FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
54. Sisä-Suomen Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Vesa IkNV 1.04.05 0.00.00 75.38 72.36
2 Pajukangas Mikko LapVi 1.06.13 0.02.08 72.11 69.22
3 Hakuli Tommi SKUusi 1.07.16 0.03.11 70.15 67.34
4 Iivari Antti RasKu 1.07.52 0.03.47 68.71 65.96
5 Hölsö Mikko VaajTe 1.09.48 0.05.43 66.01 63.37
6 Leppäsalmi Topi VaajTe 1.11.15 0.07.10 63.88 61.32
7 Hämäläinen Ari LS-37 1.12.41 0.08.36 61.86 59.38
8 Häkkinen Janne PelPo 1.13.30 0.09.25 60.41 57.99
9 Senttula Tuukka S-JKL 1.14.20 0.10.15 58.98 56.62
10 Pitkänen Jonne TP 1.18.33 0.14.28 55.11 52.90
11 Tölli Marko S-JKL 1.20.22 0.16.17 53.17 51.04
12 Fränti Arto LapVi 1.23.54 0.19.49 50.27 48.25
13 Hietala Esa PudU 1.27.52 0.23.47 47.36 45.47
14 Kässi Pellervo UurU 2.00.45 0.56.40 34.00 32.64

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Teppo S-JKL 1.08.30 0.00.00
2 Holm Christian Femman 1.15.22 0.06.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takanen Jari KuortKu 1.21.55 0.00.00
2 Jussinmäki Ari HalTo 1.27.20 0.05.25

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari S-JKL 57.06 0.00.00 60.56 60.48
2 Kettunen Heikki ViPa 57.23 0.00.17 59.36 59.28
3 Rusanen Petri S-JKL 1.02.38 0.05.32 53.55 53.48
4 Liuha Jari ViPa 1.06.04 0.08.58 49.99 49.92
5 Riikonen Jarno TP 1.06.29 0.09.23 48.89 48.83
6 Hietala Jussi S-JKL 1.08.56 0.11.50 46.40 46.34
7 Varis Ari RastiE4 1.09.35 0.12.29 45.22 45.16
8 Savolainen Tomi RasKe 1.15.40 0.18.34 40.90 40.85
9 Saarijärvi Erkki SiiRa 1.17.06 0.20.00 39.47 39.42
10 Rahkila Pyry VaajTe 1.17.37 0.20.31 38.54 38.49
11 Leppäniemi Jani VetU 1.49.25 0.52.19 26.86 26.83

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Jari ViiSu 49.16 0.00.00 55.84 54.95
2 Sivill Timo VaajTe 49.17 0.00.01 54.42 53.55
3 Mattila Tapio S-JKL 57.13 0.07.57 45.67 44.95
4 Mönttinen Sami RastiE4 59.17 0.10.01 42.92 42.24
5 Järvenpää Esa S-JKL 1.01.03 0.11.47 40.55 39.91
6 Pahkamäki Pekka S-JKL 1.01.26 0.12.10 39.18 38.56
Heikkilä Ossi S-JKL HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Hannu NiS 55.22 0.00.00 49.68 48.75
2 Kärkkäinen Panu JRV 55.30 0.00.08 48.73 47.82
3 Itkonen Raimo S-JKL 56.40 0.01.18 46.92 46.04
4 Tuomala Jyrki S-JKL 57.07 0.01.45 45.75 44.89
5 Koskela Heikki RaJu 57.23 0.02.01 44.73 43.90
6 Laasanen Juha KauWi 58.41 0.03.19 42.96 42.16
7 Ilmonen Matti JRV 1.00.34 0.05.12 40.87 40.11
8 Kujala Tapio RaJu 1.04.15 0.08.53 37.81 37.11
9 Mutka Jouni S-JKL 1.05.49 0.10.27 36.22 35.54
10 Liukkonen Jari IHR 1.29.15 0.33.53 26.19 25.70

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Jarmo TP 43.13 0.00.00 48.91 48.76
2 Vallbacka Heikki KortJV 43.56 0.00.43 47.66 47.51
3 Helander Rolf OuHu 44.22 0.01.09 46.75 46.60
4 Särkkä Seppo VaajTe 45.26 0.02.13 45.22 45.07
5 Rantala Timo KPV 47.32 0.04.19 42.80 42.67
6 Pajukangas Tauno KPV 48.14 0.05.01 41.77 41.64
7 Uotila Antti OrPo 50.19 0.07.06 39.65 39.52
8 Turunen Juha ViPa 50.35 0.07.22 39.05 38.92
9 Forss Jari HaukivKi 51.11 0.07.58 38.20 38.08
10 Paukku Ismo ViPa 51.20 0.08.07 37.70 37.58
11 Toivonen Jari EE 51.55 0.08.42 36.90 36.78
12 Toikkanen Ilpo SuJu 55.33 0.12.20 34.13 34.02
13 Toppari Reijo KauWi 56.29 0.13.16 33.21 33.11
14 Taanila Mauno NiS 59.03 0.15.50 31.44 31.34
15 Parkkinen Pekka Pohjant 1.00.55 0.17.42 30.15 30.05
16 Salonen Hannu KonnU 1.02.20 0.19.07 29.14 29.05
17 Senttula Asko S-JKL 1.05.44 0.22.31 27.33 27.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Juhani KeuKi 42.10 0.00.00 46.76 46.41
2 Tolonen Juha ViPa 48.36 0.06.26 40.17 39.87
3 Rantapuska Seppo PetPe 50.29 0.08.19 38.28 37.99
4 Vilminko Pauli SiSe 51.04 0.08.54 37.45 37.17
5 Korpijärvi Asko KannUra 51.49 0.09.39 36.53 36.26
6 Nyystilä Jukka LaihLu 52.13 0.10.03 35.87 35.61
7 Valkonen Pekka Kalske 52.44 0.10.34 35.15 34.89
8 Rantala Aulis KoS 53.47 0.11.37 34.10 33.84
9 Pihlajamaa Martti VetU 54.50 0.12.40 33.08 32.84
10 Kurittu Lassi S-JKL 54.54 0.12.44 32.68 32.44
11 Lepistö Heikki OrPo 54.56 0.12.46 32.31 32.06
12 Rautavuoma Tapani ViPa 57.24 0.15.14 30.57 30.34
13 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.00.13 0.18.03 28.82 28.60
14 Raatikainen Pekka RastiE4 1.05.46 0.23.36 26.08 25.89
15 Hämynen Timo ÄäSa 1.15.32 0.33.22 22.45 22.28
16 Väätäinen Hannu ViPa 1.21.22 0.39.12 20.60 20.44

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 43.46 0.00.00 39.40 38.81
2 Myllymäki Ari KPV 45.38 0.01.52 37.38 36.82
3 Salonen Kauko ViPa 49.02 0.05.16 34.41 33.90
4 Sompi Eero OrPo 51.08 0.07.22 32.64 32.15
5 Liukkonen Leo PiVe 52.25 0.08.39 31.49 31.02
6 Nynäs Henning Brahe 54.02 0.10.16 30.20 29.75
7 Pienimäki Kari RaJu 54.34 0.10.48 29.57 29.13
8 Kuusranta Vesa RastiE4 58.42 0.14.56 27.17 26.77
9 Pakarinen Jouko RastiE4 59.53 0.16.07 26.33 25.93
10 Miettinen Kauko SuoVa 1.01.22 0.17.36 25.39 25.01
11 Hytönen Veikko KangSK 1.05.28 0.21.42 23.52 23.16
12 Virtanen Matti ViPa 1.09.46 0.26.00 21.80 21.48
13 Jussinmäki Mauri HalTo 1.13.06 0.29.20 20.56 20.25
14 Joensuu Heimo JSRasti 1.15.19 0.31.33 19.71 19.41
Rahkila Paavo VaajTe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammela Seppo TikSu 1.03.06 0.00.00 30.62 30.49
2 Taipalus Esko RasKe 1.03.14 0.00.08 29.80 29.67
3 Niittymäki Antti Eräp 1.13.26 0.10.20 25.00 24.89
4 Pelkonen Toivo YlikNM 1.13.41 0.10.35 24.26 24.15
5 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.19.14 0.16.08 21.95 21.85
6 Linna Mikko S-JKL 1.20.42 0.17.36 20.95 20.86
Paavola Vesa EE HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Mauno ViiSu 38.21 0.00.00 31.11 30.94
2 Hietaharju Antti ÄhtU 38.58 0.00.37 30.04 29.88
3 Salmela Kosti PihtTu 39.07 0.00.46 29.36 29.19
4 Puttonen Kalevi IPR 40.19 0.01.58 27.93 27.77
5 Mikkilä Mauno NiS 42.40 0.04.19 25.87 25.72
6 Paavola Seppo EE 45.47 0.07.26 23.62 23.48
7 Reini Jaakko TikSu 48.36 0.10.15 21.79 21.67
8 Keskinen Matti TikSu 49.23 0.11.02 20.99 20.87
9 Paavilainen Arvo IPR 53.14 0.14.53 19.05 18.94

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 1.42.22 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varga Gergö HUN 1.22.48 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jutila Aleksi S-JKL 48.27 0.00.00 34.21 33.34
2 Hölsö Aaro RaJu 49.25 0.00.58 31.86 31.05
3 Nättiaho Elmeri S-JKL 51.10 0.02.43 29.15 28.41
4 Muhonen Aatu RaJu 52.05 0.03.38 27.05 26.36

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 19.55 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 21.12 0.01.17
3 Sivill Tommi S-JKL 21.56 0.02.01
4 Karjalainen Samuli JRV 23.15 0.03.20
5 Muhonen Eetu RaJu 24.31 0.04.36
6 Kallio Aleksi S-JKL 24.32 0.04.37
7 Riikonen Eevert TP 25.06 0.05.11
8 Kovanen Sauli S-JKL 25.30 0.05.35
9 Rannila Aatu VetU 32.37 0.12.42
10 Hölsö Tuomas RaJu 44.50 0.24.55

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekonoja Kasper PelPo 12.40 0.00.00
2 Oksanen Reima S-JKL 14.09 0.01.29
3 Hokajärvi Miska ViiSu 48.45 0.36.05

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkelä Ohto SaPu 14.27 0.00.00
2 Kallio Matias S-JKL 16.24 0.01.57
3 Hautamäki Arttu RasKe 28.16 0.13.49

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 8.46 0.00.00
2 Tiisanoja Elias KeuKi 11.08 0.02.22
3 Näpänkangas Eero S-JKL 15.40 0.06.54
4 Rosti Konsta SaPu 16.02 0.07.16
5 Hautamäki Aaro RasKe 16.08 0.07.22
6 Roimela Akseli S-JKL 19.13 0.10.27
7 Liuha Jaakko ViPa 21.54 0.13.08
8 Kallio Topias S-JKL 22.41 0.13.55

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 1.00.32 0.00.00 80.01 77.13
2 Saarimäki Heini AngA 1.01.13 0.00.41 77.63 74.84
3 Heittola Satu S-JKL 1.02.24 0.01.52 74.70 72.02
4 Taanila Marjo S-JKL 1.04.15 0.03.43 71.14 68.58
5 Rinkineva Elina RaJu 1.12.39 0.12.07 61.66 59.45
6 Pitkänen Salla TP 1.13.24 0.12.52 59.80 57.65
7 Valkonen Oona Kalske 1.15.45 0.15.13 56.74 54.70
8 Turunen Marjut SKVuoksi 1.19.50 0.19.18 52.70 50.81
9 Kanko Ruut S-JKL 1.21.41 0.21.09 50.40 48.59

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekonoja Linda PelPo 1.01.08 0.00.00 56.44 55.97
2 Korhonen Kati S-JKL 1.01.44 0.00.36 53.10 52.66
3 Mashina Anna LS-37 1.03.17 0.02.09 49.07 48.66
4 Korhonen Hanna KaSu 1.27.43 0.26.35 33.44 33.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa S-JKL 47.41 0.00.00
2 Heikkinen Kaisa S-JKL 54.24 0.06.43

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Polso Anne VetU 40.46 0.00.00 64.08 62.21
2 Palomäki Sanna RasKu 44.09 0.03.23 57.69 56.01
3 Niittymäki Johanna Hiilto 44.40 0.03.54 55.56 53.94
4 Rannila Tanja VetU 44.44 0.03.58 54.02 52.44
5 Sivill Saana S-JKL 47.23 0.06.37 49.62 48.17
6 Virtanen Anne S-JKL 1.08.47 0.28.01 33.23 32.26
7 Lehtonen Miia TVV 1.37.47 0.57.01 22.71 22.05

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tupitsa Sari RastiE4 57.21 0.00.00
2 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.09.03 0.11.42

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 46.22 0.00.00 47.58 47.33
2 Lassila Päivi RasTiimi 47.15 0.00.53 45.53 45.29
3 Hokajärvi Raili Pohjant 48.25 0.02.03 43.29 43.06
4 Koskela Sari RaJu 50.25 0.04.03 40.48 40.27
5 Ala-Kasari Outi RasKu 50.29 0.04.07 39.33 39.13
6 Ekdahl Pirkko NiS 51.47 0.05.25 37.28 37.09
7 Kankaanranta Marja RastiE4 1.09.19 0.22.57 27.05 26.91

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutka Leena S-JKL 50.11 0.00.00 47.60 45.70
2 Oikarinen Sirkka TP 53.29 0.03.18 43.92 42.16
3 Raatikainen Päivi RastiE4 53.38 0.03.27 43.05 41.33
4 Kihlström Kirsi RastiE4 54.19 0.04.08 41.78 40.11
5 Annila Päivi TP 55.29 0.05.18 40.18 38.58
6 Anttonen Päivi ViPa 59.24 0.09.13 36.86 35.39
7 Kankaanpää Tarja KauWi 59.53 0.09.42 35.90 34.47
8 Rantala Maj-Lis KPV 1.02.42 0.12.31 33.65 32.31
9 Kärkkäinen Tarja JRV 1.04.38 0.14.27 32.03 30.75
10 Taanila Sisko NiS 1.16.04 0.25.53 26.69 25.63

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 39.10 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Raija S-JKL 42.37 0.00.00
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 49.06 0.06.29

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.19.38 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 1.04.53 0.00.00 36.88 34.99
2 Nieminen Noora S-JKL 1.32.02 0.27.09 24.05 22.82
3 Keurulainen Siiri JRV 2.01.54 0.57.01 16.68 15.83

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pahkamäki Nella S-JKL 1.05.18 0.00.00 53.89 51.23
2 Rasimus Siiri S-JKL 1.07.54 0.02.36 49.88 47.42
3 Melender Emilia RaJu 1.15.16 0.09.58 43.25 41.12
4 Tiainen Liinu NiS 1.17.14 0.11.56 40.44 38.44
5 Rannila Venla VetU 1.33.38 0.28.20 31.94 30.37

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Aida LapVi 45.50 0.00.00 48.02 42.83
2 Näsi Minea RaJu 47.58 0.02.08 44.74 39.91
3 Myllymäki Matilda KoS 51.06 0.05.16 40.92 36.50
4 Lakanen Inka PerhKi 53.10 0.07.20 38.29 34.16
5 Rokala Erica HalTo 1.01.08 0.15.18 32.40 28.90
6 Nivukoski Lotta LapVi 1.03.13 0.17.23 30.46 27.17
7 Nyholm Veera JRV 1.22.16 0.36.26 22.74 20.28

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Lilja SKUusi 23.35 0.00.00
2 Nivukoski Nanna LapVi 25.58 0.02.23
3 Peltonen Riikka JRV 30.06 0.06.31
4 Nyholm Ella JRV 30.53 0.07.18
5 Isoaho Peppilotta S-JKL 33.12 0.09.37
6 Kautto Taru RastiE4 36.37 0.13.02

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Liina-Maija KPV 17.55 0.00.00
2 Heikkinen Elli S-JKL 18.54 0.00.59
3 Pesola Ella KPV 22.01 0.04.06

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoaho Pinjasisko S-JKL 16.47 0.00.00
2 Rautiainen Petra SaPu 19.59 0.03.12
3 Rossi Aino S-JKL 21.12 0.04.25
4 Roimela Ella S-JKL 23.23 0.06.36
5 Kirvesmäki Safira RastiE4 25.58 0.09.11
6 Puttonen Ansa S-JKL 26.30 0.09.43
7 Kässi Tyyne UurU 1.07.36 0.50.49

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kalilainen Anni PiVe 10.49 0.00.00
2 Muhonen Oona RaJu 13.26 0.02.37
3 Kivelä Ella SaPu 14.48 0.03.59
4 Kässi Elli UurU 21.52 0.11.03
5 Heikkinen Maija S-JKL 23.14 0.12.25
6 Ekonoja Emilia PelPo 23.30 0.12.41