FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti, MM+MC-näyttö ja Huippuliigan 2. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 14.00 0.00.00 98.77
2 Taivainen Olli-Markus PelPo 14.06 0.00.06 97.70
3 Koistinen Olli-Pekka Delta 14.07 0.00.07 97.20
4 Taanila Vesa IkNV 14.08 0.00.08 96.71
5 Asikainen Aaro KR 14.13 0.00.13 95.77
6 Tervo Tuomas RR 14.17 0.00.17 94.95
7 Laakkonen Leo TP 14.22 0.00.22 94.03
8 Föhr Tero VeVe 14.25 0.00.25 93.34
9 Ikonen Pasi VaajTe 14.26 0.00.26 92.86
9 Lehto Jonne VeVe 14.26 0.00.26 92.86
11 Boström Mårten Lynx 14.30 0.00.30 91.70
12 Fincke Simo-Pekka KR 14.31 0.00.31 91.23
13 Parjanne Antti Lynx 14.37 0.00.37 90.24
14 Liukkonen Kalle Delta 14.43 0.00.43 89.26
15 Grishman Denis RasKu 14.46 0.00.46 88.60
16 Patana Mikko IkNV 14.51 0.00.51 87.75
16 Huovila Jarkko TP 14.51 0.00.51 87.75
18 Penttinen Topi Orient 14.56 0.00.56 86.54
18 Detkov Sergei Hiisi 14.56 0.00.56 86.54
20 Airila Hannu KR 14.57 0.00.57 85.74
21 Liukkonen Oskari Delta 14.58 0.00.58 85.29
22 Suna Jussi TuMe 14.59 0.00.59 84.84
23 Pihl Peeter MSParma 15.01 0.01.01 84.29
24 Fagerudd Kim PR 15.02 0.01.02 83.85
25 Portin Fredric PR 15.04 0.01.04 83.31
26 Niemi Vili RR 15.12 0.01.12 82.23
26 Gorokhov Sergey RasKu 15.12 0.01.12 82.23
28 Brickhill-Jones David RasKu 15.16 0.01.16 81.17
29 Hall Mathias Femman 15.24 0.01.24 80.12
30 Mattila Tuomas VeVe 15.36 0.01.36 78.76
31 Tommila Juha Hiisi 15.38 0.01.38 78.25
32 Sorsa Perttu Delta 15.45 0.01.45 77.33
33 Salmenoja Samuli MSParma 15.46 0.01.46 76.91
34 Laine Jarkko TP 15.54 0.01.54 75.93
35 Pohjala Johannes Hiisi 15.55 0.01.55 75.52
36 Hyyryläinen Juha AnttU 15.59 0.01.59 74.87
37 Heinonen Mikko KR 16.37 0.02.37 71.70
38 Mertanen Simo LappRi 16.49 0.02.49 70.53
39 Sirén Mikko AngA 17.02 0.03.02 69.32
Huikko Petteri VaajTe HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 13.58 0.00.00 93.78
2 Rantanen Merja Koovee 14.07 0.00.09 92.41
3 Harju Venla TP 14.29 0.00.31 89.72
4 Dambe Inga PR 14.34 0.00.36 88.85
5 Lindeqvist Katri PR 14.53 0.00.55 86.61
6 Hytönen Outi KangSK 15.10 0.01.12 84.65
6 Väänänen Mari KR 15.10 0.01.12 84.65
8 Mänkärlä Aino Lynx 15.11 0.01.13 83.88
9 Rantala Maria AngA 15.13 0.01.15 83.36
10 Kinni Saila TP 15.17 0.01.19 82.65
11 Åkerman Anu HS 15.26 0.01.28 81.52
12 Uotila Ulrika Koovee 15.27 0.01.29 81.09
12 Kuuselo Riina TP 15.27 0.01.29 81.09
14 Tarvonen Silja Kalske 15.31 0.01.33 80.08
15 Haajanen Sofia Pohjant 15.33 0.01.35 79.57
16 Paukkunen Sanna MSParma 15.40 0.01.42 78.65
17 Gunell Yvonne PIF 15.41 0.01.43 78.24
18 Lauronen Sirkka-Liisa AR 15.46 0.01.48 77.50
19 Taanila Marjo Koovee 15.47 0.01.49 77.09
20 Sianoja Maija MSParma 15.53 0.01.55 76.28
21 Teini Marika RaLu 16.04 0.02.06 75.08
22 Andelin Sanna LaTa 16.06 0.02.08 74.61
23 Rudnaya Anastasia Hiisi 16.15 0.02.17 73.60
24 Anttila Liisa Koovee 16.19 0.02.21 72.98
25 Mjösund Katja MSParma 16.27 0.02.29 72.08
25 Boström Matleena RR 16.27 0.02.29 72.08
27 Niittynen Miia Koovee 16.33 0.02.35 71.02
28 Joensuu Laura Pohjant 16.34 0.02.36 70.63
29 Parjanne Laura Delta 16.44 0.02.46 69.62
30 Rantanen Maaret JRV 16.46 0.02.48 69.17
31 Airila Marika KR 16.48 0.02.50 68.73
32 Munukka Ellu TP 16.53 0.02.55 68.08
32 Raitanen Hanna RR 16.53 0.02.55 68.08
34 Autio Päivi Hiisi 17.03 0.03.05 66.81
35 Luoma Katja KS 17.19 0.03.21 65.48
36 Heikkonen Anni RasKa 17.34 0.03.36 64.26
37 Kalliomaa Riikka VeVe 17.50 0.03.52 63.01
38 Nurmi Sanna AngA 18.02 0.04.04 62.02
Joensuu Marttiina Pohjant HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Toni VaajTe 12.31 0.00.00 81.45
2 Laukkarinen Jesse RR 12.49 0.00.18 79.23
3 Kymäläinen Severi TP 12.55 0.00.24 78.31
4 Suominen Miika RR 12.57 0.00.26 77.79
5 Segal Eran Koovee 13.05 0.00.34 76.69
6 Hämäläinen Sami MSParma 13.06 0.00.35 76.29
7 Mitt Raido HS 13.07 0.00.36 75.89
8 Huhtinen Mikko TuS 13.16 0.00.45 74.72
9 Arvola Miika Koovee 13.18 0.00.47 74.23
10 Huhtanen Pyry Koovee 13.45 0.01.14 71.51
11 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 13.47 0.01.16 71.05
12 Sundelin Peter Femman 13.50 0.01.19 70.50
13 Summanen Eetu RR 13.52 0.01.21 70.04
14 Linnainmaa Tero IkNV 13.56 0.01.25 69.42
15 Heiska Samu KauWi 13.57 0.01.26 69.04
16 Siikaluoma Martti VeVe 13.58 0.01.27 68.67
17 Mäkinen Tapani MU 14.01 0.01.30 68.14
18 Elo Markku LaJy 14.03 0.01.32 67.69
19 Kaskinen Kare UlvUra 14.07 0.01.36 67.09
20 Haajanen Erik Raseborg 14.12 0.01.41 66.41
21 Saikko Ville LappRi 14.15 0.01.44 65.90
22 Sinijärvi Markus Koovee 14.20 0.01.49 65.23
23 Leskinen Antti-Pekka Lynx 14.23 0.01.52 64.73
24 Linnainmaa Lauri Koovee 14.25 0.01.54 64.30
25 Sabo-Bar Guy Koovee 14.30 0.01.59 63.65
26 Simola Mikko Pohjant 14.41 0.02.10 62.58
27 Valkamo Santeri Koovee 14.46 0.02.15 61.96
28 Valkama Sami KauWi 14.57 0.02.26 60.93
29 Heikka Lauri HS 15.02 0.02.31 60.32
30 Kronberg Patrick Femman 15.05 0.02.34 59.85
31 Peltomäki Kalle SiikSi 15.07 0.02.36 59.46
32 Nuuttila Lauri RasKu 15.13 0.02.42 58.80
33 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 15.17 0.02.46 58.28
34 Uusivirta Risto RasTiimi 15.24 0.02.53 57.58
35 Ketonen Kleo Orient 17.23 0.04.52 50.78
Vainio Eero-Matti MSParma HYL -
Sund Otto Femman HYL -
Matikainen Janne RasKu HYL -
Hasu Topi Orient HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kannus Kristian KangSK 12.40 0.00.00 74.49
2 Valtonen Luukas HS 13.14 0.00.34 71.03
3 Jurvakainen Tuukka S-JKL 13.15 0.00.35 70.66
4 Kotro Tuomas SKVuoksi 13.39 0.00.59 68.33
5 Oksanen Tommi HS 13.42 0.01.02 67.81
6 Huhtinen Olli TuS 13.43 0.01.03 67.46
6 Anttolainen Aleksi LS-37 13.43 0.01.03 67.46
8 Viholainen Eeli S-JKL 13.46 0.01.06 66.69
9 Lund Matias Femman 13.56 0.01.16 65.63
10 Ahola Matias Navi 14.01 0.01.21 64.98
11 Kuukka Elias TP 14.06 0.01.26 64.34
12 Kirmula Miika AngA 14.14 0.01.34 63.49
13 Tuovinen Aleksi KuoSu 14.17 0.01.37 63.01
14 Stenberg Tuomo MSParma 14.19 0.01.39 62.61
15 Loukkalahti Otto Delta 14.27 0.01.47 61.78
16 Rantala Antti KangSK 14.30 0.01.50 61.32
17 Similä Lauri SKVuoksi 14.35 0.01.55 60.72
18 Lehtinen Niko AR 14.47 0.02.07 59.65
19 Räsänen Markus KuoSu 14.49 0.02.09 59.27
20 Kohvakka Heikki Kalske 14.51 0.02.11 58.89
21 Huusari Pauli LS-37 15.09 0.02.29 57.49
21 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.09 0.02.29 57.49
23 Sulkula Ilari S-JKL 15.21 0.02.41 56.27
24 Kukkonen Janne RasPi 15.25 0.02.45 55.79
24 Mäkipää Samuli UlvUra 15.25 0.02.45 55.79
26 Närvä Tomi Delta 15.34 0.02.54 54.78
27 Peltonen Topias IPR 15.37 0.02.57 54.38
28 Ojansivu Antti Koovee 15.44 0.03.04 53.74
29 Hänninen Jarkko Delta 16.00 0.03.20 52.62
30 Niinimäki Joonas Lynx 16.08 0.03.28 51.96
30 Tanskanen Lassi KangSK 16.08 0.03.28 51.96
32 Lammi Pekka HS 16.53 0.04.13 49.22
Virkki Vili HlS HYL -
Vesanto Anssi EsSu HYL -
Vanhanen Konsta Pohjant HYL -
Uitto Jussi RasKu HYL -
Tupitsa Juuso HS HYL -
Sainio Santeri KangSK HYL -
Nenonen Lauri SKVuoksi HYL -
Kujanpää Jermu Lynx HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Aleksi TP 11.46 0.00.00 64.55
2 Silvennoinen Santeri KR 11.57 0.00.11 63.32
3 Raitanen Topi TVV 12.05 0.00.19 62.38
4 Talvinen Arto MSParma 12.21 0.00.35 60.80
5 Syrjäläinen Arttu HS 12.26 0.00.40 60.15
6 Ahola Topias Navi 12.35 0.00.49 59.20
7 Sundman Edvard Delta 12.39 0.00.53 58.66
8 Ahola Joonas Navi 12.47 0.01.01 57.82
9 Saleva Eero TVV 12.57 0.01.11 56.85
10 Ihalainen Jesse Navi 13.02 0.01.16 56.26
11 Irtola Miika KS 13.03 0.01.17 55.97
12 Lampinen Ville HS 13.05 0.01.19 55.60
13 Leino Akseli RR 13.07 0.01.21 55.24
14 Sulkula Anton S-JKL 13.23 0.01.37 53.92
15 Huotari Lauri LS-37 13.34 0.01.48 52.97
15 Roininen Lauri HS 13.34 0.01.48 52.97
17 Laitinen Justus Koovee 13.38 0.01.52 52.29
17 Kangas Veli HS 13.38 0.01.52 52.29
19 Harju Jussi TP 13.43 0.01.57 51.54
20 Suominen Eemeli Delta 13.46 0.02.00 51.14
20 Koskinen Samuli TuS 13.46 0.02.00 51.14
22 Saikko Antti LappRi 13.54 0.02.08 50.23
23 Koskinen Miika RR 13.56 0.02.10 49.90
24 Pietikäinen Sauli KS 14.04 0.02.18 49.22
25 Paloposki Pyry-Santeri HlS 14.14 0.02.28 48.44
26 Koivumäki Jarkko RasKa 14.25 0.02.39 47.62
27 Sainio Antti TVV 14.39 0.02.53 46.66
28 Kommio Jere HlS 14.45 0.02.59 46.15
29 Jern Jonas Femman 15.05 0.03.19 44.94
30 Schroderus Samuli Pohjant 15.09 0.03.23 44.55
31 Juhala Riku Hiisi 15.24 0.03.38 43.63
32 Herttuainen Niko RaKaS 15.40 0.03.54 42.70
33 Loukkalahti Vilho Delta 15.49 0.04.03 42.11
34 Mäkelä Antti RasKa 16.11 0.04.25 40.98
35 Pöyhönen Petja LLL 16.38 0.04.52 39.69
36 Kaksonen Tero YKV 18.41 0.06.55 35.18
Sopo Aleksi KuoSu HYL -
Kuukka Anton TP HYL -
Huostila Anssi LamSä HYL -
Arvola Markus Koovee HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaskinen Mira UlvUra 13.40 0.00.00 83.63
2 Viberg Tuulia MSParma 13.42 0.00.02 83.04
3 Anttonen Sari KeuKi 14.20 0.00.40 78.99
4 Rahko Saana-Maria Pohjant 14.25 0.00.45 78.16
5 Kanko Miina Koovee 14.26 0.00.46 77.70
5 Nurmi Kirsi VaaSu 14.26 0.00.46 77.70
7 Istolahti Tiia MSParma 14.30 0.00.50 76.61
8 Honkanen Miitu KuoSu 15.18 0.01.38 72.25
9 Skogvik Ida-Marie Kronan 15.29 0.01.49 71.05
10 Mattila Milla HS 15.47 0.02.07 69.36
11 Lönnberg Frida PIF 15.48 0.02.08 68.95
12 Kauppila Sanna VeVe 15.53 0.02.13 68.25
13 Juga Laura KeU 16.04 0.02.24 67.14
14 Kyrölä Sonja TP 16.07 0.02.27 66.60
15 Järveläinen Julia Femman 16.12 0.02.32 65.92
16 Jurvakainen Vuokko S-JKL 16.40 0.03.00 63.76
17 Minkkinen Sanna RR 16.50 0.03.10 62.81
18 Laitinen Anna RaLu 16.51 0.03.11 62.43
18 Saarimäki Milla AngA 16.51 0.03.11 62.43
20 Kosola Elli Pohjant 16.57 0.03.17 61.43
21 Kanko Natalia Koovee 17.00 0.03.20 60.93
22 Valkonen Outi Kalske 17.10 0.03.30 60.03
23 Papinsaari Niina KangSK 17.34 0.03.54 58.35
24 Rantanen Reeta MSParma 17.56 0.04.16 56.86
25 Lampinen Kristiina HS 18.05 0.04.25 56.09
26 Ojala Annukka KEV 18.38 0.04.58 54.15
27 Jakobsson Laura EsSu 18.40 0.05.00 53.77
28 Hasu Emmi Orient 18.45 0.05.05 53.24
29 Moilanen Anna KaSu 19.19 0.05.39 51.40
Närhi Anna Delta HYL -
Liukkonen Sonja Delta HYL -
Kirvesmies Tytti LS-37 HYL -
Diaz Emmi HlS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 14.26 0.00.00 76.79
2 Skog Henna Koovee 14.40 0.00.14 75.27
3 Hulkkonen Johanna Pihkan 15.01 0.00.35 73.23
4 Saarinen Henna Koovee 15.03 0.00.37 72.79
5 Harju Suvi TP 15.10 0.00.44 71.95
6 Mäkinen Elisa MU 15.11 0.00.45 71.59
7 Annila Silja RaLu 15.14 0.00.48 71.07
8 Kymäläinen Sanni TP 15.19 0.00.53 70.41
9 Kivelä Sanni AngA 15.20 0.00.54 70.05
10 Savolainen Iida KangSK 15.24 0.00.58 69.47
11 Saarela Ruska KoS 15.35 0.01.09 68.38
12 Lehtinen Ilona RR 15.36 0.01.10 68.04
13 Valkonen Oona Kalske 15.51 0.01.25 66.70
14 Höstman Victoria Malax 16.02 0.01.36 65.67
15 Pajunen Jenna Navi 16.20 0.01.54 64.20
16 Kuusela Tuija KanSu 16.23 0.01.57 63.74
16 Koskinen Salla TuS 16.23 0.01.57 63.74
18 Suhonen Anniina KuoSu 16.25 0.01.59 63.09
19 Forsell Susanna Raseborg 16.26 0.02.00 62.77
20 Bergman Marjo OH 16.29 0.02.03 62.32
21 Laukkarinen Jenna TVV 16.44 0.02.18 61.14
22 Jakobsson Laura RasKa 16.54 0.02.28 60.28
22 Silvonen Vilmalotta SKVuoksi 16.54 0.02.28 60.28
22 von Frenckell Johanna Raseborg 16.54 0.02.28 60.28
25 Lammi Elina HS 17.07 0.02.41 58.77
26 Peltomäki Elli RasKa 17.08 0.02.42 58.47
27 Haataja Iida OH 17.23 0.02.57 57.38
28 Nurmi Ella VaaSu 17.28 0.03.02 56.86
29 Mänttäri Emilia KuoSu 17.45 0.03.19 55.71
30 Ylikangas Tiia RasKu 17.47 0.03.21 55.37
31 Turunen Maaret RR 17.48 0.03.22 55.08
32 Jalanto Essi KangSK 18.13 0.03.47 53.58
33 Jylänki Pinja Delta 18.38 0.04.12 52.16
34 Suominen Marika RR 18.58 0.04.32 51.02
35 Räisänen Mira SalRe 19.24 0.04.58 49.66
Kottonen Annika Lynx HYL -
Kattilakoski Aino KoS HYL -
Karvonen Sara Lynx HYL -
Haavisto Emmi TuS HYL -
Gustafsson Jannina TVV HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Pihla HS 12.32 0.00.00 69.79
2 Haataja Anna OH 13.12 0.00.40 66.01
3 Heittola Suvi RasKu 13.43 0.01.11 63.28
4 Reiman Anni AngA 13.44 0.01.12 62.96
5 Lohikainen Milla RaVa 13.55 0.01.23 61.89
6 Heikkilä Venla MU 13.56 0.01.24 61.57
7 Uusitalo Amanda Koovee 14.00 0.01.28 61.04
8 Österman Lilja TuS 14.14 0.01.42 59.80
9 Tolonen Annabella RR 14.24 0.01.52 58.87
10 Isolähteenmäki Pia RasKa 14.28 0.01.56 58.37
11 Hasu Outi Orient 14.31 0.01.59 57.94
12 Emaldynova Lilia AngA 14.32 0.02.00 57.64
13 Matilainen Helena HS 14.33 0.02.01 57.34
14 Lövdal Elin Femman 14.42 0.02.10 56.53
15 Aho Petra Navi 14.48 0.02.16 55.92
16 Saarijärvi Salla TP 14.57 0.02.25 55.13
16 Huttunen Petra Koovee 14.57 0.02.25 55.13
18 Rautasalo Essi KR 15.01 0.02.29 54.44
19 Haapakoski Tiina RasKa 15.05 0.02.33 53.98
20 Valkonen Viivi Kalske 15.06 0.02.34 53.69
21 Lampinen Kiia MU 15.07 0.02.35 53.41
22 Mäkipää Anni-Kaisa UlvUra 15.11 0.02.39 52.96
23 Reunanen Anna-Reetta TP 15.23 0.02.51 52.05
24 Räisänen Noora SalRe 15.26 0.02.54 51.66
25 Rajamäki Netta KangSK 15.34 0.03.02 51.00
26 Sinisalo Laura MU 16.13 0.03.41 48.75
27 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 17.00 0.04.28 46.31
28 Viilo Johanna TP 17.11 0.04.39 45.62
29 Schoultz von Katja OK77 17.34 0.05.02 44.43
30 Ray Jenny OK77 17.46 0.05.14 43.74
31 Väisänen Essi SKVuoksi 17.51 0.05.19 43.35
32 Kontoniemi Maria TP 17.55 0.05.23 43.00
33 Järvinen Jonna KangSK 18.35 0.06.03 41.28
Väyrynen Aino KyS HYL -
Rantanen Emilia MSParma HYL -
Moser Tanja TP HYL -
Kirvesmies Lotta LS-37 HYL -
Jylhä Henna KoS HYL -
Immonen Elina RaVa HYL -
Hulkkonen Niina Pihkan HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Petri LapVi 14.32 0.00.00 91.01
2 Hölsö Mikko YKV 15.07 0.00.35 87.05
3 Reitti Mikko Orient 15.29 0.00.57 84.54
4 Mamia Tero Koovee 16.10 0.01.38 80.55
5 Nurminen Ilkka HS 16.11 0.01.39 80.04
6 Lauronen Petteri Lynx 16.41 0.02.09 77.23
7 Lindell Niklas Brahe 16.59 0.02.27 75.46
8 Saarilaakso Miko LappRi 17.05 0.02.33 74.62
9 Pulli Veli-Matti RaVa 17.30 0.02.58 72.45
10 Junttila Tero AnttU 17.52 0.03.20 70.59
11 Kallikari Tommi MSParma 18.05 0.03.33 69.36
12 Kaunismäki Jyrki RaLu 18.11 0.03.39 68.60
13 Salo Markus PunKu 18.25 0.03.53 67.36
14 Isoherranen Sami OK77 18.28 0.03.56 66.81
15 Määttä Mikko MSParma 18.56 0.04.24 64.80
16 Hytönen Harri Delta 19.05 0.04.33 63.93
17 Pohjola Pasi Lynx 19.11 0.04.39 63.24
18 Väisänen Mikko AnttU 19.12 0.04.40 62.83
19 Rintala Veli-Matti MSParma 19.15 0.04.43 62.31
20 Lehtonen Tero SuSi 19.20 0.04.48 61.69
21 Mäkelä Jussi PIF 19.24 0.04.52 61.13
22 Tolkki Lauri TarpSu 20.14 0.05.42 58.27
23 Halttunen Teemu TuVi 20.27 0.05.55 57.32
24 Lauren Max PIF 23.14 0.08.42 50.16
25 Kuusivaara Janne EsAk 23.28 0.08.56 49.37
26 Myllymäki Jyri VetU 24.42 0.10.10 46.63
27 Perä Tapio RR 24.57 0.10.25 45.88
28 Maasilta Tommi RaVa 25.55 0.11.23 43.91
29 Hämäläinen Petri Pihkan 27.52 0.13.20 40.59
Kettunen Heikki VaajTe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Mikael Orient 13.24 0.00.00 80.43
2 Erkkilä Jukka RR 13.26 0.00.02 79.82
3 Nymalm Sören PIF 13.28 0.00.04 79.21
4 Cederberg Kenneth PIF 13.36 0.00.12 78.02
5 Lapila Pekka MSParma 13.43 0.00.19 76.95
6 Haikonen Risto AnttU 13.54 0.00.30 75.54
7 Mattila Olli MSParma 14.03 0.00.39 74.33
8 Pulli Antero RR 14.04 0.00.40 73.85
9 Ahola Mika Navi 14.07 0.00.43 73.19
10 Väisänen Marko RR 14.19 0.00.55 71.78
11 Loukkalahti Marko Delta 14.20 0.00.56 71.31
12 Pavilainen Alexei HlS 14.24 0.01.00 70.59
13 Emaldinov Yuri AngA 14.25 0.01.01 70.12
14 Märkälä Janne TP 14.34 0.01.10 69.02
14 Suominen Manne Delta 14.34 0.01.10 69.02
16 Laitamäki Jari Delta 14.41 0.01.17 67.71
17 Heikkilä Ossi S-JKL 14.53 0.01.29 66.43
18 Virtanen Antti HlS 14.57 0.01.33 65.76
19 Lahtinen Terho EsSu 15.06 0.01.42 64.73
20 Ylikangas Esko RasKu 15.09 0.01.45 64.15
21 Aumo Jussi MSParma 15.13 0.01.49 63.50
22 Vainionpää Matti RasKu 15.30 0.02.06 61.98
23 Taskila Sakari LeSi 15.31 0.02.07 61.56
24 Koski Timo Koovee 15.39 0.02.15 60.68
25 Vuorenpää Asmo LaJy 15.52 0.02.28 59.50
26 Lindfors Max SV 15.57 0.02.33 58.84
27 Viitasaari Tommi KoS 16.00 0.02.36 58.30
28 Haaramo Panu EsSu 16.36 0.03.12 55.86
29 Kallioniemi Janne RaLu 16.38 0.03.14 55.41
Suominen Juha-Matti LaJy HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Similä Juha SKVuoksi 13.35 0.00.00 72.53
2 Kotro Petri KS 13.40 0.00.05 71.70
3 Yliluikki Matti SuSi 13.49 0.00.14 70.54
4 Reiman Jarmo AngA 13.52 0.00.17 69.90
5 Kurki Esa RasKu 14.14 0.00.39 67.73
6 Noponen Pekka S-JKL 14.16 0.00.41 67.20
7 Jaakkola Jari MaMa 14.43 0.01.08 64.79
8 Ojanen Tuomas HS 14.44 0.01.09 64.36
9 Laaksonen Petri TuS 14.50 0.01.15 63.57
10 Pallaspuro Pekka Delta 14.51 0.01.16 63.14
11 Viitasaari Sauli KoS 15.07 0.01.32 61.68
12 Oksanen Teijo HS 15.15 0.01.40 60.79
13 Kauria Juha ORa 15.20 0.01.45 60.12
13 Matilainen Kari HS 15.20 0.01.45 60.12
15 Rantanen Reima MSParma 15.34 0.01.59 58.54
16 Elo Jussi LaJy 15.44 0.02.09 57.58
17 Mättölä Ali EsSu 15.48 0.02.13 57.01
18 Tuomisto Juha VaaSu 16.23 0.02.48 54.66
19 Kujansuu Eero MSParma 16.28 0.02.53 54.06
20 Mäkipää Kalevi UlvUra 16.36 0.03.01 53.31
21 Nyman Jörgen Raseborg 16.48 0.03.13 52.36
22 Harju Juha-Pekka TP 17.13 0.03.38 50.78
23 Mänty Markku TuMe 17.24 0.03.49 49.95
24 Nurmi Veli-Pekka AngA 17.34 0.03.59 49.17
25 Lindholm Jari OK77 17.40 0.04.05 48.59
26 Takaoja Vesa ORa 18.43 0.05.08 45.59
27 Kälviäinen Sami HS 21.31 0.07.56 39.41
28 Huostila Markku LamSä 21.59 0.08.24 38.33
Pirilä Erkki LaJy HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Timo Hiisi 13.22 0.00.00 64.97
2 Routsi Jyrki Hiisi 13.43 0.00.21 62.99
3 Vuorinen Pekka Orient 13.44 0.00.22 62.58
4 Jetsonen Juhani KuoSu 14.24 0.01.02 59.38
5 Löfroth Tommy Malax 14.29 0.01.07 58.72
6 Hämäläinen Markku RaVa 14.43 0.01.21 57.49
7 Heikkinen Jarmo HyRa 14.50 0.01.28 56.73
8 Enroth Ari RR 15.00 0.01.38 55.80
9 Vuorinen Petteri Hiisi 15.11 0.01.49 54.83
10 Lehtinen Jukka AR 15.30 0.02.08 53.42
11 Oikarinen Jarmo S-JKL 15.52 0.02.30 51.91
12 Lehto Kari TuMe 16.15 0.02.53 50.40
13 Laine Markku MU 16.18 0.02.56 49.97
14 Laiho Hannu RaVa 16.27 0.03.05 49.25
15 Uusikartano Simo TuMe 17.09 0.03.47 46.97
16 Liukkonen Juha Delta 17.22 0.04.00 46.13
17 Vuorio Kari RR 17.44 0.04.22 44.92
18 Järvinen Jari HlT 18.19 0.04.57 43.25
19 Fogelholm Mikael KeU 18.27 0.05.05 42.69
20 Rooni Rein Hiisi 18.37 0.05.15 42.07
21 Arki Hannu TuMe 19.11 0.05.49 40.59
22 Ojapalo Ilkka RR 19.30 0.06.08 39.70
23 Lampinen Raino HS 20.25 0.07.03 37.70
24 Parnetti Roy HyRa 21.25 0.08.03 35.73
25 Molnar Geza LS-37 21.42 0.08.20 35.05
26 Jokinen Seppo VaHa 22.21 0.08.59 33.83
Virtala Arto LaJy HYL -
Kauppinen Tuomo HyRa HYL -
Ahonen Pekka TP HYL -
Autio Ossi HyRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 14.37 0.00.00 61.03
2 Kurppa Hannu SKVuoksi 14.42 0.00.05 60.37
3 Lehto Jarmo VeVe 14.46 0.00.09 59.79
4 Saarimäki Ilkka AngA 15.02 0.00.25 58.42
5 Bäckman Kaj Orient 15.16 0.00.39 57.23
6 Pietikäinen Markku JoKu 15.19 0.00.42 56.74
7 Kronholm Peter Brahe 15.50 0.01.13 54.60
8 Nyystilä Jukka LaihLu 16.14 0.01.37 52.97
9 Malinen Jouko HS 16.26 0.01.49 52.04
10 Valtanen Simo HinnYr 16.30 0.01.53 51.55
11 Töyrylä Teuvo VeVe 16.32 0.01.55 51.17
12 Tervo Vesa RR 16.37 0.02.00 50.63
13 Tikkanen Tapio LamSä 16.41 0.02.04 50.15
14 Helkkula Rauli TuMe 16.54 0.02.17 49.24
14 Laukka John RaVa 16.54 0.02.17 49.24
16 Kotilainen Matti LS-37 17.39 0.03.02 46.62
17 Korpijärvi Asko KannUra 17.41 0.03.04 46.27
18 Tervo Arhi ONMKY 17.52 0.03.15 45.54
19 Valkonen Pekka Kalske 18.10 0.03.33 44.53
20 Ahlroth Timo TurSa 18.31 0.03.54 43.44
21 Juutilainen Anssi SKVuoksi 19.13 0.04.36 41.62
22 Andersson Bror PIF 19.46 0.05.09 40.23
23 Antell Kai KeU 20.55 0.06.18 37.80
24 Laaksonen Lasse SuSi 22.21 0.07.44 35.17
25 Kallio Risto AngA 23.07 0.08.30 33.80
26 Saarela Esa KoS 26.53 0.12.16 28.89
27 Höglund Risto ORa 28.38 0.14.01 26.97
Keltamäki Seppo YSR HYL -
Hintukainen Keijo TuS HYL -
Kurittu Lassi S-JKL KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOCAsik 15.05 0.00.00 59.97
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 15.06 0.00.01 59.59
3 Mäkelä Martti SOCAsik 15.46 0.00.41 56.78
4 Kerkola Pekka TP 15.54 0.00.49 56.01
5 Salminen Esko SuSi 15.57 0.00.52 55.54
6 Nippala Juhani Jyry 16.37 0.01.32 53.03
7 Björklund Håkan Falken 16.45 0.01.40 52.33
8 Pietilä Pekka KangSK 16.53 0.01.48 51.64
9 Sane Kari HS 16.55 0.01.50 51.26
10 Savonen Esko HlS 16.57 0.01.52 50.88
11 Turku Vesa HS 17.05 0.02.00 50.21
12 Virtanen Juhani LHR 17.38 0.02.33 48.38
13 Salmenoja Pertti HirvHe 17.39 0.02.34 48.07
14 Peltola Oke TuS 17.48 0.02.43 47.40
15 Mannonen Mikko TuS 17.51 0.02.46 47.01
16 Väätäinen Seppo EsSu 18.01 0.02.56 46.31
17 Venho Kari MaMa 18.10 0.03.05 45.67
18 Hongell Harri KoS 18.47 0.03.42 43.92
19 Alilonttinen Martti MSParma 18.53 0.03.48 43.44
20 Leino Tapio HS 18.54 0.03.49 43.16
21 Muukkonen Pekka KeU 19.03 0.03.58 42.57
22 Tarvainen Juhani PiTa 19.08 0.04.03 42.14
23 Päivänranta Pertti SKVuoksi 19.19 0.04.14 41.50
24 Pajala Tauno EsSu 20.04 0.04.59 39.71
25 Liljeström Åge HS 20.07 0.05.02 39.38
26 Vesalainen Markku AngA 20.40 0.05.35 38.11
27 Ovaska Ari EE 23.27 0.08.22 33.39
28 Mäkeläinen Tarmo MSParma 31.12 0.16.07 24.94
Rautanen Pauli JäPa HYL -
Hörkkö Jaakko MSParma HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Orpana Risto SOCAsik 12.02 0.00.00 55.75
2 Peltola Timo MSParma 12.04 0.00.02 55.30
3 Peltola Tuomo MSParma 12.28 0.00.26 53.25
4 Karvonen Raimo SuSi 12.32 0.00.30 52.69
4 Lehtinen Olli TuS 12.32 0.00.30 52.69
6 Paldanius Jorma TuS 12.35 0.00.33 51.93
7 Tammisaari Pentti HirvHe 12.57 0.00.55 50.19
8 Rusko Heikki VaajTe 13.03 0.01.01 49.54
9 Hyyryläinen Jorma Navi 13.04 0.01.02 49.21
10 Halkosaari Severi HimU 13.31 0.01.29 47.32
11 Rautarae Veikko HirvHe 13.33 0.01.31 46.95
12 Urhonen Seppo TuS 14.03 0.02.01 45.03
13 Inkinen Paavo Jyry 14.09 0.02.07 44.46
14 Sirola Risto KeU 14.11 0.02.09 44.12
15 Jokinen Juhani MaMa 14.29 0.02.27 42.96
16 Mäkinen Jaakko AngA 14.42 0.02.40 42.09
17 Ketamo Juhani SuSe 14.43 0.02.41 41.81
18 Hedenström Rauno MaMa 14.52 0.02.50 41.15
18 Grönroos Timo MSParma 14.52 0.02.50 41.15
20 Wessman Risto Delta 15.08 0.03.06 39.97
21 Rapakko Timo LHR 15.15 0.03.13 39.44
22 Liitiäinen Reijo AOK 15.33 0.03.31 38.45
23 Rönkkö Paavo EsSu 15.46 0.03.44 37.70
24 Kanerva Unto Jyry 15.50 0.03.48 37.33
25 Aunula Jukka Jyry 16.32 0.04.30 35.54
26 Kivistö Erkki Pihkan 16.49 0.04.47 34.73
27 Varjonen Antero RR 17.39 0.05.37 32.90
28 Backman Sven-Olof Falken 17.49 0.05.47 32.39
29 Kytöjoki Juhani Jyry 19.45 0.07.43 29.05
30 Koivula Keijo HyRa 23.11 0.11.09 24.59

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 12.05 0.00.00 49.12
2 Aronen Osmo RasKa 12.33 0.00.28 47.03
3 Lehkonen Reijo MaMa 13.22 0.01.17 43.91
4 Salmi Tarmo RaKaS 13.23 0.01.18 43.61
5 Viiri Jyrki HirvHe 13.35 0.01.30 42.72
6 Tuominen Niilo R-P 13.45 0.01.40 41.97
7 Karppinen Pentti RaVa 13.50 0.01.45 41.47
8 Salo Markku LS-37 14.05 0.02.00 40.50
9 Holmström Bengt KSF 14.10 0.02.05 40.03
10 Mattsson Per-Åke KSF 14.19 0.02.14 39.38
11 Hämäläinen Juhani ORa 14.29 0.02.24 38.70
12 Tamminen Heikki MaMa 14.39 0.02.34 38.04
13 Nurmo Heikki PunKu 15.02 0.02.57 36.85
14 Gunell Kurt Falken 15.11 0.03.06 36.27
15 Valkonen Taisto Hanka 15.24 0.03.19 35.54
16 Saario Pentti LoJa 16.14 0.04.09 33.51
17 Lainema Matti MSParma 16.28 0.04.23 32.84
18 Häkkinen Tapani IPR 16.43 0.04.38 32.15
19 Salmela Kosti PihtTu 17.38 0.05.33 30.29
20 Tamminen Antti AuVa 19.25 0.07.20 27.34
21 Avikainen Heino LS-37 19.41 0.07.36 26.80
22 Kemppainen Eero HS 22.05 0.10.00 23.74
23 Rantala Heikki EE 22.15 0.10.10 23.41
24 Vuorenpää Sulo UrjU 22.55 0.10.50 22.59
25 Mikkola Antti UrjU 31.34 0.19.29 16.29
Saario Seppo MSParma HYL -
Luukko Jukka LS-37 HYL -
Kuutti Jorma PertPe HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ikäheimonen Taru Lynx 14.30 0.00.00 87.96
2 Lakanen Reetta VeVe 15.24 0.00.54 82.23
3 Kulmala Päivi RR 15.34 0.01.04 80.76
4 Palomäki Sanna LapVi 15.41 0.01.11 79.58
5 Mattsson Ingela PIF 15.46 0.01.16 78.58
6 Malmi Päivi HS 16.04 0.01.34 76.55
7 Koski Hanna-Maija Koovee 16.44 0.02.14 72.96
8 Elovaara Heli AngA 17.05 0.02.35 70.93
9 Kangasaho Hanna Lynx 17.10 0.02.40 70.05
10 Grönholm Tiia SV 17.17 0.02.47 69.05
11 Tahvanainen Anu LS-37 17.19 0.02.49 68.39
12 Aumo Jeannette Orient 17.36 0.03.06 66.77
13 Francke Astra EsSu 17.40 0.03.10 66.01
14 Örn Outi KärKV 17.51 0.03.21 64.82
15 Pekkala Sini EsSu 18.01 0.03.31 63.71
16 Erola Petra HS 18.24 0.03.54 61.89
17 Louhisola Meri Lynx 18.39 0.04.09 60.57
18 Forsström Heidi Botnia 18.43 0.04.13 59.87
19 Erola Larissa HS 18.49 0.04.19 59.07
20 Ojala Leena RasKu 19.01 0.04.31 57.97
21 Mäki Nina JRV 19.07 0.04.37 57.19
Polso Anne VetU HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari TP 14.58 0.00.00 78.99
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 15.15 0.00.17 77.06
3 Toivonen Sirra KangSK 15.18 0.00.20 76.34
4 Dahlman Maarit RaVa 15.58 0.01.00 72.71
5 Nieminen Tuula RasKu 16.17 0.01.19 70.86
6 Roininen Anu JäPa 16.35 0.01.37 69.15
7 Halttunen Jonna Kalske 17.16 0.02.18 66.01
8 Rintanen Mari KangSK 17.20 0.02.22 65.34
9 Jussila Tiina TP 17.50 0.02.52 63.11
10 Borgenström Elina HyRa 18.37 0.03.39 60.08
11 Palmen Virpi EsSu 19.01 0.04.03 58.44
12 Havia-Kinnala Helena AngA 19.05 0.04.07 57.86
13 Rokka Susanna LHR 19.09 0.04.11 57.29
14 Ray Carola OK77 19.24 0.04.26 56.19
15 Eskolin Tatjana PIF 20.12 0.05.14 53.61
16 Reitmaa Outi Delta 20.17 0.05.19 53.04
17 Rantamäki Karin HS 20.57 0.05.59 51.02
18 Blomqvist Eija Femman 21.21 0.06.23 49.73
19 Hietanen Pia KS 21.53 0.06.55 48.19
20 Haavisto Lotta TuS 22.12 0.07.14 47.18
20 Koistinen Marjo EsSu 22.12 0.07.14 47.18
22 Oja Iina Pihkan 22.43 0.07.45 45.49
23 Lepo Tarja S-JKL 24.09 0.09.11 42.49
24 Hanhijärvi Leena EsAk 32.19 0.17.21 31.54
25 Simola Tarja LHR 33.55 0.18.57 29.84
Tervo-Rantakokko Tiina HS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 14.22 0.00.00 74.94
2 Vierikko Annamari HS 14.42 0.00.20 72.81
3 Orava Päivi RaVa 15.14 0.00.52 69.86
4 Ala-Kasari Outi RasKu 15.18 0.00.56 69.15
5 Remahl Virpi LS-37 15.48 0.01.26 66.57
6 Viilo Annika TP 16.11 0.01.49 64.61
7 Ritakallio Maarit Lynx 16.25 0.02.03 63.31
8 Kurri Leena Navi 16.30 0.02.08 62.61
9 Lankinen Pauliina HS 16.40 0.02.18 61.61
10 Matilainen Mirja HS 17.08 0.02.46 59.57
11 Katajamäki Tuija KauWi 17.52 0.03.30 56.78
12 Kekäläinen Kaija HS 18.03 0.03.41 55.86
13 Gustafsson Johanna RR 20.13 0.05.51 49.57
14 Raitanen Tuija TVV 20.48 0.06.26 47.88
15 Mäkelä Anja RiSu 20.49 0.06.27 47.54
16 Hakkarainen Riitta RaKaS 20.58 0.06.36 46.90
17 Kettunen Kristina RaHa 21.11 0.06.49 46.13
18 Huhtanen Meri TP 21.53 0.07.31 44.37
19 Mellin Ulla SuSi 22.22 0.08.00 43.14
20 Suhonen Sirpa KuoSu 22.40 0.08.18 42.29
21 Harju Ulla TP 23.17 0.08.55 40.90
22 Annila Heli Koovee 23.30 0.09.08 40.26
23 Klemelä Päivi LHR 23.36 0.09.14 39.83
24 Otsamo Riikka HS 24.12 0.09.50 38.58
25 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 24.30 0.10.08 37.86
26 Nyman Marianne Pihkan 33.34 0.19.12 27.45
Kauria Pirjo ORa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 14.53 0.00.00 66.78
2 Kottonen Annariitta Lynx 15.30 0.00.37 63.72
2 Linko Rita EsSu 15.30 0.00.37 63.72
4 Pelto-Huikko Anne Hiisi 15.35 0.00.42 62.58
5 Miettinen Jaana TuS 16.08 0.01.15 60.06
6 Montonen Outi LamSä 16.11 0.01.18 59.49
7 Oikarinen Sirkka S-JKL 16.34 0.01.41 57.74
8 Saarikoski Päivi Pihkan 16.50 0.01.57 56.46
9 Kankaanpää Tarja KauWi 18.21 0.03.28 51.45
10 Raatikainen Päivi LohiRa 18.25 0.03.32 50.93
11 Kivioja Pirjo SalVil 18.28 0.03.35 50.45
12 Linjama Mirja EsSu 18.33 0.03.40 49.89
13 Antikainen-Pauna Heli PIF 18.58 0.04.05 48.47
14 Airaksinen Merja KuoSu 19.07 0.04.14 47.76
15 Henriksson Ann-Catherine PIF 20.20 0.05.27 44.60
16 Jokinen Irma TurSa 20.39 0.05.46 43.62
17 Sarkki Sirkka KeU 20.42 0.05.49 43.21
18 Annila Päivi TP 21.16 0.06.23 41.77
19 Saarimäki Helena AngA 22.22 0.07.29 39.44
20 Leskinen Tiina Lynx 23.25 0.08.32 37.40
21 Toivonen Merja EE 25.15 0.10.22 34.44
22 Jetsonen Sari KuoSu 25.24 0.10.31 33.99
23 Tammisalo Netta KangSK 25.29 0.10.36 33.64
24 Litmanen-Peitsala Päivi HS 27.25 0.12.32 31.04
25 Lahtinen Terttu IHR 31.48 0.16.55 26.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko TuS 15.03 0.00.00 61.11
2 Toivonen Airi MSParma 15.09 0.00.06 60.33
3 Salmenoja Hely HirvHe 15.10 0.00.07 59.88
4 Björklund Gunilla Falken 15.11 0.00.08 59.44
5 Illaru Sinikka Delta 15.20 0.00.17 58.48
6 Pajunen Arja OrPo 16.01 0.00.58 55.63
7 Liimatainen Raili RiSu 16.03 0.01.00 55.15
8 Mikkolainen Mirja VaHa 16.28 0.01.25 53.41
9 Fred Bodil Femman 16.32 0.01.29 52.84
10 Laine Anneli RaVa 16.39 0.01.36 52.13
11 Siuko Anja SuSe 16.53 0.01.50 51.07
12 Moilanen Kirsti MaMa 16.56 0.01.53 50.58
12 Juura Maarit KanSu 16.56 0.01.53 50.58
14 Niemi Tuire TP 17.54 0.02.51 47.20
15 Ahlqvist Kristiina Raus 18.16 0.03.13 45.94
16 Ojapalo Anneli RR 20.02 0.04.59 41.60
17 Jumppanen Helena Pihkan 21.30 0.06.27 38.50
18 Bergström Anneli EsSu 22.17 0.07.14 36.89
19 Klemelä Marja-Leena LHR 22.58 0.07.55 35.54
20 Karvonen Pirjo SuSi 23.01 0.07.58 35.21
21 Suna Eija MSParma 23.05 0.08.02 34.86
22 Hyvönen Eija RasPi 24.26 0.09.23 32.70
23 Nurminen Arja VaHa 25.08 0.10.05 31.56
Ahonkivi Irma RasKa HYL -
Taimisto Sinikka MSParma KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 15.20 0.00.00 58.29
2 Andelin Tarja LaTa 15.35 0.00.15 56.90
3 Peltola Liisa MSParma 15.53 0.00.33 55.38
4 Suomalainen Marja LUS 16.05 0.00.45 54.25
5 Saari Irmeli HirvHe 16.22 0.01.02 52.88
6 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 17.11 0.01.51 49.96
7 Pått Saga Minken 17.41 0.02.21 48.15
8 Turku Kaija HS 18.11 0.02.51 46.44
9 Malmsten Beatrice Lynx 18.23 0.03.03 45.55
10 Tikka Eija RaKaS 18.51 0.03.31 44.04
11 Reinikainen Pirjo Jyry 19.19 0.03.59 42.62
12 Sundberg Liisa Lynx 19.29 0.04.09 41.89
13 Juvonen Marja RaKaS 19.30 0.04.10 41.49
14 Mononen Ritva HlS 20.27 0.05.07 39.22
15 Stoor Anne KoS 22.25 0.07.05 35.46
16 Dahlman Kaija RaVa 23.55 0.08.35 32.94
17 Savonen Leena HlS 26.57 0.11.37 28.97
18 Heimonen Arja Navi 27.16 0.11.56 28.38
19 Lindsten Ulla Lynx 29.00 0.13.40 26.44
20 Kastemaa Tuuli HirvHe 37.36 0.22.16 20.20

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 13.56 0.00.00 56.51
2 Eskola Pirkko Rasti88 15.08 0.01.12 51.38
3 Paatero Leena EsSu 16.10 0.02.14 47.49
4 Hurskainen Seija VaHa 16.11 0.02.15 46.83
5 Tanska Eeva RaHa 16.45 0.02.49 44.66
6 Muikku Rauni Navi 16.56 0.03.00 43.59
7 Salmela Juulia RiSu 17.53 0.03.57 40.73
8 Piiparinen Seija RasKa 18.10 0.04.14 39.55
9 Rahkasuo Kaarina Rasti88 18.40 0.04.44 37.96
10 Tulokas Tuula SuSi 20.21 0.06.25 34.34
11 Ohramaa Tuula Jyry 20.43 0.06.47 33.26
12 Latvasto Pirkko HS 22.04 0.08.08 30.78
Kuutti Kirsti PertPe HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 14.06 0.00.00 47.12
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 15.12 0.01.06 42.07
3 Pekkarinen Eila KeU 16.50 0.02.44 36.51
4 Vehmanen Marjatta KeU 20.03 0.05.57 29.41
Vauhkonen Marjatta EE HYL -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 85
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kari Tuomas AngA 13.01 0.00.00 87.19
2 Sorvisto Juha VaajTe 13.13 0.00.12 85.56
3 Mansner Victor SV 13.21 0.00.20 84.40
4 Mäkinen Vesa AngA 13.31 0.00.30 83.06
5 Hall Andreas Femman 13.37 0.00.36 82.16
5 Teittinen Panu KangSK 13.37 0.00.36 82.16
7 Parkkinen Jarno RR 13.40 0.00.39 81.26
8 Saramäki Niklas Lynx 13.44 0.00.43 80.57
9 Torrkulla Magnus Femman 13.46 0.00.45 80.08
10 Huttunen Esa Orient 13.49 0.00.48 79.50
11 Istolahti Tuomo YKV 13.53 0.00.52 78.83
12 Mähönen Timo KR 14.11 0.01.10 76.87
13 Glad Ville TuS 14.14 0.01.13 76.32
14 Niemi Pyry RR 14.21 0.01.20 75.42
15 Noponen Petri Delta 14.24 0.01.23 74.87
16 Mänkärlä Janne Lynx 14.26 0.01.25 74.42
17 Ekonoja Antti PelPo 14.27 0.01.26 74.05
18 Laine Tuomo Delta 14.28 0.01.27 73.69
19 Tuomaala Juuso IkNV 14.29 0.01.28 73.32
20 Rahko Sampo Pohjant 14.31 0.01.30 72.87
21 Uitto Ville RasKu 14.33 0.01.32 72.43
21 Hämäläinen Jani LS-37 14.33 0.01.32 72.43
23 Lassila Mikko HS 14.35 0.01.34 71.71
24 Sainio Santtu MU 14.38 0.01.37 71.19
25 Heinonen Jouni Koovee 14.39 0.01.38 70.83
26 Tammemäe Lauri Hiisi 14.40 0.01.39 70.47
27 Ahonen Jere KangSK 14.41 0.01.40 70.12
28 Sorsa Lauri KangSK 14.42 0.01.41 69.76
29 Joensuu Ari-Pekka LapVi 14.44 0.01.43 69.33
30 Väänänen Vesa-Ville Pohjant 14.49 0.01.48 68.66
31 Summanen Aapo VaajTe 14.54 0.01.53 68.01
32 Heiskanen Oskari KangSK 14.55 0.01.54 67.66
33 Erämaja Touko T. TuS 15.00 0.01.59 67.01
33 Tani Jukka KS 15.00 0.01.59 67.01
33 Tölli Tuomas LeSi 15.00 0.01.59 67.01
36 Kivelä Marko VetU 15.03 0.02.02 65.98
36 Myllymäki Tero VetU 15.03 0.02.02 65.98
38 Häkkinen Janne PelPo 15.05 0.02.04 65.30
39 Vuorinen Lauri VeVe 15.07 0.02.06 64.89
40 Blomster Daniel SV 15.12 0.02.11 64.27
41 Pikkarainen Toni HyRa 15.16 0.02.15 63.72
42 Ketolainen Juha-Ville VeVe 15.20 0.02.19 63.18
43 Niemi Kimmo HyRa 15.21 0.02.20 62.84
44 Moisander Olli Delta 15.23 0.02.22 62.45
45 Mikkola Timo TP 15.30 0.02.29 61.71
46 Kapiainen Tomi RaKaS 15.34 0.02.33 61.19
47 Kleemola Lauri Lynx 15.38 0.02.37 60.67
48 Paukkunen Petri MSParma 15.40 0.02.39 60.28
49 Taussi Ville LappRi 15.44 0.02.43 59.77
50 Kohvakka Ilkka KS 15.49 0.02.48 59.20
51 Lassila Juha VetU 15.50 0.02.49 58.88
52 Kauppi Ville LS-37 16.03 0.03.02 57.83
53 Hongell Timo KoS 16.05 0.03.04 57.46
54 Hämäläinen Asko KanKi 16.16 0.03.15 56.56
55 Saarinen Mikko KangSK 16.36 0.03.35 55.18
56 Korkeakangas Antti RaJu 16.50 0.03.49 54.18
57 Kemppainen Teemu KeU 16.52 0.03.51 53.83
58 Annila Petri Koovee 16.53 0.03.52 53.54
59 Kuutti Veli-Pekka PertPe 16.55 0.03.54 53.19
60 Raitoharju Matti RaLu 16.58 0.03.57 52.80
61 Hyvönen Sami RasPi 17.19 0.04.18 51.49
62 Löfroos Andreas Raseborg 17.27 0.04.26 50.87
63 Mikkola Jyrki KanSu 17.39 0.04.38 50.06
64 Heikkilä Vesa MSParma 17.40 0.04.39 49.79
65 Mikkola Ilkka Hiisi 17.58 0.04.57 48.73
66 Truhponen Mikko SaPu 17.59 0.04.58 48.46
67 Koivusalo Riku RasKa 18.22 0.05.21 47.23
68 Peltonen Elias IPR 18.25 0.05.24 46.88
69 Tarkia Miikka TuS 18.39 0.05.38 46.07
70 Sabel Mikko HlS 19.05 0.06.04 44.82
71 Lahti Aki IHR 19.06 0.06.05 44.56
72 Mattila Mikael ViRuS 19.24 0.06.23 43.67
Hramov Andrei Hiisi HYL -
Väisänen Patrik AnttU HYL -
Ahlqvist Lars-Johan Orient HYL -
Hakala Antti KauWi HYL -
Vapa Mikko OH HYL -
Vapa Marko OH HYL -
Sipilä Jari PelPo HYL -
Rajaniemi Juho TuS HYL -
Lassila Jussi PiTa HYL -
Laiho Aapo VeVe HYL -
Kokkila Ville EsSu HYL -
Kaunisto Antti TP HYL -
Juura Elmeri KanSu HYL -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 87
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 11.22 0.00.00 91.95
2 Vainio Antti MSParma 11.32 0.00.10 90.31
3 Pajunen Jere KR 12.03 0.00.41 86.13
3 Kivelä Matti Delta 12.03 0.00.41 86.13
5 Mutka Manu TuMe 12.07 0.00.45 85.06
6 Väisänen Henrik Hiisi 12.10 0.00.48 84.41
7 Hyvönen Pekka AngA 12.21 0.00.59 82.86
8 Anttonen Antti VaajTe 12.24 0.01.02 82.23
8 Liukkonen Matti RR 12.24 0.01.02 82.23
10 Oikarinen Lauri S-JKL 12.27 0.01.05 81.32
10 Metsälä Tuomas Lynx 12.27 0.01.05 81.32
12 Lassila Ari-Pekka VetU 12.28 0.01.06 80.62
12 Metsälä Juuso KR 12.28 0.01.06 80.62
12 Kautto Lasse VaajTe 12.28 0.01.06 80.62
15 Sychev Maxim Hiisi 12.29 0.01.07 79.64
16 Liuha Jarkko VeVe 12.30 0.01.08 79.24
17 Pantsar Taneli PelPo 12.31 0.01.09 78.85
18 Fabritius Mikael Orient 12.32 0.01.10 78.45
18 Pukema Hannu-Pekka KR 12.32 0.01.10 78.45
20 Mattila Tomi MSParma 12.37 0.01.15 77.35
21 Leskinen Aapo Lynx 12.40 0.01.18 76.76
22 Mikkolainen Juha VaHa 12.41 0.01.19 76.37
23 Zaslonkin Petr Hiisi 12.44 0.01.22 75.79
23 Bäckman Johan Orient 12.44 0.01.22 75.79
23 Nissinen Jani Hiisi 12.44 0.01.22 75.79
26 Lindberg Aapo RR 12.50 0.01.28 74.34
26 Saarinen Jarkko Delta 12.50 0.01.28 74.34
28 Leskinen Aleksi Lynx 12.52 0.01.30 73.58
29 Tcherbakov Alex AngA 12.54 0.01.32 73.11
30 Tammemäe Timmo HS 13.01 0.01.39 72.18
31 Fröberg Robin PIF 13.03 0.01.41 71.71
32 Westerlund Juho Koovee 13.16 0.01.54 70.27
33 Pakkala Erno HyRa 13.17 0.01.55 69.90
33 Malygin Alexander TuS 13.17 0.01.55 69.90
35 Kärkkäinen Matti VaajTe 13.18 0.01.56 69.27
36 Hellsten Juha MSParma 13.26 0.02.04 68.31
37 Luoma Ville Delta 13.28 0.02.06 67.87
38 Toivio Heikki Delta 13.30 0.02.08 67.43
39 Suonpää Olli MSParma 13.31 0.02.09 67.08
40 Asikainen Saku Hiisi 13.37 0.02.15 66.32
41 Mäkinen Lauri MU 13.38 0.02.16 65.97
42 Manninen Heikki AnttU 13.40 0.02.18 65.54
43 Taussi Jussi LappRi 13.41 0.02.19 65.19
44 Iivari Antti RasKu 13.44 0.02.22 64.69
45 Ståhl Markus SV 13.46 0.02.24 64.27
45 Aho-Mantila Jaakko HS 13.46 0.02.24 64.27
47 Örn Antti MU 13.49 0.02.27 63.51
48 Ylitalo Aki HauSi 13.50 0.02.28 63.17
49 Maajärvi Matti LappRi 13.53 0.02.31 62.68
50 Tölli Marko S-JKL 13.59 0.02.37 61.97
51 Matilainen Juha LS-37 14.05 0.02.43 61.27
52 Ranki Arto AngA 14.09 0.02.47 60.73
53 Pohjola Lauri S-JKL 14.10 0.02.48 60.40
54 Tamminen Jani TuS 14.11 0.02.49 60.07
55 Söderström Peter Raseborg 14.15 0.02.53 59.53
55 Ojapalo Joona RR 14.15 0.02.53 59.53
57 Jern Jens Femman 14.16 0.02.54 58.95
58 Aaltonen Vesa Brahe 14.21 0.02.59 58.35
59 Sabel Ville Hiisi 14.27 0.03.05 57.70
60 Mikander Christopher Orient 14.30 0.03.08 57.25
61 Manninen Kalle AnttU 14.38 0.03.16 56.48
62 Yrjä Aki PertPe 14.41 0.03.19 56.04
63 Korpi Eero KauWi 14.47 0.03.25 55.41
64 Kauppi Mikael RaLu 14.49 0.03.27 55.04
65 Janlöv Matti SV 14.51 0.03.29 54.67
66 Kujanpää Juuso Lynx 14.57 0.03.35 54.06
67 Ylis-Junttila Vesa HlS 14.58 0.03.36 53.76
68 Ilmarinen Markus Delta 15.14 0.03.52 52.58
69 Partanen Juho S-JKL 15.18 0.03.56 52.11
70 Keskitalo Tapio KanSu 15.23 0.04.01 51.59
71 Turunen Markus RR 15.35 0.04.13 50.69
72 Rantala Jyri Koovee 15.37 0.04.15 50.35
73 Forsström Benny Raseborg 15.55 0.04.33 49.17
74 Ruokolainen Mikko OK77 16.03 0.04.41 48.54
75 Oikarinen Markku S-JKL 16.06 0.04.44 48.16
76 Lehtola Hannu KanKi 16.12 0.04.50 47.64
77 Koivuniemi Antti MSParma 16.24 0.05.02 46.84
78 Kivelä Tuomo KangSK 16.47 0.05.25 45.55
79 Raute Kaj SuSi 17.20 0.05.58 43.89
Varis Kari KR HYL -
Ernamo Jussi HS HYL -
Väisänen Tero LappRi HYL -
Erämaja Antti Koovee HYL -
Forsström Ville Raseborg HYL -
Kinni Juho TP HYL -
Kujala Rainer Lynx HYL -
Taanila Henri IkNV HYL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 77
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wennman Heini Pohjant 15.18 0.00.00 79.42
2 Patana Jenny Delta 15.22 0.00.04 78.77
3 Saarimäki Heini AngA 15.27 0.00.09 78.03
4 Nurmela Maiju OKLinné 15.51 0.00.33 75.76
5 Rodionova Katja PIF 15.52 0.00.34 75.38
6 Gurtchenkova Natalia NOK 16.06 0.00.48 73.99
7 Murtola Elisa VeVe 16.10 0.00.52 73.38
8 Laine Maria TP 16.18 0.01.00 72.49
9 Ahonen Laura KangSK 16.21 0.01.03 71.97
10 Uotila Erika Koovee 16.34 0.01.16 70.74
10 Tammemäe Piibe HS 16.34 0.01.16 70.74
12 Ryyppö Minna HS 16.37 0.01.19 69.95
13 Moisander Suvi Lynx 16.53 0.01.35 68.56
13 Juga Emma Lynx 16.53 0.01.35 68.56
15 Ojapalo Anna Lynx 16.54 0.01.36 67.93
15 Pulli Liisa TP 16.54 0.01.36 67.93
17 Kangasaho Essi Delta 16.59 0.01.41 67.03
18 Honkimaa Anni EsSu 17.00 0.01.42 66.68
19 Räty Elina Delta 17.03 0.01.45 66.21
19 Kukkonen Saara RR 17.03 0.01.45 66.21
21 Fincke Matleena AngA 17.04 0.01.46 65.58
22 Nurmela Sari VeVe 17.05 0.01.47 65.23
23 Ekonoja Linda Botnia 17.29 0.02.11 63.47
24 Sivén Hanna ÄhtU 17.33 0.02.15 62.95
25 Saarinen Minna Koovee 17.34 0.02.16 62.62
26 Lepola Sanni Orient 17.37 0.02.19 62.17
26 Lähdekorpi Emma Nydalen 17.37 0.02.19 62.17
28 Uhotoinen Anu Delta 17.40 0.02.22 61.45
29 Routsi Anastasia Hiisi 18.03 0.02.45 59.88
30 Ruhanen Hanna HS 18.20 0.03.02 58.69
31 Salmi Maria LappRi 18.23 0.03.05 58.27
31 Khismatullina Veronika LaTa 18.23 0.03.05 58.27
33 Mikkolainen Päivi VaHa 18.28 0.03.10 57.49
34 Linjama Leena EsSu 18.31 0.03.13 57.08
35 Kärki Kukka-Maaria ORa 18.33 0.03.15 56.72
36 Mikkola Jenni Hiisi 18.39 0.03.21 56.15
37 Juvonen Matleena RaKaS 18.40 0.03.22 55.85
38 Keltamäki Tiia HS 18.41 0.03.23 55.54
39 Hyyryläinen Laura AnttU 18.44 0.03.26 55.14
40 Roine Seidi EsSu 18.45 0.03.27 54.83
41 Laine Sanna MSParma 18.59 0.03.41 53.90
42 Suomalainen Sari LeSi 19.16 0.03.58 52.86
43 Kohonen Maiju KanKi 19.17 0.03.59 52.57
43 Hongell Mia-Riitta KoS 19.17 0.03.59 52.57
45 Repo Marja-Terttu ORa 19.21 0.04.03 51.89
46 Raitoharju Jenni RaLu 19.23 0.04.05 51.55
46 Liukkonen Sara RR 19.23 0.04.05 51.55
48 Ruokolainen Miina OK77 19.29 0.04.11 50.80
49 Sabel Jenni Hiisi 19.41 0.04.23 50.04
49 Kihlström Tiina ÄhtU 19.41 0.04.23 50.04
51 Lahtimies Malena LeSi 19.45 0.04.27 49.38
52 Galkin Annukka EsSu 19.47 0.04.29 49.06
53 Taini Mia Koovee 19.49 0.04.31 48.73
54 Saarinen Mari Koovee 20.13 0.04.55 47.53
55 Kolehmainen Hanne LaTa 20.15 0.04.57 47.22
56 Rajaniemi Maija RaLu 20.18 0.05.00 46.86
56 Pensas Johanna LapVi 20.18 0.05.00 46.86
58 Karjalainen Sanna SuSi 20.20 0.05.02 46.32
59 Backlund Pernilla NOK 20.52 0.05.34 44.90
60 Kukkonen Matleena AngA 21.16 0.05.58 43.83
61 Lindholm Vivian OK77 21.20 0.06.02 43.47
62 Hiekkalahti Heli MSParma 21.37 0.06.19 42.68
63 Kujala Terhi PoRa 21.48 0.06.30 42.10
64 Antell Saara KeU 21.52 0.06.34 41.75
65 Kaikkonen Sanni LS-37 22.10 0.06.52 40.97
66 Mäkelä Joosefiina AngA 22.16 0.06.58 40.57
67 Keskitalo Johanna LLuja 22.32 0.07.14 39.88
68 Laakso Sanna Hiisi 25.22 0.10.04 35.23
69 Andelin Marjaana LaTa 26.04 0.10.46 34.10
Ojanen Maija KangSK HYL -
Papinsaari Heini KangSK HYL -
Puusalu Adele HS HYL -
Tervo Susanna MSParma HYL -
Kari Jaana LänRa HYL -
Laakso Niina Delta HYL -
Stenlund Hilla Orient HYL -
Leskelä Katri YlikNM HYL -

Sarja H20B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mieskoski Kimmo RaLu 12.25 0.00.00 76.31
2 Laine Miika KyS 12.53 0.00.28 72.70
3 Kivelä Jussi VeVe 13.25 0.01.00 68.99
4 Kontoniemi Henri TP 14.06 0.01.41 64.87
5 Hakala Henrikki KauWi 14.20 0.01.55 63.05
6 Stolze Markus TP 14.27 0.02.02 61.79
7 Rinta-Piirto Henri RasKu 14.28 0.02.03 60.96
8 Sankari Matias IHR 14.41 0.02.16 59.32
9 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 14.43 0.02.18 58.44
10 Salminen Joonas VaHa 14.58 0.02.33 56.73
11 Rinta Matias KauWi 15.15 0.02.50 54.96
12 Pirilä Lauri MSParma 17.04 0.04.39 48.47
Penttinen Joni KanSu HYL -
Heinaro Einari HS HYL -

Sarja H18B
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Senttula Tuukka S-JKL 11.56 0.00.00 65.56
2 Portin Niclas Brahe 12.00 0.00.04 64.64
3 Aaltonen Lassi HS 12.52 0.00.56 59.76
4 Aaltio Aapo RR 12.59 0.01.03 58.71
5 Virekunnas Heikki TP 13.16 0.01.20 56.95
6 Hakkarainen Markus RaKaS 13.19 0.01.23 56.23
7 Hurme Samuli EsSu 13.22 0.01.26 55.52
8 Annila Henri Koovee 13.25 0.01.29 54.81
9 Niskanen Teemu MU 13.26 0.01.30 54.25
10 Saarinen Karo KangSK 13.28 0.01.32 53.62
11 Viberg Pauli TuS 13.30 0.01.34 52.99
12 Meriläinen Ari HlS 13.32 0.01.36 52.36
12 Visuri Kerkko OK77 13.32 0.01.36 52.36
12 Tuomala Misa S-JKL 13.32 0.01.36 52.36
12 Nissinen Niko Pohjant 13.32 0.01.36 52.36
16 Rousku Antti MSParma 13.38 0.01.42 50.01
17 Vilen Christoffer SV 13.46 0.01.50 49.04
18 Holmberg Ville UlvUra 14.00 0.02.04 47.74
19 Blomster Anders SV 14.08 0.02.12 46.82
20 Viitamäki Marko YKV 14.29 0.02.33 45.22
21 Lahtinen Juho IHR 14.46 0.02.50 43.90
22 Juutilainen Masa SKVuoksi 14.53 0.02.57 43.10
23 Lindholm Oscar OK77 15.22 0.03.26 41.31
24 Sievi-Korte Arsi Hiisi 15.31 0.03.35 40.48
25 Pirttiniemi Juho SaPu 15.32 0.03.36 40.01
26 Salervo Mikko OK77 15.34 0.03.38 39.49
27 Kronberg Christian Femman 15.46 0.03.50 38.56
28 Hiltunen Ville HS 16.19 0.04.23 36.85
29 Haapakoski Heikki RasKa 17.01 0.05.05 34.94
30 Hirvonen Lassi RaVa 19.24 0.07.28 30.30
31 Jutila Jaakko TP 24.05 0.12.09 24.13
Virtanen Antti Pihkan HYL -
Valjakka Vili Navi HYL -
Seppänen Kari-Pekka RasKa HYL -
Parkkinen Ville Pohjant HYL -
Leirimaa Tatu RaVa HYL -

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Takanen Lari VeVe 11.48 0.00.00 54.06
2 Lahti Lasse-Pekka KangSK 12.47 0.00.59 49.52
3 Lehtinen Kimi AR 12.51 0.01.03 48.88
3 Lindroth Joona AR 12.51 0.01.03 48.88
5 Kauria Niko Navi 12.56 0.01.08 47.81
6 Nummela Arttu MU 13.10 0.01.22 46.59
7 Tuomaala Eero TVV 13.19 0.01.31 45.69
8 Similä Henri SKVuoksi 13.27 0.01.39 44.88
9 Sundelin Ville UlvUra 13.31 0.01.43 44.29
10 Salomaa Antti-Ville Navi 13.42 0.01.54 43.34
11 Holmberg Eetu UlvUra 14.02 0.02.14 41.96
11 Hulkkonen Mikko Pihkan 14.02 0.02.14 41.96
13 Jurvakainen Atte S-JKL 14.12 0.02.24 40.78
14 Itkonen Otto TuS 14.18 0.02.30 40.15
15 Lönnroth Aapo SuSi 14.25 0.02.37 39.48
15 Hanhijärvi Petrus EsAk 14.25 0.02.37 39.48
17 Solonen Joni LS-37 14.33 0.02.45 38.45
18 Laurila Jani RaLu 15.35 0.03.47 35.58
19 Niskanen Tuomo MU 16.01 0.04.13 34.31
20 Kulagin Artur HS 16.12 0.04.24 33.62
21 Salo Niklas Orient 16.43 0.04.55 32.29
22 Sainio Tuomas KangSK 18.34 0.06.46 28.81
23 Rantala Tommi S-JKL 18.36 0.06.48 28.49
24 Snickars Caj Solf 19.03 0.07.15 27.56
25 Mäkelä Pekka RasKa 19.23 0.07.35 26.84
26 Viberg Pyry TuS 26.15 0.14.27 19.63
Tuomala Miro S-JKL HYL -
Schroderus Santeri Pohjant HYL -
Ruohola Aaro MSParma HYL -
Rehn Dennis Raseborg HYL -
Rantala Valtteri RaVa HYL -
Niinimäki Rasmus KyRa HYL -
Mattila Lauri RaLu HYL -
Lyytikäinen Osku SKVuoksi HYL -
Loukkaanhuhta Jukka KanSu HYL -
Linnaila Casper Orient HYL -
Kemppi Antti KangSK HYL -
Kaunismäki Lasse RaLu HYL -
Hakala Joakim Femman HYL -
Juva Joni AngA HYL -

Sarja D18B
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanen Aino KangSK 13.38 0.00.00 62.10
2 Pekkalin Roosa KS 13.53 0.00.15 60.27
3 Simosas Emma Orient 14.18 0.00.40 57.84
4 Teini Emilia RaLu 14.19 0.00.41 57.09
5 Laakkio Emma AngA 14.27 0.00.49 55.88
6 Lindroos Emma PIF 14.36 0.00.58 54.64
7 Mattila Heidi RaLu 14.41 0.01.03 53.66
8 Nylund Elin Femman 14.43 0.01.05 52.88
9 Mänki Aino-Maria LHR 14.58 0.01.20 51.34
10 Lindroth Mia AR 14.59 0.01.21 50.63
11 Kerkkonen Anna JRV 15.01 0.01.23 49.87
12 Pökälä Mona AR 15.08 0.01.30 48.84
13 Alppi Anna KanSu 15.10 0.01.32 48.09
14 Heinjoki Katja HS 15.17 0.01.39 47.08
15 Fiskars Mikaela Raseborg 15.30 0.01.52 45.80
16 Nykänen Sanna AR 15.32 0.01.54 45.07
17 Minkkinen Sirkku RR 15.34 0.01.56 44.34
18 Toivonen Alma KangSK 15.43 0.02.05 43.30
18 Sundström Essi TP 15.43 0.02.05 43.30
20 Lepola Siiri RaVa 15.51 0.02.13 41.70
21 Mänkärlä Laura Lynx 15.57 0.02.19 40.83
22 Helle Annukka EsAk 16.20 0.02.42 39.27
23 Santamäki Iina KangSK 16.21 0.02.43 38.63
24 Hanhijärvi Marjukka EsAk 16.40 0.03.02 37.31
25 Väyrynen Anni KyS 17.20 0.03.42 35.32
Närhi Minna JRV HYL -
Hiljanen Roosa-Sofia UlvUra KES -

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alatalo Eliisa TP 14.13 0.00.00 55.47
2 Anttila Tiina SuSi 14.28 0.00.15 54.12
3 Rooni Triinu Hiisi 14.48 0.00.35 52.53
4 Sandroos Lotta RasKa 15.23 0.01.10 50.17
5 Manderbacka Hanne VaaSu 15.48 0.01.35 48.49
6 Rinta-Jouppi Mei TP 16.05 0.01.52 47.28
7 Bäck Josefina Raseborg 16.26 0.02.13 45.93
8 Jussila Jutta TP 16.28 0.02.15 45.50
9 Boxström Agneta SV 16.55 0.02.42 43.96
10 Sandelin Caroline NOK 17.34 0.03.21 42.01
11 Pöyhönen Saina LLL 17.53 0.03.40 40.95
12 Hietanen Pinja KS 17.56 0.03.43 40.52
13 Kurri Noora SaRa 18.45 0.04.32 38.46
13 Mikkola Heidi KanSu 18.45 0.04.32 38.46
15 Kamppuri Elli-Noora TP 19.04 0.04.51 37.23
16 Summanen Aino HS 20.02 0.05.49 35.15
17 Tarvainen Heini Navi 20.38 0.06.25 33.85
18 Haavisto Ella TuS 37.22 0.23.09 18.54
Tihilä Hanni TVV HYL -
Kanko Ruut Koovee HYL -
Julkunen Sonja TP HYL -
Hämäläinen Roosa KoS HYL -

Sarja H35B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huurre Jyri TuS 18.30 0.00.00 43.37
2 Mikkola Marko Hiisi 19.42 0.01.12 39.50
3 Pekkala Jouni EsSu 20.56 0.02.26 36.03
4 Silander Mika RaLu 23.16 0.04.46 31.38
5 Rehn Thomas Raseborg 23.59 0.05.29 29.44
6 Partanen Janne S-JKL 26.51 0.08.21 25.40

Sarja H40B
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gynther Kimmo IHR 14.33 0.00.00 67.52
2 Kääriäinen Sami TuMe 15.39 0.01.06 62.26
3 Nappu Juha TuNMKY 15.55 0.01.22 60.70
4 Liljeström Kimmo HS 16.20 0.01.47 58.65
5 Kaaja Jari KangSK 16.41 0.02.08 56.93
6 Orell Marko TuMe 16.50 0.02.17 55.93
7 Kallunki Urpo VaajTe 16.52 0.02.19 55.34
8 Parviainen Jari KS 17.54 0.03.21 51.69
9 Kaira Miikka KyS 18.12 0.03.39 50.38
10 Tähtinen Timo HS 18.15 0.03.42 49.80
11 Syrjäläinen Janne AnttU 18.46 0.04.13 47.99
12 Tuovinen Timo KuoSu 18.55 0.04.22 47.18
13 Engström Patrik PIF 19.56 0.05.23 44.36
14 Ovaskainen Mika HirvHe 20.54 0.06.21 41.92
15 Siikaluoma Mika VeVe 21.33 0.07.00 40.27
16 Jakobsson Harri EsSu 25.36 0.11.03 33.58
17 Lyytikäinen Petri LappRi 26.58 0.12.25 31.58
Ravonmaa Kalle EsAk HYL -
Kuusinen Petri HlS HYL -

Sarja H45B
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Elo Mika KS 14.25 0.00.00 64.62
2 Kaksonen Martti YKV 15.10 0.00.45 61.10
3 Haajanen Leif Raseborg 15.18 0.00.53 60.24
4 Hakala Eero Femman 15.37 0.01.12 58.70
5 Ruohola Risto MSParma 15.41 0.01.16 58.13
6 Yli-Kauppila Mikko PunKu 16.11 0.01.46 56.03
7 Väyrynen Timo KyS 16.35 0.02.10 54.37
8 Ala-Sankila Jari Eräp 16.49 0.02.24 53.32
9 Laine Kimmo KyS 17.08 0.02.43 52.05
10 Koistinen Pasi NaTe 17.21 0.02.56 51.11
11 Korhonen Ilkka KuoSu 17.37 0.03.12 50.05
12 Pesola Sakari RasKe 17.44 0.03.19 49.44
13 Nykänen Timo LS-37 17.45 0.03.20 49.11
14 Paija Markku LHR 17.51 0.03.26 48.56
15 Valtonen Jari HS 18.09 0.03.44 47.48
16 Luhtanen Aki Rasti88 18.37 0.04.12 46.02
17 Valtonen Teppo HlT 19.02 0.04.37 44.75
18 Siirilä Sami RasKu 19.11 0.04.46 44.14
19 Kajavalta Jyrki TuS 19.36 0.05.11 42.95
20 Numminen Hannu EsAk 20.01 0.05.36 41.81
21 Kuuluvainen Juha EsSu 20.28 0.06.03 40.64
21 Järvinen Petri EKU 20.28 0.06.03 40.64
23 Hietanen Ari KS 24.11 0.09.46 33.98
24 Ritakallio Timo Lynx 24.54 0.10.29 32.81
25 Huhtinen Heikki TuS 26.56 0.12.31 30.14
26 Suhonen Timo KuoSu 35.44 0.21.19 22.58
Ray Tomas OK77 HYL -
Selin Tommy EsAk KES -
Kuusinen Mikko HS KES -

Sarja H50B
Matka
Osallistujien määrä 17
<
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weide Ilmo AnttU 16.47 0.00.00 48.58
2 Puustinen Tuomo Pihkan 17.24 0.00.37 46.42
3 Rantala Timo KPV 18.11 0.01.24 44.00
4 von Frenckell Otto Raseborg 18.46 0.01.59 42.22
5 Jurvakainen Jari S-JKL 19.12 0.02.25 40.87
6 Hänninen Jukka Delta 19.23 0.02.36 40.09
7 Gustafsson Risto R-P 19.43 0.02.56 39.03
8 Laukkarinen Kari TVV 20.59 0.04.12 36.31
9 Lammi Hannu HS 21.33 0.04.46 35.00
10 Mänty Pekka HirvHe 22.01 0.05.14 33.91
11 Reinikka Kenneth HyRa 22.37 0.05.50 32.67
12 Honkimaa Ari EsSu 23.02 0.06.15 31.75
13 Kössi Jouko RaiKu 23.32 0.06.45 30.75