FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä 2022 esikisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 1.12.05 0.00.00 90.63 89.96
2 Saikko Antti TP 1.14.55 0.02.50 86.90 86.27
3 Mertanen Simo LappRi 1.15.21 0.03.16 86.11 85.48
4 Suutari Matti VeVe 1.17.52 0.05.47 83.04 82.43
5 Lakanen Jonne LappRi 1.19.25 0.07.20 81.14 80.54
6 Ojala Aaro KS 1.20.39 0.08.34 79.62 79.04
7 Saari Aki LS-37 1.20.40 0.08.35 79.33 78.75
8 Tonder Aapo KR 1.21.02 0.08.57 78.69 78.12
9 Ray Jonathan OK77 1.21.20 0.09.15 78.13 77.56
10 Ovaska Janne VeVe 1.21.23 0.09.18 77.81 77.24
11 Outinen Tuomas KS 1.22.47 0.10.42 76.22 75.66
12 Manninen Heikki AnttU 1.23.47 0.11.42 75.05 74.50
13 Nurmiainen Aaro LappRi 1.24.05 0.12.00 74.52 73.97
14 Huttunen Esa TuMe 1.24.46 0.12.41 73.65 73.11
15 Pousi Juho VeVe 1.25.44 0.13.39 72.56 72.03
16 Pohjala Johannes Hiisi 1.25.57 0.13.52 72.12 71.59
17 Juopperi Sami-Petteri Navi 1.27.16 0.15.11 70.78 70.26
18 Väyrynen Antti VeVe 1.27.40 0.15.35 70.20 69.68
19 Talja Eljas OK77 1.27.59 0.15.54 69.69 69.18
20 Jern Tobias OK77 1.28.07 0.16.02 69.34 68.83
21 Hällström af Fabian OK77 1.29.05 0.17.00 68.33 67.83
22 Soini Jussi KS 1.29.28 0.17.23 67.79 67.29
23 Lindén Mikael KS 1.30.23 0.18.18 66.86 66.37
24 Pukema Hannu-Pekka RR 1.30.48 0.18.43 66.31 65.82
25 Niemi Oskari LappRi 1.33.32 0.21.27 64.13 63.66
26 Pätäri Viljami AnttU 1.33.35 0.21.30 63.86 63.39
27 Inkeri Eero VeVe 1.33.42 0.21.37 63.54 63.07
28 Mattila Pyry KS 1.35.31 0.23.26 62.10 61.64
29 Huomolin Ville LappRi 1.37.28 0.25.23 60.63 60.18
30 Mattila Lauri KS 1.37.42 0.25.37 60.26 59.81
31 Maajärvi Matti LappRi 1.40.27 0.28.22 58.38 57.96
32 Hirvikallio Aatu KS 1.41.12 0.29.07 57.73 57.31
33 Nisonen Antti Navi 1.41.29 0.29.24 57.35 56.93
34 Hietaharju Aku RaJu 1.43.07 0.31.02 56.23 55.81
35 Kansonen Jari JoKu 1.43.47 0.31.42 55.65 55.24
36 Vepsäläinen Onni KS 1.44.24 0.32.19 55.11 54.70
37 Melin Christoffer OK77 1.46.06 0.34.01 54.02 53.62
38 Kansonen Janne JoKu 1.49.03 0.36.58 52.35 51.97
39 Peltonen Lasse KS 1.49.10 0.37.05 52.09 51.71
40 Torniainen Heikki LappRi 1.49.25 0.37.20 51.77 51.39
41 Ojala Urho KS 1.50.02 0.37.57 51.28 50.90
42 Kauppila Tomi VeVe 1.51.56 0.39.51 50.21 49.84
Anttolainen Aleksi LS-37 EIL -
Laiho Aapo VeVe EIL -
Tani Jukka KS EIL -
Sevelius Emil OK77 KES -
Tynys Joona KS KES -
Saikko Ville LappRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Ville HiKi 1.02.42 0.00.00 50.64 51.57
2 Paakkarinen Oskar RaKaS 1.09.52 0.07.10 44.08 44.89
3 Taussi Jussi KyS 1.10.09 0.07.27 42.55 43.33
4 Hujala Tuomas HS 1.28.24 0.25.42 32.69 33.29
5 Koskelainen Marko IitPy 1.38.07 0.35.25 28.48 29.00
Lojamo Teemu KS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 54.23 0.00.00 62.07 59.32
2 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.02.01 0.07.38 53.61 51.24
3 Hämäläinen Ari LS-37 1.03.04 0.08.41 51.92 49.62
4 Asikainen Pasi JoKu 1.06.08 0.11.45 48.74 46.58
5 Pellinen Teppo JoKu 1.07.20 0.12.57 47.12 45.04
6 Sarilampi Pasi KS 1.10.51 0.16.28 44.07 42.12
7 Taussi Ville KyS 1.12.41 0.18.18 42.26 40.39
8 Ruotsalainen Ville LappRi 1.14.35 0.20.12 40.51 38.71
9 Hietanen Aki SKVuoksi 1.15.20 0.20.57 39.43 37.68
10 Kiiski Mikko KyS 1.15.39 0.21.16 38.60 36.89
11 Pulkkinen Ville RaKaS 1.27.15 0.32.52 32.88 31.43

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 49.28 0.00.00 65.53 64.54
2 Huovila Miikka KaRa 56.17 0.06.49 56.98 56.12
3 Heikkinen Jussi-Pekka TuuSe 57.42 0.08.14 54.98 54.15
4 Kiuru Jani RaKaS 58.25 0.08.57 53.71 52.90
5 Husu Heikki SKVuoksi 59.29 0.10.01 52.16 51.37
6 Rautanen Marko TuuSe 1.00.22 0.10.54 50.82 50.06
7 Kiintola Jarno KS 1.00.25 0.10.57 50.21 49.45
8 Tonder Mika SKVuoksi 1.05.22 0.15.54 45.87 45.18
9 Tuviala Vesa KS 1.06.08 0.16.40 44.82 44.14
10 Korhonen Kai SKVuoksi 1.07.41 0.18.13 43.28 42.62
11 Turkia Antti RaKaS 1.16.53 0.27.25 37.65 37.08
12 Asikainen Aarre LappRi 1.20.23 0.30.55 35.58 35.04
13 Pulli Veli-Matti LappRi 1.20.54 0.31.26 34.92 34.39
14 Salo Jukka KuUS 1.27.06 0.37.38 32.04 31.55
15 Harmaala Ismo MusNe 1.46.34 0.57.06 25.86 25.47
Vickholm Hannes Trian EIL -
Kankaanpää Vesa OK77 EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 47.03 0.00.00 60.18 58.62
2 Anttonen Mikael KaRa 55.58 0.08.55 49.64 48.36
3 Korhonen Mika SKVuoksi 57.05 0.10.02 47.74 46.50
4 Poikonen Pasi JoKu 1.01.13 0.14.10 43.65 42.52
5 Lehtonen Timo LS-37 1.04.54 0.17.51 40.35 39.31
6 Kurhinen Tomi KS 1.07.08 0.20.05 38.22 37.23
7 Paavola Harry KyS 1.18.33 0.31.30 31.99 31.16
8 Mehtälä Markku Pihkan 1.21.05 0.34.02 30.34 29.55
Saalasti Petri MulPa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 42.17 0.00.00 54.72 53.55
2 Korhonen Teemu SKVuoksi 47.44 0.05.27 47.96 46.93
3 Heinilä Hannu RaVa 49.58 0.07.41 45.32 44.34
4 Kiljunen Juha LS-37 52.15 0.09.58 42.86 41.94
5 Hautaniemi Petri RaKaS 53.33 0.11.16 41.36 40.47
6 Syrjäläinen Janne AnttU 54.29 0.12.12 40.19 39.33
7 Thitz Eero SaSu 56.32 0.14.15 38.30 37.48
8 Koistinen Pasi NaTe 57.03 0.14.46 37.52 36.71
9 Eskelinen Jussi RaKaS 57.15 0.14.58 36.95 36.16
10 Väyrynen Timo KyS 58.15 0.15.58 35.89 35.12
11 Heikkinen Arto HS 1.00.23 0.18.06 34.21 33.48
12 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.01.59 0.19.42 32.93 32.22
13 Rautio Mika AnttU 1.04.51 0.22.34 31.09 30.43
14 Minkkinen Ismo RR 1.05.08 0.22.51 30.58 29.92
15 Hakuli Kari SKUusi 1.17.01 0.34.44 25.54 24.99
Sippu Visa InkTe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko Lynx 46.38 0.00.00 50.98 50.64
2 Vuorinen Pekka Trian 47.25 0.00.47 49.72 49.39
3 Kauppinen Tuomo HyRa 47.46 0.01.08 48.94 48.61
4 Vestola Heikki NaTe 48.50 0.02.12 47.47 47.15
5 Airosalo Jarmo Navi 51.28 0.04.50 44.65 44.35
6 Kosonen Hannu ORa 53.08 0.06.30 42.88 42.59
7 Vornanen Pekka SuoVa 55.08 0.08.30 40.96 40.69
8 Martikainen Ari KeuKi 57.43 0.11.05 38.79 38.53
9 Forss Jari SaSu 1.01.07 0.14.29 36.31 36.06
10 Laine Kimmo KyS 1.01.13 0.14.35 35.92 35.68
11 Kapanen Jari SKVuoksi 1.04.07 0.17.29 33.99 33.76
12 Mäntynen Ari KyS 1.04.30 0.17.52 33.48 33.25
13 Lampinen Raino HS 1.10.00 0.23.22 30.57 30.36
14 Puustinen Tuomo Pihkan 1.10.33 0.23.55 30.05 29.84
15 Karlsson Henrik KuUS 1.11.40 0.25.02 29.30 29.11
16 Tiusanen Hannu SaSu 1.11.44 0.25.06 29.00 28.80
17 Parnetti Roy Navi 1.18.33 0.31.55 26.23 26.05
18 Heikkinen Juha Pihkan 1.23.39 0.37.01 24.39 24.23
Kylliäinen Seppo LappRi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Pekka VeVe 48.55 0.00.00 45.90 44.48
2 Torniainen Ari LappRi 50.15 0.01.20 44.07 42.71
3 Hyppänen Timo EKSu 50.25 0.01.30 43.32 41.98
4 Pelkonen Heikki NaTe 53.46 0.04.51 40.05 38.81
5 Töyrylä Teuvo VeVe 53.52 0.04.57 39.41 38.19
6 Lavonen Hannu MiehVi 1.00.22 0.11.27 34.66 33.58
7 Tuononen Ismo KS 1.03.26 0.14.31 32.50 31.49
8 Värtö Simo JoKu 1.05.19 0.16.24 31.09 30.13
9 Ahlroth Timo TurSa 1.05.50 0.16.55 30.38 29.44
10 Kyckling Aki LappRi 1.08.16 0.19.21 28.85 27.96
11 Turkka Esko KS 1.15.22 0.26.27 25.73 24.93
12 Talja Keijo OK77 1.24.49 0.35.54 22.50 21.80
Vainikka Jari Pihkan EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Mikko HU-46 51.01 0.00.00 43.72 42.45
2 Käyhkö Kari LS-37 51.13 0.00.12 43.05 41.80
3 Miettinen Kauko SuoVa 53.20 0.02.19 40.86 39.67
4 Martikainen Sakari KuUS 53.51 0.02.50 39.99 38.83
5 Töyrylä Hannu KS 55.15 0.04.14 38.51 37.39
6 Pöllönen Tenho LappRi 55.38 0.04.37 37.78 36.68
7 Pulli Martti LappRi 57.15 0.06.14 36.26 35.21
8 Tani Ossi KS 59.53 0.08.52 34.24 33.24
9 Espo Matti KS 1.04.27 0.13.26 31.41 30.50
10 Kyckling Veli-Matti HS 1.04.33 0.13.32 30.97 30.07
11 Nisonen Tapani Navi 1.10.54 0.19.53 27.83 27.02
12 Lindqvist Pekka RaKaS 1.23.17 0.32.16 23.38 22.70
13 Kekki Mikko I KS 1.29.41 0.38.40 21.43 20.80
14 Pöntinen Jorma Navi 1.47.58 0.56.57 17.56 17.05
Peippo Tapio JoKu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 38.06 0.00.00 33.22 32.51
2 Herttuainen Vesa RaKaS 43.13 0.05.07 28.74 28.12
3 Hyyryläinen Jorma Navi 43.26 0.05.20 28.05 27.45
4 Paukkunen Ossi RaKaS 46.57 0.08.51 25.44 24.90
5 Kyyrönen Heikki KS 47.44 0.09.38 24.53 24.00
6 Kykkänen Herkko KaaRa 48.59 0.10.53 23.42 22.91
7 Sirola Risto KeU 51.34 0.13.28 21.78 21.32
8 Seitsonen Kauko KS 58.09 0.20.03 18.91 18.50
9 Kyöstilä Matti RaKaS 1.01.14 0.23.08 17.57 17.19
Rautio Pekka JoKu EIL -
Hakala Pekka KS EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 39.44 0.00.00 33.27 32.66
2 Karnaattu Mauri KS 44.23 0.04.39 27.55 27.05
3 Salmi Tarmo JoKu 56.41 0.16.57 19.82 19.46

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 41.12 0.00.00 28.33 28.51
2 Pelkonen Pentti KeKaRa 50.50 0.09.38 21.24 21.37
3 Suutari Veikko JoKu 1.03.41 0.22.29 15.58 15.68

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jesper OK77 49.08 0.00.00 60.95 57.61
2 Heikkinen Aaro HS 1.04.55 0.15.47 42.67 40.33
3 Meuronen Joonas HS 1.05.42 0.16.34 38.75 36.62

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 34.09 0.00.00 60.77 60.07
2 Kavonius Atte HiKi 35.06 0.00.57 58.32 57.65
3 Hirvilahti Joona VeVe 36.31 0.02.22 55.28 54.65
4 Kuusinen Karri Lynx 41.33 0.07.24 47.90 47.35
5 Kiiski Olavi KyS 42.32 0.08.23 46.13 45.60
6 Saarilaakso Sulo LappRi 47.31 0.13.22 40.69 40.23
7 Pajari Antti SKVuoksi 47.50 0.13.41 39.83 39.38
8 Hellstedt Oliver Lynx 48.41 0.14.32 38.56 38.12
9 Kuusinen Tuomas Lynx 56.51 0.22.42 32.52 32.15
10 Ojalainen Matias SKVuoksi 1.00.15 0.26.06 30.22 29.87
11 Takanen Eetu VeVe 1.01.31 0.27.22 29.13 28.80
12 Pellinen Pietari JoKu 1.20.37 0.46.28 21.88 21.63
Vickholm Einar Trian EIL -
Tonteri Tuomas KS EIL -
Suomalainen Vilho LappRi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 24.56 0.00.00
2 Närhi Eetu AnttU 25.37 0.00.41
3 Tyni Sisu VeVe 30.38 0.05.42
4 Nikula Olli KS 37.35 0.12.39
5 Kiintola Eemil KS 43.54 0.18.58
6 Simola Viljo LuuRa 52.48 0.27.52
Pellikka Väinö HiKi EIL -
Lintunen Aapo RaKaS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Olli VeVe 26.24 0.00.00
2 Nurmela Eevert LS-37 26.47 0.00.23
3 Korhonen Veikka SKVuoksi 28.47 0.02.23
4 Kivelä Veikko RaKaS 34.17 0.07.53
Ryhänen Leo Navi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Eljas KyS 21.43 0.00.00
2 Pulkkinen Elmo RaKaS 23.43 0.02.00
3 Sarilampi Tuure KS 36.31 0.14.48

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suomalainen Veikka LappRi 19.33 0.00.00
2 Pohjalainen Veikka VeVe 21.55 0.02.22
3 Sippu Sami InkTe 26.33 0.07.00
4 Ovaska Vilho LuuRa 28.48 0.09.15

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turkka Theo KS 16.25 0.00.00
2 Ovaska Tatu LuuRa 17.28 0.01.03
3 Hyvölä Sampo HlS 19.45 0.03.20
4 Sarilampi Tarmo KS 22.39 0.06.14
5 Näivä Eeli LuuRa 28.32 0.12.07
6 Manninen Tuisku LuuRa 34.27 0.18.02
7 Pokela Veeti LuuRa 35.17 0.18.52

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pukema Eino KS 24.50 0.00.00
2 Ovaska Touko LuuRa 27.36 0.02.46
Lojamo Miko KS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa LS-37 53.04 0.00.00 83.82 81.06
2 Kauppila Sanna AngA 54.25 0.01.21 81.23 78.55
3 Pellikka Virna HiKi 59.40 0.06.36 73.62 71.19
4 Moilanen Anna KR 1.01.42 0.08.38 70.74 68.41
5 Väyrynen Aino KR 1.01.56 0.08.52 70.03 67.72
6 Kilpeläinen Elina VeVe 1.03.04 0.10.00 68.33 66.07
7 Väänänen Mari KR 1.03.05 0.10.01 67.87 65.63
8 Kiuru Veera RaKaS 1.04.24 0.11.20 66.05 63.87
9 Schoultz von Katja PIF 1.05.42 0.12.38 64.32 62.20
10 Ovaska Jenni KR 1.06.21 0.13.17 63.27 61.18
11 Heikkinen Roosa VeVe 1.08.04 0.15.00 61.27 59.24
12 Suomalainen Riikka LappRi 1.08.12 0.15.08 60.74 58.73
13 Turkka Saara KS 1.09.15 0.16.11 59.42 57.46
14 Vainikka Kaisa KS 1.10.12 0.17.08 58.22 56.30
15 Heikkinen Ida VeVe 1.10.25 0.17.21 57.64 55.74
16 Luoma Katja HiKi 1.10.29 0.17.25 57.19 55.31
17 Latva-Kiskola Piia RR 1.12.59 0.19.55 54.85 53.04
18 Vääränen Sari KS 1.14.09 0.21.05 53.62 51.85
19 Lindén Amalia KS 1.14.31 0.21.27 52.98 51.23
20 Hyytiäinen Miina KS 1.14.33 0.21.29 52.58 50.85
21 Espo Carita KS 1.16.07 0.23.03 51.14 49.45
22 Väyrynen Anni KyS 1.18.45 0.25.41 49.07 47.45
23 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.21.51 0.28.47 46.87 45.33
24 Hietala Miina KyS 1.23.41 0.30.37 45.52 44.01
25 Vesikko Venla JoKu 1.35.23 0.42.19 39.64 38.33
Tikkala Evastina HS EIL -
Tervo Susanna RR EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 1.00.46 0.00.00
2 Lipponen Katriina OK77 1.10.39 0.09.53
Rautanen Eeva TuuSe HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Heli AnttU 51.20 0.00.00 56.87 57.40
2 Ruotsalainen Saara LappRi 1.00.30 0.09.10 44.63 45.05
3 Harjula Terhi KS 1.00.57 0.09.37 40.71 41.09

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 45.10 0.00.00 62.96 59.45
2 Huusari Heidi InkTe 50.10 0.05.00 55.92 52.79
3 Nurmela Anu LS-37 51.14 0.06.04 54.00 50.98
4 Kyckling Katja Lynx 52.19 0.07.09 52.14 49.23
5 Nybakken Line EsSu 55.20 0.10.10 48.59 45.88
6 Mashina Anna LS-37 56.01 0.10.51 47.31 44.67
7 Pätäri Päivi MusNe 1.02.32 0.17.22 41.76 39.43
8 Tammilehto Erika KS 1.06.03 0.20.53 38.95 36.77
9 Närhi Minna AnttU 1.08.19 0.23.09 37.09 35.02
10 Hedman Kirsi Navi 1.08.55 0.23.45 36.20 34.18
11 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.20.04 0.34.54 30.68 28.96
Riipinen Johanna Navi HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salorinne Satu VeVe 40.09 0.00.00 53.24 50.58
2 Hirvonen Leena AR 42.30 0.02.21 49.61 47.13
3 Pulli Tessa LappRi 43.29 0.03.20 47.82 45.42
4 Heikkinen Anniina VeVe 45.46 0.05.37 44.80 42.55
5 Pylvänen Katri KuUS 49.23 0.09.14 40.93 38.88
6 Tonder Mari SKVuoksi 51.31 0.11.22 38.66 36.73
7 Hautaniemi Marjaana RaKaS 53.27 0.13.18 36.72 34.88
8 Hakuli Mia SKUusi 59.47 0.19.38 32.34 30.72
9 Mäki-hokkonen Saarinka RaKaS 59.51 0.19.42 31.82 30.23
10 Kotro Pia KyS 1.05.43 0.25.34 28.54 27.11
11 Pellikka Katja HiKi 1.08.18 0.28.09 27.03 25.68
12 Salminen Jonna KuUS 1.17.24 0.37.15 23.48 22.30

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 42.23 0.00.00 49.32 43.95
2 Tonder Marja SKVuoksi 43.14 0.00.51 46.90 41.80
3 Myllys Leena Lynx 52.20 0.09.57 37.55 33.46
4 Harjula Oili KuUS 55.47 0.13.24 34.10 30.39
5 Punta Eeva KR 1.03.59 0.21.36 28.75 25.62
6 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.13.35 0.31.12 24.15 21.52

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 36.05 0.00.00 48.06 45.36
2 Hakkarainen Riitta RaKaS 38.28 0.02.23 43.96 41.48
3 Lallo Tuula Trian 38.53 0.02.48 42.37 39.99
4 Juga Liisa SKUusi 39.52 0.03.47 40.24 37.97
5 Sani Tuula HU-46 40.05 0.04.00 38.94 36.75
6 Fincke Kirsi VeVe 42.36 0.06.31 35.62 33.62
7 Töyrylä Marja KyS 47.20 0.11.15 31.14 29.39

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekki Päivi KS 40.00 0.00.00 44.44 43.58
2 Kattelus Airi KS 45.21 0.05.21 38.02 37.28
3 Pulkkinen Arja JoKu 45.42 0.05.42 36.56 35.85
4 Kattelus Helena KS 47.33 0.07.33 34.02 33.36
5 Väisänen Ritva KyS 53.58 0.13.58 28.98 28.42
Kukkasjärvi Elina RR KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Purhonen Kaija HU-46 32.27 0.00.00 39.85 38.89
2 Tikka Eija RaKaS 37.53 0.05.26 32.86 32.07
3 Pöntinen Tuula Navi 40.00 0.07.33 29.90 29.19
4 Juvonen Marja RaKaS 41.37 0.09.10 27.58 26.91
5 Lindqvist Ulla RaKaS 49.34 0.17.07 22.18 21.64

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 1.11.08 0.00.00
2 Pelkonen Elli KeKaRa 1.13.17 0.02.09

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Frondelius Anni RaKaS 1.20.26 0.00.00
Kaiponen Iida-Emilia ORa EIL -
Kivelä Martta RaKaS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurttila Meeri Lynx 35.31 0.00.00 53.45 50.15
2 Ruotsalainen Emma LappRi 39.36 0.04.05 46.91 44.02
3 Nurmela Helmiina LS-37 40.59 0.05.28 44.33 41.60
4 Lintunen Venla RaKaS 41.23 0.05.52 42.92 40.27
5 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 43.36 0.08.05 39.80 37.35
6 Kiintola Emilia KS 45.30 0.09.59 37.25 34.95
7 Frondelius Elli RaKaS 1.06.32 0.31.01 24.86 23.33
8 Kriktilä Pihla VeVe 1.07.43 0.32.12 23.83 22.36
Kaiponen Ella-Sofia ORa EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietanen Silja SKVuoksi 39.16 0.00.00
2 Hyyrynen Hilma KS 47.15 0.07.59
3 Pellinen Emma JoKu 1.06.36 0.27.20
Tonder Ilona SKVuoksi EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 27.18 0.00.00
2 Ruotsalainen Elina LappRi 30.26 0.03.08
3 Takanen Tiitu VeVe 36.14 0.08.56
4 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 37.23 0.10.05
5 Noponen Venla AnttU 39.24 0.12.06

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 17.44 0.00.00
2 Lehtonen Uma LS-37 25.51 0.08.07
3 Kortelainen Tara RaKaS 42.04 0.24.20
4 Tyni Veera VeVe 50.19 0.32.35

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Vilma AnttU 24.43 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Viivi AnttU 19.45 0.00.00
2 Takanen Titi VeVe 22.57 0.03.12
3 Tyni Ellen VeVe 23.47 0.04.02
4 Hirvikallio Ella LuuRa 29.22 0.09.37

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomalainen Valma LappRi 23.04 0.00.00
2 Töyrylä Roosa KyS 26.29 0.03.25
3 Hyvölä Anna HlS 26.38 0.03.34
4 Hernelahti Lotta KR 29.06 0.06.02
5 Ovaska Neea LuuRa 31.28 0.08.24