FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Virkiän kevätkansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 1.05.05 0.00.00 91.60 89.55
2 Joensuu Valter Brahe 1.09.10 0.04.05 85.54 83.63
3 Heiska Samu TuMe 1.09.20 0.04.15 84.69 82.80
4 Patana Mikko RaJu 1.09.51 0.04.46 83.43 81.56
5 Huikko Petteri LS-37 1.11.24 0.06.19 80.99 79.18
6 Parkkinen Jarno Koovee 1.12.34 0.07.29 79.07 77.30
7 Jansson Emil Brahe 1.14.01 0.08.56 76.92 75.19
8 Holmback Hannes OK77 1.14.23 0.09.18 75.94 74.24
9 Åbacka Tommy Brahe 1.14.50 0.09.45 74.88 73.21
10 Markkila Eero RasKu 1.16.03 0.10.58 73.10 71.46
11 Istolahti Tuomo KangSK 1.16.28 0.11.23 72.11 70.50
12 Iivari Antti RaJu 1.17.10 0.12.05 70.88 69.29
13 Pohjola Lauri S-JKL 1.18.40 0.13.35 68.96 67.42
14 Nissinen Niko RaJu 1.18.41 0.13.36 68.38 66.85
15 Kurkela Mikko Koovee 1.19.22 0.14.17 67.23 65.72
16 Latva Niko SuJu 1.24.49 0.19.44 62.38 60.98
17 Rantala Petteri KoS 1.27.44 0.22.39 59.80 58.46
18 Höök Jaakko RaJu 1.40.52 0.35.47 51.57 50.41
Rahko Sampo Pohjant KES -
Lemberg Roope RaJu KES -
Kautto Lasse VaajTe KES -
Savolainen Eetu IkNV EIL -
Pasanen Ville KR EIL -
Leinonen Pauli LS-37 EIL -
Hakuli Tommi SKUusi EIL -
Asikainen Vesa KaJu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikkola Hannu RaJu 57.02 0.00.00 53.67 51.75
2 Hietala Jussi S-JKL 1.00.20 0.03.18 49.89 48.10
3 Heino Samuli S-JKL 1.02.03 0.05.01 47.69 45.98
4 Lehtinen Juhani KauKa 1.03.46 0.06.44 45.61 43.97
5 Savolainen Tomi RasKe 1.04.36 0.07.34 44.23 42.64
6 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.08.32 0.11.30 40.94 39.48
7 Hemminki Jukka RaJu 1.09.33 0.12.31 39.61 38.19
8 Lyytinen Sami SuoVa 1.09.53 0.12.51 38.69 37.31
9 Ylihärsilä Arto AlahKi 1.16.19 0.19.17 34.76 33.52
10 Eriksson Henrik VaaSu 1.37.19 0.40.17 26.74 25.78
Rinne Juha PosPy EIL -
Grankull Kenneth Kronan EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 54.42 0.00.00 79.94 79.67
2 Heittola Suvi RasKa 55.00 0.00.18 78.31 78.05
3 Joensuu Marttiina Pohjant 55.52 0.01.10 75.92 75.67
4 Finnäs Jenny Malax 1.03.13 0.08.31 66.05 65.84
5 Rinkineva Elina RaJu 1.06.38 0.11.56 61.68 61.48
6 Hemminki Heini RasKu 1.09.30 0.14.48 58.19 58.00
7 Höstman Victoria Femman 1.10.29 0.15.47 56.45 56.27
8 Rinkineva Laura RaJu 1.11.22 0.16.40 54.83 54.65
9 Savinainen Kati RasKu 1.11.39 0.16.57 53.70 53.52
10 Grahn Elina Femman 1.25.15 0.30.33 44.37 44.22
11 Jussinmäki Tuulia S-JKL 1.41.58 0.47.16 36.45 36.33
Asikainen Satu RaJu EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Ulla PoRa 36.38 0.00.00
2 Peltoluhta Iida KauWi 42.52 0.06.14

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Antti RasKu 1.08.42 0.00.00 56.88 56.13
2 Jern Jens Femman 1.09.38 0.00.56 54.72 53.99
3 Annila Petri Koovee 1.10.40 0.01.58 52.53 51.84
4 Holm Christian Femman 1.17.01 0.08.19 46.93 46.31
5 Wik Niklas Falken 1.18.27 0.09.45 44.83 44.24
6 Ruberg Lauri Falken 1.25.02 0.16.20 40.21 39.68
7 Rossi Janne S-JKL 1.30.18 0.21.36 36.78 36.30

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Sören Falken 58.45 0.00.00 66.48 65.66
2 Katajisto Jukka-Pekka RaJu 1.00.54 0.02.09 63.53 62.74
3 Tunis Staffan Femman 1.06.39 0.07.54 57.50 56.79
4 Hämäläinen Ari LS-37 1.06.53 0.08.08 56.75 56.05
5 Korkeakangas Antti RaJu 1.07.11 0.08.26 55.96 55.26
6 Lehtimäki Pasi RaJu 1.08.23 0.09.38 54.44 53.76
7 Aho Jukka RaJu 1.08.28 0.09.43 53.84 53.17
8 Kauhajärvi Jani KauKa 1.15.59 0.17.14 48.03 47.43
9 Närvä Juha VaaSu 1.20.14 0.21.29 45.03 44.47
10 Takanen Jari KuortKu 1.20.55 0.22.10 44.20 43.65
11 Lindfors Jan Falken 1.25.22 0.26.37 41.46 40.95
12 Gripenberg Mattias Brahe 1.25.56 0.27.11 40.76 40.26
13 Kullberg Fredrik Malax 1.33.34 0.34.49 37.05 36.59
14 Kallio Jussi LaihLu 1.35.32 0.36.47 35.90 35.46
15 Nikunen Karri Terjärv 1.44.24 0.45.39 32.50 32.10
16 Lassila Jussi PiTa 1.45.15 0.46.30 31.89 31.49
17 Lindfors Kari Falken 1.55.47 0.57.02 28.67 28.32
Rajala Jarkko RaJu EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko RasKu 54.25 0.00.00 52.29 51.38
2 Kallioniemi Janne RaLu 57.18 0.02.53 48.59 47.74
3 Ylihärsilä Juha AlahKi 57.22 0.02.57 47.47 46.64
4 Moisio Petri SaPu 59.34 0.05.09 44.70 43.92
5 Suvanto Mikael RaJu 1.03.31 0.09.06 40.96 40.24
6 Kamila Kai SuJu 1.09.11 0.14.46 36.72 36.08
7 Korhonen Marko YlämPy 1.14.11 0.19.46 33.42 32.84
8 Haverinen Jari KaSu 1.32.25 0.38.00 26.17 25.71
Lehtinen Esa KauWi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfors Lina Falken 1.21.25 0.00.00 47.63 49.30
2 Ekonoja Linda PelPo 1.23.26 0.02.01 44.15 45.71
3 Tunis Jenny KauWi 1.36.05 0.14.40 36.32 37.60
4 Kuoppala Minna KuortKu 2.13.28 0.52.03 24.69 25.56

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Simo S-JKL 49.13 0.00.00 57.23 53.95
2 Lehtomäki Paavo KeuKi 52.20 0.03.07 52.21 49.22
3 Heino Paavo S-JKL 54.12 0.04.59 48.85 46.05
4 Rannila Oskari LapVi 55.41 0.06.28 46.03 43.40
5 Udell Oliver Solf 1.03.12 0.13.59 39.22 36.97
6 Karhunen Juho YKV 1.04.44 0.15.31 36.99 34.87

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 50.26 0.00.00 51.55 51.46
2 Höstman Stefan Malax 50.38 0.00.12 50.25 50.16
3 Koskinen Juha VaajTe 51.32 0.01.06 48.29 48.20
4 Koskela Heikki RaJu 53.26 0.03.00 45.53 45.45
5 Kujala Tapio RaJu 55.04 0.04.38 43.17 43.09
6 Laasanen Juha KauWi 1.03.37 0.13.11 36.49 36.42
7 Lassila Antti KuortKu 1.04.23 0.13.57 35.19 35.13
8 Lindgrén Henrik Femman 1.23.16 0.32.50 26.54 26.49

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Kasper Brahe 35.54 0.00.00 55.02 52.75
2 Hauhia Aleksi RaJu 37.48 0.01.54 51.77 49.63
3 Ala-Honkola Akseli LapVi 37.59 0.02.05 51.03 48.92
4 West Viktor Minken 40.03 0.04.09 47.93 45.95
5 Jussinmäki Iisakki LapVi 40.46 0.04.52 46.64 44.71
6 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 41.49 0.05.55 45.02 43.16
7 Kallioniemi Justus RaLu 42.17 0.06.23 44.09 42.27
8 Pöytäkangas Elias VaaSu 44.06 0.08.12 41.85 40.12
9 Seppä Max S-JKL 44.44 0.08.50 40.84 39.16
10 Hölsö Aaro RaJu 46.47 0.10.53 38.66 37.06
11 Jansson Lukas Falken 46.48 0.10.54 38.25 36.67
12 Hietamäki Matias RaJu 49.27 0.13.33 35.83 34.34
13 Lindfors Kevin Falken 50.36 0.14.42 34.65 33.21
14 Heino Eelis S-JKL 52.23 0.16.29 33.11 31.74
15 Muhonen Aatu RaJu 55.43 0.19.49 30.80 29.53
16 Lindfors Hugo Falken 1.01.17 0.25.23 27.70 26.55
17 Kurhinen Miika S-JKL 1.09.09 0.33.15 24.28 23.28
Oja Lauri LapVi EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 46.35 0.00.00 52.99 48.66
2 Hemminki Tiina PoRa 49.59 0.03.24 48.46 44.50
3 Hemminki Hanna PoRa 52.15 0.05.40 45.47 41.76
4 Pihlaja Elina RasKu 53.53 0.07.18 43.23 39.70
5 Jansson Tuija Falken 55.25 0.08.50 41.20 37.84
6 Haapamäki Maria KauKa 1.01.48 0.15.13 36.20 33.24
7 Mäenpää Niina YKV 1.04.35 0.18.00 33.92 31.15
8 Nivukoski Elisa YKV 1.10.42 0.24.07 30.33 27.85
9 Möuts Anette Femman 1.25.54 0.39.19 24.43 22.43
Sandvik Annika Falken EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 56.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näsi Minea RaJu 55.13 0.00.00 47.01 43.62
2 Gripenberg Ester OK77 55.51 0.00.38 45.31 42.05
3 Lindfors Karolina Falken 59.16 0.04.03 41.60 38.61
4 Koivula Venla LaihLu 1.04.25 0.09.12 37.27 34.59
5 Enlund Julia Femman 1.16.31 0.21.18 30.53 28.33
6 Nynäs Amanda Botnia 1.26.27 0.31.14 26.27 24.38
Papinaho Alina KeuKi KES -
Tuohimaa Ines Solf EIL -
Lakanen Inka PerhKi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 44.21 0.00.00 51.05 50.44
2 Lassila Päivi RasTiimi 49.44 0.05.23 44.38 43.85
3 Ala-Kasari Outi RasKu 52.19 0.07.58 41.11 40.62
4 Katajamäki Tuija KauWi 52.31 0.08.10 39.87 39.40
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 54.47 0.10.26 37.19 36.75
6 Koskela Sari RaJu 56.38 0.12.17 34.98 34.56
7 Viitanen Kirsi OH 1.05.41 0.21.20 29.30 28.95

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Papinaho Enne KeuKi 42.06 0.00.00 50.76 47.07
2 Nivukoski Lotta LapVi 43.53 0.01.47 47.78 44.31
3 Hietala Sini LapVi 45.42 0.03.36 45.01 41.73
4 Rajala Maija RaJu 46.04 0.03.58 43.78 40.59
5 Luhtasaari Nea RaJu 46.26 0.04.20 42.57 39.47
6 Oksa Siiri RasKa 59.22 0.17.16 32.62 30.25
7 Enlund Isabella Femman 1.07.03 0.24.57 28.29 26.23
8 Lautamo Hilla VaaSu 1.32.57 0.50.51 19.97 18.52
Isoaho Peppilotta S-JKL KES -
Taini Elli JRV EIL -
Määttälä Selma KoS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 40.07 0.00.00 48.09 47.93
2 Hirvensalo Jorma SaPu 40.40 0.00.33 46.65 46.50
3 Sippola Asko KuortKu 41.06 0.00.59 45.37 45.23
4 Stubb Stefan Falken 41.43 0.01.36 43.93 43.79
5 Vallbacka Heikki KortJV 41.54 0.01.47 42.97 42.84
6 Toppari Reijo KauWi 44.08 0.04.01 40.07 39.94
7 Bäck Mikael Femman 47.07 0.07.00 36.85 36.73
8 Jurvakainen Jari S-JKL 52.45 0.12.38 32.31 32.20
9 Tamminen Erkki SuJu 59.14 0.19.07 28.23 28.14
10 Kangasmäki Esa SuJu 1.10.02 0.29.55 23.41 23.34
Vornanen Pekka SuoVa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 42.29 0.00.00 60.50 58.64
2 Rannila Tanja VetU 46.40 0.04.11 54.39 52.71
3 Mashina Anna LS-37 49.48 0.07.19 50.32 48.77
4 Päivinen Sonja KR 50.07 0.07.38 49.37 47.84
5 Lehtinen Anne KauKa 51.02 0.08.33 47.85 46.37
6 Lyytinen Tiina SuoVa 51.21 0.08.52 46.93 45.48
7 Grankull Jaana Kronan 51.41 0.09.12 46.00 44.58
8 Ena Linda Falken 52.56 0.10.27 44.31 42.94
9 Lautamo Riikka VaaSu 58.00 0.15.31 39.89 38.65
10 Heino Anna-Mari S-JKL 58.54 0.16.25 38.73 37.54
11 Nynäs Kati Botnia 1.00.42 0.18.13 37.05 35.91
12 Puro-Aho Veera VaaSu 1.02.57 0.20.28 35.22 34.13
13 Kujanpää Maarit KuortKu 1.09.04 0.26.35 31.63 30.66

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 40.24 0.00.00 45.65 45.11
2 Tolonen Juha ViPa 44.32 0.04.08 40.89 40.41
3 Toikkanen Ilpo SaPu 47.44 0.07.20 37.67 37.22
4 Hattar Allan Falken 47.56 0.07.32 37.03 36.59
5 Rantala Aulis KoS 48.12 0.07.48 36.35 35.92
6 Nyystilä Jukka LaihLu 48.42 0.08.18 35.50 35.08
7 Kurkela Reino OH 49.36 0.09.12 34.39 33.98
8 Niinimäki Hannu K. LaihLu 53.31 0.13.07 31.44 31.07
9 Halla-Aho Timo JSRasti 54.52 0.14.28 30.25 29.89
10 Kaataja Jorma RasKe 57.48 0.17.24 28.32 27.98
11 Rajaniemi Vesa S-JKL 58.02 0.17.38 27.80 27.48
Luuri Pertti RaJu HYL -
Sillanpää Paavo JSRasti KES -
Yli-Kaatiala Jorma KuortKu EIL -
Ritanotko Markku TuMe EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 45.14 0.00.00 38.65 37.21
2 Kuusisto Merja LaihLu 48.28 0.03.14 35.17 33.86
3 Lindgren Annika Femman 54.21 0.09.07 30.56 29.42
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 59.44 0.14.30 27.07 26.06
5 Karhunen Katri YKV 1.03.02 0.17.48 24.96 24.03
6 Udell Tina Solf 1.14.07 0.28.53 20.64 19.87
7 Kujala Anne-Mari RasKe 1.27.50 0.42.36 16.92 16.29
Wärnman Ingela Falken EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Osmo ÄhtU 32.54 0.00.00 45.99 45.58
2 Lakanen Ensio VaajTe 36.02 0.03.08 41.73 41.35
3 Turunen Erkki SuSe 36.40 0.03.46 40.75 40.38
4 Myllymäki Ari KPV 37.10 0.04.16 39.94 39.59
5 Keltamäki Seppo JoKu 37.33 0.04.39 39.29 38.94
6 Turpeinen Timo VaajTe 38.32 0.05.38 38.04 37.70
7 Rantapuska Seppo PetPe 38.41 0.05.47 37.65 37.31
8 Pienimäki Kari RaJu 38.56 0.06.02 37.16 36.83
9 Laine Harri KauKa 38.57 0.06.03 36.90 36.57
10 Lövsund Bengt Botnia 39.22 0.06.28 36.27 35.95
11 Pollari Kalevi YKV 39.36 0.06.42 35.82 35.50
12 Lassila Heikki PiTa 41.08 0.08.14 34.25 33.95
13 Österbacka Bo Minken 41.40 0.08.46 33.59 33.29
14 Butilkin Niilo SäynSa 41.50 0.08.56 33.23 32.93
15 Juutinen Hannu Pohjant 42.45 0.09.51 32.29 32.01
16 Majasaari Kari SuJu 46.11 0.13.17 29.69 29.42
17 Eklund Sven NOK 46.24 0.13.30 29.35 29.09
18 Joensuu Heimo JSRasti 48.12 0.15.18 28.05 27.80
19 Björklund Håkan Falken 48.18 0.15.24 27.80 27.55
20 Pajamäki Kalevi SäynSa 49.11 0.16.17 27.11 26.87
21 Laasanen Veikko VäVi 50.18 0.17.24 26.32 26.08
22 Williamsson Bo-Göran VaaSu 50.22 0.17.28 26.10 25.86
23 Kujanpää Heikki JSRasti 54.13 0.21.19 24.07 23.85
24 Närvä Martti SuJu 56.11 0.23.17 23.06 22.85
Finnilä Mauri VetU KES -
Miettinen Kauko SuoVa EIL -
Eno Kaarlo TeuRi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Päivi RasKe 45.14 0.00.00 35.12 33.60
2 Raatikainen Päivi RastiE4 46.55 0.01.41 32.17 30.78
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 48.57 0.03.43 29.21 27.95
4 Kankaanranta Marja RastiE4 1.11.25 0.26.11 18.91 18.09

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsén Björn NOK 29.28 0.00.00 35.75 35.26
2 Mäkinen Juhani SalRe 31.21 0.01.53 33.04 32.59
3 Backman Sven-Olof Falken 34.16 0.04.48 29.72 29.31
4 Åkerblom Måns GIF 34.46 0.05.18 28.79 28.39
5 Toskala Paavo KoS 35.26 0.05.58 27.75 27.37
6 Saarimäki Jorma VaaSu 36.40 0.07.12 26.34 25.98
7 Torrkulla Roy Minken 38.50 0.09.22 24.42 24.08
8 Taipalus Esko RasKe 41.21 0.11.53 22.50 22.20
9 Rantakangas Erkki JSRasti 41.55 0.12.27 21.78 21.48
10 Lähdekorpi Mauri Femman 44.30 0.15.02 20.12 19.85
Voutilainen Taisto RaJu EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 43.02 0.00.00 32.17 30.79
2 Soinila Helena TeuRi 43.12 0.00.10 30.45 29.14
3 Berger Gunhild Falken 46.23 0.03.21 26.86 25.71
4 Hiltunen Maija SäynSa 55.29 0.12.27 21.21 20.30
Sivén Hannele ÄhtU EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 32.26 0.00.00 27.38 27.23
2 Tammisto Vesa KauWi 32.56 0.00.30 25.61 25.48
3 Nieminen Mauno ViiSu 34.13 0.01.47 23.35 23.23
4 Koski Matti J NOK 34.43 0.02.17 21.74 21.62

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 30.00 0.00.00 42.99 41.84
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 31.19 0.01.19 40.41 39.33
3 Fred Bodil Femman 33.53 0.03.53 36.64 35.66
4 Lakanen Sirpa RaKaS 34.50 0.04.50 34.94 34.01
5 Lähdekorpi Kaija Femman 35.57 0.05.57 33.19 32.30
6 Seppälä Eila YKV 36.08 0.06.08 32.35 31.48
7 Finnilä Katariina VetU 37.45 0.07.45 30.32 29.51
8 Yliniemi Kaisa NiS 38.49 0.08.49 28.87 28.10
9 Laine Kaija KauKa 46.23 0.16.23 23.64 23.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pentilä Vilho KauKa 6.47 0.00.00
2 Aho Tiitus RaJu 8.32 0.01.45
3 Kauhajärvi Onni KauKa 8.36 0.01.49
4 Sivén Luukas LapVi 9.32 0.02.45
5 Perälä Artturi LapVi 9.48 0.03.01
6 Perälä Topias LapVi 13.08 0.06.21
7 Malila Veikka VaaSu 13.32 0.06.45
8 Rossi Paavo S-JKL 17.39 0.10.52
9 Rossi Leo S-JKL 21.27 0.14.40
Ylikojola Vilho RaJu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kriikkula Siiri RasKu 7.40 0.00.00
2 Lehtimäki Oona RaJu 8.55 0.01.15
3 Lassila Nelli RaJu 8.59 0.01.19
4 Peltoluhta Aada KauWi 9.02 0.01.22
5 Isoaho Pihlariina S-JKL 9.26 0.01.46
6 Kiukkonen Fanni KauKa 10.40 0.03.00
7 Ekonoja Emilia PelPo 10.46 0.03.06
8 Lakanen Lilja S-JKL 11.55 0.04.15
9 Patana Minttu RaJu 12.28 0.04.48
10 Honkanen Hilma LapVi 13.15 0.05.35
11 Herttua Venla LapVi 15.03 0.07.23
12 Hautala Miina KauWi 15.11 0.07.31
13 Lyytinen Inka SuoVa 15.17 0.07.37
14 Yli-Rantala Elviira LapVi 15.32 0.07.52
15 Mitts Emma Malax 22.17 0.14.37
Äyrämö Alisa PelPo EIL -
Taini Noora LapVi EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Venni LapVi 11.37 0.00.00
2 Närhi Niilo S-JKL 11.53 0.00.16
3 Kotta Miikka KanSu 11.56 0.00.19
4 Hietala Samu LapVi 12.51 0.01.14
5 Peltoluhta Aapo KauWi 13.18 0.01.41
6 Honkanen Iivari LapVi 14.22 0.02.45
7 Huhtamäki Vilho LapVi 20.36 0.08.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sippola Veera LapVi 14.22 0.00.00
2 Lindfors Mira Falken 15.17 0.00.55
3 Peltoluhta Susanna KauWi 16.58 0.02.36
4 Mitts Emilia Malax 19.39 0.05.17
5 Stolpe Alissa Malax 24.29 0.10.07
6 Keski-Säntti Venla YKV 25.04 0.10.42
7 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 25.06 0.10.44
8 Ketola Mette KoS 27.01 0.12.39
9 Välimäki Elma KauWi 35.10 0.20.48
Uitto Sara KauWi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Kasper PelPo 13.48 0.00.00
2 Orhanen Kaarlo RasKu 13.53 0.00.05
3 Kiukkonen Leevi KauKa 14.03 0.00.15
4 Hietala Nuutti S-JKL 17.25 0.03.37
5 Pohjonen Samra IkNV 19.13 0.05.25
6 Puro-Aho Aapo VaaSu 19.39 0.05.51
7 Lyytinen Topias SuoVa 20.46 0.06.58
8 Aho Lenni RaJu 22.31 0.08.43
9 Erkkilä Juho KauWi 23.41 0.09.53
10 Norrgård Isak Femman 33.30 0.19.42
11 Lindfors Rasmus Falken 38.40 0.24.52
Tunis Evert Femman HYL -
Kivistö Aleksi TP EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 18.04 0.00.00
2 Taini Iida JRV 20.28 0.02.24
3 Kurhinen Inka S-JKL 21.43 0.03.39
4 Koski Sofia YKV 22.09 0.04.05
5 Latva-Hirvelä Siiri RasKu 22.49 0.04.45
5 Rossi Aino S-JKL 22.49 0.04.45
7 Lemberg Linnea RaJu 23.15 0.05.11
8 Enlund Nova Femman 25.31 0.07.27
9 Sundqvist Ida Falken 26.42 0.08.38
10 Kataja Helmi RaJu 28.08 0.10.04
11 Sundvik Agnes Minken 33.44 0.15.40
12 Muhonen Oona RaJu 49.20 0.31.16

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 16.15 0.00.00
2 Heino Iivari S-JKL 19.00 0.02.45
3 Fränti Onni RaJu 20.30 0.04.15
4 Oksanen Reima S-JKL 22.07 0.05.52
5 Antikainen Eero RasKu 24.14 0.07.59
6 Joronen Aatu RasKu 26.25 0.10.10
7 Närvä Juuso VaaSu 28.34 0.12.19
8 Kullberg Adam Malax 31.47 0.15.32
9 Ala-Honkola Iivari LapVi 37.22 0.21.07
Hemminki Eemeli RasKu HYL -
Äyrämö Milo PelPo EIL -
Haapamäki Aaro KauKa EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kataja Enni RaJu 18.50 0.00.00
2 Oksa Jenni RasKa 19.18 0.00.28
3 Wikblom Thea Minken 20.39 0.01.49
4 Sippola Sanni LapVi 20.51 0.02.01
5 Rajala Kerttu RaJu 22.23 0.03.33
6 Näykki Minttu LapVi 23.01 0.04.11
7 Heikkinen Elli S-JKL 24.02 0.05.12
8 Torrkulla Moa Femman 24.48 0.05.58
9 Ylikojola Veera RaJu 25.22 0.06.32
10 Hietamäki Anni RaJu 25.58 0.07.08
11 Isoaho Pinjasisko S-JKL 29.13 0.10.23
12 Keski-Säntti Helka YKV 31.10 0.12.20
Pihlaja Elli RasKu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 16.14 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 20.16 0.04.02
3 Koski Juuso YKV 20.56 0.04.42
4 Muhonen Eetu RaJu 22.45 0.06.31
5 Ala-Honkola Svantte LapVi 24.32 0.08.18
6 Sundqvist Ivar Falken 27.34 0.11.20
7 Virrankoski Väinö KauWi 29.33 0.13.19
8 Grankull Sebastian Kronan 30.01 0.13.47
Rannila Aatu VetU EIL -
Hölsö Tuomas RaJu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 21.22 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 24.25 0.03.03
3 Nynäs Matilda Botnia 25.10 0.03.48
4 Nivukoski Nanna LapVi 26.41 0.05.19
5 Kuoppala Saana RasKu 27.31 0.06.09
6 Ketola Matleena KoS 30.37 0.09.15
7 Peltoluhta Aino KauWi 37.20 0.15.58
8 Norrgård Ida Femman 38.43 0.17.21
9 Uitto Saana KauWi 49.35 0.28.13