FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Kim PR 47.19 0.00.00 86.98
2 Saari Petri LapVi 53.10 0.05.51 76.83
3 Uitto Ville RasKu 53.18 0.05.59 76.06
4 Luoma Juha LapVi 55.23 0.08.04 72.64
5 Toivio Heikki Delta 57.07 0.09.48 69.89
6 Pajula Harri IkNV 58.04 0.10.45 68.22
7 Nuuttila Lauri RasKu 59.02 0.11.43 66.58
8 Fränti Juha RasKu 59.59 0.12.40 65.01
9 Kosola Ville Pohjant 1.00.10 0.12.51 64.30
10 Rantala Teemu LapVi 1.00.15 0.12.56 63.70
11 Hongell Timo KoS 1.00.35 0.13.16 62.84
12 Sundelin Peter Femman 1.02.22 0.15.03 60.55
13 Pensas Mika Malax 1.03.47 0.16.28 58.72
14 Suorsa Pekka PelPo 1.04.51 0.17.32 57.28
15 Hongell Esa KoS 1.10.45 0.23.26 52.06
16 Koskikallio Aleksi MSParma 1.13.42 0.26.23 49.56
17 Innanen Sakari LaihLu 1.17.08 0.29.49 46.95
18 Sågfors Joel Botnia 1.18.09 0.30.50 45.95
19 Näsi Roope AlahKi 1.32.10 0.44.51 38.63
20 Enegren Marcus Solf 1.39.14 0.51.55 35.56
Nikkola Hannu RMH KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Sebastian Falken 37.18 0.00.00
2 Laurila Mika KoskRi 1.19.39 0.42.21

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Tomi RasKe 48.40 0.00.00 53.07
2 Leppäniemi Jani VetU 54.26 0.05.46 46.43
3 Jonkka Jari RasKa 58.52 0.10.12 41.99
4 Grannas Fredrik Vörå 59.26 0.10.46 40.66
5 Ekola Juha AlahKi 1.01.42 0.13.02 38.27
6 Ylihärsilä Arto AlahKi 1.03.28 0.14.48 36.33
7 Koivula Petri LaihLu 1.05.55 0.17.15 34.14
Vainionpää Jukka RaJu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kullman Dan Vörå 45.11 0.00.00 44.96
2 Niska Kimmo LapVi 46.06 0.00.55 43.40
3 Kuusisto Mika LaihLu 48.08 0.02.57 40.94
4 Reinikka Timo VaaSu 51.40 0.06.29 37.55
5 Kamila Kai SuJu 53.39 0.08.28 35.59
6 Ylihärsilä Juha AlahKi 54.16 0.09.05 34.62
7 Leppälä Juhani JalJa 1.00.26 0.15.15 30.59
8 Lindgren Ringo KauWi 1.03.46 0.18.35 28.51
9 Laitila Aki JalJa 1.12.12 0.27.01 24.76
10 Varamäki Ari LapVi 1.18.55 0.33.44 22.27
11 Snickars Christer Solf 1.22.06 0.36.55 21.03

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurki Esa RasKu 38.37 0.00.00 54.85
2 Laasanen Juha LaihLu 42.18 0.03.41 49.24
3 Tuomisto Juha VaaSu 43.02 0.04.25 47.58
4 Niemi Ismo PoRa 52.53 0.14.16 38.05
5 Salonen Ville VaaSu 58.18 0.19.41 33.91
6 Valtari Markku VaaSu 1.01.10 0.22.33 31.75
7 Koskela Heikki RaJu 1.04.17 0.25.40 29.66
8 Lassila Antti KuortKu 1.11.17 0.32.40 26.25
9 Kinnari Jukka SuJu 1.17.11 0.38.34 23.79
Kandolin Ismo KortJV KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Pekka LaihLu 44.27 0.00.00 43.10
2 Pikkumäki Jouni RasKu 48.27 0.04.00 38.80
3 Lusa Hannu RaJu 52.26 0.07.59 35.17
4 Mäki-Kamppi Kari RasKu 55.47 0.11.20 32.41
5 Hautala Arto VaaSu 57.55 0.13.28 30.60
6 Enegren Jan Solf 1.22.24 0.37.57 21.07
7 Nyman Leif Femman 1.31.26 0.46.59 18.59
8 Björkstrand Rune Femman 1.41.32 0.57.05 16.39
Eilola Juhani RasKu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Ari LapVi 41.44 0.00.00 52.12
2 Kivipelto Kalevi YSR 41.58 0.00.14 51.35
3 Hongell Jouni KoS 47.52 0.06.08 44.59
4 Österbacka Bo Minken 48.06 0.06.22 43.95
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 48.34 0.06.50 43.11
6 Aherto Jorma VaaSu 50.49 0.09.05 40.80
7 Joki Sauli VetU 52.51 0.11.07 38.84
8 Nuuttila Kari KauKa 53.05 0.11.21 38.29
9 Pöyhönen Hannu VetU 58.06 0.16.22 34.63
10 Hattar Allan Falken 58.47 0.17.03 33.88
11 Rintamäki Seppo RaJu 59.02 0.17.18 33.39
12 Nyystilä Jukka LaihLu 59.35 0.17.51 32.74
13 Rinne Matti Kristina 1.01.03 0.19.19 31.62
14 Harju Jorma KortJV 1.07.13 0.25.29 28.42
15 Alanen Martti RasKu 1.16.07 0.34.23 24.83
16 Sillanpää Juhani AlajA 1.22.36 0.40.52 22.63
17 Laurila Timo JalJa 1.24.06 0.42.22 21.98

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 32.12 0.00.00 49.04
2 Lövsund Bengt Botnia 35.01 0.02.49 44.72
3 Harald Hilding Falken 36.27 0.04.15 42.60
4 Hämäläinen Seppo KanSu 37.26 0.05.14 41.13
5 Williamsson Bo-Göran VaaSu 38.24 0.06.12 39.75
6 Åkerblom Måns GIF 40.58 0.08.46 36.94
7 Valli Seppo KauKa 41.14 0.09.02 36.38
8 Kujala Seppo PoRa 43.11 0.10.59 34.44
9 Hartvik Seppo Malax 44.23 0.12.11 33.21
10 Lågland Henry VaaSu 44.53 0.12.41 32.54
11 Pensas Mauri Malax 46.00 0.13.48 31.47
12 Slotte Harald Botnia 47.10 0.14.58 30.41
13 Pihlaja Antti Kristina 47.49 0.15.37 29.72
14 Erkkilä Kari LapVi 48.27 0.16.15 29.06
15 Saari Ensio PoRa 56.06 0.23.54 24.87
16 Hourula Matti Reima 56.33 0.24.21 24.43
17 Pajukoski Teuvo RaJu 1.02.21 0.30.09 21.95
18 Uusi-Hakala Tapani VaaSu 1.05.04 0.32.52 20.83
19 Nylund Henrik Falken 1.10.53 0.38.41 18.94

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Jorma VaaSu 37.25 0.00.00 38.91
2 Backman Sven-Olof Falken 42.03 0.04.38 34.15
3 Erkinheimo Voitto KortJV 46.00 0.08.35 30.78
4 Koski Matti J NOK 46.55 0.09.30 29.76
5 Rantakangas Erkki AlajA 49.57 0.12.32 27.56
6 Yli-Teevahainen Olavi KauKa 50.34 0.13.09 26.83
7 Pelkonen Toivo YlikNM 50.39 0.13.14 26.39
8 Keskinen Jouko RaJu 51.56 0.14.31 25.36
9 Lilja Matti RaJu 52.15 0.14.50 24.82
10 Lähdekorpi Mauri Femman 55.46 0.18.21 22.90
11 Korvakangas Reino VaaSu 1.04.27 0.27.02 19.51
Gädda Håkan Femman KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Helge VaaSu 37.54 0.00.00 37.53
2 Salmi Aimo VaaSu 40.12 0.02.18 35.03
3 Fränti Eero KoS 49.28 0.11.34 28.18
4 Kalliokoski Jorma LapVi 53.33 0.15.39 25.77
5 Luoma Antti KortJV 56.44 0.18.50 24.07
6 Siltala Raimo KauWi 58.38 0.20.44 23.05
7 Viitala Matias LapVi 1.00.23 0.22.29 22.14
8 Hietalahti Aapo HalTo 1.01.31 0.23.37 21.51
9 Kangas Esko RaJu 1.04.28 0.26.34 20.30
10 Hjerpe Lars Femman 1.11.24 0.33.30 18.13
11 Staffans Per-Erik Vörå 1.17.13 0.39.19 16.58
12 Riihonen Taisto KauKa 1.23.30 0.45.36 15.16
Westerlund Alf Kristina KES -
Ketola Tuomo KauKa KES -
Eklund Lars RasKu KES -
Autio Mauno AlajA KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 47.37 0.00.00
2 Patana Tapio VetU 55.07 0.07.30

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikkamäki Lauri KauWi 44.16 0.00.00 28.12
2 Ojajärvi Armas KuortKu 49.25 0.05.09 23.93
3 Varamäki Veikko RaJu 55.19 0.11.03 20.25
Ylipelkola Erkki LappVe KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiska Samu KauWi 51.14 0.00.00 55.98
2 Rinta Matias KauWi 57.30 0.06.16 46.13
3 Virnala Jussi RasKu 1.48.13 0.56.59 22.53

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uitto Jussi RasKu 35.58 0.00.00 50.58
2 Markkila Eero RasKu 41.59 0.06.01 41.16
3 Laasanen Lauri LaihLu 45.16 0.09.18 36.17
4 Saari Juho PoRa 1.13.32 0.37.34 21.03

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Aki PoRa 31.06 0.00.00 46.47
2 Patana Anttoni LapVi 37.38 0.06.32 37.92
3 Viljanen Niko LapVi 37.53 0.06.47 37.20
4 Nyrhinen Henrik YKV 40.00 0.08.54 34.78
5 Kattelus Tuomas LapVi 40.30 0.09.24 33.90
6 Hakala Joakim Femman 40.34 0.09.28 33.40
7 Hakala Matias LapVi 41.57 0.10.51 31.87
8 Kaksonen Tero YKV 42.35 0.11.29 30.97
9 Granberg Axel Femman 46.38 0.15.32 27.89
10 Saari Jani PoRa 52.04 0.20.58 24.63
11 Snickars Caj Solf 52.17 0.21.11 24.19
12 Porre Miika AlahKi 1.19.25 0.48.19 15.70
Herttua Matti LapVi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Punkari Timo YKV 54.26 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sakari RaJu 12.16 0.00.00
2 Vuorela Johannes YKV 14.40 0.02.24
3 Niska Valtteri LapVi 15.48 0.03.32
4 Vilpakka Jaakko LapVi 18.31 0.06.15
5 Kaksonen Teemu YKV 20.39 0.08.23
6 Perämäki Juho LapVi 30.22 0.18.06
Vainionpää Rasmus RaJu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Severi YKV 13.12 0.00.00
2 Melender Eetu RaJu 14.07 0.00.55
3 Pukkinen Niko-Petteri YKV 16.20 0.03.08
4 Rajamäki Miki YKV 16.26 0.03.14
5 Takala Aleksi KuortKu 18.07 0.04.55
6 Lassila Aaro KuortKu 18.19 0.05.07
7 Louko Iiro RasKe 22.46 0.09.34

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Joona KortJV 8.59 0.00.00
2 Niska Niilo LapVi 9.10 0.00.11
3 Kangas Juho LapVi 10.00 0.01.01
4 Kullman Hannes Falken 10.20 0.01.21
5 Udell Robin Solf 10.41 0.01.42
6 Stevander Karri KuortKu 11.07 0.02.08
7 Häggman Aaron Femman 13.10 0.04.11
8 Pikkarainen Pyry LS-37 13.46 0.04.47
9 Ena Alexander Falken 15.39 0.06.40
10 Laasanen Matti LaihLu 19.25 0.10.26
11 Koivisto Eemeli AlajA 23.50 0.14.51
12 Niemi Jaakko PoRa 24.46 0.15.47
13 Ylihärsilä Ville AlahKi 24.48 0.15.49

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Pernilla Femman 47.56 0.00.00 73.13
2 Lehto Hanna LapVi 52.14 0.04.18 65.43
3 Järveläinen Julia Femman 55.59 0.08.03 59.48
4 Sundelin Ann-Sofie Botnia 56.40 0.08.44 57.22
5 Palomäki Sanna LapVi 57.15 0.09.19 55.10
6 Saari Miia PoRa 1.00.30 0.12.34 50.70
Hongell Mia-Riitta KoS KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simpanen Hanna-Mari HalTo 58.16 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häggman Johanna Malax 41.56 0.00.00 59.35
2 Ena Linda Falken 44.02 0.02.06 55.11
3 Backman Yvonne Falken 44.29 0.02.33 53.15
4 Åstrand Ulla-Maria Botnia 52.41 0.10.45 43.70
5 Björndahl Lilian Falken 53.24 0.11.28 41.95
6 Viianen Pirjo LaihLu 1.02.50 0.20.54 34.66
7 Nivukoski Ulla LapVi 1.14.40 0.32.44 28.33

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 40.08 0.00.00 44.84
2 Latvala Annukka RaJu 46.12 0.06.04 37.79
3 Sandberg Isa Femman 52.33 0.12.25 32.19
4 Rajasaari Kristiina RasKe 59.40 0.19.32 27.45
5 Snickars Virpi Solf 1.01.31 0.21.23 25.75
Stevander Arja KuortKu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matila Eija Femman 48.23 0.00.00 43.94
2 Ojajärvi Päivi RasKe 50.52 0.02.29 40.75
3 Strandberg Annika Femman 51.47 0.03.24 39.00
4 Einonen Päivi LS-37 55.32 0.07.09 35.41
5 Erkkilä Marja RaJu 56.01 0.07.38 34.15
6 Sivula Kaija AlajA 1.08.43 0.20.20 27.07
7 Friman Rose-Maj Solf 2.04.14 1.15.51 14.54

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantoja Eija RasKe 41.38 0.00.00 44.00
2 Kankaanpää Tarja KauWi 48.23 0.06.45 36.44
3 Ylipelkola Eeva-Liisa LappVe 1.05.27 0.23.49 25.89
4 Leinonen Sirpa RasKe 1.06.18 0.24.40 24.52
5 Kosola Marja Pohjant 1.14.01 0.32.23 21.04

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Eija VetU 1.10.05 0.00.00
2 Harald Mirja Falken 1.37.55 0.27.50
Björklund Gunilla Falken KES -
Pöyhönen Lea VetU KES -
Laurila Arja JalJa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 35.38 0.00.00 42.25
2 Lähdekorpi Kaija Femman 41.30 0.05.52 34.46
3 Nylund Marlene Falken 1.00.39 0.25.01 22.34
Finnilä Katariina VetU KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Mona Falken 1.04.34 0.00.00 19.36
2 Keskinen Leila RaJu 1.10.06 0.05.32 16.50
3 Ketola Sirkka KauKa 1.15.56 0.11.22 13.99

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Essi LappVe 1.20.11 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kössi Anniina LapVi 50.52 0.00.00
2 Björkstrand Susanna Femman 1.15.26 0.24.34

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jenna LapVi 39.04 0.00.00
2 Pajula Salla LapVi 45.44 0.06.40
Rinne Sara KuortKu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Katariina AlajA 41.06 0.00.00
2 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 1.14.23 0.33.17

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sanna RaJu 33.13 0.00.00
2 Hakala Noora LapVi 35.15 0.02.02
Laitila Anna-Reetta JalJa KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emma LapVi 12.01 0.00.00
2 Syrjälä Annamari LaihLu 33.35 0.21.34
3 Alasaari Aino LaihLu 37.35 0.25.34
4 Laasanen Maija LaihLu 39.33 0.27.32

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Fia Solf 13.28 0.00.00
2 Koivisto Ellimaria AlajA 17.44 0.04.16
3 Viianen Jenna LaihLu 17.46 0.04.18
Hakala Anna-Kaisa LapVi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nuuttila Anni KauKa 11.19 0.00.00
2 Vuorela Aliina YKV 11.33 0.00.14
3 Viianen Eveliina LaihLu 11.41 0.00.22
4 Hölsö Henriikka YKV 12.45 0.01.26
5 Pohtola Roosa YKV 13.52 0.02.33
6 Koivisto Anna AlajA 15.04 0.03.45
7 Pohtola Noora YKV 16.48 0.05.29
8 Kaksonen Terhi YKV 17.17 0.05.58
9 Melender Emilia RaJu 24.33 0.13.14
10 Ylihärsilä Ronja AlahKi 24.52 0.13.33
11 Björklund Louise Falken 29.07 0.17.48
12 Snickars Sara Solf 30.18 0.18.59