FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Turku Sprint, TuSin 60-v. juhlakilpailu, Huippuliiga 3, wre
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 14.33 0.00.00 99.09 97.70
2 Michiels Yannick Ravinen 14.36 0.00.03 98.46 97.08
3 Anttonen Antti VaajTe 14.39 0.00.06 97.84 96.46
4 Tranchand Frederic PR 14.43 0.00.10 97.10 95.74
4 Kirmula Miika AngA 14.43 0.00.10 97.10 95.74
6 Niemi Vili RR 14.51 0.00.18 95.66 94.31
7 Hallan Gaute Lillomar 14.54 0.00.21 95.06 93.72
8 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.01 0.00.28 94.03 92.71
9 Kodeda Stepan MSParma 15.02 0.00.29 93.65 92.33
9 Heinmann Kristo KangSK 15.02 0.00.29 93.65 92.33
11 Saari Toni VaajTe 15.13 0.00.40 91.96 90.67
12 Heinaro Einari HS 15.15 0.00.42 91.48 90.20
13 Jones Kris Lillomar 15.22 0.00.49 90.51 89.24
14 Oskarsson Nicholas Lillomar 15.28 0.00.55 89.65 88.39
15 Penttinen Topi Orient 15.32 0.00.59 89.00 87.74
16 Simosas Otto Orient 15.33 0.01.00 88.63 87.38
17 Hall Andreas HiKi 15.37 0.01.04 87.98 86.74
18 Morrison Ross RR 15.39 0.01.06 87.52 86.29
19 Elo Markku AngA 15.44 0.01.11 86.79 85.57
20 Hirvikallio Joni Koovee 15.47 0.01.14 86.24 85.03
21 Lakanen Jani VaajTe 15.50 0.01.17 85.70 84.50
22 Kari Tuomas AngA 15.56 0.01.23 84.90 83.70
22 Anttolainen Aleksi LS-37 15.56 0.01.23 84.90 83.70
22 Suna Jussi TuMe 15.56 0.01.23 84.90 83.70
25 Sainio Santeri KangSK 16.06 0.01.33 83.23 82.06
25 Suominen Miika RR 16.06 0.01.33 83.23 82.06
27 Patana Mikko HiKi 16.08 0.01.35 82.53 81.37
27 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.08 0.01.35 82.53 81.37
29 Henriksson Tobias PIF 16.12 0.01.39 81.67 80.52
29 Hämäläinen Sami MSParma 16.12 0.01.39 81.67 80.52
31 Sirén Mikko AngA 16.16 0.01.43 80.81 79.68
32 Detkov Sergei Hiisi 16.26 0.01.53 79.74 78.61
33 Kivikas Kenny Koovee 16.33 0.02.00 78.92 77.81
34 Sipponen Jere PR 16.34 0.02.01 78.58 77.48
35 Ahonen Jere KangSK 16.38 0.02.05 78.01 76.91
36 Heinonen Samuel VaajTe 16.52 0.02.19 76.68 75.60
37 Metsälä Juuso KR 16.54 0.02.21 76.28 75.21
38 Scalet Tommaso HS 17.02 0.02.29 75.43 74.37
39 Huikko Petteri VaajTe 17.04 0.02.31 75.04 73.98
40 Huovila Jarkko KR 17.32 0.02.59 72.80 71.77
41 Ikonen Pasi VaajTe 17.35 0.03.02 72.35 71.33
42 Salmenoja Samuli MSParma 17.36 0.03.03 72.04 71.03
43 Lindeqvist Juuso PR 17.39 0.03.06 71.60 70.59
44 Salo Markus PunKu 17.40 0.03.07 71.29 70.29
45 Vesanto Anssi EsSu 17.51 0.03.18 70.32 69.33
46 Jokiranta Mika KS 17.59 0.03.26 69.56 68.58
47 Heiska Samu LapVi 18.04 0.03.31 69.01 68.03
48 Vuorinen Lauri VeVe 18.16 0.03.43 68.02 67.06
Muukkonen Petteri VeVe HYL -
Huhtinen Mikko TuS HYL -
Boström Mårten Lidingö HYL -
Jurvakainen Tuukka VaajTe HYL -

Sarja H21EB
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närvä Tomi HiKi 15.04 0.00.00 79.44 74.70
2 Viholainen Joona S-JKL 16.08 0.01.04 73.08 68.71
3 Luoma Juha LapVi 16.16 0.01.12 71.37 67.11
4 Aikio Santeri KEV 16.39 0.01.35 68.65 64.55
5 Annila Petri Koovee 16.49 0.01.45 66.90 62.91
6 Niskanen Teemu LS-37 17.07 0.02.03 64.68 60.82
7 Kalve Henri PR 17.12 0.02.08 63.32 59.54
8 Laaksonen Petri SWE 17.25 0.02.21 61.51 57.83
9 Loukkalahti Vilho HiKi 19.19 0.04.15 54.53 51.27
Saarinen Mikko KangSK HYL -
Mansner Victor SV HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 16.17 0.00.00 101.39 102.69
2 Teini Marika Pohjant 16.27 0.00.10 99.99 101.27
3 Patana Jenny HiKi 16.38 0.00.21 98.51 99.78
4 Sianoja Maija MSParma 16.46 0.00.29 97.36 98.61
5 Kinni Saila TP 16.49 0.00.32 96.70 97.95
6 Järveläinen Julia Femman 16.54 0.00.37 95.86 97.09
7 Koskinen Noora Hiisi 16.56 0.00.39 95.30 96.53
8 Saarimäki Heini AngA 16.59 0.00.42 94.66 95.88
9 Nurmi Kirsi Göteborg 17.02 0.00.45 94.02 95.23
10 Liikanen Marjo RR 17.15 0.00.58 92.48 93.67
11 Norrgrann Saara PR 17.17 0.01.00 91.94 93.12
12 Joensuu Marttiina Pohjant 17.18 0.01.01 91.50 92.67
13 Westerlund Ina OK77 17.30 0.01.13 90.10 91.25
14 Kaskinen Mira RasKa 17.34 0.01.17 89.40 90.55
15 Engström Josefine AlftaÖsa 17.40 0.01.23 88.54 89.68
16 Hirvonen Eveliina PR 17.45 0.01.28 87.78 88.91
16 Åkerman Anu HiKi 17.45 0.01.28 87.78 88.91
18 Dambe Inga PR 17.47 0.01.30 86.92 88.04
19 Jokela Emmi SuSe 17.50 0.01.33 86.33 87.44
20 Peltomäki Elli RasKa 17.52 0.01.35 85.82 86.92
21 Niittynen Miia Koovee 17.57 0.01.40 85.08 86.17
22 Silvennoinen Emma PR 18.02 0.01.45 84.34 85.43
23 Gunell Yvonne PIF 18.04 0.01.47 83.84 84.92
24 Hämäläinen Jannina SKUusi 18.16 0.01.59 82.59 83.65
24 Valonen Hanna RR 18.16 0.01.59 82.59 83.65
26 Autio Päivi Hiisi 18.21 0.02.04 81.54 82.58
27 Virta Elli SV 18.28 0.02.11 80.69 81.72
28 Elo Sanni AngA 18.29 0.02.12 80.28 81.31
29 Uotila Ulrika Koovee 18.32 0.02.15 79.73 80.75
30 Viberg Tuulia MSParma 18.51 0.02.34 78.06 79.06
31 Kauppila Sanna AngA 19.21 0.03.04 75.72 76.70
32 Lylynperä Kaisa TuS 19.26 0.03.09 75.08 76.04
33 Lindholm Sara Raseborg 19.34 0.03.17 74.25 75.21
34 Ahonen Laura KangSK 19.35 0.03.18 73.87 74.82
35 Kuusela Tuija RasKa 19.44 0.03.27 73.00 73.94
36 Paukkunen Sanna MSParma 19.53 0.03.36 72.13 73.06
37 Linnaila Charlotta Orient 20.06 0.03.49 71.05 71.96
38 Rantanen Emilia MSParma 21.45 0.05.28 65.37 66.22
38 Parjanne Laura HiKi 21.45 0.05.28 65.37 66.22
40 Liukkonen Sonja HiKi 21.52 0.05.35 64.46 65.29
Honkanen Miitu KuoSu HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindeqvist Markus PR 14.28 0.00.00 32.71
2 Sychev Maxim Hiisi 17.05 0.02.37 25.62
3 Karhunen Antti TuMe 20.06 0.05.38 20.01

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laine Mikko Rasti88 17.28 0.00.00 59.84 38.14
2 Lepistö Mikko HauSi 19.00 0.01.32 53.36 34.01
3 Mäkelä Jussi PIF 19.03 0.01.35 51.58 32.87
4 Raute Kaj SuSi 19.09 0.01.41 49.67 31.66
5 Pohjola Jukka HauSi 20.45 0.03.17 44.33 28.25
6 Lehtonen Pasi HauSi 21.17 0.03.49 41.75 26.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Tero HauSi 14.34 0.00.00 51.49 66.67
2 Konttila Janne Koovee 15.32 0.00.58 47.56 61.58
3 Kaario Kimmo VaajTe 16.32 0.01.58 44.01 56.98
4 Suominen Juha-Matti LaJy 16.34 0.02.00 43.24 55.98
5 Kaira Miikka KyS 17.43 0.03.09 39.80 51.53
6 Venäläinen Toni VaHa 17.47 0.03.13 39.02 50.52
7 Frolov Sergey LHR 17.49 0.03.15 38.31 49.60
8 Leinikka Harri Raseborg 17.53 0.03.19 37.54 48.60
9 Maasilta Tommi RaVa 18.40 0.04.06 35.36 45.78
10 Hiltula Hannu PudU 19.01 0.04.27 34.12 44.18
11 Ovaskainen Mika HirvHe 19.18 0.04.44 33.03 42.77

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 15.41 0.00.00 54.10 64.65
2 Parttimaa Timo AngA 15.48 0.00.07 51.69 61.77
3 Lahtinen Jukka HiKi 16.23 0.00.42 47.91 57.25
4 Nokka Ilkka Rasti88 17.54 0.02.13 42.07 50.27
5 Tanhua Heikki PäijRa 20.03 0.04.22 35.97 42.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Kari TuMe 12.55 0.00.00 57.99 59.46
2 Järvensivu Tapio TuMe 12.59 0.00.04 57.22 58.66
3 Mättölä Ali EsSu 13.11 0.00.16 55.87 57.29
4 Virtala Markku PIF 13.19 0.00.24 54.85 56.23
5 Mänty Markku TuMe 14.22 0.01.27 50.40 51.68
6 Elo Jussi LaJy 14.24 0.01.29 49.85 51.11
7 Numminen Hannu EsAk 14.36 0.01.41 48.74 49.98
8 Piispanen Reima SalRe 15.04 0.02.09 46.82 48.00
9 Patana Pekka LaihLu 15.13 0.02.18 45.95 47.11
10 Viili Osmo MSParma 15.15 0.02.20 45.44 46.59
11 Korhonen Ilkka KuoSu 16.05 0.03.10 42.69 43.77
12 Vuorinen Hannu KyS 16.24 0.03.29 41.49 42.54
13 Rahkola Mika OH 17.23 0.04.28 38.78 39.76
14 Heinonen Kari AngA 18.30 0.05.35 36.11 37.02
15 Antikainen Jarmo MU 18.44 0.05.49 35.32 36.22
16 Kiviniitty Jyrki HS 19.08 0.06.13 34.26 35.12
17 Mäkipää Kalevi Hiisi 21.31 0.08.36 30.17 30.94
18 Järvinen Petri Hiisi 22.19 0.09.24 28.81 29.54
Ronkainen Veli-Pekka HS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Arki Hannu TuMe 14.15 0.00.00 49.60 49.84
2 Kössi Jouko RaiKu 14.35 0.00.20 47.26 47.48
3 Granholm Tommi Koovee 15.30 0.01.15 43.32 43.53
4 Jurvakainen Jari S-JKL 17.13 0.02.58 37.98 38.16
5 Liukkonen Juha HiKi 17.16 0.03.01 36.84 37.02
6 Laaksonen Lasse SuSi 17.20 0.03.05 35.68 35.85
7 Lukander Harri RaPi 22.09 0.07.54 27.12 27.25

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kerkola Pekka HlT 16.15 0.00.00 50.72 55.19
2 Helkkula Rauli TuMe 16.22 0.00.07 49.60 53.97
3 Ylikoski Erkki KanSu 17.16 0.01.01 46.30 50.38
4 Pulkkinen Erkki RaLu 17.25 0.01.10 45.19 49.17
5 Forsström Ove Raseborg 17.46 0.01.31 43.61 47.45
6 Aarnio Seppo RaPi 20.46 0.04.31 36.71 39.94
7 Luukka Heikki HirvHe 22.41 0.06.26 33.06 35.98
8 Leino Juhani HirvHe 30.13 0.13.58 24.41 26.56
Tamminen Pentti PertPe HYL -
Ovaska Ari EE HYL -
Nyystilä Jukka LaihLu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rapakko Timo SuSi 13.45 0.00.00 46.28 47.58
2 Koistinen Leo VaRa 15.00 0.01.15 41.15 42.30
3 Halkosaari Severi NiS 15.41 0.01.56 38.14 39.21
4 Mäkinen Jaakko AngA 15.45 0.02.00 36.76 37.80
5 Peltola Tuomo MSParma 16.24 0.02.39 34.14 35.10
6 Kallio Erkki LoJa 18.53 0.05.08 28.64 29.45

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 13.40 0.00.00 42.35 44.93
2 Koivula Keijo HyRa 15.15 0.01.35 36.82 39.06
3 Heerman Stig RaLu 16.15 0.02.35 33.48 35.52
4 Jalkanen Erkki VaHa 17.57 0.04.17 29.34 31.13
5 Laakso Raimo HaHa 25.38 0.11.58 19.87 21.08
6 Pyökäri Antero RaPi 35.25 0.21.45 13.89 14.74

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Talvinen Arto MSParma 15.02 0.00.00 80.23 80.43
2 Takanen Lari VeVe 15.32 0.00.30 75.98 76.18
3 Senttula Tuukka S-JKL 16.00 0.00.58 72.15 72.34
4 Silvennoinen Santeri KR 16.11 0.01.09 69.74 69.91
5 Viitasaari Toni-Antti KoS 17.01 0.01.59 64.80 64.97
6 Ylikylä Petja RasKa 17.02 0.02.00 63.22 63.38
7 Seppänen Kari-Pekka RasKa 20.07 0.05.05 52.25 52.38
8 Kerkola Riku SuSi 26.17 0.11.15 39.01 39.10

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkola Mikko OH 15.38 0.00.00 65.68 43.22
2 Ylipulli Eero LapVi 17.47 0.02.09 56.78 37.36
3 Kerkola Nico SuSi 18.01 0.02.23 55.09 36.25
4 Lammi Aleksi LapVi 18.09 0.02.31 53.75 35.36
5 Rantala Valtteri LS-37 19.46 0.04.08 48.48 31.90
6 Järvenpää Antti SaSu 21.41 0.06.03 43.41 28.56
7 Sankelo Hermanni LapVi 22.13 0.06.35 41.60 27.37
8 Aikio Elmeri KEV 22.44 0.07.06 39.90 26.25
9 Ruusuvuori Roope VaRa 28.04 0.12.26 31.71 20.86
Aikio Severi KEV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valkila Saku TuS 13.49 0.00.00 54.90 54.66
1 Nurmi Miika VaaSu 13.49 0.00.00 54.90 54.66
3 Seppä Iiro TuS 14.26 0.00.37 50.31 50.08
4 Kaario Otto S-JKL 14.30 0.00.41 48.95 48.73
5 Klemola Saul RaKaS 16.58 0.03.09 40.88 40.70
6 Nummelin Oskari TuS 18.03 0.04.14 37.52 37.36
7 Kinnala Ville TuS 18.09 0.04.20 36.42 36.26
8 Mäki-Petäys Matias EsAk 22.10 0.08.21 29.09 28.96

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaario Arttu S-JKL 15.49 0.00.00
2 Miikkulainen Elias SuSi 16.47 0.00.58
3 Sinervä Onni TuS 16.56 0.01.07
4 Kinnala Kalle TuS 18.18 0.02.29
5 Lahtinen Saku HiKi 20.10 0.04.21
6 Kerkola Teemu SuSi 23.51 0.08.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhijärvi Paulus EsAk 10.50 0.00.00
2 Kolkkala Vertti MSParma 12.08 0.01.18
3 Röntynen Leevi TuS 13.50 0.03.00
4 Salo Kasperi PunKu 15.04 0.04.14
5 Haapala Oskar RR 15.43 0.04.53
6 Aikio Valtteri KEV 22.56 0.12.06
Maasilta Aapo RaVa HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 10.02 0.00.00
2 Paananen Joonas TuS 10.09 0.00.07
3 Konttila Milo Koovee 10.58 0.00.56
4 Antola Niklas LaJy 11.41 0.01.39
5 Axelin Eelis PR 12.08 0.02.06
Urho Niko LHR KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattsson Ingela PIF 19.26 0.00.00 68.43 65.38
2 Grahn Elina NOK 22.40 0.03.14 55.73 53.25
3 Eskolin Tatjana PIF 23.24 0.03.58 51.14 48.86
4 Lampinen Kristiina HS 26.04 0.06.38 43.36 41.43

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Dambe Signe PR 14.33 0.00.00
2 Kleemola Katri PertPe 18.35 0.04.02

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nymalm Sanna PIF 14.16 0.00.00 46.16 29.33
2 Konttila Minna Koovee 21.05 0.06.49 29.67 18.86
3 Urponen Jenni PudU 21.44 0.07.28 27.27 17.33
4 Loukkalahti Lea HiKi 22.59 0.08.43 24.35 15.48

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 21.11 0.00.00
2 Hietanen Pia KS 24.47 0.03.36

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sipponen Eija PR 13.22 0.00.00 52.35 38.02
2 Mannonen Anu AngA 14.24 0.01.02 47.14 34.23
3 Annila Päivi TP 15.33 0.02.11 42.30 30.72
4 Sulavuori Eija TuMe 16.21 0.02.59 38.95 28.29
5 Heerman Maria RaLu 16.49 0.03.27 36.62 26.59
6 Piispanen Eija OuHu 21.03 0.07.41 28.26 20.52

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 14.03 0.00.00 55.04 61.10
2 Forsström Rita Raseborg 16.07 0.02.04 46.19 51.27
3 Saarimäki Helena AngA 17.02 0.02.59 42.00 46.62
4 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 20.18 0.06.15 33.81 37.53
5 Hovirinta Marjo TuMe 21.05 0.07.02 31.18 34.61

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venäläinen Kaija VaHa 18.17 0.00.00 45.28
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 22.00 0.03.43 34.81
3 Eskola Pirkko Rasti88 23.12 0.04.55 30.33

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suominen Marika RR 19.58 0.00.00 71.83 61.87
2 Hietanen Pinja KS 20.07 0.00.09 70.11 60.39
3 Hanhijärvi Marjukka EsAk 20.28 0.00.30 67.74 58.35
4 Hyvärinen Emilia RaVa 20.39 0.00.41 65.98 56.83
5 Lammi Elina HS 21.22 0.01.24 62.65 53.96
6 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 21.59 0.02.01 59.81 51.51
7 Jalanto Essi KangSK 22.10 0.02.12 58.23 50.16
8 Kotkajuuri Anna KangSK 24.46 0.04.48 51.15 44.06
9 Ruusuvuori Reea VaRa 25.49 0.05.51 48.15 41.47
10 Rauttola Tiia-Maria HiKi 27.26 0.07.28 44.44 38.28

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Cederberg Ida-Marie PIF 12.41 0.00.00 67.57 74.17
2 Nymalm Amy PIF 13.11 0.00.30 62.57 68.68
3 Kivilaakso Anni Lynx 14.11 0.01.30 55.89 61.35
4 Rahkola Ella-Noora OH 14.33 0.01.52 52.27 57.38
5 Fingerroos Camilla PR 15.40 0.02.59 46.49 51.04

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 14.40 0.00.00
2 Kovanen Maiju S-JKL 14.41 0.00.01

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtala Jenny PIF 13.04 0.00.00
2 Pohjalainen Anni LoJa 13.06 0.00.02
3 Haapala Ida RR 14.10 0.01.06
4 Kovanen Anu S-JKL 17.10 0.04.06
5 Piiroinen Laura VaRa 18.04 0.05.00
6 Penttilä Anne HlS 23.36 0.10.32
7 Heinonen Taika TuS 32.16 0.19.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Emmi LoJa 12.49 0.00.00
2 Ankelo Elsa VaRa 14.00 0.01.11
3 Neuvonen Noora TuS 15.16 0.02.27
4 Ivars Malin Femman 16.12 0.03.23
5 Aho Anni TuS 17.39 0.04.50
6 Antola Maria LaJy 19.03 0.06.14
7 Loukkalahti Saima HiKi 21.13 0.08.24
8 Tuomisto Saara MSParma 22.09 0.09.20

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmi Sini TuS 10.24 0.00.00
2 Hanhijärvi Maijukka EsAk 11.30 0.01.06
3 Salo Kerttu PunKu 13.17 0.02.53
4 Arola Selina PR 29.13 0.18.49