FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun rastipäivät, 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Tuomo YKV 41.05 0.00.00 84.62
2 Luoma Juha LapVi 41.45 0.00.40 82.87
3 Saari Petri LapVi 42.58 0.01.53 80.13
4 Tala Tuomas Delta 43.25 0.02.20 78.91
5 Kallio-Könnö Jarno RasKu 44.35 0.03.30 76.47
6 Sund Otto Femman 44.37 0.03.32 76.03
7 Hall Andreas Femman 45.05 0.04.00 74.87
8 Patana Mikko IkNV 45.10 0.04.05 74.36
9 Åkerman Anders MalungsO 45.13 0.04.08 73.91
10 Välikorpi Jari RasKu 46.49 0.05.44 71.02
11 Ena Leif Brahe 47.22 0.06.17 69.84
12 Heiska Samu KauWi 47.35 0.06.30 69.17
13 Sorsa Lauri KangSK 48.04 0.06.59 68.13
14 Rantala Teemu LapVi 48.47 0.07.42 66.78
15 Zarevenko Pavel NOK 49.18 0.08.13 65.74
16 Hongell Esa KoS 49.24 0.08.19 65.27
17 Mäki-Torkko Matti YKV 49.56 0.08.51 64.23
18 Tölli Marko S-JKL 50.33 0.09.28 63.12
19 Tunis Staffan Femman 50.45 0.09.40 62.54
20 Sipilä Teemu PelPo 53.02 0.11.57 59.53
21 Sundelin Peter Femman 54.01 0.12.56 58.13
22 Koski Eero YKV 55.30 0.14.25 56.27
23 Lehtimäki Harri RMH 55.43 0.14.38 55.75
24 Laakso Mikko HS 55.44 0.14.39 55.43
25 Istolahti Heikki YKV 56.13 0.15.08 54.66
26 Joutsen Iiro EvijU 57.32 0.16.27 53.12
27 Lyytikäinen Mika PR 1.13.57 0.32.52 41.10
28 Rinta Matias KauWi 1.14.53 0.33.48 40.36
Rantala Paavo KoS HYL -
Rantala Petteri KoS KES -
Hämäläinen Ville RasKu KES -
Enegren Marcus Solf KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 31.48 0.00.00 36.47
2 Kalliokoski Toni HalTo 32.23 0.00.35 34.47
3 Puntila Jaakko SuJu 33.58 0.02.10 31.58
4 Karjanlahti Jari-Pekka RaJu 42.10 0.10.22 24.41
Ketola Mika RaJu KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Sebastian Falken 20.53 0.00.00
2 Kittilä Harri TeuRi 28.29 0.07.36

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grannas Fredrik Vörå 41.54 0.00.00
2 Tanhua Jukka TP 58.41 0.16.47

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 27.58 0.00.00 53.32
2 Sundqvist Thomas Minken 29.04 0.01.06 50.85
3 Koivusalo Juha IlU 30.43 0.02.45 47.69
4 Kuusisto Mika LaihLu 31.53 0.03.55 45.53
5 Nisula Markku TeuRi 31.55 0.03.57 45.07
6 Leppämäki Tero ViiSu 33.19 0.05.21 42.78
7 Alenius Johan IFKLidin 33.27 0.05.29 42.22
8 Torrkulla Jan Femman 33.40 0.05.42 41.56
9 Forsman Kimmo VaaSu 33.43 0.05.45 41.10
10 Kivelä Tuomas Raus 34.05 0.06.07 40.28
11 Pasanen Jussi RaJu 35.14 0.07.16 38.59
12 Lammi Harri SalRe 36.17 0.08.19 37.11
13 Reinikka Timo VaaSu 40.39 0.12.41 32.80
14 Snickars Christer Solf 59.06 0.31.08 22.34
15 Lervik Mikael Solf 1.01.40 0.33.42 21.19
16 Hyvönen Jari Solf 1.15.43 0.47.45 17.09
Tanhua Heikki PäijRa HYL -
Lemponen Ari RaJu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 25.58 0.00.00 63.09
2 Tuomisto Juha VaaSu 28.24 0.02.26 57.20
3 Sippola Asko KuortKu 30.12 0.04.14 53.34
4 Koskela Heikki RaJu 30.32 0.04.34 52.31
5 Hakala Eero Femman 31.24 0.05.26 50.43
6 Laasanen Juha LaihLu 32.03 0.06.05 48.98
7 Virtanen Markku LamSä 32.37 0.06.39 47.71
8 Kiljunen Juha RaVa 32.55 0.06.57 46.86
9 Sund Bo-Göran NOK 34.53 0.08.55 43.83
10 Lyyluoma Pasi TeuRi 37.19 0.11.21 40.61
11 Kinnari Jukka SuJu 37.24 0.11.26 40.15
12 Kattelus Matti LapVi 39.33 0.13.35 37.62
13 Nyysti Tapio LaihLu 42.19 0.16.21 34.84
14 Byggningsbacka Johan Brahe 42.57 0.16.59 34.01
15 Sjöblom Reijo TeuRi 45.38 0.19.40 31.71
16 Melin Martin Falken 50.01 0.24.03 28.66
17 Kandolin Ismo KortJV 53.21 0.27.23 26.61
18 Rantala Pekka KoS 53.27 0.27.29 26.31
19 Smeds Clas-Göran Solf 1.02.14 0.36.16 22.37

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Arvo RasKu 25.31 0.00.00 49.36
2 Routsi Jyrki Hiisi 27.13 0.01.42 45.89
3 Kvist Mikael Femman 30.40 0.05.09 40.39
4 Patana Pekka LaihLu 30.55 0.05.24 39.72
5 Pikkumäki Jouni RasKu 31.41 0.06.10 38.43
6 Mäki-Kamppi Kari RasKu 32.12 0.06.41 37.49
7 Heikura Jukka TuuSe 32.18 0.06.47 37.05
8 Tamminen Erkki SuJu 34.52 0.09.21 34.02
9 Eilola Juhani RasKu 36.01 0.10.30 32.64
10 Hautala Arto VaaSu 38.20 0.12.49 30.39
11 Annala Pauli KauWi 39.07 0.13.36 29.52
12 Laakso Jarmo HS 45.39 0.20.08 25.06
13 Peni Hannu KS 46.24 0.20.53 24.43
14 Lehtola Juha SaPu 55.01 0.29.30 20.41
15 Nylund Ingemar Femman 1.02.06 0.36.35 17.92
16 Nyman Leif Femman 1.04.07 0.38.36 17.19
17 Nygård Kenneth Solf 1.07.21 0.41.50 16.21
18 Syrjälä Tapio LaihLu 1.08.03 0.42.32 15.89
Mäkitalo Mikko KauKa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svedström Mats NOK 28.15 0.00.00 56.22
2 Pensas Esko LaihLu 29.01 0.00.46 54.32
3 Nyberg Henry Orient 29.04 0.00.49 53.82
4 Hongell Jouni KoS 30.03 0.01.48 51.66
5 Niemistö Juha ViPa 30.35 0.02.20 50.37
6 Aherto Jorma VaaSu 30.41 0.02.26 49.82
7 Keltamäki Seppo YSR 31.54 0.03.39 47.55
8 Nyystilä Jukka LaihLu 31.58 0.03.43 47.08
9 Högnäs Tore Brahe 32.23 0.04.08 46.10
10 Rintamäki Seppo RaJu 32.41 0.04.26 45.31
11 Jylkkä Markku YlivKu 33.40 0.05.25 43.64
12 Halla-Aho Timo YSR 34.08 0.05.53 42.69
13 Eno Kaarlo TeuRi 35.08 0.06.53 41.14
14 Raatikainen Seppo SaPu 35.38 0.07.23 40.23
15 Nuuttila Kari KauKa 37.03 0.08.48 38.37
16 Rinne Matti OKKristi 39.12 0.10.57 35.96
17 Anttila Jouko RasKu 40.44 0.12.29 34.31
18 Kokkinen Veijo SaPu 47.59 0.19.44 28.88
19 Liimatainen Ilpo SaPu 52.16 0.24.01 26.28
20 Jern Yngve Femman 1.08.01 0.39.46 20.02
Hakomäki Juhani LapVi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 29.17 0.00.00 46.24
2 Uusi-Hakala Tapani VaaSu 30.07 0.00.50 44.70
3 Pienimäki Kari RaJu 30.33 0.01.16 43.81
4 Ylikoski Erkki KanSu 30.57 0.01.40 42.99
5 Williamsson Bo-Göran VaaSu 31.03 0.01.46 42.60
6 Norrgrann Karl Gustav NOK 31.40 0.02.23 41.53
7 Jauhiainen Pentti SV 32.08 0.02.51 40.68
8 Euren Pertti RasKa 32.47 0.03.30 39.64
9 Kätkä Vesa Reima 33.25 0.04.08 38.65
10 Rasi Teppo RasKu 33.43 0.04.26 38.08
11 Majasaari Kari SuJu 33.57 0.04.40 37.58
11 Alexandersson Yngve NOK 33.57 0.04.40 37.58
13 Eklund Sven NOK 34.32 0.05.15 36.50
14 Närvä Martti SuJu 34.38 0.05.21 36.17
15 Pihlaja Antti OKKristi 35.23 0.06.06 35.18
16 Hourula Matti Reima 35.51 0.06.34 34.50
17 Rauma Håkan Botnia 36.26 0.07.09 33.74
18 Turpeinen Timo VaajTe 36.31 0.07.14 33.44
19 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 37.20 0.08.03 32.50
20 Haldin Torvald Femman 39.06 0.09.49 30.83
21 Malm Lauri Reima 39.54 0.10.37 30.02
22 Laasanen Veikko VäVi 42.03 0.12.46 28.30
23 Ritola Markus LaihLu 45.23 0.16.06 26.05
24 Puolakka Pekka SäynSa 56.48 0.27.31 20.68
25 Lågland Henry VaaSu 57.20 0.28.03 20.35
Jalonen Tarmo Hiisi KES -
Finnilä Mauri VetU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 28.17 0.00.00 39.52
2 Mäkivaara Olavi RasKa 30.05 0.01.48 36.78
3 Pått Frans Minken 31.16 0.02.59 35.03
4 Ketamo Juhani SuSe 32.17 0.04.00 33.58
5 Kamila Pentti LaihLu 32.28 0.04.11 33.05
6 Forsén Björn NOK 33.24 0.05.07 31.79
7 Backman Sven-Olof Falken 33.30 0.05.13 31.36
8 Yli-Teevahainen Olavi KauKa 34.48 0.06.31 29.87
9 Peltola Lasse SuJu 37.10 0.08.53 27.67
10 Mikkola Pentti RasKa 40.30 0.12.13 25.11
11 Korvakangas Reino VaaSu 45.11 0.16.54 22.26
12 Gädda Håkan Femman 47.34 0.19.17 20.91
13 Koski Matti J NOK 51.57 0.23.40 18.93
Sandgren Lars NOK HYL -
Lilja Matti RaJu HYL -
Lähdekorpi Mauri Femman KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerlund Alf OKKristi 29.16 0.00.00 36.26
2 Siltala Raimo KauWi 30.56 0.01.40 33.79
3 Storm Sven-Olof Femman 31.54 0.02.38 32.27
4 Kvist Samuel Femman 32.19 0.03.03 31.36
5 Salmi Aimo VaaSu 32.52 0.03.36 30.35
6 Paavola Seppo EE 33.14 0.03.58 29.54
7 Nilsson Sven Botnia 33.34 0.04.18 28.77
8 Knuuttila Helge VaaSu 35.38 0.06.22 26.66
9 Staffans Per-Erik Vörå 36.08 0.06.52 25.85
10 Haanpää Pentti RasKu 36.27 0.07.11 25.19
11 Latvala Matti RaJu 38.05 0.08.49 23.69

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sabel Per-Erik Femman 26.12 0.00.00 37.06
2 Patana Tapio VetU 33.04 0.06.52 28.74
3 Sund Åke NOK 34.41 0.08.29 26.80
4 Nordback Johan NOK 35.08 0.08.56 25.86
5 Snellman Henry Falken 38.26 0.12.14 23.10
6 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 40.46 0.14.34 21.27
7 Rikkinen Kalevi SaPu 56.28 0.30.16 14.99
Mård Leo OKKristi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 38.55 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lund Matias Femman 24.22 0.00.00 55.68
2 Annila Henri Koovee 28.30 0.04.08 46.42
3 Puntila Janne SuJu 32.54 0.08.32 39.18
4 Westerlund Mathias NOK 39.08 0.14.46 32.07
5 Markkila Eero RasKu 39.50 0.15.28 30.66
6 Saari Juho PoRa 41.04 0.16.42 28.91
7 Laasanen Lauri LaihLu 47.15 0.22.53 24.41

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Aki PoRa 23.20 0.00.00 53.36
2 Saikko Antti LappRi 23.42 0.00.22 52.05
3 Jern Jonas Femman 24.36 0.01.16 49.67
4 Grahn Viljam NOK 28.45 0.05.25 42.09
5 Harald Joachim Falken 29.37 0.06.17 40.47
6 Erikson Ken NOK 31.08 0.07.48 38.12
7 Patana Anttoni LapVi 31.33 0.08.13 37.25
8 Hakala Joakim Femman 31.46 0.08.26 36.62
9 Vertanen Jonas Botnia 32.53 0.09.33 35.03
10 Mandell Mikael Femman 34.41 0.11.21 32.87
11 Granberg Axel Femman 35.23 0.12.03 31.89
12 Laakso Markus HS 38.00 0.14.40 29.39
13 Snickars Caj Solf 40.38 0.17.18 27.20
14 Melin Christoffer Falken 43.18 0.19.58 25.25
15 Hakala Matias LapVi 44.54 0.21.34 24.09
16 Saari Jani PoRa 45.43 0.22.23 23.41
17 Blomberg Andreas NOK 1.04.17 0.40.57 16.46

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Dahlström Adrian ÅmålsOK 15.19 0.00.00
2 Lammi Aleksi KauWi 17.15 0.01.56
3 Ylipulli Eero VaaSu 19.20 0.04.01
4 Hyvönen Johannes Solf 23.43 0.08.24
5 Snickars Jesper NOK 27.24 0.12.05
6 Jantunen Sasja PoRa 39.15 0.23.56
7 Kortelahti Emil Malax 44.42 0.29.23
Rintala Niku TeuRi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmback Anton Solf 16.31 0.00.00
2 Saari Joni PoRa 18.03 0.01.32
3 Aspgård Jonas Solf 19.31 0.03.00
4 Granlund Jonas Minken 20.01 0.03.30
5 Kiljunen Eemeli RaVa 29.45 0.13.14
6 Svarvar Anton NOK 30.25 0.13.54
7 Jantunen Janek PoRa 31.08 0.14.37
8 Holmback Hannes Femman 31.44 0.15.13
9 Koivusalo Kalle IlU 34.26 0.17.55
10 Byggningsbacka Simon VaaSu 41.51 0.25.20
11 Ketola Antti LapVi 49.10 0.32.39
12 Grahn Eskil NOK 49.51 0.33.20
13 Nylund William Femman 53.22 0.36.51
14 Heikura Niklas TuuSe 56.52 0.40.21
Sundqvist Dennis Minken KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Peetu KoS 12.37 0.00.00
2 Tala Miika HS 13.27 0.00.50
3 Stenbacka Oscar VaaSu 14.33 0.01.56
4 Niska Valtteri LapVi 15.04 0.02.27
5 Somppi Simo-Atte LaihLu 16.43 0.04.06
6 Kuuttinen Patrik NOK 16.58 0.04.21
7 Nurmela Joose KoS 17.42 0.05.05
8 Helenelund Hugo NOK 18.23 0.05.46
9 Enlund Lukas Femman 18.53 0.06.16
10 Ala-Honkola Olli VaaSu 19.28 0.06.51
11 Lervik Hugo Solf 19.37 0.07.00
12 Lund Jonatan Femman 20.29 0.07.52
13 Kanerva Santtu SuSe 20.59 0.08.22
14 Saranpää Topias RaJu 21.00 0.08.23
15 Kortelahti Rudolf Malax 21.26 0.08.49
16 Koskela Sakari RaJu 21.43 0.09.06
17 Perämäki Juho LapVi 25.35 0.12.58
Nurmela Peetu KoS HYL -
Jakobsson Linus Femman HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Topi LaihLu 15.31 0.00.00
2 Talonpoika Tuomas VaaSu 16.07 0.00.36
3 Ollikkala Miro PoRa 18.16 0.02.45
4 Mylläri Lucas NOK 24.15 0.08.44

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Niilo LapVi 11.17 0.00.00
2 Paalanen Arttu IPR 11.56 0.00.39
3 Lindgren Joona KortJV 12.22 0.01.05
4 Kangas Juho LapVi 12.39 0.01.22
5 Viianen Lauri LaihLu 12.47 0.01.30
6 Kortelahti Anton Malax 13.35 0.02.18
7 Smeds Jakob Femman 14.29 0.03.12
8 Udell Robin Solf 14.58 0.03.41
9 Laasanen Matti LaihLu 15.33 0.04.16
10 Pasanen Aapo RaJu 17.18 0.06.01
11 Holmback Emil Malax 20.00 0.08.43
12 Lindgren Oscar Femman 22.13 0.10.56
13 Svahn Linus Solf 23.15 0.11.58
14 Leppämäki Anton ViiSu 23.28 0.12.11
15 Öhman Kim Malax 23.33 0.12.16
16 Saranpää Touko RaJu 28.39 0.17.22
17 Snickars Alex NOK 30.36 0.19.19
18 Lervik Hannes Solf 31.45 0.20.28

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anu HS 31.01 0.00.00 90.44
2 Autio Päivi Hiisi 33.06 0.02.05 84.17
3 Uotila Ulrika Koovee 35.21 0.04.20 78.27
4 Tunis Pernilla Femman 35.30 0.04.29 77.40
5 Patana Jenny Delta 36.16 0.05.15 75.24
6 Sundelin Ann-Sofie Botnia 37.30 0.06.29 72.25
7 Höstman Victoria Malax 37.52 0.06.51 71.05
8 Palomäki Sanna LapVi 38.06 0.07.05 70.11
9 Paxal Lena Botnia 38.18 0.07.17 69.25
10 Glasberg Annelie NOK 38.28 0.07.27 68.45
11 Väre Tiina SomEsa 39.30 0.08.29 66.17
12 Varjonen Essi LapVi 40.04 0.09.03 64.76
13 Istolahti Jaana PR 40.09 0.09.08 64.15
14 Pensas Johanna LapVi 40.33 0.09.32 63.05
15 Gurtchenkova Natalia NOK 41.23 0.10.22 61.31
16 Norrgrann Saara PR 41.33 0.10.32 60.61
17 Heittola Sanna KauKa 42.20 0.11.19 59.03
18 Hertsbacka Henna NOK 43.16 0.12.15 57.32
19 Korpi Maarit LapVi 44.18 0.13.17 55.55
20 Routsi Anastasia Hiisi 44.44 0.13.43 54.58
21 Furunäs Ida Femman 45.29 0.14.28 53.26
22 Mäkitalo Kaisa KauKa 45.54 0.14.53 52.36
23 Mäkitalo Veera KauKa 1.07.55 0.36.54 35.11

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Linda KaJu 31.01 0.00.00 32.02
2 Holkkola Carina SV 33.11 0.02.10 29.18
3 Nissilä Sari VetU 35.06 0.04.05 26.88
4 Ahlqvist Camilla Kronan 37.44 0.06.43 24.34
5 Kittilä Eeva-Maria TeuRi 39.06 0.08.05 22.86
6 Westerlund Maria NOK 48.38 0.17.37 17.87
Simpanen Hanna-Mari HalTo KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viianen Pirjo LaihLu 35.12 0.00.00 46.73
2 Reini Kaarina LapVi 35.32 0.00.20 45.30
3 Puro-Aho Veera YKV 39.39 0.04.27 39.71
4 Svahn Linda Solf 44.33 0.09.21 34.55
5 Wasström Lotta Solf 47.18 0.12.06 31.80
6 Lervik Therese Solf 48.44 0.13.32 30.14
7 Paalanen Satu IPR 50.50 0.15.38 28.20
8 Lindgren Tarja KauWi 51.52 0.16.40 26.96

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 30.47 0.00.00 45.39
2 Blomqvist Eija Femman 32.30 0.01.43 42.40
3 Tala Satu HS 33.28 0.02.41 40.61
4 Reinikka Louise VaaSu 40.53 0.10.06 32.78
5 Wärnman Ingela Falken 49.06 0.18.19 26.90
6 Jakobsson Sigbritt Femman 50.23 0.19.36 25.84
7 Sandelin Susanne NOK 51.46 0.20.59 24.78
8 Snickars Virpi Solf 51.56 0.21.09 24.34
9 Kattelus Päivi LapVi 53.48 0.23.01 23.14
10 Granlund Elisabeth Minken 54.19 0.23.32 22.57
Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS HYL -
Iso-Koivisto Minna KauWi HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 29.09 0.00.00 50.77
2 Strandberg Annika Femman 31.18 0.02.09 46.50
3 Wik-Nylund Elisabeth Femman 35.12 0.06.03 40.64
4 Matila Eija Femman 35.56 0.06.47 39.13
5 Tuomisto Anna-Leena RasKu 36.30 0.07.21 37.84
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 39.43 0.10.34 34.16
7 Jokikokko Tarja OuTa 40.18 0.11.09 33.05
8 Sund Maria NOK 41.21 0.12.12 31.62
9 Annila Heli Koovee 41.50 0.12.41 30.66
10 Mylläri Britt-Marie NOK 43.32 0.14.23 28.90

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granholm Lena Solf 53.11 0.00.00
2 Annala Marja-Liisa KauWi 55.01 0.01.50

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 21.56 0.00.00 49.06
2 Björklund Gunilla Falken 25.02 0.03.06 41.91
3 Soinila Helena TeuRi 25.18 0.03.22 40.40
4 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 29.53 0.07.57 33.31
5 Rasi Marja-Leena RasKu 34.04 0.12.08 28.43
6 Näkkilä Marjatta KuoSu 42.02 0.20.06 22.40
7 Harald Mirja Falken 59.12 0.37.16 15.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 28.39 0.00.00 49.90
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 29.37 0.00.58 46.82
3 Sandgren Ann-Mari NOK 30.18 0.01.39 44.35
4 Pått Saga Minken 30.54 0.02.15 42.10
5 Finnilä Katariina VetU 31.03 0.02.24 40.51
6 Maja Alli RaJu 55.13 0.26.34 22.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Mona Falken 55.09 0.00.00
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 57.01 0.01.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 32.55 0.00.00
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 36.58 0.04.03

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Elina NOK 36.29 0.00.00
2 Friman Sonja Solf 1.05.42 0.29.13

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Miia PoRa 29.18 0.00.00 35.70
2 Toivonen Alma KangSK 31.20 0.02.02 32.38
3 Forsman Aada VaaSu 34.30 0.05.12 28.50
4 Korpi Paula LapVi 37.48 0.08.30 25.18
5 Sund Sofia NOK 39.59 0.10.41 23.02
6 Kulmala Jonna RasKu 50.13 0.20.55 17.70

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 23.19 0.00.00 57.40
2 Sandelin Caroline NOK 26.00 0.02.41 50.83
3 Lehto Jenna LapVi 26.47 0.03.28 48.72
4 Strandvall Alexandra Kronan 27.34 0.04.15 46.73
5 Pajula Salla LapVi 29.01 0.05.42 43.82
6 Manderbacka Hanne VaaSu 30.51 0.07.32 40.67
7 Knipström Josefin Femman 31.44 0.08.25 39.01
8 Koski-Säntti Veera RasKu 48.11 0.24.52 25.35
9 Hyvönen Helena Solf 1.08.43 0.45.24 17.53
Reinikka Frida VaaSu HYL -
Wärnman Jessica Falken KES -
Kuusela Julia RasKu KES -
Holmback Evelina Solf KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rajala Milla LapVi 18.40 0.00.00
2 Myrskog Ellen Kronan 19.10 0.00.30
3 Muhonen Emma VaaSu 19.24 0.00.44
4 Ahola Veera VaaSu 19.54 0.01.14
5 Enlund Alexandra Femman 22.05 0.03.25
6 Pasanen Pihla RaJu 23.24 0.04.44
7 Ketola Lotta LapVi 31.00 0.12.20
8 Ingo Caroline Femman 34.51 0.16.11

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Smeds Matilda Femman 20.35 0.00.00
2 Snickars Ida Solf 20.38 0.00.03
3 Kuuttinen Jannike NOK 21.32 0.00.57
4 Koskela Sanna RaJu 21.53 0.01.18
5 Muhonen Anni VaaSu 22.37 0.02.02
6 Hietala Sarianne VaaSu 29.02 0.08.27
7 Kuuttinen Heidi NOK 34.50 0.14.15
8 Hakala Noora LapVi 44.19 0.23.44
9 Paganus Isabella Lynx 46.07 0.25.32
10 Torrkulla Julia Femman 56.10 0.35.35

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emma LapVi 14.06 0.00.00
2 Myrskog Linnea Kronan 14.08 0.00.02
3 Stenbacka Emma VaaSu 14.50 0.00.44
3 Halonen Linnéa NOK 14.50 0.00.44
5 Wiklund Sandra Femman 15.08 0.01.02
6 Tuomisto Satu VaaSu 16.21 0.02.15
7 Haglund Sofia Solf 16.30 0.02.24
7 Storbacka Erika VaaSu 16.30 0.02.24
9 Tuomisto Anu VaaSu 17.08 0.03.02
10 Hakala Jonna Femman 20.33 0.06.27
11 Höstman Ellinor Solf 23.00 0.08.54
12 Blomberg Malin NOK 23.08 0.09.02
13 Holmback Emma Malax 23.46 0.09.40
14 Sjövall Cecilia VaaSu 23.57 0.09.51
15 Laasanen Maija LaihLu 24.35 0.10.29
16 Antfolk Jennifer NOK 24.41 0.10.35
17 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 26.59 0.12.53
18 Knip Patricia Femman 40.07 0.26.01

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viianen Jenna LaihLu 17.39 0.00.00
2 Torrkulla Matilda Femman 17.44 0.00.05
3 Kamila Minerva SuJu 18.44 0.01.05
4 Karjanlahti Josefina RaJu 19.40 0.02.01
5 Snickars Fia Solf 20.41 0.03.02
6 Kiljunen Elisa RaVa 21.51 0.04.12
7 Stark Alexandra Solf 22.15 0.04.36
8 Hakala Anna-Kaisa LapVi 22.53 0.05.14
9 Koivusalo Kiia IlU 30.03 0.12.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmback Hilma Femman 12.54 0.00.00
2 Kiljunen Emmi RaVa 14.06 0.01.12
3 Nuuttila Anni KauKa 14.20 0.01.26
4 Tala Juulia HS 15.20 0.02.26
5 Lindgren Hanna Femman 15.34 0.02.40
6 Ivars Malin Femman 15.35 0.02.41
7 Viianen Eveliina LaihLu 16.22 0.03.28
8 Back Wilma Malax 16.52 0.03.58
9 Lammi Tara KauWi 17.35 0.04.41
10 Katajamäki Henna-Riina SuJu 17.55 0.05.01
11 Ylipulli Veera VaaSu 18.36 0.05.42
12 Myrskog Rosa Kronan 18.37 0.05.43
13 Leppämäki Elsa ViiSu 20.16 0.07.22
14 Tala Emilia HS 20.38 0.07.44
15 Kuusisto Sanni LaihLu 20.51 0.07.57
16 Haglund Emma Solf 20.59 0.08.05
17 Alakortes Henrietta KauKa 22.07 0.09.13
18 Torrkulla Henna Femman 22.20 0.09.26
19 Stenvall Frida Solf 22.23 0.09.29
20 Karjanlahti Sofia RaJu 23.21 0.10.27
21 Snickars Sara Solf 23.22 0.10.28
22 Byggningsbacka Hanna VaaSu 24.29 0.11.35
23 Ahlqvist Anna Kronan 26.13 0.13.19
24 Laitamäki Liina HlT 27.11 0.14.17
25 Björklund Louise Falken 30.57 0.18.03