59
6 Larmala Niko EsSu 27.46 0.04.17
7 Lindholm Michael Raseborg 27.52 0.04.23
8 Hällström af Fabian OK77 28.43 0.05.14
9 Linjama Aapo EsSu 30.24 0.06.55
10 Vehmas Miika EsSu 43.23 0.19.54

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Westerlund Linus Raseborg 22.37 0.00.00
2 Palmen Alvar EsSu 23.34 0.00.57
3 Lahtinen Vesa Delta 24.00 0.01.23
4 Sarkimo Esa SuSi 26.13 0.03.36
5 Huhtanen Kiri TP 27.06 0.04.29
6 Korja Aatu Delta 29.33 0.06.56
Brenner Oskar OK77 HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Eerik KangSK 17.04 0.00.00
2 Heinaro Lauri EsSu 17.11 0.00.07
3 Mannonen Ville HS 19.29 0.02.25
4 Hakulinen Saku VeVe 20.04 0.03.00
5 Ekholm Tobias Orient 21.29 0.04.25
6 Uusitalo Tuomas EsAk 21.35 0.04.31
7 Rantala Justus RiSu 21.58 0.04.54
8 Nykänen Tomi LamSä 23.29 0.06.25
9 Tervakangas Mikko EsSu 24.15 0.07.11
10 Salo Juho-Pekka Lynx 25.03 0.07.59
11 Kerkola Teemu SuSi 25.29 0.08.25
12 Lönnström Eric Orient 26.05 0.09.01
13 Savolainen Esa Pihkan 27.00 0.09.56
14 Lehikoinen Elias EsSu 27.11 0.10.07
15 Vuorenmaa Antti EsSu 27.22 0.10.18
16 Hyytiäinen Tuomas KeU 29.06 0.12.02
17 Hursti Toivo EsSu 29.38 0.12.34
18 Rautio Mikael EsSu 37.28 0.20.24
19 Hänninen Eero EsSu 52.40 0.35.36
Rasia Miittu EsSu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Donner Jonny OK77 24.59 0.00.00
2 Frenckell von Waldemar IFKLidin 30.30 0.05.31

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Söderholm Tobias Raseborg 10.42 0.00.00
2 Raitola Sami Lynx 12.08 0.01.26
3 Uusitalo Topias EsAk 12.25 0.01.43
4 Kaukonen Tuomas EsSu 12.31 0.01.49
5 Heinonen Paavo HS 13.41 0.02.59
6 Rasia Mikla EsSu 14.52 0.04.10
7 Pajuoja Otso EsSu 14.55 0.04.13
8 Maronen Matias Lynx 15.05 0.04.23
9 Hanhijärvi Paulus EsAk 15.31 0.04.49
10 Laine Eetu Delta 15.32 0.04.50
11 Kolkkala Vertti MSParma 15.55 0.05.13
12 Rosenblad Kristian MU 15.56 0.05.14
13 Forma Olli KarjUra 16.09 0.05.27
14 Hursti Otso EsSu 16.42 0.06.00
15 Lahtinen Saku Delta 17.10 0.06.28
16 Mäkinen Matti KeU 17.25 0.06.43
17 Liljeström Tommi HS 17.26 0.06.44
18 Karjalainen Jaakko EsSu 17.35 0.06.53
19 Laitamäki Wille Delta 18.08 0.07.26
20 Virrankoski Iiro EsSu 18.12 0.07.30
21 Väkeväinen Heikki Lynx 18.17 0.07.35
22 Puupponen Lauri EsSu 18.31 0.07.49
23 Nummela Tuomas EsSu 20.18 0.09.36
24 Haapala Oskar RR 20.55 0.10.13
25 Pekkala Juho KeU 21.23 0.10.41
26 Laaksonen Emil EsSu 23.01 0.12.19
27 Seppo Valtteri EsSu 34.29 0.23.47
28 Lampela Eero EsSu 34.36 0.23.54
29 Hjelt Jyry EsSu 37.31 0.26.49
Tiainen Olli EsSu KES -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Arttu Lynx 10.57 0.00.00
2 Pekkala Tuukka EsSu 13.43 0.02.46
3 Mbembela Karim Lynx 14.43 0.03.46
4 Koskenvuo Aku EsSu 14.52 0.03.55
5 Myllärinen Vertti LappRi 15.47 0.04.50
6 Pikkarainen Pyry LS-37 16.09 0.05.12
7 Tervakangas Juuso EsSu 16.22 0.05.25
8 Hänninen Aapo EsSu 16.36 0.05.39
9 Donner Jesper OK77 17.23 0.06.26
10 Peltola Eemil Lynx 18.00 0.07.03
11 Laavainen Aamos MSParma 19.57 0.09.00
12 Väkeväinen Antti Lynx 21.08 0.10.11
13 Hursti Juho EsSu 22.06 0.11.09
14 Koponen Matias Lynx 22.14 0.11.17
15 Raasakka Jussi EsSu 22.48 0.11.51
16 Heikkinen Aleksi EsSu 23.51 0.12.54
17 Asklöf Viktor Lynx 24.43 0.13.46
18 Rautio Daniel EsSu 26.32 0.15.35
19 Lönnström Elias Orient 29.49 0.18.52
20 Määttänen Markus EsSu 47.19 0.36.22
21 Forma Akseli KarjUra 53.54 0.42.57

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närhi Anna Delta 1.10.56 0.00.00 84.28
2 Nurmela Sari VeVe 1.13.13 0.02.17 81.36
3 Liljeström Heidi HS 1.14.06 0.03.10 80.11
4 Pulli Liisa TP 1.15.13 0.04.17 78.64
5 Lauronen Sirkka-Liisa AR 1.15.29 0.04.33 78.09
6 Istolahti Tiia MSParma 1.16.13 0.05.17 77.07
7 Ojapalo Anna Lynx 1.16.22 0.05.26 76.64
8 Ahonen Laura KangSK 1.21.06 0.10.10 71.91
9 Meriheinä Sabrina SV 1.22.05 0.11.09 70.80
10 Murtola Elisa VeVe 1.22.12 0.11.16 70.44
11 Mäkinen Pinja Koovee 1.22.23 0.11.27 70.03
12 Palomäki Sanna LapVi 1.22.28 0.11.32 69.71
13 Lindeman Inkeri AngA 1.22.54 0.11.58 69.09
14 Juga Emma Lynx 1.23.04 0.12.08 68.70
15 Liuha Riina AR 1.24.12 0.13.16 67.53
16 Rantoja Kaija RasKe 1.25.01 0.14.05 66.64
17 Mikkola Jenni Hiisi 1.25.17 0.14.21 66.18
18 Kangasaho Hanna Lynx 1.26.04 0.15.08 65.34
19 Saarinen Minna Koovee 1.26.20 0.15.24 64.89
20 Dambe Signe PR 1.26.21 0.15.25 64.64
21 Töyrylä Salla VeVe 1.26.32 0.15.36 64.26
22 Väre Tiina SomEsa 1.26.37 0.15.41 63.96
23 Hyyryläinen Laura AnttU 1.27.21 0.16.25 63.18
24 Kangasaho Essi Delta 1.28.09 0.17.13 62.37
25 Porkka Paula Delta 1.28.30 0.17.34 61.89
26 Pensas Johanna LapVi 1.28.49 0.17.53 61.44
27 Höglund Henna KR 1.29.35 0.18.39 60.68
28 Fincke Matleena AngA 1.29.49 0.18.53 60.29
29 Nurmi Sanna AngA 1.30.02 0.19.06 59.91
30 Jauhiainen Lena SV 1.31.02 0.20.06 59.02
31 Salmi Maria LappRi 1.32.19 0.21.23 57.98
32 Salminen Henna HS 1.33.22 0.22.26 57.10
33 Laakso Sanna Hiisi 1.34.57 0.24.01 55.93
34 Stenlund Hilla Orient 1.40.06 0.29.10 52.84
35 Isoniemi Tiina Jyry 1.40.35 0.29.39 52.38
36 Lindholm Vivian OK77 1.44.15 0.33.19 50.34
37 Väli-Klemelä Maiju KaRa 2.05.17 0.54.21 41.72
38 Nyholm Tanja KaRa 2.21.01 1.10.05 36.92
Niittymäki Johanna HlS KES -
Grönholm Tiia SV KES -
Meriläinen Eija Lynx HYL -
Ojanen Maija KangSK KES -
Kyckling Katja HyRa KES -
Hallvar Daniela OK77 KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 54.41 0.00.00 72.33
2 Lakanen Laura Pohjant 1.01.44 0.07.03 63.56
3 Uotila Erika Koovee 1.06.04 0.11.23 58.92
4 Vääränen Sari KS 1.06.51 0.12.10 57.76
5 Gajda Monika KangSK 1.08.04 0.13.23 56.27
6 Routsi Anastasia Hiisi 1.11.23 0.16.42 53.22
7 Pietilänaho Anu Delta 1.12.29 0.17.48 51.98
8 Kujanpää Teija Lynx 1.12.32 0.17.51 51.51
9 Rajaniemi Maija RaLu 1.16.03 0.21.22 48.72
10 Andelin Marjaana LaTa 1.16.50 0.22.09 47.82
11 Uitto Teija RasKu 1.17.00 0.22.19 47.31
12 Nurminen Henna HS 1.17.38 0.22.57 46.52
13 Nieminen Outi RR 1.18.09 0.23.28 45.81
14 Salonen Kirsi JRV 1.19.01 0.24.20 44.92
15 Kriktilä Leena-Maija VeVe 1.19.42 0.25.01 44.14
16 Määttä Henna KemijU 1.24.28 0.29.47 41.28
17 Virekunnas Laura TP 1.26.34 0.31.53 39.92
18 Kohonen Maiju KanKi 1.33.06 0.38.25 36.78
19 Luurila Mervi HlT 1.33.55 0.39.14 36.13
Salmenoja Sanna MSParma KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorvakko Suvi EsAk 42.44 0.00.00
2 Laine Matilda Delta 44.53 0.02.09

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Päivi RR 52.57 0.00.00 87.31
2 Mikkola Marika KR 56.00 0.03.03 81.90
3 Sell Raisa OK77 56.55 0.03.58 79.94
4 Väisänen Mari KR 58.27 0.05.30 77.22
5 Kivelä Riikka VeVe 1.01.37 0.08.40 72.66
6 Lakanen Reetta VeVe 1.03.10 0.10.13 70.30
7 Koivuniemi Kirsi LS-37 1.04.14 0.11.17 68.56
8 Luoma Päivi Pihkan 1.07.57 0.15.00 64.27
9 Ketola Mervi HlS 1.08.26 0.15.29 63.29
10 Tahvanainen Anu LS-37 1.13.52 0.20.55 58.14
11 Isoherranen Kirsi OK77 1.18.33 0.25.36 54.21
12 Rautakorpi Tiina EsAk 1.26.07 0.33.10 49.02
13 Vaano Kristiina LLuja 1.30.28 0.37.31 46.26
14 Jaatinen Jaana SuomRa 1.30.57 0.38.00 45.61
15 Keränen Sirpa S-JKL 1.32.49 0.39.52 44.30
16 Lundén Kati MaMa 2.17.21 1.24.24 29.67
Polso Anne VetU HYL -
Väisänen Inka KuoSu KES -
Wartiainen Piritta KS KES -
Peltola Katriina MSParma KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kollanen Teresa RasKu 48.23 0.00.00 73.84
2 Pulli Tessa RaVa 51.24 0.03.01 68.99
3 Eskolin Tatjana PIF 56.37 0.08.14 62.16
4 Tilli Virpi Lynx 56.48 0.08.25 61.48
5 Valkonen Sanna TuS 57.06 0.08.43 60.69
6 Kerkola Tiina SuSi 57.58 0.09.35 59.32
7 Kainulainen Tiina HS 59.17 0.10.54 57.55
8 Reitmaa Outi Delta 1.00.24 0.12.01 56.05
9 Österberg Monika OK77 1.01.08 0.12.45 54.93
10 Torp-Donner Heidi OK77 1.04.27 0.16.04 51.69
11 Yli-Kauppila Marika PunKu 1.06.22 0.17.59 49.80
12 Koistinen Taina NaTe 1.15.07 0.26.44 43.64
13 Guseff Virpi HirvHe 1.15.10 0.26.47 43.25
14 Pikkarainen Anu EsAk 1.20.04 0.31.41 40.27
15 Turakainen Irene HS 1.20.44 0.32.21 39.61
16 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 1.22.52 0.34.29 38.26
17 Oja Iina Pihkan 1.26.30 0.38.07 36.35
18 Simola Anni Lynx 1.33.47 0.45.24 33.24
19 Danielsson Malin Raseborg 1.52.05 1.03.42 27.57
Tiitola Annamari Lynx KES -
Tervo-Rantakokko Tiina HS KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 54.18 0.00.00 73.97
2 Kekäläinen Kaija HS 55.17 0.00.59 72.27
3 Orava Päivi RaVa 57.54 0.03.36 68.63
4 Lankinen Pauliina HS 59.28 0.05.10 66.46
5 Huhtanen Meri TP 1.00.43 0.06.25 64.74
6 Matilainen Mirja HS 1.01.01 0.06.43 64.07
7 Ala-Kasari Outi RasKu 1.01.28 0.07.10 63.25
8 Einonen Päivi LS-37 1.03.16 0.08.58 61.11
9 Mänttäri Ulla HS 1.03.20 0.09.02 60.70
10 Kymäläinen Maritta TP 1.03.45 0.09.27 59.97
11 Ritakallio Maarit Lynx 1.06.09 0.11.51 57.47
12 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.08.23 0.14.05 55.28
13 Sulavuori Eija TuMe 1.11.38 0.17.20 52.47
14 Rantala Eija HS 1.12.35 0.18.17 51.48
15 Huostila Tarja LamSä 1.13.51 0.19.33 50.31
16 Lammila Tarja LaJy 1.15.29 0.21.11 48.94
17 Suhonen Sirpa KuoSu 1.18.03 0.23.45 47.05
18 Salmi Kirsti RR 1.18.21 0.24.03 46.60
19 Pulkkinen Arja JoKu 1.20.46 0.26.28 44.94
20 Kalenius Regina KarjUra 1.24.25 0.30.07 42.74
21 Mannonen Anu TuS 1.35.58 0.41.40 37.37
22 Kaasalainen Riitta Lynx 1.36.10 0.41.52 37.07
23 Gureeva Olga Mile-Spo 1.39.09 0.44.51 35.74
24 Paalanen Anne RR 1.43.43 0.49.25 33.96
25 Mbembela Tuula Lynx 1.57.49 1.03.31 29.71
26 Haajanen Ulrika Raseborg 1.58.39 1.04.21 29.32
27 Jaskari Paula HU-46 1.58.49 1.04.31 29.10
28 Nyman Marianne Pihkan 2.03.29 1.09.11 27.82
Pääkkönen Tarja KarjUra HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 42.04 0.00.00 64.47
2 Kottonen Annariitta Lynx 45.04 0.03.00 59.81
3 Eisanen Tea MaMa 49.51 0.07.47 53.75
4 Vestola Arja NaTe 52.29 0.10.25 50.74
5 Saarikoski Päivi Pihkan 54.07 0.12.03 48.91
6 Juga Liisa KeU 56.40 0.14.36 46.42
7 Meriheinä Maire SV 58.40 0.16.36 44.56
8 Penttinen Riikka LS-37 59.12 0.17.08 43.88
9 Sarkki Sirkka KeU 59.52 0.17.48 43.12
10 Leskinen Tiina Lynx 1.00.17 0.18.13 42.56
11 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.01.16 0.19.12 41.61
12 Sani Tuula HU-46 1.01.29 0.19.25 41.20
13 Kuisma Tuula SomEsa 1.03.00 0.20.56 39.95
14 Virtanen Marjo Hiisi 1.03.11 0.21.07 39.57
15 Väisänen Ritva KyS 1.04.26 0.22.22 38.55
16 Niemi Päivi RR 1.04.33 0.22.29 38.23
17 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.08.52 0.26.48 35.60
18 Mannonen Jaana SuSi 1.09.52 0.27.48 34.86
19 Litmanen-Peitsala Päivi HS 1.09.57 0.27.53 34.58
20 Toivonen Merja EE 1.10.56 0.28.52 33.87
21 Töyrylä Marja KyS 1.11.56 0.29.52 33.18
22 Vartia Jaana RR 1.13.06 0.31.02 32.42
23 Yli-Ikkelä Marika AOK 1.13.10 0.31.06 32.17
24 Toivonen Kaisu OH 2.14.32 1.32.28 17.38
Nordberg Liisa HS HYL -
Malinen Paula KaSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka Delta 40.35 0.00.00 67.51
2 Lonka Hennariikka KR 45.35 0.05.00 59.80
3 Hämäläinen Riitta HS 46.46 0.06.11 57.98
4 Raiko Erja HyRa 47.02 0.06.27 57.35
5 Laine Anneli RaVa 48.53 0.08.18 54.89
6 Niemi Tuire TP 49.13 0.08.38 54.23
7 Lehto Ulla KyS 52.22 0.11.47 50.70
8 Koskialho Elisabeth RaLu 52.32 0.11.57 50.27
9 Suna Eija MSParma 53.05 0.12.30 49.48
10 Sarkki Raija PertPe 53.11 0.12.36 49.12
11 Kangasaho Sirpa Delta 53.37 0.13.02 48.46
12 Karlström Siv OK77 54.33 0.13.58 47.37
13 Lappeteläinen Raija HyRa 55.52 0.15.17 46.00
14 Väli-Klemelä Marja-Leena Delta 56.51 0.16.16 44.95
15 Lavikainen Pirjo KangSK 57.03 0.16.28 44.55
16 Moilanen Kirsti MaMa 58.11 0.17.36 43.44
17 Ojapalo Anneli RR 59.23 0.18.48 42.32
18 Ahlqvist Kristiina Raus 59.50 0.19.15 41.76
19 Korpio Aulikki VaHa 1.00.57 0.20.22 40.77
20 Hämäläinen Anneli HS 1.04.12 0.23.37 38.48
21 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.04.51 0.24.16 37.88
22 Laukkanen Kirsti HlT 1.05.15 0.24.40 37.43
23 Salmenoja Hely HirvHe 1.05.49 0.25.14 36.89
24 Heinonen Kaija Pihkan 1.09.31 0.28.56 34.72
25 Windahl Leni Raseborg 1.11.39 0.31.04 33.49
26 Hyvönen Eija RasPi 1.11.49 0.31.14 33.22
27 Leppänen Eija-Riitta TP 1.13.21 0.32.46 32.33
28 Bäck Hannele Raseborg 1.33.57 0.53.22 25.09
29 Ahonkivi Irma RasKa 1.54.33 1.13.58 20.45
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla LUS 47.09 0.00.00 55.56
2 Koivula Åsa HS 47.11 0.00.02 55.20
3 Korpinen Paula RaLu 47.40 0.00.31 54.32
4 Toivonen Vellamo OK77 50.30 0.03.21 50.97
5 Savonen Leena HlS 50.38 0.03.29 50.54
6 Törrö Maria-Leena VaHa 51.15 0.04.06 49.64
7 Andelin Tarja LaTa 51.32 0.04.23 49.07
8 Kämäräinen Paula HiKi 51.45 0.04.36 48.57
9 Malmsten Beatrice Lynx 52.28 0.05.19 47.62
10 Pitkänen Eila JRV 53.04 0.05.55 46.80
11 Kanste Helena Raseborg 53.30 0.06.21 46.14
12 Tikka Eija RaKaS 53.39 0.06.30 45.73
13 Sundberg Liisa Lynx 54.01 0.06.52 45.14
14 Pajuoja Airi VaHa 55.07 0.07.58 43.96
15 Kajava Ritva HlS 55.32 0.08.23 43.36
16 Savelainen Marketta HS 58.59 0.11.50 40.57
17 Nurminen Eija TP 59.55 0.12.46 39.68
18 Pienimäki Marit Raseborg 1.01.02 0.13.53 38.71
19 Turku Kaija HS 1.05.13 0.18.04 36.00
20 Patronen Lea EsAk 1.06.19 0.19.10 35.17
21 Mäntytörmä Eila HlT 1.10.31 0.23.22 32.86
22 Nylund Marlene Falken 1.15.58 0.28.49 30.30
23 Havia Tuula MaMa 1.28.58 0.41.49 25.71
24 Vuorinen Kirsti HlT 1.37.50 0.50.41 23.22
25 Kämäräinen Helena LS-37 1.46.18 0.59.09 21.23
Tarkiainen Sirpa SuSe HYL -
Kukkonen Marja RaKaS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 43.20 0.00.00 57.35
2 Åsten Salme Raseborg 46.13 0.02.53 53.35
3 Tanska Eeva RaHa 50.31 0.07.11 48.42
4 Karvinen Tuulikki HS 50.44 0.07.24 47.82
5 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 51.21 0.08.01 46.87
6 Etholen Rose-Marie HS 52.21 0.09.01 45.60
7 Eskola Pirkko Rasti88 53.25 0.10.05 44.32
8 Reeni Eva RiSu 57.10 0.13.50 41.07
9 Ahonen Ulla HlS 58.41 0.15.21 39.67
10 Wikström Sonja OK77 1.01.08 0.17.48 37.76
11 Tulokas Tuula SuSi 1.01.40 0.18.20 37.12
12 Mattila Anneli Iisu 1.02.10 0.18.50 36.50
13 Tiira Anja Lynx 1.02.57 0.19.37 35.74
14 Isoherranen Kaarina HS 1.05.16 0.21.56 34.17
15 Ohramaa Tuula Jyry 1.09.21 0.26.01 31.87
16 Syväterä Hillevi RiSu 1.15.06 0.31.46 29.17
17 Piiparinen Seija RasKa 1.16.00 0.32.40 28.57
18 Talvitie Ulla KeU 1.21.54 0.38.34 26.27
19 Hovinen Riitta KeU 1.37.13 0.53.53 21.93
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 54.06 0.00.00 45.69
2 Määttänen Seija SuSi 1.03.30 0.09.24 38.34
3 Tahvanainen Pirkko HU-46 1.06.07 0.12.01 36.27
4 Pekkarinen Eila KeU 1.07.38 0.13.32 34.90
5 Havukorpi Airi Delta 1.08.21 0.14.15 34.00
6 Jakoaho Ritva HyRa 1.08.36 0.14.30 33.33
7 Raatikka Marja HS 1.10.41 0.16.35 31.82
8 Lainema Eila MSParma 1.12.26 0.18.20 30.54
9 Lepistö Viola HS 1.24.35 0.30.29 25.72
10 Raunemaa PIrkko HS 1.28.11 0.34.05 24.25
11 Lario Irma RaVa 1.53.24 0.59.18 18.53

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikkala Leena HS 1.31.14 0.00.00 38.94
2 Holopainen Kaarina KeU 2.07.29 0.36.15 26.82
3 Hiltunen Suvi HS 2.42.01 1.10.47 20.28
Lahti Kaija LeSi KES -
Rintanen Eila Mesik KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.44.18 0.00.00
Saarikoski Ritva Pihkan KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karhola Lotta TP 53.36 0.00.00 78.76
2 Kauppila Sanna VeVe 58.07 0.04.31 71.80
3 Papinsaari Niina KangSK 58.47 0.05.11 70.16
4 Linnaila Charlotta Orient 59.54 0.06.18 68.04
5 Honkanen Miitu KuoSu 1.00.17 0.06.41 66.80
6 Westerlund Ina OK77 1.00.39 0.07.03 65.59
7 Saarenpää Iiris KangSK 1.03.11 0.09.35 62.19
8 Mattila Milla HS 1.08.09 0.14.33 56.94
9 Ilmoni Rafaela OK77 1.08.45 0.15.09 55.74
10 Vahvelainen Saana TP 1.09.52 0.16.16 54.15
11 Juga Laura KeU 1.12.08 0.18.32 51.77
12 Lahtinen Katja HS 1.14.44 0.21.08 49.32
Hakulinen Jenni VeVe KES -
Kilpeläinen Elina VeVe KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kymäläinen Sanni TP 43.15 0.00.00 59.81
2 Kauppila Kaisa VeVe 47.51 0.04.36 52.71
3 Helle Annukka EsAk 51.05 0.07.50 48.11
4 Simosas Emma Orient 54.14 0.10.59 44.12
5 Lahtinen Krista HS 1.00.33 0.17.18 38.45
6 García Castro Marina AngA 1.06.26 0.23.11 34.07
7 Sallinen Siru Delta 1.08.22 0.25.07 32.16

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Helena HS 32.54 0.00.00 53.92
2 Bäck Josefina Raseborg 40.29 0.07.35 42.99
3 Ray Jenny OK77 40.54 0.08.00 41.74
4 Summanen Aino HS 44.32 0.11.38 37.59
5 Hasu Outi Orient 45.16 0.12.22 36.25
6 Rauttola Tiia-Maria Delta 47.31 0.14.37 33.83
7 Aalto Kati RaN 48.09 0.15.15 32.70
8 Frenckell von Teodora IFKLidin 56.11 0.23.17 27.43
9 Raasakka Maija EsSu 1.13.08 0.40.14 20.62

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 27.46 0.00.00
2 Varmavuo Iida RR 33.23 0.05.37
3 Väisänen Joela RR 43.55 0.16.09
4 Wide Alexandra Raseborg 43.56 0.16.10
5 Ståhlberg Emilia EsSu 47.20 0.19.34
6 Heiskanen Iida HS 47.52 0.20.06
Yli-Kaatiala Iiris KuortKu HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mahlamäki Ella EsSu 25.29 0.00.00
2 Ridanpää Iina EsSu 32.36 0.07.07
3 Keinänen Aino Lynx 32.43 0.07.14
4 Suominen Sohvi Delta 36.32 0.11.03
5 Matilainen Annika HS 38.19 0.12.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Donner Janina OK77 16.37 0.00.00
2 Mäkinen Maija KeU 18.28 0.01.51
3 Kaukonen Ella EsSu 18.47 0.02.10
4 Nummela Venla EsSu 19.09 0.02.32
5 Määttänen Maria EsSu 21.52 0.05.15
6 Frenckell von Rafaela IFKLidin 22.20 0.05.43
7 Turakainen Venla HS 23.52 0.07.15
8 Himilä Julia Delta 24.34 0.07.57
9 Lappi Jenni EsSu 25.30 0.08.53
10 Tilli Henriikka Lynx 30.57 0.14.20
11 Keinänen Elina Lynx 33.57 0.17.20
12 Westerlund Wilma Raseborg 1.02.38 0.46.01

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitamäki Sonja Delta 17.28 0.00.00
2 Miettinen Sanni Delta 24.22 0.06.54
3 Heinaro Ellen HS 25.10 0.07.42
4 Palmen Aino EsSu 27.23 0.09.55
5 Jokinen Helmi Delta 28.58 0.11.30
6 Calderara Pia Lynx 31.05 0.13.37
7 Ståhlberg Elisa EsSu 33.05 0.15.37
8 Tikkanen Venla EsSu 33.11 0.15.43
9 Tilli Pauliina Lynx 43.53 0.26.25
Brenner Alexandra OK77 HYL -
Pernu Saara EsSu HYL -
Niemi Maria EsSu HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paloheimo Oona EsSu 11.56 0.00.00
2 Vantaala Roosa LamSä 12.11 0.00.15
3 Haapala Ida RR 13.49 0.01.53
4 Varmavuo Emma RR 14.53 0.02.57
5 Heinaro Taru EsSu 15.07 0.03.11
6 Hilo Hanne Lynx 15.35 0.03.39
7 Kangasaho Aino HS 16.04 0.04.08
8 Nurminen Kaarina KangSK 16.26 0.04.30
9 Ketolainen Vilja Pihkan 16.47 0.04.51
10 Kulmala Alisa RR 18.02 0.06.06
11 Raasakka Liisa EsSu 20.47 0.08.51
12 Lehikoinen Aino EsSu 21.32 0.09.36
13 Brenner Alice OK77 21.52 0.09.56
14 Lappi Essi EsSu 23.28 0.11.32
15 Heikkinen Elli EsSu 29.45 0.17.49
16 Väisänen Viona RR 30.44 0.18.48

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Calderara Anna Lynx 15.07 0.00.00
2 Heikkilä Suvi Lynx 18.12 0.03.05
3 Lönnström Melissa Orient 18.32 0.03.25
4 Turakainen Veera HS 21.31 0.06.24
5 Kaukonen Salla EsSu 25.13 0.10.06
6 Rantala Ella HS 29.01 0.13.54
7 Määttälä Fanni EsSu 37.39 0.22.32
8 Isoherranen Salla Lynx 38.02 0.22.55
9 Keinänen Hanna Lynx 39.45 0.24.38

Sarja NUORAVOIN
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinne Mari KuortKu 51.41 0.00.00