FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Kainuun am-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Simula Jussi SoJy 14.14 0.00.00 55.12 57.40
2 Kanniainen Tomi PuolRy 14.18 0.00.04 53.94 56.18
3 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 15.27 0.01.13 49.08 51.11
4 Kymäläinen Petteri SuomRa 15.59 0.01.45 46.63 48.56
5 Nissinen Veeti PuolRy 16.31 0.02.17 44.33 46.16
6 Korhonen Ari-Matti KaSu 17.21 0.03.07 41.45 43.16
7 Heikkinen Otso SoJy 17.31 0.03.17 40.31 41.97
8 Flöjt Antti SoJy 18.50 0.04.36 36.79 38.32
9 Lintula Tapani KärsKa 20.27 0.06.13 33.25 34.62
Lotvonen Miika LaiVe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hoikka Marko SoJy 18.31 0.00.00 21.35 0.00
2 Virkkala Tero KaSu 18.39 0.00.08 19.61 0.00
3 Kähkönen Mika KuPe 25.58 0.07.27 12.94 0.00

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Jukka VeVe 15.45 0.00.00 37.85 43.10
2 Nurminen Juha KajKu 16.02 0.00.17 36.62 41.70
3 Reponen Jouko KaSu 16.12 0.00.27 35.69 40.65
4 Myllylä Jukka Pohjant 16.41 0.00.56 34.12 38.86
5 Kankainen Janne SoJy 16.43 0.00.58 33.52 38.17
6 Suutari Juha KaSu 17.00 0.01.15 32.43 36.94
7 Vidqvist Jouni TuMe 17.22 0.01.37 31.24 35.57
8 Backman Kari IinYr 18.55 0.03.10 28.20 32.12
9 Salonen Mikko SoJy 23.12 0.07.27 22.61 25.75
Kellokumpu Seppo KaSu HYL -
Kauppinen Vesa SonPa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 13.35 0.00.00 46.57 46.62
2 Tolonen Juha ViPa 14.31 0.00.56 42.76 42.80
3 Nurisalo Seppo KoS 15.35 0.02.00 39.07 39.11
4 Toppari Pekka PuolRy 15.47 0.02.12 37.83 37.86
5 Lind Sune Falken 16.07 0.02.32 36.31 36.34
6 Eriksson Sven GIF 19.43 0.06.08 29.08 29.10
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Nurminen Ari VaHa HYL -
Köngäs Martti PuolRy HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ovaska Ari EE 13.11 0.00.00
2 Väisänen Eero SuomRa 14.10 0.00.59
Jaakola Pekka KaSu HYL -
Okkonen Eero KaSu HYL -
Sane Kari HS HYL -
Schroderus Pekka KaSu HYL -
Tiitto Jukka KuoSu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorsa Eero SoJy 14.56 0.00.00 30.08 31.51
2 Heikkinen Altti SoJy 15.33 0.00.37 28.02 29.36
3 Salonen Onni SoJy 17.20 0.02.24 24.36 25.52
4 Kanervo Aaro SoJy 20.55 0.05.59 19.54 20.47
5 Triipponen Vetja KuPe 38.50 0.23.54 10.18 10.66
Hoikka Osku SoJy HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 13.07 0.00.00
Heikkinen Arttu KaSu HYL -
Tiihonen Lauri KaSu HYL -
Kemppainen Samu SoJy HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Schroderus Nikke KaSu 9.12 0.00.00
2 Korhonen Veikko KaSu 9.15 0.00.03
3 Hoikka Sulo SoJy 11.00 0.01.48
4 Jokelainen Aaro KaSu 11.57 0.02.45

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskela Salla LHR 15.19 0.00.00 47.62 43.29
2 Korhonen Jaana KaSu 16.10 0.00.51 44.27 40.24
3 Kärnä Nina SonPa 16.43 0.01.24 41.99 38.17
4 Kokkonen Meeri KaSu 18.06 0.02.47 38.03 34.57
5 Murtola Elisa KaSu 19.40 0.04.21 34.30 31.18
6 Alakurtti Sari SoJy 19.57 0.04.38 33.13 30.12
7 Impiö Tiia Pohjant 23.28 0.08.09 27.58 25.07
Korhonen Hanna KaSu HYL -
Keränen Saimi RasHy HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankainen Ulla-Maria SoJy 18.39 0.00.00
2 Märsynaho Maaret PuolRy 25.38 0.06.59
Heikkinen Leena SoJy HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laaksoviita Katja SuomRa 16.30 0.00.00
2 Kauppinen Liisa SuomRa 17.19 0.00.49
Sutela Sanna PuolRy HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Humalamäki Mirja SuomRa 15.48 0.00.00 39.44 46.53
2 Käkelä Maija PuolRy 16.06 0.00.18 36.77 43.38
3 Nurminen Arja VaHa 16.55 0.01.07 33.15 39.11
4 Juntunen Eija KuPe 19.41 0.03.53 26.91 31.74

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 13.53 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Triipponen Vanni KuPe 27.44 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Anttonen Jemina SuomRa HYL -
Evans Lidia SoJy HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkkala Venla KaSu 11.17 0.00.00
2 Heikkinen Hilla SoJy 12.19 0.01.02

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kettunen Sara KaSu 8.34 0.00.00
2 Jokelainen Sanja KaSu 8.59 0.00.25
3 Tiihonen Annika KaSu 9.28 0.00.54
4 Virkkala Elisa KaSu 11.25 0.02.51
5 Virkkala Anna KaSu 12.19 0.03.45
6 Kokkonen Miila KaSu 12.21 0.03.47
7 Kiiskinen Saana KaSu 15.05 0.06.31