FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoimet Kaakon, Uudenmaan ja Keski-Suomen AM-hiihtosuunnistuskilpailut, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiiskinen Petri RasPi 16.23 0.00.00 81.66
2 Jaama Mattis Peko 16.30 0.00.07 80.37
3 Häkkinen Mika Hiilto 17.21 0.00.58 75.75
4 Asikainen Pasi JoKu 17.35 0.01.12 74.08
5 Saari Aki PoRa 18.13 0.01.50 70.85
6 Riissanen Jani EsAk 18.23 0.02.00 69.57
7 Varis Pekka PelPo 18.30 0.02.07 68.49
8 Kotro Väinö KyS 18.56 0.02.33 66.30
9 Sorjonen Pekka RasPi 19.03 0.02.40 65.28
10 Kahelin Jouni VaajTe 19.04 0.02.41 64.60
11 Kauppinen Jussi AR 19.34 0.03.11 62.34
12 Lilja Arto AnttU 19.36 0.03.13 61.64
13 Huila Joona Hiisi 19.40 0.03.17 60.83
14 Sihvola Eerik Kajo 20.30 0.04.07 57.78
15 Huomolin Ville LappRi 20.31 0.04.08 57.16
16 Tynys Joona KS 20.50 0.04.27 55.72
17 Kauppila Tomi MiehVi 24.38 0.08.15 46.65
Pohjala Johannes Hiisi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pellinen Teppo JoKu 18.59 0.00.00 31.41
2 Kiiski Mikko KyS 24.27 0.05.28 22.56
3 Karhumäki Tuomas Pihkan 28.29 0.09.30 17.79

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruutiainen Tomi SalRe 18.58 0.00.00 48.70
2 Kankkunen Riku KuoSu 19.13 0.00.15 46.86
3 Lehtinen Juhani SuJu 20.23 0.01.25 43.05
4 Laaksonen Pasi EsSu 21.29 0.02.31 39.77
5 Ikola Timo LeSi 24.59 0.06.01 33.27
6 Leinonen Markku Pihkan 26.19 0.07.21 30.71
7 Pais Mart VeVe 32.56 0.13.58 23.84

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salo Mikael Trian 17.04 0.00.00 56.48
2 Rooba Kuno Rakvere 18.19 0.01.15 51.75
3 Toivanen Samuli LuuRa 18.45 0.01.41 49.70
4 Kyyrönen Samuli RR 19.59 0.02.55 45.82
5 Korhonen Mika SKVuoksi 20.20 0.03.16 44.25
6 Asikainen Aarre LappRi 20.58 0.03.54 42.14
7 Hytönen Harri RaVa 21.03 0.03.59 41.21
8 Toivonen Simo RR 23.03 0.05.59 36.94
9 Kylmälä Jyri KS 23.29 0.06.25 35.57
10 Tynys Jarkko KS 23.33 0.06.29 34.79

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 14.50 0.00.00 66.00
2 Kotro Petri KaaRa 15.36 0.00.46 62.17
3 Marttinen Tuomo IPR 16.58 0.02.08 56.62
4 Similä Juha SKVuoksi 17.22 0.02.32 54.79
5 Tuomala Jyrki S-JKL 17.23 0.02.33 54.21
6 Ojalainen Jorma SKVuoksi 17.26 0.02.36 53.53
7 Juvakka Pekka S-JKL 17.41 0.02.51 52.25
8 Pellinen Antti JoKu 18.04 0.03.14 50.63
9 Heinilä Hannu RaVa 18.16 0.03.26 49.58
10 Heinola Ari KaaRa 18.37 0.03.47 48.15
11 Shelekhin Anatoly RUS 19.04 0.04.14 46.53
12 Tuokko Jyrki RaVa 19.08 0.04.18 45.89
13 Larmala Juha-Pekka EsSu 20.11 0.05.21 43.05
14 Hautaniemi Petri RaKaS 23.02 0.08.12 37.32
15 Heikkinen Sakari RaVi 24.26 0.09.36 34.81
16 Lindahl Anders Trian 25.27 0.10.37 33.06
17 Moisander Jouni RaVi 27.56 0.13.06 29.79

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi KeuKi 16.26 0.00.00 55.93
2 Mattinen Reijo JoKu 17.20 0.00.54 52.41
3 Autio Matti S-JKL 17.37 0.01.11 50.97
4 Borodulin Yuriy RUS 17.48 0.01.22 49.85
5 Mäkipää Kalevi EE 18.11 0.01.45 48.21
6 Oinaskallio Erkki RR 19.19 0.02.53 44.84
6 Jussila Esko PäijRa 19.19 0.02.53 44.84
8 Niemensivu Pekka KanSu 19.45 0.03.19 42.78
9 Laine Markku MU 19.55 0.03.29 41.89
10 Enroth Ari RR 20.27 0.04.01 40.28
11 Lahtinen Jari RaVi 22.08 0.05.42 36.73
12 Fershalov Andrey RUS 22.37 0.06.11 35.48
13 Lahtinen Jari IHR 24.01 0.07.35 32.97
Koskinen Juha KeuKi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 14.23 0.00.00 58.78
2 Niemi Kari-Veli LappRi 15.31 0.01.08 54.08
3 Mannila Tapio EE 16.03 0.01.40 51.89
4 Martikainen Ari KeuKi 16.08 0.01.45 51.22
5 Paukku Ismo IPR 16.34 0.02.11 49.50
6 Valkonen Pekka SaSu 16.40 0.02.17 48.82
7 Kotala Markku LS-37 16.41 0.02.18 48.40
8 Pulkkinen Pekka JoKu 16.43 0.02.20 47.92
9 Tolonen Juha Hanka 16.57 0.02.34 46.89
10 Hämäläinen Markku RaVa 17.28 0.03.05 45.14
11 Heimala Juha LappRi 17.30 0.03.07 44.69
12 Kotilainen Matti LS-37 18.17 0.03.54 42.43
13 Lavonen Hannu MiehVi 18.35 0.04.12 41.40
14 Maajärvi Esa LappRi 19.32 0.05.09 39.06
15 Nyberg Henry Trian 19.43 0.05.20 38.38
16 Turkka Esko KS 19.47 0.05.24 37.93
17 Honkanen Reijo TurSa 20.42 0.06.19 35.94
18 Leppälä Martti HlS 21.04 0.06.41 35.02
19 Talja Keijo OK77 24.58 0.10.35 29.29
Salmi Veijo RR HYL -
Liikkanen Reima LaTa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 15.33 0.00.00 48.38
2 Saarinen Heikki SOC 16.51 0.01.18 44.17
3 Lakkinen Keijo SuSe 18.58 0.03.25 38.81
4 Salonen Kauko IPR 19.12 0.03.39 37.92
5 Tarvainen Juhani PiTa 20.05 0.04.32 35.85
6 Lehtiniemi Pekka SaSu 20.41 0.05.08 34.42
7 Valkonen Timo RR 21.07 0.05.34 33.33
8 Lappalainen Martti Navi 21.15 0.05.42 32.75
9 Väätäinen Hannu IPR 21.30 0.05.57 31.99
10 Olli Reijo Jyry 22.40 0.07.07 29.99
11 Karhumäki Lauri Pihkan 24.16 0.08.43 27.68
Pietikäinen Markku JoKu HYL -
Peippo Tapio JoKu HYL -
Nurminen Ari VaHa HYL -
Nippala Juhani Jyry HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 15.16 0.00.00 45.50
2 Pellinen Veikko JoKu 16.19 0.01.03 42.28
3 Lehtinen Teuvo SOC 16.21 0.01.05 41.91
4 Orpana Risto SOC 17.17 0.02.01 39.37
5 Tolvanen Mauri LeSi 17.48 0.02.32 37.96
6 Rönkkö Paavo EsSu 19.18 0.04.02 34.76
7 Niittymäki Antti IPR 19.38 0.04.22 33.93
8 Kyckling Veli-Matti HS 20.00 0.04.44 33.07
9 Mähönen Seppo PeRa 20.19 0.05.03 32.33
9 Koivunen Ossi EsAk 20.19 0.05.03 32.33
11 Valtee Pertti HS 20.34 0.05.18 31.47
12 Herttuainen Vesa RaKaS 20.42 0.05.26 31.04
12 Romula Tuomo Mesik 20.42 0.05.26 31.04
14 Reinikainen Pentti Jyry 20.51 0.05.35 30.36
15 Mäkilä Ilmari EsSu 21.12 0.05.56 29.64
16 Tammela Seppo TikSu 23.02 0.07.46 27.07
17 Kytöjoki Juhani Jyry 23.40 0.08.24 26.15
18 Latvasto Erkki HS 23.57 0.08.41 25.64
19 Rautio Pekka JoKu 24.12 0.08.56 25.18
20 Pitkänen Heikki JRV 26.25 0.11.09 22.89
21 Varonen Arto LeSi 30.28 0.15.12 19.69
Sartanen Kari SKVuoksi HYL -
Halkosaari Severi NiS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyberg Pertti SOC 16.54 0.00.00 38.67
2 Tolonen Kalle Mesik 18.39 0.01.45 34.73
3 Mäkipää Olli MSParma 19.25 0.02.31 33.06
4 Torvikoski Jouko JäPa 19.26 0.02.32 32.74
5 Jakovlev Sulo PiVe 19.37 0.02.43 32.14
6 Kanerva Unto Jyry 20.33 0.03.39 30.40
7 Salo Eero InkTe 21.39 0.04.45 28.59
8 Reini Jaakko TikSu 22.49 0.05.55 26.87
9 Keskinen Matti TikSu 23.21 0.06.27 26.01
10 Koskinen Kari SOC 23.27 0.06.33 25.66
11 Jonkka Arvo RasKa 24.03 0.07.09 24.78
12 Salminen Kari Navi 24.42 0.07.48 23.89
13 Åberg Karl-Erik EsSu 24.48 0.07.54 23.56
14 Repo Voitto RaKaS 30.25 0.13.31 19.02
15 Sulander Heikki EE 33.11 0.16.17 17.26
16 Voutilainen Taisto IPR 39.17 0.22.23 14.43
Salo Markku PäijRa HYL -
Paavilainen Arvo IPR HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 17.30 0.00.00 37.90
2 Moisio Paavo SaPu 18.33 0.01.03 34.69
3 Salmi Tarmo JoKu 20.35 0.03.05 30.29
4 Suutari Veikko JoKu 30.42 0.13.12 19.66
Häkkinen Tapani IPR HYL -
Kakkola Eero JoKu HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lindqvist Arttu KS 18.31 0.00.00 62.33
2 Ruuhiala Roope Hiisi 20.07 0.01.36 55.22
3 Talja Eljas OK77 21.59 0.03.28 48.57
4 Hakuli Tommi KeU 22.09 0.03.38 46.25
5 Pais Märten VeVe 23.13 0.04.42 42.26

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Akseli KyS 15.15 0.00.00 57.63
2 Rooba Ragnar Rakvere 16.20 0.01.05 53.30
3 Haltia Ilari RR 16.25 0.01.10 52.53
4 Salo Kristian Trian 17.20 0.02.05 49.28
5 Ikola Atte HS 17.21 0.02.06 48.76
6 Jaama Olle Peko 17.24 0.02.09 48.14
7 Hirvikallio Aatu LuuRa 17.50 0.02.35 46.51
8 Pritsik Sander Rakvere 17.57 0.02.42 45.75
9 Korhonen Eetu SKVuoksi 18.18 0.03.03 44.42
10 Toivanen Rasmus KS 18.26 0.03.11 43.66
11 Ojala Aaro KS 18.32 0.03.17 42.98
12 Kallio Matti KeU 18.38 0.03.23 42.30
13 Hirvikallio Henri LuuRa 19.29 0.04.14 40.03
14 Pellinen Veeti JoKu 21.15 0.06.00 36.32
15 Laaksonen Emil EsSu 22.25 0.07.10 34.06
Leiniö Juho HS HYL -
Outinen Tuomas KyS HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riissanen Miska EsAk 18.24 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 19.01 0.00.37
3 Vaherlehto Eemi EsAk 20.39 0.02.15
4 Leiniö Iikka HS 29.08 0.10.44
5 Rautio Juho JoKu 33.03 0.14.39
Kallela Luca HS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riissanen Pyry EsAk 14.02 0.00.00
2 Vepsäläinen Onni KyS 14.10 0.00.08
3 Ikola Aapo HS 16.03 0.02.01
4 Toivonen Nuutti RR 17.12 0.03.10
5 Kiiski Olavi KyS 19.29 0.05.27
6 Jauho Arttu JoKu 19.57 0.05.55
7 Pylvänäinen Jere KS 20.17 0.06.15

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Koovee 17.11 0.00.00 75.56
2 Luoma Katja KS 17.59 0.00.48 71.00
3 Tahvanainen Venla EsSu 18.14 0.01.03 68.84
4 Suomalainen Riikka LappRi 18.28 0.01.17 66.80
5 Rautasalo Essi KR 20.22 0.03.11 59.50
6 Rantanen Marja LamSä 20.30 0.03.19 58.06
7 Korhonen Julia LappRi 21.13 0.04.02 55.08
8 Lilja Salla AnttU 22.15 0.05.04 51.55
9 Haltia Riikka RR 25.00 0.07.49 45.01
10 Jerkku Laura TuS 26.55 0.09.44 41.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Autio Päivi YlKi 18.18 0.00.00
2 Salo Katri HS 25.21 0.07.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 17.35 0.00.00 38.59
2 Paalanen Satu IPR 17.56 0.00.21 36.42
3 Pekkala Sini EsSu 19.13 0.01.38 32.66
4 Ekwik Micaela Jyry 22.48 0.05.13 26.41
5 Ikola Reeta LeSi 30.40 0.13.05 18.81

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Dahlman Maarit SalRe 16.46 0.00.00 41.93
2 Laukkanen Marja KS 17.10 0.00.24 40.18
3 Korhonen Kirsi Navi 17.29 0.00.43 38.70
4 Nurminen Arja VaHa 20.53 0.04.07 31.77
5 Salminen Ulla EsAk 21.31 0.04.45 30.22
6 Vallema Tanja VeVe 21.55 0.05.09 29.07
7 Liikonen Sari KärKV 27.25 0.10.39 22.76
8 Heikkinen Anniina VeVe 28.53 0.12.07 21.14
Latvala Terhi TVV HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rönkkö Eva KeU 21.53 0.00.00 44.32
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 21.54 0.00.01 42.62
3 Korpelainen Sirpa AnttU 24.47 0.02.54 36.20
Hirvonen Leena AR HYL -
Kallela Sari HS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kallio Ulla KeU 19.50 0.00.00 45.63
2 Pulkkinen Arja JoKu 21.11 0.01.21 41.12
3 Korhonen Eeva RaKaS 25.01 0.05.11 33.46
4 Vehomäki Pirkko ORa 25.21 0.05.31 31.68
Lahtinen Terttu IHR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 18.07 0.00.00 55.29
2 Raatikainen Päivi RastiE4 19.30 0.01.23 49.83
3 Anttila Sisko LamSä 20.04 0.01.57 46.93
4 Raiko Erja HyRa 21.12 0.03.05 43.00
5 Liimatainen Raili LamSä 21.56 0.03.49 40.19
Soanjärvi Tuija Lynx KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 20.37 0.00.00 32.01
2 Malmsten Beatrice Jyry 24.38 0.04.01 24.78
3 Kukkonen Marja RaKaS 29.12 0.08.35 19.21

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sulander Mirja-Liisa Navi 20.32 0.00.00 36.27
2 Dahlman Kaija JoKu 22.55 0.02.23 31.53
3 Törrö Maria-Leena VaHa 23.30 0.02.58 29.79
4 Salmela Juulia RiSu 26.22 0.05.50 25.71
5 Pitkänen Eila JRV 28.14 0.07.42 23.21
6 Liuha Tuulikki Navi 36.23 0.15.51 17.40

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Talka Riitta JoKu 24.34 0.00.00 44.38
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 25.31 0.00.57 41.45
3 Paatero Leena EsSu 28.04 0.03.30 36.52
4 Vauhkonen Marjatta EE 28.53 0.04.19 34.35
5 Latvasto Pirkko HS 37.12 0.12.38 25.79
Muikku Rauni Navi HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Piskonen Leena Navi 29.12 0.00.00 32.10
2 Pekkarinen Eila KeU 35.58 0.06.46 24.10
3 Vehmanen Marjatta KeU 52.56 0.23.44 15.05

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paalberg Epp Rakvere 16.16 0.00.00 66.66
2 Similä Roosa SKVuoksi 17.35 0.01.19 59.82
3 Rooba Kaisa Rakvere 17.39 0.01.23 57.75
4 Pylvänäinen Henna KS 18.41 0.02.25 52.81
5 Peltonen Riikka KS 21.50 0.05.34 43.70
6 Kääriä Venla KyS 22.13 0.05.57 41.49

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Heta HlS 14.45 0.00.00 49.44
2 Peltonen Liisa KS 15.03 0.00.18 47.55
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 17.52 0.03.07 39.29
4 Soikkeli Sofia EsSu 18.35 0.03.50 37.04
5 Kangasaho Aino HS 19.29 0.04.44 34.62
6 Mattinen Lotta JoKu 19.48 0.05.03 33.38
7 Keurulainen Siiri JRV 21.18 0.06.33 30.39
8 Lindahl Jannica Trian 21.55 0.07.10 28.91
9 Latvala Matilda TVV 22.44 0.07.59 27.27

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruutiainen Helmi SalRe 14.47 0.00.00
2 Vallema Henrika VeVe 16.12 0.01.25
3 Heikkinen Ida VeVe 16.39 0.01.52
4 Virtanen Reeta HlS 17.52 0.03.05
5 Lavonen Sanni MiehVi 17.59 0.03.12
6 Laitimo Maija JoKu 23.40 0.08.53
Salonen Elli HS HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Outinen Katariina KyS 16.49 0.00.00
2 Kiiski Aliisa KyS 19.45 0.02.56
3 Lukkari Matilda KeU 22.06 0.05.17
4 Lilja Hilma AnttU 25.18 0.08.29
5 Keurulainen Helmi JRV 28.30 0.11.41
6 Vehomäki Suvi ORa 40.36 0.23.47
7 Vepsäläinen Elsa KyS 48.38 0.31.49
8 Riissanen Viivi EsAk 1.13.53 0.57.04
Linden Amalia KS HYL -
Hyvönen Anniina MU HYL -