FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Skärgårdsträffen - Saaristorastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sirén Mikko AngA 34.23 0.00.00 80.30
2 Tölkkö Tommi MSParma 35.45 0.01.22 76.65
3 Nymalm Sören PIF 36.57 0.02.34 73.60
4 Virtanen Janne PR 37.02 0.02.39 72.87
5 Nieminen Janne PR 39.45 0.05.22 67.37
6 Hyvönen Pekka AngA 39.49 0.05.26 66.74
7 Sipponen Jere PR 40.21 0.05.58 65.34
8 Laaksonen Petri SWE 40.25 0.06.02 64.72
9 Närvä Toni PR 40.55 0.06.32 63.43
10 Väisänen Patrik KS 42.21 0.07.58 60.79
11 Hautala Jari Femman 42.42 0.08.19 59.81
12 Röytiö Jaakko PR 44.04 0.09.41 57.48
13 Viiri Tapio HirvHe 53.49 0.19.26 46.68
14 Horppu Matti PertPe 56.22 0.21.59 44.20
15 Hakala Joel RaiKu 56.59 0.22.36 43.36
16 Mänty Eero HirvHe 57.48 0.23.25 42.39
17 Vesalainen Olli KemKi 58.44 0.24.21 41.37
18 Forsström Benny Raseborg 59.26 0.25.03 40.53
19 Aaltonen Antti MSParma 1.13.02 0.38.39 32.70
20 Kenner Germo PR 1.13.15 0.38.52 32.32
Mänty Sami HirvHe HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjalainen Harri LoJa 36.50 0.00.00
2 Säynäväjärvi Matias SV 38.51 0.02.01

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkonen Rami SuSi 43.41 0.00.00 52.47
2 Lauren Max PIF 45.34 0.01.53 48.80
3 Määttä Mikko MSParma 47.02 0.03.21 45.81
4 Huurre Jyri TuS 49.40 0.05.59 42.00
5 Raute Kaj SuSi 53.56 0.10.15 37.40
6 Niemelä Mikko VetU 1.00.31 0.16.50 32.20

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asklöf Tom Lynx 36.50 0.00.00 44.94
2 Kleemola Jari PertPe 39.43 0.02.53 40.11
3 Reinivuo Tuomo PR 42.25 0.05.35 36.10
4 Fiskars Stefan Raseborg 46.59 0.10.09 31.27
5 Hänninen Marko RaPi 1.01.35 0.24.45 22.85

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 30.52 0.00.00 67.61
2 Reiman Jarmo AngA 34.06 0.03.14 60.76
3 Ollonqvist Jouni TuS 34.27 0.03.35 59.71
4 Kerkola Mika SuSi 37.35 0.06.43 54.33
5 Nyman Jörgen Raseborg 38.39 0.07.47 52.45
6 Virta Marko TuS 39.39 0.08.47 50.75
7 Nokka Ilkka Rasti88 39.56 0.09.04 50.02
8 Autio Rauno KaRa 40.04 0.09.12 49.48
9 Koponen Visa PertPe 40.07 0.09.15 49.05
10 Kiljunen Juha RaVa 41.50 0.10.58 46.68
11 Arén Ove PIF 42.23 0.11.31 45.72
12 Ekström Thomas MSParma 43.53 0.13.01 43.82
13 Itkonen Arto TuS 44.05 0.13.13 43.28
14 Räbb Rainer PIF 48.30 0.17.38 39.03
15 Brink Anders PIF 48.36 0.17.44 38.64
16 Kantanen Olli OK77 49.32 0.18.40 37.62
17 Lönnfeldt Erik OK77 57.42 0.26.50 32.03
18 Kettunen Risto SV 1.00.53 0.30.01 30.11
19 Rokka Timo LHR 1.09.18 0.38.26 26.24
Nieminen Jyrki LHR HYL -
Kuusisto Jari AngA HYL -
Ratia Juha KemKi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänty Markku TuMe 31.59 0.00.00 48.64
2 Sipponen Matti PR 32.08 0.00.09 47.37
3 Aakula Ilkka PR 37.28 0.05.29 39.74
4 Gustafsson Risto R-P 45.26 0.13.27 32.04
5 Kuusisto Kimmo MSParma 45.42 0.13.43 31.12
6 Aaltonen Tommi MSParma 47.35 0.15.36 29.19
7 von Frenckell Otto Raseborg 49.44 0.17.45 27.26
8 Österberg Kim OK77 52.56 0.20.57 24.98

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niinistö Harri AngA 29.44 0.00.00 57.03
2 Saarimäki Ilkka AngA 30.53 0.01.09 54.48
3 Turpeinen Seppo KontU 32.48 0.03.04 50.88
4 Salonen Matti VaRa 35.03 0.05.19 47.24
5 Jokinen Matti TuVi 35.35 0.05.51 46.15
6 Laaksonen Lasse SuSi 37.04 0.07.20 43.94
7 Ölander Ralf PIF 38.01 0.08.17 42.49
8 Kuivala Hannu TuS 38.15 0.08.31 41.88
9 Salonen Kauko KyS 38.55 0.09.11 40.82
10 Nieminen Taisto PR 40.10 0.10.26 39.22
11 Parnetti Roy HyRa 40.31 0.10.47 38.55
12 Andersson Bror PIF 41.26 0.11.42 37.37
13 Karro Markku SalVil 41.43 0.11.59 36.80
14 Virtanen Jaakko KemKi 41.53 0.12.09 36.33
15 Ahlqvist Hannu Raus 44.34 0.14.50 33.84
16 Strat Tom USA 45.02 0.15.18 33.20
17 Kivioja Heikki SalVil 46.40 0.16.56 31.75
18 Lukander Harri RaPi 46.46 0.17.02 31.39
19 Söderström Sixten Åland 49.04 0.19.20 29.65
20 Gestranius Måns PIF 50.27 0.20.43 28.57

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Risto AngA 29.50 0.00.00 51.11
2 Helkkula Rauli TuMe 29.54 0.00.04 50.57
3 Vesalainen Markku AngA 31.15 0.01.25 47.98
4 Väätäinen Seppo EsSu 33.05 0.03.15 44.94
5 Halme Tapio AngA 33.17 0.03.27 44.29
6 Hongisto Keijo LoJa 33.40 0.03.50 43.40
7 Mannonen Mikko TuS 34.02 0.04.12 42.56
8 Sinnelä Reino SuSi 34.05 0.04.15 42.13
9 Eklund Ralf RaLu 35.07 0.05.17 40.53
10 Röytiö Lauri PR 35.29 0.05.39 39.75
11 Valonen Tapani KaRa 35.32 0.05.42 39.34
12 Nippala Juhani Jyry 36.37 0.06.47 37.82
13 Moisander Jouni RaVi 38.15 0.08.25 35.88
14 Tamminen Pentti PertPe 38.40 0.08.50 35.16
15 Närvä Martti SuJu 39.23 0.09.33 34.20
16 Alilonttinen Martti MSParma 39.27 0.09.37 33.82
17 Havia Jouko PR 41.31 0.11.41 31.83
18 Aarnio Seppo RaPi 43.13 0.13.23 30.28
19 Säynäväjärvi Risto SV 50.45 0.20.55 25.54

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto HiKi 27.31 0.00.00 50.91
2 Pajunen Heikki PR 27.55 0.00.24 49.91
3 Leino Tapio HS 29.15 0.01.44 47.38
4 Kanste Pekka Raseborg 29.17 0.01.46 47.07
5 Loukonen Veikko PiKe 29.43 0.02.12 46.13
6 Paldanius Jorma TuS 30.06 0.02.35 45.29
7 Laine Erkki AngA 31.00 0.03.29 43.74
8 Rönkkö Paavo EsSu 31.48 0.04.17 42.40
9 Teppala Arvi PR 31.51 0.04.20 42.10
10 Virtanen Juhani LHR 32.05 0.04.34 41.56
11 Yliuntinen Hannu KarjUra 33.22 0.05.51 39.73
12 Westerlund Bengt PIF 34.10 0.06.39 38.58
13 Ketamo Juhani SuSe 34.32 0.07.01 37.96
14 Rautarae Veikko HirvHe 35.09 0.07.38 37.08
15 Mäkirinne Matti SuSi 35.11 0.07.40 36.83
16 Mäkinen Jaakko AngA 35.59 0.08.28 35.80
17 Smedslund Torsten OK77 36.04 0.08.33 35.51
18 Verha Koitto VaRa 36.24 0.08.53 34.98
19 Orrensalo Reijo TuVi 36.50 0.09.19 34.36
20 Ratia Paavo KemKi 39.23 0.11.52 31.95
21 Hedenström Rauno MaMa 39.50 0.12.19 31.40
22 Rajamäki Jussi HS 40.20 0.12.49 30.82
23 Grönholm Hannu PR 40.37 0.13.06 30.42
24 Laakso Raimo HaHa 41.25 0.13.54 29.66
25 Ratia Matti MSParma 42.07 0.14.36 28.98
26 Ekholm Hans AOK 45.02 0.17.31 26.94
27 Erkkilä Ahti PR 56.25 0.28.54 21.37
Saarinen Olli HiKi HYL -
Engström Berndt PIF HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grönroos Timo MSParma 27.56 0.00.00 40.08
2 Sonkki Juhani PR 29.03 0.01.07 37.96
3 Karsikas Raimo MaMa 29.14 0.01.18 37.15
4 Jokinen Juhani MaMa 29.38 0.01.42 36.08
5 Ratia Pentti KemKi 31.09 0.03.13 33.78
6 Kleemola Pauli PertPe 31.43 0.03.47 32.65
7 Mäkinen Matti Mesik 34.20 0.06.24 29.67
8 Virta Aare SuSi 38.34 0.10.38 25.98
9 Launis Kari Raus 43.01 0.15.05 22.90
10 Juntunen Olli HS 44.39 0.16.43 21.69
11 Lindblom Ari SalVie 1.01.58 0.34.02 15.36

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 25.39 0.00.00 37.25
2 Viiri Jyrki HirvHe 28.52 0.03.13 32.48
3 Heikkilä Mikko MaMa 29.24 0.03.45 31.28
4 Ljungqvist Pentti PIF 32.23 0.06.44 27.85
5 Heinonen Olavi KaRa 33.25 0.07.46 26.45
6 Paananen Aapo R-P 34.44 0.09.05 24.93
7 Laine Markku TuS 37.54 0.12.15 22.37
8 Tamminen Antti AuVa 48.26 0.22.47 17.14
9 Saukkonen Reijo KemKi 53.15 0.27.36 15.25

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero LHR 36.05 0.00.00 31.74
2 Lassila Arto PR 38.01 0.01.56 29.00
3 Lempiäinen Yrjö MSParma 38.50 0.02.45 27.28
4 Pyökäri Antero RaPi 45.17 0.09.12 22.45
5 Pahlman Erik PIF 1.03.37 0.27.32 15.30

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Otto TuS 43.10 0.00.00
2 Kerkola Riku SuSi 48.02 0.04.52

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiljunen Eemeli RaVa 26.32 0.00.00 48.69
2 Kerkola Nico SuSi 27.34 0.01.02 45.70
3 Kettunen Teo SV 28.31 0.01.59 43.04
4 Nokka Atte Rasti88 30.20 0.03.48 39.40
5 Westerlund Linus Raseborg 36.20 0.09.48 32.00
6 Ruusuvuori Roope VaRa 44.47 0.18.15 25.24
Arola Matias PR HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Yvonne PIF 32.57 0.00.00 88.17
2 Dambe Inga PR 33.00 0.00.03 86.57
3 Lindholm Sara Raseborg 36.31 0.03.34 76.91
4 Nymalm Sanna PIF 38.21 0.05.24 71.97
5 Mattsson Ingela PIF 39.26 0.06.29 68.77
6 Autio Päivi Hiisi 40.02 0.07.05 66.53
7 Saarimäki Milla AngA 40.08 0.07.11 65.15
8 Valledor Annabel ESP 41.19 0.08.22 62.12
9 Röytiö Jaana PR 44.08 0.11.11 57.05
10 Röytiö Henna PR 46.38 0.13.41 52.96

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Krappe Johanna MSParma 43.40 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Signe PR 40.03 0.00.00 41.58
2 Nyholm Tanja KaRa 56.12 0.16.09 27.41
3 Kuisma Susanna PR 1.02.13 0.22.10 22.75

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elovaara Heli AngA 32.20 0.00.00 58.04
2 Asklöf Johanna Lynx 34.05 0.01.45 53.41
3 Eskolin Tatjana PIF 47.32 0.15.12 37.11
4 Österberg Monika OK77 52.53 0.20.33 32.29
5 Brink Maria PIF 58.45 0.26.25 28.11
6 Sinervä Eija TuS 1.20.10 0.47.50 19.90

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 33.09 0.00.00 54.46
2 Ekström Anu MSParma 35.13 0.02.04 49.98
3 Mannonen Anu AngA 38.18 0.05.09 44.78
4 Guseff Virpi HirvHe 39.05 0.05.56 42.73
5 Rokka Susanna LHR 39.20 0.06.11 41.31
6 Mellin Ulla SuSi 45.38 0.12.29 34.62
7 Pyökäri Susanna RaPi 53.37 0.20.28 28.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 von Frenckell Catarina Raseborg 39.13 0.00.00 45.47
2 Eisanen Tea MaMa 40.26 0.01.13 42.45
3 Kivioja Pirjo SalVil 41.13 0.02.00 40.02
4 Ahlqvist Kristiina Raus 46.26 0.07.13 34.08
5 Miettinen Päivi VaRa 47.02 0.07.49 32.23

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valonen Eila KaRa 29.03 0.00.00 52.17
2 Saarimäki Helena AngA 31.06 0.02.03 47.69
3 Mannonen Jaana SuSi 38.15 0.09.12 37.92
4 Koskialho Elisabeth RaLu 38.39 0.09.36 36.69
5 Laaksonen Anita TarpSu 39.34 0.10.31 35.02
6 Bäck Hannele Raseborg 41.22 0.12.19 32.71
Lukander Hilkka RaPi HYL -
Hovirinta Marjo TuMe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Vellamo OK77 31.31 0.00.00 41.82
2 Kanste Helena Raseborg 33.43 0.02.12 37.92
3 Forsström Anne Raseborg 45.16 0.13.45 27.37
4 Toikka Riitta RaPi 50.28 0.18.57 23.77
5 Salonen Iiris KyS 57.08 0.25.37 20.30
6 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 58.38 0.27.07 19.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 28.20 0.00.00 46.32
2 Wikström Sonja OK77 31.34 0.03.14 40.33
3 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 33.54 0.05.34 36.39
4 Verha Maija VaRa 36.27 0.08.07 32.76
5 Eskola Pirkko Rasti88 40.40 0.12.20 28.40
6 Rajamäki Vuokko HS 44.35 0.16.15 25.02

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähde Milja SuSi 35.49 0.00.00
Fingerroos Seija PR KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lempiäinen Eeva MSParma 33.57 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 51.43 0.17.46

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gustafsson Essi R-P 41.39 0.00.00
2 Fiskars Mikaela Raseborg 44.11 0.02.32

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Laura TuS 31.27 0.00.00 65.57
2 Reiman Anni AngA 32.05 0.00.38 62.90
3 Bäck Josefina Raseborg 33.37 0.02.10 58.71
4 Sievi-Korte Sarianna Hiisi 34.06 0.02.39 56.58
5 Emaldynova Lilia AngA 35.16 0.03.49 53.46
6 Reponen Niina PR 39.09 0.07.42 47.03
7 Ruusuvuori Reea VaRa 45.32 0.14.05 39.46
8 Ahlfors Enni AngA 48.18 0.16.51 36.29

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Krista HS 24.51 0.00.00 51.18
2 Nymalm Amy PIF 25.47 0.00.56 47.85
3 Ekström Hanne-Line MSParma 28.10 0.03.19 42.45
4 Brink Johanna PIF 29.15 0.04.24 39.57
5 Yliluikki Henna SuSi 30.05 0.05.14 37.20
Aaltonen Katariina HS HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Rasmus MSParma 17.45 0.00.00
2 Mårtenson Valter OK77 19.33 0.01.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asklöf Henrik Lynx 14.27 0.00.00
2 Nokka Vesa Rasti88 17.46 0.03.19
3 Reinivuo Aleksi PR 24.13 0.09.46
4 Hänninen Eetu RaPi 24.16 0.09.49
5 Rokka Matias LHR 25.03 0.10.36
6 Kerkola Teemu SuSi 25.44 0.11.17
7 Arén Oscar PIF 28.18 0.13.51

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusisto Mikko AngA 20.28 0.00.00
2 Hänninen Lauri RaPi 20.53 0.00.25
3 Huisko Esa MSParma 27.54 0.07.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 14.30 0.00.00
2 Karttila Aleksi MSParma 15.43 0.01.13
3 Reiman Antti AngA 17.50 0.03.20
4 Thomander Oscar KSF 20.04 0.05.34
5 Sinervä Onni TuS 24.55 0.10.25
6 Nymalm Atte PIF 25.26 0.10.56
7 Haanpää Klaus PR 26.35 0.12.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asklöf Viktor Lynx 13.04 0.00.00
2 Vuorio Adrian KSF 13.37 0.00.33
3 Rokka Tuomas LHR 13.42 0.00.38
4 Arén Cevin PIF 14.29 0.01.25
5 Himilä Atte KaRa 16.05 0.03.01
6 Haanpää Leo PR 17.15 0.04.11
7 Reinivuo Valtteri PR 17.25 0.04.21
8 Haukioja Aapo TuS 20.50 0.07.46
9 Kaivola Verneri KSF 21.18 0.08.14
10 Virtanen Aapo PR 22.19 0.09.15
11 Huisko Antti MSParma 23.38 0.10.34

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Himilä Julia KaRa 27.42 0.00.00
2 Lönnfeldt Julia OK77 38.26 0.10.44

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roos Renja AngA 20.29 0.00.00
2 Pohjalainen Anni LoJa 22.11 0.01.42
3 Kiljunen Elisa RaVa 25.07 0.04.38
4 Kuusisto Veera AngA 26.17 0.05.48

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Emmi LoJa 29.20 0.00.00
2 Kiljunen Emmi RaVa 30.53 0.01.33

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mårtenson Lydia OK77 24.19 0.00.00
2 Kytäjä Nea HiKi 24.33 0.00.14
3 Neuvonen Noora TuS 33.32 0.09.13
Asklöf Aino Lynx HYL -
Lönnfeldt Maj OK77 HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 12.19 0.00.00
2 Kytäjä Nora HiKi 12.55 0.00.36
3 Krappe Jenny MSParma 16.28 0.04.09
4 Brink Henrika PIF 19.37 0.07.18
5 Enberg Eveliina KemKi 20.20 0.08.01
6 Karttila Inkeri MSParma 20.40 0.08.21
7 Launokorpi Johanna KSF 27.08 0.14.49
8 Friberg Emilia KSF 28.17 0.15.58