FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Puulahirsitalo rastit 1.pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mikko AnttU 1.07.07 0.00.00 83.85
2 Jäppinen Eero AnttU 1.09.55 0.02.48 80.02
3 Oikarinen Lauri S-JKL 1.09.57 0.02.50 79.52
4 Turpeinen Antti VaajTe 1.10.35 0.03.28 78.35
5 Kautto Lasse VaajTe 1.11.34 0.04.27 76.82
6 Sivill Timo VaajTe 1.12.04 0.04.57 75.83
7 Huikko Petteri VaajTe 1.12.25 0.05.18 75.02
8 Manninen Heikki AnttU 1.13.38 0.06.31 73.34
9 Tölli Marko S-JKL 1.14.05 0.06.58 72.46
10 Viholainen Joona S-JKL 1.15.20 0.08.13 70.82
11 Häkkinen Janne PelPo 1.15.40 0.08.33 70.08
12 Pukema Hannu-Pekka KR 1.16.03 0.08.56 69.30
13 Sompi Jani JRV 1.17.50 0.10.43 67.30
14 Manninen Kalle AnttU 1.18.06 0.10.59 66.65
15 Heinonen Samuel JRV 1.19.14 0.12.07 65.29
16 Saavalainen Olli SiiRa 1.20.00 0.12.53 64.26
17 Kettunen Heikki VaajTe 1.20.32 0.13.25 63.43
18 Kaivosaari Antti JRV 1.26.21 0.19.14 58.78
19 Hirvikallio Petri LuuRa 1.33.03 0.25.56 54.20
20 Ovaska Vesa LuuRa 1.39.51 0.32.44 50.18
21 Vanhanen Konsta Pohjant 1.42.22 0.35.15 48.63
22 Hyyryläinen Matti Hanka 1.46.13 0.39.06 46.56
23 Peltonen Elias IPR 1.48.20 0.41.13 45.35
24 Oikarinen Markku S-JKL 1.50.02 0.42.55 44.36
25 Silvasti Heikki MuuRa 1.58.35 0.51.28 40.89
Myllymäki Tero VetU KES -
Hyyryläinen Juha AnttU KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heino Samuli Hanka 53.00 0.00.00
2 Piispanen Mikko YlämPy 1.18.30 0.25.30

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Jirli KuoSu 30.48 0.00.00 33.00
2 Rantanen Timo KeU 37.44 0.06.56 25.59
3 Valo Johannes Navi 41.36 0.10.48 21.99
4 Haikarainen Jouni JuvU 57.09 0.26.21 15.12

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 1.03.49 0.00.00 64.12
2 Sorri Pietari PäijRa 1.04.58 0.01.09 61.10
3 Junttila Tero AnttU 1.07.15 0.03.26 57.20
4 Kaario Kimmo VaajTe 1.15.28 0.11.39 49.34
5 Komonen Atte S-JKL 1.15.42 0.11.53 47.57
6 Voutilainen Arto Muura 1.38.39 0.34.50 35.26

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkonen Jukka Navi 58.33 0.00.00 66.72
2 Klemettinen Vesa S-JKL 1.03.26 0.04.53 60.81
3 Moisio Petri SaPu 1.05.22 0.06.49 58.27
4 Sivill Keijo RastiE4 1.08.09 0.09.36 55.17
5 Tuovinen Timo KuoSu 1.09.24 0.10.51 53.47
6 Minkkinen Juha KR 1.11.35 0.13.02 51.16
7 Liuha Pasi VaajTe 1.12.02 0.13.29 50.16
8 Lehtonen Marko Hanka 1.12.05 0.13.32 49.45
9 Syrjäläinen Janne AnttU 1.13.24 0.14.51 47.90
10 Rautio Mika AnttU 1.16.02 0.17.29 45.60
11 Sipiläinen Jouni S-JKL 1.34.32 0.35.59 36.16
12 Kivelä Tuomas Raus 1.34.37 0.36.04 35.61
Vuorenpää Tuomo JRV KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Jouni Navi 58.01 0.00.00 58.48
2 Valkonen Pasi IHR 1.01.05 0.03.04 54.51
3 Ilmonen Matti IPR 1.11.31 0.13.30 45.67
4 Itkonen Raimo S-JKL 1.15.40 0.17.39 42.32
5 Hämynen Petri ÄäSa 1.15.41 0.17.40 41.47
6 Kettunen Juha SaSu 1.20.14 0.22.13 38.33
7 Liukkonen Jari IHR 1.24.22 0.26.21 35.69
8 Korhonen Ilkka KuoSu 1.26.14 0.28.13 34.18
9 Viita Jarmo Navi 1.29.12 0.31.11 32.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Teijo Navi 52.28 0.00.00 53.94
2 Särkkä Seppo VaajTe 58.24 0.05.56 48.00
3 Peltonen Hannu AnttU 1.00.31 0.08.03 45.89
4 Oikarinen Jarmo S-JKL 1.00.34 0.08.06 45.41
5 Martikainen Ari KeuKi 1.01.13 0.08.45 44.49
6 Korhonen Timo Hanka 1.03.37 0.11.09 42.40
7 Pajunen Jukka Navi 1.05.40 0.13.12 40.67
8 Weide Ilmo AnttU 1.07.28 0.15.00 39.19
9 Forss Jari Haukiv.K 1.11.38 0.19.10 36.54
10 Volotinen Jouni Ilu 1.13.35 0.21.07 35.21
11 Paukku Ismo ViPa 1.16.48 0.24.20 33.39
12 Heikkinen Juha Pihkan 1.20.47 0.28.19 31.42
13 Lindqvist Petri KS 1.21.11 0.28.43 30.94
14 Salonen Hannu KonnU 1.27.38 0.35.10 28.36
15 Nissinen Matti Navi 1.33.39 0.41.11 26.25
16 Pajunen Kari Navi 2.01.16 1.08.48 20.05
17 Kurri Jorma Navi 2.01.54 1.09.26 19.73

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Timo RR 1.02.58 0.00.00 49.88
2 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.04.10 0.01.12 48.51
3 Kurittu Lassi S-JKL 1.06.02 0.03.04 46.72
4 Hyytiäinen Timo JuvU 1.07.12 0.04.14 45.50
5 Rantapuska Seppo PetPe 1.08.13 0.05.15 44.41
6 Nopanen Ismo VeVe 1.09.00 0.06.02 43.51
7 Hännikäinen Mikko IPR 1.12.13 0.09.15 41.19
8 Säteri Tuomo KeU 1.14.44 0.11.46 39.43
9 Aasla Hannu Koovee 1.18.13 0.15.15 37.32
10 Laaksamo Seppo LipTa 1.18.32 0.15.34 36.82
11 Raatikainen Pekka RastiE4 1.19.47 0.16.49 35.89
12 Väätäinen Hannu ViPa 1.22.00 0.19.02 34.58
13 Leinonen Markku KuoSu 1.26.34 0.23.36 32.44
14 Jäntti Timo S-JKL 1.27.32 0.24.34 31.76
15 Manninen Veli Haukiv.K 1.28.40 0.25.42 31.05
16 Siitonen Hannu RastiE4 1.40.17 0.37.19 27.17
17 Jumppanen Heimo Pihkan 1.46.44 0.43.46 25.27
Pensas Esko LaihLu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Pekka KeU 49.03 0.00.00 55.12
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 49.31 0.00.28 54.14
3 Ollikainen Seppo JuvU 52.52 0.03.49 50.29
4 Lakanen Ensio VaajTe 54.03 0.05.00 48.77
5 Salonen Kauko ViPa 55.31 0.06.28 47.08
6 Lahti Jaakko S-JKL 59.21 0.10.18 43.66
7 Sompi Eero JRV 59.23 0.10.20 43.25
8 Virtanen Matti ViPa 1.00.22 0.11.19 42.17
9 Myllyaho Lasse KeuKi 1.00.43 0.11.40 41.56
10 Railimo Matti SOC 1.01.00 0.11.57 41.00
11 Alexandersson Yngve NOK 1.05.40 0.16.37 37.74
11 Ottelin Pekka JRV 1.05.40 0.16.37 37.74
13 Partanen Aimo Haukiv.K 1.07.41 0.18.38 35.95
14 Hyvönen Eero PorvU 1.08.47 0.19.44 35.05
15 Tulla Matti VeVe 1.09.46 0.20.43 34.23
16 Lampinen Matti Navi 1.13.23 0.24.20 32.24
17 Martikainen Pekka Navi 1.31.14 0.42.11 25.68
18 Pöntinen Jorma Navi 2.13.37 1.24.34 17.37
Liukkonen Leo SaRa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Jorma Navi 49.54 0.00.00 51.65
2 Inkinen Paavo Jyry 54.17 0.04.23 47.04
3 Haaja Reijo VaHa 55.39 0.05.45 45.45
4 Helminen Pentti JRV 56.07 0.06.13 44.64
5 Kemppi Jorma Navi 56.12 0.06.18 44.14
6 Ruuskanen Seppo KuoSu 58.01 0.08.07 42.34
7 Häkkinen Risto ViPa 58.11 0.08.17 41.81
8 Kytöjoki Juhani Jyry 59.03 0.09.09 40.78
9 Rantakangas Erkki AlajA 1.02.26 0.12.32 38.19
10 Torvikoski Jouko Jäpa 1.03.25 0.13.31 37.21
11 Tammela Seppo LaukU 1.14.01 0.24.07 31.56
12 Jakovlev Sulo SaRa 1.15.23 0.25.29 30.67
13 Valta Matti JRV 1.19.51 0.29.57 28.65
14 Keijonen Esko LipTa 1.23.21 0.33.27 27.15
15 Reijonen Paavo JuvU 1.30.45 0.40.51 24.67
16 Kauranen Jukka IPR 1.33.10 0.43.16 23.77
Lahma Pauli JRV KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Paavo EE 34.57 0.00.00 42.76
2 Häkkinen Tapani IPR 39.05 0.04.08 37.42
3 Haikonen Eino AnttU 39.24 0.04.27 36.30
4 Manerus Erkki PetPe 39.26 0.04.29 35.46
5 Keskinen Matti Tiksu 40.00 0.05.03 34.16
Rantala Eino SaPu KES -
Reini Jaakko TikSu KES -
Saarinen Pentti SaRa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Mauri SaRa 39.51 0.00.00 32.60
2 Moisio Paavo SaPu 45.43 0.05.52 26.28
3 Lempiäinen Yrjö MS Parma 46.18 0.06.27 23.85

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Issakainen Paavo SaSu 29.50 0.00.00
2 Ruotsalainen Väinö SaRa 45.52 0.16.02

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Eeli S-JKL 58.22 0.00.00 62.38
2 Tuovinen Aleksi KuoSu 59.49 0.01.27 59.35
3 Martikainen Juha KeuKi 1.03.32 0.05.10 54.44
4 Hyttinen Lauri RastiE4 1.04.53 0.06.31 51.91
5 Säteri Ville KeU 1.07.34 0.09.12 48.50
6 Peltonen Topias IPR 1.11.13 0.12.51 44.73
7 Nissinen Niko Pohjant 1.15.12 0.16.50 41.15

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Arttu HS 44.35 0.00.00 48.57
2 Salomaa Antti-Ville Navi 45.54 0.01.19 44.82
3 Sormunen Vili RastiE4 50.37 0.06.02 38.50
4 Heiskanen Pietu Kalske 1.27.04 0.42.29 21.14

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pynnönen Olli Kalske 32.40 0.00.00 21.65
2 Lappalainen Henri Kalske 34.41 0.02.01 18.86
3 Sippo Mikael Kalske 40.51 0.08.11 14.71

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaario Otto S-JKL 15.50 0.00.00
2 Syrjäläinen Topi HS 17.42 0.01.52
3 Sormunen Roope RastiE4 25.08 0.09.18
Säteri Tuomas KeU KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mesiäinen Jaakko Navi 26.07 0.00.00
Säde Oskari Navi KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lampinen Juuso HS 21.37 0.00.00
2 Laakso Lasse S-JKL 21.40 0.00.03
3 Kurttila Iiro Navi 21.43 0.00.06
4 Kaario Arttu S-JKL 24.15 0.02.38
5 Sipiläinen Konsta S-JKL 24.52 0.03.15
6 Vaismaa Lassi S-JKL 27.06 0.05.29
7 Kanerva Santeri Navi 27.20 0.05.43
8 Lappalainen Joona Hanka 27.52 0.06.15
9 Lindqvist Arttu KS 55.09 0.33.32

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Joona Kalske 17.45 0.00.00
2 Riipinen Pietu Navi 37.47 0.20.02
3 Halttunen Miika Kalske 44.54 0.27.09
4 Ruokoski Urho Navi 46.50 0.29.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Topi S-JKL 12.39 0.00.00
2 Varkoi Juho Kalske 14.02 0.01.23
3 Sippo Matias Kalske 18.29 0.05.50
4 Paalanen Arttu IPR 18.45 0.06.06

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 1.09.36 0.00.00 68.48
2 Pirkonen Kaisa KuoSu 1.09.42 0.00.06 67.45
3 Pajunen Jenna Navi 1.12.36 0.03.00 63.86
4 Hyyryläinen Laura AnttU 1.14.09 0.04.33 61.65
5 Palomäki Sanna LapVi 1.20.06 0.10.30 56.26
6 Turpeinen Salla ViPa 1.24.32 0.14.56 52.54
7 Lindroth Mia AR 1.26.24 0.16.48 50.65
8 Pusa Sanna KeuKi 1.38.57 0.29.21 43.57
9 Peltonen Iida IPR 1.40.36 0.31.00 42.21
Niininen Mirva ViPa HYL -
Sorri Katja S-JKL HYL -
Saavalainen Anu TuS KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riipinen Johanna Navi 34.16 0.00.00 41.81
2 Hyytiäinen Tuula Navi 35.12 0.00.56 39.68
3 Rantanen Mari KeU 36.50 0.02.34 36.95
4 Laksila Satu RastiE4 36.58 0.02.42 35.85
5 Hyyryläinen Sini Navi 39.11 0.04.55 32.91
6 Breilin Henna IPR 40.44 0.06.28 30.78
7 Jämsén Miia Muura 40.45 0.06.29 29.88

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta VeVe 57.32 0.00.00 49.63
2 Kaario Katja S-JKL 57.34 0.00.02 48.12
3 Vaismaa Taina S-JKL 1.07.15 0.09.43 39.91
4 Salomaa Anne KS 1.07.37 0.10.05 38.43
5 Kestilä Eija S-JKL 1.08.31 0.10.59 36.68
6 Nalli Minna ViPa 1.08.45 0.11.13 35.31

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartman Paula S-JKL 54.42 0.00.00
2 Liukkonen Niina Navi 55.29 0.00.47

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Kirsi S-JKL 1.02.19 0.00.00 41.42
2 Kurri Leena Navi 1.06.45 0.04.26 37.22
3 Kohvakka Seija Navi 1.28.47 0.26.28 26.89
Paalanen Anne RR KES -
Mankkinen Minna-Liisa S-JKL HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka S-JKL 45.46 0.00.00 58.92
2 Raatikainen Päivi LohiRa 52.18 0.06.32 49.63
3 Airaksinen Merja KuoSu 56.11 0.10.25 44.40
4 Pajunen Tarja Navi 1.12.58 0.27.12 32.80
5 Karjalainen Päivi SaRa 1.24.53 0.39.07 27.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäntti Kerttu S-JKL 50.29 0.00.00 23.42
2 Schroderus Pirjo S-JKL 54.55 0.04.26 19.92
3 Paavilainen Eija Navi 1.28.14 0.37.45 11.39

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 40.17 0.00.00 47.61
2 Pöntinen Tuula Navi 43.07 0.02.50 42.26
3 Lakanen Sirpa DELTA 44.50 0.04.33 38.50
4 Särkkä Liisa Navi 54.04 0.13.47 30.15

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Tarja SaPu 1.00.24 0.00.00
2 Liuha Tuulikki S-JKL 1.00.36 0.00.12
Valjakka Leena Navi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lempiäinen Eeva MS Parma 38.25 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Hanna Navi 1.41.13 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puikkonen Janika S-JKL 45.32 0.00.00 44.54
2 Aho Petra Navi 50.58 0.05.26 38.30
3 Pulkkinen Tiia Navi 53.18 0.07.46 35.19
4 Isojärvi Essi Hanka 55.43 0.10.11 32.30
5 Kurri Noora SaRa 1.13.19 0.27.47 23.51

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Pinja S-JKL 41.40 0.00.00
2 Hyytiäinen Virpi JuvU 49.47 0.08.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Veera S-JKL 18.44 0.00.00
2 Pulkkinen Iita Navi 24.05 0.05.21
3 Laitinen Alisa Navi 26.35 0.07.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Eveliina Navi 21.19 0.00.00
2 Vaismaa Silva S-JKL 32.21 0.11.02
3 Salomaa Anni-Kaisa Navi 34.56 0.13.37
4 Sippo Emma Kalske 37.43 0.16.24
5 Nissinen Elina Navi 38.29 0.17.10
Itkonen Nanu S-JKL HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nykänen Anni Navi 29.14 0.00.00
2 Varkoi Aino Kalske 29.22 0.00.08
3 Klemettinen Kaisa S-JKL 29.45 0.00.31
4 Viholainen Elisa S-JKL 30.02 0.00.48
5 Voutilainen Viivi Muura 32.12 0.02.58
6 Heiskanen Siina Kalske 35.21 0.06.07
Riipinen Venla Navi KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pöntinen Eerika Navi 36.47 0.00.00
2 Liikanen Nea Kalske 41.05 0.04.18
Peltonen Elsa IPR HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Halttunen Milja Kalske 12.00 0.00.00
2 Ollikainen Jatta Navi 17.20 0.05.20
3 Pynnönen Lotta Kalske 19.17 0.07.17
4 Liikanen Noora Kalske 23.34 0.11.34
5 Liikanen Eerika Kalske 33.41 0.21.41
6 Sivill Hilla S-JKL 49.49 0.37.49
7 Voutilainen Lotta Muura 53.43 0.41.43