FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen pyöräsuunnistus, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 35.50 0.00.00 87.15
2 Kahelin Jouni VaajTe 39.41 0.03.51 76.73
3 Hanhijärvi Petrus EsAk 40.19 0.04.29 73.59
4 Kaskinen Kare UlvUra 40.49 0.04.59 70.77
5 Linnainmaa Tero KyRa 45.12 0.09.22 62.18
6 Raitoharju Matti RaLu 49.35 0.13.45 55.11
Kaataja Mikko RasKe HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Harlamow Kim KoS 36.15 0.00.00 54.05
2 Mäki-Mantila Jani JalJa 44.29 0.08.14 40.74
3 Leivonmäki Esa JalJa 50.29 0.14.14 32.99

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Juhani SuJu 29.22 0.00.00 61.68
2 Roininen Reijo JäPa 30.28 0.01.06 57.67
3 Hämäläinen Esa PunKu 31.23 0.02.01 54.25
4 Voutilainen Arto JRV 33.30 0.04.08 49.20
5 Mikkola Marko RaLu 38.54 0.09.32 40.97
Karjanlahti Jari-Pekka RasKu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 27.50 0.00.00 66.14
2 Myllykoski Pekka S-JKL 29.33 0.01.43 60.74
3 Jokinen Heikki LS-37 32.27 0.04.37 53.89
4 Gynther Kimmo IHR 32.29 0.04.39 52.42
5 Juva Mika MuurVi 36.54 0.09.04 44.90
6 Hirvonen Petri EE 40.47 0.12.57 39.49
7 Lindfors Max Trian 41.16 0.13.26 37.92

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 24.22 0.00.00 62.90
2 Östergård Patric Trian 26.10 0.01.48 57.60
3 Launonen Jarmo KeU 26.49 0.02.27 55.25
4 Saari Ismo IPR 29.14 0.04.52 49.81
5 Laine Kari VaHa 30.17 0.05.55 47.24
6 Höstman Stefan Malax 32.20 0.07.58 43.45
7 Lyyluoma Pasi SuJu 33.26 0.09.04 41.26
8 Kinnari Jukka SuJu 34.00 0.09.38 39.82
9 Paasi Jaakko TP 34.31 0.10.09 38.48
10 Ijas Markku Raus 34.33 0.10.11 37.71

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ovaska Pertti EE 27.36 0.00.00 58.61
2 Mannila Tapio EE 28.34 0.00.58 54.51
3 Lehikoinen Aki S-JKL 31.30 0.03.54 47.51
4 Niemensivu Pekka KanSu 34.12 0.06.36 41.98
5 Juura Esa KanSu 35.02 0.07.26 39.25

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattelus Keijo VeVe 20.36 0.00.00 53.68
2 Tyrväinen Heikki JäPa 20.44 0.00.08 52.34
3 Aalto Timo TurSa 23.18 0.02.42 45.68
4 Honkanen Reijo TurSa 23.29 0.02.53 44.44
5 Kaataja Jorma RasKe 26.11 0.05.35 39.07
6 Laurila Timo JalJa 27.49 0.07.13 36.03
7 Tuomola Kari MSParma 28.01 0.07.25 35.03
8 Väätäinen Hannu IPR 28.41 0.08.05 33.49
9 Nuoranne Jussi LHR 29.44 0.09.08 31.61

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 24.50 0.00.00 50.69
2 Pökälä Pekka AR 26.47 0.01.57 46.22
3 Ojala Antti TurSa 27.16 0.02.26 44.63
4 Köykkä Jussi RasKu 28.35 0.03.45 41.84
5 Virtanen Jorma Hiisi 29.02 0.04.12 40.47
6 Ilkka Jarmo RaJu 29.17 0.04.27 39.41
7 Kaskinen Reino UlvUra 32.01 0.07.11 35.39
8 Pihlaja Antti Kristina 33.16 0.08.26 33.43
9 Lehtimäki Jorma LHR 34.00 0.09.10 32.09
10 Potinkara Jouko RaJu 42.43 0.17.53 25.05

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Heikki IPR 28.04 0.00.00 49.08
2 Järvinen Taisto IPR 39.46 0.11.42 32.04
3 Martikainen Arvo LS-37 44.51 0.16.47 26.11

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurikkala Jukka Koovee 35.45 0.00.00
Kuisla Raimo EE HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kleemola Joona Eks 34.32 0.00.00 67.41
2 Nurminen Jani VaHa 35.18 0.00.46 61.00
3 Laine Taneli VaHa 45.01 0.10.29 43.95

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 30.40 0.00.00 64.59
2 Nykänen Tomi LS-37 33.35 0.02.55 57.72
3 Kaksonen Teemu YKV 34.52 0.04.12 54.38
4 Ekholm Tobias Trian 39.08 0.08.28 47.36
5 Kauppi Akseli TP 39.13 0.08.33 46.18
6 Konttila Eemi Koovee 41.05 0.10.25 43.05
7 Kleemola Arttu Eks 41.06 0.10.26 42.00
8 Paasi Antti TP 44.39 0.13.59 37.71

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 27.51 0.00.00 43.29
2 Schüle Joel Koovee 28.22 0.00.31 41.80
3 Hihnala Henrik Koovee 30.07 0.02.16 38.70
4 Korhonen Eetu SKVuoksi 32.42 0.04.51 35.03
5 Saarela Benjamin LHR 34.23 0.06.32 32.73
6 Hanhijärvi Paulus EsAk 35.36 0.07.45 31.05
7 Reiman Antti AngA 38.14 0.10.23 28.38
8 Schüle Oliver Koovee 39.45 0.11.54 26.79
Viilo Tommi TP HYL -
Ketonen Juuso RaVa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Thomas LHR 25.22 0.00.00
2 Simola Jere Koovee 25.40 0.00.18
3 Konttila Milo Koovee 35.04 0.09.42
4 Kahelin Janne S-JKL 41.49 0.16.27
5 Niemelä Leevi KangSK 43.07 0.17.45
6 Filppula Juho VaHa 46.35 0.21.13
Karhunen Juho YKV HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 42.39 0.00.00 78.36
2 Närhi Minna LS-37 42.54 0.00.15 72.06
3 Hertsbacka Henna PIF 45.48 0.03.09 62.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paalanen Satu IPR 33.33 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 30.17 0.00.00 68.18
2 Roininen Anu JäPa 31.27 0.01.10 63.19
3 Laine Merja VaHa 39.27 0.09.10 48.42
4 Kahelin Anne S-JKL 50.25 0.20.08 36.35
5 Breilin Henna IPR 51.40 0.21.23 33.97

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korpela-Kamila Heidi SuJu 24.21 0.00.00 54.60
2 Erkkilä Marja RaJu 26.55 0.02.34 48.16
3 Äijälä Tiina KangSK 27.47 0.03.26 45.46
4 Antikainen Marja-Leena MSParma 30.30 0.06.09 40.32
5 Pirttilä Lea OH 31.50 0.07.29 37.59
6 Oksa Sari TarpSu 36.46 0.12.25 31.64
7 Korhonen Eeva RaKaS 37.02 0.12.41 30.51

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lumme Ritva LHR 31.03 0.00.00
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 33.19 0.02.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Arja JalJa 36.12 0.00.00
2 Juura Maarit KanSu 46.07 0.09.55

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 28.56 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Jutta VaHa 37.01 0.00.00 75.40
2 Korhonen Julia LappRi 39.14 0.02.13 67.58
3 Juva Jonna AngA 39.27 0.02.26 63.68
4 Paavola Tiina VaHa 58.13 0.21.12 40.75

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 38.13 0.00.00 47.73
2 Aksenova Alena RUS 45.07 0.06.54 38.41
3 Kamila Minerva SuJu 46.53 0.08.40 35.02
4 Karjanlahti Josefina SuJu 1.02.47 0.24.34 24.70

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruokola Anna RaJu 25.24 0.00.00
2 Niemelä Hilla Hiilto 26.11 0.00.47
3 Yli-Hietanen Silja TP 26.24 0.01.00
4 Kaksonen Terhi YKV 29.04 0.03.40

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantanen Annika Koovee 44.57 0.00.00
2 Koski Hanni Koovee 47.23 0.02.26
3 Karjanlahti Sofia RasKu 56.37 0.11.40
4 Myllykoski Pihla TP 1.19.36 0.34.39