FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
4. Hiiltomiehet-pyöräsuunnistus ja WRE-osakilpailu, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 49.48 0.00.00 99.76
2 Haga André Botnia 50.27 0.00.39 97.65
3 Lahtinen Tuomo AR 51.47 0.01.59 94.34
4 Laurila Jussi JalJa 52.28 0.02.40 92.32
5 Kaskinen Kare UlvUra 53.11 0.03.23 90.30
6 Mavchun George EsSu 54.16 0.04.28 87.73
7 Tervala Mika RaVa 54.45 0.04.57 86.20
8 Blomster Anders Trian 55.07 0.05.19 84.88
9 Kahelin Jouni VaajTe 57.18 0.07.30 80.92
10 Vainio Eero-Matti MSParma 57.51 0.08.03 79.44
11 Virsu Antti KeU 1.00.24 0.10.36 75.40
12 Pensas Mika Malax 1.02.22 0.12.34 72.36
13 Tommola Mikko LS-37 1.02.54 0.13.06 71.09
14 Pyykönen Pasi Koovee 1.07.06 0.17.18 66.02
15 Laine Eemeli VaHa 1.07.40 0.17.52 64.85
16 Saarinen Mikko KangSK 1.23.57 0.34.09 51.78
Kaksonen Tero YKV KES -
Rantala Aleksi RaJu KES -
Saarinen Juho MU HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tiirikainen Taneli UlvUra 50.41 0.00.00 58.01
2 Lehtinen Tommi KangSK 54.54 0.04.13 51.95
3 Nurminen Janne HS 59.08 0.08.27 46.74
4 Pais Mart VeVe 1.06.07 0.15.26 40.47
5 Leivonmäki Esa JalJa 1.07.37 0.16.56 38.27
6 Mäki-Mantila Jani JalJa 1.21.39 0.30.58 30.61

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankkunen Riku KuoSu 49.01 0.00.00 70.65
2 Roininen Reijo JäPa 49.59 0.00.58 67.98
3 Kajarinne Petri KeuKi 51.42 0.02.41 64.47
4 Koltunov Vladimir LS-37 51.57 0.02.56 62.91
5 Hämäläinen Esa PunKu 54.07 0.05.06 59.19
6 Laaksonen Pasi EsSu 55.26 0.06.25 56.62
7 Lehtinen Juhani SuJu 55.32 0.06.31 55.34
8 Friman Sami HyRa 56.01 0.07.00 53.71
9 Voutilainen Arto JRV 58.23 0.09.22 50.42

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Mika RaJu 40.53 0.00.00 71.30
2 Kyyrönen Samuli RR 42.14 0.01.21 68.22
3 Bondarenko Igor LS-37 43.10 0.02.17 65.97
4 Kamila Kai SuJu 45.45 0.04.52 61.51
5 Ojala Ari-Pekka TurSa 47.35 0.06.42 58.43
6 Koski Timo Koovee 48.06 0.07.13 57.10
7 Venelaine Margus LSF PT 50.00 0.09.07 54.26
8 Myllykoski Pekka S-JKL 50.03 0.09.10 53.53
9 Hakala Arto HlT 51.09 0.10.16 51.73
10 Lindfors Max Trian 51.49 0.10.56 50.41
11 Sorjonen Pekka RasPi 51.51 0.10.58 49.73
12 Nieminen Tomi RaVa 53.46 0.12.53 47.33
13 Ilola Ari LHR 56.15 0.15.22 44.64
14 Fey Carl EsSu 1.19.53 0.39.00 31.02

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 41.54 0.00.00 67.80
2 Mäkinen Seppo S-2000 44.22 0.02.28 63.46
3 Östergård Patric Trian 45.05 0.03.11 61.90
4 Mäki Pekka TarpSu 45.35 0.03.41 60.67
5 Raudus Timo Eks 45.39 0.03.45 60.03
6 Launonen Jarmo KeU 45.45 0.03.51 59.35
7 Kinnari Jukka SuJu 48.13 0.06.19 55.80
8 Laasanen Juha LaihLu 51.35 0.09.41 51.67
9 Saari Ismo IPR 51.48 0.09.54 50.97
10 Turpiainen Janne HyRa 53.19 0.11.25 49.05
11 Kleemola Jouko Eks 53.46 0.11.52 48.17
12 Ketola Juha Koovee 53.58 0.12.04 47.53
13 Turban Ants Rakvere 54.54 0.13.00 46.26
14 Paasi Jaakko TP 54.58 0.13.04 45.75
15 Laine Kari VaHa 55.43 0.13.49 44.69
16 Holm Mikael Minken 1.06.39 0.24.45 36.98
17 Ritakallio Timo RR 1.12.08 0.30.14 33.82
18 Salmia Teppo TarpSu 1.15.54 0.34.00 31.81

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani SuoVa 33.04 0.00.00 66.92
2 Enroth Ari RR 35.38 0.02.34 61.32
3 Vänni Veli-Pekka L-LL 36.04 0.03.00 59.82
4 Martikainen Pasi IPR 36.27 0.03.23 58.43
5 Ovaska Pertti EE 37.09 0.04.05 56.59
6 Autio Ossi HyRa 37.26 0.04.22 55.42
7 Ojala Hannu TarpSu 38.05 0.05.01 53.75
8 Lehikoinen Aki S-JKL 38.51 0.05.47 51.97
9 Åkerman Jari RasKe 39.19 0.06.15 50.65
10 Juura Esa KanSu 39.28 0.06.24 49.76
11 Fogelholm Mikael KeU 42.20 0.09.16 45.74
12 Niemensivu Pekka KanSu 45.04 0.12.00 42.35
13 Honkimaa Ari EsSu 53.36 0.20.32 35.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tyrväinen Heikki JäPa 26.53 0.00.00 57.82
2 Kattelus Keijo VeVe 27.56 0.01.03 54.26
3 Suominen Tauno JäPa 31.13 0.04.20 47.31
4 Nuoranne Jussi LHR 34.06 0.07.13 42.17
5 Huikkola Markku KangSK 34.17 0.07.24 40.81
6 Kaataja Jorma RasKe 35.34 0.08.41 38.24
7 Honkanen Reijo TurSa 38.12 0.11.19 34.59

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 26.09 0.00.00 53.94
2 Ollikainen Seppo JuvU 27.17 0.01.08 51.24
3 Jokinen Leo KoS 28.12 0.02.03 49.13
4 Hahtola Aulis RasKu 30.14 0.04.05 45.42
5 Lehtinen Teuvo SOC 30.34 0.04.25 44.52
6 Juola Eero KoS 31.43 0.05.34 42.51
7 Köykkä Jussi RasKu 31.53 0.05.44 41.90
8 Koivukangas Erkki KoS 32.15 0.06.06 41.03
9 Potinkara Jouko RaJu 32.29 0.06.20 40.36
10 Hirsimäki Raimo JäPa 34.06 0.07.57 38.08
11 Lukkarinen Mikko Pohjant 34.12 0.08.03 37.60
11 Nevala Jorma RaN 34.12 0.08.03 37.60
13 Ojala Antti TurSa 34.47 0.08.38 36.26
14 Pökälä Pekka AR 35.09 0.09.00 35.52
15 Ilkka Jarmo RaJu 36.15 0.10.06 34.10
16 Kaskinen Reino UlvUra 41.10 0.15.01 29.73
17 Lehtimäki Jorma LHR 44.09 0.18.00 27.44
18 Kaukonen Pertti TarpSu 49.13 0.23.04 24.36

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Heikki IPR 21.53 0.00.00 51.41
2 Järvinen Taisto IPR 26.04 0.04.11 42.44
3 Taipalus Esko RasKe 26.23 0.04.30 41.22
4 Kanerva Unto Jyry 27.54 0.06.01 38.31
5 Nyberg Pertti SOC 28.33 0.06.40 36.78
6 Martikainen Arvo LS-37 28.42 0.06.49 35.94
7 Torvikoski Jouko JäPa 29.28 0.07.35 34.36
8 Varonen Arto LeSi 37.01 0.15.08 26.85
9 Kettunen Seppo Jyry 38.46 0.16.53 25.15
Viitasaari Jussi HimU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Raimo SuSi 27.34 0.00.00 42.52
2 Luukko Jukka LS-37 31.22 0.03.48 36.44
3 Holm Lars-Gunnar Botnia 32.51 0.05.17 33.90
4 Häkkinen Tapani IPR 33.38 0.06.04 32.24
5 Vistiaho Erkki KoS 33.59 0.06.25 31.05
6 Oja Reijo KoS 34.04 0.06.30 30.11
7 Kuisla Raimo EE 34.36 0.07.02 28.80

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pietikäinen Sauli KS 43.59 0.00.00 87.46
2 Lindahl Jesper Trian 46.09 0.02.10 81.27
3 Hanhijärvi Petrus EsAk 49.36 0.05.37 73.68
4 Nieminen Verneri RaVa 52.19 0.08.20 68.01
5 Jantunen Janek YKV 57.01 0.13.02 60.72
6 Nurminen Jani VaHa 58.41 0.14.42 57.36
7 Pais Märten VeVe 1.00.05 0.16.06 54.42

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Eerik KS 48.46 0.00.00 67.91
2 Lilja Juha TP 49.24 0.00.38 66.27
3 Kaksonen Teemu YKV 50.34 0.01.48 63.98
4 Ketola Lauri Koovee 51.46 0.03.00 61.76
5 Aho Aaro VaHa 55.29 0.06.43 56.94
6 Autio Wertti HyRa 55.36 0.06.50 56.13
7 Nykänen Tomi LS-37 55.55 0.07.09 55.13
8 Kauppi Akseli TP 1.01.58 0.13.12 49.13
9 Oksa Antti-Jussi TarpSu 1.04.38 0.15.52 46.51
10 Pais Markus VeVe 1.05.11 0.16.25 45.53
11 Toiva Waltter TP 1.13.50 0.25.04 39.68
12 Kleemola Arttu Eks 1.14.53 0.26.07 38.61
Venetjoki Väinö KoS HYL -
Salmela Taavi EE HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haltia Ilari RR 35.46 0.00.00 37.02
2 Schüle Joel Koovee 38.14 0.02.28 32.90
3 Ikola Atte LeSi 38.17 0.02.31 31.13
4 Laine Aapeli VaHa 51.14 0.15.28 21.97

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laaksonen Emil EsSu 29.19 0.00.00
2 Olkkonen Vili KangSK 30.53 0.01.34
3 Saarela Benjamin LHR 32.57 0.03.38
4 Tiirikainen Ville UlvUra 33.06 0.03.47
5 Hanhijärvi Paulus EsAk 33.27 0.04.08
6 Koskinen Eemil RaN 35.25 0.06.06
7 Viilo Tommi TP 37.09 0.07.50
8 Aaltio Eerik VaHa 47.11 0.17.52
9 Pelkonen Oula RaVa 52.05 0.22.46
10 Valkolehto Tommi RaN 1.01.17 0.31.58

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Schüle Oliver Koovee 41.51 0.00.00
2 Tukiainen Otso TP 42.29 0.00.38
3 Raitanen Konsta TP 47.25 0.05.34
4 Perälä Eemeli PäijRa 49.31 0.07.40
5 Nieminen Lauri VaHa 57.29 0.15.38
6 Yliaho Joona Koovee 1.00.21 0.18.30
7 Salmela Aatu EE 1.47.52 1.06.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pelkonen Elias RaVa 14.27 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 16.42 0.02.15
3 Konttila Milo Koovee 19.32 0.05.05
4 Aho Rauli VaHa 19.40 0.05.13
5 Niemelä Leevi KangSK 20.18 0.05.51
6 Liponkoski Aapo TP 24.06 0.09.39
7 Filppula Juho VaHa 24.12 0.09.45
8 Leinamo Tuomas Keihäs 30.39 0.16.12

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil Hiilto 16.24 0.00.00
2 Pesu Akseli Hiilto 18.17 0.01.53

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Stengård Ingrid Trian 49.28 0.00.00 100.91
2 Hara Marika Koovee 49.38 0.00.10 99.49
3 Saarela Ruska KoS 50.24 0.00.56 96.92
4 Laurila Susanna JalJa 50.59 0.01.31 94.76
5 Haga Antonia Botnia 51.36 0.02.08 92.59
6 Illarionova Ekaterina LS-37 53.40 0.04.12 88.03
7 Hakala Eeva-Liisa KortJV 54.04 0.04.36 86.39
8 Saarinen Henna Koovee 54.40 0.05.12 84.46
9 Hakala Essi MSParma 57.40 0.08.12 79.14
10 Penttilä Marja KoS 57.41 0.08.13 78.19
11 Pökälä Mona AR 58.32 0.09.04 76.14
12 Ovaska Heli Pohjant 1.03.22 0.13.54 69.49
13 Hertsbacka Henna PIF 1.07.15 0.17.47 64.68
14 Lehtimäki Tuuli LHR 1.09.24 0.19.56 61.91
Turpiainen Milla HyRa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Koovee 38.43 0.00.00
2 Jämsén Miia JRV 51.50 0.13.07

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 38.02 0.00.00 66.46
2 Heiskanen Reetta KuoSu 38.26 0.00.24 62.48
3 Salomaa Anne IPR 45.21 0.07.19 50.17
4 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 54.53 0.16.51 39.15

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 26.20 0.00.00 71.89
2 Roininen Anu JäPa 28.23 0.02.03 65.03
3 Rajasaari Kristiina RasKe 31.59 0.05.39 56.23
4 Koskinen Jaana RR 36.07 0.09.47 48.48
5 Oksanen Anu SaPu 37.01 0.10.41 46.03
6 Kahelin Anne S-JKL 41.13 0.14.53 40.19
7 Laine Merja VaHa 44.28 0.18.08 36.19

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 31.48 0.00.00 61.65
2 Antikainen Marja-Leena MSParma 38.42 0.06.54 48.76
3 Korpela-Kamila Heidi SuJu 39.31 0.07.43 45.89
4 Pirttilä Lea OH 41.10 0.09.22 42.26
5 Korhonen Eeva RaKaS 47.27 0.15.39 35.12

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Sari KuoSu 40.21 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 58.52 0.18.31

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 31.25 0.00.00 48.88
2 Laurila Arja JalJa 32.30 0.01.05 43.71
3 Sairanen Maarit MSParma 33.59 0.02.34 38.41

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 32.02 0.00.00 53.04
2 Malmsten Beatrice Jyry 38.32 0.06.30 40.79
3 Ohramaa Tuula Jyry 41.39 0.09.37 34.68

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juva Jonna AngA 50.00 0.00.00 84.49
2 Nurminen Jutta VaHa 53.48 0.03.48 76.16
3 Korhonen Julia LappRi 1.01.57 0.11.57 64.10
4 Haltia Riikka RR 1.08.31 0.18.31 56.10
5 Paavola Tiina VaHa 1.12.41 0.22.41 51.14
6 Immonen Ella RaVa 1.16.19 0.26.19 47.05

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Kaarina TP 56.35 0.00.00 63.08
2 Yli-Hietanen Saara TP 56.36 0.00.01 61.88
3 Koskinen Pinja RR 58.12 0.01.37 59.03
4 Aksenova Alyona Saint-Pe 1.06.05 0.09.30 50.98
5 Voutilainen Viivi JRV 1.06.17 0.09.42 49.81
6 Pelkonen Roosa RaVa 1.07.07 0.10.32 48.20
7 Kamila Minerva SuJu 1.07.20 0.10.45 47.05
8 Niemelä Hilla Hiilto 1.13.04 0.16.29 42.44
9 Simola Rosa Koovee 1.24.51 0.28.16 35.76

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Terhi YKV 53.48 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuoppala Elli TarpSu 24.16 0.00.00
2 Salmia Tessa TarpSu 24.43 0.00.27
3 Kiuru Milja VaHa 28.34 0.04.18
4 Filppula Ella VaHa 44.50 0.20.34

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Katri KangSK 23.21 0.00.00
2 Häkkinen Pihla Hiilto 25.19 0.01.58
3 Pesu Vilma Hiilto 25.32 0.02.11
4 Tikkakoski Ilona TP 26.52 0.03.31
5 Simola Rita Koovee 35.20 0.11.59
Sorjonen Siiri EsSu KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Lotta JRV 16.24 0.00.00
2 Helen Janette HlS 17.30 0.01.06
3 Olkkonen Veera KangSK 18.02 0.01.38
4 Heinimaa Venla Hiilto 18.09 0.01.45
5 Niemelä Hetta Hiilto 18.21 0.01.57
6 Myllykoski Pihla TP 33.44 0.17.20

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Kaisla Hiilto 24.50 0.00.00
2 Nieminen Reetta VaHa 24.59 0.00.09
3 Koski Hanni Koovee 25.02 0.00.12