FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyöräsuunnistuksen SM-keskimatka (epäviralliset tulokset H21)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 44.28 0.00.00 103.08
2 Saarela Samuli KoS 45.14 0.00.46 100.38
3 Niemi Pekka KanSu 45.40 0.01.12 98.49
4 Haga André Botnia 46.32 0.02.04 95.73
5 Saarinen Juho MU 46.37 0.02.09 94.64
6 Kaskinen Kare UlvUra 46.54 0.02.26 93.15
7 Tervala Mika RaVa 48.06 0.03.38 89.93
8 Blomster Anders Trian 48.31 0.04.03 88.28
9 Rantala Aleksi RaJu 50.02 0.05.34 84.74
10 Logvinchuk Evgeniy LS-37 51.54 0.07.26 80.87
11 Tommola Mikko LS-37 52.45 0.08.17 78.75
12 Pyykönen Pasi Koovee 54.25 0.09.57 75.55
13 Hongell Timo KoS 57.46 0.13.18 70.42
14 Koltunov Vladimir LS-37 1.00.13 0.15.45 66.84
15 Rantanen Kalle PIF 1.00.34 0.16.06 65.75
16 Vesanen Juuso PIF 1.00.55 0.16.27 64.66
17 Paavola Kai KoS 1.01.46 0.17.18 63.08
Kemppinen Mikko LaTa EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hämäläinen Ari JRV 46.42 0.00.00 75.49
2 Virsu Antti KeU 47.29 0.00.47 72.01
3 Harlamow Kim KoS 49.27 0.02.45 67.01
4 Rantanen Olli PIF 53.21 0.06.39 60.13
5 Takamaa Mikko JalJa 55.14 0.08.32 56.16
6 Pais Mart VeVe 1.07.58 0.21.16 44.09

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 33.28 0.00.00 82.29
2 Kankkunen Riku KuoSu 34.47 0.01.19 77.99
3 Sarkkinen Timo LaTa 36.16 0.02.48 73.66
4 Friman Sami HyRa 36.53 0.03.25 71.31
5 Nurminen Ilkka Hiilto 37.00 0.03.32 69.97
6 Roininen Reijo JäPa 38.42 0.05.14 65.83
7 Hämäläinen Esa PunKu 41.22 0.07.54 60.59
8 Hankaniemi Tomi PunKu 43.41 0.10.13 56.43
9 Voutilainen Arto JRV 43.45 0.10.17 55.40
10 Rusanen Petri S-JKL 47.13 0.13.45 50.45
11 Ikola Timo LeSi 53.52 0.20.24 43.46

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsblom Vesa RR 34.48 0.00.00 78.97
2 Kyyrönen Samuli RR 35.34 0.00.46 76.50
3 Bondarenko Igor LS-37 35.56 0.01.08 74.95
4 Zhurkin Maxim L-US 37.35 0.02.47 70.93
5 Salo Mikael Trian 38.05 0.03.17 69.28
6 Gynther Kimmo IHR 38.57 0.04.09 67.03
7 Klemettinen Vesa S-JKL 41.30 0.06.42 62.25
8 Myllykoski Pekka S-JKL 42.48 0.08.00 59.72
9 Jokinen Heikki LS-37 43.05 0.08.17 58.69
10 Lång Pekka KuoSu 44.24 0.09.36 56.33
11 Nieminen Tomi RaVa 45.07 0.10.19 54.82
12 Saari Marko L-LL 49.16 0.14.28 49.65
13 Nivala Jarmo YlivKu 57.23 0.22.35 42.15
14 Oja Risto YlivKu 58.13 0.23.25 41.07
Rantala Mika RaJu HYL -
Ojala Kai S-2000 HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Seppo S-2000 34.32 0.00.00 70.23
2 Östergård Patric Trian 34.35 0.00.03 69.31
3 Raudus Timo Eks 34.50 0.00.18 68.01
4 Launonen Jarmo KeU 36.35 0.02.03 64.00
5 Saari Ismo IPR 38.37 0.04.05 59.90
6 Mäki Pekka TarpSu 38.46 0.04.14 58.95
7 Sippola Asko KuortKu 39.50 0.05.18 56.67
8 Kleemola Jouko Eks 39.57 0.05.25 55.80
9 Turpiainen Janne HyRa 40.06 0.05.34 54.89
10 Paasi Jaakko TP 42.00 0.07.28 51.74
11 Ketola Juha Koovee 42.48 0.08.16 50.12
12 Puolakanaho Mikko HyRa 48.14 0.13.42 43.90
Savikko Olli TarpSu HYL -
Höstman Stefan Malax HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani SuoVa 25.46 0.00.00 70.63
2 Martikainen Pasi IPR 28.44 0.02.58 62.54
3 Enroth Ari RR 29.40 0.03.54 59.81
4 Lehikoinen Aki S-JKL 32.09 0.06.23 54.48
5 Vänni Veli-Pekka L-LL 32.42 0.06.56 52.87
6 Peltonen Heikki IPR 32.52 0.07.06 51.91
7 Åkerman Jari RasKe 33.52 0.08.06 49.71
8 Kaikkonen Hannu ONMKY 35.42 0.09.56 46.52
9 Niemensivu Pekka KanSu 36.30 0.10.44 44.87
10 Juura Esa KanSu 36.50 0.11.04 43.85
11 Ojala Hannu TarpSu 37.17 0.11.31 42.71
Heikura Jukka TuuSe HYL -
Autio Ossi HyRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Honkanen Reijo TurSa 33.38 0.00.00 51.57
2 Nuoranne Jussi LHR 37.38 0.04.00 45.23
3 Leinonen Markku KuoSu 42.04 0.08.26 39.69
4 Urpalainen Jukka MiehVi 44.53 0.11.15 36.47
5 Iivonen Risto AR 45.08 0.11.30 35.55
6 Väätäinen Hannu IPR 51.19 0.17.41 30.63
7 Antikainen Raimo KuoSu 53.16 0.19.38 28.90
Kattelus Keijo VeVe HYL -
Laurila Timo JalJa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 30.01 0.00.00 58.90
2 Ollikainen Seppo JuvU 32.17 0.02.16 54.35
3 Lukkarinen Mikko Pohjant 36.33 0.06.32 47.65
4 Potinkara Jouko RaJu 37.19 0.07.18 46.31
5 Hahtola Aulis RasKu 39.16 0.09.15 43.67
6 Koivukangas Erkki KoS 39.37 0.09.36 42.95
7 Lehtinen Teuvo SOC 39.39 0.09.38 42.58
8 Slotte Harald Botnia 40.21 0.10.20 41.52
8 Pihlaja Antti Kristina 40.21 0.10.20 41.52
10 Ravattinen Pekka JoKu 40.46 0.10.45 40.44
11 Lakkala Ossi KuoSu 41.33 0.11.32 39.36
12 Hirsimäki Raimo JäPa 42.10 0.12.09 38.47
13 Ojala Antti TurSa 44.16 0.14.15 36.34
14 Köykkä Jussi RasKu 47.28 0.17.27 33.62
15 Kaskinen Reino UlvUra 48.42 0.18.41 32.49
16 Jokinen Leo KoS 49.14 0.19.13 31.87
17 Lehtimäki Jorma LHR 49.55 0.19.54 31.17
18 Hyyryläinen Raimo JuvU 50.13 0.20.12 30.72
Pökälä Pekka AR HYL -
Juola Eero KoS HYL -
Ilkka Jarmo RaJu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Orpana Risto SOC 31.53 0.00.00 56.01
2 Torvikoski Jouko JäPa 40.03 0.08.10 44.08
3 Taipalus Esko RasKe 42.26 0.10.33 41.12
4 Kettunen Seppo Jyry 44.52 0.12.59 38.43
5 Rautio Pekka JoKu 44.53 0.13.00 37.95
6 Hakala Eino RasKe 46.32 0.14.39 36.16
7 Nyberg Pertti SOC 49.03 0.17.10 33.89
8 Viitasaari Jussi HimU 52.29 0.20.36 31.28
9 Kettunen Kimmo SäynSa 58.54 0.27.01 27.52
10 Kanerva Unto Jyry 1.00.07 0.28.14 26.62
Nurminen Heikki IPR HYL -
Martikainen Arvo LS-37 HYL -
Kesti Tapani KuortKu HYL -
Järvinen Taisto IPR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka LS-37 27.22 0.00.00 47.33
2 Veijovaara Jorma Pohjant 30.06 0.02.44 42.22
3 Suorajärvi Mauri Pohjant 35.24 0.08.02 35.22
4 Lind Matti KiimU 37.59 0.10.37 32.18
5 Alalahti Jaakko ONMKY 39.01 0.11.39 30.71
6 Häkkinen Tapani IPR 41.33 0.14.11 28.25
Laitinen Raimo SuSi HYL -
Tiili Kauko KontU HYL -
Oja Reijo KoS HYL -
Vistiaho Erkki KoS EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Puolakanaho Sakari HyRa 43.19 0.00.00 87.52
2 Lindahl Jesper Trian 43.24 0.00.05 86.04
3 Tervala Miska RaVa 44.28 0.01.09 82.70
4 Sevelius Emil Trian 45.28 0.02.09 79.63
5 Nieminen Verneri RaVa 45.30 0.02.11 78.32
6 Pais Märten VeVe 52.13 0.08.54 67.16
7 Niskanen Tuomo MU 55.44 0.12.25 61.90
8 Jantunen Janek YKV 1.07.35 0.24.16 50.21
Pietikäinen Sauli KS HYL -
Jumppanen Oskari HyRa HYL -
Hanhijärvi Petrus EsAk HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 35.49 0.00.00 73.24
2 Nurminen Eerik KS 35.53 0.00.04 72.37
3 Lilja Juha TP 38.13 0.02.24 67.26
4 Nykänen Tomi LS-37 43.24 0.07.35 58.63
5 Ekholm Tobias Trian 43.39 0.07.50 57.69
6 Venetjoki Väinö KoS 43.51 0.08.02 56.83
7 Pais Markus VeVe 44.15 0.08.26 55.72
8 Ketola Lauri Koovee 47.09 0.11.20 51.74
9 Koskinen Joni RR 51.01 0.15.12 47.30
10 Silvennoinen Oskari KR 51.07 0.15.18 46.70
11 Kleemola Arttu Eks 53.30 0.17.41 44.13
12 Arvela Oskari LS-37 54.19 0.18.30 42.98
13 Simonen Markus KR 1.02.40 0.26.51 36.84
Paasi Antti TP HYL -
Konttila Eemi Koovee HYL -
Kronqvist Emil KoS KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Autio Wertti HyRa 36.27 0.00.00 46.25
2 Oksa Antti-Jussi TarpSu 37.12 0.00.45 44.47
3 Haltia Ilari RR 38.38 0.02.11 42.00
4 Korhonen Eetu SKVuoksi 42.42 0.06.15 37.26
5 Ikola Atte LeSi 46.40 0.10.13 33.41
6 Hanhijärvi Paulus EsAk 53.46 0.17.19 28.41
7 Pelkonen Oula RaVa 59.25 0.22.58 25.18
8 Kallio Matti KeU 1.01.20 0.24.53 23.88
Paalanen Arttu IPR HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stengård Ingrid Trian 44.28 0.00.00 104.93
2 Hara Marika Koovee 44.42 0.00.14 103.34
3 Haga Antonia Botnia 44.54 0.00.26 101.84
4 Saarinen Henna Koovee 46.48 0.02.20 96.71
5 Saarela Ruska KoS 48.06 0.03.38 93.13
6 Hakala Eeva-Liisa KortJV 48.39 0.04.11 91.11
7 Poverina Svetlana L-US 49.16 0.04.48 89.03
8 Penttilä Marja KoS 49.53 0.05.25 86.99
9 Pökälä Mona AR 51.50 0.07.22 82.82
10 Koskela Salla LHR 54.55 0.10.27 77.32
11 Laurila Susanna JalJa 56.08 0.11.40 74.81
12 Närhi Minna LS-37 57.18 0.12.50 72.47
13 Lehtimäki Tuuli LHR 59.09 0.14.41 69.42
14 Turpiainen Milla HyRa 1.41.30 0.57.02 39.99
Hakala Essi MSParma HYL -
Nivala Jenna-Maria YlivKu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuokko Mari LamSä 38.30 0.00.00 88.67
2 Alexandersson Dina PIF 40.58 0.02.28 80.83
3 Kurittu Kaisa Kalske 42.26 0.03.56 75.63
4 Rantanen Marja LamSä 45.45 0.07.15 67.91
5 Pohjamo Anu SKVuoksi 52.31 0.14.01 57.21
6 Jämsén Miia JRV 1.00.40 0.22.10 47.83
Hertsbacka Henna PIF EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 30.44 0.00.00 75.98
2 Niittymäki Johanna Koovee 31.57 0.01.13 71.26
3 Lång Maija KuoSu 32.07 0.01.23 69.08
4 Paalanen Satu IPR 34.08 0.03.24 63.28
5 Salomaa Anne IPR 39.57 0.09.13 52.61
6 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 40.30 0.09.46 50.45
7 Venetjoki Kirsi KoS 44.34 0.13.50 44.54

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 31.24 0.00.00 73.83
2 Hedman Kirsi Navi 31.40 0.00.16 71.84
3 Rajasaari Kristiina RasKe 35.45 0.04.21 62.42
4 Heinaro Mervi EsSu 38.00 0.06.36 57.58
5 Nurminen Henna Hiilto 43.31 0.12.07 49.28
6 Räsänen Marja NilsNu 46.08 0.14.44 45.54
7 Breilin Henna IPR 46.37 0.15.13 44.14
8 Oksanen Anu SaPu 52.44 0.21.20 38.19
Koskinen Jaana RR HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 36.46 0.00.00 64.55
2 Erkkilä Marja RaJu 41.00 0.04.14 56.15
3 Pirttilä Lea OH 45.31 0.08.45 49.01
4 Antikainen Marja-Leena MSParma 49.23 0.12.37 43.73
5 Tirkkonen Liisa RaJu 53.43 0.16.57 38.88
Korhonen Eeva RaKaS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raatikainen Päivi SaPu 52.33 0.00.00 59.71
2 Jetsonen Sari KuoSu 54.47 0.02.14 54.42
3 Kallio Ulla SaPu 1.01.21 0.08.48 46.03
4 Lumme Ritva LHR 1.16.26 0.23.53 34.90
Sjöblom Hannele HinnYr EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 27.17 0.00.00 56.03
2 Laurila Arja JalJa 38.45 0.11.28 36.49
3 Sairanen Maarit MSParma 55.09 0.27.52 23.56

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 31.21 0.00.00
2 Pått Saga Minken 52.41 0.21.20
Halme Ritva KiimU HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 38.29 0.00.00
2 Ohramaa Tuula Jyry 49.23 0.10.54

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 39.56 0.00.00 86.19
2 Juva Jonna AngA 40.00 0.00.04 84.75
3 Korhonen Julia LappRi 43.19 0.03.23 77.07
4 Haltia Riikka RR 45.53 0.05.57 71.63
5 Räsänen Johanna KuoSu 46.34 0.06.38 69.47
6 Pihlajamaa Susanna YlivKu 49.54 0.09.58 63.80
7 Lahtinen Krista RR 53.18 0.13.22 58.76
8 Pihlajamaa Riikka YlivKu 55.22 0.15.26 55.64
9 Kilpeläinen Pihla JRV 57.20 0.17.24 52.83
10 Paavola Tiina VaHa 1.03.27 0.23.31 46.92
11 Rautasalo Iina KR 1.06.05 0.26.09 44.27

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 37.57 0.00.00 73.32
2 Rantanen Essi MSParma 40.14 0.02.17 67.43
3 Välimaa Eveliina VaaSu 41.52 0.03.55 63.13
4 Silvennoinen Siiri KR 46.31 0.08.34 55.33
5 Pelkonen Roosa RaVa 46.57 0.09.00 53.34
6 Koskinen Pinja RR 48.32 0.10.35 50.16
7 Voutilainen Viivi JRV 56.33 0.18.36 41.82

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Kaarina TP 32.09 0.00.00 51.06
2 Melender Ida RaJu 38.06 0.05.57 42.01
3 Pohjamo Neea SKVuoksi 40.25 0.08.16 38.59
4 Stoianova Aleksandra L-US 44.38 0.12.29 34.02
5 Lindahl Jannica Trian 44.47 0.12.38 32.99
6 Kaksonen Terhi YKV 45.05 0.12.56 31.86
Zhurkina Anastasia L-US HYL -
Nurmi Seela RR EIL -
Ruokola Anna RaJu EIL -