FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koivunlehtirastit, 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Pasi RasPi 1.22.35 0.00.00 71.01
2 Lonka Veli-Matti KR 1.25.54 0.03.19 67.13
3 Köngäs Teemu SoJy 1.27.53 0.05.18 64.50
4 Manninen Heikki AnttU 1.34.36 0.12.01 58.89
5 Räsänen Markus KuoSu 1.34.48 0.12.13 57.73
6 Urpalainen Jaakko MiehVi 1.40.54 0.18.19 53.27
7 Ikonen Tuomo RasPi 1.44.59 0.22.24 50.27
8 Partanen Timo RasHy 1.48.54 0.26.19 47.57
9 Lammi Joni HyRa 1.53.15 0.30.40 44.88
Suhonen Antto-Iiro KuoSu KES -
Siivola Markus LappRi EIL -
Partanen Juha RasHy EIL -
Saastamoinen Ari YSR EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Mari KR 58.48 0.00.00 76.41
2 Väisänen Mari KR 1.04.58 0.06.10 68.12
3 Partanen Ritva IisVi 1.08.40 0.09.52 63.47
4 Laine Hanna RaVa 1.10.08 0.11.20 61.18
5 Mänttäri Emilia KuoSu 1.10.35 0.11.47 59.83
6 Koivunen Mari AR 1.10.42 0.11.54 58.78
7 Suhonen Anniina KuoSu 1.12.02 0.13.14 56.76
8 Holm Riikka KuoSu 1.18.08 0.19.20 51.46
9 Rantala Teija IisVi 1.21.58 0.23.10 48.23
10 Päivinen Sonja KaSu 1.24.56 0.26.08 45.76
Karjalainen Katariina KuoSu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Markus IisVi 2.10.22 0.00.00
2 Kettunen Ilpo KR 2.25.07 0.14.45
Mäkinen Antti Ilu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Petri KR 1.14.42 0.00.00 54.28
2 Elomäki Mika KR 1.17.49 0.03.07 50.99
3 Leppämäki Tero ViiSu 1.23.21 0.08.39 46.56
4 Kuosmanen Tero RasHy 1.23.47 0.09.05 45.28
5 Lintunen Petteri NilsNu 1.33.59 0.19.17 39.44
6 Ruokolainen Jouni RasPi 1.52.07 0.37.25 32.29
Hyvönen Sakari KuoSu EIL -
Minkkinen Juha KR KES -
Markkanen Juha KuoSu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bovellan Kari IisVi 1.03.17 0.00.00 57.56
2 Natunen Timo SaSu 1.03.52 0.00.35 56.09
3 Tuomisto Juha VaaSu 1.05.27 0.02.10 53.80
4 Ruutala Jyrki IisVi 1.06.13 0.02.56 52.26
5 Jylhä Seppo KäTa 1.08.40 0.05.23 49.51
6 Sopo Marko KuoSu 1.14.31 0.11.14 44.81
7 Mäkinen Jari SonPa 1.19.14 0.15.57 41.38
8 Nykänen Asko MU 1.19.48 0.16.31 40.32
9 Kokkonen Jari IisVi 1.24.52 0.21.35 37.20
10 Väisänen Jari KR 1.27.18 0.24.01 35.47
Kvist Juha SuomRa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jeskanen Taito Ilu 59.06 0.00.00 48.04
2 Heiskanen Hannu SonPa 59.52 0.00.46 46.24
3 Korhonen Timo Hanka 1.01.08 0.02.02 44.12
4 Vornanen Pekka SuoVa 1.04.16 0.05.10 40.87
5 Mähönen Ari IisVi 1.13.09 0.14.03 34.93
6 Koponen Pekka LohiRa 1.20.22 0.21.16 30.91
7 Karjalainen Markus KuoSu 1.42.32 0.43.26 23.54
Saastamoinen Kari YSR EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Seppo Kalske 59.08 0.00.00 46.99
2 Kiiskinen Eero RasPi 1.01.08 0.02.00 44.88
3 Koirikivi Jorma RasTiimi 1.01.54 0.02.46 43.76
4 Karhunen Juha KuoSu 1.09.00 0.09.52 38.76
5 Huttunen Kalle KuoSu 1.13.05 0.13.57 36.12
6 Jylhä Kauko KäTa 1.13.18 0.14.10 35.54
7 Turpeinen Seppo KontU 1.15.19 0.16.11 34.12
8 Laaksamo Seppo LipTa 1.15.43 0.16.35 33.48
9 Lappalainen Seppo LipTa 1.16.22 0.17.14 32.74
10 Launonen Eino KuoSu 1.17.42 0.18.34 31.74
11 Lappalainen Pertti LohiRa 1.18.12 0.19.04 31.09
12 Halonen Pauli SäynSa 1.22.25 0.23.17 29.08
13 Sonninen Pekka KuoSu 1.25.57 0.26.49 27.48

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loikkanen Hannes SaSu 56.42 0.00.00 45.37
2 Miettinen Kauko SuoVa 57.05 0.00.23 44.55
3 Lakanen Ensio VaajTe 58.53 0.02.11 42.68
4 Savolainen Martti SäynSa 59.51 0.03.09 41.50
5 Partanen Aimo KuoSu 1.00.11 0.03.29 40.77
6 Koivukangas Erkki KäTa 1.01.13 0.04.31 39.60
7 Sihvonen Hannu Kalske 1.04.48 0.08.06 36.95
8 Korhonen Mauno KuoSu 1.06.20 0.09.38 35.65
9 Åkerblom Måns GIF 1.09.31 0.12.49 33.59
10 Turpeinen Timo VaajTe 1.13.12 0.16.30 31.50
11 Heinonen Kari KeU 1.20.43 0.24.01 28.20
Väänänen Matti NilsNu HYL -
Kemppainen Taisto VaKa EIL -
Puolakka Pekka SäynSa HYL -
Matilainen Juhani NilsNu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 53.17 0.00.00 46.60
2 Kytöjoki Juhani Jyry 55.17 0.02.00 44.30
3 Korhonen Pauli SäynSa 55.45 0.02.28 43.32
4 Karppinen Eino KuoSu 57.56 0.04.39 41.11
5 Sorri Seppo PihtTu 58.25 0.05.08 40.19
6 Kajava Viljo KuoSu 1.01.55 0.08.38 37.37
7 Pelkonen Toivo YlikNM 1.03.45 0.10.28 35.76
8 Haarala Vesa LipTa 1.04.00 0.10.43 35.09
9 Multala Antti LipTa 1.12.11 0.18.54 30.65
10 Keijonen Esko LipTa 1.24.51 0.31.34 25.67
Mali Pentti LohiRa KES -
Haaja Reijo VaHa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taskinen Seppo RastiE4 52.52 0.00.00 38.47
2 Tiili Kauko KontU 54.24 0.01.32 36.92
3 Raitomäki Uolevi KR 56.18 0.03.26 35.22
4 Männikkö Kalle ONMKY 1.06.02 0.13.10 29.65
5 Hartikainen Mauno LipTa 1.06.18 0.13.26 29.14
6 Loukkalahti Pekka KR 1.13.29 0.20.37 25.95
7 Laine Tapani KuoSu 1.13.37 0.20.45 25.56
8 Väätäinen Jaakko YSR 1.14.37 0.21.45 24.87
9 Pääkkönen Reino RasPi 1.15.34 0.22.42 24.22
10 Patronen Viljo KuoSu 1.19.40 0.26.48 22.66
11 Rautasalo Pertti LipTa 1.21.39 0.28.47 21.80
Tolmunen Tauno RastiE4 EIL -
Lavikainen Mauno LipTa HYL -
Nieminen Mauno ViiSu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 45.10 0.00.00 34.03
2 Piiroinen Pauli RasPi 45.56 0.00.46 32.62
3 Puustinen Valto IisVi 46.14 0.01.04 31.58
4 Noponen Arvi SuomRa 52.13 0.07.03 27.22
5 Helin Raimo MaMa 1.00.05 0.14.55 23.02
6 Mononen Reino SuomRa 1.01.29 0.16.19 21.87
7 Pääkkönen Tauno RasPi 1.15.12 0.30.02 17.37

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Issakainen Paavo SaSu 48.53 0.00.00
2 Hytönen Hannu IisVi 57.57 0.09.04

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soininen Tuomas RasPi 1.26.19 0.00.00 37.44
2 Rinta Mikko PoRa 1.32.30 0.06.11 33.62
3 Voutilainen Arto MuuRa 1.49.57 0.23.38 27.19
4 Parviainen Juha ViPa 2.05.40 0.39.21 22.82
5 Jokela Harri KuoSu 2.36.21 1.10.02 17.57

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soininen Antti SäynSa 35.03 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Lari-Antti SonPa 38.00 0.00.00 40.85
2 Sopo Aleksi KuoSu 39.30 0.01.30 37.33
3 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 42.01 0.04.01 33.25
4 Tanskanen Aapo IisVi 44.01 0.06.01 29.98

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alamäki Oskari KeuKi 43.43 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 14.31 0.00.00
2 Natunen Samuli SaSu 16.31 0.02.00
3 Mänttäri Eero JoKu 42.03 0.27.32

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Vili-Aleksi KuoSu 17.55 0.00.00
2 Laitinen Joona Kalske 18.52 0.00.57
3 Voutilainen Elmeri SiiRa 19.40 0.01.45
4 Hyvönen Robert RasTiimi 25.49 0.07.54

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sopo Elias KuoSu 16.48 0.00.00
2 Kuosmanen Jaakko KaSu 19.29 0.02.41
3 Mänttäri Eino JoKu 19.38 0.02.50

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 17.26 0.00.00
2 Mäkinen Nuutti KR 19.15 0.01.49
3 Leppämäki Anton ViiSu 32.37 0.15.11
4 Tujunen Eetu KuoSu 39.56 0.22.30
Hyvönen Jerry KuoSu EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna S-JKL 1.03.59 0.00.00 39.00
2 Väätäinen Hanna IisVi 1.04.58 0.00.59 36.97
3 Urpalainen Heli SonPa 1.05.12 0.01.13 35.40
4 Mäkinen Heini Ilu 1.07.12 0.03.13 32.95
5 Kuosmanen Anu KaSu 1.28.12 0.24.13 24.05
Halonen Katja SäynSa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Marja NilsNu 1.19.29 0.00.00 33.26
2 Klemetti Tarja LipTa 1.23.47 0.04.18 29.97
3 Hyvönen Jaana RasTiimi 1.25.43 0.06.14 27.75
4 Sundvall Tiina KuoSu 1.38.03 0.18.34 22.91

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko Navi 47.28 0.00.00 56.57
2 Tuomisto Anna-Leena RasKu 52.22 0.04.54 50.00
3 Nelimarkka Seija IisVi 54.28 0.07.00 46.84
4 Lassila Päivi RasTiimi 59.10 0.11.42 41.98
5 Leppävuori Päivi KuoSu 1.04.20 0.16.52 37.57
Kukkola Sinikka KuoSu KES -
Moilanen Ulla KaSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 38.36 0.00.00 37.33
2 Airaksinen Merja KuoSu 40.33 0.01.57 32.87
3 Soininen Ulla SäynSa 47.53 0.09.17 25.58
Karjalainen Päivi SaRa EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 39.32 0.00.00
2 Väänänen Riitta SäynSa 46.08 0.06.36
Väänänen Pirkko NilsNu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa DELTA 39.11 0.00.00 50.09
2 Huttunen Kristiina SäynSa 39.42 0.00.31 46.97
3 Särkkä Liisa Navi 44.39 0.05.28 39.56
4 Kauppinen Kyllikki KR 45.25 0.06.14 36.73

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Mirjami KuoSu 53.00 0.00.00
2 Mikkonen Ritva EsSu 55.04 0.02.04

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jämsén Miia MuuRa 41.41 0.00.00 30.94
2 Lintunen Sirpa NilsNu 44.17 0.02.36 27.66
3 Karjalainen Katariina KuoSu 51.03 0.09.22 22.73
4 Lintunen Katja TalPy 1.03.37 0.21.56 17.23

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Anna KaSu 1.05.53 0.00.00 52.25
2 Hämäläinen Reetta KaSu 1.18.22 0.12.29 40.63
3 Laitinen Tiina Kalske 1.54.35 0.48.42 25.54
Koikkalainen Melina RasTiimi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurri Noora SaRa 59.19 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Räsänen Johanna KuoSu 30.43 0.00.00
2 Voutilainen Salla SiiRa 58.54 0.28.11

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sopo Annika KuoSu 16.02 0.00.00
2 Tanskanen Anni IisVi 17.37 0.01.35
3 Tuomisto Satu VaaSu 23.31 0.07.29
4 Voutilainen Viivi MuuRa 26.07 0.10.05
5 Tuomisto Anu VaaSu 35.40 0.19.38

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuosmanen Oona KaSu 1.09.17 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasa Siiri KuoSu 18.55 0.00.00

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Elsa ViiSu 24.35 0.00.00
2 Väisänen Viliina KuoSu 29.49 0.05.14
3 Voutilainen Lotta MuuRa 45.12 0.20.37
Hyvönen Vilma KuoSu EIL -