FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Ilu-Rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani VaajTe 29.17 0.00.00 87.41
2 Asikainen Aaro KR 29.46 0.00.29 85.13
3 Metsälä Juuso KR 31.27 0.02.10 79.76
4 Heinonen Mikko KR 32.34 0.03.17 76.24
5 Häkkinen Janne PelPo 32.49 0.03.32 74.87
6 Turunen Simo SKVuoksi 33.21 0.04.04 72.91
7 Lonka Veli-Matti KR 34.33 0.05.16 69.64
8 Silvennoinen Santeri KR 35.05 0.05.48 67.85
9 Silvennoinen Jussi KR 38.59 0.09.42 60.40
10 Varis Timo KR 39.10 0.09.53 59.47
11 Ikonen Tuomo RasPi 41.18 0.12.01 55.78
12 Vartiainen Börje KR 44.54 0.15.37 50.73
13 Reiman Kai KR 58.46 0.29.29 38.33
Rautanen Mika TuuSe HYL -
Rantala Kalle KR HYL -
Karvonen Matti KR KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukko Eetu EnonkU 36.14 0.00.00
2 Aalto Erno LipTa 46.16 0.10.02

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukko Timo EnonkU 31.44 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Marko TuuSe 37.42 0.00.00 49.14
2 Vesisenaho Mikko LipTa 39.45 0.02.03 44.27
3 Vatanen Janne KR 55.49 0.18.07 29.87
4 Kettunen Ilpo KR 59.48 0.22.06 26.33

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elomäki Mika KR 43.48 0.00.00 44.79
2 Malinen Juha-Mikael KR 46.10 0.02.22 40.37
3 Kohvakka Hannu Kalske 47.50 0.04.02 36.91
4 Vuorenpää Tuomo JRV 56.53 0.13.05 29.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 31.42 0.00.00 51.80
2 Niiranen Ari KR 42.18 0.10.36 36.88
3 Turunen Matti RasPi 43.38 0.11.56 33.87
4 Piitulainen Ari KR 59.53 0.28.11 23.31

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vairinen Risto KontU 41.40 0.00.00 50.42
2 Meriheinä Ulf SV 44.02 0.02.22 46.81
3 Heikura Jukka TuuSe 44.29 0.02.49 45.45
4 Korhonen Timo Hanka 45.32 0.03.52 43.54
5 Salminen Arto KeKaRa 50.29 0.08.49 38.49
6 Härkönen Ilkka SoJy 52.17 0.10.37 36.41
7 Puustinen Tuomo Pihkan 55.00 0.13.20 33.90
8 Vuorinen Jyri KeKaRa 1.00.13 0.18.33 30.31
Partanen Pekka KR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maajärvi Esa LappRi 38.00 0.00.00 54.23
2 Jumppanen Jarmo Pihkan 40.46 0.02.46 49.86
3 Keltamäki Seppo YSR 44.22 0.06.22 45.18
4 Helkkula Rauli TuMe 44.33 0.06.33 44.36
5 Kovanen Veikko SKVuoksi 44.35 0.06.35 43.70
6 Halonen Pauli SäynSa 46.28 0.08.28 41.32
7 Lappalainen Seppo LipTa 48.09 0.10.09 39.30
8 Ahlqvist Hannu Raus 48.36 0.10.36 38.35
9 Laaksamo Seppo LipTa 49.29 0.11.29 37.10
10 Halla-Aho Timo YSR 50.48 0.12.48 35.59
11 Jumppanen Heimo Pihkan 1.03.16 0.25.16 28.13
Högnäs Tore If Brahe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka TP 38.23 0.00.00 46.92
2 Kurvinen Veijo LUS 41.50 0.03.27 41.97
3 Hiirijoki Pentti SuSe 42.51 0.04.28 39.93
4 Lakanen Ensio VaajTe 43.15 0.04.52 38.52
5 Rautanen Kyösti TuuSe 55.54 0.17.31 29.00
6 Karvinen Antero OH 1.01.32 0.23.09 25.61
Immanen Pertti OrPo HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 32.10 0.00.00 48.61
2 Kyyrönen Heikki RR 40.00 0.07.50 38.78
3 Tammisaari Pentti HirvHe 40.28 0.08.18 38.03
4 Rautarae Veikko HirvHe 40.44 0.08.34 37.48
5 Lukkarinen Olavi Pohjant 41.37 0.09.27 36.39
6 Keijonen Esko LipTa 43.40 0.11.30 34.39
7 Lassila Eero TuuSe 43.41 0.11.31 34.10
8 Kettunen Kimmo SäynSa 44.49 0.12.39 32.96
9 Reponen Jorma KeKaRa 48.51 0.16.41 29.99
10 Haarala Vesa LipTa 49.46 0.17.36 29.19
11 Salmela Markku RiSu 50.55 0.18.45 28.29
12 Honkonen Antti LaTa 52.44 0.20.34 27.08
13 Kytöjoki Juhani Jyry 54.56 0.22.46 25.77
14 Mäkinen Matti Mesik 55.40 0.23.30 25.21
15 Lehtinen Lauri KuoSu 57.04 0.24.54 24.37
16 Hirvonen Jaakko LipTa 59.52 0.27.42 23.03
17 Kettunen Erkki SäynSa 1.00.51 0.28.41 22.45
18 Sarmanne Matti RiSu 1.04.31 0.32.21 20.98
19 Toivonen Klaus OH 1.19.44 0.47.34 16.82
Kärkkäinen Eero EKP KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Markus RaKaS 39.14 0.00.00 48.57
2 Kohvakka Heikki Kalske 42.37 0.03.23 41.36
3 Lievonen Mitja KeKaRa 51.42 0.12.28 31.33

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niiranen Arto KR 27.02 0.00.00 42.84
2 Rissanen Lari-Antti SonPa 28.23 0.01.21 39.27
3 Hyppölä Sampo SoJy 31.54 0.04.52 33.58
4 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 37.00 0.09.58 27.78
Herttuainen Niko RaKaS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 16.45 0.00.00
2 Koivusalo Kalle IlU 21.57 0.05.12
3 Heikura Niklas TuuSe 38.30 0.21.45

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyppölä Pyry SoJy 11.50 0.00.00
2 Simonen Markus KR 13.52 0.02.02
3 Silvennoinen Oskari KR 14.02 0.02.12
4 Kanerva Santtu SuSe 19.51 0.08.01
5 Martikainen Eetu IlU 22.09 0.10.19
6 Hummelholm Petka KR 24.49 0.12.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oskari KeKaRa 13.43 0.00.00
2 Vesisenaho Kuisma LipTa 15.04 0.01.21

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 40.52 0.00.00 66.84
2 Höglund Henna KR 42.05 0.01.13 63.69
3 Meriheinä Sabrina SV 44.16 0.03.24 59.39
4 Andelin Sanna LaTa 49.20 0.08.28 52.26
5 Rautasalo Essi KR 52.13 0.11.21 48.39
6 Piitulainen Emma KR 54.37 0.13.45 45.33
7 Rantala Teija IisVi 55.29 0.14.37 43.69
8 Päivinen Sonja KaSu 56.26 0.15.34 42.05
9 Nybakken Line KR 59.30 0.18.38 39.02

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta VeVe 37.43 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Tuula KeKaRa 52.06 0.00.00
2 Klemetti Tarja LipTa 1.12.30 0.20.24

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 33.21 0.00.00
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 46.06 0.12.45

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 39.51 0.00.00 53.83
2 Meriheinä Maire SV 43.05 0.03.14 47.30
3 Kerkola Maija TP 45.19 0.05.28 42.60
4 Rautasalo Anneli KR 47.48 0.07.57 38.15

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Anna-Kaisa KR 40.44 0.00.00 45.08
2 Turunen Marjut SKVuoksi 42.45 0.02.01 40.80
3 Partanen Reeta-Maria RasHy 1.10.50 0.30.06 23.33
4 Vairinen Linda KontU 1.11.26 0.30.42 21.85

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Aino SoJy 44.28 0.00.00
2 Räisänen Mira SalRe 48.38 0.04.10

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Teija SonPa 34.37 0.00.00 39.58
2 Kurri Noora SaRa 35.15 0.00.38 37.70
3 Räisänen Noora SalRe 38.14 0.03.37 33.68
4 Heiskanen Terhi SonPa 38.29 0.03.52 32.40
5 Partanen Anni RasHy 41.04 0.06.27 29.36
6 Simonen Anniina KR 44.23 0.09.46 26.24

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rautasalo Iina KR 17.48 0.00.00
2 Martikainen Karoliina IlU 34.30 0.16.42

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Siiri KR 16.00 0.00.00
2 Koivusalo Kiia IlU 38.20 0.22.20
3 Haaranen Iida IlU 42.16 0.26.16

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukko Elli EnonkU 12.44 0.00.00
2 Rönkkö Salla TuuSe 13.49 0.01.05
3 Haaranen Anni IlU 32.58 0.20.14

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 36.30 0.00.00 42.00
2 Tiili Kauko KontU 37.59 0.01.29 39.93
3 Tahvanainen Veijo KR 42.01 0.05.31 35.71
4 Sorola Matti MulPa 43.18 0.06.48 34.27
5 Raitomäki Uolevi KR 49.10 0.12.40 29.85
6 Hartikainen Mauno LipTa 50.08 0.13.38 28.94
7 Syväterä Pekka RiSu 50.18 0.13.48 28.52
8 Karjalainen Jouko HS 50.30 0.14.00 28.08
9 Keronen Aulis EKP 54.53 0.18.23 25.54
10 Kolu Veikko KeKaRa 1.01.10 0.24.40 22.65
11 Juntunen Olli HS 1.01.15 0.24.45 22.35
12 Rautasalo Pertti LipTa 1.03.35 0.27.05 21.27
13 Lösönen Leo EKP 1.13.52 0.37.22 18.09
Salmi Tarmo RaKaS HYL -
Lavikainen Mauno LipTa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piiroinen Pauli RasPi 38.31 0.00.00 34.23
2 Ranta Esko LS-37 42.42 0.04.11 29.95
3 Jalava Reino KeU 53.05 0.14.34 23.35
4 Mononen Reino SuomRa 54.41 0.16.10 21.94
5 Noponen Arvi SuomRa 1.43.43 1.05.12 11.19
Pääkkönen Tauno RasPi KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Makkonen Ilkka KR 38.07 0.00.00
Pelkonen Pentti KeKaRa KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 32.22 0.00.00 61.56
2 Liimatainen Raili RiSu 36.28 0.04.06 50.54
3 Ahlqvist Kristiina Raus 45.22 0.13.00 37.33

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 35.58 0.00.00 55.80
2 Kurvinen Ulla LUS 36.01 0.00.03 54.05
3 Hyvärinen Vappu SaPu 37.53 0.01.55 49.80
4 Lakanen Sirpa DELTA 44.11 0.08.13 41.33
5 Andelin Tarja LaTa 1.06.11 0.30.13 26.68
Päivinen Marja KeKaRa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Juulia RiSu 48.50 0.00.00
2 Syväterä Hillevi RiSu 50.58 0.02.08

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 40.04 0.00.00
2 Raatikka Marja HS 1.01.15 0.21.11
Pelkonen Elli KeKaRa KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalava Aune KeU 54.05 0.00.00 30.11
2 Vehmanen Marjatta KeU 55.10 0.01.05 27.30
3 Holopainen Kaarina KeU 55.35 0.01.30 24.90

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkinen Nuutti KR 15.51 0.00.00
2 Myllärinen Vertti LappRi 16.57 0.01.06
3 Rönkkö Mikko TuuSe 32.59 0.17.08

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Kristiina IlU 43.37 0.00.00