FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Särkänniemi-suunnistus ja Huippuliigan 1. osakilp.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Olli-Pekka Delta 16.47 0.00.00 101.52
2 Muukkonen Petteri VeVe 17.12 0.00.25 98.77
3 Taivainen Olli-Markus PelPo 17.23 0.00.36 97.43
4 Hämäläinen Sami MSParma 18.04 0.01.17 93.46
5 Boström Mårten Lynx 18.06 0.01.19 93.01
6 Liukkonen Oskari Delta 18.07 0.01.20 92.64
7 Mäkelä Tuomo AngA 18.09 0.01.22 92.19
8 Brickhill-Jones David RasKu 18.13 0.01.26 91.57
9 Teittinen Panu KangSK 18.48 0.02.01 88.46
10 Anttonen Antti VaajTe 19.02 0.02.15 87.11
11 Portin Fredric PR 19.05 0.02.18 86.61
12 Taivainen Juho-Matti PelPo 19.22 0.02.35 85.08
13 Patana Mikko IkNV 19.25 0.02.38 84.60
14 Liuha Jarkko VeVe 19.30 0.02.43 83.97
15 Hyyryläinen Juha AnttU 19.31 0.02.44 83.64
15 Suna Jussi TuMe 19.31 0.02.44 83.64
17 Pantsar Taneli PelPo 19.41 0.02.54 82.41
18 Sorsa Perttu Delta 19.49 0.03.02 81.60
19 Lassila Ari-Pekka VetU 19.51 0.03.04 81.20
20 Tommila Juha Hiisi 20.07 0.03.20 79.87
21 Ahonen Jere KangSK 20.09 0.03.22 79.49
22 Laine Jarkko TP 20.23 0.03.36 78.33
23 Kymäläinen Severi TP 20.28 0.03.41 77.76
24 Huikko Petteri VaajTe 20.32 0.03.45 77.26
25 Nurminen Ilkka HS 20.56 0.04.09 75.54
26 Uitto Ville RasKu 21.26 0.04.39 73.54
Taanila Vesa IkNV HYL -
Stenlund Daniel PR HYL -
Sorvisto Juha VaajTe HYL -
Salmenoja Samuli MSParma HYL -
Pohjala Johannes Hiisi HYL -
Pajunen Jere KR HYL -
Nikolov Kiril KR HYL -
Niemi Vili RR HYL -
Metsälä Juuso KR HYL -
Tervo Tuomas RR HYL -
Mansner Victor SV HYL -
Liukkonen Kalle Delta HYL -
Lehto Jonne VeVe HYL -
Kivelä Matti Delta HYL -
Kari Tuomas AngA HYL -
Ikonen Pasi VaajTe HYL -
Gorokhov Sergey RasKu HYL -
Fincke Simo-Pekka KR HYL -
Fagerudd Kim PR HYL -
Mattila Tuomas VeVe HYL -
Vainio Antti MSParma HYL -
Vapa Marko OH HYL -
Väisänen Henrik Hiisi HYL -
Itävuo Pekka Halden HYL -
Taanila Henri IkNV HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna AR 16.20 0.00.00 95.02
2 Uotila Ulrika Koovee 17.07 0.00.47 90.29
3 Anttila Liisa Koovee 17.08 0.00.48 89.83
4 Harju Venla TP 17.12 0.00.52 89.10
5 Rantanen Merja Koovee 17.15 0.00.55 88.47
6 Hytönen Outi KangSK 17.17 0.00.57 87.92
7 Rantala Maria AngA 17.32 0.01.12 86.30
8 Sianoja Maija MSParma 17.34 0.01.14 85.77
9 Lindeqvist Katri PR 17.46 0.01.26 84.44
10 Kinni Saila TP 17.47 0.01.27 84.00
11 Haajanen Sofia Pohjant 17.48 0.01.28 83.56
12 Mänkärlä Aino Lynx 17.57 0.01.37 82.50
13 Patana Jenny Delta 18.04 0.01.44 81.61
14 Dambe Inga PR 18.06 0.01.46 81.10
15 Engström Josefine Alfta 18.25 0.02.05 79.35
16 Närhi Anna Delta 18.35 0.02.15 78.29
17 Teini Marika RaLu 18.47 0.02.27 77.12
18 Feer Isabelle KangSK 18.48 0.02.28 76.70
19 Taanila Marjo Koovee 18.54 0.02.34 75.96
20 Ikäheimonen Taru Lynx 19.01 0.02.41 75.15
20 Niittynen Miia Koovee 19.01 0.02.41 75.15
22 Marila Anna-Sofia TP 19.04 0.02.44 74.27
23 Munukka Ellu TP 19.09 0.02.49 73.61
24 Papinsaari Heini KangSK 19.15 0.02.55 72.89
25 Autio Päivi Hiisi 19.26 0.03.06 71.87
26 Portin Laura MSParma 19.31 0.03.11 71.24
27 Pulli Liisa TP 19.35 0.03.15 70.66
28 Gunell Yvonne PIF 19.40 0.03.20 70.04
29 Tervo Susanna MSParma 19.42 0.03.22 69.59
29 Ahonen Laura KangSK 19.42 0.03.22 69.59
31 Rantanen Maaret JRV 19.53 0.03.33 68.30
32 Liukkonen Sonja Delta 20.18 0.03.58 66.58
33 Rodionova Katja PIF 20.19 0.03.59 66.20
34 Laine Maria TP 20.25 0.04.05 65.56
35 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 20.41 0.04.21 64.40
36 Heikkonen Anni RasKa 20.59 0.04.39 63.18
37 Hyyryläinen Laura AnttU 21.14 0.04.54 62.13

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Eevert KangSK 12.35 0.00.00
2 Salmenkylä Anton HS 13.06 0.00.31
3 Skog Jaakko Koovee 13.34 0.00.59
4 Sorsa Aleksi Pihkan 13.41 0.01.06
5 Jalli Eero LHR 13.46 0.01.11
6 Arola Matias PR 13.48 0.01.13
7 Heinonen Eero TuS 14.22 0.01.47
8 Penttilä Eero HlS 14.42 0.02.07
9 Vehmas Miika EsSu 15.27 0.02.52
10 Pietikäinen Aleksi Pihkan 15.29 0.02.54
11 Pasanen Henri SV 15.54 0.03.19
12 Valkamo Severi Koovee 16.07 0.03.32
13 Siltanen Lauri TuS 16.22 0.03.47
14 Järvinen Ossi TP 16.23 0.03.48
14 Valkama Arttu Koovee 16.23 0.03.48
16 Lieke Niklas TP 16.26 0.03.51
17 Hämäläinen Mikael TuS 16.48 0.04.13
18 Luomajärvi Aatu IkNV 17.16 0.04.41
19 Ketola Akseli Koovee 17.19 0.04.44
20 Laukkanen Anton KuoSu 17.50 0.05.15
21 Suonurmi Vesa KyRa 18.04 0.05.29
22 Ylinen Juho Eräp 18.19 0.05.44
23 Kallioniemi Hannes KyRa 18.27 0.05.52
24 Siivonen Eero VaRa 18.44 0.06.09
25 Heinonen Kimmo TuS 19.25 0.06.50
25 Ruusuvuori Roope VaRa 19.25 0.06.50
27 Laitinen Pyry Koovee 19.52 0.07.17
28 Kivikko Antti HlS 20.52 0.08.17
29 Lamminsivu Ilari Eräp 31.03 0.18.28
30 Lehto Risto Koovee 33.59 0.21.24
Simola Paavo LHR HYL -
Mustonen Pyry PirHi HYL -
Mustonen Vili PirHi HYL -
Leonsaari Antti KangSK HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Erik KangSK 13.10 0.00.00
2 Puranen Konsta Koovee 13.26 0.00.16
3 Eerola Teemu TP 13.27 0.00.17
4 Julkunen Aaro LHR 14.11 0.01.01
5 Pitkänen Konsta TP 14.52 0.01.42
6 Laurila Sami RaLu 15.11 0.02.01
7 Kemppi Mikko KangSK 15.20 0.02.10
8 Laajaniemi Lauri RR 15.26 0.02.16
9 Hakuli Tommi KeU 16.05 0.02.55
10 Annila Veikka RaLu 16.48 0.03.38
11 Huhtanen Kiri TP 17.08 0.03.58
12 Kettunen Teo SV 17.17 0.04.07
13 Palmen Alvar EsSu 18.42 0.05.32
14 Staff Aku RaHa 19.27 0.06.17
15 Hakola Matti KangSK 19.37 0.06.27
16 Varjus Roope UlvUra 20.46 0.07.36
17 Valkila Saku TuS 20.54 0.07.44
18 Vähätalo Verner RR 22.19 0.09.09
18 Hakala Petteri RaN 22.19 0.09.09
20 Nurminen Jani VaHa 24.03 0.10.53
21 Hirvonen Julius EE 25.22 0.12.12
22 Korhonen Miikka TP 27.03 0.13.53
23 Kemppainen Mikko PR 31.01 0.17.51
Ruusunen Pyry RaLu HYL -
Peltonen Veijo RR HYL -
Kommio Niko HlS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lavi Mikko KuoSu 11.29 0.00.00
2 Ahola Mikko KangSK 11.35 0.00.06
3 Vuori Justus TuS 11.53 0.00.24
4 Kaihtela Juuso RaLu 12.01 0.00.32
5 Reunanen Atte TP 12.19 0.00.50
6 Ruuhiala Roope Hiisi 12.25 0.00.56
7 Hyytiäinen Tuomas KeU 12.31 0.01.02
8 Heinaro Lauri EsSu 12.43 0.01.14
9 Partanen Tommi RaN 13.08 0.01.39
10 Kemppainen Matti HU-46 13.16 0.01.47
11 Konttila Eemi Koovee 13.19 0.01.50
12 Lehikoinen Elias EsSu 13.31 0.02.02
13 Valkama Santeri Koovee 14.02 0.02.33
14 Väisänen Vili-Aleksi KuoSu 14.04 0.02.35
15 Hiidenhovi Aleks LHR 14.18 0.02.49
16 Vesterinen Arttu TP 14.26 0.02.57
17 Paasi Antti TP 14.33 0.03.04
18 Kinnala Ville TuS 14.37 0.03.08
18 Kuokkanen Edvin TuS 14.37 0.03.08
20 Lahtinen Tuukka TP 14.55 0.03.26
21 Isolähteenmäki Atte LLL 15.23 0.03.54
22 Juga Otto KeU 15.26 0.03.57
23 Hollo Lauri EsSu 15.28 0.03.59
24 Kohonen Eevert RaLu 15.48 0.04.19
25 Lehtonen Joonatan SV 16.24 0.04.55
26 Joutsensaari Jeremias KangSK 17.31 0.06.02
27 Kunnas Anton SV 17.39 0.06.10
28 Lehtinen Joose LHR 18.18 0.06.49
29 Mattila Atte KyRa 18.54 0.07.25
30 Ketola Lauri Koovee 19.13 0.07.44
31 Lahtinen Joni TP 19.34 0.08.05
32 Erkkilä Leevi TuS 20.31 0.09.02
33 Röyskö Antti TP 21.51 0.10.22
34 Viippola Severi KeU 23.06 0.11.37
35 Kamppinen Fredrik SV 23.34 0.12.05
36 Kuusinen Santeri HlS 25.04 0.13.35
37 Makkonen Joona LS-37 26.19 0.14.50
38 Hämäläinen Samuli TuS 26.52 0.15.23
39 Munck Sakari EsSu 30.47 0.19.18
40 Lindberg Mikkel TuS 30.52 0.19.23
41 Mäkelä Konsta KyRa 31.57 0.20.28
42 Ketola Tomi SV 36.05 0.24.36
43 Nuuttila Sami HU-46 47.00 0.35.31
Pennanen Aleksi KuoSu HYL -
Kauhala Jaakko HU-46 HYL -
Westerlund Otso Koovee HYL -
Varpula Ville EsSu HYL -
Vainionpää Rasmus RaJu HYL -
Lintunen Sakari TP HYL -
Lamppu Juuso SV HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohja Eetu Koovee 11.00 0.00.00
2 Puranen Aapo Koovee 11.50 0.00.50
3 Tala Miika HS 12.37 0.01.37
4 Nurminen Eerik KangSK 13.18 0.02.18
5 Silander Antti TuS 13.53 0.02.53
6 Oksanen Teemu IkNV 13.59 0.02.59
7 Viilo Lasse TP 14.14 0.03.14
8 Eerola Mikko TP 14.22 0.03.22
9 Tervakangas Mikko EsSu 14.30 0.03.30
10 Kontio Kimmo KangSK 14.34 0.03.34
11 Roininen Alexander HS 14.43 0.03.43
12 Mustajoki Tiitus TP 15.28 0.04.28
13 Lamberg Benjamin KeU 16.01 0.05.01
14 Rötsä Eero TP 16.44 0.05.44
15 Hursti Toivo EsSu 17.02 0.06.02
16 Laajaniemi Tuomas RR 17.55 0.06.55
17 Fingerroos Sebastian PR 19.52 0.08.52
18 Niska Valtteri LapVi 19.59 0.08.59
19 Hakala Petteri TP 20.38 0.09.38
20 Mähönen Vili TP 20.48 0.09.48
21 Viinikainen Vilppu EsSu 20.58 0.09.58
22 Lehtimäki Janne Hiisi 22.16 0.11.16
23 Leonsaari Juho KangSK 22.41 0.11.41
24 Salokangas Julius HU-46 24.06 0.13.06
25 Hirvonen Tommi KeU 24.11 0.13.11
26 Saarenpää Leevi KangSK 24.57 0.13.57
27 Keronen Leevi TP 25.15 0.14.15
28 Rokka Matias LHR 25.26 0.14.26
29 Siren Ossi RaN 25.39 0.14.39
30 Korhonen Rasmus Eräp 26.40 0.15.40
31 Juvankoski Eetu KeU 26.56 0.15.56
32 Laitamäki Veikko Koovee 27.00 0.16.00
33 Järvinen Ville EKU 27.21 0.16.21
34 Heikkilä Antero TuS 28.38 0.17.38
35 Kaislo Niilo JRV 31.22 0.20.22
36 Päivike Jaakko RaPi 31.33 0.20.33
37 Lindi Eetu PR 31.51 0.20.51
38 Virtanen Tommi RR 32.42 0.21.42
39 Heinonen Tommi LS-37 36.16 0.25.16
40 Pennanen Emil SV 38.21 0.27.21
41 Kemppainen Joni PR 39.14 0.28.14
42 Salmenkylä Emil HS 46.15 0.35.15
43 Hiltunen Erkki SiikSi 48.57 0.37.57
44 Repo Kristian RaPi 1.00.47 0.49.47
Helminen Topias Eräp HYL -
Lukkarinen Tomi RiSu HYL -
Mustonen Ossi PirHi HYL -
Myllymäki Jere HU-46 HYL -
Saranen Daniel HS HYL -
Silmälä Vili LHR HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 71
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 7.57 0.00.00
2 Julkunen Akseli LHR 8.04 0.00.07
3 Matinheikki Leo TP 8.22 0.00.25
4 Valio Ville TP 8.45 0.00.48
5 Rissanen Antti TP 8.58 0.01.01
6 Kangas Juho LapVi 9.05 0.01.08
7 Schüle Joel Koovee 9.07 0.01.10
8 Schmidt Tommi TP 9.08 0.01.11
9 Väliharju Joonas KangSK 9.17 0.01.20
10 Sopo Elias KuoSu 9.26 0.01.29
11 Raitola Sami Lynx 9.28 0.01.31
12 Kulmala Aaro SuSe 9.36 0.01.39
13 Arola Topias PR 9.39 0.01.42
14 Hautamäki Miika Koovee 9.48 0.01.51
15 Lehtinen Elias LHR 10.05 0.02.08
16 Ikola Atte KeU 10.11 0.02.14
17 Kinnala Kalle TuS 10.15 0.02.18
18 Piippo Emil KangSK 10.17 0.02.20
19 Puupponen Lauri EsSu 10.42 0.02.45
20 Epäilys Akseli KangSK 10.49 0.02.52
21 Mäntymäki Tuukka KangSK 10.56 0.02.59
22 Kulmalahti Roope RaVa 11.07 0.03.10
23 Takala Jaakko TP 11.09 0.03.12
24 Saarinen Tapio KeU 11.12 0.03.15
25 Kolganov Vladislav LS-37 11.20 0.03.23
26 Kallio Matti KeU 11.46 0.03.49
27 Viitanen Akseli TVV 11.51 0.03.54
28 Vuorihovi Benjamin SV 11.58 0.04.01
29 Lainio Valtteri TuS 12.03 0.04.06
30 Rinnekari Kimi RR 12.09 0.04.12
31 Niska Niilo LapVi 12.21 0.04.24
32 Siivonen Aapo VaRa 12.32 0.04.35
33 Piippo Otto TP 12.37 0.04.40
34 Mäkinen Juho LHR 12.40 0.04.43
35 Toivonen Vilhelm KangSK 12.56 0.04.59
36 Ketola Kristian Koovee 12.57 0.05.00
37 Haakana Teemu TarpSu 13.01 0.05.04
38 Sjöstrand Oscar KSF 13.06 0.05.09
39 Talvioja Matias RaHa 13.10 0.05.13
40 Ojala Markus TP 13.12 0.05.15
41 Pulkkinen Samuli KyRa 13.14 0.05.17
42 Haanpää Klaus PR 13.20 0.05.23
43 Naskali Lauri KyRa 13.35 0.05.38
44 Väisänen Miikka KalvKe 13.59 0.06.02
45 Knuutila Elias Koovee 14.04 0.06.07
46 Herttua Sami LapVi 14.46 0.06.49
47 Niemikallio Leo LS-37 15.51 0.07.54
48 Roos Jare AngA 16.07 0.08.10
49 Hiekkataipale Eemeli JRV 16.56 0.08.59
50 Laitinen Vertti Koovee 17.39 0.09.42
51 Ruusuvuori Rasmus VaRa 18.17 0.10.20
52 Välimaa Pietari PR 18.26 0.10.29
53 Paulus Aapo KuoSu 18.47 0.10.50
54 Halonen Severi VaHa 18.57 0.11.00
55 Mäkinen Matti KeU 19.07 0.11.10
56 Soininen Juho KyRa 20.15 0.12.18
57 Laine Rasmus HU-46 21.14 0.13.17
58 Makkonen Lauri LS-37 21.46 0.13.49
59 Seppo Valtteri EsSu 21.55 0.13.58
60 Mäkelä Ilari KyRa 22.19 0.14.22
61 Reima William TP 23.15 0.15.18
62 Tapala Lauri Koovee 23.46 0.15.49
63 Pennanen Valtteri KuoSu 23.55 0.15.58
64 Santakallio Harri RR 24.05 0.16.08
65 Sinervä Onni Tus 25.12 0.17.15
66 Teini Taneli RaLu 26.18 0.18.21
67 Sirola Topi KeU 28.13 0.20.16
68 Puhakka Ukko-Pekka AngA 29.07 0.21.10
69 Stenbäck Juhani AskU 30.17 0.22.20
70 Mattila Jussi LHR 44.51 0.36.54
71 Turva Niklas LS-37 1.00.03 0.52.06

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Topias KangSK 8.26 0.00.00
2 Nieminen Juho TP 8.45 0.00.19
3 Koskinen Juho TuS 9.43 0.01.17
4 Lautamäki Matias HlS 9.44 0.01.18
5 Salonen Seeti VaHa 10.00 0.01.34
6 Markkola Topias KärKV 10.41 0.02.15
7 Fingerroos Casper PR 11.20 0.02.54
8 Mustajoki Olli TP 11.21 0.02.55
9 Hämäläinen Aapo KangSK 11.48 0.03.22
10 Sorsa Antti Pihkan 12.05 0.03.39
11 Kivistö Johannes SV 12.08 0.03.42
12 Konttila Akseli Koovee 12.11 0.03.45
13 Huhtala Jyri Eräp 12.30 0.04.04
14 Boman Leevi KuoSu 12.32 0.04.06
15 Laaksonen Emil EsSu 13.07 0.04.41
16 Aaltio Eerik VaHa 13.09 0.04.43
17 Hamppu Anton HS 13.19 0.04.53
18 Rintanen Matti KangSK 13.26 0.05.00
19 Pukkila Joel TP 13.32 0.05.06
20 Silmälä Venni LHR 13.33 0.05.07
21 Kivelä Eemeli KangSK 13.38 0.05.12
22 Kivelä Valtteri KangSK 13.42 0.05.16
23 Lindi Aapo PR 14.10 0.05.44
24 Pursiainen Miki RR 14.38 0.06.12
25 Herkepeus Iiro LS-37 14.53 0.06.27
26 Määttälä Mikko EsSu 15.02 0.06.36
27 Seppälä Jesse HU-46 15.08 0.06.42
28 Kaleva Lauri LHR 15.21 0.06.55
29 Valta Juuso JRV 15.30 0.07.04
30 Hiltunen Antti SiikSi 15.31 0.07.05
30 Kaukoranta Valtteri TarpSu 15.31 0.07.05
32 Suvanto Roni TP 15.46 0.07.20
33 Salo Kasperi PunKu 16.31 0.08.05
34 Saarela Benjamin LHR 17.00 0.08.34
35 Makkonen Eino LS-37 18.35 0.10.09
36 Korventausta Ilari TP 19.38 0.11.12
37 Tuomasjukka Voima PR 19.41 0.11.15
38 Lamppu Joonatan SV 19.51 0.11.25
39 Salonen Visa Koovee 22.19 0.13.53
40 Heinimaa Valtteri KangSK 22.45 0.14.19
41 Vuorensyrjä Eetu HlS 22.59 0.14.33
42 Ahvenniemi Lauri RaPi 23.42 0.15.16
43 Knuutinen Eetu HU-46 24.08 0.15.42
44 Koskinen Paavo HlS 24.14 0.15.48
45 Hursti Otso EsSu 24.27 0.16.01
46 Salonen Roope OrPo 25.06 0.16.40
47 Hartus Miikka TarpSu 25.16 0.16.50
48 Kärkkäinen Santeri LHR 26.34 0.18.08
49 Puranen Iiro LS-37 28.00 0.19.34
50 Reiman Antti AngA 47.33 0.39.07
51 Virolainen Joni KärKV 49.57 0.41.31
52 Hjelt Jyry EsSu 50.00 0.41.34
53 Turpeinen Leo Koovee 51.24 0.42.58
54 Syrjälä Niilo LHR 1.10.37 1.02.11

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnala Venla TuS 12.37 0.00.00
2 Oksanen Maiju IkNV 13.23 0.00.46
3 Jerkku Laura TuS 13.30 0.00.53
4 Taubert Iiris Koovee 13.36 0.00.59
5 Antikainen Inna TuS 14.33 0.01.56
6 Alatalo Sanni TP 14.53 0.02.16
7 Kuronen Anna HS 15.29 0.02.52
8 Isolähteenmäki Nea LLL 15.41 0.03.04
9 Paasi Johanna TP 15.42 0.03.05
10 Siren Saara RaN 15.44 0.03.07
11 Fingerroos Camilla PR 15.53 0.03.16
12 Jalava Enni VaRa 16.08 0.03.31
13 Helin Elina PR 16.24 0.03.47
14 Pöllänen Elsi HS 16.33 0.03.56
14 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 16.33 0.03.56
16 Peltola Nina RaN 16.35 0.03.58
17 Hankala Kaisa IkNV 16.42 0.04.05
18 Hämäläinen Siiri KangSK 16.54 0.04.17
19 Prittinen Aino HlS 17.17 0.04.40
20 Romu Sanni SomEsa 17.38 0.05.01
21 Juhola Minerva LS-37 17.39 0.05.02
22 Virtanen Anna HlS 17.52 0.05.15
23 Nygård Marikki KuoSu 17.55 0.05.18
24 Aaltonen Katariina HS 18.30 0.05.53
25 Mörsky Sara RaHa 18.33 0.05.56
26 Saaristo Janina RaLu 19.10 0.06.33
27 Rantala Sanna SuSe 19.15 0.06.38
28 Kaartinen Selja AngA 19.24 0.06.47
29 Ahonen Noora Koovee 19.50 0.07.13
30 Laurikkala Nella Koovee 20.24 0.07.47
31 Malinen Anni TVV 20.29 0.07.52
32 Sipponen Linda PR 20.39 0.08.02
33 Yliluikki Henna SuSi 20.42 0.08.05
34 Solonen Heidi LS-37 21.25 0.08.48
35 Päivike Siiri RaPi 21.31 0.08.54
36 Valli Laura RiSu 22.18 0.09.41
37 Lahtinen Riina HS 23.07 0.10.30
38 Pohjonen Anri IkNV 24.37 0.12.00
39 Taivalmäki Oona IkNV 27.33 0.14.56
40 Heinjoki Petra JRV 29.16 0.16.39
41 Merta Elisa LoJa 31.29 0.18.52
42 Mäkelä Sara KyRa 31.55 0.19.18

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hakomäki Emmi TP 14.27 0.00.00
2 Haapasaari Ilona TuS 14.36 0.00.09
3 Haanpää Anni TP 14.47 0.00.20
4 Rintanen Heini KangSK 15.00 0.00.33
5 Annala Vilma KangSK 15.06 0.00.39
6 Nurminen Jutta VaHa 15.46 0.01.19
7 Suojanen Susanna Koovee 15.51 0.01.24
8 Nenonen Liisa SKVuoksi 16.03 0.01.36
9 Kangasniemi Heidi IkNV 17.35 0.03.08
10 Vahvelainen Hilla TP 18.00 0.03.33
11 Pajula Annika KangSK 18.03 0.03.36
12 Reiman Aino AngA 18.43 0.04.16
13 Laine Eliisa RaLu 18.59 0.04.32
14 Salonen Lotta Koovee 19.07 0.04.40
15 Hautamäki Carita Koovee 19.38 0.05.11
16 Ojapalo Isabell RiSu 19.41 0.05.14
17 Korhonen Saara TVV 19.51 0.05.24
18 Rautakorpi Miina KangSK 19.59 0.05.32
19 Vehmas Ella KuoSu 20.05 0.05.38
20 Arvio Emma TP 20.10 0.05.43
20 Ojala Emma TP 20.10 0.05.43
22 Huttunen Moona Koovee 21.09 0.06.42
23 Raasakka Tiina EsSu 21.12 0.06.45
24 Mäntymäki Saana KangSK 21.20 0.06.53
25 Kurki Heidi AskU 21.23 0.06.56
26 Pakkanen Anni SV 21.35 0.07.08
27 Lehtimäki Kia Hiisi 21.50 0.07.23
28 Piippo Eveliina KangSK 21.59 0.07.32
29 Suppula Meri SuSe 22.21 0.07.54
30 Paasikivi Veera KangSK 23.30 0.09.03
31 Ruha Emilia KuoSu 23.31 0.09.04
32 Mörsky Laura RaHa 25.57 0.11.30
33 Vehkalahti Jenny IkNV 27.55 0.13.28
34 Viitala Nina RaN 31.06 0.16.39
35 Kantola Johanna AskU 34.11 0.19.44
36 Nurmi Angela RiSu 34.37 0.20.10
37 Lidman Emma SV 34.53 0.20.26
38 Ridell Minna AskU 50.15 0.35.48
39 Raitio Tuuli SV 51.22 0.36.55
Isokallio Kiia RaN HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siltanen Johanna TuS 10.03 0.00.00
2 Haavisto Alli TuS 10.26 0.00.23
3 Mäkinen Maija KeU 10.37 0.00.34
4 Pinola Sarianna RaN 11.23 0.01.20
5 Skog Ella Koovee 11.24 0.01.21
6 Sopo Annika KuoSu 11.26 0.01.23
7 Leppävuori Hanna KuoSu 11.30 0.01.27
8 Knuutila Anniina Koovee 11.52 0.01.49
9 Koskinen Siiri TuS 12.01 0.01.58
10 Moisander Johanna KangSK 12.20 0.02.17
11 Roininen Kiia TP 12.30 0.02.27
11 Korhonen Emmi TVV 12.30 0.02.27
13 Rantala Jasmiina RaLu 13.01 0.02.58
14 Varjus Viivi SKVuoksi 13.43 0.03.40
15 Valio Milla TP 13.51 0.03.48
16 Vepsä Ida HU-46 14.00 0.03.57
17 Salmia Tuuli TarpSu 14.20 0.04.17
18 Tuominen Krista RaVa 14.50 0.04.47
19 Lainio Ilona TuS 15.47 0.05.44
20 Ylimaa Henna AngA 16.19 0.06.16
21 Pekki Meri TP 16.26 0.06.23
22 Holmgren Antonia SV 16.35 0.06.32
23 Kokko Mimmu TarpSu 17.24 0.07.21
24 Pohjonen Milja IkNV 17.38 0.07.35
25 Jääskeläinen Silja KyRa 17.39 0.07.36
26 Välimaa Emilia Rasti88 17.59 0.07.56
27 Lehtola Krista AngA 19.28 0.09.25
28 Simola Anna LHR 20.21 0.10.18
29 Rieder Liisa HS 20.41 0.10.38
30 Rinnekari Kati RR 21.45 0.11.42
31 Laiho Flora TuS 22.48 0.12.45
32 Vesalainen Amanda LS-37 23.46 0.13.43
33 Mansikkamäki Janette KyRa 25.09 0.15.06
34 Konttinen Anni RaN 25.11 0.15.08
35 Sandberg Siri SV 26.48 0.16.45
36 Sillansuo Mari HU-46 27.26 0.17.23
37 Lappi Jenni EsSu 29.20 0.19.17
38 Koljonen Annika HU-46 32.25 0.22.22
39 Heinjoki Tanja JRV 36.46 0.26.43
Happo Iida KeU HYL -
Kaislo Venla JRV HYL -
Kantola Claudia LS-37 HYL -
Ojapalo Camilla RiSu HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Hilda KangSK 12.36 0.00.00
2 Yli-Hietanen Saara TP 13.53 0.01.17
3 Roos Renja AngA 16.09 0.03.33
4 Markkola Emmi KärKV 16.56 0.04.20
5 Välkki Lotta Koovee 17.52 0.05.16
6 Nygård Mette KuoSu 18.53 0.06.17
7 Mustajoki Inka TP 19.11 0.06.35
8 Itkonen Anna KyRa 19.44 0.07.08
9 Tuokko Tytti RaLu 20.39 0.08.03
10 Kuusinen Sanni HlS 20.54 0.08.18
11 Yliluikki Hilda SuSi 21.05 0.08.29
12 Mattila Pipsa Hiisi 21.34 0.08.58
13 Salmensaari Essi SV 21.44 0.09.08
14 Haanpää Kaisa TP 22.11 0.09.35
15 Mäenpää Juulia Hiisi 22.18 0.09.42
16 Voutilainen Viivi MuuRa 22.41 0.10.05
17 Penttilä Anne HlS 22.58 0.10.22
18 Mansikkamäki Janina KyRa 23.49 0.11.13
19 Tiitola Tuuli KangSK 25.16 0.12.40
20 Heinonen Elina TuS 25.57 0.13.21
21 Herkepeus Iida LS-37 26.06 0.13.30
22 Miettinen Sanni Delta 26.59 0.14.23
23 Mähönen Suvi EsSu 28.50 0.16.14
24 Pajula Aada KangSK 29.43 0.17.07
25 Sivén Jade AskU 32.06 0.19.30
26 Toivanen Netta KyRa 33.51 0.21.15
27 Rastas Tuulia TuS 34.25 0.21.49
28 Kaleva Marja LHR 35.42 0.23.06
29 Talvioja Eveliina RaHa 35.53 0.23.17
30 Ruusunen Tytti RaLu 37.35 0.24.59
31 Joensuu Pihla RaPi 42.19 0.29.43
32 Palmen Aino EsSu 55.15 0.42.39
33 Peltonen Janna RaPi 59.16 0.46.40
34 Luomala Sara RaPi 1.12.51 1.00.15
Mattila Elisa KyRa HYL -
Leino Eerika RiSu HYL -
Kopra Ella HU-46 HYL -
Vähätalo Sonja RR HYL -
Haavisto Veera KyRa HYL -
Eerola Lotta TP HYL -
Juhola Iris LS-37 HYL -
Tuominen Anniina TP HYL -
Simelius Saana Koovee HYL -
Rusetskaya Daria HS HYL -
Ridell Sonja AskU HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 67
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Annala Venla KangSK 7.44 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 8.45 0.01.01
3 Kokkinen Ella JRV 9.33 0.01.49
4 Heinaro Taru EsSu 10.10 0.02.26
5 Isolähteenmäki Ida LLL 10.25 0.02.41
6 Järventausta Ennimaria KyRa 10.40 0.02.56
7 Hakuli Hanna KeU 10.59 0.03.15
8 Pelli Joanna Hiisi 11.03 0.03.19
9 Annila Helmi RaLu 11.09 0.03.25
10 Pitkänen Hilla JRV 11.10 0.03.26
10 Vuori Jenny TuS 11.10 0.03.26
12 Järvinen Anni RaN 11.12 0.03.28
13 Jussila Ida TP 11.25 0.03.41
14 Rasa Siiri KuoSu 11.26 0.03.42
15 Räisänen Minja RiSu 11.33 0.03.49
16 Kohonen Kerttu RaLu 11.36 0.03.52
17 Virolainen Sara KärKV 11.37 0.03.53
18 Mäenpää Maija KalvKe 11.58 0.04.14
19 Luoma Oona UlvUra 12.03 0.04.19
20 Hirvonen Julia EE 12.21 0.04.37
21 Haikama Outi HlT 12.22 0.04.38
22 Jokinen Johanna Eräp 12.23 0.04.39
23 Rautiainen Aleksandra AngA 12.31 0.04.47
24 Mäenpää Anni Koovee 12.53 0.05.09
25 Murtomäki Mari TP 12.56 0.05.12
26 Riutto Emilia HU-46 13.04 0.05.20
27 Asikainen Elisa JRV 13.06 0.05.22
28 Sainio Linda KangSK 13.32 0.05.48
29 Jokipii Tuuli RaJu 13.42 0.05.58
30 Väätäjä Maija RaPi 13.54 0.06.10
31 Fredriksson Victoria SV 14.13 0.06.29
32 Niemelä Hilla Koovee 14.15 0.06.31
33 Kolstela Hilla HU-46 14.17 0.06.33
34 Yliniemelä Marianna SV 14.23 0.06.39
35 Nieminen Siiri Koovee 14.28 0.06.44
36 Laitamäki Elvi Koovee 14.39 0.06.55
37 Piiroinen Laura VaRa 15.00 0.07.16
38 Kuusisto Idaliina Koovee 15.34 0.07.50
39 Pesonen Rosanna RaLu 15.45 0.08.01
40 Seppälä Sonja EsSu 15.52 0.08.08
41 Martin Rebecca SV 16.08 0.08.24
42 Saarela Eliisa RaPi 16.10 0.08.26
43 Konttinen Iida RaN 16.19 0.08.35
44 Kaukoranta Enni-Sofia TarpSu 16.26 0.08.42
45 Koski Katariina Koovee 16.30 0.08.46
46 Väätäjä Milja RaPi 16.45 0.09.01
47 Hägglund Sophia SV 16.49 0.09.05
48 Salminen Vilja RiSu 16.55 0.09.11
49 Määttänen Maria EsSu 18.06 0.10.22
50 Seppänen Aino RaPi 18.20 0.10.36
51 Jankkari Emma-Julia SV 18.23 0.10.39
52 Sojakka Roosa SV 18.34 0.10.50
53 Viitala Sini RaN 19.06 0.11.22
54 Koljonen Erika HU-46 19.24 0.11.40
55 Harle Hilda SV 20.23 0.12.39
56 Ristimäki Aino KalvKe 20.37 0.12.53
57 Munck Nana EsSu 21.44 0.14.00
58 Mustonen Salla PirHi 21.53 0.14.09
59 Viertola Helmi TP 23.00 0.15.16
60 Mänty Camilla Hiisi 24.11 0.16.27
61 Halkosaari Helena LHR 24.13 0.16.29
62 Marjanen Alva JRV 24.22 0.16.38
63 Kokko Helmi TarpSu 25.15 0.17.31
64 Pietilä Emmi Koovee 26.21 0.18.37
65 Pennanen Johanna KuoSu 28.26 0.20.42
66 Silander Iida-Maria RaLu 33.11 0.25.27
67 Pietikäinen Emilia Pihkan 40.12 0.32.28

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 10.53 0.00.00
2 Silander Irma TuS 11.09 0.00.16
3 Korpisaari Seela RiSu 11.49 0.00.56
4 Leinamo Sonja KalvKe 12.13 0.01.20
5 Salmia Tessa TarpSu 12.18 0.01.25
6 Ankelo Elsa VaRa 12.20 0.01.27
7 Vepsä Aino HU-46 12.28 0.01.35
8 Munck Saana EsSu 12.35 0.01.42
9 Mustajoki Villa TP 13.05 0.02.12
10 Tölkkö Erika RaPi 13.06 0.02.13
11 Laitamäki Liina HlT 13.27 0.02.34
12 Sarkonen Saana IkNV 13.34 0.02.41
13 Lillqvist Anna SV 13.59 0.03.06
14 Aho Anni TuS 14.05 0.03.12
15 Kuoppala Elli TarpSu 14.07 0.03.14
16 Leino Auroora RiSu 14.08 0.03.15
17 Sivén Jasna AskU 14.09 0.03.16
18 Joensivu Inka VaHa 14.14 0.03.21
19 Lukkari Aino RR 14.18 0.03.25
20 Ketola Reetta Koovee 14.32 0.03.39
21 Immo Anna Koovee 14.35 0.03.42
22 Vuorisalmi Vilma TP 14.38 0.03.45
23 Koskinen Janette KeU 14.50 0.03.57
24 Vallittu Kaisa JRV 14.52 0.03.59
25 Lappi Essi EsSu 15.26 0.04.33
26 Metsärinne Sara LS-37 15.30 0.04.37
27 Raasakka Liisa EsSu 15.46 0.04.53
28 Nieminen Kiia TP 16.12 0.05.19
29 Kettumäki Inka SV 16.15 0.05.22
30 Laskujärvi Alisa RaLu 16.18 0.05.25
31 Savisaari Outi TP 16.26 0.05.33
32 Kiuru Milja VaHa 16.54 0.06.01
33 Pakkanen Elsa SV 17.34 0.06.41
34 Haapasaari Helmi TuS 17.36 0.06.43
35 Soikkeli Sofia EsSu 18.33 0.07.40
36 Saarinen Hilma TP 18.50 0.07.57
37 Salminen Anni Koovee 20.30 0.09.37
38 Antola Maria LaJy 21.27 0.10.34
39 Mattila Petra Hiisi 22.00 0.11.07
40 Koskinen Marja Koovee 22.04 0.11.11
41 Kemppainen Veera HU-46 22.13 0.11.20
42 Lidman Melissa SV 22.26 0.11.33
43 Gunyho Julia RaHa 22.49 0.11.56
44 Hämäläinen Tuuli Koovee 23.59 0.13.06
45 Laukkanen Laura TarpSu 25.38 0.14.45
46 Marjanen Venla JRV 26.45 0.15.52
47 Lassila Anna RiSu 28.21 0.17.28
48 Korpisaari Kaisli RiSu 45.25 0.34.32