FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit, 1. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Aaro KR 55.29 0.00.00 86.18
2 Lakanen Jonne VaajTe 56.35 0.01.06 83.53
3 Karvonen Matti KR 1.02.00 0.06.31 75.34
4 Rantala Kalle KR 1.03.08 0.07.39 73.11
5 Isokoski Markku PelPo 1.03.43 0.08.14 71.58
6 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.04.07 0.08.38 70.27
7 Uusimäki Tommi PelPo 1.05.39 0.10.10 67.79
8 Ekonoja Antti PelPo 1.07.52 0.12.23 64.76
9 Autto Timo PelPo 1.08.52 0.13.23 63.02
10 Nenonen Heikki SKVuoksi 1.11.48 0.16.19 59.68
11 Sipilä Jari PelPo 1.11.53 0.16.24 58.84
12 Uusitalo Jyri PelPo 1.12.51 0.17.22 57.30
13 Husu Heikki SKVuoksi 1.15.30 0.20.01 54.56
14 Pantsar Taneli PelPo 1.20.59 0.25.30 50.19

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukko Eetu EnonkU 53.41 0.00.00
2 Lahtinen Miika ORa 58.49 0.05.08

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka Topi KS 39.25 0.00.00 33.00
2 Tiainen Mikko KS 44.49 0.05.24 27.94
3 Koho Taneli RR 46.12 0.06.47 26.04
4 Liukko Timo EnonkU 46.43 0.07.18 24.71
5 Kelosuo Simo SKVuoksi 49.04 0.09.39 22.53

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuliniemi Harri RaKaS 56.16 0.00.00 51.73
2 Korhonen Kai KoHo 57.39 0.01.23 49.65
3 Rautanen Marko TuuSe 59.30 0.03.14 47.29
4 Kuokkanen Andrey St.-Pete 59.37 0.03.21 46.38
5 Mäkinen Antti IlU 1.02.13 0.05.57 43.66
6 Nykänen Ville Navi 1.02.42 0.06.26 42.55
7 Vatanen Janne KR 1.12.14 0.15.58 36.26
8 Kiero Mikko LappRi 1.12.52 0.16.36 35.28
9 Miikki Jussi SKVuoksi 1.17.41 0.21.25 32.47
10 Liukkonen Mika KS 1.21.02 0.24.46 30.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Petteri RasHy 52.06 0.00.00 56.57
2 Tielinen Vesa LuuRa 55.44 0.03.38 50.24
3 Ilonen Hannu SKVuoksi 1.00.54 0.08.48 43.56
4 Ruokonen Juha LappRi 1.25.19 0.33.13 29.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kälviäinen Sami HS 47.08 0.00.00 64.97
2 Inkeri Pekka ORa 47.28 0.00.20 63.55
3 Vuorela Mika TP 50.26 0.03.18 58.90
4 Kuusinen Mikko HS 53.23 0.06.15 54.78
5 Takaoja Vesa ORa 57.37 0.10.29 49.96
6 Kimpi Mikko HS 59.35 0.12.27 47.54
7 Lyytinen Pekka Sulkavan 1.02.51 0.15.43 44.34
8 Kalliokoski Arto PerhKi 1.03.32 0.16.24 43.14
9 Ovaska Heikki LuuRa 1.08.01 0.20.53 39.62
10 Minkkinen Ismo RR 1.09.49 0.22.41 37.94
11 Myllys Jussi ORa 1.28.54 0.41.46 29.28

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 51.24 0.00.00 37.33
2 Jeskanen Taito IlU 53.40 0.02.16 33.07
3 Mursinoff Jukka LappRi 1.03.44 0.12.20 25.59

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 47.33 0.00.00 48.60
2 Maajärvi Esa LappRi 48.27 0.00.54 46.67
3 Nyberg Henry Orient 51.39 0.04.06 42.82
4 Virtanen Kari PelPo 58.26 0.10.53 37.00
5 Turkka Esko KS 1.03.30 0.15.57 33.27
6 Pitkänen Heikki JRV 1.07.52 0.20.19 30.40
7 Mänttäri Jakke InkTe 1.13.03 0.25.30 27.56
Shver Evgeni Veresk-V HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mouhu Reijo RaKaS 45.51 0.00.00 42.45
2 Kuikko Seppo VeVe 47.44 0.01.53 39.55
3 Pulli Martti LappRi 51.08 0.05.17 35.78
4 Herttuainen Vesa RaKaS 56.24 0.10.33 31.41
5 Lindqvist Pekka RaKaS 57.31 0.11.40 29.78
6 Harkov Sergei RaKas 58.27 0.12.36 28.31

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijalainen Pertti SKVuoksi 48.35 0.00.00 40.10
2 Sirola Risto KeU 50.04 0.01.29 38.26
3 Kyöstilä Matti RaKaS 53.21 0.04.46 35.30
4 Lehtonen Matti SaRa 54.45 0.06.10 33.80
5 Paukkunen Ossi RaKaS 55.52 0.07.17 32.54
6 Tuliniemi Esko Pihkan 59.16 0.10.41 30.13
7 Lahtinen Reijo ORa 1.00.19 0.11.44 29.07
8 Tiira Timo SKVuoksi 1.05.29 0.16.54 26.28
9 Ryytty Urho SKVuoksi 1.08.16 0.19.41 24.73
10 Pöyhiä Jorma RaKaS 1.08.29 0.19.54 24.18

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo RaKaS 45.14 0.00.00 40.13
2 Kilo Esko LappRi 50.34 0.05.20 35.00
3 Rantala Heikki EE 55.36 0.10.22 31.01
4 Matikainen Martti KeKaRa 57.12 0.11.58 29.35
5 Sorola Matti MulPa 1.01.32 0.16.18 26.55
6 Repo Voitto RaKaS 1.03.38 0.18.24 24.96
Salminen Kari MikVa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 52.39 0.00.00 41.46
2 Ryyppö Toivo RaKaS 56.50 0.04.11 36.49
3 Pystynen Paavo RaKaS 1.00.50 0.08.11 32.30
4 Siivonen Jukka RasKa 1.18.04 0.25.25 23.77

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 52.48 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 45.09 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sihvola Eerik KS 1.02.48 0.00.00
2 Inkeri Lauri ORa 1.05.12 0.02.24

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 59.11 0.00.00
2 Davidson Daniel SKVuoksi 1.04.09 0.04.58

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti LappRi 38.09 0.00.00 41.45
2 Herttuainen Niko RaKaS 49.38 0.11.29 31.06
3 Pantsar Jere PelPo 49.47 0.11.38 30.17
4 Vuopio Heikki PelPo 53.18 0.15.09 27.44
5 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 57.09 0.19.00 24.90
6 Matti Aapomikko PelPo 1.25.10 0.47.01 16.25
Lyytikäinen Osku SKVuoksi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Janne LuuRa 28.01 0.00.00
2 Nurmi Antti LappRi 38.01 0.10.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niskanen Janne VeVe 23.41 0.00.00
2 Tonder Aapo SKVuoksi 25.43 0.02.02
3 Juvakka Väinö LappRi 27.48 0.04.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 11.29 0.00.00
2 Niemi Oskari LappRi 13.32 0.02.03
3 Kelosuo Eero SKVuoksi 21.26 0.09.57
4 Mänttäri Eero JoKu 40.59 0.29.30

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruhanen Manu SKVuoksi 20.32 0.00.00
2 Miikki Lenni SKVuoksi 24.49 0.04.17
3 Myllys Jaakko ORa 28.02 0.07.30

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miikki Veeti SKVuoksi 11.53 0.00.00
2 Kiero Aaro LappRi 11.57 0.00.04
3 Mänttäri Eino JoKu 13.07 0.01.14
4 Husu Eeka SKVuoksi 14.59 0.03.06
5 Ahtiainen Jere SKVuoksi 16.07 0.04.14
6 Lyytinen Elias ORa 17.17 0.05.24
7 Niskanen Aatu VeVe 19.17 0.07.24
8 Koho Miika RR 19.23 0.07.30
9 Pellinen Veeti JoKu 19.55 0.08.02
10 Kärnä Leevi JoKu 32.40 0.20.47

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Laura SKPohjan 54.31 0.00.00 68.20
2 Suomalainen Sari LeSi 54.56 0.00.25 67.18
3 Höglund Henna KR 55.51 0.01.20 65.58
4 Airila Marika KR 56.17 0.01.46 64.58
5 Repo Marja-Terttu ORa 57.25 0.02.54 62.82
6 Tonder Marja SKVuoksi 58.39 0.04.08 61.02
7 Nurmela Maiju OKLinne 59.51 0.05.20 59.33
8 Heikkinen Paula KooVee 1.00.39 0.06.08 58.09
9 Kärki Kukka-Maaria ORa 1.00.44 0.06.13 57.55
10 Nykänen Eveliina LappRi 1.02.36 0.08.05 55.39
11 Tuosa Johanna LappRi 1.03.32 0.09.01 54.13
12 Suomalainen Riikka LappRi 1.04.01 0.09.30 53.29
13 Repo Minttu-Maija ORa 1.04.22 0.09.51 52.57
14 Juvonen Matleena RaKaS 1.05.01 0.10.30 51.61
15 Joona Krista PelPo 1.05.20 0.10.49 50.94
16 Laitinen Riikka SKVuoksi 1.08.49 0.14.18 47.95
17 Jänis Laura RaKaS 1.15.05 0.20.34 43.58
18 Artemzeva Polina Veresk-V 1.15.34 0.21.03 42.93
19 Turkka Saara KS 1.15.54 0.21.23 42.37
20 Minkkinen Sirkku RR 1.18.09 0.23.38 40.80
21 Hämäläinen Eva HS 1.23.36 0.29.05 37.80

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka Hilla KS 28.36 0.00.00 31.77
2 Korhonen Marja SKVuoksi 31.59 0.03.23 26.28
3 Tikka Maija RaKaS 1.04.27 0.35.51 11.99

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Heini IlU 57.06 0.00.00 42.85
2 Kuokkanen Katja St.-Pete 59.55 0.02.49 38.80
3 Haapamäki Jatta Eräp 1.04.20 0.07.14 34.23
Friari Päivi SKVuoksi HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hedman Kirsi Navi 49.29 0.00.00
2 Myllys Liisa HS 1.21.26 0.31.57

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena HS 49.20 0.00.00
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 55.23 0.06.03

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Katriina PerhKi 52.41 0.00.00 40.03
2 Vehomäki Pirkko ORa 54.12 0.01.31 37.46
3 Nenonen Lea SKVuoksi 57.58 0.05.17 33.66
4 Äijälä Merja Navi 1.01.46 0.09.05 30.31
5 Rita Annaleena SKVuoksi 1.36.59 0.44.18 18.49

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 44.05 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Eila JRV 35.05 0.00.00 43.60
2 Juvonen Marja RaKaS 35.29 0.00.24 41.81
3 Tikka Eija RaKaS 36.06 0.01.01 39.83
4 Kukkonen Marja RaKaS 48.25 0.13.20 28.75
5 Lindqvist Ulla RaKaS 58.33 0.23.28 22.99
6 Laakso Mirjami RaKaS 1.09.00 0.33.55 18.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryytty Raija SKVuoksi 40.41 0.00.00 42.90
2 Viinanen Arja ORa 47.27 0.06.46 34.94
3 Muikku Rauni Navi 48.01 0.07.20 32.71
4 Talka Riitta RaKaS 59.06 0.18.25 25.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 37.48 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Anna-Kaisa KR 51.09 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Julia RaKaS 47.05 0.00.00 34.53
2 Väisänen Essi SKVuoksi 47.23 0.00.18 33.02
3 Ruhanen Jenni SKVuoksi 50.04 0.02.59 30.04
4 Juvakka Vilma LappRi 51.06 0.04.01 28.24
5 Ahvonen Anni JoKu 1.24.53 0.37.48 16.28

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehomäki Varpu ORa 27.18 0.00.00
2 Ahvonen Emilia JoKu 28.18 0.01.00
3 Liljeström Venla ORa 32.43 0.05.25

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Roosa SKVuoksi 25.40 0.00.00
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 27.34 0.01.54

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Jenni LuuRa 19.31 0.00.00
2 Kalliokoski Loviisa PerhKi 21.17 0.01.46
3 Jäkälä Jenni SKVuoksi 29.29 0.09.58

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Mari SKVuoksi 13.24 0.00.00
2 Kiero Ira LappRi 13.45 0.00.21
3 Ahvonen Karoliina JoKu 15.10 0.01.46
4 Vesikko Pihla JoKu 22.58 0.09.34
5 Niskanen Nelli VeVe 23.48 0.10.24
6 Pellinen Viivi JoKu 33.35 0.20.11

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 12.07 0.00.00
2 Piispa Kiia-Maria LuuRa 12.51 0.00.44
3 Liukko Elli EnonkU 13.13 0.01.06
4 Piispa Neea-Noora LuuRa 15.25 0.03.18
5 Ruokonen Milla LappRi 15.58 0.03.51
6 Jäkälä Hanne SKVuoksi 18.05 0.05.58
7 Juvakka Aino LappRi 20.47 0.08.40