FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Raikas 111 v. keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Marttinen Ella HU-46 11.12 0.00.00
2 Mutikainen Viivi HU-46 11.51 0.00.39
3 Raunio Ida AR 11.58 0.00.46
4 Eskeli Sanni LS-37 12.18 0.01.06
5 Näsi Ella AR 13.30 0.02.18
6 Tuomainen Minttu AR 21.50 0.10.38
7 Salminen Lilja AR 23.44 0.12.32

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juures Siiri RaVa 11.04 0.00.00
2 Gaasenbeek Celine LS-37 11.09 0.00.05
3 Hirvonen Saara LS-37 11.51 0.00.47
4 Siikanen Siiri LS-37 15.56 0.04.52
5 Ahonen Alli-Martta LS-37 17.02 0.05.58

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Breilin Linda AR 10.28 0.00.00
2 Tarkiainen Janette JRV 11.40 0.01.12
3 Hakkarainen Ella LS-37 11.43 0.01.15
4 Lehtonen Nella HauSi 15.06 0.04.38
5 Haverinen Milja LS-37 15.51 0.05.23

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Jenna LS-37 16.37 0.00.00
2 Honkanen Siiri RaVa 20.08 0.03.31

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gaasenbeek Annlinn LS-37 13.44 0.00.00
2 Tuurinkoski Sara HU-46 15.02 0.01.18
3 Jokinen Sivi HU-46 15.43 0.01.59

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ristimäki Vieno HS 22.39 0.00.00
2 Leppänen Jenni LS-37 24.39 0.02.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Nella LS-37 57.37 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Maiju KangSK 33.07 0.00.00 76.39 70.56
2 Wennman Heini Pohjant 35.31 0.02.24 70.16 64.81
3 Kauppi Minna LS-37 35.56 0.02.49 68.29 63.08
4 Kuusela Tuija RasKa 36.24 0.03.17 66.37 61.31
5 Tarkiainen Tia JRV 38.52 0.05.45 61.19 56.52
6 Nevalainen Elina IHR 39.47 0.06.40 58.82 54.33
7 Sipilä Kirsi HU-46 44.18 0.11.11 51.97 48.00
8 Määttä Suvi TP 45.35 0.12.28 49.67 45.88
9 Järvelä Emmi KuoSu 50.40 0.17.33 43.94 40.59
10 Westerlund Anna Koovee 53.45 0.20.38 40.71 37.61
Peltonen Iida LS-37 KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Kirsi LS-37 31.32 0.00.00 24.29 24.29
2 Gustafsson Leena EuVe 32.18 0.00.46 21.94 21.94
3 Lehtonen Kirsi HauSi 46.53 0.15.21 13.89 13.89
Taanila Maria KanSu EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivuniemi Kirsi LS-37 27.49 0.00.00 24.75 24.75
2 Ruutiainen Maria LS-37 34.20 0.06.31 18.55 18.55
3 Nurminen Henna HS 50.04 0.22.15 11.69 11.69

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aaltonen Kati LS-37 41.50 0.00.00
2 Dahlman Maarit RaVa 42.51 0.01.01

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 32.48 0.00.00 33.90 33.55
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 33.39 0.00.51 30.57 30.25
3 Paronen Hanna IHR 42.10 0.09.22 22.42 22.18
Mankkinen Minna-Liisa TP EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 27.54 0.00.00 34.05 33.14
2 Jokinen Irma TurSa 29.41 0.01.47 30.41 29.59
3 Heinilä Seija RiSu 33.40 0.05.46 25.40 24.71
4 Rantalainen Tuija NaTe 43.38 0.15.44 18.51 18.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Maria-Leena IHR 26.04 0.00.00
2 Nurminen Eija TP 33.57 0.07.53

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 19.05 0.00.00 16.00 16.00
2 Saari Irmeli HirvHe 21.38 0.02.33 13.06 13.06
3 Rantalainen Arja NaTe 34.21 0.15.16 7.56 7.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiskinen Elmo LS-37 8.27 0.00.00
2 Gustafsson Tuomas EuVe 9.53 0.01.26
3 Gaasenbeek Cedric LS-37 11.03 0.02.36
4 Hirvonen Eerikki LS-37 11.25 0.02.58
5 Makkonen Kosti LS-37 11.28 0.03.01
5 Kemppainen Samu LS-37 11.28 0.03.01
7 Rohtla Eemi HU-46 12.35 0.04.08
8 Lind Tomas LS-37 12.57 0.04.30
9 Lehtonen Lukas HU-46 13.07 0.04.40
Hannonen Eetu LS-37 EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yrjölä Aaro LS-37 9.41 0.00.00
2 Hannula Riku LS-37 10.12 0.00.31
3 Latva Leino AR 12.20 0.02.39
4 Marttinen Aatu HU-46 12.36 0.02.55
5 Raunio Lauri AR 13.25 0.03.44
6 Lehtonen Eemeli HauSi 14.51 0.05.10
7 Näsi Leo AR 20.41 0.11.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salminen Voitto AR 11.07 0.00.00
2 Pirkkalaniemi Eero MU 14.34 0.03.27
3 Silvonen Perttu LS-37 14.41 0.03.34
Tura Sampsa AR EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juures Oskari RaVa 12.33 0.00.00
2 Mutikainen Veeti HU-46 13.36 0.01.03
3 Ristimäki Eino HS 14.42 0.02.09

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Aapo JRV 23.00 0.00.00 45.05 42.57
2 Majaharju Pyry JRV 25.16 0.02.16 37.94 35.84
3 Kallioinen Niko PäijRa 31.21 0.08.21 28.10 26.55

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketonen Juuso LS-37 33.18 0.00.00 58.40 53.73
2 Väkeväinen Vili LS-37 37.39 0.04.21 50.10 46.09
3 Passila Veeti HU-46 41.38 0.08.20 43.91 40.40
4 Ristimäki Väinö HS 44.19 0.11.01 39.93 36.74
5 Ahonen Niilo LS-37 49.06 0.15.48 34.86 32.07
6 Granqvist Eetu LS-37 1.01.52 0.28.34 26.72 24.58
Pikkarainen Pyry LS-37 EIL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorvisto Juha LS-37 34.09 0.00.00 82.19 79.43
2 Vanhanen Konsta IkNV 37.42 0.03.33 73.52 71.05
3 Valkonen Lauri IHR 37.52 0.03.43 72.27 69.84
4 Huikko Petteri LS-37 37.58 0.03.49 71.16 68.76
5 Spektors Fricis TuMe 39.47 0.05.38 67.03 64.77
6 Kiiskinen Petri LS-37 41.18 0.07.09 63.72 61.57
7 Ikävalko Petri KangSK 42.17 0.08.08 61.41 59.34
8 Teittinen Panu KangSK 43.27 0.09.18 58.95 56.96
9 Rantala Antti KangSK 45.09 0.11.00 55.95 54.07
10 Joutsensaari Jeremias KangSK 45.14 0.11.05 55.07 53.22
11 Määttä Henri LS-37 45.15 0.11.06 54.28 52.45
12 Westerlund Otso Koovee 50.55 0.16.46 47.55 45.95
13 Kivikko Antti HlS 53.02 0.18.53 44.99 43.47
Lindberg Aapo RR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Juha PäLuLu 52.40 0.00.00 58.55 53.53
2 Karjalainen Joonas NaTe 57.35 0.04.55 49.54 45.29
3 Gynther Kimmo IHR 1.03.20 0.10.40 41.39 37.84

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Antti KangSK 30.46 0.00.00 60.36 59.71
2 Silvonen Tomi LS-37 36.31 0.05.45 48.95 48.42
3 Lainio Teppo RaVa 39.10 0.08.24 43.86 43.38
4 Ristimäki Tapio HS 45.50 0.15.04 35.96 35.57
Wirman Tuomo RaVa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Tommi JRV 33.50 0.00.00 53.50 50.17
2 Lehmusvuori Tomi LS-37 35.05 0.01.15 49.02 45.96
3 Lehtonen Pasi HauSi 37.04 0.03.14 43.95 41.21
4 Leppänen Kristian LS-37 37.26 0.03.36 41.11 38.54

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Mikko LamSä 24.11 0.00.00 31.28 31.24
2 Ilomäki Mika Koovee 27.48 0.03.37 25.17 25.14
3 Väkeväinen Mika LS-37 28.16 0.04.05 22.75 22.72

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 22.43 0.00.00 54.53 54.11
2 Borgenström Jussi HyRa 23.52 0.01.09 51.03 50.64
3 Harju Juha-Pekka TP 24.27 0.01.44 48.97 48.60
4 Heinämäki Mikko TP 24.48 0.02.05 47.45 47.08
5 Vantaala Jouni LamSä 25.50 0.03.07 44.75 44.41
6 Kallio Jukka TP 26.29 0.03.46 42.87 42.54
7 Kaija Esko RaVa 33.10 0.10.27 33.61 33.35
8 Hintsanen Harri IHR 35.16 0.12.33 31.02 30.79
9 Karjalainen Heikki Raus 43.52 0.21.09 24.47 24.28
Kotilainen Jukka IHR EIL -
Valkonen Pasi IHR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikkanen Reima LaTa 22.23 0.00.00 40.76 40.03
2 Martikainen Ari KeuKi 23.45 0.01.22 37.59 36.91
3 myyryläinen veikko AnttU 24.52 0.02.29 35.11 34.48
4 Vesala Pekka PirHi 25.15 0.02.52 33.81 33.20
5 Vainikka Jari Pihkan 28.03 0.05.40 29.73 29.20
6 Lampinen Raino HS 31.05 0.08.42 26.20 25.73
7 Heikkinen Juha Pihkan 32.01 0.09.38 24.83 24.39
8 Paukkola Jari RiSu 32.24 0.10.01 23.93 23.50

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vennelä Simo-Pekka NaTe 20.05 0.00.00 27.22 27.16
2 Nurminen Jouko TP 30.50 0.10.45 16.40 16.36
3 Jokinen Arto HlS 45.54 0.25.49 10.12 10.10

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 18.11 0.00.00 39.51 38.99
2 Mäkelä Martti SOC 21.57 0.03.46 32.12 31.70
3 Pitkänen Reijo HU-46 22.18 0.04.07 31.01 30.60
4 Kyckling Veli-Matti HS 23.04 0.04.53 29.39 29.01
5 Huhta Tapani KangSK 24.39 0.06.28 26.96 26.61
6 Martikainen Sakari KuUS 25.11 0.07.00 25.85 25.52
7 Ahola Pentti PäLuLu 27.01 0.08.50 23.60 23.29
8 Ottelin Pekka JRV 27.34 0.09.23 22.64 22.34
9 Välimäki Pertti LS-37 32.26 0.14.15 18.83 18.58

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäkorpi Eero IHR 24.52 0.00.00 34.33 34.70
2 Valtee Pertti HS 26.26 0.01.34 31.33 31.67
3 Harkola Hannu PäijRa 26.37 0.01.45 30.15 30.48
4 Railo Matti LS-37 27.33 0.02.41 28.20 28.50
5 Anjala Risto LS-37 34.47 0.09.55 21.60 21.83
6 Niemi Pentti HauSi 39.35 0.14.43 18.33 18.53

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Markku LS-37 18.35 0.00.00 17.75 17.11
2 Ranta Esko LS-37 24.50 0.06.15 12.29 11.84
3 Kuusisto Kalevi HlT 25.33 0.06.58 10.97 10.58