FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
KEV-hiihtosuunnistus ja Pohjois-Pohjanmaan AM-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas KyS 1.18.26 0.00.00 103.89
2 Tuomala Misa S-JKL 1.20.30 0.02.04 100.38
3 Linnainmaa Tero KyRa 1.20.46 0.02.20 99.21
4 Saarela Ville-Petteri KemU 1.20.49 0.02.23 98.30
5 Häkkinen Janne S-JKL 1.24.28 0.06.02 93.25
6 Viippola Aapo KyS 1.25.08 0.06.42 91.73
7 Köngäs Teemu PuolRy 1.27.30 0.09.04 88.47
8 Linna Matti S-JKL 1.33.56 0.15.30 81.69
9 Häkämies Antti PosPy 1.35.25 0.16.59 79.70
10 Lotvonen Miika LaiVe 1.41.58 0.23.32 73.92
11 Häkkinen Kalle S-JKL 1.42.39 0.24.13 72.77
12 Koirikivi Riku RasTiimi 1.57.25 0.38.59 63.04
Uusitalo Jyri PelPo HYL -
Schroderus Santeri Pohjant HYL -
Pukema Hannu-Pekka RaVa HYL -
Rissanen Roni-Ville SonPa KES -
Ojala Kai S-2000 KES -
Toivonen Eevert PirHi HYL -
Schroderus Samuli Pohjant HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Turunen Marjut SKVuoksi 1.08.09 0.00.00 100.11
2 Mörsky Sonja KeuKi 1.11.45 0.03.36 93.66
3 Niittymäki Johanna Koovee 1.12.17 0.04.08 91.55
4 Nenonen Liisa SKVuoksi 1.14.09 0.06.00 87.87
5 Nifakina Julia TaivKu 1.16.11 0.08.02 84.18
6 Suutari Mirka KS 1.17.13 0.09.04 81.73
7 Tuomisto Satu VaaSu 1.19.24 0.11.15 78.19
8 Soudunsaari Sanna PosPy 1.31.06 0.22.57 67.03
Suutari Tuuli KS HYL -
Lotvonen Essi LaiVe HYL -
Vääränen Sari KS KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Niklas MSParma 1.11.40 0.00.00 78.14
2 Laitamäki Wille MSParma 1.18.49 0.07.09 69.53
3 Salonen Seeti VaHa 1.24.03 0.12.23 63.77
4 Outinen Tuomas KyS 1.25.34 0.13.54 61.24
Rousku Samuli MSParma KES -
Olkkonen Vili PirHi KES -
Aumo Oskari VaHa KES -
Asklöf Henrik KS KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Aho Rauli VaHa 1.15.18 0.00.00 61.55
2 Vepsäläinen Onni KyS 1.19.07 0.03.49 57.48
3 Lemberg Roope RaJu 1.19.35 0.04.17 56.05
4 Peltonen Lasse KS 1.20.29 0.05.11 54.35
5 Muotka Miika OH 1.25.47 0.10.29 49.98
6 Riissanen Pyry EsAk 1.27.49 0.12.31 47.83
7 Gretschel Eino KEV 1.28.29 0.13.11 46.49
8 Aikio Valtteri KEV 1.35.23 0.20.05 42.21
Vaherlehto Eemi EsAk HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lemberg Ville RaJu 52.23 0.00.00
2 Mukkala Jonne KEV 1.15.46 0.23.23

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 34.00 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 37.17 0.03.17
3 Mukkala Jonni KEV 1.21.45 0.47.45

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti S-2000 21.24 0.00.00
2 Muotka Konsta OH 24.44 0.03.20
3 Tihinen Matias LaiVe 35.27 0.14.03
4 Väisänen Viljami LaiVe 40.10 0.18.46
4 Seväkivi Heikki LaiVe 40.10 0.18.46
Tihinen Elias LaiVe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Myllymäki Jyri VetU KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 1.07.02 0.00.00 68.20
2 Virkki Janne Hiilto 1.08.02 0.01.00 65.51
3 Peltonen Heikki IPR 1.12.06 0.05.04 60.23
4 Vapa Marko S-2000 1.23.27 0.16.25 50.67
5 Koljonen Jouni VaKa 1.37.54 0.30.52 42.03
6 Ronkainen Markus LapVe 1.38.50 0.31.48 40.47
Vapa Mikko S-2000 HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 55.00 0.00.00 65.97
2 Riissanen Jani EsAk 57.46 0.02.46 60.45
3 Viippola Ilpo S-2000 1.01.11 0.06.11 54.85
4 Lehtinen Juhani SuJu 1.23.12 0.28.12 38.70
Ruutiainen Tomi LS-37 HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 52.01 0.00.00 63.49
2 Kiljunen Juha LS-37 59.33 0.07.32 54.08
3 Tuokko Jyrki RaVa 1.04.00 0.11.59 49.03
4 Heiskanen Jari SonPa 1.05.39 0.13.38 46.54
5 Kamila Kai SuJu 1.06.53 0.14.52 44.44
6 Ekström Thomas MSParma 1.07.44 0.15.43 42.67
Heinilä Hannu RaVa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Kimmo OH 50.53 0.00.00 61.22
2 Sippola Asko KuortKu 51.21 0.00.28 58.85
3 Kotro Petri KaaRa 52.23 0.01.30 55.90
4 Tuomala Jyrki S-JKL 54.12 0.03.19 52.30
5 Lassila Antti KuortKu 57.32 0.06.39 47.65
6 Heiskanen Hannu SonPa 58.27 0.07.34 45.30

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sipola Velu S-2000 54.50 0.00.00 46.74
2 Hämäläinen Markku RaVa 55.16 0.00.26 44.98
3 Liikkanen Reima LaTa 57.35 0.02.45 41.83
4 Laine Markku MU 58.51 0.04.01 39.63
5 Mahlamäki Jari TeuRi 1.26.39 0.31.49 26.03
Karppinen Jouko VaKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Udd Esko SOC 58.21 0.00.00 45.81
2 Myllymäki Ari KPV 1.02.17 0.03.56 42.11
3 Köngäs Martti PuolRy 1.02.20 0.03.59 41.27
4 Torikka Kullervo S-2000 1.04.30 0.06.09 39.11
5 Keltamäki Seppo JoKu 1.08.10 0.09.49 36.27
6 Huttunen Kalle KuoSu 1.17.36 0.19.15 31.22
7 Lappalainen Martti Navi 1.21.14 0.22.53 29.20
Ollikainen Seppo JuvU HYL -
Määttä Asko KS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 43.30 0.00.00 45.71
2 Hahtola Aulis RasKu 50.55 0.07.25 38.32
3 Lakkala Ossi KuoSu 52.22 0.08.52 36.55
4 Virkkula Unto NivU 54.57 0.11.27 34.15
5 Nurminen Heikki IPR 1.02.11 0.18.41 29.58
6 Toropainen Pauli ONMKY 1.02.25 0.18.55 28.87
7 Korhonen Mauno KuoSu 1.04.28 0.20.58 27.37
8 Määttä Jouko PuolRy 1.07.40 0.24.10 25.53
Inkinen Paavo Jyry HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 28.54 0.00.00 42.92
2 Rönkkö Paavo EsSu 34.35 0.05.41 35.27
3 Kesti Tapani KuortKu 35.10 0.06.16 34.09
4 Paavilainen Arvo IPR 36.57 0.08.03 31.89
5 Kettunen Kimmo SäynSa 37.01 0.08.07 31.27
6 Taipalus Esko RasKe 37.05 0.08.11 30.66
7 Männikkö Kalle ONMKY 37.51 0.08.57 29.49
8 Veijovaara Jorma Pohjant 42.27 0.13.33 25.81
9 Teppo Jaakko GIF 57.18 0.28.24 18.76
Ekström Marcus KauWi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 26.46 0.00.00
2 Suorajärvi Mauri Pohjant 31.06 0.04.20
Häkkinen Tapani IPR HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.00.46 0.00.00 85.60
2 Hoskari Maria RasKe 1.11.12 0.10.26 71.49
3 Rantala Aino OH 1.12.29 0.11.43 68.69
4 Niemi Tiina RasKe 1.13.23 0.12.37 66.32
5 Kärnä Nina SonPa 1.15.05 0.14.19 63.34
6 Virtanen Heta OH 1.16.10 0.15.24 60.97
7 Kiljunen Emmi LS-37 1.21.08 0.20.22 55.87
Niskanen Sofia SonPa HYL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Vilma PirHi 1.04.39 0.00.00 68.04
2 Hoskari Sanni RasKe 1.10.25 0.05.46 61.69
3 Linnainmaa Katja VaHa 1.11.01 0.06.22 60.39
4 Viitasaari Liina KoS 1.14.48 0.10.09 56.60
5 Häkkinen Pihla Hiilto 1.15.28 0.10.49 55.37
6 Pirilä Elisa MSParma 1.18.11 0.13.32 52.75
7 Ruutiainen Helmi LS-37 1.20.36 0.15.57 50.48
8 Olkkonen Veera PirHi 1.38.42 0.34.03 40.67
9 Niskanen Ida SonPa 1.43.47 0.39.08 38.15
Oikarinen Anni S-2000 HYL -
Holopainen Oili S-2000 HYL -
Gretschel Liisa KEV KES -
Viippola Venla S-2000 HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmela Anni S-2000 55.35 0.00.00
2 Rissanen Venny SonPa 57.46 0.02.11
3 Outinen Katariina KyS 1.00.00 0.04.25
4 Pitkänen Anni KEV 1.16.40 0.21.05

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 23.45 0.00.00
2 Väisänen Martta LaiVe 34.37 0.10.52
Ekström Saana-Mari MSParma HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 28.34 0.00.00
2 Tihinen Milja LaiVe 30.43 0.02.09
3 Rinta Sofi LaiVe 39.22 0.10.48

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Silventoinen Ulla SalRe 1.14.38 0.00.00
2 Partanen Ritva LamSä 1.28.15 0.13.37

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Laitinen Maria YlikNM HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palmen Virpi EsSu 1.09.35 0.00.00 44.96
2 Lehtinen Anne KauKa 1.22.14 0.12.39 35.19
3 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.42.44 0.33.09 25.88

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Maarit OH 1.03.14 0.00.00 52.56
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.17.20 0.14.06 40.83
3 Kotro Pia VeVe 1.20.49 0.17.35 37.01
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.41.25 0.38.11 27.85

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 1.00.11 0.00.00 63.94
2 Lassila Päivi RasTiimi 1.02.19 0.02.08 60.21
3 Hokajärvi Raili Pohjant 1.07.40 0.07.29 54.03
4 Nurminen Arja VaHa 1.12.42 0.12.31 48.96
5 Väärälä Marita OH 1.14.40 0.14.29 46.39
6 Pirttilä Lea OH 1.28.24 0.28.13 38.09
Katajamäki Tuija KauWi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 1.10.19 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 1.04.51 0.00.00
Kattilakoski Kirsti KoS KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 43.50 0.00.00 29.09
2 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.10.13 0.26.23 16.80
3 Stoor Anne KoS 1.11.28 0.27.38 15.17