FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jämi Pyöräsuunnistus keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 45.44 0.00.00 95.54
2 Niemi Pekka KanSu 45.47 0.00.03 94.48
3 Laakkonen Leo TP 46.35 0.00.51 91.92
4 Kaskinen Kare UlvUra 47.33 0.01.49 89.13
5 Haga André Botnia 47.42 0.01.58 87.94
6 Saarela Samuli KoS 48.15 0.02.31 86.03
7 Saarinen Juho MU 52.13 0.06.29 78.66
8 Kahelin Jouni VaajTe 53.23 0.07.39 76.12
9 Pyykönen Pasi KanSu 54.04 0.08.20 74.35
10 Nurminen Ilkka Hiilto 55.13 0.09.29 72.01
11 Pensas Mika Malax 55.20 0.09.36 71.07
12 Kleemola Joona Eks 55.39 0.09.55 69.88
13 Nousiainen Antti LS-37 55.57 0.10.13 68.72
14 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.04.41 0.18.57 58.77
15 Vänni Veli-Pekka L-LL 1.05.39 0.19.55 57.24
Rantala Mika RaJu HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paavola Kai KoS 50.38 0.00.00 73.30
2 Nurminen Janne Hiilto 57.23 0.06.45 61.44
3 Takamaa Mikko JalJa 57.24 0.06.46 58.19
4 Ikola Juhani SuJu 59.37 0.08.59 52.92

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Zdeblovskii Aleksei 42.44 0.00.00 69.00
2 Häkkinen Mika Hiilto 43.49 0.01.05 65.61
3 Voutilainen Arto JRV 49.42 0.06.58 56.36
4 Lehtinen Juhani SuJu 51.26 0.08.42 53.03
5 Karjanlahti Jari-Pekka RasKu 59.02 0.16.18 44.95
6 Hellstedt Tony RaHa 1.07.15 0.24.31 38.36
7 Juutila Juha EsSu 1.08.52 0.26.08 36.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Forsblom Vesa RR 42.30 0.00.00 71.70
2 Pesu Raino Hiilto 42.52 0.00.22 70.20
3 Kyyrönen Samuli RR 44.22 0.01.52 66.97
4 Kamila Kai SuJu 45.29 0.02.59 64.49
5 Zhurkin Maxim 46.26 0.03.56 62.35
6 Klemettinen Vesa S-JKL 46.46 0.04.16 61.09
7 Jokinen Heikki LS-37 47.51 0.05.21 58.91
8 Kajarinne Petri KeuKi 48.25 0.05.55 57.43
9 Myllykoski Pekka S-JKL 49.39 0.07.09 55.24
10 Hakala Arto HlT 52.44 0.10.14 51.29
11 Hirvonen Petri EE 1.01.49 0.19.19 43.14
12 Rissanen Markku TP 1.03.19 0.20.49 41.51
13 Ruokola Ilkka RaJu 1.05.31 0.23.01 39.54

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 38.43 0.00.00 70.05
2 Launonen Jarmo KeU 42.26 0.03.43 63.23
3 Raudus Timo Eks 44.05 0.05.22 60.20
4 Kleemola Jouko Eks 44.34 0.05.51 58.90
5 Mäki Pekka TarpSu 45.17 0.06.34 57.32
6 Viitanen Reijo RaN 45.47 0.07.04 56.06
7 Marttinen Tuomo IPR 46.11 0.07.28 54.95
8 Laasanen Juha LaihLu 46.42 0.07.59 53.72
9 Kinnari Jukka SuJu 49.49 0.11.06 49.77
10 Lindfors Max Trian 51.49 0.13.06 47.29
11 Höstman Stefan Malax 52.03 0.13.20 46.52
12 Isokallio Pasi RaN 53.04 0.14.21 45.08
13 Niittylahti Ari EE 54.34 0.15.51 43.31
14 Laine Kari VaHa 55.10 0.16.27 42.31
15 Heikkilä Petri JäPa 1.04.33 0.25.50 35.71

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 42.20 0.00.00 64.04
2 Ovaska Pertti EE 45.57 0.03.37 58.02
3 Enroth Ari RR 46.25 0.04.05 56.46
4 Ojala Hannu TarpSu 47.18 0.04.58 54.45
5 Fogelholm Mikael KeU 49.04 0.06.44 51.57
6 Lehikoinen Aki S-JKL 53.09 0.10.49 46.76
7 Mannila Tapio EE 56.35 0.14.15 43.12
8 Ruotsalainen Hannu EsSu 1.04.07 0.21.47 37.35
9 Aho Ari MSParma 1.05.42 0.23.22 35.76
10 Ijäs Vesa TarpSu 1.08.07 0.25.47 33.83

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viilo Keijo TP 43.18 0.00.00 55.44
2 Peltonen Heikki IPR 45.22 0.02.04 52.20
3 Juura Esa KanSu 47.27 0.04.09 49.22
4 Tyrväinen Heikki JäPa 48.26 0.05.08 47.54
5 Matikainen Hannu RasKe 57.08 0.13.50 39.73
6 Aalto Timo TurSa 57.26 0.14.08 38.95
7 Nuoranne Jussi LHR 57.35 0.14.17 38.28
8 Laurila Timo JalJa 1.01.07 0.17.49 35.53
9 Väätäinen Hannu IPR 1.03.05 0.19.47 33.91
10 Viirto Jarmo HiKi 1.33.21 0.50.03 22.56
Tuomola Kari MSParma HYL -
Sjöblom Jarmo HinnYr KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 46.09 0.00.00 51.54
2 Potinkara Jouko RaJu 50.07 0.03.58 46.91
3 Saarinen Heikki SOC 52.34 0.06.25 44.20
4 Majasaari Kari SuJu 53.13 0.07.04 43.15
5 Hirsimäki Raimo JäPa 54.26 0.08.17 41.68
6 Virtanen Jorma Hiisi 56.33 0.10.24 39.63
7 Hahtola Aulis RasKu 58.22 0.12.13 37.93
8 Pihlaja Antti Kristina 1.00.28 0.14.19 36.16
9 Saari Tauno SuSe 1.02.24 0.16.15 34.60
10 Sundelin Rolf-Erik GIF 1.05.28 0.19.19 32.56
11 Lehtimäki Jorma LHR 1.06.15 0.20.06 31.76
12 Ojala Antti TurSa 1.08.49 0.22.40 30.18
13 Köykkä Jussi RasKu 1.08.50 0.22.41 29.77
14 Kaskinen Reino UlvUra 1.09.52 0.23.43 28.94

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 38.24 0.00.00 50.26
2 Kesti Tapani KuortKu 43.59 0.05.35 42.94
3 Nurminen Heikki IPR 46.01 0.07.37 40.14
4 Torvikoski Jouko JäPa 49.36 0.11.12 36.41
5 Ilkka Jarmo RaJu 50.27 0.12.03 34.97
6 Taipalus Esko RasKe 51.00 0.12.36 33.79
7 Peltola Lasse SuJu 52.04 0.13.40 32.30
8 Åkerblom Måns GIF 53.23 0.14.59 30.73

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Raimo SuSi 47.45 0.00.00 42.50
2 Häkkinen Tapani IPR 1.00.35 0.12.50 32.49
3 Kuisla Raimo EE 1.03.15 0.15.30 30.16
4 Vistiaho Erkki KoS 1.05.30 0.17.45 28.20
5 Martikainen Arvo LS-37 1.15.18 0.27.33 23.72
Luukko Jukka LS-37 HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nieminen Verneri RaVa 43.39 0.00.00 86.95
2 Lindahl Jesper Trian 45.02 0.01.23 82.88
3 Kaksonen Teemu YKV 45.03 0.01.24 81.44
4 Puolakanaho Sakari HyRa 47.40 0.04.01 75.64
5 Tervala Miska RaVa 48.10 0.04.31 73.54
6 Balev Iurii 48.55 0.05.16 71.12
7 Lilja Juha TP 49.25 0.05.46 69.12
8 Ekholm Tobias Trian 54.00 0.10.21 62.09
9 Kleemola Arttu Eks 1.00.44 0.17.05 54.16
10 Salmela Taavi EE 1.10.23 0.26.44 45.84

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Antti TP 44.08 0.00.00 71.36
2 Nurminen Eerik RaVa 44.47 0.00.39 69.15
3 Haltia Ilari RR 46.03 0.01.55 66.11
4 Nykänen Tomi LS-37 47.14 0.03.06 63.34
5 Oksa Antti-Jussi HyRa 47.21 0.03.13 62.08
6 Venetjoki Väinö KoS 47.22 0.03.14 60.95
7 Laasanen Matti LaihLu 55.24 0.11.16 51.16
8 Aho Ilmari VaHa 1.01.48 0.17.40 45.02
9 Aaltonen Lauri HyRa 1.02.54 0.18.46 43.39
10 Seppälä Frans LLuja 1.08.17 0.24.09 39.20

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Benjamin LHR 55.12 0.00.00
2 Klemettinen Simo S-JKL 55.39 0.00.27
3 Aho Rauli VaHa 55.51 0.00.39
4 Raitanen Konsta TP 58.02 0.02.50
5 Kallioniemi Jami RaLu 58.05 0.02.53
6 Leinamo Tuomas Keihäs 1.04.40 0.09.28
7 Viilo Tommi TP 1.04.57 0.09.45
8 Isokallio Lauri RaN 1.06.12 0.11.00
9 Maaranen Jaakko PäijRa 1.07.01 0.11.49
10 Arvela Henri LS-37 1.15.25 0.20.13

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Thomas LHR 37.09 0.00.00
2 Koskinen Eemil Hiilto 40.28 0.03.19
3 Pesu Akseli Hiilto 42.28 0.05.19
4 Kahelin Janne S-JKL 47.31 0.10.22
5 Kallioniemi Justus RaLu 49.39 0.12.30

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pihkoluoma Kalle KyRa 37.00 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 39.38 0.02.38

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 45.55 0.00.00 92.66
2 Pesu Mervi RR 48.55 0.03.00 85.97
3 Haga Antonia Botnia 49.32 0.03.37 83.91
4 Penttilä Marja KoS 51.21 0.05.26 79.98
5 Laurila Susanna JalJa 51.31 0.05.36 78.77
6 Hakala Essi MSParma 53.42 0.07.47 74.66
7 Jaako Niina LänRa 55.50 0.09.55 70.92
8 Närhi Minna LS-37 57.24 0.11.29 68.13
9 Zdeblovskaia Viktorii 58.30 0.12.35 66.01
10 Poverina Svetlana 1.00.23 0.14.28 63.14
10 Poverina Svetlana 1.00.23 0.14.28 63.14
11 Mörsky Sonja KeuKi 1.02.05 0.16.10 60.62
12 Hertsbacka Henna PIF 1.03.13 0.17.18 58.76
13 Rauttola Tiia-Maria L-US 1.37.23 0.51.28 37.64

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alexandersson Dina PIF 56.46 0.00.00
2 Kurittu Kaisa Kalske 1.03.37 0.06.51

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaijanen Tytti LänRa 53.41 0.00.00 35.20
2 Kyckling Katja Lynx 1.05.21 0.11.40 27.83
3 Jämsén Miia JRV 1.07.20 0.13.39 25.96
4 Kela Sanna-Maija TP 1.07.52 0.14.11 24.71
5 Pihlajarinne Hanna TP 1.40.32 0.46.51 15.98

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halttunen Jonna Kalske 53.24 0.00.00 60.49
2 Arvela Kirsi LS-37 56.58 0.03.34 55.00
3 Rajasaari Kristiina RasKe 57.34 0.04.10 52.75
4 Nurminen Henna Hiilto 58.45 0.05.21 50.04
5 Kahelin Anne S-JKL 1.07.04 0.13.40 42.39
Oksanen Anu SaPu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Björkqvist Yvonne Minken 49.04 0.00.00 63.18
2 Laine Merja VaHa 49.19 0.00.15 61.68
3 Erkkilä Marja RaJu 50.04 0.01.00 59.60
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 50.42 0.01.38 57.71
5 Oksa Sari TarpSu 52.09 0.03.05 54.99
6 Äijälä Tiina KangSK 52.38 0.03.34 53.38
7 Tirkkonen Liisa RaJu 1.00.48 0.11.44 45.25
8 Blomster Anne-Maj Trian 1.04.20 0.15.16 41.86
9 Pirttilä Lea OH 1.05.11 0.16.07 40.43

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rasimus Tuula S-JKL 52.04 0.00.00
2 Nyholm Satu RaN 55.09 0.03.05
Lumme Ritva LHR KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 43.28 0.00.00 63.05
2 Sjöblom Hannele HinnYr 46.10 0.02.42 57.14
3 Vaara Marjatta KanSu 52.40 0.09.12 48.13
4 Laurila Arja JalJa 59.17 0.15.49 41.03
5 Saari Marita SuSe 1.07.50 0.24.22 34.34

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 55.03 0.00.00
2 Tarkiainen Sirpa SuSe 56.58 0.01.55

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Pinja RR 49.39 0.00.00
2 Nurminen Jutta VaHa 50.11 0.00.32

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 44.57 0.00.00 68.09
2 Välimaa Eveliina VaaSu 46.02 0.01.05 65.72
3 Aksenova Alyona 48.43 0.03.46 61.38
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 49.36 0.04.39 59.57
5 Zhurkina Anastasia 49.40 0.04.43 58.78
6 Lindahl Jannica Trian 51.42 0.06.45 55.79
7 Voutilainen Viivi JRV 54.48 0.09.51 51.99
8 Ruokola Anna RaJu 55.18 0.10.21 50.88
9 Halttunen Milja Kalske 1.00.27 0.15.30 45.96
10 Kaksonen Terhi SuJu 1.01.59 0.17.02 44.25
11 Nurminen Kaarina TP 1.02.25 0.17.28 43.38
12 Hirvonen Julia KyRa 1.03.45 0.18.48 41.92
13 Savostina Daria 1.04.12 0.19.15 41.07
Kamila Minerva SuJu KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 36.24 0.00.00
2 Häkkinen Pihla Hiilto 38.49 0.02.25
3 Voutilainen Lotta JRV 41.25 0.05.01
4 Karjanlahti Sofia RasKu 45.47 0.09.23
5 Olkkonen Veera KangSK 50.48 0.14.24

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Punto Elli RaN 28.53 0.00.00
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 30.08 0.01.15
3 Rantanen Annika Koovee 32.40 0.03.47
4 Häkkinen Kaisla Hiilto 34.16 0.05.23
5 Karjanlahti Serafina RasKu 38.11 0.09.18

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 34.34 0.00.00
2 Koskinen Aino Hiilto 40.51 0.06.17
3 Salmia Kaisla TarpSu 42.46 0.08.12