FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun rastipäivät, 1.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Mikko IkNV 38.57 0.00.00 86.74
2 Fröjdö Jonathan PR 41.26 0.02.29 81.23
3 Hall Andreas Femman 42.00 0.03.03 79.83
4 Saari Petri LapVi 42.10 0.03.13 79.20
5 Åkerman Anders MalungsO 42.22 0.03.25 78.52
6 Sund Otto Femman 42.35 0.03.38 77.82
7 Stenlund Daniel PR 42.43 0.03.46 77.27
8 Istolahti Jaakko YKV 43.23 0.04.26 75.78
9 Rantala Teemu LapVi 43.37 0.04.40 75.08
10 Sorsa Lauri KangSK 44.04 0.05.07 74.02
11 Hongell Timo KoS 44.24 0.05.27 73.17
12 Istolahti Tuomo YKV 44.59 0.06.02 71.93
13 Bäckström Anders Södertäl 45.21 0.06.24 71.06
14 Tunis Staffan Femman 45.33 0.06.36 70.47
15 Sipilä Teemu PelPo 46.08 0.07.11 69.29
16 Koski Eero YKV 46.22 0.07.25 68.66
17 Tala Tuomas Delta 46.23 0.07.26 68.36
18 Korpi Eero KauWi 47.28 0.08.31 66.53
19 Zarevenko Pavel NOK 48.39 0.09.42 64.64
20 Luoma Juha LapVi 49.09 0.10.12 63.72
21 Sundelin Peter Femman 49.11 0.10.14 63.41
22 Tölli Marko S-JKL 49.32 0.10.35 62.70
23 Hongell Esa KoS 49.45 0.10.48 62.17
24 Heiska Samu KauWi 50.04 0.11.07 61.51
25 Istolahti Heikki YKV 51.51 0.12.54 59.15
26 Korkeakangas Antti RaJu 52.06 0.13.09 58.61
27 Ena Leif Brahe 52.09 0.13.12 58.31
28 Hall Mathias Femman 52.29 0.13.32 57.69
29 Mäki-Torkko Matti YKV 52.41 0.13.44 57.23
30 Glasberg Tomas Malax 54.13 0.15.16 55.37
31 Lassila Mikko HS 54.44 0.15.47 54.61
32 Välikorpi Jari RasKu 54.52 0.15.55 54.24
33 Joutsen Iiro EvijU 56.55 0.17.58 52.06
34 Jern Jens Femman 58.39 0.19.42 50.30
35 Vesterback Jonas Malax 58.59 0.20.02 49.79
36 Rinta Matias KauWi 1.00.26 0.21.29 48.38
37 Bäckström Robin Femman 1.03.21 0.24.24 45.95
Hämäläinen Ville RasKu HYL -
Holm Christian Femman HYL -
Suorsa Pekka PelPo KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Toni HalTo 32.44 0.00.00 38.63
2 Puntila Jaakko SuJu 35.10 0.02.26 34.88
3 Kankaanpää Juha LaihLu 37.05 0.04.21 32.05
4 Lauronen Jarkko LaihLu 39.42 0.06.58 28.98
5 Ketola Mika RaJu 44.12 0.11.28 25.18
6 Karjanlahti Jari-Pekka RaJu 46.33 0.13.49 23.09

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Sebastian Falken 26.13 0.00.00
2 Lind Kjell Femman 31.13 0.05.00
3 Nygård Mats Femman 35.20 0.09.07

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 30.24 0.00.00 32.19
2 Vesterback Jan Malax 30.49 0.00.25 30.56
3 Jonkka Jari RasKa 31.39 0.01.15 28.60
4 Länsiluoto Aapo RaJu 34.29 0.04.05 25.18
5 Slotte Martin Kronan 50.26 0.20.02 16.49

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 31.50 0.00.00 55.56
2 Nisula Markku TeuRi 34.21 0.02.31 50.97
3 Leppämäki Tero ViiSu 36.19 0.04.29 47.72
3 Reinikka Timo VaaSu 36.19 0.04.29 47.72
5 Holmback Johan Malax 38.11 0.06.21 44.46
6 Kauppila Timo Koovee 39.29 0.07.39 42.55
7 Kivelä Tuomas Raus 39.43 0.07.53 41.86
8 Kamila Kai SuJu 39.50 0.08.00 41.29
9 Lammi Harri SalRe 40.53 0.09.03 39.80
10 Koivusalo Juha IlU 41.59 0.10.09 38.33
11 Kuusisto Mika LaihLu 42.47 0.10.57 37.20
12 Nevala Pasi TeuRi 43.41 0.11.51 36.03
13 Lemponen Ari RaJu 44.02 0.12.12 35.34
13 Pasanen Jussi RaJu 44.02 0.12.12 35.34
15 Forsman Kimmo VaaSu 44.09 0.12.19 34.45
16 Tuomisto Hannu RaJu 44.45 0.12.55 33.59

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 28.49 0.00.00 63.09
2 Kuoppala Esa RasKu 30.44 0.01.55 58.68
3 Höstman Stefan Malax 32.33 0.03.44 54.97
4 Koskela Heikki RaJu 33.07 0.04.18 53.59
5 Sippola Asko KuortKu 33.27 0.04.38 52.63
6 Virtanen Markku LamSä 34.03 0.05.14 51.28
7 Laasanen Juha LaihLu 34.14 0.05.25 50.59
8 Kiljunen Juha RaVa 34.24 0.05.35 49.93
9 Byggningsbacka Johan Brahe 35.37 0.06.48 47.82
10 Högholm Kenneth Femman 35.46 0.06.57 47.22
11 Niemi Ismo PoRa 37.14 0.08.25 44.97
12 Lyyluoma Pasi TeuRi 37.48 0.08.59 43.92
13 Sund Bo-Göran NOK 39.59 0.11.10 41.16
14 Hakala Eero Femman 40.28 0.11.39 40.31
15 Nyysti Tapio LaihLu 41.28 0.12.39 39.00
16 Kinnari Jukka SuJu 41.35 0.12.46 38.54
17 Kattelus Matti LapVi 42.44 0.13.55 37.17
18 Salonen Ville VaaSu 43.51 0.15.02 35.89
19 Sjöblom Reijo TeuRi 45.24 0.16.35 34.35
20 Kandolin Ismo KortJV 1.11.33 0.42.44 21.60

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan OKKristi 30.05 0.00.00 43.74
2 Ahola Arvo RasKu 30.45 0.00.40 42.46
3 Patana Pekka LaihLu 32.23 0.02.18 39.99
4 Kvist Mikael Femman 34.21 0.04.16 37.40
5 Lusa Hannu RaJu 35.10 0.05.05 36.24
6 Heikura Jukka TuuSe 38.03 0.07.58 33.22
7 Eilola Juhani RasKu 38.55 0.08.50 32.21
8 Strandberg Stefan Femman 40.27 0.10.22 30.73
9 Tamminen Erkki SuJu 40.46 0.10.41 30.24
10 Syrjälä Tapio LaihLu 41.39 0.11.34 29.35
11 Peni Hannu KS 41.46 0.11.41 29.02
12 Härö Hannu VäVi 42.49 0.12.44 28.07
13 Tamminen Heikki SuJu 43.00 0.12.55 27.70
14 Mäkitalo Mikko KauKa 43.26 0.13.21 27.19
15 Lehtola Juha SaPu 46.18 0.16.13 25.28
16 Sokka Ari RaJu 46.48 0.16.43 24.79
17 Rajamäki Jari OKKristi 50.05 0.20.00 22.96
18 Nyman Leif Femman 55.22 0.25.17 20.58
19 Annala Pauli KauWi 56.48 0.26.43 19.88
Hautala Arto VaaSu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 30.07 0.00.00 54.79
2 Anttila Jouko RasKu 30.13 0.00.06 54.24
3 Halla-Aho Timo YSR 30.33 0.00.26 53.28
4 Keltamäki Seppo YSR 30.46 0.00.39 52.54
5 Nyystilä Jukka LaihLu 31.03 0.00.56 51.70
6 Rintamäki Seppo RaJu 31.07 0.01.00 51.22
7 Svedström Mats NOK 32.19 0.02.12 48.97
8 Högnäs Tore Brahe 32.24 0.02.17 48.50
9 Hattar Allan Falken 33.22 0.03.15 46.76
10 Nyberg Henry Orient 33.26 0.03.19 46.33
11 Hongell Jouni KoS 33.36 0.03.29 45.76
12 Ena Henrik Falken 33.56 0.03.49 44.98
13 Lusa Tuomo TP 35.24 0.05.17 42.80
14 Lillsjö Bengt Malax 37.30 0.07.23 40.10
15 Jylkkä Markku YlivKu 37.55 0.07.48 39.37
16 Eno Kaarlo TeuRi 38.06 0.07.59 38.88
17 Aherto Jorma VaaSu 38.31 0.08.24 38.17
18 Niemistö Juha ViPa 41.14 0.11.07 35.38
19 Nuuttila Kari KauKa 43.32 0.13.25 33.25
20 Örn Johnny Femman 46.39 0.16.32 30.79
21 Jern Yngve Femman 50.55 0.20.48 27.99
22 Liimatainen Ilpo SaPu 52.07 0.22.00 27.13
23 Lind Sune Falken 52.08 0.22.01 26.91

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 27.16 0.00.00 49.59
2 Lövsund Bengt Botnia 28.03 0.00.47 47.97
3 Rauma Håkan Botnia 30.55 0.03.39 43.31
4 Hartvik Seppo Malax 32.14 0.04.58 41.34
5 Jauhiainen Pentti SV 33.12 0.05.56 39.94
6 Eklund Sven NOK 33.13 0.05.57 39.72
7 Uusi-Hakala Tapani VaaSu 33.15 0.05.59 39.48
8 Kätkä Vesa Reima 33.20 0.06.04 39.19
9 Turpeinen Timo VaajTe 35.08 0.07.52 37.00
10 Niemelä Pentti LaihLu 35.11 0.07.55 36.76
11 Williamsson Bo-Göran VaaSu 35.29 0.08.13 36.26
12 Erkkilä Kari LapVi 35.37 0.08.21 35.94
13 Kalliomaa Lasse LaihLu 36.10 0.08.54 35.22
14 Norrgrann Karl Gustav NOK 36.12 0.08.56 35.00
15 Laasanen Veikko VäVi 36.40 0.09.24 34.38
16 Pihlaja Antti OKKristi 36.49 0.09.33 34.06
17 Hourula Matti Reima 37.52 0.10.36 32.94
18 Närvä Martti SuJu 38.01 0.10.45 32.64
19 Finnilä Mauri VetU 38.36 0.11.20 31.98
20 Haldin Torvald Femman 38.38 0.11.22 31.78
21 Malm Lauri Reima 39.02 0.11.46 31.29
22 Pensas Mauri Malax 39.47 0.12.31 30.53
23 Lågland Henry VaaSu 40.09 0.12.53 30.09
24 Slotte Erik Kronan 40.49 0.13.33 29.44
25 Pajula Keijo LapVi 41.44 0.14.28 28.64
26 Ritola Markus LaihLu 41.46 0.14.30 28.46
27 Alexandersson Yngve NOK 43.09 0.15.53 27.39
28 Jalonen Tarmo Hiisi 43.56 0.16.40 26.76
29 Grannabba Gustav Botnia 45.55 0.18.39 25.46
30 Rasi Teppo RasKu 1.05.42 0.38.26 17.69
31 Puolakka Pekka SäynSa 1.08.36 0.41.20 16.85
Majasaari Kari SuJu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskinen Jouko RaJu 29.40 0.00.00 37.92
2 Backman Sven-Olof Falken 29.54 0.00.14 37.32
3 Kamila Pentti LaihLu 29.57 0.00.17 36.97
4 Forsén Björn NOK 30.06 0.00.26 36.49
5 Jonkka Arvo RasKa 30.38 0.00.58 35.56
6 Peltola Lasse SuJu 31.59 0.02.19 33.78
7 Torrkulla Roy Minken 32.25 0.02.45 33.06
8 Saarimäki Jorma VaaSu 32.32 0.02.52 32.67
9 Ketamo Juhani SuSe 33.26 0.03.46 31.52
10 Koski Matti J NOK 33.31 0.03.51 31.18
11 Kiltinen Juhani KeuKi 34.23 0.04.43 30.13
12 Byskata Henry Minken 35.09 0.05.29 29.22
13 Lähdekorpi Mauri Femman 35.37 0.05.57 28.59
14 Sandgren Lars NOK 37.10 0.07.30 27.16
15 Lilja Matti RaJu 38.50 0.09.10 25.77
16 Pått Frans Minken 40.52 0.11.12 24.27
17 Mäkivaara Olavi RasKa 40.59 0.11.19 23.98
18 Gädda Håkan Femman 42.06 0.12.26 23.13
19 Korvakangas Reino VaaSu 42.58 0.13.18 22.46
20 Mikkola Pentti RasKa 1.00.41 0.31.01 15.76

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kumara Pentti SievSi 31.58 0.00.00 37.65
2 Ruutila Jorma RaJu 33.55 0.01.57 35.11
3 Nilsson Sven Botnia 33.58 0.02.00 34.68
4 Knuuttila Helge VaaSu 34.14 0.02.16 34.03
5 Paavola Seppo EE 36.10 0.04.12 31.86
6 Hietalahti Aapo HalTo 36.33 0.04.35 31.17
7 Westerlund Alf OKKristi 37.42 0.05.44 29.88
8 Öhman Henrik Malax 40.01 0.08.03 27.82
9 Kvist Samuel Femman 40.24 0.08.26 27.24
10 Haanpää Pentti RasKu 42.19 0.10.21 25.70
11 Salmi Aimo VaaSu 44.45 0.12.47 24.02
12 Staffans Per-Erik Vörå 46.04 0.14.06 23.05
13 Latvala Matti RaJu 46.25 0.14.27 22.60
14 Siltala Raimo KauWi 56.03 0.24.05 18.48
Storm Sven-Olof Femman HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 27.19 0.00.00 35.97
2 Holmlund Elof Malax 33.00 0.05.41 28.88
3 Sund Åke NOK 39.47 0.12.28 23.22
4 Sabel Per-Erik Femman 40.45 0.13.26 21.94
5 Rikkinen Kalevi SaPu 42.41 0.15.22 20.26
6 Snellman Henry Falken 45.31 0.18.12 18.35

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.56.05 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterback Lucas Malax 36.18 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lund Matias Femman 31.00 0.00.00 55.68
2 Laasanen Lauri LaihLu 31.41 0.00.41 53.57
3 Annila Henri Koovee 33.24 0.02.24 49.96
4 Saari Juho PoRa 35.50 0.04.50 45.76
5 Markkila Eero RasKu 42.34 0.11.34 37.85
6 Puntila Janne SuJu 44.28 0.13.28 35.58
7 Ingo Magnus Femman 45.49 0.14.49 33.91
8 Nygård Andre Femman 52.45 0.21.45 28.91
9 Vesterback Robert Malax 56.18 0.25.18 26.57
10 Lind Simon Femman 1.10.55 0.39.55 20.69

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Aki PoRa 20.47 0.00.00 54.30
2 Jern Jonas Femman 20.51 0.00.04 53.62
3 Grahn Viljam NOK 22.51 0.02.04 48.46
4 Saikko Antti LappRi 23.53 0.03.06 45.92
5 Kattelus Tuomas LapVi 25.54 0.05.07 41.94
6 Sundelin Ville UlvUra 27.01 0.06.14 39.81
7 Hakala Matias LapVi 27.09 0.06.22 39.23
8 Patana Anttoni LapVi 27.49 0.07.02 37.91
9 Erikson Ken NOK 27.50 0.07.03 37.51
10 Herttua Matti LapVi 28.10 0.07.23 36.69
11 Hakala Joakim Femman 30.16 0.09.29 33.79
12 Snickars Caj Solf 30.59 0.10.12 32.67
13 Harald Joachim Falken 31.17 0.10.30 32.02
14 Mandell Mikael Femman 34.47 0.14.00 28.49
15 Vertanen Jonas Botnia 35.31 0.14.44 27.60
16 Saari Jani PoRa 35.56 0.15.09 26.99
17 Blomberg Andreas NOK 1.01.59 0.41.12 15.48

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Eero VaaSu 17.23 0.00.00
2 Dahlström Adrian ÅmålsOK 17.44 0.00.21
3 Hyvönen Johannes Solf 19.40 0.02.17
4 Snickars Jesper NOK 21.36 0.04.13
5 Jantunen Sasja PoRa 21.58 0.04.35
6 Lammi Aleksi KauWi 22.19 0.04.56
7 Ollikkala Juha-Pekka PoRa 31.39 0.14.16

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stubb Hannes Falken 16.59 0.00.00
2 Saari Joni PoRa 21.37 0.04.38
3 Kiljunen Eemeli RaVa 23.46 0.06.47
4 Holmback Hannes Femman 27.35 0.10.36
4 Grahn Eskil NOK 27.35 0.10.36
6 Holmback Anton Solf 29.45 0.12.46
7 Koivusalo Kalle IlU 30.41 0.13.42
8 Aspgård Jonas Solf 33.00 0.16.01
9 Granlund Jonas Minken 34.12 0.17.13
10 Heikura Niklas TuuSe 34.56 0.17.57
11 Ketola Antti LapVi 35.31 0.18.32
12 Sundqvist Benjamin Minken 45.58 0.28.59
Svarvar Anton NOK KES -
Stolpe Daniel Solf KES -
Jantunen Janek PoRa KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 14.06 0.00.00
2 Stenbacka Oscar VaaSu 15.54 0.01.48
3 Tuomisto Lauri RaJu 15.55 0.01.49
4 Kuuttinen Patrik NOK 16.25 0.02.19
5 Lervik Hugo Solf 16.48 0.02.42
6 Koskela Sakari RaJu 17.19 0.03.13
7 Kanerva Santtu SuSe 18.11 0.04.05
8 Jakobsson Linus Femman 18.29 0.04.23
9 Nurmela Joose KoS 19.34 0.05.28
10 Ala-Honkola Olli VaaSu 19.37 0.05.31
11 Somppi Simo-Atte LaihLu 19.50 0.05.44
12 Enlund Lukas Femman 21.03 0.06.57
13 Lund Jonatan Femman 21.56 0.07.50
14 Niska Valtteri LapVi 22.02 0.07.56
15 Nurmela Peetu KoS 24.06 0.10.00
16 Helenelund Hugo NOK 25.34 0.11.28

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Topi LaihLu 17.37 0.00.00
2 Wärnman Isak Falken 23.06 0.05.29
3 Mylläri Lucas NOK 23.33 0.05.56
4 Talonpoika Tuomas VaaSu 27.21 0.09.44
5 Ollikkala Miro PoRa 35.29 0.17.52

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laasanen Matti LaihLu 11.10 0.00.00
2 Kangas Juho LapVi 11.21 0.00.11
3 Niska Niilo LapVi 11.22 0.00.12
4 Pasanen Aapo RaJu 12.03 0.00.53
5 Paalanen Arttu IPR 12.17 0.01.07
6 Lindgren Joona KortJV 12.37 0.01.27
7 Kuuttinen Martin NOK 13.07 0.01.57
8 Udell Robin Solf 13.25 0.02.15
9 Viianen Lauri LaihLu 13.39 0.02.29
10 Lindgren Oscar Femman 13.53 0.02.43
11 Snickars Alex NOK 14.51 0.03.41
12 Rinta-Koski Eemeli PoRa 15.38 0.04.28
13 Nevala Roni TeuRi 15.44 0.04.34
14 Finskas Lucas Femman 16.33 0.05.23
15 Smeds Jakob Femman 16.50 0.05.40
16 Holmback Emil Malax 18.14 0.07.04
17 Lervik Hannes Solf 19.24 0.08.14
18 Öhman Kim Malax 21.39 0.10.29
19 Svahn Linus Solf 22.53 0.11.43
20 Wickström Tom Femman 22.55 0.11.45
21 Leppämäki Anton ViiSu 27.45 0.16.35

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anu HS 34.05 0.00.00 84.43
2 Uotila Ulrika Koovee 34.29 0.00.24 82.91
3 Autio Päivi Hiisi 34.51 0.00.46 81.50
4 Höstman Victoria Malax 34.55 0.00.50 80.80
5 Patana Jenny Delta 36.40 0.02.35 76.43
6 Palomäki Sanna LapVi 36.57 0.02.52 75.34
7 Gurtchenkova Natalia NOK 37.17 0.03.12 74.16
8 Norrgrann Saara PR 38.09 0.04.04 71.99
9 Istolahti Jaana PR 38.24 0.04.19 71.03
10 Sundelin Ann-Sofie Botnia 39.44 0.05.39 68.17
11 Tunis Pernilla Femman 39.52 0.05.47 67.47
12 Glasberg Annelie NOK 40.44 0.06.39 65.58
13 Heittola Sanna KauKa 41.26 0.07.21 64.02
14 Varjonen Essi LapVi 42.22 0.08.17 62.16
15 Paxal Lena Botnia 43.04 0.08.59 60.72
16 Väre Tiina SomEsa 43.28 0.09.23 59.73
17 Reponen Henna PR 45.04 0.10.59 57.19
18 Pensas Johanna LapVi 45.08 0.11.03 56.69
19 Mäkitalo Kaisa KauKa 45.47 0.11.42 55.48
20 Sandvik Annika Falken 48.03 0.13.58 52.47
21 Furunäs Ida Femman 48.53 0.14.48 51.19
22 Hertsbacka Henna NOK 51.12 0.17.07 48.51
23 Korpi Maarit LapVi 51.30 0.17.25 47.86
24 Mäkitalo Veera KauKa 56.06 0.22.01 43.60

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnikkala Linda KaJu 30.44 0.00.00 31.27
2 Holkkola Carina SV 33.20 0.02.36 27.39
3 Simpanen Hanna-Mari HalTo 33.36 0.02.52 25.74
4 Kittilä Eeva-Maria TeuRi 34.16 0.03.32 23.84

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Seija SuJu 30.18 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finskas Susanna Malax 35.18 0.00.00 50.75
2 Reini Kaarina LapVi 38.23 0.03.05 45.67
3 Björndahl Lilian Falken 38.50 0.03.32 44.16
4 Ojala Leena RasKu 40.38 0.05.20 41.25
5 Viianen Pirjo LaihLu 41.50 0.06.32 39.15
6 Puro-Aho Veera YKV 47.07 0.11.49 33.95
7 Paalanen Satu IPR 48.26 0.13.08 32.23
8 Lindgren Tarja KauWi 54.33 0.19.15 27.92

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 32.39 0.00.00 47.63
2 Wärnman Ingela Falken 37.51 0.05.12 40.40
3 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 38.17 0.05.38 39.26
4 Taipalus Maarika RasKu 39.18 0.06.39 37.59
5 Tala Satu HS 40.34 0.07.55 35.78
6 Reinikka Louise VaaSu 44.23 0.11.44 32.12
7 Latvala Annukka RaJu 47.06 0.14.27 29.71
8 Jakobsson Sigbritt Femman 51.24 0.18.45 26.72
9 Granlund Elisabeth Minken 59.56 0.27.17 22.49
10 Sandelin Susanne NOK 1.04.02 0.31.23 20.64

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 36.57 0.00.00 48.23
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 41.57 0.05.00 41.57
3 Jokikokko Tarja OuTa 42.22 0.05.25 40.26
4 Strandberg Annika Femman 42.42 0.05.45 39.05
5 Erkkilä Kristina AlahKi 45.48 0.08.51 35.57
6 Mylläri Britt-Marie NOK 47.03 0.10.06 33.82
7 Sund Maria NOK 47.52 0.10.55 32.44
8 Annila Heli Koovee 51.53 0.14.56 29.19

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 31.31 0.00.00 34.61
2 Hautala Päivi RaJu 35.16 0.03.45 28.61
3 Annala Marja-Liisa KauWi 56.27 0.24.56 16.42

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 33.24 0.00.00 50.80
2 Soinila Helena TeuRi 40.03 0.06.39 41.09
3 Näkkilä Marjatta KuoSu 45.33 0.12.09 35.01
4 Rasi Marja-Leena RasKu 52.25 0.19.01 29.46
5 Harald Mirja Falken 1.06.02 0.32.38 22.61
Puolakka Päivi SäynSa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 31.49 0.00.00 53.56
2 Seppälä Eila YKV 32.16 0.00.27 51.69
3 Lähdekorpi Kaija Femman 38.19 0.06.30 42.57
4 Sandgren Ann-Mari NOK 39.39 0.07.50 40.22
5 Pått Saga Minken 40.29 0.08.40 38.49
6 Finnilä Katariina VetU 41.46 0.09.57 36.43
7 Lindgren Carola Minken 43.35 0.11.46 34.08
8 Maja Alli RaJu 44.30 0.12.41 32.55

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Mona Falken 34.28 0.00.00 20.07
2 Peltola Hilkka SuJu 40.01 0.05.33 15.99
3 Hautamäki Anna-Maija RasKe 51.08 0.16.40 11.50

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Elina NOK 37.22 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Miia PoRa 33.56 0.00.00 48.90
2 Forsman Aada VaaSu 36.34 0.02.38 44.41
3 Tuomisto Anna RaJu 36.47 0.02.51 43.18
4 Toivonen Alma KangSK 41.46 0.07.50 37.18
5 Kössi Anniina LapVi 44.06 0.10.10 34.40
6 Kulmala Jonna RasKu 45.52 0.11.56 32.30
7 Sund Sofia NOK 1.08.59 0.35.03 20.96
Korpi Paula LapVi KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Hanna LapVi 24.45 0.00.00 55.37
2 Pajula Salla LapVi 25.35 0.00.50 52.90
3 Wärnman Jessica Falken 26.31 0.01.46 50.39
4 Sandelin Caroline NOK 27.33 0.02.48 47.88
5 Lehto Jenna LapVi 27.56 0.03.11 46.61
6 Holmback Evelina Solf 31.13 0.06.28 41.16
7 Ray Jenny OK77 32.22 0.07.37 39.17
8 Lövdal Elin Femman 33.55 0.09.10 36.87
9 Reinikka Frida VaaSu 38.43 0.13.58 31.86
10 Knipström Josefin Femman 41.11 0.16.26 29.53
11 Hyvönen Helena Solf 41.48 0.17.03 28.69
12 Sundqvist Ellinor Minken 43.57 0.19.12 26.90
13 Antikainen Emma VaaSu 51.31 0.26.46 22.61

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Enlund Alexandra Femman 15.47 0.00.00
2 Rajala Milla LapVi 18.06 0.02.19
3 Pasanen Pihla RaJu 24.31 0.08.44
4 Ahola Veera VaaSu 25.04 0.09.17
5 Myrskog Ellen Kronan 25.56 0.10.09
6 Ketola Lotta LapVi 26.31 0.10.44
7 Muhonen Emma VaaSu 28.40 0.12.53
8 Pohjonen Anri IkNV 29.47 0.14.00
9 Ingo Caroline Femman 43.23 0.27.36

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskela Sanna RaJu 23.25 0.00.00
2 Paganus Isabella Lynx 23.51 0.00.26
3 Muhonen Anni VaaSu 27.25 0.04.00
4 Smeds Matilda Femman 30.59 0.07.34
5 Kuuttinen Heidi NOK 31.05 0.07.40
6 Snickars Ida Solf 31.08 0.07.43
7 Hietala Sarianne VaaSu 32.21 0.08.56
8 Kuuttinen Jannike NOK 33.33 0.10.08
9 Torrkulla Julia Femman 57.11 0.33.46
Rinta-Koski Aino PoRa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Anu VaaSu 15.12 0.00.00
2 Halonen Linnéa NOK 15.19 0.00.07
3 Myrskog Linnea Kronan 16.11 0.00.59
4 Pohjonen Milja IkNV 16.12 0.01.00
5 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 16.25 0.01.13
6 Strandvall Amanda Minken 16.33 0.01.21
7 Stenbacka Emma VaaSu 16.38 0.01.26
8 Tuomisto Satu VaaSu 17.08 0.01.56
9 Storbacka Erika VaaSu 17.32 0.02.20
10 Kangas Emma LapVi 17.36 0.02.24
11 Wiklund Sandra Femman 18.03 0.02.51
12 Haglund Sofia Solf 19.11 0.03.59
13 Laasanen Maija LaihLu 19.54 0.04.42
14 Sjövall Cecilia VaaSu 20.32 0.05.20
15 Höstman Ellinor Solf 23.07 0.07.55
16 Knip Patricia Femman 29.09 0.13.57
17 Mandell Mira Femman 29.33 0.14.21
18 Blomberg Malin NOK 31.02 0.15.50
Hakala Jonna Femman HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stark Alexandra Solf 20.23 0.00.00
2 Kiljunen Elisa RaVa 20.41 0.00.18
3 Viianen Jenna LaihLu 21.53 0.01.30
4 Torrkulla Matilda Femman 22.01 0.01.38
5 Snickars Fia Solf 25.44 0.05.21
6 Karjanlahti Josefina RaJu 26.52 0.06.29
7 Syrjälä Annamari LaihLu 29.42 0.09.19
8 Kamila Minerva SuJu 34.53 0.14.30
9 Koivusalo Kiia IlU 35.54 0.15.31
Hakala Anna-Kaisa LapVi HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Sanni LaihLu 11.47 0.00.00
2 Niemi Tiina PoRa 12.24 0.00.37
3 Kiljunen Emmi RaVa 13.33 0.01.46
4 Ivars Malin Femman 13.34 0.01.47
5 Ylipulli Veera VaaSu 13.52 0.02.05
6 Lammi Tara KauWi 13.59 0.02.12
7 Katajamäki Henna-Riina SuJu 14.33 0.02.46
8 Nuuttila Anni KauKa 14.36 0.02.49
9 Lindgren Hanna Femman 14.56 0.03.09
10 Holmback Hilma Femman 14.57 0.03.10
11 Viianen Eveliina LaihLu 15.02 0.03.15
12 Myrskog Rosa Kronan 15.59 0.04.12
13 Tala Emilia HS 16.09 0.04.22
14 Nevala Ronja TeuRi 16.27 0.04.40
15 Wickström Tilde Femman 16.32 0.04.45
16 Tala Juulia HS 16.53 0.05.06
17 Stenvall Frida Solf 17.20 0.05.33
18 Björklund Louise Falken 17.27 0.05.40
19 Haglund Emma Solf 18.32 0.06.45
20 Leppämäki Elsa ViiSu 18.49 0.07.02
21 Torrkulla Henna Femman 20.06 0.08.19
22 Alakortes Henrietta KauKa 21.02 0.09.15
23 Snickars Sara Solf 21.56 0.10.09
24 Ojala Hannakaisa RasKu 22.20 0.10.33
25 Karjanlahti Sofia RaJu 25.04 0.13.17