FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit, 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 34.14 0.00.00 84.12
2 Isokoski Markku PelPo 36.03 0.01.49 79.36
3 Mertanen Simo LappRi 36.37 0.02.23 77.62
4 Nenonen Lauri SKVuoksi 38.49 0.04.35 72.74
5 Juopperi Sami-Petteri PelPo 39.00 0.04.46 71.92
6 Karvonen Matti KR 40.47 0.06.33 68.31
7 Rantala Kalle KR 41.00 0.06.46 67.49
8 Ekonoja Antti PelPo 42.42 0.08.28 64.37
9 Nenonen Heikki SKVuoksi 43.16 0.09.02 63.09
10 Similä Lauri SKVuoksi 43.29 0.09.15 62.34
11 Uusitalo Jyri PelPo 44.17 0.10.03 60.79
12 Uusimäki Tommi PelPo 45.17 0.11.03 59.03
13 Autto Timo PelPo 45.36 0.11.22 58.21
14 Similä Juha SKVuoksi 46.01 0.11.47 57.28
15 Tonder Mika SKVuoksi 47.33 0.13.19 55.04
16 Juutilainen Anssi SKVuoksi 48.35 0.14.21 53.48
17 Villanen Simo SKVuoksi 48.53 0.14.39 52.77
18 Lehmus Mikko SKVuoksi 50.32 0.16.18 50.67
19 Similä Henri SKVuoksi 50.48 0.16.34 50.04
20 Husu Heikki SKVuoksi 50.57 0.16.43 49.52
21 Salopelto Atso SKVuoksi 53.14 0.19.00 47.04
22 Juutilainen Masa SKVuoksi 1.13.51 0.39.37 33.66
Sipilä Jari PelPo HYL -
Pantsar Taneli PelPo HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukko Eetu EnonkU 34.33 0.00.00
Lahtinen Miika ORa HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka Topi KS 25.30 0.00.00 32.97
2 Liukko Timo EnonkU 30.33 0.05.03 26.14
3 Kelosuo Simo SKVuoksi 34.50 0.09.20 21.72
4 Tiainen Mikko KS 41.35 0.16.05 17.19

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Marko TuuSe 38.47 0.00.00 52.35
2 Tuliniemi Harri RaKaS 39.04 0.00.17 50.99
3 Korhonen Kai KoHo 41.05 0.02.18 47.56
4 Kuokkanen Andrey St.-Pete 41.15 0.02.28 46.45
5 Nykänen Ville Navi 45.46 0.06.59 41.03
6 Mäkinen Antti IlU 49.27 0.10.40 37.21
7 Liukkonen Mika KS 50.15 0.11.28 35.86
8 Miikki Jussi SKVuoksi 56.51 0.18.04 31.03
9 Vatanen Janne KR 1.00.56 0.22.09 28.32

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Petteri RasHy 36.16 0.00.00 58.01
2 Ilonen Hannu SKVuoksi 41.34 0.05.18 49.67
3 Tielinen Vesa LuuRa 41.40 0.05.24 48.60
4 Ranki Jussi SKVuoksi 42.36 0.06.20 46.61
5 Korpela Esa LappRi 45.03 0.08.47 43.20
6 Korhonen Mika KoHo 45.55 0.09.39 41.52
7 Tasa Mika KaaRa 48.57 0.12.41 38.15
8 Ruokonen Juha LappRi 58.08 0.21.52 31.44
Lyytikäinen Petri LappRi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorela Mika TP 40.50 0.00.00 54.01
2 Kimpi Mikko HS 41.36 0.00.46 51.88
3 Takaoja Vesa ORa 46.32 0.05.42 45.36
4 Lyytinen Pekka Sulkavan 48.52 0.08.02 42.23
5 Kalliokoski Arto PerhKi 55.42 0.14.52 36.20
6 Ovaska Heikki LuuRa 56.18 0.15.28 34.97
7 Minkkinen Ismo RR 57.16 0.16.26 33.56
Peltonen Jukka LappRi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito IlU 31.59 0.00.00 51.40
2 Niemi Kari-Veli LappRi 35.39 0.03.40 42.66
3 Karlsson Henrik KS 52.27 0.20.28 26.64

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maajärvi Esa LappRi 31.11 0.00.00 44.69
2 Kovanen Veikko SKVuoksi 32.41 0.01.30 41.84
3 Nyberg Henry Orient 32.50 0.01.39 40.85
4 Turkka Esko KS 36.48 0.05.37 35.74
5 Timonen Pertti RAPSU 39.03 0.07.52 33.01
6 Virtanen Kari PelPo 43.01 0.11.50 29.36
7 Shver Evgeni Veresk-V 45.36 0.14.25 27.12
8 Pitkänen Heikki JRV 46.41 0.15.30 25.94
Mänttäri Jakke InkTe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuikko Seppo VeVe 30.23 0.00.00 47.12
2 Mouhu Reijo RaKaS 32.54 0.02.31 42.43
3 Lindqvist Pekka RaKaS 37.56 0.07.33 35.85
4 Herttuainen Vesa RaKaS 38.23 0.08.00 34.50
5 Kyckling Veli-Matti HS 38.58 0.08.35 33.07
6 Nurmiainen Juha LuuRa 39.12 0.08.49 31.96
7 Harkov Sergei RaKas 47.41 0.17.18 25.52

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirola Risto KeU 32.42 0.00.00 40.67
2 Veijalainen Pertti SKVuoksi 33.48 0.01.06 38.76
3 Lehtonen Matti SaRa 35.22 0.02.40 36.48
4 Paukkunen Ossi RaKaS 35.52 0.03.10 35.41
5 Kyöstilä Matti RaKaS 41.34 0.08.52 30.08
6 Ryytty Urho SKVuoksi 41.38 0.08.56 29.55
7 Pöyhiä Jorma RaKaS 43.07 0.10.25 28.07
8 Parikka Reino EsAk 45.29 0.12.47 26.17
9 Tiira Timo SKVuoksi 46.28 0.13.46 25.19
10 Tuliniemi Esko Pihkan 48.01 0.15.19 23.96
11 Viinanen Kalevi ORa 1.21.38 0.48.56 13.85

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo RaKaS 33.15 0.00.00 41.49
2 Matikainen Martti KeKaRa 34.29 0.01.14 39.01
3 Rantala Heikki EE 36.15 0.03.00 36.15
4 Repo Voitto RaKaS 41.23 0.08.08 30.84
5 Sorola Matti MulPa 42.50 0.09.35 28.99
6 Hämäläinen Juhani ORa 43.35 0.10.20 27.70
7 Kilo Esko LappRi 45.32 0.12.17 25.75

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 30.03 0.00.00 42.75
2 Mikkola Heimo RaKaS 33.27 0.03.24 35.53
3 Pystynen Paavo RaKaS 37.32 0.07.29 29.09

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 37.18 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 45.00 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sihvola Eerik KS 43.39 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 38.58 0.00.00 39.18
2 Davidson Daniel SKVuoksi 49.15 0.10.17 29.45
3 Koivu Ilkka VeVe 1.02.36 0.23.38 21.95
4 Lievonen Mitja KeKaRa 1.15.35 0.36.37 17.17

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti LappRi 28.04 0.00.00 38.38
2 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 33.32 0.05.28 31.43
3 Korpela Joonas LappRi 37.52 0.09.48 27.23
4 Pantsar Jere PelPo 38.42 0.10.38 26.04
5 Herttuainen Niko RaKaS 42.01 0.13.57 23.44
6 Vuopio Heikki PelPo 47.37 0.19.33 20.20
7 Matti Aapomikko PelPo 56.30 0.28.26 16.61
8 Villanen Riku SKVuoksi 1.04.24 0.36.20 14.22

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Janne LuuRa 21.03 0.00.00
2 Lindroos Joose SKVuoksi 22.16 0.01.13
3 Peltonen Rene LappRi 40.17 0.19.14

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juvakka Väinö LappRi 25.45 0.00.00
2 Tonder Aapo SKVuoksi 27.52 0.02.07
3 Niskanen Janne VeVe 29.46 0.04.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 12.36 0.00.00
2 Niemi Oskari LappRi 14.58 0.02.22
3 Kelosuo Eero SKVuoksi 19.20 0.06.44
4 Peltonen Linus LappRi 20.33 0.07.57
5 Mänttäri Eero JoKu 32.56 0.20.20

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruhanen Manu SKVuoksi 18.09 0.00.00
2 Miikki Lenni SKVuoksi 21.13 0.03.04

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Aaro LappRi 10.56 0.00.00
2 Lyytinen Elias ORa 11.10 0.00.14
3 Miikki Veeti SKVuoksi 11.55 0.00.59
4 Ahtiainen Jere SKVuoksi 13.11 0.02.15
5 Peltonen Henrik LappRi 13.31 0.02.35
6 Husu Eeka SKVuoksi 14.01 0.03.05
7 Mänttäri Eino JoKu 16.02 0.05.06
7 Koho Miika RR 16.02 0.05.06
9 Kelosuo Taavi SKVuoksi 18.17 0.07.21
10 Niskanen Aatu VeVe 20.12 0.09.16
11 Kärnä Leevi JoKu 30.44 0.19.48

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Laura SKPohjan 39.51 0.00.00 66.23
2 Airila Marika KR 41.18 0.01.27 63.26
3 Heikkinen Paula KooVee 41.54 0.02.03 61.73
4 Tonder Marja SKVuoksi 43.29 0.03.38 58.87
5 Repo Marja-Terttu ORa 45.55 0.06.04 55.18
6 Nykänen Eveliina LappRi 47.25 0.07.34 52.88
7 Toiviainen Anni SKVuoksi 48.07 0.08.16 51.56
8 Suomalainen Riikka LappRi 50.06 0.10.15 48.99
9 Joona Krista PelPo 52.13 0.12.22 46.50
10 Minkkinen Sirkku RR 54.19 0.14.28 44.22
11 Repo Minttu-Maija ORa 57.41 0.17.50 41.18
12 Turkka Saara KS 57.47 0.17.56 40.65
13 Artemzeva Polina Veresk-V 59.30 0.19.39 39.03
14 Kärki Kukka-Maaria ORa 1.01.52 0.22.01 37.11
15 Hämäläinen Eva HS 1.03.13 0.23.22 35.90
16 Jänis Laura RaKaS 1.20.48 0.40.57 27.76

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka Hilla KS 19.30 0.00.00 32.21
2 Korhonen Marja SKVuoksi 22.22 0.02.52 26.67
3 Hilander Mirva KS 30.23 0.10.53 18.60
4 Tikka Maija RaKaS 56.55 0.37.25 9.38

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapamäki Jatta Eräp 38.45 0.00.00 46.00
2 Mäkinen Heini IlU 52.39 0.13.54 32.17
3 Friari Päivi SKVuoksi 1.25.04 0.46.19 18.86
Kuokkanen Katja St.-Pete HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hedman Kirsi Navi 35.14 0.00.00 26.08
2 Tonder Mari SKVuoksi 41.21 0.06.07 20.56
3 Matikainen Tuula KeKaRa 43.21 0.08.07 18.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Riitta RaKaS 43.31 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Lea SKVuoksi 35.12 0.00.00 40.56
2 Äijälä Merja Navi 37.02 0.01.50 37.10
3 Kalliokoski Katriina PerhKi 39.21 0.04.09 33.56
4 Vehomäki Pirkko ORa 42.09 0.06.57 30.06
5 Rita Annaleena SKVuoksi 57.55 0.22.43 20.95

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 29.46 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 29.47 0.00.00 45.21
2 Juvonen Marja RaKaS 32.18 0.02.31 40.44
3 Kukkonen Marja RaKaS 37.53 0.08.06 33.41
4 Lindqvist Ulla RaKaS 38.27 0.08.40 31.87
5 Pitkänen Eila JRV 41.26 0.11.39 28.60
6 Timonen Sirkku RAPSU 44.33 0.14.46 25.69

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryytty Raija SKVuoksi 33.30 0.00.00
2 Viinanen Arja ORa 37.08 0.03.38
Talka Riitta RaKaS KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 47.03 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Anna-Kaisa KR 38.24 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Essi SKVuoksi 28.28 0.00.00 35.14
2 Korhonen Julia RaKaS 29.25 0.00.57 32.73
3 Juvakka Vilma LappRi 31.03 0.02.35 29.80
4 Ruhanen Jenni SKVuoksi 36.02 0.07.34 24.64
5 Ahvonen Anni JoKu 51.24 0.22.56 16.54

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liljeström Venla ORa 27.47 0.00.00
2 Ahvonen Emilia JoKu 29.59 0.02.12
3 Vehomäki Varpu ORa 38.02 0.10.15

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juutilainen Sonia SKVuoksi 23.56 0.00.00
2 Similä Roosa SKVuoksi 25.47 0.01.51
3 Nenonen Liisa SKVuoksi 30.42 0.06.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Jenni LuuRa 15.46 0.00.00
2 Kalliokoski Loviisa PerhKi 18.07 0.02.21
3 Jäkälä Jenni SKVuoksi 20.26 0.04.40

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahvonen Karoliina JoKu 13.14 0.00.00
2 Kiero Ira LappRi 13.52 0.00.38
3 Ryytty Mari SKVuoksi 14.05 0.00.51
4 Vesikko Pihla JoKu 21.49 0.08.35
5 Niskanen Nelli VeVe 22.54 0.09.40

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 11.03 0.00.00
2 Piispa Kiia-Maria LuuRa 11.08 0.00.05
3 Ruokonen Milla LappRi 12.47 0.01.44
4 Liukko Elli EnonkU 13.24 0.02.21
5 Piispa Neea-Noora LuuRa 13.54 0.02.51
6 Juutilainen Matilda SKVuoksi 15.08 0.04.05
7 Juvakka Aino LappRi 16.33 0.05.30
8 Jäkälä Hanne SKVuoksi 17.58 0.06.55