FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Helsinki O-Games ja WRE
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 59
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 37.16 0.00.00 93.06 92.31
2 Ahola Joonas Navi 37.17 0.00.01 92.78 92.03
3 Kuukka Anton TP 39.14 0.01.58 87.94 87.22
4 Kymäläinen Severi TP 39.23 0.02.07 87.38 86.67
5 Penttinen Topi MSParma 39.28 0.02.12 86.97 86.26
6 Kangas Veli HS 39.41 0.02.25 86.27 85.56
7 Leinonen Pauli LS-37 40.59 0.03.43 83.31 82.63
8 Lakanen Jani HS 41.10 0.03.54 82.72 82.05
9 Suutari Matti VeVe 41.39 0.04.23 81.55 80.88
10 Korpi Juho Navi 41.46 0.04.30 81.10 80.44
11 Huostila Anssi TP 42.50 0.05.34 78.88 78.23
12 Heinonen Eero MSParma 42.53 0.05.37 78.57 77.93
13 Saramäki Niklas Lynx 43.09 0.05.53 77.88 77.25
13 Ylikylä Petja AngA 43.09 0.05.53 77.88 77.25
15 Leskinen Aapo Lynx 43.28 0.06.12 76.90 76.27
16 Tonder Aapo KR 43.49 0.06.33 76.08 75.46
17 Vesanto Anssi EsSu 43.54 0.06.38 75.73 75.12
18 Koistinen Olli-Pekka HiKi 44.04 0.06.48 75.24 74.63
19 Ahola Topias Navi 44.36 0.07.20 74.14 73.54
20 Gabitov Rinat EsSu 44.37 0.07.21 73.91 73.31
21 Silvennoinen Oskari KR 44.46 0.07.30 73.47 72.87
22 Jern Tobias OK77 45.30 0.08.14 72.08 71.50
23 Ovaska Janne VeVe 45.34 0.08.18 71.78 71.20
23 Mänkärlä Janne Lynx 45.34 0.08.18 71.78 71.20
25 Metsälä Juuso Lynx 45.46 0.08.30 71.08 70.50
26 Wickholm Jörgen Trian 45.49 0.08.33 70.80 70.23
27 Sevelius Emil OK77 45.50 0.08.34 70.58 70.01
28 Saikko Antti TP 46.09 0.08.53 69.90 69.33
29 Lahtinen Tuomo LS-37 46.27 0.09.11 69.26 68.69
30 Koivisto Daniel VeVe 46.34 0.09.18 68.89 68.33
31 Hapola Tuomas RaKaS 46.53 0.09.37 68.24 67.68
32 Laine Jaakko HiKi 46.55 0.09.39 68.00 67.44
33 Fabritius Mikael LS-37 46.59 0.09.43 67.71 67.16
34 Salmenoja Samuli MSParma 48.07 0.10.51 65.93 65.39
35 Lampinen Ville HS 48.14 0.10.58 65.58 65.05
36 Salervo Mikko OK77 48.36 0.11.20 64.90 64.37
37 Aaltio Aapo KuoSu 48.37 0.11.21 64.70 64.17
37 Ray Jonathan OK77 48.37 0.11.21 64.70 64.17
39 Donner Jonny OK77 48.56 0.11.40 63.91 63.39
40 Turkki Eero HS 49.26 0.12.10 63.08 62.57
41 Vehmas Miika EsSu 50.25 0.13.09 61.67 61.17
42 Väisänen Patrik KS 52.00 0.14.44 59.62 59.14
43 Sulkula Paulus S-JKL 52.30 0.15.14 58.89 58.41
44 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 52.37 0.15.21 58.58 58.11
45 Kuutti Veli-Pekka EsAk 52.53 0.15.37 58.12 57.65
46 Niemi Oskari LappRi 53.04 0.15.48 57.75 57.28
47 Virtala Alex PIF 53.07 0.15.51 57.53 57.06
48 Iurev Dmitrii HiKi 54.32 0.17.16 55.87 55.41
49 Holmback Hannes Femman 54.48 0.17.32 55.43 54.98
50 Korpio Juha EsAk 56.20 0.19.04 53.76 53.33
51 Hämäläinen Kasperi KuoSu 56.23 0.19.07 53.56 53.12
52 Seppänen Kari-Pekka EsSu 58.24 0.21.08 51.55 51.13
53 Tervakangas Mikko EsSu 59.24 0.22.08 50.54 50.12
54 Sulkula Anton S-JKL 1.00.10 0.22.54 49.74 49.34
55 Melin Christoffer Falken 1.04.54 0.27.38 45.98 45.60
Väyrynen Antti VeVe HYL -
Hyvönen Jerry KuoSu KES -
Sipponen Jere PR HYL -
Sulkula Ilari VaajTe HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 39.10 0.00.00 93.38 92.83
2 Kaskinen Mira RasKa 39.18 0.00.08 92.60 92.05
3 Haanpää Anni TP 40.22 0.01.12 89.70 89.17
4 Hirvonen Eveliina NOR 42.29 0.03.19 84.80 84.30
5 Saarimäki Heini AngA 42.47 0.03.37 83.78 83.28
6 Isoherranen Salla Lynx 43.47 0.04.37 81.44 80.97
7 Jalava Enni MSParma 44.02 0.04.52 80.57 80.09
8 Turakainen Venla HS 44.19 0.05.09 79.64 79.17
9 Simonsén Suvi RasKa 44.48 0.05.38 78.37 77.91
10 Donner Janina S-JKL 44.55 0.05.45 77.76 77.31
11 Heittola Suvi RasKa 45.28 0.06.18 76.42 75.97
12 Kotkajuuri Anna RasKa 46.38 0.07.28 74.11 73.68
13 Norrbacka Sanni Lynx 46.57 0.07.47 73.22 72.80
14 Karvonen Sara Lynx 47.29 0.08.19 72.02 71.60
15 Schoultz von Katja PIF 47.30 0.08.20 71.61 71.19
16 Haavisto Emmi TuS 48.00 0.08.50 70.48 70.07
17 Turakainen Veera Lynx 48.03 0.08.53 70.03 69.62
18 Leskinen Anne-Mari Lynx 48.33 0.09.23 68.93 68.52
19 Tala Emilia HS 49.18 0.10.08 67.51 67.11
20 Koli Helmi Lynx 49.27 0.10.17 66.93 66.54
21 Lindholm Sara Raseborg 50.45 0.11.35 64.86 64.48
22 Suhonen Anniina HS 51.08 0.11.58 64.02 63.64
23 Ovaska Jenni KR 52.35 0.13.25 61.90 61.54
24 Pelkonen Roosa TP 52.58 0.13.48 61.11 60.75
25 Norrbacka Salla Lynx 53.03 0.13.53 60.67 60.31
26 Ajalin Riikka TuS 55.07 0.15.57 58.06 57.72
27 Julkunen Sonja TuS 55.35 0.16.25 57.25 56.91
28 Lammi Elina HS 56.00 0.16.50 56.49 56.16
Tala Juulia HS KES -
Mänkärlä Aino Lynx KES -
Markki Emmi EsSu KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nummelin Oskari TuS 43.39 0.00.00 70.39 69.98
2 Donner Mikael OK77 46.06 0.02.27 66.12 65.74
3 Hjulgren Markus EsAk 46.28 0.02.49 65.08 64.70
4 Kleemola Lauri Lynx 48.23 0.04.44 62.00 61.64
5 Kerkola Nico AngA 49.22 0.05.43 60.27 59.92
6 Riissanen Pyry EsAk 50.09 0.06.30 58.85 58.51
7 Mäkelä Jaakko SuSe 50.19 0.06.40 58.17 57.83
8 Riissanen Jani EsAk 51.59 0.08.20 55.84 55.51
9 Kattelus Juuso AuVa 52.48 0.09.09 54.51 54.20
10 Rissanen Jaakko LapVe 54.13 0.10.34 52.64 52.34
11 Mänty Sami AngA 58.25 0.14.46 48.44 48.16
12 Rantala Jyri Koovee 1.00.47 0.17.08 46.16 45.89
13 Kauppinen Aki EsSu 1.01.05 0.17.26 45.53 45.27
14 Juntunen Jukka-Pekka KuPe 1.04.29 0.20.50 42.76 42.51
15 Huhtanen Pekka LS-37 1.06.14 0.22.35 41.26 41.02
16 Kettunen Pyry SäynSa 1.10.54 0.27.15 38.20 37.98
17 Forsberg Paavo KuUS 1.16.09 0.32.30 35.25 35.05
18 Isokoski Erkki VePo 1.19.05 0.35.26 33.64 33.44
19 Kerkola Teemu SuSi 1.19.39 0.36.00 33.09 32.90
20 Penttilä Jeremias Lynx 1.40.22 0.56.43 26.02 25.87

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Jarkko HiKi 35.01 0.00.00 78.40 77.93
2 Mähönen Timo SWE 37.45 0.02.44 71.51 71.08
3 Lindberg Aapo RR 38.39 0.03.38 68.66 68.25
4 Korpinen Taneli TuMe 41.39 0.06.38 62.62 62.24
5 Ojapalo Joona Lynx 44.00 0.08.59 58.23 57.88
6 Matilainen Juha LS-37 46.00 0.10.59 54.71 54.38
7 Välikorpi Jari RasKu 46.54 0.11.53 52.68 52.36
8 Parikka Lasse HU-46 1.03.01 0.28.00 38.48 38.25
9 Jokela Herkko IkNV 1.08.17 0.33.16 34.84 34.63
9 Glad Ville Jyry 1.08.17 0.33.16 34.84 34.63

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 35.42 0.00.00 66.05 61.57
2 Ritasalo Teemu EsAk 40.13 0.04.31 58.31 54.35
3 Hämäläinen Ari LS-37 40.25 0.04.43 57.70 53.78
4 Laisev Aleksei Pihkan 43.15 0.07.33 53.61 49.98
5 Andelmaa Juha-Pekka AngA 44.05 0.08.23 52.30 48.75
6 Hillo Kari Downtown 44.25 0.08.43 51.62 48.11
7 Sundblom Sören Trian 45.45 0.10.03 49.82 46.44
8 Kapiainen Tomi RaKaS 45.58 0.10.16 49.31 45.96
9 Vahala Jani EsSu 46.47 0.11.05 48.16 44.90
10 Väänänen Heikki Pihkan 46.48 0.11.06 47.87 44.62
11 Matilainen Jarno LS-37 46.52 0.11.10 47.52 44.30
12 Korhonen Heikki RaPi 50.33 0.14.51 43.80 40.83
13 Jakobsson Tapio Jyry 51.37 0.15.55 42.64 39.75
14 Raute Kaj SuSi 51.39 0.15.57 42.36 39.48
15 Lassila Jussi PiTa 52.16 0.16.34 41.61 38.78
16 Vainiomäki Markus SuSe 52.51 0.17.09 40.90 38.13
17 Hakkarainen Tuomas EsAk 52.59 0.17.17 40.55 37.80
18 Korhonen Hannu Pihkan 54.15 0.18.33 39.36 36.69
19 Sevon Tuomo EsSu 54.43 0.19.01 38.79 36.16
20 Heikkilä Markus EsSu 55.14 0.19.32 38.19 35.60
21 Eskelinen Joona RaVi 55.58 0.20.16 37.45 34.91
22 Kankainen Aleksi EsSu 56.21 0.20.39 36.97 34.46
23 Savolainen Hannu EsAk 58.50 0.23.08 35.18 32.79
24 Vaaja Matti EsAk 1.00.10 0.24.28 34.18 31.87
25 Tilli Petri YlämPy 1.07.25 0.31.43 30.31 28.26
26 Forsström Benny Raseborg 1.10.44 0.35.02 28.71 26.76
27 Ahola Petri HyRa 1.18.23 0.42.41 25.74 23.99
28 Vanhanen Tuomas YlämPy 1.59.53 1.24.11 16.72 15.58

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 34.58 0.00.00 73.39 70.36
2 Mjösund Asgeir EsSu 38.39 0.03.41 66.13 63.39
3 Pajula Kimmo TuMe 39.01 0.04.03 65.24 62.54
4 Peltola Juha MSParma 39.20 0.04.22 64.45 61.78
5 Laapas Ari RR 41.06 0.06.08 61.43 58.89
6 Ryynänen Tuukka Pihkan 41.27 0.06.29 60.66 58.15
7 Sillanpää Sampo Lynx 41.41 0.06.43 60.07 57.58
8 Romppainen Pasi HyRa 41.42 0.06.44 59.80 57.32
9 Huovila Miikka KaRa 42.20 0.07.22 58.66 56.23
10 Piiparinen Panu HiKi 43.18 0.08.20 57.11 54.74
11 Jääskeläinen Iiro VeVe 44.20 0.09.22 55.54 53.24
12 Ahtiainen Akseli KR 45.34 0.10.36 53.81 51.58
13 Freeman Joni LeSi 45.50 0.10.52 53.27 51.06
14 Sarkkinen Timo LaTa 47.37 0.12.39 51.06 48.94
15 Backman Daniel OK77 48.16 0.13.18 50.15 48.08
16 Packalen Totte Lynx 49.38 0.14.40 48.56 46.55
17 Rantala Tommy KaRa 49.48 0.14.50 48.19 46.19
18 Saarinen Sauli MU 51.37 0.16.39 46.29 44.38
19 Nikkinen Jyrki EsAk 55.42 0.20.44 42.71 40.94
19 Korhonen Tomi HyRa 55.42 0.20.44 42.71 40.94
21 Lantela Jaani EsSu 57.32 0.22.34 40.99 39.29
22 Isoniemi Vesa Trian 57.54 0.22.56 40.55 38.87
23 Isoherranen Sami Lynx 58.36 0.23.38 39.89 38.24
24 Liitiäinen Pasi Trian 1.02.11 0.27.13 37.42 35.87
25 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.04.50 0.29.52 35.73 34.25
26 Laaksonen Pasi EsSu 1.05.24 0.30.26 35.26 33.80
27 Aho Jarmo EsSu 1.06.53 0.31.55 34.33 32.90
28 Teriö Tatu TuS 1.07.22 0.32.24 33.93 32.52
29 Hyvärilä Jussi HyRa 1.10.37 0.35.39 32.22 30.88
30 Ahoniemi Sakke HyRa 1.14.10 0.39.12 30.53 29.27
31 Höysniemi Matti Pihkan 1.15.49 0.40.51 29.73 28.50
32 Viero Jussi LaihLu 1.17.42 0.42.44 28.88 27.68
33 Repo Juuso EsSu 1.20.46 0.45.48 27.65 26.51
34 Rekonen Janne Jyry 1.21.31 0.46.33 27.27 26.14
35 Kirves Saku KeU 1.25.16 0.50.18 25.95 24.87
36 Reeni Esko RiSu 1.31.46 0.56.48 24.00 23.00
Matula Antti RaN HYL -
Juutila Juha EsSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 31.03 0.00.00 64.93 62.29
2 Virtanen Lassi RaLu 32.03 0.01.00 62.54 59.99
3 Havento Jukka KaRa 34.45 0.03.42 57.34 55.01
4 Sorjonen Pekka LieRa 36.37 0.05.34 54.10 51.90
5 Kahiala Jari Pihkan 37.36 0.06.33 52.38 50.25
6 Hollo Harri TP 37.38 0.06.35 52.02 49.91
7 Mehtälä Markku Pihkan 38.13 0.07.10 50.93 48.85
8 Larmala Juha-Pekka EsSu 38.35 0.07.32 50.14 48.10
9 Kerkola Mika SuSi 38.39 0.07.36 49.75 47.73
10 Taskila Sakari LeSi 38.43 0.07.40 49.37 47.36
11 Loukkalahti Mika RR 38.48 0.07.45 48.96 46.97
12 Palmen Henrik EsSu 39.41 0.08.38 47.58 45.64
13 Parttimaa Timo AngA 39.56 0.08.53 46.99 45.08
14 Ryyppö Jarkko RaVa 40.27 0.09.24 46.10 44.23
15 Heinilä Hannu RaVa 40.59 0.09.56 45.22 43.38
16 Tuominen Hans Pihkan 41.48 0.10.45 44.06 42.26
17 Emaldinov Yuri AngA 42.04 0.11.01 43.50 41.73
18 Pulli Antero RR 42.41 0.11.38 42.60 40.87
19 Kääriäinen Sami TuMe 43.02 0.11.59 41.98 40.27
20 Nieminen Jyrki LHR 43.49 0.12.46 40.97 39.30
21 Anttonen Mikael KaRa 44.03 0.13.00 40.48 38.84
22 Autio Rauno KaRa 45.00 0.13.57 39.37 37.77
23 Kuosmanen Tuomo Pihkan 47.10 0.16.07 37.32 35.80
24 Heikura Mika RR 51.22 0.20.19 34.04 32.65
25 Ritvanen Paavo Pihkan 53.12 0.22.09 32.65 31.32
26 Weiss Robert OK77 1.02.01 0.30.58 27.82 26.69
Jakobsson Harri EsSu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jan OK77 25.56 0.00.00 59.28 58.11
2 Yliluikki Matti SuSi 26.05 0.00.09 58.61 57.46
3 Huostila Markku LamSä 29.59 0.04.03 50.70 49.70
4 Virtanen Markku LamSä 30.11 0.04.15 50.08 49.10
5 Ray Tomas OK77 31.34 0.05.38 47.62 46.68
6 Korhonen Teemu SKVuoksi 33.01 0.07.05 45.27 44.38
7 Huttunen Matti Pihkan 33.48 0.07.52 43.97 43.10
8 Väyrynen Timo KyS 36.15 0.10.19 40.76 39.96
9 Väänänen Urpo KR 36.22 0.10.26 40.39 39.60
10 Virtala Markku PIF 36.35 0.10.39 39.92 39.13
11 Tarkkanen Matti Lynx 36.51 0.10.55 39.40 38.62
12 Laasanen Juha KauWi 37.20 0.11.24 38.66 37.90
13 Nurminen Juha HyRa 38.15 0.12.19 37.51 36.77
14 Hyyryläinen Pasi EsAk 39.00 0.13.04 36.57 35.85
15 Väisänen Juha MU 39.45 0.13.49 35.67 34.96
16 Lönnfeldt Erik OK77 40.00 0.14.04 35.23 34.54
17 Kulmala Mika RR 40.06 0.14.10 34.93 34.24
18 Frilander Heikki Trian 40.10 0.14.14 34.66 33.98
19 Tuomi Pertti AskU 40.25 0.14.29 34.23 33.56
20 Kuuluvainen Juha EsSu 40.51 0.14.55 33.66 33.00
21 Ritakallio Timo Lynx 41.28 0.15.32 32.95 32.30
22 Ijas Markku HyRa 41.43 0.15.47 32.55 31.91
23 Numminen Hannu EsAk 43.13 0.17.17 31.22 30.61
24 Laine Kimmo KyS 43.49 0.17.53 30.60 30.00
25 Minkkinen Ismo RR 45.46 0.19.50 29.11 28.54
26 Huhtanen Ossi TP 45.56 0.20.00 28.82 28.25
27 Pajuoja Vesa EsSu 57.41 0.31.45 22.80 22.35
28 Saarhelo Kai Lynx 1.55.37 1.29.41 11.30 11.08

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 25.04 0.00.00 58.00 57.96
2 Niemi Kari-Veli HauSi 27.37 0.02.33 52.23 52.20
3 Asikainen Rauno KR 27.39 0.02.35 51.75 51.72
4 Paganus Ari AngA 28.21 0.03.17 50.07 50.04
5 Aalto Aimo RaN 28.27 0.03.23 49.49 49.46
6 Autio Ossi HyRa 29.44 0.04.40 46.97 46.94
7 Vuorinen Pekka Trian 30.36 0.05.32 45.26 45.23
8 Markki Tapio EsSu 30.40 0.05.36 44.79 44.76
9 Hämäläinen Markku RaVa 30.51 0.05.47 44.15 44.12
10 Hyppänen Timo EKSu 31.35 0.06.31 42.76 42.74
11 Jokimies Pekka MSParma 32.46 0.07.42 40.87 40.84
12 Ojapalo Ilkka RR 33.54 0.08.50 39.16 39.14
13 Molnar Geza LS-37 34.48 0.09.44 37.82 37.80
14 Asikainen Timo Hiisi 37.20 0.12.16 34.95 34.92
15 Kiviniitty Jyrki EsAk 37.42 0.12.38 34.30 34.28
16 Puustinen Tuomo Pihkan 38.35 0.13.31 33.22 33.20
17 Vainikka Jari Pihkan 40.45 0.15.41 31.17 31.15
18 Koistinen Kari HiKi 48.15 0.23.11 26.09 26.07
19 Tiittanen Eino Pihkan 51.03 0.25.59 24.43 24.42
Svärd Rune Trian KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 27.44 0.00.00 52.76 52.30
2 Töyrylä Teuvo VeVe 30.47 0.03.03 47.25 46.83
3 Kaura-aho Pertti Jyry 31.28 0.03.44 45.94 45.54
4 Tervo Arhi ONMKY 32.56 0.05.12 43.63 43.25
5 Heikka Jarmo HiKi 33.04 0.05.20 43.19 42.81
6 Viirto Matti HiKi 33.25 0.05.41 42.47 42.10
7 Malinen Jouko RR 33.43 0.05.59 41.84 41.47
8 Halme Tapio AngA 34.05 0.06.21 41.13 40.77
9 Valkonen Timo RR 35.22 0.07.38 39.39 39.04
10 Heinonen Veli-Matti RR 35.43 0.07.59 38.76 38.42
11 Kuivala Hannu TuS 37.28 0.09.44 36.71 36.39
12 Helkkula Rauli TuMe 37.45 0.10.01 36.20 35.89
13 Aherto Jorma LS-37 38.00 0.10.16 35.73 35.42
14 Ollila Jarmo Trian 39.01 0.11.17 34.58 34.27
15 Pettersson Staffan Örnen 39.18 0.11.34 34.11 33.81
16 Nyberg Henry Trian 39.24 0.11.40 33.80 33.50
17 Saarimäki Ilkka AngA 40.02 0.12.18 33.04 32.75
18 Kuivala Juha TuS 40.50 0.13.06 32.18 31.90
19 Hjelm Jouni RaPi 41.28 0.13.44 31.48 31.20
20 Ilmakunnas Pekka Pihkan 41.52 0.14.08 30.97 30.69
21 Vainio Jarmo HlS 42.13 0.14.29 30.50 30.23
22 Harju Matti PorvU 44.31 0.16.47 28.73 28.48
23 Tervo Vesa RR 46.27 0.18.43 27.34 27.10
24 Rajaniemi Vesa S-JKL 47.37 0.19.53 26.49 26.26
25 Ahlqvist Hannu RiSu 52.51 0.25.07 23.70 23.49
Rantala Jari Koovee KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 28.12 0.00.00 48.11 47.38
2 Helkkula Simo PiTa 29.46 0.01.34 45.33 44.65
3 Saarinen Heikki MU 34.01 0.05.49 39.45 38.86
4 Tolvanen Mauri LeSi 34.45 0.06.33 38.41 37.83
5 Jauhiainen Pentti Trian 34.46 0.06.34 38.18 37.61
6 Slant Teuvo IPR 34.52 0.06.40 37.87 37.30
7 Kataja Lasse SuSi 35.51 0.07.39 36.62 36.07
8 Väätäinen Seppo EsSu 36.11 0.07.59 36.09 35.54
9 Pajala Tauno EsSu 36.14 0.08.02 35.84 35.30
10 Uljas Risto Jyry 39.02 0.10.50 33.08 32.58
11 Lassila Heikki PiTa 39.09 0.10.57 32.80 32.30
12 Kuokkanen Seppo Pihkan 39.59 0.11.47 31.93 31.45
13 Ryynänen Jorma Pihkan 40.37 0.12.25 31.25 30.78
14 Ilonen Kalevi Trian 43.33 0.15.21 28.98 28.55
15 Kurvinen Veijo HiKi 43.39 0.15.27 28.75 28.32
16 Tarvainen Juhani PiTa 44.24 0.16.12 28.10 27.68
17 Laine Juhani KaRa 44.50 0.16.38 27.67 27.25
18 Hyvönen Eero PorvU 46.03 0.17.51 26.78 26.37
19 Nykänen Pentti Jyry 50.54 0.22.42 24.08 23.72
20 Lahtonen Tapio TP 51.28 0.23.16 23.68 23.32
21 Herttuainen Vesa RaKaS 51.50 0.23.38 23.37 23.02
22 Peltola Oke TuS 52.08 0.23.56 23.09 22.75
23 Kaukiainen Raimo HU-46 53.35 0.25.23 22.33 22.00
24 Saukonoja Jouni PorvU 55.37 0.27.25 21.39 21.06
25 Alilonttinen Martti MSParma 56.51 0.28.39 20.79 20.48
26 Heiskanen Risto EsSu 58.56 0.30.44 19.94 19.64
27 Helin Jorma Jyry 59.54 0.31.42 19.49 19.20
28 Mannonen Mikko TuS 1.03.10 0.34.58 18.37 18.09
Vuorinen Lasse AngA KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto HiKi 30.17 0.00.00 42.45 42.43
2 Rusko Heikki VaajTe 30.28 0.00.11 41.90 41.88
3 Peltola Timo MSParma 31.09 0.00.52 40.70 40.68
4 Laine Erkki AngA 32.04 0.01.47 39.27 39.25
5 Leppäkorpi Eero IHR 35.00 0.04.43 35.72 35.71
6 Rönkkö Paavo EsSu 35.45 0.05.28 34.73 34.71
7 Kivistö Erkki Pihkan 35.57 0.05.40 34.29 34.28
8 Liitiäinen Reijo Trian 37.39 0.07.22 32.51 32.50
9 Sirola Risto KeU 38.18 0.08.01 31.73 31.72
10 Elomaa Pekka EsSu 39.39 0.09.22 30.43 30.42
11 Grönroos Timo MSParma 40.03 0.09.46 29.91 29.89
12 Reinikainen Pentti Jyry 40.15 0.09.58 29.54 29.53
13 Laine Eero RaVi 41.44 0.11.27 28.28 28.27
14 Luoma Simo Pihkan 41.50 0.11.33 28.00 27.99
15 Mäkinen Jaakko AngA 42.10 0.11.53 27.57 27.56
16 Kokkonen Seppo KeU 48.03 0.17.46 24.02 24.00
17 Palomäki Mikko HyRa 49.38 0.19.21 23.07 23.06
18 Kytöjoki Juhani Jyry 51.16 0.20.59 22.17 22.16
19 Hartikainen Pertti S. RiSu 53.56 0.23.39 20.91 20.90
20 Bäckström Pentti KaRa 56.51 0.26.34 19.68 19.67
21 Kärkkäinen Eero EsSu 1.00.37 0.30.20 18.31 18.31
22 Koivula Keijo HyRa 1.02.34 0.32.17 17.60 17.60
Punkero Toivo LS-37 KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Kalle Mesik 26.57 0.00.00 32.35 32.62
2 Tuominen Niilo R-P 30.08 0.03.11 28.39 28.63
3 Vänttinen Seppo EsSu 34.23 0.07.26 24.41 24.61
4 Seitajoki Reijo Jyry 34.50 0.07.53 23.62 23.82
5 Perkinen Osmo Pihkan 51.43 0.24.46 15.59 15.72
6 Åberg Karl-Erik EsSu 54.32 0.27.35 14.49 14.61
7 Kasi Servo KeU 58.40 0.31.43 13.19 13.30
Koskinen Lennart EsSu KES -
Karila Veijo Pihkan KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 37.48 0.00.00 20.75 21.00
2 Ijas Johannes KeU 1.06.12 0.28.24 11.25 11.39
3 Kärki Viljo EsSu 2.11.10 1.33.22 5.38 5.45
Pajuoja Reino KaRa KES -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Liski Eero SalVie KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Olli EsSu 42.54 0.00.00 55.23 51.12
2 Pajuoja Otso EsSu 55.14 0.12.20 40.75 37.72
3 Lintula Veikka Trian 1.06.31 0.23.37 32.06 29.67
Laaksonen Emil EsSu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Still Alec Trian 31.35 0.00.00 58.86 57.72
2 Donner Jesper OK77 33.09 0.01.34 55.02 53.96
3 Niskanen Aatu VeVe 34.59 0.03.24 51.14 50.16
4 Koponen Matias Lynx 35.30 0.03.55 49.42 48.47
5 Vuorensola Joonatan Lynx 35.59 0.04.24 47.79 46.86
6 Korento Benjamin OK77 41.46 0.10.11 40.33 39.56
7 Miettinen Vili Lynx 45.24 0.13.49 36.34 35.64
8 Vuorela Joona EsSu 51.03 0.19.28 31.63 31.02
9 Huostila Sampo LamSä 52.16 0.20.41 30.23 29.65

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kavonius Atte HiKi 27.05 0.00.00 56.59 54.91
2 Hirvilahti Joona VeVe 28.52 0.01.47 52.56 51.01
3 Gustafsson Noel EsSu 31.44 0.04.39 47.33 45.93
4 Meuronen Joonas HS 32.06 0.05.01 46.31 44.94
5 Kirvesmies Atte KuoSu 32.57 0.05.52 44.65 43.33
6 Ruusu Rasmus EsSu 33.54 0.06.49 42.95 41.68
7 Koponen Rasmus Lynx 34.38 0.07.33 41.60 40.37
8 Hellstedt Oliver Lynx 34.53 0.07.48 40.86 39.65
9 Niemelä Paavo Pohjant 37.17 0.10.12 37.82 36.70
10 Ahoniemi Santeri HS 37.57 0.10.52 36.75 35.66
11 Länsiluoto Juho HS 38.32 0.11.27 35.80 34.74
12 Kivenjuuri Aaro ORa 40.34 0.13.29 33.62 32.63
13 Isoherranen Antti Lynx 40.53 0.13.48 32.99 32.01
14 Kivenjuuri Lauri ORa 48.47 0.21.42 27.33 26.52
15 Heikkinen Aaro HS 49.38 0.22.33 26.56 25.77
16 Nättiaho Elmeri S-JKL 1.01.53 0.34.48 21.05 20.43

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Emaldynov Artur AngA 40.51 0.00.00
2 Mjösund Linus EsSu 45.24 0.04.33

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri HS 20.35 0.00.00
2 Leskinen Eemeli Lynx 26.41 0.06.06
3 Hirvilahti Niklas VeVe 28.06 0.07.31
4 Wickholm Arthur Trian 35.12 0.14.37
5 Haapala Elias RR 37.06 0.16.31
6 Kemppainen Aarne EsSu 37.19 0.16.44
7 Kinnari Unto KarjUra 37.47 0.17.12
8 Vuorela Samu EsSu 37.53 0.17.18
9 Laisev Vjatseslav Pihkan 41.37 0.21.02
10 Määttä Mico Trian 42.16 0.21.41
11 Kuronen Aleksi Jyry 43.32 0.22.57
12 Friman Eemeli HyRa 46.12 0.25.37
13 Vuorensola Tuomas Lynx 49.08 0.28.33
14 Donner Jeremy OK77 55.42 0.35.07
15 Hahto Vili Pihkan 57.23 0.36.48
16 Länsiluoto Väinö HS 1.09.25 0.48.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joensuu Aapo HS 26.12 0.00.00
2 Roschier Eemil HS 36.40 0.10.28
3 Heikkinen Arsi HS 40.51 0.14.39
4 Tyni Sisu VeVe 42.40 0.16.28
5 Fey Erik EsSu 49.29 0.23.17

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Reiman Niklas Trian 19.27 0.00.00
2 Koskinen Linus Trian 21.14 0.01.47
3 Ryyppö Topias HS 23.26 0.03.59
4 Martomaa Eero EsSu 23.57 0.04.30
5 Ekqvist Leo HiKi 24.32 0.05.05
6 Sundberg Valtteri Lynx 25.07 0.05.40
7 Latonummi Hermanni LS-37 26.07 0.06.40
8 Toivanen Aaron HyRa 29.03 0.09.36
9 Laapas Oliver RR 31.26 0.11.59
10 Ahola Miko HyRa 34.12 0.14.45
11 Juvaste Samuel EsSu 58.39 0.39.12

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fey Mark EsSu 34.00 0.00.00
Matilainen Tuomas EsSu HYL -
Packalen Jonas Lynx HYL -
Rintanen Kasper EsSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Pietari Lynx 11.45 0.00.00
2 Pohjonen Samra IkNV 13.29 0.01.44
3 Marjoniemi Jesse RaVi 18.33 0.06.48
4 Matilainen Sakari EsSu 18.54 0.07.09
5 Leskinen Eino Lynx 20.21 0.08.36

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latonummi Aaretti HU-46 21.58 0.00.00
2 Latonummi Iisakki HU-46 26.30 0.04.32
3 Wiklund Anton RaHa 34.23 0.12.25
4 Koskinen Ruben Trian 36.25 0.14.27
5 Määttä Mattis Trian 50.10 0.28.12
6 Maaranen Jimi EsSu 55.34 0.33.36

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Markku Paula Lynx 36.50 0.00.00 63.79 60.64
2 Ylikylä Sanna AngA 39.32 0.02.42 58.45 55.55
3 Heikkilä Tuuli Lynx 43.10 0.06.20 52.62 50.02
4 Parjanne Laura HiKi 46.35 0.09.45 47.92 45.55
5 Ylipelkola Essi LS-37 50.19 0.13.29 43.59 41.43
6 Åkermarck-Mähönen Ramona SWE 55.29 0.18.39 38.82 36.90
7 Kottonen Annika Lynx 55.50 0.19.00 37.88 36.00
8 Laaksonen Evelina KuoSu 58.58 0.22.08 35.20 33.46
9 Isolähteenmäki Pia RasKa 1.02.36 0.25.46 32.53 30.92
10 Rehn Nelli SKUusi 1.05.41 0.28.51 30.41 28.90

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojapalo Anna Lynx 33.58 0.00.00 33.00 33.00
2 Ray Jenny OK77 42.25 0.08.27 25.10 25.10
3 Wickholm Frida Trian 1.02.03 0.28.05 16.26 16.26
4 Tuomi Johanna AskU 1.39.35 1.05.37 9.57 9.57

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orkola Saana HiKi 44.57 0.00.00 28.96 28.96
2 Salmi Anna MaMa 51.29 0.06.32 23.39 23.39
3 Jänkälä Susanna AngA 1.08.54 0.23.57 16.06 16.06

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintamäki Riina Pihkan 36.38 0.00.00 71.91 69.01
2 Sundberg Karoliina Lynx 38.10 0.01.32 68.47 65.71
3 Tervo Johanna Pihkan 41.00 0.04.22 63.23 60.68
4 Weckman Sanna VeVe 41.52 0.05.14 61.43 58.95
5 Mononen Hanna KR 42.29 0.05.51 60.05 57.62
6 Kyckling Katja Lynx 42.36 0.05.58 59.39 57.00
7 Männikkö Niina RR 43.37 0.06.59 57.53 55.21
8 Vaara Inga-Maria KaRa 44.02 0.07.24 56.52 54.24
9 Mashina Anna LS-37 44.40 0.08.02 55.25 53.02
10 Castrén Jenni Jyry 45.54 0.09.16 53.31 51.16
11 Lehtikangas Katri KS 46.29 0.09.51 52.19 50.09
12 Laurila Kirsti Pihkan 47.47 0.11.09 50.34 48.31
13 Oinonen Lotta Pihkan 51.27 0.14.49 46.35 44.48
14 Ikkala Sari HyRa 51.55 0.15.17 45.53 43.69
15 Wiklund Anna RaHa 53.54 0.17.16 43.47 41.72
16 Vaiksalu Lilyon KaRa 56.42 0.20.04 40.96 39.30
17 Sillanpää Hanna Lynx 57.48 0.21.10 39.82 38.21
18 Fey Natalia EsSu 58.50 0.22.12 38.76 37.20
19 Jarolf Tanja PorvU 1.08.47 0.32.09 32.85 31.53
Kankainen Anna EsSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 34.09 0.00.00 61.47 59.28
2 Tervakangas Sanna EsSu 34.44 0.00.35 60.00 57.87
3 Liljeström Heidi Trian 35.06 0.00.57 58.95 56.85
4 von Schoultz Åsa PIF 37.28 0.03.19 54.82 52.87
5 Velema Riikka Rasti88 38.39 0.04.30 52.76 50.88
6 Kulmala Päivi RR 41.13 0.07.04 49.11 47.36
7 Friman Kaisa HyRa 41.18 0.07.09 48.65 46.92
8 Francke Astra EsSu 42.00 0.07.51 47.48 45.79
9 Autio Tanja KaRa 45.15 0.11.06 43.74 42.18
10 Isoherranen Kirsi Lynx 45.40 0.11.31 43.01 41.48
11 Nybakken Line EsSu 47.12 0.13.03 41.30 39.83
12 Nyholm Tanja KaRa 47.38 0.13.29 40.60 39.16
13 Laurila Milla Trian 47.41 0.13.32 40.25 38.82
14 Marttila Outi EsSu 48.05 0.13.56 39.60 38.19
15 Vuorela Hanna EsAk 49.29 0.15.20 38.18 36.82
16 Wolff Charlotta Raseborg 51.00 0.16.51 36.75 35.44
17 Kriktilä Liisa VeVe 53.28 0.19.19 34.77 33.54
18 Kivenjuuri Katja ORa 57.25 0.23.16 32.12 30.98
19 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.01.35 0.27.26 29.70 28.65
20 Suikkanen Tiina KaRa 1.04.23 0.30.14 28.18 27.18
21 Pelkonen Suvi VeVe 1.04.39 0.30.30 27.83 26.84
Kirves Hetti KeU KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Anneli Trian 34.43 0.00.00 52.60 51.64
2 Ray Carola OK77 35.06 0.00.23 51.54 50.59
3 Torp-Donner Heidi OK77 36.53 0.02.10 48.58 47.69
4 Kerkola Tiina SuSi 37.01 0.02.18 47.95 47.07
5 Lintula Kirsi Trian 38.15 0.03.32 45.95 45.11
6 Kollanen Teresa Lynx 40.42 0.05.59 42.77 41.98
7 Turakainen Irene Lynx 40.45 0.06.02 42.29 41.52
8 Villikka Sanna VeVe 40.56 0.06.13 41.69 40.92
9 Kahanpää Hanna EsSu 42.52 0.08.09 39.41 38.68
10 Suorsa Mervi Pihkan 46.18 0.11.35 36.11 35.45
11 Sumanen Laura HyRa 48.13 0.13.30 34.32 33.69
12 Dahl Citha Raseborg 48.45 0.14.02 33.60 32.98
13 Escartin-Sorjonen Laila LieRa 56.18 0.21.35 28.79 28.26
14 Vehkamäki Hanna Pihkan 58.33 0.23.50 27.39 26.89
15 Franssila Hanna AngA 1.00.36 0.25.53 26.18 25.70
16 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.10.54 0.36.11 22.14 21.73
17 Heikkinen Susanna Lynx 1.18.24 0.43.41 19.80 19.44

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 29.22 0.00.00 59.28 57.90
2 Savolainen Paula PR 30.40 0.01.18 56.12 54.81
3 Autti Marja-Liisa EsSu 31.23 0.02.01 54.19 52.93
4 Remahl Virpi LS-37 31.56 0.02.34 52.63 51.41
5 Sipponen Eija PR 34.21 0.04.59 48.34 47.22
6 Rantala Eija EsSu 35.17 0.05.55 46.50 45.41
7 Liukkonen Sirpa HlS 35.23 0.06.01 45.80 44.73
8 Schoultz von Annika OK77 36.33 0.07.11 43.79 42.76
9 Juote Taina Pihkan 37.32 0.08.10 42.10 41.12
10 Huhtanen Meri TP 37.47 0.08.25 41.29 40.33
11 Villikka-Storm Jaana EsSu 40.00 0.10.38 38.50 37.60
12 Hulmi Sini OK77 44.06 0.14.44 34.47 33.66
13 Huostila Tarja LamSä 54.37 0.25.15 27.46 26.82
14 Mannonen Anu TuS 55.06 0.25.44 26.86 26.23

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 28.35 0.00.00 55.00 54.55
2 Aalto Pirjo RaN 28.45 0.00.10 54.14 53.69
3 Eisanen Tea MaMa 30.47 0.02.12 50.05 49.64
4 Miettinen Jaana TuS 31.25 0.02.50 48.54 48.14
5 Lusa Sirpa TP 32.10 0.03.35 46.92 46.53
6 Puromies Merja EsSu 32.47 0.04.12 45.56 45.18
7 Kokkila Marita EsSu 34.42 0.06.07 42.59 42.24
8 Pelto-Huikko Anne Hiisi 37.08 0.08.33 39.38 39.05
9 Juga Liisa KeU 42.27 0.13.52 34.07 33.79
10 Leskinen Tiina Lynx 44.28 0.15.53 32.18 31.91
11 Ilmakunnas Seija Pihkan 45.21 0.16.46 31.20 30.94
12 Töyrylä Marja KyS 47.46 0.19.11 29.29 29.05
13 Hjelm Inga RaPi 50.28 0.21.53 27.42 27.19
14 Markki Outi EsSu 51.39 0.23.04 26.48 26.26
15 Saarimäki Helena AngA 53.26 0.24.51 25.30 25.09
16 Borgenström Lotta HyRa 57.44 0.29.09 23.15 22.96

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strang Heidi HyRa 43.53 0.00.00 37.56 35.38
2 Valonen Eila KaRa 46.21 0.02.28 34.90 32.87
3 Wickholm Rita Trian 46.52 0.02.59 33.85 31.89
4 Karvonen Iris LeSi 48.42 0.04.49 31.94 30.09
5 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 49.49 0.05.56 30.61 28.83
6 Virtanen Marita EsSu 52.02 0.08.09 28.71 27.04
7 Ahlqvist Kristiina RiSu 56.42 0.12.49 25.80 24.30
8 Ojapalo Anneli RR 1.13.49 0.29.56 19.40 18.27
Bergström Anneli EsSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 26.57 0.00.00 41.13 37.61
2 Kämäräinen Paula HiKi 36.12 0.09.15 30.04 27.47
3 Malmsten Beatrice Lynx 37.05 0.10.08 28.77 26.31
4 Särkkä Liisa Navi 37.16 0.10.19 28.07 25.67
5 Ryynänen Eliisa Pihkan 39.41 0.12.44 25.83 23.63
Toivonen Vellamo OK77 KES -
Luoma Helena Pihkan KES -
Lipasti Hilkka EsSu KES -
Laine Irmeli KaRa KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 37.59 0.00.00 29.47 29.94
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 39.58 0.01.59 26.61 27.03
3 Lehto Marja-Liisa KarjUra 53.19 0.15.20 18.89 19.20
4 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 55.05 0.17.06 17.27 17.55

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.27.05 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peura Kerttu EsSu 49.34 0.00.00 50.18 46.10
2 Metsälä Essi HlS 55.17 0.05.43 43.31 39.78
3 Nieminen Noora S-JKL 57.27 0.07.53 40.05 36.79
4 Niskanen Aura KuoSu 59.34 0.10.00 37.06 34.04
5 Isoniemi Sandra Trian 1.04.53 0.15.19 32.59 29.93

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viskari Siiri Lynx 47.24 0.00.00 43.52 41.21
2 Backman Wilhelmina OK77 49.47 0.02.23 38.33 36.29
3 Tuovinen Jenni KuoSu 1.11.19 0.23.55 24.59 23.28

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Silva EsSu 27.56 0.00.00 60.79 58.97
2 Viskari Saana Lynx 34.55 0.06.59 47.72 46.29
3 Rehberger Nadja HS 36.56 0.09.00 44.25 42.93
4 Ryynänen Ella Pihkan 38.48 0.10.52 41.31 40.07
5 Romppainen Piia HyRa 39.37 0.11.41 39.65 38.46
6 Saarinen Hetta HyRa 43.09 0.15.13 35.67 34.60
7 Haapamäki Kerttu HyRa 45.36 0.17.40 33.05 32.06
8 Wickholm Saga Trian 45.41 0.17.45 32.29 31.32
Tolkki Ellen OK77 KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Emaldynova Alisa AngA 37.17 0.00.00 46.01 44.35
2 Sundberg Viliina Lynx 47.48 0.10.31 34.10 32.86
3 Kriktilä Pihla VeVe 51.26 0.14.09 30.02 28.93
4 Loukkalahti Aino RR 1.09.55 0.32.38 20.86 20.10

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Miina AngA 30.42 0.00.00
2 Sauso Aada HS 32.07 0.01.25
3 Kajander Saana Trian 32.10 0.01.28
4 Lehtinen Martta AngA 35.34 0.04.52
5 Vepsäläinen Liina HS 53.38 0.22.56

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Harjamäki Manja HS 28.47 0.00.00
2 Miettinen Tuuli Lynx 34.37 0.05.50
3 Saranpää Saara RaJu 38.25 0.09.38
4 Isoniemi Stella Trian 43.54 0.15.07
5 Nurmiainen Elsa Raseborg 45.13 0.16.26
6 Engblom Lydia Trian 47.47 0.19.00
7 Heikkinen Matilda Lynx 1.06.38 0.37.51
Lehtinen Lotta HS KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 19.51 0.00.00
2 Koskinen Frida Trian 22.11 0.02.20
3 Mononen Linda KR 30.55 0.11.04
4 Länsiluoto Venla HS 40.29 0.20.38
5 Tapiola Aada AngA 41.04 0.21.13
6 von Matt Olga RaHa 42.06 0.22.15
7 Wiklund Alma RaHa 46.04 0.26.13
8 Määttä Sissi Trian 56.07 0.36.16

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tyni Veera VeVe 27.57 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 12.41 0.00.00
2 Andelmaa Oona AngA 15.52 0.03.11
3 Reiman Sonja Trian 16.43 0.04.02
4 Kirves Kaisa SKUusi 16.48 0.04.07
5 Laukkanen Pihla KarjUra 18.55 0.06.14
6 Pajula Susanna EsSu 20.29 0.07.48
7 Laitinen Lilja KS 20.46 0.08.05
8 Vepsäläinen Soila HS 20.50 0.08.09
9 Haarlaa Lilja HS 23.06 0.10.25

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Amanda KR 15.24 0.00.00
2 Tervo Kiira Pihkan 18.22 0.02.58
3 Velema Signe PR 18.49 0.03.25
4 Martomaa Lilja EsSu 19.31 0.04.07
5 Paukkunen Siiri MSParma 19.53 0.04.29
6 Ojapalo Olivia Lynx 22.10 0.06.46
7 Lakanen Lilja HS 25.01 0.09.37
8 Haarlaa Sini HS 25.02 0.09.38
9 Sundberg Kaisla Lynx 27.42 0.12.18
10 Ojapalo Odessia Lynx 28.13 0.12.49
11 Tyni Ellen VeVe 30.36 0.15.12
12 Pohjonen Saara IkNV 30.48 0.15.24
13 Leskinen Elsa Lynx 32.10 0.16.46
14 Pikkarainen Aamu EsAk 33.23 0.17.59
15 Vainiomäki Silvia Pihkan 33.26 0.18.02