FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pahkan hisut ja Savo-Karjalan AM, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linnainmaa Tero KyRa 1.08.52 0.00.00 102.95
2 Saarela Ville-Petteri KemU 1.10.01 0.01.09 100.53
3 Tuomala Misa S-JKL 1.10.59 0.02.07 98.45
4 Kotro Tuomas KyS 1.11.07 0.02.15 97.56
5 Toivonen Eevert PirHi 1.11.23 0.02.31 96.48
6 Häkkinen Janne S-JKL 1.12.57 0.04.05 93.72
7 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.13.54 0.05.02 91.83
8 Viippola Aapo KyS 1.16.34 0.07.42 87.97
9 Jaama Mattis EST 1.17.32 0.08.40 86.22
10 Pukema Hannu-Pekka RaVa 1.19.47 0.10.55 83.15
11 Aikio Santeri KEV 1.20.29 0.11.37 81.80
12 Tauriainen Teemu KEV 1.22.30 0.13.38 79.18
13 Huila Joona Hiisi 1.22.40 0.13.48 78.41
14 Martikainen Juha KEV 1.23.08 0.14.16 77.36
15 Kahelin Jouni S-JKL 1.27.03 0.18.11 73.30
16 Linna Matti S-JKL 1.28.11 0.19.19 71.78
17 Häkkinen Kalle S-JKL 1.28.48 0.19.56 70.71
18 Koirikivi Riku RasTiimi 1.39.12 0.30.20 62.79
19 Neimanis Nauris LAT 1.39.37 0.30.45 62.02
20 Järvinen Seppo AR 1.49.00 0.40.08 56.22
Uusitalo Jyri PelPo KES -
Tervala Miska RaVa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekström Niklas MSParma 1.01.58 0.00.00 85.90
2 Kotro Väinö KyS 1.04.31 0.02.33 81.62
3 Asklöf Henrik KS 1.07.18 0.05.20 77.40
4 Peltola Samuli S-JKL 1.09.04 0.07.06 74.59
5 Maijala Matias LapVe 1.10.35 0.08.37 72.18
6 Pritsik Sander EST 1.11.11 0.09.13 70.77
7 Laitamäki Wille MSParma 1.14.51 0.12.53 66.54
8 Salonen Seeti VaHa 1.18.29 0.16.31 62.74
9 Olkkonen Vili PirHi 1.31.34 0.29.36 53.15
10 Aumo Oskari VaHa 1.32.23 0.30.25 52.06
11 Aho Ilmari VaHa 1.45.58 0.44.00 44.85
12 Turban Siim EST 1.50.55 0.48.57 42.33
Outinen Tuomas KyS KES -
Lautamäki Matias MSParma KES -
Ikola Atte HS KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Bekeris Ugis LAT 52.42 0.00.00 65.94
2 Riissanen Pyry EsAk 52.55 0.00.13 64.85
3 Aho Rauli VaHa 55.36 0.02.54 60.94
4 Tolkkinen Tuukka SoJy 57.25 0.04.43 58.26
5 Rissanen Erno-Kalle SonPa 58.13 0.05.31 56.71
6 Peltonen Lasse KS 58.59 0.06.17 55.24
7 Vepsäläinen Onni KyS 1.02.33 0.09.51 51.39
8 Rantala Valtteri VaHa 1.05.29 0.12.47 48.43
9 Korhonen Konsta KaSu 1.07.31 0.14.49 46.32
10 Lemberg Roope RaJu 1.09.19 0.16.37 44.49
11 Aikio Valtteri KEV 1.09.45 0.17.03 43.60
12 Gretschel Eino KEV 1.15.58 0.23.16 39.46
13 Stana Gustavs LAT 1.16.09 0.23.27 38.79

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli PirHi 35.05 0.00.00
2 Vintiss Davis LAT 36.35 0.01.30
3 Vitolins Odo LAT 38.04 0.02.59
4 Krahv Marcus EST 39.32 0.04.27
5 Kudre Timo EST 40.36 0.05.31
6 Tanskanen Pekka IisVi 47.50 0.12.45
7 Grasis  Renars LAT 50.00 0.14.55
8 Silins Lukass LAT 55.59 0.20.54
9 Hantula Jussi KauWi 1.04.15 0.29.10
10 Martikainen Eemil VierKo 1.14.36 0.39.31
11 Kanervo Aaro SoJy 1.48.55 1.13.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juhkam Markus EST 27.15 0.00.00
2 Rieppo Veeti KR 33.02 0.05.47
3 Korhonen Karri KaSu 34.50 0.07.35
4 Takanen Eetu VeVe 35.18 0.08.03
5 Juntunen Henrik KR 37.35 0.10.20
6 Hukkanen Pekka VierKo 50.45 0.23.30

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti S-2000 20.10 0.00.00
2 Ekström Lassi MSParma 34.07 0.13.57
3 Juhkam Markus EST 35.28 0.15.18
3 Juhkam Karl-Mattias EST 35.28 0.15.18
4 Ekonoja Kasper PelPo 38.36 0.18.26

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kudre Daisy EST 1.06.07 0.00.00 101.14
2 Turunen Marjut SKVuoksi 1.07.20 0.01.13 98.17
3 Nenonen Liisa SKVuoksi 1.08.27 0.02.20 95.44
4 Räisänen Noora SalRe 1.08.46 0.02.39 93.88
5 Mörsky Sonja KeuKi 1.10.42 0.04.35 90.22
6 Suutari Tuuli KS 1.11.23 0.05.16 88.28
7 Vääränen Sari KS 1.11.26 0.05.19 87.13
8 Pesu Mervi RR 1.12.11 0.06.04 85.16
9 Tuomisto Satu VaaSu 1.12.44 0.06.37 83.45
10 Niittymäki Johanna Koovee 1.13.54 0.07.47 81.09
11 Nifakina Julia TaivKu 1.26.21 0.20.14 68.51
12 Vildek Kelly EST 1.46.26 0.40.19 54.86
Kudre Doris EST KES -
Suutari Mirka KS KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 53.20 0.00.00 78.96
2 Kärnä Nina SonPa 53.23 0.00.03 77.97
3 Hoskari Maria RasKe 54.08 0.00.48 75.99
4 Virtanen Heta OH 55.26 0.02.06 73.34
5 Rantala Aino OH 58.50 0.05.30 68.27
6 Oikkonen Sanni OH 1.01.18 0.07.58 64.73
7 Nurminen Kaarina Hiilto 1.04.42 0.11.22 60.58
8 Niskanen Sofia SonPa 1.05.18 0.11.58 59.28
9 Kiljunen Emmi LS-37 1.06.06 0.12.46 57.83
10 Kuokka Iida-Liisa IisVi 1.10.16 0.16.56 53.71
11 Niggli Natalja OH 1.11.34 0.18.14 52.05
12 Niemi Tiina RasKe 1.11.47 0.18.27 51.22
13 Kankainen Venla SoJy 1.16.26 0.23.06 47.47
14 Kangasaho Aino SonPa 1.23.59 0.30.39 42.62

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Vilma PirHi 53.22 0.00.00 65.18
2 Holopainen Oili S-2000 53.44 0.00.22 63.99
3 Ojanaho Ansa-Lotta OH 54.32 0.01.10 62.31
4 Ekström Lotte-Line MSParma 54.53 0.01.31 61.19
5 Madsena Eliza LAT 55.48 0.02.26 59.46
6 Pirilä Elisa MSParma 58.21 0.04.59 56.17
7 Linnainmaa Katja VaHa 59.23 0.06.01 54.52
8 Hoskari Sanni RasKe 1.00.37 0.07.15 52.75
9 Viippola Venla S-2000 1.04.17 0.10.55 49.12
10 Yli-Futka Amanda MSParma 1.04.28 0.11.06 48.35
11 Kärnä Emmi SonPa 1.08.37 0.15.15 44.85
12 Vallema Henrika VeVe 1.14.35 0.21.13 40.72
13 Juntunen Marikki KR 1.34.36 0.41.14 31.68
14 Berzina Katarina LAT 1.48.31 0.55.09 27.25

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 41.36 0.00.00
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 42.16 0.00.40
3 Salmela Anni S-2000 43.47 0.02.11
4 Strauta Anete LAT 51.23 0.09.47
5 Bremze Elize LAT 52.45 0.11.09
6 Juntunen Hertta KR 56.34 0.14.58
7 Kuokka Katri IisVi 1.14.23 0.32.47
8 Lehtonen Minttu SiiRa 1.16.32 0.34.56
9 Kärnä Alisa SonPa 1.39.55 0.58.19

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni PoRa 32.55 0.00.00
2 Kärnä Jonna SonPa 1.04.39 0.31.44

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 23.45 0.00.00
2 Vepsäläinen Elsa KyS 25.48 0.02.03

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 1.06.09 0.00.00 77.04
2 Suomalainen Samuel LeSi 1.07.20 0.01.11 70.01
3 Ekonoja Antti PelPo 1.17.29 0.11.20 55.90

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkki Janne Hiilto 59.22 0.00.00 73.75
2 Myllymäki Tero VetU 1.07.54 0.08.32 59.65
3 Koljonen Jouni VaKa 1.15.00 0.15.38 49.62

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Jani EsAk 53.42 0.00.00 65.79
2 Viippola Ilpo S-2000 57.03 0.03.21 60.60
3 Hankaniemi Tomi LieRa 1.08.23 0.14.41 49.45
4 Kuokka Kari IisVi 1.09.11 0.15.29 47.79
5 Nurminen Ilkka Hiilto 1.10.13 0.16.31 46.00
6 Hiltula Hannu PudU 1.19.38 0.25.56 39.61
7 Ikaunieks Gunars LAT 1.32.45 0.39.03 33.20
Tanskanen Terho IisVi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika LHR 50.40 0.00.00 67.96
2 Klemettinen Vesa S-JKL 51.45 0.01.05 65.87
3 Tielinen Vesa LuuRa 52.51 0.02.11 63.85
4 Sorjonen Pekka RasPi 55.32 0.04.52 60.14
5 Kamila Kai SuJu 57.22 0.06.42 57.62
6 Asklöf Tom LHR 58.25 0.07.45 56.00
7 Kudre Raul EST 59.42 0.09.02 54.22
8 Leppänen Jaakko JoS 1.00.00 0.09.20 53.37
9 Kiljunen Juha LS-37 1.02.40 0.12.00 50.55
10 Tiainen Hannu NiS 1.03.46 0.13.06 49.14
11 Nivala Jarmo YlivKu 1.04.13 0.13.33 48.26
12 Jaama Enn EST 1.10.06 0.19.26 43.72
13 Ekström Thomas MSParma 1.11.32 0.20.52 42.36
14 Laitinen Tuomo SäynSa 1.12.16 0.21.36 41.45
15 Kinnari Jukka SuJu 1.18.18 0.27.38 37.82
16 Hiltula Kari PudU 1.30.31 0.39.51 32.33

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Petri KaaRa 53.03 0.00.00 51.87
2 Koskinen Juha KuortKu 58.52 0.05.49 45.96
3 Savikko Olli TarpSu 1.01.11 0.08.08 43.47
4 Vilppola Arto S-2000 1.11.29 0.18.26 36.57
5 Pietarinen Juha SiiRa 1.20.17 0.27.14 31.99
6 Saatsi Asko NurmSe 1.23.59 0.30.56 30.03
7 Heikkuri Tapani AlatPi 1.24.01 0.30.58 29.48
8 Putnins Janis LAT 1.35.12 0.42.09 25.53
Lahtinen Jari IHR KES -
Gretschel Horst KEV KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Varkila Jorma SaSu 44.44 0.00.00 54.58
2 Martikainen Ari KeuKi 52.47 0.08.03 45.72
3 Liikkanen Reima LaTa 54.17 0.09.33 43.94
4 Kotala Ilkka OH 56.44 0.12.00 41.55
5 Lavonen Hannu MiehVi 57.05 0.12.21 40.80
6 Tolonen Juha Hanka 58.46 0.14.02 39.15
7 Oinaskallio Erkki RR 1.00.49 0.16.05 37.37
8 Mahlamäki Jari TeuRi 1.01.36 0.16.52 36.43
9 Paukku Ismo IPR 1.01.50 0.17.06 35.84
10 Kokins Juris LAT 1.02.29 0.17.45 35.02
11 Valkonen Pekka SaSu 1.05.36 0.20.52 32.92
12 Leppälä Martti RaVi 1.32.49 0.48.05 22.97
13 Koljonen Pekka IisVi 2.27.26 1.42.42 14.27
Kotala Markku LS-37 KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 51.54 0.00.00 52.31
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 55.03 0.03.09 48.86
3 Tiilikainen Teuvo HlS 57.07 0.05.13 46.64
4 Pietikäinen Markku JoKu 57.45 0.05.51 45.69
5 Udd Esko SOC 58.30 0.06.36 44.67
6 Kattelus Keijo LuuRa 1.02.17 0.10.23 41.55
7 Hyytiäinen Timo JuvU 1.02.32 0.10.38 40.97
8 Karvonen Paavo IisVi 1.03.14 0.11.20 40.12
9 Väätäinen Hannu IPR 1.05.00 0.13.06 38.64
10 Lappalainen Martti Navi 1.10.18 0.18.24 35.36
11 Pihlajamaa Martti VetU 1.18.34 0.26.40 31.32
12 Torikka Kullervo S-2000 1.24.16 0.32.22 28.90
13 Karhunen Juha KuoSu 1.27.46 0.35.52 27.45
14 Leinonen Markku Pihkan 1.31.51 0.39.57 25.96
15 Antikainen Raimo KuoSu 1.31.57 0.40.03 25.65
16 Huttunen Kalle KuoSu 1.33.52 0.41.58 24.86
17 Myllymäki Ari KPV 1.37.09 0.45.15 23.75

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 1.00.36 0.00.00 45.03
2 Pokela Erkki LuuRa 1.01.59 0.01.23 43.43
3 Korhonen Mauno KuoSu 1.08.23 0.07.47 38.82
4 Nurminen Heikki IPR 1.12.58 0.12.22 35.87
5 Tolvanen Mauri LeSi 1.13.19 0.12.43 35.19
6 Herttuainen Vesa RaKaS 1.13.57 0.13.21 34.39
7 Oja Jorma NivU 1.16.43 0.16.07 32.66
8 Kajava Viljo KuoSu 1.19.19 0.18.43 31.12
9 Määttä Jouko PuolRy 1.21.27 0.20.51 29.85
10 Salonen Kauko IPR 1.42.36 0.42.00 23.33
Toropainen Pauli ONMKY KES -
Mustonen Lauri AlatPi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 56.10 0.00.00 43.52
2 Taipalus Esko RasKe 1.00.42 0.04.32 39.76
3 Kettunen Kimmo SäynSa 1.01.29 0.05.19 38.76
4 Mäkipää Olli MSParma 1.09.28 0.13.18 33.86
5 Jakovlev Sulo PiVe 1.10.02 0.13.52 33.15
6 Karjalainen Seppo KuoSu 1.13.43 0.17.33 31.08
7 Kemppi Jorma Navi 1.22.45 0.26.35 27.32
8 Veijovaara Jorma Pohjant 1.26.14 0.30.04 25.86
9 Rönkkö Paavo EsSu 1.31.37 0.35.27 24.01
10 Latvasto Erkki HS 1.39.52 0.43.42 21.72
11 Tammela Seppo TikSu 1.48.51 0.52.41 19.65
12 Teppo Jaakko GIF 2.14.33 1.18.23 15.67
Paavilainen Arvo IPR KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 42.17 0.00.00 32.13
2 Suorajärvi Mauri Pohjant 45.47 0.03.30 28.78
3 Nieminen Mauno ViiSu 47.21 0.05.04 26.97
4 Puustinen Valto IisVi 1.04.53 0.22.36 19.05
5 Häkkinen Tapani IPR 1.31.33 0.49.16 13.06
Laine Tapani KuoSu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 1.55.02 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Partanen Ritva LamSä 53.05 0.00.00 48.71
2 Penttilä Marja KoS 54.01 0.00.56 44.28
3 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 1.30.14 0.37.09 24.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 44.30 0.00.00 79.58
2 Tolkkinen Aino SoJy 47.49 0.03.19 68.51
3 Ivakko Piia SoJy 51.17 0.06.47 58.70

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikkonen Mirka OH 47.46 0.00.00 53.54
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 58.58 0.11.12 42.29
3 Vallema Tanja VeVe 1.00.58 0.13.12 39.85
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.03.08 0.15.22 37.47
5 Kotro Pia VeVe 1.05.04 0.17.18 35.38
6 Jaama Küllike EST 1.34.38 0.46.52 23.65
7 Kilpeläinen Tarja Navi 1.47.43 0.59.57 20.18

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 46.50 0.00.00 61.82
2 Katajamäki Tuija KauWi 56.24 0.09.34 48.77
3 Nurminen Arja VaHa 57.09 0.10.19 45.59
4 Nelimarkka Seija IisVi 1.08.18 0.21.28 36.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 41.45 0.00.00 57.84
2 Soinila Helena TeuRi 43.21 0.01.36 54.03
3 Mulari Pirjo KaSu 49.29 0.07.44 45.87
4 Raatikainen Päivi RastiE4 50.49 0.09.04 43.24
5 Pulkkinen Arja JoKu 51.43 0.09.58 41.09
6 Lahtinen Terttu IHR 1.04.32 0.22.47 31.81

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 54.23 0.00.00 37.47
2 Kukkonen Marja RaKaS 1.22.34 0.28.11 23.45
3 Karvonen Pirjo IisVi 1.24.22 0.29.59 21.74
4 Kattilakoski Kirsti KoS 1.24.35 0.30.12 20.48

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 28.48 0.00.00 41.00
2 Stoor Anne KoS 44.54 0.16.06 24.33
3 Sulander Mirja-Liisa EE 1.07.27 0.38.39 14.88

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 42.01 0.00.00
2 Talka Riitta JoKu 1.03.47 0.21.46

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Piskonen Leena Navi 1.06.27 0.00.00