FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kannus-Rastit ja K-P:n AM-kilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllymäki Tero VetU 33.31 0.00.00 57.69 56.23
2 Löfbacka Sami KPV 34.42 0.01.11 54.79 53.41
3 Siponen Markku SiiRa 36.07 0.02.36 51.75 50.44
4 Hyyppä Tuomas KoS 36.17 0.02.46 50.62 49.34
5 Arvela Oskari LS-37 38.00 0.04.29 47.49 46.29
6 Kukkola Mikko KoS 39.46 0.06.15 44.57 43.44
7 Ruuttula Juho SievSi 41.48 0.08.17 41.63 40.58
8 Isokoski Teppo KoS 41.50 0.08.19 40.83 39.79
9 Rantala Peetu KoS 48.37 0.15.06 34.47 33.60
10 Härkönen Lasse YlivKu 53.47 0.20.16 30.56 29.78

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alasuvanto Mikko KaJu 34.54 0.00.00 32.50 32.13
2 Isokääntä Antti YlivKu 37.45 0.02.51 28.92 28.59
3 Kähtävä Tero KaJu 39.40 0.04.46 26.45 26.15
4 Nikunen Karri Terjärv 40.41 0.05.47 24.74 24.46
5 Mäkelä Kimmo HimU 46.12 0.11.18 20.87 20.63

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvinen Markus KoS 27.41 0.00.00
2 Jussinmäki Ari HalTo 31.12 0.03.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Jari HalTo 24.21 0.00.00 33.00 33.00
2 Myllymäki Jyri VetU 30.04 0.05.43 25.92 25.92
3 Hietalahti Heikki HalTo 31.32 0.07.11 23.95 23.95
4 Santapakka Pasi HimU 32.24 0.08.03 22.57 22.57
5 Niininen Heikki VetU 35.05 0.10.44 20.16 20.16
6 Myllymäki Kari KoS 39.53 0.15.32 17.13 17.13

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 16.41 0.00.00 51.91 48.65
2 Haglund Tommy Brahe 18.45 0.02.04 45.20 42.36
3 Viitasaari Tommi KoS 18.55 0.02.14 43.82 41.06
4 Kauppila Timo SalRe 19.08 0.02.27 42.35 39.69
5 Jokela Harri NiS 23.27 0.06.46 33.77 31.64
6 Nivala Jarmo YlivKu 23.53 0.07.12 32.38 30.34
7 Kuusisto Juha HimU 24.03 0.07.22 31.38 29.41
8 Lamu Mika YlivKu 35.22 0.18.41 20.81 19.51

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaustinen Kari HimU 26.05 0.00.00
2 Koivumäki Kari KoS 27.27 0.01.22
Laasanen Juha KauWi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 17.19 0.00.00 48.56 47.27
2 Stubb Stefan Falken 19.50 0.02.31 41.13 40.04
3 Polso Jukka KoS 20.46 0.03.27 38.06 37.06
4 Pajukangas Tauno KPV 22.45 0.05.26 33.64 32.75
5 Mattila Timo KPV 24.27 0.07.08 30.26 29.46
6 Rantala Timo KPV 26.21 0.09.02 27.13 26.41

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Tuomo RasTiimi 18.42 0.00.00 38.84 38.27
2 Jylkkä Markku YlivKu 19.00 0.00.18 37.59 37.04
3 Ojanperä Terho YlivKu 19.36 0.00.54 35.82 35.30
4 Pihlajamaa Martti VetU 19.44 0.01.02 34.96 34.45
5 Tuomaala Juhani KoS 21.50 0.03.08 31.05 30.59
5 Nurisalo Seppo KoS 21.50 0.03.08 31.05 30.59
7 Vesisenaho Markku SievSi 21.56 0.03.14 29.80 29.37
8 Saarela Esa KoS 22.07 0.03.25 29.01 28.58
9 Rantala Aulis KoS 27.00 0.08.18 23.31 22.97
Högnäs Tore Brahe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllymäki Ari KPV 15.39 0.00.00 40.06 39.41
2 Nynäs Henning Brahe 17.07 0.01.28 36.13 35.54
3 Lövsund Bengt Botnia 17.12 0.01.33 35.46 34.88
4 Juola Eero KoS 17.45 0.02.06 33.88 33.33
5 Mäkelä Juha HimU 22.09 0.06.30 26.76 26.33
6 Kätkä Vesa Reima 22.24 0.06.45 26.08 25.66
7 Åkerblom Måns GIF 23.08 0.07.29 24.88 24.48
8 Virkkula Unto NivU 24.34 0.08.55 23.08 22.71
9 Humalamäki Hannu ÄhtU 30.31 0.14.52 18.30 18.01
Rasmus Reijo TarpSu HYL -
Jokinen Leo KoS HYL -
Björklund Håkan Falken HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 16.48 0.00.00 18.84 18.29
2 Oja Jorma NiS 20.07 0.03.19 14.95 14.51
3 Jokela Vesa NiS 24.19 0.07.31 11.71 11.37
4 Patana Teuvo KoS 25.55 0.09.07 10.38 10.08

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 20.13 0.00.00 29.20 30.63
2 Patana Tapio VetU 20.19 0.00.06 27.97 29.34
3 Nieminen Mauno ViiSu 22.24 0.02.11 24.38 25.57
4 Mikkilä Mauno NiS 25.30 0.05.17 20.55 21.55
5 Fränti Eero KoS 41.25 0.21.12 12.12 12.71

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvinen Joona KoS 15.36 0.00.00 46.72 30.17
2 Jussinmäki Iisakki HalTo 15.47 0.00.11 43.87 28.33
3 Huhtamäki Rasmus PieHi 18.08 0.02.32 36.18 23.36
4 Kouvalainen Olli Kiuru 19.45 0.04.09 31.37 20.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 10.39 0.00.00
2 Anttila Niklas KPV 13.03 0.02.24
3 Jussinmäki Joona HalTo 13.12 0.02.33
4 Niininen Lauri VetU 13.41 0.03.02
5 Hietala Elmeri KPV 17.32 0.06.53

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kouvalainen Niilo Kiuru 14.10 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kauppila Roope Koovee 19.01 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojajärvi Oiva KoS 12.38 0.00.00
2 Alasuvanto Saku KaJu 14.19 0.01.41
3 Kettu Onni KoS 18.30 0.05.52
4 Alasuvanto Manu KaJu 18.42 0.06.04

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Satu RasKu 26.59 0.00.00 60.86 60.44
2 Koskela Iina VetU 32.33 0.05.34 49.76 49.42
3 Hyyppä Milja KoS 34.37 0.07.38 46.15 45.83
4 Niininen Erika VetU 35.50 0.08.51 43.95 43.65
5 Polso Anne VetU 36.01 0.09.02 43.11 42.81
6 Hangasmaa Hanna YlivKu 36.04 0.09.05 42.43 42.14
7 Tiitto Johanna RasTiimi 37.44 0.10.45 39.96 39.69
8 Halla-aho Emma KoS 40.48 0.13.49 36.41 36.16
9 Karvonen Hanna Terjärv 43.11 0.16.12 33.88 33.65
10 Kaustinen Emilia HimU 46.53 0.19.54 30.73 30.52
11 Kuusinen Sanni TP 47.01 0.20.02 30.17 29.96
12 Jussinmäki Tuulia HalTo 50.39 0.23.40 27.56 27.37

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttilä Marja KoS 33.01 0.00.00 28.00 28.00
2 Himanka Satu IisVi 35.28 0.02.27 24.11 24.11
3 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 50.03 0.17.02 15.70 15.70

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 30.02 0.00.00 35.20 35.20
2 Herrala Johanna KoS 33.51 0.03.49 30.06 30.06
3 Hietalahti Anette HalTo 35.32 0.05.30 27.52 27.52
4 Rokala Johanna HalTo 37.43 0.07.41 24.88 24.88
5 Maunula Minna KoS 43.25 0.13.23 20.70 20.70

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Tuula KoS 1.03.51 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Sanna HimU 25.57 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 16.33 0.00.00 32.90 33.23
2 Alasaari Anu NiS 31.49 0.15.16 15.83 15.99
3 Ekdahl Pirkko NiS 32.20 0.15.47 14.31 14.46

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Maj-Lis KPV 19.00 0.00.00
2 Mattila Airi KPV 24.04 0.05.04

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Lea VetU 20.33 0.00.00 34.73 29.26
2 Kattilakoski Kirsti KoS 22.35 0.02.02 29.24 24.63
3 Ketola Pirjo SalRe 24.54 0.04.21 24.37 20.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 23.03 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylhä Reija-Elina HalTo 34.24 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rokala Erica HalTo 17.32 0.00.00
2 Myllymäki Matilda KoS 19.16 0.01.44

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttälä Selma KoS 14.47 0.00.00
2 Hietanen Nella KoS 26.55 0.12.08

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Aada Pohjant 16.04 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 24.25 0.08.21
3 Hietalahti Karoliina HalTo 35.51 0.19.47

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Liina-Maija KPV 23.33 0.00.00
2 Hyyppä Alisa KoS 29.07 0.05.34
3 Pesola Ella KPV 34.41 0.11.08

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Aada HalTo 15.33 0.00.00
2 Paavola Iida KPV 22.17 0.06.44
3 Koskela Siru HalTo 24.15 0.08.42

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kauppila Kaisla Koovee 11.05 0.00.00
2 Heikkinen Aamu Pohjant 13.36 0.02.31
3 Pesola Aada KPV 14.09 0.03.04
4 Paavola Elsa KPV 14.37 0.03.32
5 Ketola Mette KoS 17.03 0.05.58
6 Siponen Anna Kiuru 26.22 0.15.17