FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Varsinais-Suomen rastipäivät, 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bortnik Alexei AngA 1.04.58 0.00.00 89.09
2 Lakanen Jani VaajTe 1.06.14 0.01.16 87.09
2 Suna Jussi TuMe 1.06.14 0.01.16 87.09
4 Sirén Mikko AngA 1.07.13 0.02.15 85.23
5 Pohjala Johannes Hiisi 1.07.21 0.02.23 84.76
6 Istolahti Tuomo YKV 1.08.00 0.03.02 83.66
7 Leskinen Aleksi Lynx 1.08.27 0.03.29 82.83
8 Mansner Victor SV 1.08.31 0.03.33 82.46
9 Efimov Roman Hiisi 1.09.11 0.04.13 81.38
10 Donner Mikael OK77 1.10.33 0.05.35 79.52
11 Toivio Heikki Delta 1.11.15 0.06.17 78.46
12 Huhtinen Mikko TuS 1.11.28 0.06.30 77.95
13 Niemi Aleksi TP 1.13.43 0.08.45 75.30
14 Sorsa Lauri KangSK 1.13.45 0.08.47 75.00
15 Laine Tuomo Delta 1.14.01 0.09.03 74.46
16 Pihl Peeter MSParma 1.14.33 0.09.35 73.67
17 Sabel Ville Hiisi 1.14.42 0.09.44 73.25
18 Kleemola Lauri Lynx 1.15.48 0.10.50 71.93
19 Fröberg Robin PIF 1.16.09 0.11.11 71.34
20 Sychev Maxim Hiisi 1.16.13 0.11.15 71.02
21 Sorsa Perttu Delta 1.16.19 0.11.21 70.67
22 Packalen Totte Lynx 1.17.03 0.12.05 69.74
23 Leppävuori Ilkka TP 1.18.21 0.13.23 68.33
24 Keskitalo Tapio KanSu 1.19.05 0.14.07 67.45
25 Annila Petri Koovee 1.20.34 0.15.36 65.96
26 Kalve Henri PR 1.20.36 0.15.38 65.69
27 Huovila Miikka Delta 1.20.37 0.15.39 65.43
28 Kokkila Ville EsSu 1.20.40 0.15.42 65.15
29 Janlöv Matti SV 1.22.08 0.17.10 63.74
30 Nummi Ilari AngA 1.23.09 0.18.11 62.73
31 Holappa Arto YlikNM 1.23.36 0.18.38 62.15
32 Blomster Daniel SV 1.23.43 0.18.45 61.83
33 Lempa Pauli Rasti88 1.25.28 0.20.30 60.33
34 Tölli Marko S-JKL 1.25.38 0.20.40 59.98
35 Hongisto Pasi LoJa 1.25.40 0.20.42 59.73
36 Salo Niko-Petteri PR 1.26.17 0.21.19 59.08
37 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.31.12 0.26.14 55.67
38 Routsi Vesa-Matti RasKa 1.32.05 0.27.07 54.93
39 Ilmarinen Markus Delta 1.32.21 0.27.23 54.55
40 Seppä Jussi SuSe 1.34.58 0.30.00 52.84
41 Keränen Antti RasHy 1.37.22 0.32.24 51.34
42 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.39.26 0.34.28 50.07
43 Kokkinen Kari PertPe 1.51.51 0.46.53 44.34
44 Virtanen Antti KoKa 1.52.47 0.47.49 43.80
45 Laine Mikko Rasti88 2.03.16 0.58.18 39.91

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jussi VaHa 1.03.51 0.00.00 39.42
2 Parkkinen Anssi VaRa 1.08.28 0.04.37 35.39
3 Hoikkala Mikko KSF 1.17.36 0.13.45 30.00
4 Valtanen Lassi HinnYr 1.41.39 0.37.48 21.98
Valtanen Juhani HinnYr KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketamo Henri SuSe 50.52 0.00.00 31.01
2 Pohjalainen Harri LoJa 51.06 0.00.14 29.94
3 Jakobsson Harri EsSu 55.46 0.04.54 26.59
4 Laakso Pekka TuS 1.01.28 0.10.36 23.35
5 Lammi Timo RaTU 1.12.39 0.21.47 19.11
Härkönen Taavi KanSu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 1.01.35 0.00.00 73.96
2 Tala Tuomas Delta 1.03.33 0.01.58 71.07
3 Bergström Fredrik PIF 1.03.42 0.02.07 70.31
4 Mamia Tero Koovee 1.04.17 0.02.42 69.08
5 Nikkinen Jari Delta 1.06.46 0.05.11 65.94
6 Lehtonen Eero UlvUra 1.07.03 0.05.28 65.10
7 Kaunismäki Jyrki RaLu 1.08.08 0.06.33 63.51
8 Ojala Marko UlvUra 1.08.48 0.07.13 62.34
9 Lepistö Mikko HauSi 1.11.19 0.09.44 59.61
10 Halttunen Teemu TuVi 1.15.01 0.13.26 56.16
11 Salonen Kari HS 1.18.44 0.17.09 53.03
12 Matula Antti RaN 1.26.48 0.25.13 47.66
13 Huurre Jyri TuS 1.27.40 0.26.05 46.76
14 Junnila Jukka TP 1.32.20 0.30.45 43.98
15 Puupponen Erno EsSu 1.43.46 0.42.11 38.77
16 Hämäläinen Petri Pihkan 1.48.54 0.47.19 36.60
17 Laine Tero Rasti88 1.55.28 0.53.53 34.19
18 Horppu Matti PertPe 1.56.09 0.54.34 33.66
Röytiö Jaakko PR KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko Delta 54.40 0.00.00 72.77
2 Emaldinov Yuri AngA 57.36 0.02.56 68.51
3 Kallioniemi Janne RaLu 59.19 0.04.39 66.00
4 Haanpää Tuomo TP 1.00.26 0.05.46 64.26
5 Helin Timo VaRa 1.03.24 0.08.44 60.76
6 Kerkola Mika SuSi 1.03.34 0.08.54 60.11
7 Niemi Tauno MP 1.04.37 0.09.57 58.64
8 Hiiri Ari HauSi 1.07.14 0.12.34 55.90
9 Kuusisto Jyrki SuSi 1.07.26 0.12.46 55.26
10 Suominen Juha-Matti LaJy 1.10.26 0.15.46 52.46
11 Lahtinen Jukka Delta 1.10.42 0.16.02 51.82
12 Haikonen Jyrki UlvUra 1.11.29 0.16.49 50.81
13 Tähtinen Timo HS 1.11.33 0.16.53 50.33
14 Nurmi Pasi VaRa 1.12.34 0.17.54 49.19
15 Hiltula Hannu PudU 1.14.58 0.20.18 47.20
16 Mahlamäki Tomi EsSu 1.20.53 0.26.13 43.36
17 Päivike Johan RaPi 1.22.12 0.27.32 42.28
18 Julkunen Tero LHR 1.36.40 0.42.00 35.63
19 Forma Pauli KarjUra 1.40.12 0.45.32 34.06
20 Lindi Timo PR 1.42.03 0.47.23 33.13

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bister Reijo Rasti88 50.14 0.00.00 72.37
2 Nurmi Veli-Pekka AngA 53.20 0.03.06 67.92
3 Yliluikki Matti SuSi 54.56 0.04.42 65.70
4 Kaartinen Markku AngA 55.55 0.05.41 64.30
5 Mänty Markku TuMe 57.06 0.06.52 62.74
6 Lindholm Jari OK77 58.29 0.08.15 61.03
7 Lammila Jyrki LaJy 58.33 0.08.19 60.73
8 Biström Jan OK77 1.02.15 0.12.01 56.91
9 Ekström Thomas MSParma 1.02.25 0.12.11 56.54
10 Virta Marko TuS 1.02.34 0.12.20 56.19
11 Matilainen Kari HS 1.02.44 0.12.30 55.83
12 Koponen Visa PertPe 1.04.29 0.14.15 54.11
13 Oksanen Jukka RasKa 1.06.13 0.15.59 52.49
14 Nyholm Thomas Orient 1.06.27 0.16.13 52.11
15 Elo Jussi LaJy 1.06.53 0.16.39 51.57
16 Valkonen Pasi IHR 1.06.59 0.16.45 51.30
17 Pöysti Teuvo RasKa 1.07.12 0.16.58 50.93
18 Lainema Timo TuMe 1.08.16 0.18.02 49.94
19 Räbb Rainer PIF 1.08.19 0.18.05 49.71
20 Maunuksela Jari UrjU 1.08.27 0.18.13 49.42
21 Aaltonen Tommi MSParma 1.12.28 0.22.14 46.50
22 Lindahl Anders AOK 1.12.35 0.22.21 46.24
23 Tarkkanen Matti UlvUra 1.12.36 0.22.22 46.04
24 Pulli Tuomo LappRi 1.12.47 0.22.33 45.75
25 Luhtanen Aki Rasti88 1.14.13 0.23.59 44.68
26 Perälä Harry KeU 1.15.46 0.25.32 43.59
27 Hakala Seppo PälkLuLu 1.17.53 0.27.39 42.24
28 Szieberth Peter Pécs 1.18.41 0.28.27 41.64
29 Kajavalta Jyrki TuS 1.20.27 0.30.13 40.56
30 Ruohola Risto MSParma 1.21.09 0.30.55 40.05
31 Holmijoki Tapani PR 1.22.49 0.32.35 39.08
32 Huhtanen Ossi TP 1.23.03 0.32.49 38.81
33 Kuusholma Ari Hiisi 1.23.09 0.32.55 38.60
34 Liukkonen Jari IHR 1.24.01 0.33.47 38.05
35 Järvinen Petri EKU 1.26.40 0.36.26 36.73
36 Sillanpää Kari LLuja 1.27.52 0.37.38 36.08
37 Koskiniemi Jukka HSU 1.28.27 0.38.13 35.69
38 Jalava Kari VaRa 1.38.10 0.47.56 32.02
39 Mäkelä Marko HauSi 1.38.23 0.48.09 31.81
40 Huhtala Ismo YlKi 1.40.58 0.50.44 30.87
41 Rokka Timo LHR 1.43.24 0.53.10 30.01
Karjalainen Heikki Raus HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 49.43 0.00.00 61.84
2 von Schoultz Roald Raseborg 50.26 0.00.43 60.54
3 Vairinen Risto KontU 52.16 0.02.33 58.02
4 Mäkelä Markku RasKa 52.49 0.03.06 57.02
5 Mannila Tapio RasKa 52.56 0.03.13 56.49
6 Karamo Jouko HS 53.28 0.03.45 55.54
7 Routsi Jyrki Hiisi 54.13 0.04.30 54.38
8 Uusikartano Simo TuMe 54.24 0.04.41 53.82
9 Martikainen Ari KeuKi 55.01 0.05.18 52.83
10 Parviainen Ari KeU 57.38 0.07.55 50.07
11 Arki Hannu TuMe 58.00 0.08.17 49.39
12 Vänni Veli-Pekka KanSu 59.51 0.10.08 47.51
13 Lietzen Jukka KisKi 1.01.06 0.11.23 46.20
14 Gustafsson Risto R-P 1.02.11 0.12.28 45.06
15 Hakala Jouni RaiKu 1.04.14 0.14.31 43.29
16 Aakula Ilkka PR 1.07.41 0.17.58 40.78
17 Ahto Pekka Palo-88 1.10.05 0.20.22 39.08
18 Parkkinen Kauko RR 1.15.39 0.25.56 35.93
19 Salonen Hannu KonnU 1.16.00 0.26.17 35.49
20 Kottonen Hannu Lynx 1.18.02 0.28.19 34.29
21 Kauppinen Matti ViRuS 1.19.29 0.29.46 33.40
22 Mänty Pekka HirvHe 1.25.59 0.36.16 30.64
23 Rintala Hannu Hiisi 1.42.18 0.52.35 25.54

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Orient 48.44 0.00.00 58.34
2 Lehto Esa HS 49.30 0.00.46 57.18
3 Jokinen Matti TuVi 49.47 0.01.03 56.60
4 Helkkula Rauli TuMe 50.01 0.01.17 56.09
5 Helle Markku SaPu 50.28 0.01.44 55.34
6 Ritanotko Markku TuMe 50.37 0.01.53 54.93
7 Salonen Matti TuS 50.38 0.01.54 54.66
8 Pellinen Jari AngA 51.29 0.02.45 53.52
9 Sipponen Markku PR 53.54 0.05.10 50.88
10 Reiman Juha Hiisi 54.46 0.06.02 49.85
11 Keskitalo Jukka LLuja 55.21 0.06.37 49.10
12 Hongisto Keijo LoJa 57.04 0.08.20 47.40
13 Lehtovirta Timo RasKa 57.26 0.08.42 46.88
14 Peltomäki Aimo SiikSi 58.30 0.09.46 45.81
15 Salonen Kauko KyS 58.44 0.10.00 45.42
16 Halme Tapio AngA 1.00.17 0.11.33 44.04
17 Kaasalainen Hannu TuS 1.00.42 0.11.58 43.53
18 Andersson Bror PIF 1.00.47 0.12.03 43.26
19 Kartaslammi Ari KyRa 1.01.13 0.12.29 42.75
20 Nurminen Ari VaHa 1.02.48 0.14.04 41.48
21 Mikkola Kari MSParma 1.05.36 0.16.52 39.51
22 Käyhkö Jaakko RaPi 1.06.27 0.17.43 38.82
23 Kuivala Hannu TuS 1.06.50 0.18.06 38.41
24 Kuivala Juha TuS 1.07.05 0.18.21 38.08
25 Fagerlund Lasse HirvHe 1.08.10 0.19.26 37.29
26 Paunonen Hannu Koovee 1.09.19 0.20.35 36.49
27 Havia Jouko PR 1.09.50 0.21.06 36.04
28 Raiko Markku HyRa 1.11.30 0.22.46 35.03
29 Lukander Harri RaPi 1.14.32 0.25.48 33.43
30 Ahlqvist Hannu Raus 1.20.17 0.31.33 30.88
31 Viitanen Pentti RaPi 1.21.43 0.32.59 30.19
32 Lylynperä Jarmo SuSe 1.29.02 0.40.18 27.56
Malinen Jouko HS HYL -
Lindroos Raimo PunKu KES -
Karjalainen Ossi MaMa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 44.29 0.00.00 58.50
2 Kanste Pekka Raseborg 46.01 0.01.32 56.35
3 Hörkkö Jaakko MSParma 48.39 0.04.10 53.11
4 Jokinen Pentti KanSu 48.52 0.04.23 52.68
5 Venho Kari MaMa 48.53 0.04.24 52.47
6 Railimo Matti SOCAsik 49.17 0.04.48 51.86
7 Helkkula Simo PiTa 51.48 0.07.19 49.16
8 Pakarinen Heino TuMe 51.55 0.07.26 48.87
9 Nuuros Risto SuSi 52.10 0.07.41 48.46
10 Turku Vesa HS 52.31 0.08.02 47.96
11 Koskinen Kaj VaHa 52.44 0.08.15 47.58
12 Salmenoja Pertti HirvHe 53.32 0.09.03 46.70
13 Väätäinen Seppo EsSu 54.39 0.10.10 45.58
14 Raula Pekka VaRa 54.46 0.10.17 45.31
15 Varjonen Heikki RaLu 55.24 0.10.55 44.62
16 Alexandersson Yngve NOK 56.41 0.12.12 43.45
17 Suominen Risto SuSi 57.05 0.12.36 42.98
18 Euren Pertti RasKa 57.31 0.13.02 42.50
19 Mäkeläinen Tarmo MSParma 57.58 0.13.29 42.01
20 Koivula Jouko RasKa 58.23 0.13.54 41.55
21 Leino Tapio HS 58.38 0.14.09 41.21
22 Mäkilä Matti Delta 58.57 0.14.28 40.83
23 Inki Pekka TuMe 59.21 0.14.52 40.40
24 Heinonen Kari KeU 1.00.46 0.16.17 39.31
25 Alilonttinen Martti MSParma 1.01.56 0.17.27 38.42
26 Heinaro Ilkka PR 1.03.17 0.18.48 37.45
27 Tarvainen Juhani PiTa 1.03.27 0.18.58 37.20
28 Ratia Matti MSParma 1.04.50 0.20.21 36.27
29 Cederlöf Bror-Erik OK77 1.05.25 0.20.56 35.80
30 Virtanen Jorma Hiisi 1.05.36 0.21.07 35.56
31 Varila Timo TuMe 1.07.59 0.23.30 34.18
32 Villberg Hannu SalVie 1.08.30 0.24.01 33.78
33 Kares Olli Hiisi 1.09.54 0.25.25 32.97
34 Liutu Esko RaLu 1.10.16 0.25.47 32.67
35 Hakanen Kai ValSu 1.10.28 0.25.59 32.44
36 Turunen Erkki SuSe 1.10.32 0.26.03 32.28
37 Hirvonen Pentti TuMe 1.13.07 0.28.38 31.01
38 Mattila Erkki TuS 1.14.17 0.29.48 30.40
39 Laine Jaakko HS 1.15.19 0.30.50 29.86
40 Koskinen Timo VaHa 1.18.06 0.33.37 28.68
41 Kuosa Harri LoJa 1.18.45 0.34.16 28.32
42 Kallio Erkki LoJa 1.20.19 0.35.50 27.66
43 Kara Jouko TuS 2.09.13 1.24.44 17.12

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 57
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Tuomo MSParma 44.14 0.00.00 52.67
2 Lehtinen Olli TuS 44.17 0.00.03 52.47
3 Wessman Risto Delta 45.16 0.01.02 51.19
4 Jokinen Juhani MaMa 45.39 0.01.25 50.62
5 Laine Erkki AngA 49.02 0.04.48 47.00
6 Paldanius Jorma TuS 49.15 0.05.01 46.67
7 Tammisaari Pentti HirvHe 49.32 0.05.18 46.28
8 Savolainen Jukka LS-37 49.38 0.05.24 46.06
9 Viljanen Olli MSParma 49.46 0.05.32 45.81
10 Hongisto Heimo LoJa 50.11 0.05.57 45.30
11 Mäkirinne Matti SuSi 51.00 0.06.46 44.46
12 Urhonen Seppo TuS 51.43 0.07.29 43.72
13 Rapakko Timo LHR 52.44 0.08.30 42.76
14 Grönroos Timo MSParma 53.15 0.09.01 42.23
15 Rönkkö Paavo EsSu 53.55 0.09.41 41.59
16 Peltola Timo MSParma 54.26 0.10.12 41.08
17 Saarinen Olli Delta 55.53 0.11.39 39.90
18 Jonkka Arvo RasKa 56.21 0.12.07 39.46
19 Visa Jouko SuSi 56.53 0.12.39 38.98
20 Ketamo Juhani SuSe 56.54 0.12.40 38.86
21 Visa Rauno SuSi 57.05 0.12.51 38.63
22 Nissi Raimo MaMa 57.06 0.12.52 38.51
23 Nurmi Veijo VaRa 57.15 0.13.01 38.30
24 Nenonen Mauri EsSu 57.46 0.13.32 37.85
25 Verha Koitto VaRa 57.47 0.13.33 37.73
26 Eskola Jorma MaMa 59.36 0.15.22 36.47
27 Mäkinen Jaakko AngA 59.39 0.15.25 36.34
28 Yliuntinen Hannu KarjUra 1.00.08 0.15.54 35.94
29 Pått Frans Minken 1.01.41 0.17.27 34.94
30 Hellström Roy PR 1.01.50 0.17.36 34.75
31 Heerman Stig RaLu 1.02.01 0.17.47 34.55
31 Rintala Paavo Palo-88 1.02.01 0.17.47 34.55
33 Hedenström Rauno MaMa 1.02.15 0.18.01 34.22
34 Saarinen Pertti SalVie 1.02.18 0.18.04 34.09
35 Sonkki Juhani PR 1.02.47 0.18.33 33.73
36 Hovi Paavo RaPi 1.04.13 0.19.59 32.88
37 Mattila Kalervo RasKa 1.04.33 0.20.19 32.61
38 Vuorinen Ilkka RaPi 1.07.32 0.23.18 31.08
39 Talarmo Veijo MSParma 1.07.38 0.23.24 30.94
40 Orrensalo Reijo TuVi 1.07.43 0.23.29 30.81
41 Virta Aare SuSi 1.09.09 0.24.55 30.08
42 Hieta Lauri KanSu 1.09.11 0.24.57 29.98
43 Punkero Toivo HyRa 1.09.14 0.25.00 29.86
44 Hakio Risto HS 1.09.26 0.25.12 29.69
45 Erkkilä Ahti PR 1.13.45 0.29.31 27.87
46 Kärkkäinen Antero RaLu 1.13.52 0.29.38 27.74
47 Jalkanen Erkki VaHa 1.14.00 0.29.46 27.60
48 Kärkkäinen Eero EKP 1.15.22 0.31.08 27.02
49 Lähdekorpi Mauri Femman 1.16.55 0.32.41 26.39
50 Leppänen Hannu RaTU 1.25.57 0.41.43 23.55
51 Virtanen Seppo RaTU 2.06.39 1.22.25 15.93
Engström Berndt PIF KES -
Havia Pertti MaMa KES -
Kallio Kari SuSi HYL -
Karsikas Raimo MaMa HYL -
Kettunen Seppo Jyry HYL -
Salminen Kalevi HirvHe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 45.31 0.00.00 46.78
2 Nurmi Pekka RaLu 45.50 0.00.19 46.19
3 Tuominen Niilo R-P 45.55 0.00.24 45.83
4 Paukku Pekka VaRa 48.01 0.02.30 43.57
5 Kuusisto Seppo RaLu 51.45 0.06.14 40.19
6 Aittamäki Pentti Pihkan 53.20 0.07.49 38.77
7 Laitinen Raimo HiKi 53.34 0.08.03 38.37
8 Tamminen Heikki MaMa 55.06 0.09.35 37.08
9 Mattsson Per-Åke KSF 56.19 0.10.48 36.06
10 Karppinen Pentti LTH 56.46 0.11.15 35.56
11 Valtonen Teuvo Hiisi 57.13 0.11.42 35.07
12 Saario Pentti LoJa 59.05 0.13.34 33.75
13 Wastimo Reijo Pihkan 59.24 0.13.53 33.36
14 Etholen Börje HS 1.00.26 0.14.55 32.59
15 Kleemola Pauli Pihkan 1.01.46 0.16.15 31.69
16 Nordell Rolf KSF 1.04.22 0.18.51 30.22
17 Laaksonen Auvo MaMa 1.05.57 0.20.26 29.30
18 Koskinen Lennart EsSu 1.06.20 0.20.49 28.95
19 Kuutti Jorma PertPe 1.06.47 0.21.16 28.57
20 Haarlaa Rihko HS 1.08.21 0.22.50 27.74
21 Koponen Pentti EsSu 1.10.21 0.24.50 26.77
22 Väyrynen Heikki EsSu 1.11.15 0.25.44 26.26
23 Holmberg Bror KSF 1.12.10 0.26.39 25.76
24 Launis Kari Raus 1.13.25 0.27.54 25.15
25 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.18.45 0.33.14 23.29
Juhonsalo Matti LHR HYL -
Salo Pentti LHR KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Jukka Hiisi 42.50 0.00.00 40.89
2 Ranta Esko LS-37 44.39 0.01.49 38.97
3 Laurila Pertti EsSu 44.58 0.02.08 38.44
4 Hannukainen Teuvo MSParma 45.20 0.02.30 37.88
5 Joonas Risto MaMa 46.44 0.03.54 36.50
6 Siivonen Jukka RasKa 47.18 0.04.28 35.82
7 Mikkonen Arvo TarpSu 47.36 0.04.46 35.36
8 Danielsson Stig Raseborg 47.56 0.05.06 34.87
9 Mikola Oiva Hiisi 47.57 0.05.07 34.62
10 Tamminen Antti AuVa 49.31 0.06.41 33.30
11 Ruusunen Simo EE 49.53 0.07.03 32.82
12 Laine Antti MSParma 53.07 0.10.17 30.61
13 Erkkilä Raimo SuosmSa 53.22 0.10.32 30.25
14 Pahlman Erik PIF 56.21 0.13.31 28.45
15 Nolvi Kosti TuS 1.00.15 0.17.25 26.42
16 Pyökäri Antero RaPi 1.04.33 0.21.43 24.48
17 Suominen Heikki LaJy 1.06.43 0.23.53 23.51
18 Ali-Rantala Arvo LoJa 1.16.38 0.33.48 20.32
19 Helin Raimo MaMa 1.17.25 0.34.35 19.97
20 Kipinoinen Pertti AuVa 1.25.26 0.42.36 17.96
21 Saukkonen Reijo KemKi 1.26.48 0.43.58 17.55
Ylijoki Olli PunKu HYL -
Marjanen Torsti SalVil HYL -
Lammensalo Jaakko Hiisi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri KangSK 34.51 0.00.00 26.61
2 Lätti Erkki LHR 41.21 0.06.30 21.87
3 Liski Eero LHR 42.06 0.07.15 20.93
4 Sainio Aarto MaMa 1.07.33 0.32.42 12.70
5 Keskitalo Antti MSParma 1.09.20 0.34.29 12.04
6 Partanen Antero Delta 1.41.13 1.06.22 8.02
7 Manninen Pentti TuS 1.54.39 1.19.48 6.88

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knaapi Jouko SalVie 40.02 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Kare UlvUra 1.06.05 0.00.00 64.06
2 Knuuttila Mikko IkNV 1.07.23 0.01.18 60.94
3 Huhtanen Pyry Koovee 1.16.58 0.10.53 51.70
4 Kivelä Jussi VeVe 1.18.45 0.12.40 48.92
5 Ilmarinen Pyry Delta 1.20.52 0.14.47 46.07
6 Hakala Joel RaiKu 2.21.03 1.14.58 25.51

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Lauri IHR 58.16 0.00.00 62.41
2 Martikainen Juha KeuKi 58.32 0.00.16 61.50
3 Heikkinen Janne HS 1.02.23 0.04.07 57.12
4 Sulkula Ilari S-JKL 1.05.01 0.06.45 54.25
5 Annila Henri Koovee 1.08.47 0.10.31 50.75
6 Lammi Pekka HS 1.09.05 0.10.49 50.00
7 Holmijoki Janne PR 1.10.23 0.12.07 48.56
8 Haapakoski Heikki RasKa 1.15.29 0.17.13 44.80
9 Raula Mikko VaRa 1.18.48 0.20.32 42.45
10 Valtanen Taneli Hiisi 1.20.48 0.22.32 40.95
11 Hiltunen Ville HS 1.20.56 0.22.40 40.44
12 Aaltonen Antti MSParma 1.25.50 0.27.34 37.70
13 Lindholm Oscar OK77 1.31.37 0.33.21 34.93
14 Sievi-Korte Arsi Hiisi 1.37.38 0.39.22 32.40
15 Jokela Ville SuSe 1.45.33 0.47.17 29.63
16 Leppimäki Ilari Hiisi 1.45.44 0.47.28 29.23

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Vilho Delta 42.08 0.00.00 55.24
2 Sulkula Anton S-JKL 43.13 0.01.05 53.35
3 Ruohola Aaro MSParma 46.00 0.03.52 49.65
4 Paloposki Pyry-Santeri HlS 46.25 0.04.17 48.73
5 Jalli Eero LHR 53.28 0.11.20 41.90
6 Lindberg Mikko SomEsa 54.33 0.12.25 40.67
7 Kauppinen Jussi AR 54.52 0.12.44 40.03
8 Lousio Janne Pihkan 58.18 0.16.10 37.30
9 Juva Joni AngA 1.00.16 0.18.08 35.72
10 Mäkelä Mikael HauSi 1.02.25 0.20.17 34.14
11 Kerkola Riku SuSi 1.04.27 0.22.19 32.73
12 Hiiri Lassi HauSi 1.08.04 0.25.56 30.67
13 Anttonen Ari KeuKi 1.11.43 0.29.35 28.80
14 Vaittinen Simo SomEsa 1.12.11 0.30.03 28.31
15 Mörsky Matti KeuKi 1.35.59 0.53.51 21.07
16 Hiiri Markus HauSi 1.56.02 1.13.54 17.24
Mäkelä Pekka RasKa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huila Joona Hiisi 24.43 0.00.00
2 Heinonen Eero TuS 25.11 0.00.28
3 Julkunen Aaro LHR 25.12 0.00.29
4 Otsamo Veeti HS 27.53 0.03.10
5 Niemi Kasperi HS 28.46 0.04.03
6 Kerkola Nico SuSi 29.11 0.04.28
7 Pohja Leevi Koovee 30.00 0.05.17
8 Pim Jonathan Waterfor 35.08 0.10.25
9 Leppimäki Jukka Hiisi 37.09 0.12.26
10 Tarkkanen Miika UlvUra 40.55 0.16.12
11 Siivonen Eero VaRa 41.01 0.16.18
12 Sulkula Paulus S-JKL 42.27 0.17.44
13 Ruusuvuori Roope VaRa 46.37 0.21.54
14 Heinonen Kimmo TuS 49.04 0.24.21

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Teemu TP 16.11 0.00.00
2 Ruohola Akseli MSParma 17.05 0.00.54
3 Szuromi Matyas Pécs 19.55 0.03.44
4 Kemppi Mikko KangSK 21.29 0.05.18
5 Lapila Eero MSParma 21.43 0.05.32
6 Sarkimo Esa SuSi 24.52 0.08.41
7 Lakanen Juho PerhKi 25.52 0.09.41
8 Nokka Atte Rasti88 26.51 0.10.40
9 Lahtinen Vesa Delta 29.11 0.13.00
10 Venojärvi Verneri MSParma 51.58 0.35.47
11 Grönholm Martti KangSK 53.46 0.37.35
Huhtanen Kiri TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemi Topias HS 15.20 0.00.00
2 Kinnala Ville TuS 17.21 0.02.01
3 Nokka Vesa Rasti88 18.12 0.02.52
4 Ekström Rasmus MSParma 19.05 0.03.45
5 Pohja Eetu Koovee 19.41 0.04.21
6 Schoultz von John OK77 19.54 0.04.34
7 Julkunen Akseli LHR 20.47 0.05.27
8 Hyytiäinen Tuomas KeU 21.40 0.06.20
9 Korpela Arttu LoJa 21.52 0.06.32
10 Kaihtela Juuso RaLu 22.30 0.07.10
11 Haikonen Aaro UlvUra 23.17 0.07.57
12 Kanerva Santtu SuSe 24.08 0.08.48
13 Ojala Juho UlvUra 27.23 0.12.03
14 Hellman Aleksi MSParma 30.29 0.15.09
15 Kerkola Teemu SuSi 36.59 0.21.39
Tala Miika HS HYL -
Eerola Mikko TP HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rokka Matias LHR 23.08 0.00.00
2 Salonen Aapo HS 23.38 0.00.30
3 Mäkinen Juho LHR 29.06 0.05.58
4 Kinnala Kalle TuS 39.47 0.16.39
Lindi Eetu PR KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 11.46 0.00.00
2 Bergström Lucas PIF 12.17 0.00.31
3 Lakanen Eetu PerhKi 13.51 0.02.05
4 Donner Jonny OK77 14.06 0.02.20
5 Szuromi Àron Pécs 14.43 0.02.57
6 Pöysti Juho RasKa 15.00 0.03.14
7 Haanpää Klaus PR 15.34 0.03.48
8 Kolkkala Vertti MSParma 16.22 0.04.36
9 Rousku Samuli MSParma 16.53 0.05.07
10 Vainio Joonas LaJy 17.31 0.05.45
11 Kaunismäki Ville RaLu 17.56 0.06.10
12 Mbembela Karim Lynx 18.03 0.06.17
13 Välimaa Aleksi Rasti88 18.54 0.07.08
14 Teini Taneli RaLu 19.01 0.07.15
15 Roos Jare AngA 19.35 0.07.49
16 Sinervä Onni TuS 20.38 0.08.52
17 Lahtinen Saku Delta 21.44 0.09.58
18 Antola Niklas LaJy 22.34 0.10.48
19 Forma Olli KarjUra 22.49 0.11.03
20 Rokka Tuomas LHR 22.57 0.11.11
21 Siivonen Aapo VaRa 22.59 0.11.13
22 Puupponen Simo EsSu 23.13 0.11.27
23 Emaldynov Timur AngA 23.19 0.11.33
24 Forma Akseli KarjUra 24.03 0.12.17
25 Lindi Aapo PR 24.33 0.12.47
26 Donner Jesper OK77 25.33 0.13.47
27 Puupponen Lauri EsSu 26.40 0.14.54
28 Haanpää Leo PR 27.17 0.15.31
29 Mäkinen Niko LHR 32.23 0.20.37
30 Vainio Ville LaJy 32.57 0.21.11
31 Teini Viljami RaLu 34.51 0.23.05
32 Lehtonen Elias UlvUra 36.52 0.25.06
33 Keskitalo Oskari MSParma 37.20 0.25.34

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 58.05 0.00.00 92.25
2 Heikkonen Anni RasKa 1.02.26 0.04.21 84.97
3 Vinogradova Natalia AngA 1.03.06 0.05.01 83.22
4 Kaskinen Mira UlvUra 1.06.11 0.08.06 78.53
5 Parjanne Laura Delta 1.06.33 0.08.28 77.30
6 Autio Päivi Hiisi 1.07.10 0.09.05 75.79
7 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.13.15 0.15.10 68.76
8 Silvennoinen Emma PR 1.17.43 0.19.38 64.12
9 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.18.14 0.20.09 63.01
10 Kangasaho Essi Delta 1.20.25 0.22.20 60.64
11 Acquah Charlotta PIF 1.23.38 0.25.33 57.66
12 Karjalainen Sanna SuSi 1.29.50 0.31.45 53.09
13 Lylynperä Kaisa TuS 1.31.14 0.33.09 51.69
14 Sabel Jenni Hiisi 1.32.32 0.34.27 50.38
15 Raula Helena VaRa 1.43.21 0.45.16 44.59
16 Tuomisto Elisa KyRa 1.49.06 0.51.01 41.75

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskitalo Johanna LLuja 31.13 0.00.00 45.28
2 Leppävuori Carina NOK 32.53 0.01.40 42.44
3 Hämälistö Sanna SuSi 34.45 0.03.32 39.66
4 Lousio Sanna Pihkan 36.22 0.05.09 37.41
5 Rajala Annika OK77 36.41 0.05.28 36.60
6 Hoikkala Gun KSF 36.48 0.05.35 36.01
7 Lindholm Hanna PIF 39.25 0.08.12 33.17
8 Korpela Laura LoJa 41.43 0.10.30 30.92
9 Parkkinen Tiia VaRa 42.05 0.10.52 30.23
10 Lundén Kati MaMa 44.50 0.13.37 27.98
11 Prusila Katri AuVa 52.43 0.21.30 23.46
12 Peltomäki Seija SiikSi 53.13 0.22.00 22.91
13 Vaittinen Heidi LHR 1.15.03 0.43.50 16.01

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta VeVe 59.36 0.00.00 64.32
2 Dambe Signe PR 1.01.58 0.02.22 60.01
3 von Schoultz Åsa Raseborg 1.04.24 0.04.48 55.96
4 Mahlamäki Saara EsSu 1.15.49 0.16.13 46.01
5 Manni Katariina LHR 1.29.47 0.30.11 37.57
Kouttu Helena LLuja HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Sari Hiisi 48.45 0.00.00 64.20
2 Haanpää Kati TP 50.55 0.02.10 60.76
3 Kerkola Tiina SuSi 54.32 0.05.47 56.06
4 Torp-Donner Heidi OK77 58.21 0.09.36 51.78
5 Lepo Tarja S-JKL 58.56 0.10.11 50.65
6 Bergström Tarja PIF 1.10.28 0.21.43 41.85
7 Guseff Virpi HirvHe 1.10.55 0.22.10 41.08
8 Valkonen Sanna TuS 1.11.29 0.22.44 40.25
9 Rokka Susanna LHR 1.12.25 0.23.40 39.23
10 Simola Anni Lynx 1.18.21 0.29.36 35.80
11 Loukkalahti Lea Delta 1.22.32 0.33.47 33.54
12 Oja Iina Pihkan 1.23.40 0.34.55 32.66
13 Danielsson Malin Raseborg 1.42.30 0.53.45 26.31
Csillag Vera Pécs KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 39.20 0.00.00 74.50
2 Nurmi Anne AngA 42.23 0.03.03 68.62
3 Äijälä Tiina KangSK 43.18 0.03.58 66.66
4 Matilainen Mirja HS 46.41 0.07.21 61.36
5 Otsamo Riikka HS 47.31 0.08.11 59.82
6 Koskivaara Eija TuS 49.48 0.10.28 56.63
7 Lammila Tarja LaJy 52.24 0.13.04 53.40
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 53.50 0.14.30 51.57
9 Kuusholma Tiina Hiisi 54.08 0.14.48 50.88
10 Heerman Maria RaLu 55.16 0.15.56 49.44
11 Antikainen Marja-Leena TuS 55.25 0.16.05 48.91
12 Huhtanen Meri TP 56.40 0.17.20 47.44
13 Mellin Ulla SuSi 56.53 0.17.33 46.88
14 Huhtinen Mirja TuS 57.09 0.17.49 46.27
15 Kankaanranta Marja S-JKL 1.01.25 0.22.05 42.70
16 Mäkelä Tiina RaTU 1.03.06 0.23.46 41.21
17 Sulavuori Eija TuMe 1.03.16 0.23.56 40.76
18 Honkasaari Liisa Waterfor 1.04.02 0.24.42 39.93
19 Annila Heli Koovee 1.13.00 0.33.40 34.72
20 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.19.07 0.39.47 31.76
21 Mbembela Tuula Lynx 1.36.43 0.57.23 25.75

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 44.05 0.00.00 60.64
2 Montonen Outi LamSä 47.01 0.02.56 56.08
3 Kokkila Marita EsSu 54.14 0.10.09 47.95
4 Annila Päivi TP 55.29 0.11.24 46.21
5 Eisanen Tea MaMa 55.42 0.11.37 45.38
6 Nummikoski Maarit RasKa 1.00.48 0.16.43 40.97
7 Virtanen Marjo Hiisi 1.01.39 0.17.34 39.81
8 Reiman Päivi Hiisi 1.01.53 0.17.48 39.07
9 Miettinen Jaana TuS 1.02.21 0.18.16 38.20
10 Lukander Hilkka RaPi 1.03.17 0.19.12 37.06
11 Mannonen Jaana SuSi 1.06.00 0.21.55 34.98
Toivanen Tuula RaN KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 42.16 0.00.00 65.42
2 Moilanen Kirsti MaMa 45.42 0.03.26 59.97
3 Raiko Erja HyRa 48.31 0.06.15 55.99
4 Suna Eija MSParma 49.09 0.06.53 54.77
5 Ahlqvist Kristiina Raus 50.41 0.08.25 52.63
6 Lähteenmäki Pirjo PR 54.29 0.12.13 48.51
7 Korpio Aulikki VaHa 56.55 0.14.39 46.01
8 Sipponen Airi PR 57.40 0.15.24 44.99
9 Vaara Marjatta KanSu 58.43 0.16.27 43.77
10 Nurminen Arja VaHa 59.00 0.16.44 43.14
11 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.07.51 0.25.35 37.16
12 Metsämäki Leena TuS 1.20.06 0.37.50 31.17
13 Talarmo Tytti MSParma 1.25.00 0.42.44 29.09
14 Sarkki Raija PertPe 1.33.13 0.50.57 26.26
15 Salonen Iiris KyS 1.43.21 1.01.05 23.45
16 Ahonkivi Irma RasKa 1.46.36 1.04.20 22.51
Salmenoja Hely HirvHe HYL -
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Sirpa RasKa 41.29 0.00.00 56.39
2 Palomäki Eila SuSe 41.34 0.00.05 55.88
3 Peltola Liisa MSParma 42.08 0.00.39 54.73
4 Savelainen Marketta HS 43.28 0.01.59 52.67
5 Laitinen Hellevi HiKi 44.54 0.03.25 50.61
6 Ritasalo Maaria VaRa 46.08 0.04.39 48.90
7 Verha Maija VaRa 47.20 0.05.51 47.31
8 Pått Saga Minken 48.48 0.07.19 45.54
9 Lähdekorpi Kaija Femman 49.02 0.07.33 44.98
10 Kanste Helena Raseborg 49.39 0.08.10 44.09
11 Viitala Pirjo TuMe 55.23 0.13.54 39.22
12 Havia Tuula MaMa 58.18 0.16.49 36.97
13 Kurppa Pirjo TuS 59.21 0.17.52 36.04
14 Hellström Kaisu PR 1.01.58 0.20.29 34.25
15 Laaksonen Raili SuSi 1.02.51 0.21.22 33.50
16 Saarinen Tuula EKU 1.04.19 0.22.50 32.48
17 Turku Kaija HS 1.05.47 0.24.18 31.50
18 Soikkeli Orvokki JRV 1.07.14 0.25.45 30.57
19 Liutu Anitta RaLu 1.08.51 0.27.22 29.61
20 Toikka Riitta RaPi 1.10.50 0.29.21 28.54
21 Rahkonen Ulla PR 1.12.34 0.31.05 27.63
22 Saarinen Pirjo SalVie 1.18.29 0.37.00 25.34

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 37.22 0.00.00 52.86
2 Nurmi Raija RaLu 38.05 0.00.43 51.00
3 Etholen Rose-Marie HS 39.27 0.02.05 48.40
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 42.06 0.04.44 44.57
5 Eskola Pirkko Rasti88 47.30 0.10.08 38.81
6 Piiparinen Seija RasKa 49.27 0.12.05 36.61
7 Mattila Riitta RasKa 51.40 0.14.18 34.41
8 Ohramaa Tuula Jyry 57.40 0.20.18 30.26
9 Koskinen Marja-Terttu VaHa 59.30 0.22.08 28.77
10 Kuutti Kirsti PertPe 1.00.36 0.23.14 27.70

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 42.44 0.00.00 36.13
2 Lähde Milja SuSi 1.01.20 0.18.36 24.23
3 Koponen Riitta EsSu 1.06.08 0.23.24 21.59
4 Kirkkala Aino SuosmSa 1.14.57 0.32.13 18.28
Fingerroos Seija PR KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sinkkilä Raila TuS 43.27 0.00.00 20.42
2 Vienola Raili VaRa 1.08.17 0.24.50 12.02
3 Erkkilä Aino SuosmSa 1.08.57 0.25.30 10.94

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari KeuKi 54.49 0.00.00 72.65
2 Reponen Milka KeuKi 58.12 0.03.23 65.01
3 Mörsky Sonja KeuKi 1.00.51 0.06.02 58.91
4 Jakobsson Laura EsSu 1.20.49 0.26.00 41.89

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltomäki Elli RasKa 46.12 0.00.00 68.51
2 Annila Silja RaLu 48.17 0.02.05 64.15
3 Teini Emilia RaLu 51.36 0.05.24 58.71
4 Gustafsson Essi R-P 56.54 0.10.42 52.05
5 Lylynperä Katri SuSe 58.03 0.11.51 49.85
6 Mänki Aino-Maria LHR 1.00.17 0.14.05 46.88
7 Toivanen Pinja RaN 1.09.11 0.22.59 39.87
8 Toivanen Minttu RaN 1.25.38 0.39.26 31.42

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Szuromi Luca Pécs 39.18 0.00.00 60.24
2 Jokela Emmi SuSe 39.29 0.00.11 59.06
3 Schoultz von Katja OK77 41.08 0.01.50 55.83
4 Neuvonen Laura TuS 41.17 0.01.59 54.77
5 Matilainen Helena HS 42.13 0.02.55 52.71
6 Emaldynova Lilia AngA 43.56 0.04.38 49.85
7 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 44.19 0.05.01 48.61
8 Haapakoski Tiina RasKa 45.59 0.06.41 46.08
9 Hakala Essi MSParma 56.22 0.17.04 36.96
10 Ruusuvuori Reea VaRa 1.21.16 0.41.58 25.20
Lilja Sanna KyRa KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Noora Hiisi 26.19 0.00.00
2 Valtonen Anni MSParma 26.40 0.00.21
3 Antikainen Inna TuS 28.16 0.01.57
4 Juva Jonna AngA 30.24 0.04.05
5 Jalava Enni VaRa 30.25 0.04.06
6 Fingerroos Camilla PR 30.36 0.04.17
7 Ekström Hanne-Line MSParma 31.23 0.05.04
8 Kinnala Venla TuS 31.30 0.05.11
9 Romu Sanni SomEsa 32.52 0.06.33
10 Jerkku Laura TuS 33.24 0.07.05
11 Toivanen Hilla RaN 37.30 0.11.11
12 Yliluikki Henna SuSi 39.28 0.13.09
13 Kaartinen Selja AngA 45.13 0.18.54
14 Merta Elisa LoJa 1.07.21 0.41.02
15 Koskiniemi Heli HSU 1.15.41 0.49.22

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mahlamäki Ella EsSu 22.33 0.00.00
2 Haanpää Anni TP 23.36 0.01.03
3 Haapasaari Ilona TuS 23.37 0.01.04
4 Huhtala Linda YlKi 25.43 0.03.10
5 Matilainen Annika HS 26.55 0.04.22
6 Aaltonen Anniina MSParma 31.28 0.08.55
7 Keinänen Aino Lynx 34.05 0.11.32
8 Rantala Jenna MSParma 41.02 0.18.29

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jasmiina RaLu 16.23 0.00.00
2 Donner Janina OK77 16.59 0.00.36
3 Szuromi Hanga Pécs 22.14 0.05.51
4 Aho Susanna LLL 22.47 0.06.24
5 Eerola Lotta TP 24.47 0.08.24
6 Välimaa Emilia Rasti88 25.05 0.08.42
7 Sulkula Evita S-JKL 26.36 0.10.13
8 Perälä Sanni KeU 29.10 0.12.47
9 Haanpää Kaisa TP 42.01 0.25.38
10 Roos Renja AngA 46.00 0.29.37

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Anni LoJa 29.14 0.00.00
2 Keinänen Elina Lynx 30.43 0.01.29
3 Valtonen Milla EKU 31.28 0.02.14
4 Yliluikki Hilda SuSi 33.54 0.04.40
5 Heinonen Elina TuS 36.16 0.07.02
6 Huhtala Julia YlKi 39.30 0.10.16
7 Mäkelä Mona HauSi 43.15 0.14.01
8 Bergström Nea PIF 48.21 0.19.07
9 Heinonen Taika TuS 1.09.23 0.40.09
Holappa Suvi-Tuulia YlikNM HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikonen Sanni UlvUra 15.24 0.00.00
2 Lindahl Jannica AOK 15.35 0.00.11
3 Ojala Aino UlvUra 15.55 0.00.31
4 Valtonen Essi MSParma 16.03 0.00.39
5 Tarkkanen Annika UlvUra 16.58 0.01.34
6 Ekström Lotte-Line MSParma 17.39 0.02.15
7 Ruohola Ilona MSParma 17.47 0.02.23
8 Antola Maria LaJy 17.48 0.02.24
9 Kaartinen Kaisa AngA 18.46 0.03.22
10 Salonen Elli HS 19.27 0.04.03
11 Tala Juulia HS 19.42 0.04.18
12 Tala Emilia HS 19.51 0.04.27
13 Valtonen Elli EKU 20.09 0.04.45
14 Julkunen Siiri LHR 20.32 0.05.08
15 Pohjalainen Emmi LoJa 27.53 0.12.29
16 Romu Venla SomEsa 30.13 0.14.49
17 Neuvonen Noora TuS 32.28 0.17.04
18 Keinänen Hanna Lynx 33.23 0.17.59