FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
54. Kainuun Rastiviikko, Luhtakangas, 4. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sopo Aleksi Navi 54.04 0.00.00 82.11 86.48
2 Asikainen Aaro KR 55.34 0.01.30 79.42 83.64
3 Mertanen Simo LappRi 59.27 0.05.23 73.78 77.71
4 Pajunen Jere KR 59.36 0.05.32 73.15 77.04
5 Huikko Petteri LS-37 1.00.00 0.05.56 72.22 76.06
6 Lakanen Jonne LappRi 1.00.03 0.05.59 71.71 75.53
7 Hyvönen Pekka AngA 1.02.00 0.07.56 69.03 72.70
8 Elo Markku AngA 1.02.05 0.08.01 68.51 72.15
9 Liukkonen Matti RR 1.02.16 0.08.12 67.88 71.49
10 Koirikivi Riku Pohjant 1.02.20 0.08.16 67.38 70.96
11 Viippola Aapo OuTa 1.02.41 0.08.37 66.58 70.12
12 Kronberg Christian Femman 1.02.46 0.08.42 66.06 69.58
13 Ekström Niklas MSParma 1.02.57 0.08.53 65.45 68.93
14 Salmenoja Samuli MSParma 1.03.07 0.09.03 64.85 68.30
15 Anjala Topi LS-37 1.03.18 0.09.14 64.24 67.66
16 Pitkänen Jonne S-JKL 1.03.30 0.09.26 63.62 67.01
17 Saarela Ville-Petteri KemU 1.05.35 0.11.31 61.20 64.45
18 Koivumäki Olli LapVi 1.07.00 0.12.56 59.50 62.67
19 Joensuu Timo VaajTe 1.07.24 0.13.20 58.76 61.88
20 Kinni Juho TP 1.07.38 0.13.34 58.16 61.25
21 Gabitov Rinat EsSu 1.09.26 0.15.22 56.27 59.26
22 Laitamäki Wille MSParma 1.09.28 0.15.24 55.86 58.83
23 Rautio Mikael EsSu 1.14.16 0.20.12 51.89 54.65
24 Vaismaa Lassi HS 1.19.04 0.25.00 48.40 50.98
25 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.21.26 0.27.22 46.67 49.15
26 Kronberg Patrick Femman 1.41.29 0.47.25 37.19 39.16

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna LS-37 52.11 0.00.00 83.14 88.90
2 Kaskinen Mira RasKa 52.59 0.00.48 80.35 85.92
3 Anttonen Sari Pohjant 55.13 0.03.02 75.63 80.87
4 Elo Sanni AngA 1.02.51 0.10.40 65.15 69.66
5 Pylvänäinen Henna KS 1.03.16 0.11.05 63.43 67.83
6 Heittola Suvi RasKa 1.03.35 0.11.24 61.84 66.12
7 Väänänen Mari KR 1.05.10 0.12.59 59.09 63.18
8 Heittola Satu S-JKL 1.10.21 0.18.10 53.58 57.29
Tuomisto Satu RaJu KES -

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Alex PIF 59.08 0.00.00

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 53.54 0.00.00 70.77 68.48
2 Rannila Oskari LapVi 58.13 0.04.19 64.87 62.77
3 Jussinmäki Pietari LapVi 1.01.28 0.07.34 60.82 58.85
4 Niemelä Paavo Pohjant 1.03.37 0.09.43 58.16 56.28
5 Gretschel Eino KEV 1.03.57 0.10.03 57.26 55.41
6 Rautio Daniel EsSu 1.04.49 0.10.55 55.91 54.10
7 Noponen Juho EsSu 1.06.52 0.12.58 53.62 51.89
8 Ruusu Rasmus EsSu 1.08.47 0.14.53 51.57 49.91
9 Sivonen Miro TP 1.09.45 0.15.51 50.31 48.69
10 Heikkinen Otso SoJy 1.11.17 0.17.23 48.70 47.12
11 Simola Jere Koovee 1.14.09 0.20.15 46.30 44.80
12 Salonen Onni SoJy 1.14.22 0.20.28 45.65 44.17
13 Nikkinen Hannes HiKi 1.23.37 0.29.43 40.14 38.85
14 Korento Benjamin OK77 1.32.25 0.38.31 35.91 34.75
15 Ylihärsilä Roni AlahKi 2.06.42 1.12.48 25.89 25.05
Hoikka Osku SoJy HYL -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kavonius Atte HiKi 38.37 0.00.00 60.80 57.79
2 Hirvilahti Joona VeVe 39.10 0.00.33 59.63 56.68
3 Kuronen Aapo JRV 41.14 0.02.37 56.35 53.56
4 Sivill Tommi S-JKL 43.03 0.04.26 53.69 51.03
5 Hellstedt Oliver Lynx 43.05 0.04.28 53.37 50.73
6 Heino Veikka Pohjant 43.21 0.04.44 52.76 50.15
7 Kemppainen Aarne EsSu 43.43 0.05.06 52.04 49.46
8 Pinta Leevi Koovee 44.26 0.05.49 50.93 48.41
9 Mourujärvi Jonne RR 45.01 0.06.24 50.00 47.52
10 Sorsa Eero SoJy 47.11 0.08.34 47.44 45.10
11 Pesu Akseli TP 48.48 0.10.11 45.62 43.36
12 Jussinmäki Iisakki LapVi 49.30 0.10.53 44.73 42.52
13 Takanen Eetu VeVe 49.55 0.11.18 44.12 41.93
14 Friman Eemeli HyRa 50.29 0.11.52 43.38 41.23
15 Hahto Vili Pihkan 52.23 0.13.46 41.57 39.52
16 Ala-Honkola Akseli LapVi 53.15 0.14.38 40.67 38.66
17 Wikblom Melker Minken 54.28 0.15.51 39.54 37.58
18 Löfbacka Atte KPV 55.28 0.16.51 38.61 36.70
19 Ojalainen Matias SKVuoksi 55.33 0.16.56 38.33 36.43
20 Hölsö Aaro RaJu 56.22 0.17.45 37.56 35.70
21 Hakkarainen Oskari SoJy 57.25 0.18.48 36.66 34.85
22 Heikkinen Altti SoJy 58.01 0.19.24 36.07 34.29
23 Nurminen Jonne JRV 58.10 0.19.33 35.77 34.00
24 Kallioniemi Justus RaLu 1.00.22 0.21.45 34.27 32.57
25 Kovanen Sauli S-JKL 1.00.41 0.22.04 33.89 32.21
26 Gil Aguilar Yeray S-JKL 1.00.50 0.22.13 33.60 31.94
27 Malmström Kaapo RR 1.01.10 0.22.33 33.22 31.58
28 Karjalainen Samuli JRV 1.04.22 0.25.45 31.38 29.83
29 Lautamäki Topias MSParma 1.08.35 0.29.58 29.28 27.83
30 Syväterä Sampo TP 1.31.06 0.52.29 21.91 20.82

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Inari EsSu 47.00 0.00.00 72.37 68.20
2 Lauri Silja OH 47.10 0.00.10 71.03 66.94
3 Hietala Emmi LapVi 49.11 0.02.11 67.08 63.21
4 Hoskari Maria RasKa 52.03 0.05.03 62.41 58.81
5 Ojanaho Ansa-Lotta OH 52.19 0.05.19 61.11 57.59
6 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 54.59 0.07.59 57.22 53.92
7 Kytäjä Nea VaHa 59.11 0.12.11 52.30 49.28
8 Linnainmaa Katja KangSK 1.01.21 0.14.21 49.62 46.76
9 Kangasaho Aino KuoSu 1.02.09 0.15.09 48.16 45.38
10 Heikkinen Ida VeVe 1.09.09 0.22.09 42.55 40.09
11 Jussinmäki Tuulia S-JKL 1.22.35 0.35.35 35.01 32.99

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillqvist Isabella TP 43.03 0.00.00 67.08 65.43
2 Virkajärvi Heta JRV 48.33 0.05.30 59.11 57.65
3 Ekström Lotte-Line MSParma 50.51 0.07.48 56.08 54.70
4 Heikkinen Roosa VeVe 51.10 0.08.07 55.38 54.02
5 Hyytiäinen Miina KS 53.13 0.10.10 52.91 51.60
6 Hanhijärvi Maijukka EsAk 54.18 0.11.15 51.52 50.25
7 Pirilä Elisa MSParma 54.20 0.11.17 51.16 49.90
8 Poijärvi Aino Koovee 55.11 0.12.08 50.05 48.81
9 Näsi Minea RaJu 55.30 0.12.27 49.43 48.21
10 Hyyppä Liina KoS 56.54 0.13.51 47.90 46.72
11 Sikkilä Peppi LapVi 57.05 0.14.02 47.43 46.26
12 Kokkonen Meeri KaSu 57.24 0.14.21 46.85 45.70
13 Romppainen Piia HyRa 59.03 0.16.00 45.24 44.12
14 Nikkinen Saana HiKi 59.29 0.16.26 44.61 43.50
15 Rehberger Nadja HS 1.03.38 0.20.35 41.41 40.39
16 Lauri Elina OH 1.04.40 0.21.37 40.47 39.47
17 Mattila Helmi RasTiimi 1.06.32 0.23.29 39.07 38.10
18 Linnainmaa Annukka KangSK 1.07.09 0.24.06 38.44 37.49
19 Rautio Ulrika EsSu 1.08.22 0.25.19 37.49 36.56
20 Multala Emmi KuoSu 1.08.53 0.25.50 36.95 36.03
21 Talvitie Meri Koovee 1.10.24 0.27.21 35.89 35.01
22 Åberg Nea HyRa 1.13.01 0.29.58 34.36 33.51
23 Karttila Inkeri MSParma 1.13.26 0.30.23 33.92 33.08
24 Rokala Erica LapVi 1.19.54 0.36.51 30.95 30.18
25 Evans Lidia SoJy 1.23.09 0.40.06 29.52 28.79

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Annalotta Pohjant 39.40 0.00.00 64.35 58.54
2 Päärni Iina MSParma 43.34 0.03.54 58.20 52.95
3 Mäkäräinen Selma Pohjant 43.58 0.04.18 57.30 52.12
4 Koski Hanni Koovee 45.06 0.05.26 55.49 50.48
5 Nivukoski Lotta LapVi 45.23 0.05.43 54.77 49.83
6 Lång Emma KuoSu 45.41 0.06.01 54.05 49.17
7 Saarinen Hetta HyRa 46.50 0.07.10 52.37 47.64
8 Kuokka Katri IisVi 49.21 0.09.41 49.36 44.90
9 Rantanen Annika Koovee 49.48 0.10.08 48.58 44.19
10 Malinen Fanni Navi 50.19 0.10.39 47.75 43.44
11 Peltonen Riikka JRV 52.10 0.12.30 45.74 41.61
12 Lehtonen Minttu SiiRa 52.41 0.13.01 44.97 40.91
13 Lehtonen Lilja SKUusi 54.31 0.14.51 43.16 39.26
14 Kuusikko Kiia Pohjant 55.49 0.16.09 41.85 38.07
15 Heikkinen Hilla SoJy 56.25 0.16.45 41.11 37.40
16 Kiintola Emilia KS 56.48 0.17.08 40.54 36.88
17 Malinen Ella KuoSu 57.52 0.18.12 39.51 35.94
18 Goman Matleena Pohjant 58.33 0.18.53 38.76 35.26
19 Mäenpää Inka SoJy 1.02.33 0.22.53 36.02 32.77
20 Kovanen Saara S-JKL 1.07.51 0.28.11 32.96 29.98
Kenttä Lumi OK77 HYL -
Farkas Villö EsSu HYL -
Salonen Heidi JRV KES -
Hoskari Sanni RaJu KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Juha AnttU 1.01.14 0.00.00 53.56 56.66
2 Asikainen Vesa KaJu 1.09.05 0.07.51 46.58 49.28
3 Huomolin Ville LappRi 1.12.40 0.11.26 43.44 45.95
4 Inget Juha-Matti PudU 1.22.25 0.21.11 37.55 39.73
5 Bruguière André RaN 1.25.01 0.23.47 35.68 37.75
6 Laasanen Lauri LaihLu 1.31.14 0.30.00 32.58 34.46
7 Hirvikallio Petri LuuRa 1.32.36 0.31.22 31.43 33.25
8 Kumpulainen Oiva JäPa 1.59.03 0.57.49 23.93 25.32
Kumpulainen Otto JäPa HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Antti ViPa 48.06 0.00.00 43.45 45.58
2 Päivärinta Juhani KiimU 48.23 0.00.17 42.12 44.18
3 Nurminen Jussi VaHa 50.21 0.02.15 39.43 41.37
4 Mäkikyrö Ville OH 58.55 0.10.49 32.81 34.42
5 Alasuvanto Matti KaJu 1.05.02 0.16.56 28.92 30.34
6 Kesälä Mikko Pohjant 1.12.24 0.24.18 25.26 26.50
Valkonen Henri IHR KES -

Sarja H35A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Antti RasKu 1.12.31 0.00.00 76.62 69.71
2 Lassila Mikko HS 1.18.06 0.05.35 70.58 64.21
3 Häkämies Antti PosPy 1.19.57 0.07.26 68.40 62.23
4 Kuopus Sauli PudU 1.20.11 0.07.40 67.65 61.55
5 Koskinen Jussi EsSu 1.20.54 0.08.23 66.51 60.51
6 Fränti Arto LapVi 1.22.40 0.10.09 64.56 58.74
7 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.23.17 0.10.46 63.55 57.82
8 Kleemola Lauri Lynx 1.27.55 0.15.24 59.70 54.32
9 Hyttinen Ossi SonPa 1.33.35 0.21.04 55.62 50.60
10 Alasuvanto Mikko KaJu 1.40.37 0.28.06 51.30 46.67
11 Jokela Juha PäLuLu 1.43.41 0.31.10 49.36 44.91
12 Oksman Jukka Pohjant 1.43.57 0.31.26 48.81 44.41
13 Koivusalo Riku RasKa 1.44.11 0.31.40 48.28 43.92
14 Parkkinen Anssi RaVi 1.45.22 0.32.51 47.32 43.05
15 Rintanen Marko Mesik 1.46.25 0.33.54 46.44 42.25
16 Rusanen Antti HauSi 1.46.49 0.34.18 45.86 41.72
17 Kunttu Patrik RaPi 1.47.09 0.34.38 45.30 41.22
18 Hossain Tarik MusNe 1.50.20 0.37.49 43.60 39.67
19 Aho Mika Pohjant 1.55.46 0.43.15 41.17 37.46
Calatayud NuñeZ Victor ESP KES -

Sarja H35AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanen Olli KuoSu 49.20 0.00.00 48.78 42.92
2 Raute Kaj SuSi 56.58 0.07.38 41.45 36.47
3 Maukonen Mikko HimU 57.40 0.08.20 40.17 35.34
4 Kenner Germo PR 58.49 0.09.29 38.62 33.97
5 Hannukainen Jaakko KanSu 1.03.21 0.14.01 35.14 30.92
6 Salo Aleksi SiiRa 1.03.47 0.14.27 34.19 30.08
7 Suntioinen Ville KaRa 1.06.52 0.17.32 31.94 28.10
8 Lukkarinen Jouni Pohjant 1.11.32 0.22.12 29.23 25.72
9 Karhumäki Matti KuorKä 1.33.55 0.44.35 21.78 19.16

Sarja H40A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.01.05 0.00.00 63.05 62.05
2 Hänninen Janne SaKa 1.08.40 0.07.35 55.79 54.90
3 Salomäki Janne HyRa 1.09.30 0.08.25 54.82 53.95
4 Aaltonen Vesa Brahe 1.09.42 0.08.37 54.37 53.50
5 Laine Kalle TP 1.10.06 0.09.01 53.76 52.91
6 Tolonen Juha RR 1.10.16 0.09.11 53.34 52.50
7 Siponen Markku SiiRa 1.12.26 0.11.21 51.46 50.64
8 Väänänen Jussi NurmSe 1.14.07 0.13.02 50.02 49.22
9 Laakso Juha-Matti RasKu 1.18.19 0.17.14 47.07 46.32
10 Piirainen Jussi SoJy 1.18.28 0.17.23 46.72 45.97
11 Koljonen Jouni VaKa 1.23.01 0.21.56 43.91 43.21
12 Pohjola Jukka HauSi 1.23.15 0.22.10 43.54 42.85
13 Holappa Esa EsSu 1.24.40 0.23.35 42.56 41.89
14 Saari Antti SiiRa 1.27.15 0.26.10 41.07 40.42
15 Ketola Mikko SaPu 1.33.06 0.32.01 38.27 37.66
16 Siivonen Jere PirHi 1.33.09 0.32.04 38.02 37.42
17 Aalto Erno LipTa 1.36.21 0.35.16 36.55 35.97
18 Thackray Ricky AUS 1.40.37 0.39.32 34.79 34.24
19 Palosaari Mikko KiimU 1.45.49 0.44.44 32.89 32.36
20 Jeskanen Juha Pohjant 1.46.27 0.45.22 32.50 31.98
21 Kinnunen Juha Pohjant 1.47.01 0.45.56 32.13 31.62
22 Haikonen Timo VaHa 1.51.34 0.50.29 30.64 30.15
23 Tolonen Timo SiiRa 1.52.20 0.51.15 30.24 29.76
24 Kemppainen Antti EsSu 1.52.47 0.51.42 29.94 29.47
25 Lassila Jussi PiTa 1.55.26 0.54.21 29.07 28.61
26 Hyvärinen Kimmo ViPa 2.08.03 1.06.58 26.05 25.64
Nikunen Karri Terjärv HYL -
Hoikka Marko SoJy HYL -
Myllymäki Tero VetU KES -

Sarja H40AL
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapalehto Tuomas VetU 43.04 0.00.00 51.61 52.86
2 Matilainen Juha LS-37 45.02 0.01.58 48.92 50.10
3 Katajisto Jukka-Pekka RaJu 45.21 0.02.17 48.15 49.31
4 Koski Jussi YKV 48.03 0.04.59 45.04 46.12
5 Isokoski Teppo KoS 48.16 0.05.12 44.43 45.50
6 Kervinen Lasse JäPa 51.15 0.08.11 41.46 42.46
7 Lindberg Lauri HauSi 54.45 0.11.41 38.45 39.37
8 Tiihonen Mika KaSu 1.06.21 0.23.17 31.43 32.19
9 Mukkala Tuomo RaJu 1.06.45 0.23.41 30.95 31.69
10 Kankare Mikko SomEsa 1.07.00 0.23.56 30.54 31.28
11 Kosenius Jussi RiSu 1.07.56 0.24.52 29.83 30.55
12 Kaartinen Mikko KeKaRa 1.08.56 0.25.52 29.12 29.82
13 Lepistö Lasse HauSi 1.13.39 0.30.35 26.99 27.63
14 Ruotsalainen Jesse JRV 1.14.23 0.31.19 26.46 27.09
15 Tranberg Saku PR 1.14.30 0.31.26 26.15 26.78
16 Hämäläinen Ville VaaSu 1.15.50 0.32.46 25.43 26.04
17 Lukkarinen Aaro Pohjant 1.19.37 0.36.33 23.98 24.55
18 Mäkelä Ville Pohjant 1.34.20 0.51.16 20.03 20.51

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Repo Ville TP 54.40 0.00.00 66.08 69.37
2 Kallio Kari S-JKL 55.37 0.00.57 64.59 67.81
3 Löfbacka Sami KPV 57.59 0.03.19 61.61 64.68
4 Sillanpää Sampo Lynx 1.02.40 0.08.00 56.69 59.51
5 Pikkarainen Toni HS 1.05.13 0.10.33 54.16 56.86
6 Rautanen Marko TuuSe 1.05.24 0.10.44 53.70 56.38
7 Korrol Mati EST 1.05.41 0.11.01 53.17 55.81
8 Husu Heikki SKVuoksi 1.06.21 0.11.41 52.33 54.94
9 Grankull Kenneth Kronan 1.06.47 0.12.07 51.69 54.26
10 Lepistö Mikko HauSi 1.07.31 0.12.51 50.83 53.36
11 Kuronen Tommi JRV 1.08.45 0.14.05 49.63 52.10
12 Vaherlehto Tuomas EsAk 1.08.47 0.14.07 49.31 51.77
13 Karjalainen Teemu S-JKL 1.09.05 0.14.25 48.81 51.24
14 Hietala Jussi S-JKL 1.11.38 0.16.58 46.79 49.12
15 Lyytinen Sami SuoVa 1.11.51 0.17.11 46.37 48.68
16 Saarinen Sauli MU 1.12.03 0.17.23 45.96 48.25
17 Korhonen Ari-Matti KaSu 1.13.11 0.18.31 44.97 47.22
18 Jarva Jukka OrPo 1.16.59 0.22.19 42.49 44.61
19 Virkkala Tero KaSu 1.18.17 0.23.37 41.53 43.60
20 Lehtonen Pasi HauSi 1.19.37 0.24.57 40.58 42.61
21 Heikkinen Urpo KaSu 1.21.27 0.26.47 39.42 41.39
22 Sippu Ossi SaSu 1.21.54 0.27.14 38.96 40.90
23 Ylihärsilä Ari AlahKi 1.22.18 0.27.38 38.53 40.45
24 Kiintola Jarno KS 1.22.24 0.27.44 38.24 40.14
25 Tonder Mika SKVuoksi 1.25.01 0.30.21 36.83 38.66
26 Miikki Jussi SKVuoksi 1.28.41 0.34.01 35.08 36.82
27 Piht Danilo EST 1.30.43 0.36.03 34.07 35.77
28 Räsänen Mikko MaMa 2.18.57 1.24.17 22.10 23.20

Sarja H45AL
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jukka YlivKu 41.31 0.00.00 51.24 46.76
2 Nikkinen Jari HiKi 46.58 0.05.27 44.84 40.92
3 Heino Petteri Pohjant 47.10 0.05.39 44.20 40.34
4 Nivukoski Janne YKV 49.12 0.07.41 41.94 38.27
5 Hyyppä Tuomas KoS 50.10 0.08.39 40.71 37.15
6 Farkas David HS 50.58 0.09.27 39.66 36.19
7 Lehtinen Juhani KauKa 53.39 0.12.08 37.28 34.01
8 Kuntola Sami LaihLu 56.10 0.14.39 35.23 32.14
9 Hellstedt Tony Lynx 58.29 0.16.58 33.47 30.54
10 Karjalainen Mikko KuoSu 58.31 0.17.00 33.08 30.19
11 Vainola Viljar EST 1.02.57 0.21.26 30.42 27.76
12 Järvelin Marko PeRa 1.10.42 0.29.11 26.78 24.44
13 Ala-Honkola Esa KuortKu 1.11.55 0.30.24 26.03 23.76
14 Kantelinen Teemu HyRa 1.13.14 0.31.43 25.27 23.06
14 Pipek Kamil CZE 1.13.14 0.31.43 25.27 23.06
16 Pöyhönen Simo Raus 1.16.18 0.34.47 23.70 21.63

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Hannu Pohjant 55.31 0.00.00 65.93 65.26
2 Virtanen Antti HlS 56.24 0.00.53 64.52 63.87
3 Gusev Ilya LappRi 57.56 0.02.25 62.45 61.81
4 Kettunen Heikki VaajTe 1.00.33 0.05.02 59.40 58.80
5 Romppainen Pasi HyRa 1.00.47 0.05.16 58.83 58.23
6 Kallioniemi Janne RaLu 1.09.36 0.14.05 51.07 50.55
7 Kukkola Juha VePo 1.10.09 0.14.38 50.37 49.86
8 Sivill Timo VaajTe 1.10.46 0.15.15 49.63 49.13
9 Hiltula Hannu PudU 1.11.58 0.16.27 48.51 48.02
10 Rönkä Tero PiTa 1.12.49 0.17.18 47.66 47.17
11 Päivike Johan RaPi 1.12.58 0.17.27 47.27 46.79
12 Nikkinen Jyrki EsAk 1.16.37 0.21.06 44.74 44.29
13 Noponen Jyrki EsSu 1.17.39 0.22.08 43.87 43.43
14 Näpänkangas Mika S-JKL 1.18.15 0.22.44 43.27 42.83
15 Kokkonen Timo KaSu 1.19.22 0.23.51 42.39 41.96
16 Maaninka Mika OSVA 1.19.35 0.24.04 42.01 41.58
17 Neuvonen Janne LuuRa 1.20.14 0.24.43 41.41 40.99
18 Pihlajaniemi Janne VePo 1.25.33 0.30.02 38.59 38.19
19 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.27.28 0.31.57 37.50 37.12
20 Kela Marko OulRe 1.33.33 0.38.02 34.84 34.48
21 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.35.32 0.40.01 33.89 33.55
22 Ritvanen Paavo Pihkan 1.37.33 0.42.02 32.97 32.64
23 Lautamäki Asko MSParma 1.41.56 0.46.25 31.35 31.03
24 Vnuk Stanislav ESP 1.52.39 0.57.08 28.18 27.89
25 Suutari Juha KaSu 2.04.35 1.09.04 25.31 25.05
Suvanto Mikael RaJu HYL -
Loukkalahti Mika RR KES -

Sarja H50AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kasila Ilkka KaSu 41.03 0.00.00 42.17 38.97
2 Ketola Mika Koovee 42.18 0.01.15 40.45 37.38
3 Kauppila Timo SalRe 42.20 0.01.17 39.95 36.92
4 Kavonius Janne HiKi 42.55 0.01.52 38.94 35.99
5 Laitinen Kari SaSu 45.46 0.04.43 36.08 33.34
6 Perämäki Mike YKV 49.23 0.08.20 33.03 30.53
7 Ruokola Ilkka RaJu 49.29 0.08.26 32.56 30.09
8 Kamila Kai SuJu 49.34 0.08.31 32.10 29.67
9 Nurmiainen Jouko Raseborg 55.17 0.14.14 28.42 26.27
10 Heiskanen Jari SonPa 1.00.47 0.19.44 25.52 23.59
11 Myllylä Jukka Pohjant 1.04.28 0.23.25 23.75 21.95
12 Välimaa Pertti VaaSu 1.05.48 0.24.45 22.97 21.23
13 Kyckling Kai RaHa 1.10.07 0.29.04 21.27 19.66
14 Haikola Petteri KaSu 1.10.44 0.29.41 20.80 19.22

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Timo Pohjant 45.30 0.00.00 59.15 58.81
2 Jäppinen Jyrki OK77 49.45 0.04.15 53.92 53.60
3 Partanen Juha RasHy 50.15 0.04.45 53.20 52.89
4 Holappa Arto YlikNM 51.57 0.06.27 51.28 50.98
5 Reiman Jarmo AngA 52.37 0.07.07 50.46 50.16
6 Kahiala Jari Pihkan 53.26 0.07.56 49.51 49.23
7 Rahkola Mika OH 53.58 0.08.28 48.85 48.57
8 Natunen Timo SaSu 55.50 0.10.20 47.06 46.78
9 Kuoppala Esa RasKu 56.07 0.10.37 46.66 46.39
10 Kemppainen Vesa Iisu 56.08 0.10.38 46.48 46.21
11 Mättölä Ali HS 58.45 0.13.15 44.25 44.00
12 Koskela Heikki RaJu 1.01.02 0.15.32 42.45 42.20
13 Forsberg Matti SäynSa 1.01.35 0.16.05 41.92 41.67
14 Konttajärvi Seppo VePo 1.01.51 0.16.21 41.59 41.35
15 Niiranen Ari KR 1.02.01 0.16.31 41.33 41.09
16 Laasonen Mauri TP 1.02.29 0.16.59 40.87 40.64
17 Laasanen Juha KauWi 1.03.38 0.18.08 39.99 39.76
18 Shnoro Pentti SonPa 1.03.54 0.18.24 39.68 39.45
19 Mänty Markku MaMa 1.04.05 0.18.35 39.42 39.20
20 Kauppinen Vesa SonPa 1.04.09 0.18.39 39.24 39.01
21 Haverinen Arto KaSu 1.04.30 0.19.00 38.88 38.66
22 Linnainmaa Pekka PäLuLu 1.04.32 0.19.02 38.72 38.50
23 Pellinen Antti JoKu 1.05.08 0.19.38 38.22 38.00
24 Pietilä Hannu KaSu 1.05.57 0.20.27 37.61 37.39
25 Alahäivälä Tapani PudU 1.06.21 0.20.51 37.25 37.03
26 Kujala Tapio RaJu 1.06.32 0.21.02 37.01 36.79
27 Kauppila Samppa OYUS 1.09.23 0.23.53 35.35 35.15
28 Nurminen Juha KajKu 1.11.54 0.26.24 33.99 33.79
29 Salo Pertti KoS 1.12.56 0.27.26 33.38 33.19
30 Härkönen Antti PudU 1.12.57 0.27.27 33.25 33.06
31 Koistinen Pasi NaTe 1.13.42 0.28.12 32.79 32.60
32 Lindroos Jarmo EsSu 1.14.27 0.28.57 32.33 32.14
33 Syrjäläinen Janne AnttU 1.15.17 0.29.47 31.85 31.67
34 Heikkinen Sakari RaVi 1.19.34 0.34.04 30.02 29.85
35 Holma Erkki OulRe 1.20.33 0.35.03 29.54 29.37
36 Ekström Thomas MSParma 1.20.43 0.35.13 29.37 29.20
37 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.26.08 0.40.38 27.41 27.25
38 Launis Kasperi Raus 1.30.21 0.44.51 26.03 25.88
39 Aronen Matti IisVi 1.30.40 0.45.10 25.84 25.69
40 Koivisto Timo KoKV 1.30.48 0.45.18 25.70 25.55
41 Lahtinen Jari IHR 1.31.26 0.45.56 25.42 25.28
42 Huhtala Ismo YlKi 1.59.00 1.13.30 19.46 19.34
43 Mäkinen Tapani OSVA 2.06.32 1.21.02 18.23 18.12
Nietosjärvi Tommi Pihkan KES -
Ylä-Oijala Pasi KeU KES -

Sarja H55AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkko Veli-Matti JRV 40.23 0.00.00 35.78 35.10
2 Katajamäki Arto SuJu 41.10 0.00.47 34.70 34.03
3 Vidqvist Jouni TuMe 43.35 0.03.12 32.39 31.77
4 Kämäräinen Jarmo KaSu 45.05 0.04.42 30.94 30.35
5 Hirvonen Pasi KeKaRa 47.50 0.07.27 28.81 28.26
6 Ojalainen Kari SKVuoksi 48.34 0.08.11 28.04 27.50
7 Hiltula Kari PudU 49.08 0.08.45 27.37 26.85
8 Kankkunen Matti SonPa 50.46 0.10.23 26.16 25.66
9 Hämynen Petri ÄäSa 52.21 0.11.58 25.05 24.58
10 Pyhtinen Jarmo PosPy 54.53 0.14.30 23.59 23.14
11 Kekkinen Jari Pihkan 58.39 0.18.16 21.79 21.38
12 Kenttä Santeri OK77 1.02.18 0.21.55 20.25 19.86
13 Talonen Jussi Raus 1.29.11 0.48.48 13.96 13.69
14 Laurila Harri JäPa 1.32.48 0.52.25 13.24 12.98

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 43.45 0.00.00 57.82 57.91
2 Heiskanen Hannu SonPa 44.39 0.00.54 56.39 56.47
3 Silvennoinen Jussi KR 48.24 0.04.39 51.77 51.85
4 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 50.36 0.06.51 49.29 49.36
5 Anjala Ari LS-37 50.55 0.07.10 48.75 48.82
6 Aalto Aimo RaN 51.31 0.07.46 47.95 48.02
7 Toppari Reijo KauWi 52.15 0.08.30 47.05 47.12
8 Huotari Arto KuPe 53.02 0.09.17 46.13 46.20
9 Oikarinen Jarmo TP 54.53 0.11.08 44.36 44.43
10 Elo Jussi LaJy 55.01 0.11.16 44.04 44.10
11 Jussila Raimo HaapavU 55.14 0.11.29 43.65 43.72
12 Tepsa Antti LapVe 55.35 0.11.50 43.16 43.23
13 Vornanen Pekka SuoVa 59.29 0.15.44 40.13 40.19
14 Laitinen Jorma RaLu 59.49 0.16.04 39.71 39.77
15 Keränen Kari KEV 1.00.52 0.17.07 38.83 38.89
16 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.02.03 0.18.18 37.90 37.96
17 Toppari Mauri HiKi 1.05.04 0.21.19 35.96 36.01
18 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.05.20 0.21.35 35.63 35.69
19 Laukkarinen Kari SKUusi 1.05.41 0.21.56 35.26 35.32
20 Koivumäki Kari KoS 1.06.05 0.22.20 34.87 34.92
21 Salo Jari Pihkan 1.06.53 0.23.08 34.28 34.33
22 Achermann Alois SUI 1.07.10 0.23.25 33.95 34.00
23 Lampinen Raino HS 1.09.27 0.25.42 32.67 32.72
24 Salminen Arto KeKaRa 1.09.53 0.26.08 32.30 32.34
25 Puustinen Tuomo Pihkan 1.11.11 0.27.26 31.54 31.59
26 Salonen Hannu KonnU 1.12.26 0.28.41 30.83 30.88
27 Pitkänen Juhani TP 1.15.21 0.31.36 29.48 29.52
28 Mäkitalo Mikko KauKa 1.15.46 0.32.01 29.16 29.20
29 Viinikainen Mikko EsSu 1.15.54 0.32.09 28.95 29.00
30 Nurmi Jukka VaaSu 1.20.15 0.36.30 27.24 27.28
31 Karppinen Jouko VaKa 1.27.34 0.43.49 24.83 24.86
32 Levijoki Juha KeuKi 1.35.03 0.51.18 22.75 22.78
Sankari Jeremias IHR KES -

Sarja H60AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko SoJy 34.25 0.00.00 37.82 38.22
2 Martikainen Ari KeuKi 35.53 0.01.28 35.86 36.24
3 Linjakumpu Seppo KEV 43.14 0.08.49 29.41 29.73
4 Heikkinen Esa KEV 43.45 0.09.20 28.72 29.03
5 Eronen Juha KaRa 46.49 0.12.24 26.52 26.80
6 Ala-Sankila Jari Eräp 46.55 0.12.30 26.14 26.42
7 Peltonen Timo SonPa 48.22 0.13.57 25.05 25.32
8 Nummi Eino VaKa 49.04 0.14.39 24.39 24.64
9 Mattila Timo KPV 49.06 0.14.41 24.06 24.32
10 Karjalainen Arto KajKu 49.24 0.14.59 23.61 23.86
11 Kokkonen Markku KajKu 52.47 0.18.22 21.82 22.05
12 Repo Veikko KajKu 1.03.28 0.29.03 17.91 18.10
13 Lotvonen Kari LaiVe 1.16.05 0.41.40 14.74 14.90
14 Koljonen Pekka IisVi 1.46.24 1.11.59 10.40 10.51

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Timo RaTU 41.44 0.00.00 49.00 50.61
2 Lehto Esa HS 42.11 0.00.27 48.31 49.90
3 Kauppila Antti SalRe 43.29 0.01.45 46.70 48.24
4 Tikkanen Tapio SaSu 44.06 0.02.22 45.89 47.40
5 Vilminko Pauli SiSe 45.53 0.04.09 43.96 45.41
6 Tolonen Juha ViPa 46.03 0.04.19 43.65 45.08
7 Niinistö Harri AngA 47.29 0.05.45 42.18 43.57
8 Piironen Markku KR 48.42 0.06.58 40.99 42.34
9 Salmi Veijo RR 50.28 0.08.44 39.41 40.71
10 Turpeinen Seppo KontU 50.53 0.09.09 38.95 40.24
11 Liikkanen Reima LaTa 50.55 0.09.11 38.79 40.07
12 Kaasinen Aulis Pohjant 51.48 0.10.04 37.99 39.25
13 Ritanotko Markku TuMe 51.51 0.10.07 37.82 39.07
14 Kaartinen Pekka KaSu 52.00 0.10.16 37.58 38.82
15 Vuori Rauno AngA 53.07 0.11.23 36.66 37.87
16 Nieminen Tapio JRV 53.43 0.11.59 36.12 37.31
17 Parkkinen Kauko RR 53.51 0.12.07 35.90 37.08
18 Ruokamo Eero OuTa 55.27 0.13.43 34.74 35.88
19 Kurkela Reino OH 57.17 0.15.33 33.51 34.61
20 Nevalainen Eero Pihkan 57.41 0.15.57 33.15 34.24
21 Tervo Arhi ONMKY 58.20 0.16.36 32.66 33.74
22 Halme Tapio AngA 58.34 0.16.50 32.41 33.48
23 Pinola Timo KaSu 58.40 0.16.56 32.24 33.30
24 Hannukainen Raimo KanSu 1.00.25 0.18.41 31.19 32.22
25 Karhunen Juha KuoSu 1.00.27 0.18.43 31.06 32.08
26 Valkonen Timo RR 1.01.18 0.19.34 30.51 31.52
27 Linjala Pekka SaSu 1.02.27 0.20.43 29.84 30.82
28 Kumpulainen Olli JäPa 1.03.25 0.21.41 29.28 30.24
29 Jokinen Matti TuVi 1.03.40 0.21.56 29.05 30.01
30 Moilanen Teemu TP 1.05.15 0.23.31 28.24 29.17
31 Turkka Esko KS 1.05.29 0.23.45 28.03 28.96
32 Seppänen Ilpo VaKa 1.05.32 0.23.48 27.90 28.82
33 Koistinen Kari HiKi 1.05.36 0.23.52 27.77 28.68
33 Högnäs Tore Brahe 1.05.36 0.23.52 27.77 28.68
35 Nieminen Taisto RaPi 1.05.41 0.23.57 27.52 28.43
36 Hämynen Timo ÄäSa 1.06.20 0.24.36 27.15 28.04
37 Pihlajamaa Martti VetU 1.07.23 0.25.39 26.62 27.50
38 Käyhkö Jaakko RaPi 1.07.43 0.25.59 26.39 27.26
39 Kallio Jarmo OrPo 1.09.08 0.27.24 25.75 26.59
40 Etu-Huitti Arto MSParma 1.12.26 0.30.42 24.48 25.28
41 Aherto Jorma LS-37 1.16.26 0.34.42 23.10 23.87
42 Lukander Harri RaPi 1.17.04 0.35.20 22.82 23.58
43 Pensas Esko LaihLu 1.17.28 0.35.44 22.62 23.36
44 Nurminen Jouko TP 1.32.38 0.50.54 18.84 19.46
Malinen Pentti KaSu HYL -

Sarja H65AL
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Lauri SuomRa 37.13 0.00.00 32.51 32.41
2 Seppänen Pentti SuomRa 39.31 0.02.18 30.38 30.28
3 Suorsa Matti PudU 40.40 0.03.27 29.28 29.19
4 Tahkola Tapio KEV 41.31 0.04.18 28.45 28.36
5 Andersson Bror KSF 42.36 0.05.23 27.51 27.42
6 Kotila Harri YlikNM 42.53 0.05.40 27.10 27.01
7 Raatikainen Seppo SaPu 43.29 0.06.16 26.51 26.42
8 Karvonen Paavo IisVi 47.16 0.10.03 24.18 24.11
9 Huusko Martti IisVi 48.08 0.10.55 23.55 23.47
10 Leinonen Jyri PaltU 50.36 0.13.23 22.21 22.14
11 Kartaslammi Ari IkNV 50.40 0.13.27 22.00 21.93
12 Ronkainen Timo KEV 50.43 0.13.30 21.79 21.72
13 Manninen Pentti KuPe 52.50 0.15.37 20.73 20.67
14 Nyberg Henry Trian 53.27 0.16.14 20.31 20.25
15 Glad Timo Jyry 56.13 0.19.00 19.14 19.08
16 Välikangas Antti Iisu 58.28 0.21.15 18.24 18.19
17 Haapasalo Pertti Pohjant 1.00.00 0.22.47 17.62 17.56
18 Paaso Jouko PeRa 1.01.12 0.23.59 17.12 17.06
Nieminen Kimmo KajKu HYL -
Haajanen Juha Pohjant HYL -

Sarja H70A
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 37.22 0.00.00 47.32 49.04
2 Hänninen Tatu SaKa 40.44 0.03.22 43.24 44.82
3 Haataja Kari EE 41.15 0.03.53 42.54 44.09
4 Lakanen Ensio VaajTe 43.48 0.06.26 39.91 41.37
5 Kokkonen Hannu AR 44.07 0.06.45 39.48 40.92
6 Tolvanen Mauri LeSi 45.48 0.08.26 37.88 39.26
7 Väätäinen Seppo EsSu 45.58 0.08.36 37.60 38.97
8 Hirvikallio Lassi LuuRa 48.25 0.11.03 35.56 36.86
9 Butilkin Niilo SäynSa 49.41 0.12.19 34.52 35.78
10 Keltamäki Seppo JoKu 49.53 0.12.31 34.25 35.50
11 Päivärinta Matti KiimU 50.05 0.12.43 33.98 35.22
12 Härkönen Arto KajKu 51.07 0.13.45 33.16 34.37
13 Tuohimaa Esko ONMKY 51.17 0.13.55 32.93 34.13
14 Lavikainen Jussi KangSK 52.55 0.15.33 31.78 32.94
15 Hongisto Keijo LoJa 53.11 0.15.49 31.50 32.65
16 Lindqvist Pekka RaKaS 53.22 0.16.00 31.27 32.41
17 Tamminen Pentti PertPe 54.24 0.17.02 30.55 31.67
18 Arvola Paavo TurSa 54.46 0.17.24 30.23 31.33
19 Miettinen Kauko SuoVa 55.07 0.17.45 29.91 31.00
20 Kari Erkki KajKu 56.01 0.18.39 29.31 30.38
21 Liukkonen Leo PiVe 56.49 0.19.27 28.79 29.83
22 Kattilakoski Eero KPV 58.39 0.21.17 27.77 28.78
23 Lassila Heikki PiTa 59.08 0.21.46 27.43 28.43
24 Myllymäki Ari KPV 59.31 0.22.09 27.15 28.13
25 Rautanen Pauli JäPa 59.45 0.22.23 26.93 27.91
26 Niemi Ilkka Brahe 1.01.21 0.23.59 26.12 27.07
27 Okkonen Eero KaSu 1.01.53 0.24.31 25.79 26.73
28 Laine Jaakko HS 1.04.45 0.27.23 24.54 25.44
29 Pääkkönen Ari KuPe 1.05.09 0.27.47 24.29 25.17
30 Suutarinen Erkki VirtU 1.06.25 0.29.03 23.73 24.59
31 Äikäs Esko TikSu 1.06.37 0.29.15 23.56 24.41
32 Halonen Pauli SäynSa 1.07.29 0.30.07 23.15 24.00
33 Nefedov Igor EsSu 1.09.41 0.32.19 22.33 23.14
34 Ruokolainen Hannu KR 1.13.39 0.36.17 21.04 21.80
35 Keränen Kauko UrjU 1.13.57 0.36.35 20.86 21.62
36 Ahola Pentti PäLuLu 1.15.44 0.38.22 20.28 21.02
37 Salmenoja Pertti HirvHe 1.17.29 0.40.07 19.74 20.46
38 Sevon Niilo SalRe 1.19.37 0.42.15 19.13 19.82
39 Ebisawa Tadashi JPN 1.30.45 0.53.23 16.71 17.32
40 Kekki Mikko I KS 1.35.35 0.58.13 15.79 16.37
41 Pöntinen Jorma Navi 1.38.34 1.01.12 15.25 15.80

Sarja H70AL
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöllönen Tenho LappRi 36.31 0.00.00 33.36 34.07
2 Alanko Tapio PerhKi 37.24 0.00.53 32.38 33.06
3 Turpeinen Timo VaajTe 38.43 0.02.12 31.09 31.75
4 Pajula Keijo LapVi 39.15 0.02.44 30.48 31.13
5 Röytiö Lauri PR 42.02 0.05.31 28.29 28.89
6 Valli Seppo KauKa 42.15 0.05.44 27.97 28.56
7 Pajamäki Kalevi SäynSa 45.06 0.08.35 26.04 26.59
8 Antikainen Raimo KuoSu 45.18 0.08.47 25.77 26.31
9 Lappalainen Martti Navi 48.42 0.12.11 23.82 24.32
10 Heinonen Kari KuoSu 49.23 0.12.52 23.34 23.83
11 Pajula Ilkka LapVi 50.47 0.14.16 22.55 23.03
12 Haaranen Juho LipTa 52.52 0.16.21 21.52 21.98
13 Havia Jouko PR 55.45 0.19.14 20.28 20.71
14 Pohjola Pekka HauSi 58.25 0.21.54 19.23 19.64
15 Mäkelä Timo YlivKu 58.49 0.22.18 18.97 19.37
16 Hautala Olavi RaJu 59.56 0.23.25 18.50 18.89
17 Nordqvist Raimo EsAk 1.00.53 0.24.22 18.09 18.47
18 Kosenius Jari RiSu 1.02.32 0.26.01 17.50 17.87
19 Hourula Matti Reima 1.06.12 0.29.41 16.42 16.76
20 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.06.36 0.30.05 16.21 16.55
21 Vuorio Olavi JäPa 1.07.22 0.30.51 15.92 16.25
22 Holappa Paavo JäPa 1.07.59 0.31.28 15.66 15.99
23 Kautto Lennart S-JKL 1.12.08 0.35.37 14.66 14.97
24 Sinkkonen Aulis KeKaRa 1.37.09 1.00.38 10.81 11.04
Finnilä Mauri VetU HYL -
Aaltonen Jukka Brahe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Leo KoS 39.30 0.00.00 36.47 36.47
2 Rusko Heikki VaajTe 41.38 0.02.08 34.48 34.48
3 Salminen Jorma VaKa 41.45 0.02.15 34.27 34.27
4 Kattilakoski Matti KPV 41.50 0.02.20 34.09 34.09
5 Partanen Aimo NilsNu 42.28 0.02.58 33.47 33.47
6 Herttuainen Vesa RaKaS 42.54 0.03.24 33.02 33.02
7 Hongisto Heimo LoJa 43.23 0.03.53 32.54 32.54
8 Mustonen Lauri AlatPi 44.49 0.05.19 31.39 31.39
9 Ansamaa Reino RaN 45.32 0.06.02 30.79 30.79
10 Lukkarinen Olavi Pohjant 47.01 0.07.31 29.72 29.72
10 Rönkkö Paavo EsSu 47.01 0.07.31 29.72 29.72
12 Erkinheimo Voitto KortJV 47.04 0.07.34 29.48 29.48
13 Moisio Kalevi TuS 49.16 0.09.46 28.07 28.07
14 Rautanen Kyösti TuuSe 50.35 0.11.05 27.24 27.24
15 Haapala Risto KoS 51.23 0.11.53 26.72 26.72
16 Kilpeläinen Kauko KuPe 52.30 0.13.00 26.06 26.06
17 Verha Koitto VaRa 53.17 0.13.47 25.59 25.59
18 Lappalainen Jorma KaSu 54.08 0.14.38 25.10 25.10
19 Näsi Mauno RaJu 54.33 0.15.03 24.82 24.82
20 Railo Matti LS-37 55.01 0.15.31 24.52 24.52
21 Kinnunen Raimo Pohjant 55.04 0.15.34 24.41 24.41
22 Seilonen Reino KaSu 55.18 0.15.48 24.22 24.22
23 Orrensalo Reijo TuVi 55.20 0.15.50 24.12 24.12
24 Helanti Arvo SalRe 55.27 0.15.57 23.99 23.99
25 Kiltinen Juhani KeuKi 55.43 0.16.13 23.78 23.78
26 Taipalus Esko RasKe 55.58 0.16.28 23.59 23.59
27 Kervinen Unto JäPa 56.03 0.16.33 23.47 23.47
28 Kukkohovi Reino OSVA 56.12 0.16.42 23.32 23.32
29 Shikano Kanji JPN 57.08 0.17.38 22.86 22.86
30 Lahti Hannu PäijRa 57.55 0.18.25 22.47 22.47
31 Saarimäki Jorma VaaSu 58.13 0.18.43 22.27 22.27
32 Pitkänen Heikki RaVa 58.20 0.18.50 22.14 22.14
33 Kätkä Vesa Reima 58.40 0.19.10 21.93 21.93
34 Pelkonen Alpo OSVA 58.54 0.19.24 21.77 21.77
35 Luukkonen Taisto PudU 1.00.58 0.21.28 20.95 20.95
36 Kumpulainen Matti IisVi 1.03.26 0.23.56 20.06 20.06
37 Nousiainen Pekka KR 1.06.28 0.26.58 19.07 19.07
38 Jalonen Teuvo KuPe 1.06.49 0.27.19 18.90 18.90
39 Myllymaa Kauko OulRe 1.06.51 0.27.21 18.82 18.82
40 Valkonen Mikko Hanka 1.11.40 0.32.10 17.49 17.49
41 Karjalainen Reijo KaSu 1.12.59 0.33.29 17.10 17.10
42 Saarinen Mikko KeuKi 1.17.47 0.38.17 15.99 15.99
43 Kykkänen Herkko KaaRa 1.25.46 0.46.16 14.44 14.44
44 Tyyskänen Unto MSParma 1.32.55 0.53.25 13.28 13.28
45 Paavola Vesa EE 1.36.46 0.57.16 12.70 12.70
Lassila Matti SalRe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Marcus KauWi 38.26 0.00.00 31.47 30.07
2 Tolmunen Tauno SäynSa 41.29 0.03.03 28.93 27.64
3 Jokikuona Toivo RasTiimi 41.50 0.03.24 28.46 27.19
4 Tsurkin Leo VaKa 43.00 0.04.34 27.46 26.24
5 Nikula Reino OuTa 43.03 0.04.37 27.21 26.00
6 Koski Matti J NOK 43.23 0.04.57 26.78 25.59
7 Männikkö Kalle ONMKY 44.08 0.05.42 26.11 24.94
8 Nurmi Pekka RaLu 44.58 0.06.32 25.41 24.28
9 Mikkilä Mauno NiS 46.08 0.07.42 24.56 23.47
10 Pelkonen Toivo YlikNM 47.33 0.09.07 23.63 22.58
10 Tahvanainen Veijo LS-37 47.33 0.09.07 23.63 22.58
12 Paavola Seppo EE 48.49 0.10.23 22.62 21.62
13 Sandgren Lars NOK 51.56 0.13.30 21.08 20.14
14 Salmi Tarmo JoKu 53.06 0.14.40 20.44 19.53
15 Mattila Kalervo RasKa 56.11 0.17.45 19.15 18.30
16 Heiskanen Viljo NurmSe 57.47 0.19.21 18.45 17.63
17 Pietiläinen Erkki PeRa 1.03.19 0.24.53 16.69 15.95
18 Sulander Heikki EE 1.07.45 0.29.19 15.46 14.77
Kuutti Jorma PertPe KES -
Fränti Eero KoS KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 26.37 0.00.00 32.68 32.97
2 Matikainen Martti KeKaRa 34.38 0.08.01 23.23 23.44
3 Ranta Esko LS-37 37.26 0.10.49 19.75 19.93

Sarja H17-20B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Matias ViPa 55.22 0.00.00 39.60 39.60
2 Liuha Otto ViPa 1.01.18 0.05.56 34.43 34.43
3 Kouvalainen Olli Kiuru 1.07.20 0.11.58 30.12 30.12
4 Kyckling Veikka RaHa 1.08.37 0.13.15 28.36 28.36
5 Friman Ben Solf 1.11.58 0.16.36 25.90 25.90

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eronen Jooa KaRa 40.42 0.00.00 21.15 21.15
2 Ritvanen Arttu Kiuru 41.17 0.00.35 19.81 19.81
3 Korrol Kaspar Mathias EST 41.47 0.01.05 18.54 18.54
4 Rantanen Justus HyRa 1.05.07 0.24.25 11.24 11.24

Sarja H14A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 28.58 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 29.40 0.00.42
3 Närhi Eetu AnttU 30.06 0.01.08
4 Rieppo Veeti KR 30.34 0.01.36
5 Koski Juuso YKV 30.37 0.01.39
6 Pellikka Väinö HiKi 33.30 0.04.32
7 Tolonen Vilho Koovee 33.32 0.04.34
8 Korhonen Karri KaSu 35.39 0.06.41
9 Grankull Sebastian Kronan 36.50 0.07.52
10 Kouvalainen Niilo Kiuru 38.17 0.09.19
11 Juote Aleksi LHR 39.03 0.10.05
12 Hölsö Tuomas RaJu 41.47 0.12.49
13 Heikkinen Arttu KaSu 44.54 0.15.56
14 Sundberg Hannes Minken 46.20 0.17.22
15 Tiihonen Lauri KaSu 46.38 0.17.40
16 Karetjoki Eemil LS-37 50.20 0.21.22
17 Lauri Heikki OH 50.45 0.21.47
18 Kiintola Eemil KS 55.58 0.27.00
Wikblom Sander Minken KES -

Sarja H13-14B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 25.51 0.00.00
2 Eronen Jero KaRa 30.17 0.04.26
3 Simola Viljo LuuRa 31.25 0.05.34
4 Väkiparta Simo RR 33.23 0.07.32
5 Holmström Samuli Trian 47.04 0.21.13
6 Karjalainen Akseli KuoSu 51.32 0.25.41
7 Kenttä Voima OK77 56.14 0.30.23
8 Hautamäki Arttu RasKe 1.01.08 0.35.17
9 Kauppila Roope Koovee 1.08.43 0.42.52
Kinnari Vilho KarjUra HYL -

Sarja H13A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 21.47 0.00.00
2 Siivonen Eero Koovee 23.24 0.01.37
3 Lång Elmeri KuoSu 25.33 0.03.46
4 Heikkinen Konsta SoJy 25.58 0.04.11
5 Lilja Masi TP 27.14 0.05.27
6 Haapamäki Aaro KauKa 27.17 0.05.30
7 Kankaanpää Mikki EsSu 28.03 0.06.16
8 Westerholm Lauri Pohjant 29.49 0.08.02
9 Ryhänen Leo Navi 31.23 0.09.36
10 Hanhijärvi Matteus EsAk 31.56 0.10.09
11 Antikainen Eero RasKu 32.03 0.10.16
12 Lehtonen Eemeli HauSi 32.34 0.10.47
13 Bonden Sisu RaN 33.30 0.11.43
14 Sorsa Lauri SoJy 35.38 0.13.51
14 Murtovaara Tuukka S-2000 35.38 0.13.51
16 Mourujärvi Jere RR 37.46 0.15.59
17 Joronen Aatu RasKu 39.09 0.17.22
18 Seväkivi Heikki Pohjant 40.27 0.18.40
19 Pallonen Niklas SonPa 42.19 0.20.32
20 Tihinen Matias LaiVe 46.01 0.24.14
21 Matilainen Tuomas EsSu 47.33 0.25.46
22 Kalilainen Jussi SaSu 48.16 0.26.29
23 Ala-Honkola Iivari LapVi 55.30 0.33.43
24 Blazquez Valverde Angel ESP 1.05.51 0.44.04
Suvinen Sisu SaSu HYL -
Hemminki Eemeli RasKu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kantelinen Vili HyRa 15.06 0.00.00
1 Orhanen Kaarlo RasKu 15.06 0.00.00
3 Lepistö Onni HauSi 16.17 0.01.11
4 Koskinen Linus Trian 16.21 0.01.15
5 Repo Saku TP 16.55 0.01.49
6 Sundberg Elias Minken 17.23 0.02.17
7 Hietala Nuutti S-JKL 17.50 0.02.44
8 Lyytinen Topias SuoVa 18.07 0.03.01
9 Turpeinen Topi ViPa 18.08 0.03.02
10 Johansson Patrik EsSu 18.11 0.03.05
11 Farkas Niklas EsSu 19.54 0.04.48
12 Kallio Matias S-JKL 20.06 0.05.00
13 Sorri Juho KeuKi 20.26 0.05.20
14 Korhonen Veikko KaSu 21.03 0.05.57
15 Asikainen Viljami JoKu 21.18 0.06.12
16 Karttila Eero MSParma 21.37 0.06.31
17 Saari Olavi SiiRa 22.27 0.07.21
18 Kinni Aaro EsSu 22.42 0.07.36
19 Luhtala Akseli SomEsa 22.49 0.07.43
20 Rieppo Lenni KR 22.51 0.07.45
21 Hoikka Sulo SoJy 23.28 0.08.22
22 Holappa Akseli SuomRa 24.15 0.09.09
23 Mäkäräinen Eeli Pohjant 24.32 0.09.26
24 Pohjola Ilmari HauSi 24.58 0.09.52
25 Launonen Lauri KuoSu 27.19 0.12.13
26 Haapalehto Kaapo VetU 27.48 0.12.42
27 Loukkalahti Antti RR 28.00 0.12.54
28 Schroderus Nikke KaSu 38.08 0.23.02
Vnuk González Andrés ESP HYL -
Laurila Viljami SalRe HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalasti Toivo KR 18.19 0.00.00
2 Kolehmainen Matias SäynSa 19.00 0.00.41
2 Alahäivälä Pauli PudU 19.00 0.00.41
4 Matilainen Sakari EsSu 19.03 0.00.44
5 Hietala Samu LapVi 19.23 0.01.04
6 Lehtonen Eino SKUusi 20.38 0.02.19
7 Pentinsaari Atte S-2000 21.07 0.02.48
8 Koponen Tuukka KuoSu 21.53 0.03.34
9 Honkanen Iivari LapVi 21.58 0.03.39
10 Leinonen Hannes LaiVe 22.39 0.04.20
11 Heino Santeri Pohjant 24.30 0.06.11
11 Ylihärsilä Mikko AlahKi 24.30 0.06.11
13 Nikunen Miska Terjärv 25.22 0.07.03
14 Oja Leo LapVi 27.24 0.09.05
15 Sopanen Matias LappRi 27.59 0.09.40
16 Koski Konsta Koovee 28.12 0.09.53
17 Peltonen Jaakko JRV 30.33 0.12.14
18 Hautamäki Aaro RasKe 32.08 0.13.49
19 Sillanpää Touko Lynx 36.20 0.18.01
20 Malinen Joona KuoSu 38.12 0.19.53
21 Murtovaara Topias S-2000 43.28 0.25.09
22 Nivukoski Hugo YKV 45.49 0.27.30
Juote Severi SomEsa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Oskari HyRa 12.51 0.00.00
2 Seväkivi Eero LaiVe 13.40 0.00.49
3 Salmenoja Elmo MSParma 14.19 0.01.28
4 Sabel Santeri HauSi 14.34 0.01.43
5 Väisänen Viljami LaiVe 15.07 0.02.16
6 Korpinen Veikko AnttU 15.18 0.02.27
7 Pallonen Aleksi SonPa 15.24 0.02.33
8 Heikkinen Aaro SoJy 16.11 0.03.20
9 Kinni Otto EsSu 16.14 0.03.23
10 Haapalehto Aarni VetU 16.50 0.03.59
11 Lakanen Otso LappRi 18.13 0.05.22
12 Tihinen Elias LaiVe 19.37 0.06.46
13 Kenttä Elmo OK77 19.45 0.06.54
14 Kallio Topias S-JKL 19.59 0.07.08
15 Rantanen Eelis HyRa 20.07 0.07.16
16 Liuha Jaakko ViPa 22.59 0.10.08
17 Ylikojola Vilho RaJu 25.11 0.12.20
18 Hauvonen Väinö Raseborg 27.37 0.14.46
19 Kankaanpää Akseli LaihLu 30.01 0.17.10
20 Alasuvanto Manu KaJu 30.49 0.17.58

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikonen Kevin Koovee 13.17 0.00.00
2 Laamanen Atte TarpSu 13.32 0.00.15
3 Fränti Iivo LapVi 13.52 0.00.35
4 Sorri Niilo KeuKi 14.26 0.01.09
5 Hyvönen Elias SoJy 15.28 0.02.11
6 Pohjola Arttu HauSi 15.30 0.02.13
7 Repo Hugo TP 15.50 0.02.33
8 Turkka Teo KS 15.56 0.02.39
9 Suvinen Nuutti SaSu 16.38 0.03.21
10 Alatalo Topi YlikNM 17.01 0.03.44
11 Murtovaara Teppo S-2000 17.16 0.03.59
12 Liukkonen Lassi RR 17.56 0.04.39
13 Malinen Miika KuoSu 18.44 0.05.27
14 Vainio Juuso PudU 18.49 0.05.32
15 Troger Leonhard VetU 19.13 0.05.56
16 Turpeinen Jussi ViPa 19.34 0.06.17
17 Kosenius Juho RiSu 20.59 0.07.42
18 Näpänkangas Eero S-JKL 21.08 0.07.51
19 Lahti Mikael KeuKi 22.32 0.09.15
20 Koivusalo Peetu RasKa 25.31 0.12.14
21 Harju Frans KPV 26.54 0.13.37
22 Laukkanen Kerkko KarjUra 29.25 0.16.08
23 Holappa Lassi SuomRa 32.15 0.18.58

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Damskägg Oiva HyRa 11.56 0.00.00
2 Koskinen Otso EsSu 13.26 0.01.30
3 Hovila Otto YKV 13.33 0.01.37
4 Moisander Iivo HyRa 13.54 0.01.58
5 Koskinen Ruben Trian 15.25 0.03.29
6 Luhtala Elias SomEsa 15.51 0.03.55
7 Myllylä Tuukka Pohjant 16.11 0.04.15
8 Hyvämäki Onni RR 16.16 0.04.20
9 Tiihonen Eino KaSu 16.48 0.04.52
10 Laine Oiva TP 17.01 0.05.05
11 Sergejeff Leo Iisu 17.32 0.05.36
11 Karjalainen Ohto S-JKL 17.32 0.05.36
13 Nikkinen Niilo EsAk 17.38 0.05.42
14 Haapamäki Eino KauKa 17.59 0.06.03
15 Korhonen Visa-Kalle KaSu 18.41 0.06.45
16 Joensuu Julius S-JKL 18.55 0.06.59
17 Murtola Vilho KaSu 19.26 0.07.30
18 Sabel Vertti HauSi 19.42 0.07.46
19 Kumpulainen Väinö JäPa 19.45 0.07.49
20 Lindberg Aatu HauSi 21.02 0.09.06
21 Alasuvanto Max KaJu 22.27 0.10.31
22 Salmenoja Urho MSParma 23.55 0.11.59
23 Kenner Leevi PR 25.41 0.13.45
24 Heikkinen Eeli SoJy 29.03 0.17.07

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Laura AnttU 49.41 0.00.00 60.90 57.44
2 Höglund Henna ORa 51.16 0.01.35 58.28 54.97
3 Fagerudd Anna-Sofia Trian 51.27 0.01.46 57.33 54.08
4 Asikainen Satu RaJu 52.59 0.03.18 54.96 51.84
5 Honkanen Miitu KuoSu 1.03.24 0.13.43 45.33 42.76
6 Lotvonen Essi LaiVe 1.12.17 0.22.36 39.24 37.01
7 Rauhala Elina EsAk 1.15.47 0.26.06 36.93 34.83
8 Bergman Marjo OH 1.17.11 0.27.30 35.77 33.74
9 Nefedova Irina EsSu 1.18.48 0.29.07 34.56 32.59
10 Tiitto Johanna RasTiimi 1.19.05 0.29.24 33.95 32.02
11 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.29.02 0.39.21 29.73 28.04
12 Pirttimaa Mimma YllRa 1.37.53 0.48.12 26.66 25.14
13 Peltola Eeva LapVi 1.51.29 1.01.48 23.07 21.76

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 34.40 0.00.00 65.28 63.15
2 Kriikkula Johanna RaJu 34.56 0.00.16 64.24 62.15
3 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 38.59 0.04.19 57.08 55.22
4 Pensas Johanna TuS 42.40 0.08.00 51.71 50.03
5 Reiniharju Maarit LaiVe 43.13 0.08.33 50.62 48.97
6 Pisto Henna NurmSe 49.37 0.14.57 43.71 42.28
7 Piht Kris Jette EST 49.42 0.15.02 43.26 41.85
8 Peltonen Iida LS-37 51.37 0.16.57 41.28 39.94
9 Jaakola Emma-Noora PudU 51.52 0.17.12 40.72 39.39
10 Kamila Minerva SuJu 52.30 0.17.50 39.87 38.57
11 Kurikkala Eeva KaJu 54.55 0.20.15 37.77 36.54
12 Siponen Heidi Kiuru 1.02.13 0.27.33 33.04 31.96
13 Peltonen Elsa IPR 1.03.43 0.29.03 31.96 30.92
14 Fränti Eeva-Maria LapVi 1.03.49 0.29.09 31.62 30.59
15 Loukusa Iina Iisu 1.04.00 0.29.20 31.23 30.22
16 Lotvonen Tiina LaiVe 1.05.04 0.30.24 30.43 29.44
17 Lindfors Sonja Jyry 1.05.28 0.30.48 29.96 28.98
18 Heikkilä Mariannika SaKa 1.09.42 0.35.02 27.87 26.96
19 Peltola Anni LapVi 1.15.08 0.40.28 25.60 24.77

Sarja D35A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Johanna TP 53.25 0.00.00 71.15 66.84
2 Joensuu Laura Pohjant 57.46 0.04.21 64.97 61.04
3 Hemminki Heini RasKu 59.10 0.05.45 62.63 58.84
4 Nifakina Julia TaivKu 59.12 0.05.47 61.79 58.05
5 Karetjoki Miia LS-37 1.02.07 0.08.42 58.13 54.61
6 Hyvönen Noora AngA 1.06.59 0.13.34 53.20 49.97
7 Sabel Jenni Hiisi 1.13.40 0.20.15 47.72 44.83
8 Rusanen Elina HauSi 1.14.46 0.21.21 46.39 43.58
9 Kulju Annemari S-2000 1.16.07 0.22.42 44.94 42.22
10 Korhonen Hanna KaSu 1.17.22 0.23.57 43.60 40.96
11 Salmi Anna MaMa 1.18.20 0.24.55 42.45 39.88
12 Peltoniemi Anne S-2000 1.24.15 0.30.50 38.91 36.55
13 Sergejeff Kati Iisu 1.45.23 0.51.58 30.66 28.80

Sarja D35AL
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Maija TP 44.17 0.00.00 52.09 53.15
2 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 44.43 0.00.26 50.94 51.98
3 Suntioinen Riina AngA 45.18 0.01.01 49.65 50.66
4 Simola Anni LuuRa 46.58 0.02.41 47.27 48.23
5 Koivusalo Sanna RasKa 48.32 0.04.15 45.15 46.07
6 Juote Miia SomEsa 56.10 0.11.53 38.50 39.28
7 Karhumäki Laura Brahe 59.17 0.15.00 35.99 36.72
8 Himanka Suvi KaJu 1.00.36 0.16.19 34.73 35.44
9 Himanka Satu IisVi 1.04.05 0.19.48 32.40 33.05
10 Liukkonen Sara RR 1.05.52 0.21.35 31.08 31.71
11 Stalder Barbara SUI 1.13.57 0.29.40 27.29 27.85
12 Hassinen Heidi RaJu 1.14.13 0.29.56 26.81 27.35
13 Kunttu Lotta RaPi 1.18.19 0.34.02 25.04 25.54

Sarja D40A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Päivi Hiisi 43.48 0.00.00 66.13 62.53
2 Laitinen Kaisa YlikNM 49.26 0.05.38 58.13 54.97
3 Siivonen Hanna-Mari Koovee 50.30 0.06.42 56.45 53.38
4 Koskela Tiina VetU 52.09 0.08.21 54.23 51.28
5 Luhtala Johanna SomEsa 53.35 0.09.47 52.35 49.50
6 Vaaralahti Kirsi HyRa 53.47 0.09.59 51.73 48.91
7 Laitinen Maria YlikNM 54.14 0.10.26 50.88 48.11
8 Hemminki Tiina PoRa 57.06 0.13.18 47.92 45.32
9 Tyyskänen Annu OH 59.19 0.15.31 45.75 43.26
10 Jaaranen Anu Kiuru 59.53 0.16.05 44.93 42.49
11 Pasanen Maija SuomRa 1.01.24 0.17.36 43.45 41.09
12 Keski-Säntti Eija YKV 1.01.44 0.17.56 42.84 40.51
13 Vaara Inga-Maria KaRa 1.04.26 0.20.38 40.69 38.48
14 Haapamäki Maria KauKa 1.06.51 0.23.03 38.88 36.77
15 Stalder Christine SUI 1.08.20 0.24.32 37.70 35.65
16 Marttinen Minna VaKa 1.09.16 0.25.28 36.86 34.86
17 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.15.44 0.31.56 33.41 31.60
18 Andersén Tiina EsAk 1.17.24 0.33.36 32.40 30.64
19 Vanhala Annastiina KuPe 1.24.40 0.40.52 29.35 27.75
20 Lehtonen Kirsi HauSi 1.33.36 0.49.48 26.30 24.87

Sarja D40AL
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Kirsi LS-37 40.29 0.00.00 37.12 35.40
2 Röytiö Jaana PR 42.02 0.01.33 35.42 33.78
3 Hemminki Hanna PoRa 46.03 0.05.34 32.02 30.54
4 Ojanen Tiia VaRa 53.06 0.12.37 27.51 26.23
5 Holappa Emma SuomRa 56.48 0.16.19 25.47 24.29
6 Laamanen Päivi TarpSu 58.24 0.17.55 24.53 23.39
7 Krappe Johanna MSParma 1.00.39 0.20.10 23.38 22.30
8 Sinisammal Liisa JRV 1.03.08 0.22.39 22.24 21.21
9 Rokala Johanna HalTo 1.03.54 0.23.25 21.75 20.75
10 Hietala Maija KannUra 1.05.14 0.24.45 21.09 20.12
11 Kaartinen Sanna KeKaRa 1.09.28 0.28.59 19.61 18.70
12 Karvonen Tiina SomEsa 1.09.29 0.29.00 19.40 18.50
13 Lähetkangas-Heikkinen Alma Pohjant 1.13.45 0.33.16 18.08 17.25
14 Vidqvist Leena SoJy 1.16.11 0.35.42 17.32 16.52
15 Maukonen Erja HimU 1.18.26 0.37.57 16.65 15.87
16 Silde Annika EST 1.26.17 0.45.48 14.97 14.27
17 Taanila Maria KanSu 1.27.36 0.47.07 14.58 13.91

Sarja D45A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grüniger Huber Brigitte SUI 45.13 0.00.00 61.33 63.84
2 Karppinen Satu YlikNM 48.52 0.03.39 56.44 58.76
3 Sivill Saana S-JKL 49.01 0.03.48 55.97 58.26
4 Väätäinen Hanna KuoSu 49.59 0.04.46 54.59 56.83
5 Pallonen Heli SonPa 50.18 0.05.05 53.95 56.16
6 Eeva Jonna KangSK 50.41 0.05.28 53.25 55.43
7 Ketola Heli Koovee 51.18 0.06.05 52.32 54.46
8 Päivinen Sonja KR 51.55 0.06.42 51.41 53.52
9 Martinmäki Kaisu Pohjant 52.24 0.07.11 50.65 52.73
10 Kyckling Katja Lynx 53.08 0.07.55 49.67 51.71
11 Hankonen Johanna Pohjant 55.58 0.10.45 46.89 48.82
12 Saari Henna SiiRa 57.09 0.11.56 45.66 47.54
13 Seppänen Katja Hiisi 57.39 0.12.26 45.01 46.85
14 Löfbacka Sanna KPV 59.06 0.13.53 43.65 45.44
15 Frant Nina S-2000 1.00.15 0.15.02 42.57 44.32
16 Lainkari Mari JRV 1.00.23 0.15.10 42.23 43.97
17 Laurinen Mari HyRa 1.01.28 0.16.15 41.25 42.94
18 Grankull Jaana Kronan 1.01.30 0.16.17 40.98 42.66
19 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.02.59 0.17.46 39.78 41.41
20 Lyytinen Tiina SuoVa 1.04.39 0.19.26 38.53 40.11
21 Leiniö Sari HS 1.09.04 0.23.51 35.85 37.32
22 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.10.10 0.24.57 35.07 36.51
23 Lauri Laura OH 1.13.52 0.28.39 33.12 34.47
24 Kela Merja OulRe 1.15.24 0.30.11 32.24 33.57
25 Peltoniemi Tuula KoS 1.19.56 0.34.43 30.23 31.47
26 Sillanpää Hanna Lynx 1.24.31 0.39.18 28.42 29.58
27 Wolff Charlotta Raseborg 1.26.58 0.41.45 27.44 28.57
28 Mesonero Guerra Piedad ESP 1.44.18 0.59.05 22.74 23.67
29 Lehtonen Raisa SiiRa 1.51.16 1.06.03 21.18 22.05

Sarja D45AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Maria LappRi 45.09 0.00.00 47.63 45.67
2 Koski Hanna-Maija Koovee 45.41 0.00.32 46.43 44.53
3 Flöjt-Leinonen Laura KaSu 54.46 0.09.37 38.19 36.63
4 Laine Heli TP 58.07 0.12.58 35.49 34.03
5 Komulainen Niina KaSu 58.37 0.13.28 34.69 33.26
6 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 1.03.21 0.18.12 31.63 30.33
7 Prits Heidi EST 1.04.41 0.19.32 30.53 29.27
8 Piht Ingrid EST 1.06.31 0.21.22 29.24 28.04
9 Jõgisu Liina EST 1.09.18 0.24.09 27.65 26.51
10 Heino Sanna Pohjant 1.14.32 0.29.23 25.31 24.27
11 Ikola Reeta LeSi 1.14.42 0.29.33 24.86 23.84
12 Nikunen Nina Terjärv 1.22.26 0.37.17 22.17 21.26

Sarja D50A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Kirsi VeVe 40.18 0.00.00 56.30 53.03
2 Haataja Mirka YlikNM 41.43 0.01.25 53.71 50.59
3 Saarijärvi Sari RaN 43.40 0.03.22 50.66 47.72
4 Multala Sanna KuoSu 45.08 0.04.50 48.39 45.57
5 Heikkinen Anniina VeVe 48.26 0.08.08 44.50 41.92
6 Halme Kaisa HiKi 57.17 0.16.59 37.13 34.97
7 Holma Kaisu OulRe 1.02.27 0.22.09 33.61 31.65
8 Pikkarainen Anu HS 1.02.39 0.22.21 33.05 31.13
9 Kujala Anne-Mari RasKe 1.03.51 0.23.33 31.98 30.12
10 Pellikka Katja HiKi 1.04.38 0.24.20 31.16 29.34
11 Evans Anneli SoJy 1.06.44 0.26.26 29.75 28.02
12 Koivisto Sari SalRe 1.21.31 0.41.13 24.01 22.61
13 Achermann Therese SUI 1.22.47 0.42.29 23.30 21.94

Sarja D50AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Tuula KeKaRa 38.32 0.00.00 30.60 30.60
2 Paavola Mira OuTa 40.28 0.01.56 28.41 28.41
3 Pipkova Tana CZE 47.21 0.08.49 23.66 23.66
4 Ala-Nissilä Tiina LoJa 52.02 0.13.30 20.96 20.96
5 Sippola Kaisu KEV 53.38 0.15.06 19.79 19.79
6 Valverde Carrillo Elena ESP 53.53 0.15.21 19.15 19.15
Lousio Sanna Trian KES -

Sarja D55A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 39.41 0.00.00 59.73 57.01
2 Silvennoinen Tarja KR 43.54 0.04.13 53.70 51.26
3 Lotvonen Arja LaiVe 46.03 0.06.22 50.92 48.60
4 Koistinen Aija KR 46.17 0.06.36 50.39 48.10
5 Kauppinen Liisa SuomRa 50.20 0.10.39 46.08 43.99
6 Viitanen Kirsi OH 50.46 0.11.05 45.44 43.37
7 Katajamäki Tuija KauWi 51.37 0.11.56 44.44 42.42
8 Juote Taina Pihkan 52.47 0.13.06 43.22 41.26
9 Keski-Ojala Virpi YlivKu 53.00 0.13.19 42.80 40.86
10 Hokajärvi Raili Pohjant 53.26 0.13.45 42.22 40.30
11 Korpela-Kamila Heidi SuJu 55.09 0.15.28 40.67 38.83
12 Oikkonen Mirka OH 57.53 0.18.12 38.53 36.78
13 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 59.17 0.19.36 37.41 35.71
14 Paalanen Anne RR 59.48 0.20.07 36.87 35.20
15 Kosamo Maire PudU 1.00.17 0.20.36 36.37 34.72
16 Punta Eeva KR 1.01.52 0.22.11 35.23 33.63
17 Haverinen Tuula KaSu 1.03.57 0.24.16 33.89 32.35
18 Koskela Sari RaJu 1.07.18 0.27.37 32.01 30.56
19 Kanerva Kerttu LapVe 1.07.47 0.28.06 31.59 30.16
20 Filipsson-Korento Lena OK77 1.08.47 0.29.06 30.95 29.54
21 Villikka Sanna VeVe 1.09.01 0.29.20 30.66 29.27
22 Karjalainen Eija SoJy 1.13.32 0.33.51 28.61 27.31
23 Mäkinen Päivi OSVA 1.13.51 0.34.10 28.31 27.02
24 Mikkanen Pirita Raus 1.17.42 0.38.01 26.75 25.53
25 Launis Teija Raus 1.18.39 0.38.58 26.26 25.07
26 Koivumaa Jaana YllRa 1.19.06 0.39.25 25.95 24.77
27 Friman Rose-Maj Solf 1.46.29 1.06.48 19.16 18.29
Remahl Virpi LS-37 HYL -
Salmi Kirsti RR KES -

Sarja D55AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankinen Tuula RasHy 51.08 0.00.00 27.09 27.09
2 Liukka Heli KR 52.55 0.01.47 25.62 25.62
3 Reiman Anu AngA 54.16 0.03.08 24.43 24.43
4 Larikka Tiina SuJu 54.48 0.03.40 23.65 23.65
5 Hirvonen Auli KeKaRa 59.33 0.08.25 21.27 21.27
6 Eronen Päivi KaRa 1.29.38 0.38.30 13.80 13.80
7 Tuomisto Maarit JäPa 1.30.43 0.39.35 13.31 13.31
8 Bergman Heidi OH 1.42.56 0.51.48 11.44 11.44

Sarja D60A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 35.40 0.00.00 53.96 50.01
2 Laasonen Kirsi TP 42.34 0.06.54 44.85 41.57
3 Malinen Paula KaSu 44.23 0.08.43 42.67 39.55
4 Oikarinen Sirkka TP 47.32 0.11.52 39.53 36.64
5 Lahtinen Terttu IHR 50.46 0.15.06 36.71 34.03
6 Hautala Päivi RaJu 51.12 0.15.32 36.10 33.46
7 Ekdahl Pirkko NiS 51.19 0.15.39 35.72 33.11
8 Humalamäki Mirja SuomRa 53.08 0.17.28 34.22 31.72
9 Humalamäki Marja ÄhtU 54.02 0.18.22 33.37 30.93
10 Nurmi Maritta VaaSu 54.45 0.19.05 32.65 30.26
11 Mattila Airi KPV 55.47 0.20.07 31.77 29.45
12 Kuisma Tuula SomEsa 56.03 0.20.23 31.35 29.06
13 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 56.29 0.20.49 30.84 28.59
14 Paronen Hanna IHR 57.12 0.21.32 30.19 27.98
15 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 57.36 0.21.56 29.72 27.54
16 Villikka-Storm Jaana EsSu 59.47 0.24.07 28.38 26.30
17 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.09.10 0.33.30 24.31 22.53
18 Erkkilä Hanna-Liisa NiS 1.17.03 0.41.23 21.62 20.04
19 Koivuniemi Leena RaN 1.24.18 0.48.38 19.58 18.15
20 Kananen Tuula JRV 1.31.09 0.55.29 17.95 16.63

Sarja D60AL
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kirsi VaRa 38.32 0.00.00 19.32 20.71
2 Heikkinen Jaana KEV 39.45 0.01.13 18.02 19.33
3 Tolonen Päivi SuomRa 45.46 0.07.14 15.04 16.13
4 Myllys Merja LHR 50.11 0.11.39 13.16 14.12
5 Vilminko Tuula SiSe 1.15.10 0.36.38 8.42 9.03

Sarja D65A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 39.45 0.00.00 47.65 47.68
2 Anttonen Päivi ViPa 46.16 0.06.31 40.55 40.58
3 Kuusela Vappu VaKa 49.37 0.09.52 37.46 37.48
4 Antila Suvi PäLuLu 50.17 0.10.32 36.61 36.63
5 Kekki Päivi KS 50.21 0.10.36 36.21 36.23
6 Juura Maarit KanSu 55.15 0.15.30 32.67 32.69
7 Lukander Hilkka RaPi 56.03 0.16.18 31.89 31.91
8 Valonen Eila KaRa 58.54 0.19.09 30.05 30.06
9 Aaltonen Eeva-Kaarina Brahe 1.11.45 0.32.00 24.42 24.43
10 Toivanen Tuula RaN 1.12.42 0.32.57 23.85 23.87
11 Liikanen Tarja EKSu 1.21.10 0.41.25 21.15 21.16
12 Lavikainen Pirjo KangSK 1.25.15 0.45.30 19.93 19.94
13 Karjalainen Seija LaiVe 1.28.40 0.48.55 18.96 18.97
14 Hyvönen Eija NurmSe 1.31.29 0.51.44 18.18 18.19
15 Narita Minako JPN 1.34.49 0.55.04 17.35 17.36
16 Koivisto Taina TP 1.35.57 0.56.12 16.96 16.97
Heinonen Kaija Pihkan HYL -

Sarja D65AL
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinola Helena JoKu 45.27 0.00.00 30.01 24.20
2 Karvonen Pirjo IisVi 51.42 0.06.15 25.82 20.82
3 Ojala Seija PoRa 51.43 0.06.16 25.25 20.36
4 Hautamäki Leena KortJV 54.31 0.09.04 23.41 18.88
5 Sepponen Raija JäPa 59.18 0.13.51 21.03 16.96
6 Paaso Leena PeRa 1.00.11 0.14.44 20.24 16.32
7 Hiltunen Maija SäynSa 1.19.02 0.33.35 15.04 12.13
8 Anttonen Anna-Maija KaSu 1.22.40 0.37.13 14.03 11.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 32.33 0.00.00 47.81 46.94
2 Ketola Sirkka SaPu 34.24 0.01.51 44.97 44.15
3 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 37.02 0.04.29 41.52 40.76
4 Erkinheimo Ritva KortJV 37.38 0.05.05 40.61 39.87
5 Lakanen Sirpa RaKaS 37.42 0.05.09 40.29 39.55
6 Salmenoja Hely HirvHe 38.08 0.05.35 39.59 38.86
7 Leppänen Tuula RaTU 41.41 0.09.08 35.99 35.33
8 Fred Bodil Femman 43.01 0.10.28 34.66 34.02
9 Lähdekorpi Kaija Femman 44.57 0.12.24 32.96 32.36
10 Finnilä Katariina VetU 45.57 0.13.24 32.04 31.45
11 Yliniemi Kaisa NiS 49.21 0.16.48 29.64 29.10
12 Eriksson-Kronberg Monica Femman 50.18 0.17.45 28.90 28.37
13 Törrö Maria-Leena VaHa 52.11 0.19.38 27.68 27.17
14 Malkki Sisko SaSu 52.16 0.19.43 27.45 26.95
15 Nurminen Eija TP 52.21 0.19.48 27.23 26.73
16 Kinnula Irma Pohjant 56.40 0.24.07 24.99 24.53
17 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.00.34 0.28.01 23.23 22.80
18 Pelkonen Maija OSVA 1.00.58 0.28.25 22.92 22.50
19 Pöntinen Tuula Navi 1.02.17 0.29.44 22.29 21.88
20 Kela Mirja OulRe 1.02.53 0.30.20 21.93 21.53
21 Ketola Pirjo SalRe 1.08.29 0.35.56 20.00 19.63
22 Lindqvist Ulla RaKaS 1.11.24 0.38.51 19.05 18.70
23 Asmundela Tuulikki S-JKL 1.11.40 0.39.07 18.85 18.50
24 Kosenius Sirkka-Liisa RiSu 1.18.47 0.46.14 17.03 16.72
25 Lainkari Aino JRV 1.31.07 0.58.34 14.62 14.35
Halme Ritva KiimU KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 28.26 0.00.00 32.89 32.43
2 Verha Maija VaRa 31.53 0.03.27 28.93 28.53
3 Sandgren Ann-Mari NOK 32.31 0.04.05 27.97 27.59
4 Nurmi Raija RaLu 35.13 0.06.47 25.47 25.11
5 Aatsinki Mirja VePo 39.35 0.11.09 22.33 22.03
6 Mattila Riitta RasKa 40.35 0.12.09 21.47 21.17
7 Haase Tuula OH 41.20 0.12.54 20.77 20.49
8 Kuutti Kirsti PertPe 42.38 0.14.12 19.84 19.57
9 Hautamäki Anna-Maija RasKe 47.51 0.19.25 17.41 17.17
10 Peltola Hilkka SuJu 49.23 0.20.57 16.61 16.38
11 Maja Alli RaJu 50.42 0.22.16 15.93 15.71
12 Valkonen Leena Hanka 51.37 0.23.11 15.40 15.19

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 39.43 0.00.00
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 46.58 0.07.15

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leinonen Siiri KaSu 40.26 0.00.00 41.13 39.67
2 Åberg Ninni HyRa 42.02 0.01.36 38.91 37.52
3 Ekström Saana-Mari MSParma 44.11 0.03.45 36.39 35.09
4 Laakso Evena RasKu 49.01 0.08.35 32.23 31.09
5 Kenttä Sora OK77 53.11 0.12.45 29.19 28.15
6 Väkiparta Siiri RR 58.33 0.18.07 26.04 25.11
7 Mustikkamaa Salla Koovee 1.00.16 0.19.50 24.84 23.95
8 Koponen Terhi KuoSu 1.04.47 0.24.21 22.68 21.87
9 Hietanen Nella KoS 1.16.24 0.35.58 18.87 18.19
Blazquez Valverde Leire ESP HYL -

Sarja D14A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 33.01 0.00.00
2 Nivukoski Nanna LapVi 37.28 0.04.27
3 Väisänen Martta Pohjant 38.23 0.05.22
4 Heikkinen Aada Pohjant 38.54 0.05.53
5 Similä Helmiina Pohjant 39.11 0.06.10
6 Rautiainen Senni SoJy 39.42 0.06.41
7 Anttila Ilona Pohjant 40.38 0.07.37
8 Tonder Ilona SKVuoksi 40.51 0.07.50
9 Sikkilä Iines LapVi 41.59 0.08.58
10 Alahäivälä Silja PudU 42.55 0.09.54
11 Lepistö Elisa HauSi 44.38 0.11.37
12 Sillanpää Alisa Lynx 45.52 0.12.51
13 Virkkala Venla KaSu 53.38 0.20.37
14 Kuoppala Saana RasKu 58.44 0.25.43
15 Nurmiainen Elsa Raseborg 1.27.44 0.54.43

Sarja D13-14B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huovinen Riina VierKo 48.35 0.00.00
2 Lindberg Ella HauSi 50.38 0.02.03
3 Hyyppä Alisa KoS 52.42 0.04.07
4 Kosenius Iida RiSu 53.06 0.04.31
5 Loukusa Aino Iisu 53.27 0.04.52
6 Kankaanpää Sanni LaihLu 53.31 0.04.56
7 Karjalainen Reetta KuoSu 53.47 0.05.12
8 Mustikkamaa Eevi Koovee 56.59 0.08.24
9 Tujunen Anna KuoSu 1.08.07 0.19.32
10 Mutikainen Eveliina KauWi 1.12.07 0.23.32

Sarja D13A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokelainen Sanja KaSu 25.43 0.00.00
2 Mononen Linda KR 26.23 0.00.40
3 Takanen Tiitu VeVe 27.24 0.01.41
4 Sippola Sanni LapVi 28.19 0.02.36
5 Koskinen Frida Trian 29.11 0.03.28
6 Wikblom Thea Minken 29.12 0.03.29
7 Kettunen Sara KaSu 29.43 0.04.00
8 Korpinen Elli AnttU 29.53 0.04.10
9 Kaartinen Eevi Inkeri KeKaRa 30.56 0.05.13
10 Ylikojola Veera RaJu 38.22 0.12.39
11 Hietala Liina-Maija KPV 39.06 0.13.23
12 Noponen Venla AnttU 39.57 0.14.14
13 Leinonen Helmi LaiVe 43.57 0.18.14
14 Keski-Säntti Helka YKV 44.38 0.18.55
15 Jaén Mesonero Esther ESP 47.19 0.21.36

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Damskägg Hilda HyRa 18.25 0.00.00
2 Grankull Daniela Kronan 18.31 0.00.06
3 Nikkinen Lotta HiKi 19.42 0.01.17
4 Siivonen Anni Koovee 20.15 0.01.50
5 Malinen Hertta Navi 20.18 0.01.53
6 Kalilainen Anni SaSu 21.41 0.03.16
7 Saari Amanda Pohjant 22.05 0.03.40
8 Koski Sofia YKV 24.22 0.05.57
9 Siponen Anna Kiuru 24.24 0.05.59
10 Tihinen Milja LaiVe 24.28 0.06.03
11 Lepistö Aino HauSi 24.57 0.06.32
12 Lepistö Alina HauSi 25.32 0.07.07
13 Vuollet Kaisla SoJy 25.45 0.07.20
14 Asikainen Milja JoKu 25.57 0.07.32
15 Heikkinen Elna SoJy 26.11 0.07.46
15 Jeskanen Anni Pohjant 26.11 0.07.46
17 Jaaranen Pihla Kiuru 27.23 0.08.58
18 Kantelinen Mona HyRa 28.04 0.09.39
19 Tranberg Saana PR 30.01 0.11.36
20 Tiihonen Annika KaSu 33.31 0.15.06
21 Rusanen Selma HauSi 33.54 0.15.29