FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Torniolaakson Rastipäivät 2011
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Vesa-Ville Pohjant 31.22 0.00.00 79.21
2 Runtti Janne VePo 32.56 0.01.34 74.95
3 Vapa Marko OH 33.09 0.01.47 73.97
4 Juopperi Sami-Petteri PelPo 33.40 0.02.18 72.36
5 Holappa Arto YlikNM 35.27 0.04.05 68.26
6 Vapa Mikko OH 35.31 0.04.09 67.68
7 Korppi Miika OH 35.56 0.04.34 66.44
8 Pantsar Taneli PelPo 36.22 0.05.00 65.20
9 Mäkinen Seppo PelPo 37.20 0.05.58 63.08
10 Parkkinen Ville Pohjant 39.06 0.07.44 59.82
11 Virtala Tuomas S-2000 40.08 0.08.46 57.87
12 Grekelä Heikki Pohjant 40.32 0.09.10 56.90
13 Niskanen Teemu OH 40.36 0.09.14 56.41
14 Kleemola Lauri Lynx 40.53 0.09.31 55.62
15 Simola Mikko Pohjant 41.29 0.10.07 54.43
16 Arffman Vesa OH 41.48 0.10.26 53.63
17 Parkkinen Jussi Pohjant 42.51 0.11.29 51.93
18 Seppänen Mika VaKa 44.35 0.13.13 49.55
19 Vanhanen Konsta Pohjant 45.29 0.14.07 48.21
20 Aikio Santeri KEV 48.40 0.17.18 44.73
21 Norman Fredrik Leksand 53.26 0.22.04 40.43
22 Väkeväinen Ville LänRa 1.24.42 0.53.20 25.32
Klippmark Johan HOK HYL -
Tolonen Raine VePo HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 31.52 0.00.00 69.08
2 Gustafsson Lina Vittjärv 31.55 0.00.03 67.82
3 Haataja Mirka EsSu 32.57 0.01.05 64.58
4 Maijala Meri LapVe 39.50 0.07.58 52.50
5 Kurkela Anna OH 42.37 0.10.45 48.21
6 Hannuksela Eija Pohjant 47.23 0.15.31 42.59
7 Kokkonen Jenni AlatPi 52.15 0.20.23 37.92
8 Silventoinen Ulla Pohjant 56.23 0.24.31 34.49
9 Keisu Sanni AlatPi 1.03.33 0.31.41 30.02
Kiuttu Marjut IiY HYL -

Sarja D10 RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Portimojärvi Saana OH 22.05 0.00.00
2 Petrelius Enni OH 22.39 0.00.34
3 Matti Selmasisko PelPo 24.46 0.02.41
4 Ruuska Elviira OH 25.00 0.02.55
5 Portimojärvi Emma-Leena OH 26.41 0.04.36
6 Lauri Silja OH 31.49 0.09.44
7 Taulavuori Anni AlatPi 33.13 0.11.08
8 Holopainen Oili S-2000 35.42 0.13.37
9 Määttä Kiia OH 35.52 0.13.47
10 Vuopio Kaisa PelPo 35.58 0.13.53
11 Ruuska Emilia OH 37.56 0.15.51
Haapasalo Wilma Pohjant EIL -
Holappa Iida VePo EIL -
Korpi Anna LänRa EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taulavuori Venla AlatPi 21.02 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pantsar Anni PelPo 23.14 0.00.00
2 Juopperi Sini-Pauliina LapVe 27.30 0.04.16
3 Juntunen Johanna IiY 27.41 0.04.27
Kotila Laura OH EIL -
Haapasalo Henriikka Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Näsi Aurora Pohjant 23.24 0.00.00
2 Korteniemi Veera PelPo 31.26 0.08.02
Uusitalo Juuli LapVe HYL -
Näsi Juliaana Pohjant EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Suvi OH 30.29 0.00.00 35.65
2 Itkonen Siiri LapVe 31.46 0.01.17 32.92
3 Välikangas Tiia Iisu 34.34 0.04.05 29.08
4 Hannila Henna S-2000 39.14 0.08.45 24.58
Säävälä Anni-Elina VePo HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maijala Milla LapVe 32.06 0.00.00 49.62
2 Joona Marke PelPo 32.42 0.00.36 46.27
3 Vuopio Aino PelPo 36.05 0.03.59 39.73
4 Bergman Marjo OH 41.47 0.09.41 32.40

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juopperi Suvi-Päivikki LapVe 33.59 0.00.00
2 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 39.22 0.05.23

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Minna OH 29.54 0.00.00 30.52
2 Sergejeff Kati Iisu 30.56 0.01.02 28.02
3 Merkkiniemi Riitta OH 32.23 0.02.29 25.36
4 Kanto Hanna AlatPi 35.26 0.05.32 21.89

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmikumpu Melina KoskRi 38.29 0.00.00 38.49
2 Lauri Laura OH 38.39 0.00.10 36.88
3 Munsterhjelm Camilla Pohjant 44.06 0.05.37 31.07
4 Lauri-Oja Tanja LänRa 45.55 0.07.26 28.63
5 Hannunen Miia S-2000 1.01.22 0.22.53 20.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehvonen Riitta LapVe 32.54 0.00.00 39.15
2 Kosamo Maire PudU 38.42 0.05.48 32.04
3 Pirttilä Lea OH 42.05 0.09.11 28.31
4 Määttä Anna-Maija OH 49.29 0.16.35 23.10
5 Kaikkonen Maarit OH 57.29 0.24.35 19.05

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Taina LapVe 33.06 0.00.00 27.34
2 Korhonen Kii OH 40.05 0.06.59 20.88
3 Vesterbacka Pirjo PorvU 1.13.41 0.40.35 10.44

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Kaisa NivU 30.40 0.00.00 30.39
2 Keskinarkaus Raili OH 31.14 0.00.34 27.60
3 Lassila Eija VetU 52.53 0.22.13 14.98

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juujärvi Marketta OH 39.12 0.00.00
2 Matila Marja LänRa 47.35 0.08.23

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pääkkölä Kauko LapVe 34.44 0.00.00 48.12
2 Laitinen Olli PeRa 37.25 0.02.41 44.34
3 Juujärvi Timo OH 38.57 0.04.13 42.27
4 Tapaninaho Kalevi ONMKY 39.21 0.04.37 41.52
5 Hurskainen Pentti OulRe 40.27 0.05.43 40.08
6 Keskinarkaus Jouni OH 40.46 0.06.02 39.46
7 Holster Paavo OH 40.47 0.06.03 39.14
8 Lakkala Ossi SalRe 41.33 0.06.49 38.12
9 Lindelöf Jan SIF 42.08 0.07.24 37.29
10 Karvinen Antero OH 42.38 0.07.54 36.56
11 Torikka Kullervo KarihKa 44.28 0.09.44 34.77
12 Sandström Kjell BBK 45.53 0.11.09 33.42
13 Määttä Seppo KemijU 46.32 0.11.48 32.69
14 Ervasti Onni PeRa 48.26 0.13.42 31.15
15 Toropainen Pauli ONMKY 49.45 0.15.01 30.07
16 Engvall Matts BBK 49.53 0.15.09 29.74
17 Kalapudas Risto NaTe 51.47 0.17.03 28.40
18 Puurunen Reijo OuTa 53.32 0.18.48 27.24
19 Ylipää Hans SIF 53.46 0.19.02 26.89
20 Huhta Lauri PelPo 1.05.52 0.31.08 21.76
21 Sirkka Sauli OH 1.27.02 0.52.18 16.32
Andersson Eje BBK EIL -
Putkonen Lea Pohjant EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Tuula OH 29.25 0.00.00 39.26
2 Mylly Aira OH 30.57 0.01.32 35.45
3 Vilppola Anneli Iisu 36.16 0.06.51 28.66
4 Nikula Irma OuTa 51.51 0.22.26 18.93

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brax Leena TP 40.06 0.00.00

Sarja H10 RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 14.36 0.00.00
2 Tuomikoski Tuomas VePo 17.55 0.03.19
3 Heikka Benjamin Pohjant 21.02 0.06.26
4 Westerholm Thomas VePo 24.36 0.10.00
5 Lassheikki Arttu LänRa 33.53 0.19.17
6 Puumalainen Patrik AlatPi 40.24 0.25.48
7 Holopainen Ilpo S-2000 57.40 0.43.04
Karhumaa Waltteri OH EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Konsta OH 15.16 0.00.00
2 Pelkonen Otto PelPo 30.58 0.15.42
Karhumaa Wille OH EIL -
Pessa Elias HOK EIL -

Sarja H12 TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holappa Joona VePo 22.33 0.00.00
2 Pelkonen Aapo PelPo 25.58 0.03.25

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepola Pietari LapVe 24.23 0.00.00
2 Lepola Niila LapVe 45.55 0.21.32
Lassheikki Jonne LänRa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Henriksson Nils SIF 15.32 0.00.00
2 Härkönen Aleksi PudU 16.59 0.01.27
3 Pessa Jakob HOK 17.10 0.01.38
4 Holopainen Mauri S-2000 21.11 0.05.39
5 Härkönen Taneli PudU 22.05 0.06.33
6 Taulavuori Arttu AlatPi 23.31 0.07.59
7 Saarela Antti KemU 24.18 0.08.46
Korpi Juho LänRa HYL -
Aikio Elmeri KEV HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi LaiVe 27.23 0.00.00 34.85
2 Pantsar Jere PelPo 31.01 0.03.38 30.11
3 Vuopio Heikki PelPo 37.13 0.09.50 24.54
4 Matti Aapomikko PelPo 38.58 0.11.35 22.92
5 Pessa David HOK 41.47 0.14.24 20.88
6 Aikio Severi KEV 48.53 0.21.30 17.43
7 Holopainen Martti S-2000 51.44 0.24.21 16.08
Saarela Joni KemU HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Juho LaiVe 32.48 0.00.00
2 Henriksson Victor SIF 51.15 0.18.27

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkikyrö Ville OH 48.35 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Olavi NivU 1.16.34 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Harri OH 35.34 0.00.00 48.18
2 Määttä Janne RasHy 46.18 0.10.44 36.22
3 Ronkainen Tuomas KoskRi 47.05 0.11.31 34.84
4 Qvist Lasse KoskRi 49.43 0.14.09 32.25
5 Halonen Tero KoskRi 51.19 0.15.45 30.53
6 Ronkainen Markus KoskRi 51.52 0.16.18 29.50
7 Karvinen Tero OH 52.33 0.16.59 28.42
8 Luiro Jan VePo 1.03.38 0.28.04 22.89

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäniemi Esa VetU 35.31 0.00.00 53.77
2 Westerholm Lasse VePo 35.59 0.00.28 51.75
3 Pietiläinen Ilpo Pohjant 37.28 0.01.57 48.43
4 Lauri Hannu OH 39.46 0.04.15 44.42
5 Tohmola Mika VePo 43.24 0.07.53 39.61
6 Holappa Hannu VePo 45.45 0.10.14 36.53
7 Määttä Jari OH 1.07.37 0.32.06 24.01
Haapasalo Harri Pohjant EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rapakko Mikko OH 34.11 0.00.00 52.83
2 Veijola Seppo IiY 35.39 0.01.28 50.23
3 Oikarinen Tarmo OH 35.52 0.01.41 49.51
4 Vilppola Arto PelPo 36.49 0.02.38 47.82
5 Maijala Taisto LapVe 43.58 0.09.47 39.70
6 Konttajärvi Seppo VePo 43.59 0.09.48 39.35
7 Posti Harri KoskRi 46.38 0.12.27 36.79
8 Korteniemi Ari PelPo 47.21 0.13.10 35.91
9 Härkönen Antti PudU 49.28 0.15.17 34.07
10 Näsi Juho Pohjant 49.55 0.15.44 33.46
11 Pyhtilä Veli OH 50.14 0.16.03 32.95
12 Lehtosaari Jari HaHe 50.38 0.16.27 32.40
13 Pessa Jyrki HOK 53.59 0.19.48 30.11
14 Jurmu Pasi OH 59.00 0.24.49 27.29
15 Pessa Kari HOK 1.00.44 0.26.33 26.27
16 Holappa Hannu YlikNM 1.02.50 0.28.39 25.15
17 Juntunen Reijo IiY 1.06.02 0.31.51 23.70
18 Henriksson Kjell SIF 1.28.45 0.54.34 17.47
Kotala Ilkka OH EIL -
Pekkarinen Jari Pohjant HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Larsson Svante OKVargen 44.24 0.00.00 36.44
2 Ekonoja Veijo PelPo 45.28 0.01.04 34.91
3 Nikodemus Pentti LapVe 45.58 0.01.34 33.87
4 Paananen Jarmo SalRe 51.59 0.07.35 29.37
5 Joona Vesa PelPo 55.02 0.10.38 27.19
6 Karppinen Jouko LaiVe 55.14 0.10.50 26.54
7 Nurmikumpu Veijo S-2000 56.11 0.11.47 25.55
8 Kaikkonen Taisto OH 58.13 0.13.49 24.14
9 Ruotsala Aarne KittU 1.01.19 0.16.55 22.43
Nöjd Heikki IiY EIL -
Barck Henry ÖIF EIL -
Itkonen Pertti LapVe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keltamäki Seppo YSR 29.02 0.00.00 58.20
2 Hautala Matti ONMKY 31.03 0.02.01 53.68
3 Airaksinen Risto ONMKY 31.40 0.02.38 51.90
4 Ronkainen Timo KEV 33.05 0.04.03 48.98
5 Heikka Markku ONMKY 37.16 0.08.14 42.87
6 Kurkela Reino OH 41.18 0.12.16 38.12
7 Korhonen Ari S-2000 44.07 0.15.05 35.17
8 Lassila Vesa VetU 52.09 0.23.07 29.31
9 Ahokoivu Hemmo Pohjant 54.02 0.25.00 27.86
10 Vesterbacka Harri PorvU 1.03.55 0.34.53 23.19
Tervo Arhi ONMKY HYL -
Pietilä Heikki S-2000 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapaniemi Niilo HaHe 32.05 0.00.00 42.62
2 Mäkinen Juhani SalRe 33.14 0.01.09 40.26
3 Mörtberg Kjell BBK 34.38 0.02.33 37.79
4 Salminen Jorma VaKa 36.11 0.04.06 35.36
5 Pirkonen Olavi KemU 41.28 0.09.23 30.15
6 Pietiläinen Erkki PeRa 46.09 0.14.04 26.45
7 Lukkarinen Olavi Pohjant 46.10 0.14.05 25.81
8 Saloniemi Åke SK Gräns 1.02.25 0.30.20 18.62

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 22.32 0.00.00 39.63
2 Paavilainen Arvo IPR 23.20 0.00.48 37.45
3 Alakuijala Erkki S-2000 24.00 0.01.28 35.61
4 Ronkainen Väinö KEV 25.07 0.02.35 33.27
5 Nikula Reino OuTa 25.51 0.03.19 31.58
6 Klippmark Gösta HOK 31.12 0.08.40 25.56
7 Nyström Karl-Erik SIF 40.03 0.17.31 19.43
Varis Martti OH HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyky Esko KiimU 47.02 0.00.00
2 Brax Asko TP 55.19 0.08.17

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Sulo KiimU 36.51 0.00.00
2 Jäppinen Kyösti Iisu 38.57 0.02.06
Turkka Jussi Iisu EIL -

Sarja NUORET
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brax Henri TP 43.17 0.00.00