FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
WRE-osakilpailu, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Venla TP 13.44 0.00.00 103.95 102.77
2 Teini Marika KR 14.09 0.00.25 100.50 99.36
3 Haapala Ida EsSu 14.10 0.00.26 100.00 98.86
4 Nurminen Inka JRV 14.11 0.00.27 99.49 98.36
5 Mattila Elisa LS-37 14.18 0.00.34 98.30 97.18
6 Anttonen Sari Pohjant 14.21 0.00.37 97.57 96.46
7 Nurmi Kirsi Pohjant 14.26 0.00.42 96.63 95.53
7 Klemettinen Veera S-JKL 14.26 0.00.42 96.63 95.53
9 Patana Jenny HiKi 14.28 0.00.44 95.65 94.56
10 Taulavuori Venla JRV 14.37 0.00.53 94.29 93.21
11 Haataja Anna Pohjant 14.41 0.00.57 93.49 92.42
12 Tuomisto Anu NOR 14.50 0.01.06 92.17 91.12
13 Jalava Enni MSParma 14.53 0.01.09 91.49 90.45
14 Rantanen Merja JRV 14.55 0.01.11 90.92 89.88
15 Närhi Anna LS-37 14.57 0.01.13 90.35 89.32
16 Hämäläinen Roosa HiKi 15.05 0.01.21 89.19 88.17
16 Niittynen Miia KR 15.05 0.01.21 89.19 88.17
18 Ukskoski Karoliina LS-37 15.12 0.01.28 87.78 86.78
19 Rantala Jasmiina Lynx 15.14 0.01.30 87.23 86.23
20 Koskinen Noora MSParma 15.23 0.01.39 86.02 85.04
20 Väätäjä Milja PR 15.23 0.01.39 86.02 85.04
22 Niva Sara Pohjant 15.25 0.01.41 85.12 84.15
23 Hulkkonen Johanna HS 15.28 0.01.44 84.49 83.53
24 Westerlund Ina PR 15.33 0.01.49 83.69 82.73
25 Silvennoinen Siiri KR 15.34 0.01.50 83.24 82.29
26 Kaskinen Mira RasKa 15.51 0.02.07 81.41 80.48
27 Karvonen Sara Lynx 15.56 0.02.12 80.64 79.72
28 Moilanen Anna KR 16.00 0.02.16 79.96 79.05
28 Joensuu Marttiina Pohjant 16.00 0.02.16 79.96 79.05
30 Jussila Ida TP 16.13 0.02.29 78.22 77.32
31 Uotila Ulrika KangSK 16.21 0.02.37 77.24 76.36
32 Hirvonen Eveliina PR 16.24 0.02.40 76.67 75.80
33 Peltomäki Elli RasKa 16.30 0.02.46 75.87 75.01
34 Norrbacka Sanni Lynx 16.35 0.02.51 75.16 74.30
35 Turakainen Venla HS 16.39 0.02.55 74.53 73.68
36 Hirvonen Milla TP 16.49 0.03.05 73.47 72.63
37 Karhola Lotta TP 16.51 0.03.07 72.99 72.16
Wennman Heini Pohjant HYL -
Oksanen Maiju KangSK HYL -
Kaartinen Selja AngA HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirmula Miika KR 14.26 0.00.00 103.43 100.61
2 Heikkilä Tuomas HS 14.31 0.00.05 102.53 99.73
3 Oksanen Teemu IkNV 14.40 0.00.14 101.18 98.42
4 Hirvikallio Joni Koovee 14.44 0.00.18 100.41 97.68
5 Ylinen Juho IkNV 14.50 0.00.24 99.44 96.72
6 Kymäläinen Severi TP 14.55 0.00.29 98.58 95.89
7 Heiska Samu TuMe 15.02 0.00.36 97.52 94.86
8 Seppä Touko TuS 15.03 0.00.37 97.11 94.46
9 Heinaro Einari HS 15.04 0.00.38 96.71 94.07
10 Aho Aaro VaHa 15.06 0.00.40 96.20 93.57
11 Ahola Topias Navi 15.08 0.00.42 95.69 93.08
12 Syrjäläinen Topi HS 15.09 0.00.43 95.29 92.69
13 Kaario Otto HS 15.11 0.00.45 94.78 92.20
14 Palmen Alvar EsSu 15.25 0.00.59 93.06 90.52
15 Takanen Lari PR 15.28 0.01.02 92.47 89.95
16 Silvennoinen Santeri KR 15.31 0.01.05 91.88 89.38
17 Penttinen Topi MSParma 15.32 0.01.06 91.49 89.00
18 Ylikylä Petja AngA 15.40 0.01.14 90.43 87.96
18 Mäkelä Tuomo AngA 15.40 0.01.14 90.43 87.96
20 Patana Mikko RaJu 15.45 0.01.19 89.38 86.95
21 Suna Jussi TuMe 15.51 0.01.25 88.54 86.12
22 Vuori Justus TuS 15.55 0.01.29 87.88 85.49
23 Kangas Veli HS 15.58 0.01.32 87.33 84.95
23 Sorsa Aleksi TP 15.58 0.01.32 87.33 84.95
25 Pernu Lari EsSu 16.01 0.01.35 86.50 84.14
26 Sorvisto Juha LS-37 16.04 0.01.38 85.95 83.61
27 Turkki Eero HS 16.05 0.01.39 85.58 83.25
28 Sopo Aleksi Navi 16.09 0.01.43 84.95 82.63
28 Sevelius Emil OK77 16.09 0.01.43 84.95 82.63
30 Eerola Mikko TP 16.14 0.01.48 83.96 81.67
30 Sulkula Ilari Navi 16.14 0.01.48 83.96 81.67
32 Heinonen Eero MSParma 16.15 0.01.49 83.33 81.05
33 Valtonen Luukas HS 16.17 0.01.51 82.88 80.62
34 Huostila Anssi TP 16.18 0.01.52 82.52 80.27
34 Kinnunen Valtteri LS-37 16.18 0.01.52 82.52 80.27
36 Nokka Atte LappRi 16.20 0.01.54 81.80 79.57
37 Järvenpää Antti OK77 16.23 0.01.57 81.28 79.06
38 Arola Topias PR 16.25 0.01.59 80.84 78.64
39 Mäkinen Tuukka MSParma 16.28 0.02.02 80.33 78.14
40 Pasanen Ville KR 16.29 0.02.03 79.97 77.79
41 Heikkilä Ollipekka HS 16.36 0.02.10 79.14 76.98
42 Kuningas Janne LappRi 16.38 0.02.12 78.71 76.57
43 Rantala Valtteri LS-37 16.41 0.02.15 78.21 76.08
43 Koivisto Antton SKUusi 16.41 0.02.15 78.21 76.08
45 Viitasaari Toni-Antti LapVi 16.47 0.02.21 77.21 75.10
46 Donner Jonny OK77 16.58 0.02.32 76.11 74.04
47 Sankelo Antton LapVi 16.59 0.02.33 75.77 73.71
48 Koivuniemi Sakari Koovee 17.06 0.02.40 74.99 72.95
49 Venetjoki Väinö KoS 17.32 0.03.06 72.88 70.90
Lindqvist Arttu KS HYL -
Uusitalo Jyri PelPo HYL -

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Silja KR 14.11 0.00.00 82.95 83.05
2 Rahkola Ella-Noora TuS 14.31 0.00.20 80.71 80.81
3 Donner Isabel OK77 14.32 0.00.21 80.28 80.38
4 Väyrynen Aino KR 14.39 0.00.28 79.30 79.40
5 Sivén Hanna KangSK 14.41 0.00.30 78.79 78.89
6 Heittola Suvi RasKa 14.50 0.00.39 77.66 77.76
7 Rautiainen Satu KangSK 14.53 0.00.42 77.07 77.17
8 Pitkänen Salla TP 14.54 0.00.43 76.66 76.75
9 Kinnala Venla TuS 15.06 0.00.55 75.32 75.41
10 Kari Jaana LänRa 15.07 0.00.56 74.91 75.00
11 Kirvesmies Tytti LS-37 15.09 0.00.58 74.42 74.51
12 Rantanen Essi MSParma 15.20 0.01.09 73.21 73.30
13 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 15.23 0.01.12 72.65 72.75
14 Nokelainen Liisa EsSu 15.25 0.01.14 72.18 72.27
15 Pusa Sanna KeuKi 15.27 0.01.16 71.71 71.80
16 Dambe Inga PR 15.32 0.01.21 71.01 71.10
17 Vuori Jenny TuS 15.35 0.01.24 70.46 70.55
17 Pellonperä Sofia TP 15.35 0.01.24 70.46 70.55
19 Ovaska Jenni KR 15.38 0.01.27 69.61 69.70
20 Haavisto Emmi TuS 15.56 0.01.45 67.99 68.08
21 Ajalin Riikka TuS 15.58 0.01.47 67.54 67.63
22 Pitkänen Hilla JRV 16.00 0.01.49 67.10 67.18
23 Ylipelkola Essi LS-37 16.05 0.01.54 66.44 66.53
24 Hanhijärvi Marjukka EsAk 16.07 0.01.56 66.00 66.09
25 Jakobsson Laura RasKa 16.10 0.01.59 65.50 65.58
26 Juga Emma SKUusi 16.27 0.02.16 64.07 64.15
27 Pelkonen Roosa TP 16.29 0.02.18 63.64 63.72
28 Jussila Jutta TP 16.30 0.02.19 63.28 63.36
29 Julkunen Sonja MSParma 16.34 0.02.23 62.73 62.81
30 Hietanen Pinja HS 16.42 0.02.31 61.94 62.01
31 Kymäläinen Sanni TP 16.49 0.02.38 61.21 61.29
32 Ruoti Miina VeVe 16.51 0.02.40 60.80 60.88
33 Rauhala Elina EsAk 17.19 0.03.08 58.88 58.96
34 Haapasaari Ilona TuS 18.33 0.04.22 54.70 54.77
Saarijärvi Salla RasKa HYL -
Eerola Lotta TP HYL -
Mörsky Sonja KeuKi KES -

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppila Sanna AngA 13.09 0.00.00 83.42 84.01
2 Laaksoviita Veera KR 13.25 0.00.16 81.23 81.80
3 Nymalm Amy PIF 13.46 0.00.37 78.65 79.20
4 Lammi Elina HS 15.19 0.02.10 70.22 70.71
5 Jerkku Laura TuS 16.09 0.03.00 66.15 66.62
6 Määttä Suvi TP 16.20 0.03.11 64.97 65.43
7 Manderbacka Hanne TuS 16.36 0.03.27 63.50 63.94
8 Väyrynen Anni KyS 16.39 0.03.30 62.88 63.32
9 Nurmi Ella VaaSu 16.53 0.03.44 61.58 62.02
9 Virtala Jenny PIF 16.53 0.03.44 61.58 62.02
11 Lindgren Hanna Femman 16.54 0.03.45 60.68 61.10
12 Ruoti Roosa VeVe 16.58 0.03.49 60.02 60.44
13 Paunonen Tuuli Koovee 17.02 0.03.53 59.36 59.78
14 Kainlauri-Tani Viivi KS 17.28 0.04.19 57.48 57.88
14 Järventausta Ennimaria KyRa 17.28 0.04.19 57.48 57.88
16 Raasakka Maija EsSu 19.00 0.05.51 52.09 52.45
17 Pitkäaho Anni KuoSu 19.28 0.06.19 50.47 50.83
18 Sandelin Caroline NOK 19.48 0.06.39 49.26 49.61
19 Lotvonen Essi LaiVe 20.30 0.07.21 47.23 47.56
20 Ylimaa Henna AngA 20.43 0.07.34 46.39 46.72
21 Päkkilä Suvi HaHe 20.48 0.07.39 45.86 46.18
22 Sandberg Katarina HS 21.04 0.07.55 44.94 45.26
Hietala Miina KyS HYL -
Impiö Tiia Pohjant KES -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Roope KR 14.17 0.00.00 88.32 86.25
2 Saikko Antti TP 14.21 0.00.04 87.48 85.44
3 Ovaska Janne VeVe 15.00 0.00.43 83.29 81.34
4 Tulonen Benjamin HiKi 15.07 0.00.50 82.24 80.32
5 Silvennoinen Oskari KR 15.08 0.00.51 81.74 79.83
6 Suutari Matti VeVe 15.11 0.00.54 81.07 79.18
7 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.12 0.00.55 80.58 78.70
8 Suominen Miika HS 15.16 0.00.59 79.83 77.96
9 Kari Tuomas AngA 15.17 0.01.00 79.34 77.49
10 Jern Tobias OK77 15.24 0.01.07 78.35 76.52
11 Kuukka Anton TP 15.31 0.01.14 77.37 75.56
12 Holmback Hannes OK77 15.34 0.01.17 76.72 74.93
13 Koivumäki Lauri LapVi 15.37 0.01.20 76.09 74.31
14 Syrjäläinen Lauri HS 15.41 0.01.24 75.38 73.61
15 Toivonen Eevert KangSK 15.42 0.01.25 74.91 73.15
16 Nissinen Niko RaJu 15.47 0.01.30 74.12 72.39
17 Ursin Antti Lynx 15.56 0.01.39 73.04 71.34
18 Viskari Juuso Lynx 15.57 0.01.40 72.58 70.89
18 Ruohola Aaro MSParma 15.57 0.01.40 72.58 70.89
20 Tervakangas Mikko EsSu 15.59 0.01.42 71.67 69.99
21 Solonen Joni LS-37 16.01 0.01.44 71.14 69.48
22 Niemi Oskari LappRi 16.05 0.01.48 70.46 68.82
23 Manninen Heikki AnttU 16.10 0.01.53 69.72 68.09
24 Nurmela Joose KoS 16.12 0.01.55 69.20 67.59
24 Parkkinen Jarno Koovee 16.12 0.01.55 69.20 67.59
26 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.16 0.01.59 68.17 66.58
27 Gripenberg Otto Brahe 16.28 0.02.11 66.97 65.40
28 Stenbacka Wilhelm OK77 16.32 0.02.15 66.33 64.78
29 Ray Jonathan OK77 16.42 0.02.25 65.30 63.78
30 Barnett Andrew IkNV 16.51 0.02.34 64.36 62.86
31 Husu Miika LappRi 16.58 0.02.41 63.56 62.07
Hällström af Fabian OK77 HYL -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 14.59 0.00.00 81.29 80.35
2 Vainio Eero-Matti MSParma 15.11 0.00.12 79.83 78.91
3 Rantala Petteri KoS 15.33 0.00.34 77.57 76.68
4 Seppänen Kari-Pekka EsSu 15.39 0.00.40 76.69 75.81
4 Väyrynen Antti VeVe 15.39 0.00.40 76.69 75.81
6 Hakala Antti RaJu 15.47 0.00.48 75.30 74.43
7 Vehmas Miika EsSu 15.57 0.00.58 74.14 73.29
8 Melin Christoffer OK77 16.04 0.01.05 73.24 72.40
9 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.15 0.01.16 72.05 71.22
10 Rautio Mikael EsSu 16.16 0.01.17 71.61 70.79
11 Lindén Mikael KS 16.20 0.01.21 70.96 70.14
12 Kujala Rainer Lynx 16.21 0.01.22 70.53 69.72
13 Saari Toni PR 16.23 0.01.24 70.02 69.22
13 Korpio Juha EsAk 16.23 0.01.24 70.02 69.22
13 Kankainen Valtteri TuS 16.23 0.01.24 70.02 69.22
16 Tani Jukka KS 16.26 0.01.27 68.73 67.95
17 Lamminsalo Marko KuoSu 16.30 0.01.31 68.10 67.32
18 Vierimaa Ville EsAk 16.38 0.01.39 67.20 66.43
19 Aho Ilmari VaHa 16.40 0.01.41 66.71 65.95
20 Varis Henry JRV 16.41 0.01.42 66.29 65.53
21 Mieskoski Kimmo RaLu 16.42 0.01.43 65.87 65.12
22 Kurkela Mikko Koovee 16.43 0.01.44 65.45 64.70
23 Koirikivi Riku Pohjant 16.56 0.01.57 64.27 63.53
24 Hiltunen Juho EsSu 17.12 0.02.13 62.93 62.21
25 Saikko Ville LappRi 17.24 0.02.25 61.87 61.16
26 Sainio Santeri KangSK 17.52 0.02.53 59.92 59.23
26 Mänty Sami AngA 17.52 0.02.53 59.92 59.23
28 Itkonen Otto TuS 18.11 0.03.12 58.23 57.56
28 Sankelo Hermanni IkNV 18.11 0.03.12 58.23 57.56
30 Nisonen Antti Navi 19.21 0.04.22 54.11 53.49
31 Hirvonen Olli-Petteri TP 20.19 0.05.20 51.25 50.66
Kommio Jere AngA HYL -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huikko Petteri LS-37 14.31 0.00.00 72.18 71.85
2 Ilmonen Aleksi JRV 15.44 0.01.13 65.93 65.63
3 Rantala Peetu KoS 16.09 0.01.38 63.58 63.29
4 Tikkanen Elias EsSu 16.28 0.01.57 61.72 61.44
5 Sipponen Jere PR 16.31 0.02.00 60.90 60.63
6 Pirhonen Nuutti AngA 16.54 0.02.23 58.90 58.63
7 Jurvakainen Tuukka HS 17.30 0.02.59 56.28 56.03
8 Aikio Santeri KEV 17.55 0.03.24 54.39 54.14
9 Kemppinen Mikko LaTa 18.19 0.03.48 52.63 52.39
10 Järvinen Ossi TP 18.59 0.04.28 50.23 50.00
11 Nuuttila Lauri KangSK 19.11 0.04.40 49.16 48.94
12 Hietala Esa PudU 19.31 0.05.00 47.78 47.57
13 Hjulgren Markus EsAk 21.02 0.06.31 43.84 43.64
14 Jokinen Matias TP 21.48 0.07.17 41.82 41.63
15 Roiko-Jokela Tapio KEV 31.32 0.17.01 28.58 28.45
Sipilä Vili TP HYL -