FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Eukkorastit, 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Jani KooVee 42.28 0.00.00 89.17
2 Airila Hannu KR 42.43 0.00.15 88.16
3 Asikainen Aaro KR 43.42 0.01.14 85.69
4 Launiainen Samuli KR 45.06 0.02.38 82.57
5 Parkkinen Jarno RR 45.37 0.03.09 81.17
6 Karvonen Matti KR 47.22 0.04.54 77.73
7 Korpinen Olli-Jussi AnttU 49.44 0.07.16 73.61
8 Heinaro Einari HS 50.25 0.07.57 72.19
9 Burago Alexey Gulfstre 52.17 0.09.49 69.21
10 Paladiev Evgeniy JoKu 52.23 0.09.55 68.68
11 Piironen Eero ORa 53.19 0.10.51 67.08
12 Mäkinen Tapani MU 54.24 0.11.56 65.36
13 Ihalainen Niko Navi 55.12 0.12.44 64.03
14 Kälviäinen Sami HS 55.35 0.13.07 63.21
15 Pellinen Teppo JoKu 55.46 0.13.18 62.62
16 Ivanov Evgenij OKGulfst 56.10 0.13.42 61.80
17 Hirvikallio Joni LappRi 56.22 0.13.54 61.21
18 Nurmiainen Aaro LappRi 56.32 0.14.04 60.66
19 Vahala Jani MaMa 57.13 0.14.45 59.57
20 Smirnov Sergey OKGulfst 59.11 0.16.43 57.23
21 Asikainen Pasi JoKu 1.01.05 0.18.37 55.11
22 Rautanen Mika TuuSe 1.01.33 0.19.05 54.35
23 Rautanen Marko TuuSe 1.02.51 0.20.23 52.89
24 Kotro Petri KS 1.03.20 0.20.52 52.15
25 Saikko Ville LappRi 1.04.14 0.21.46 51.09
26 Höglund Mikko ORa 1.05.07 0.22.39 50.08
Seppänen Atte JoKu KES -
Lehto Mikko MaMa KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huhta Kari ORa 55.42 0.00.00 38.50
2 Lahtinen Miika ORa 59.34 0.03.52 34.20
3 Fomushkin Roman IZHORA 1.03.55 0.08.13 30.19
Metsämuuronen Niko YlämPy HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno KanSu 40.10 0.00.00
2 Niilola Matti KS 1.23.53 0.43.43

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkki Antti ORa 46.06 0.00.00 27.47
2 Fedorov Taras IZHORA 47.15 0.01.09 25.99
3 Kuokkanen Andrey RUS 47.20 0.01.14 25.14
4 Grushin Sergey OKGulfst 51.05 0.04.59 22.56
5 Suratov Timofey MileSpor 58.05 0.11.59 19.18
6 Borevich Alexey YarkivMi 1.03.28 0.17.22 16.96

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Mika Navi 33.07 0.00.00 66.15
2 Gusev Ilya YarkivMi 34.08 0.01.01 63.38
3 Kuprienko Denis RUS 35.36 0.02.29 60.00
4 Heikkinen Jarkko VeVe 36.48 0.03.41 57.30
5 Niskanen Petteri RasHy 38.15 0.05.08 54.41
6 Gaskevich Sergey RUS 43.48 0.10.41 46.89
7 Torvinen Pekka SiiRa 47.57 0.14.50 42.26
8 Pasechnik Sergey IZHORA 48.33 0.15.26 41.17
9 Pasechnik Vladimir IZHORA 51.54 0.18.47 37.99
10 Heinilä Hannu RaVa 51.55 0.18.48 37.45
11 Korhonen Mika KoHo 52.01 0.18.54 36.85
12 Aho Ismo Navi 56.18 0.23.11 33.56
13 Ruokonen Juha LappRi 57.39 0.24.32 32.30

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Jouni Navi 35.14 0.00.00 58.03
2 Kankkunen Raimo SiiRa 35.49 0.00.35 56.55
3 Afonyushkin Alexander INUS 37.12 0.01.58 53.93
4 Inkeri Pekka ORa 37.52 0.02.38 52.47
5 Venäläinen Vesa JoKu 38.57 0.03.43 50.52
6 Takaoja Vesa ORa 39.59 0.04.45 48.74
7 Kirvesmies Juha LS-37 41.57 0.06.43 46.00
8 Lyytinen Pekka SU-41 45.34 0.10.20 41.92
9 Kalliokoski Arto PerhKi 48.20 0.13.06 39.13
10 Sihvonen Juhani Navi 48.55 0.13.41 38.27
11 Raskila Ari RaKaS 49.23 0.14.09 37.52
12 Gureev Maxim MileSpor 49.31 0.14.17 37.03
13 Ovaska Heikki LuuRa 50.29 0.15.15 35.94
14 Mitenkov Andrey AzimutSP 51.57 0.16.43 34.56
15 Peltonen Jukka LappRi 56.43 0.21.29 31.32
16 Laitinen Jukka Navi 1.38.31 1.03.17 17.83
Pigarev Konstantin MileSpor KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Teijo Navi 37.35 0.00.00 52.19
2 Silvennoinen Jussi KR 38.48 0.01.13 49.79
3 Niemi Kari-Veli LappRi 39.41 0.02.06 47.95
4 Heimala Juha LappRi 41.37 0.04.02 45.01
5 Myllärinen Hannu JoKu 47.50 0.10.15 38.55
6 Puustinen Tuomo Pihkan 49.25 0.11.50 36.72
7 Lindqvist Petri KS 56.57 0.19.22 31.34
8 Heikkinen Juha Pihkan 57.40 0.20.05 30.44
9 Karlsson Henrik KS 1.01.53 0.24.18 27.89
10 Hyytiäinen Harri KR 1.04.02 0.26.27 26.50
Volotinen Jouni Ilu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Seppo KontU 39.29 0.00.00 43.12
2 Höglund Risto ORa 42.58 0.03.29 38.89
3 Timonen Pertti RAPSU 47.48 0.08.19 34.29
4 Shver Evgeni RUS 49.09 0.09.40 32.69
5 Turkka Esko KS 52.43 0.13.14 29.88
6 Levichev Alexandr Versek 53.13 0.13.44 29.00
7 Partanen Ilkka SU-41 59.01 0.19.32 25.61
Belousov Leonid IZHORA HYL -
Mänttäri Jakke InkTe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 28.57 0.00.00 52.12
2 Mäkilä Ilmari EsSu 33.41 0.04.44 44.19
3 Mouhu Reijo RaKaS 34.23 0.05.26 42.69
4 Pellinen Veikko JoKu 34.24 0.05.27 42.07
5 Lampinen Matti Navi 37.46 0.08.49 37.78
6 Lesnikov Stanislav RUS 38.00 0.09.03 37.00
7 Turpeinen Timo VaajTe 43.42 0.14.45 31.71
8 Lappalainen Martti Navi 44.43 0.15.46 30.52
9 Puolakka Pekka SäynSa 46.12 0.17.15 29.10
10 Herttuainen Vesa RaKaS 46.32 0.17.35 28.45
11 Harkov Sergei RUS 48.42 0.19.45 26.76
Tiitinen Veli-Matti SuoVa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 27.57 0.00.00 43.96
2 Tuominen Seppo KS 30.35 0.02.38 39.51
3 Hyyryläinen Jorma Navi 30.40 0.02.43 38.73
4 Rusko Heikki VaajTe 31.07 0.03.10 37.52
5 Lehtonen Matti SaRa 43.07 0.15.10 26.60
6 Ukkonen Aimo RaKaS 43.58 0.16.01 25.62
7 Rautio Pekka JoKu 44.08 0.16.11 25.06
8 Paukkunen Ossi RaKaS 47.13 0.19.16 22.99
9 Nupponen Esko RaKaS 53.01 0.25.04 20.09
10 Lahtinen Reijo ORa 55.29 0.27.32 18.83

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo RaKaS 33.05 0.00.00 40.69
2 Karnaattu Mauri KS 36.53 0.03.48 35.58
3 Matikainen Martti KeKaRa 37.08 0.04.03 34.44
4 Kolu Veikko KeKaRa 46.15 0.13.10 26.92
5 Kilo Esko LappRi 51.33 0.18.28 23.50
6 Sorola Matti MulPa 53.06 0.20.01 22.18
7 Luukkonen Matti JoKu 1.01.11 0.28.06 18.70

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 31.32 0.00.00 41.67
2 Kakkola Eero JoKu 32.43 0.01.11 38.96
3 Ryyppö Toivo RaKaS 33.40 0.02.08 36.69
4 Mikkola Heimo RaKaS 36.29 0.04.57 32.77
5 Pystynen Paavo RaKaS 42.13 0.10.41 27.39
6 Pulli Erkki RaKaS 1.11.09 0.39.37 15.70

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 28.51 0.00.00
2 Issakainen Paavo SaSu 1.04.28 0.35.37
Makkonen Ilkka KR HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 44.35 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sihvola Eerik KS 47.19 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Eetu SiiRa 34.13 0.00.00 51.42
2 Ahola Matias Navi 34.32 0.00.19 48.40
3 Valjakka Vili Navi 35.21 0.01.08 44.80
4 Hakkarainen Markus RaKaS 43.55 0.09.42 34.06

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Topias Navi 31.43 0.00.00 56.17
2 Ahola Joonas Navi 33.12 0.01.29 52.99
3 Ihalainen Jesse Navi 34.38 0.02.55 50.15
4 Saikko Antti LappRi 39.02 0.07.19 43.93
5 Salomaa Antti-Ville Navi 39.51 0.08.08 42.47
6 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 41.28 0.09.45 40.28
7 Minkkinen Tomi RR 43.16 0.11.33 38.09
8 Rissanen Lari-Antti SonPa 46.05 0.14.22 35.28
9 Sihvonen Anton Navi 50.09 0.18.26 31.97
10 Virjula Santtu Navi 50.11 0.18.28 31.51
11 Hyytiäinen Henry KR 56.41 0.24.58 27.50
12 Kalliokoski Jooseppi RasTiimi 58.42 0.26.59 26.18
13 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 1.00.15 0.28.32 25.13

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ovaska Janne LuuRa 28.34 0.00.00
2 Nurmi Antti LappRi 43.55 0.15.21
3 Peltonen Rene LappRi 48.47 0.20.13

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Valtteri VeVe 12.29 0.00.00
2 Mesiäinen Jaakko Navi 21.41 0.09.12
3 Niskanen Janne VeVe 23.24 0.10.55
4 Niilola Sami KS 26.15 0.13.46

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasi Antti KyS 10.34 0.00.00
2 Rissanen Roni-Ville SonPa 11.32 0.00.58
3 Lampinen Juuso HS 12.28 0.01.54
4 Lindqvist Arttu KS 12.41 0.02.07
5 Silvennoinen Oskari KR 14.06 0.03.32
6 Husu Miika SKVuoksi 14.27 0.03.53
7 Niemi Oskari LappRi 15.01 0.04.27
8 Turkki Eero ORa 16.38 0.06.04
9 Kelosuo Eero SKVuoksi 19.53 0.09.19
10 Peltonen Linus LappRi 22.26 0.11.52
11 Liljeström Veikka ORa 22.42 0.12.08
12 Kärnä Jesse JoKu 38.51 0.28.17
13 Mänttäri Eero JoKu 59.35 0.49.01

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Luukkanen Roni SKVuoksi 19.08 0.00.00
2 Kotro Väinö KyS 19.58 0.00.50
3 Miikki Lenni SKVuoksi 28.03 0.08.55
Munukka Eetu SKVuoksi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Miikki Veeti SKVuoksi 15.47 0.00.00
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 18.50 0.03.03
3 Lyytinen Elias ORa 18.59 0.03.12
4 Husu Eeka SKVuoksi 20.56 0.05.09
5 Saarlemo Niilo SKVuoksi 25.49 0.10.02
6 Peltonen Henrik LappRi 29.33 0.13.46

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 18.23 0.00.00
2 Kelosuo Taavi SKVuoksi 23.32 0.05.09
3 Jäppinen Jaakko SKVuoksi 30.04 0.11.41

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 21.29 0.00.00
2 Myllärinen Vertti LappRi 23.24 0.01.55
3 Niskanen Aatu VeVe 36.19 0.14.50
4 Kärnä Leevi JoKu 1.06.32 0.45.03

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Höglund Henna KR 38.41 0.00.00 66.61
2 Heikkinen Paula KooVee 38.46 0.00.05 65.56
3 Airila Marika KR 39.10 0.00.29 64.00
4 Kirvesmies Tytti LS-37 39.58 0.01.17 61.84
5 Kärki Kukka-Maaria ORa 45.05 0.06.24 54.04
6 Suomalainen Riikka LappRi 45.45 0.07.04 52.48
7 Salmi Maria LappRi 49.24 0.10.43 47.89
8 Paladieva Natalia LaTa 51.51 0.13.10 44.95
9 Turkka Saara KS 54.48 0.16.07 41.89
10 Strelchenko Julia OKGulfst 55.17 0.16.36 40.89
11 Artemzeva Polina RUS 56.39 0.17.58 39.28
Grönholm Tiia SV KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borevich Irina YarkivMi 30.53 0.00.00 32.67
2 Nikolaeva Svetlana OKGulfst 31.41 0.00.48 31.32
3 Trofimchik Marina YarkivMi 34.11 0.03.18 28.53
4 Kuprienko Olga RUS 35.38 0.04.45 26.90
5 Hyytiäinen Tuula Navi 35.47 0.04.54 26.32
6 Fedorova Katerina IZHORA 43.07 0.12.14 21.45
7 Galitarova Anastasia OKGulfst 44.47 0.13.54 20.28
8 Gureeva Olga MileSpor 48.09 0.17.16 18.51
9 Tikka Maija RaKaS 1.19.53 0.49.00 10.95
Solodovnikova Elena IZHORA KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Kirsi VeVe 44.17 0.00.00 54.10
2 Kuokkanen Katja RUS 50.07 0.05.50 44.22
3 Pulkkinen Arja JoKu 57.03 0.12.46 35.69

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Anniina VeVe 34.32 0.00.00 43.15
2 Lankinen Hanna HS 36.21 0.01.49 37.92
3 Liljeström Anu ORa 1.14.56 0.40.24 16.90

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 29.40 0.00.00 58.12
2 Turunen Sisko Navi 30.15 0.00.35 52.72
3 Hakkarainen Riitta RaKaS 39.31 0.09.51 37.09

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Katriina PerhKi 39.37 0.00.00 26.22
2 Heimala Heli LappRi 42.06 0.02.29 23.44
3 Vehomäki Pirkko ORa 45.35 0.05.58 20.51
4 Gavrilova Olga RUS 1.05.06 0.25.29 13.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 30.22 0.00.00 55.89
2 Puolakka Päivi SäynSa 33.35 0.03.13 48.64
3 Lekanova Nina RUS 36.56 0.06.34 42.51
4 Levicheva Nadezda Versek 42.56 0.12.34 35.08
Frimodig Pirkko Navi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kristiina SäynSa 31.05 0.00.00 49.81
2 Särkkä Liisa Navi 44.21 0.13.16 33.60
3 Laakso Mirjami RaKaS 49.28 0.18.23 28.95
4 Tikka Eija RaKaS 55.27 0.24.22 24.78
Juvonen Marja RaKaS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 34.08 0.00.00
2 Pelkonen Elli KeKaRa 35.30 0.01.22

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saalasti Vappu RaKaS 1.42.11 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilpponen Erika ORa 51.21 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jenna Navi 39.08 0.00.00 57.70
2 Minkkinen Sirkku RR 42.40 0.03.32 50.27
3 Virjula Laura Navi 46.38 0.07.30 43.58
4 Inkeri Niina-Mari ORa 1.14.43 0.35.35 25.69

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Petra Navi 32.19 0.00.00 45.40
2 Juvakka Vilma LappRi 35.14 0.02.55 39.56
3 Pulkkinen Tiia Navi 37.33 0.05.14 35.16
4 Kurri Noora SaRa 44.20 0.12.01 28.13

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Alisa Navi 14.34 0.00.00
2 Vehomäki Varpu ORa 19.59 0.05.25
3 Liljeström Venla ORa 21.01 0.06.27
4 Pakkanen Reetta VeVe 26.17 0.11.43

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Roosa SKVuoksi 15.13 0.00.00
2 Juutilainen Sonia SKVuoksi 16.08 0.00.55
3 Ollikainen Janni Navi 17.12 0.01.59
Lyytikäinen Siiri LappRi HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Silvennoinen Siiri KR 14.48 0.00.00
2 Ovaska Jenni LuuRa 17.31 0.02.43
3 Kalliokoski Loviisa PerhKi 29.49 0.15.01

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nykänen Anni Navi 20.08 0.00.00
2 Lonka Minna SKVuoksi 21.43 0.01.35
3 Ryytty Mari SKVuoksi 21.55 0.01.47
4 Niskanen Nelli VeVe 28.03 0.07.55
5 Pakkanen Raita VeVe 32.24 0.12.16
6 Jäkälä Jenni SKVuoksi 32.46 0.12.38
7 Huuhko Hanna LuuRa 1.11.14 0.51.06

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piispa Kiia-Maria LuuRa 18.55 0.00.00
2 Pohjamo Neea SKVuoksi 19.57 0.01.02
3 Ollikainen Jatta Navi 22.02 0.03.07
4 Ruokonen Milla LappRi 22.40 0.03.45

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piispa Neea-Noora LuuRa 18.21 0.00.00
2 Juutilainen Matilda SKVuoksi 19.23 0.01.02
3 Pussinen Nea RaKaS 24.44 0.06.23
4 Vaaranmäki Aino SKVuoksi 26.09 0.07.48
5 Juvakka Aino LappRi 33.05 0.14.44

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Ida VeVe 25.14 0.00.00
2 Heikkinen Roosa VeVe 37.29 0.12.15
3 Kuprienko Ulva RUS 38.19 0.13.05
4 Guseva Katya YarkivMi 58.26 0.33.12
5 Guseva Sveta YarkivMi 1.01.15 0.36.01