FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
eSprint 2022 ja nuorten näyttökilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hilo Hanne EsSu 11.42 0.00.00 80.93 83.82
2 Ankelo Elsa MSParma 11.59 0.00.17 78.70 81.51
2 Aumo Sabina SWE 11.59 0.00.17 78.70 81.51
4 Ojala Jenny RasKa 12.16 0.00.34 76.25 78.98
5 Tikkakoski Ilona TP 12.33 0.00.51 74.23 76.88
6 Asklöf Aino Lynx 12.34 0.00.52 73.82 76.46
7 Nietula Minja HS 12.36 0.00.54 73.32 75.94
8 Tala Emilia HS 12.39 0.00.57 72.73 75.33
9 Hansén Amanda OK77 12.46 0.01.04 71.77 74.33
10 Salmia Tessa MSParma 12.49 0.01.07 71.19 73.73
11 Raasakka Liisa EsSu 12.55 0.01.13 70.34 72.85
12 Mäkinen Sanni EsSu 13.03 0.01.21 69.32 71.80
12 Hietala Emmi LapVi 13.03 0.01.21 69.32 71.80
14 Kukonlehto Fanny KangSK 13.04 0.01.22 68.65 71.10
15 Riutto Eerika LS-37 13.05 0.01.23 68.27 70.71
15 Ojanaho Ansa-Lotta OH 13.05 0.01.23 68.27 70.71
17 Heikkinen Ida VeVe 13.07 0.01.25 67.51 69.92
18 Katajamäki Emma MSParma 13.11 0.01.29 66.88 69.27
19 Latvala Matilda Lynx 13.17 0.01.35 66.08 68.44
20 Konstari Elena JRV 13.22 0.01.40 65.38 67.72
21 Laurén Jill PIF 13.25 0.01.43 64.85 67.17
22 Mårtenson Lydia OK77 13.31 0.01.49 64.09 66.38
23 Kuusinen Saana TP 13.48 0.02.06 62.50 64.73
24 Norrbacka Salla Lynx 13.50 0.02.08 62.07 64.29
25 Haunia Heta RasKa 14.00 0.02.18 61.06 63.24
26 Kontio Katri KangSK 14.02 0.02.20 60.64 62.80
27 Heikkilä Suvi Lynx 14.04 0.02.22 60.22 62.37
27 Joensivu Inka RasKa 14.04 0.02.22 60.22 62.37
29 Soikkeli Sofia EsSu 14.09 0.02.27 59.32 61.44
30 Lauri Silja OH 14.17 0.02.35 58.50 60.59
31 Korpi Anna LänRa 14.18 0.02.36 58.16 60.24
32 Tala Juulia HS 14.25 0.02.43 57.43 59.48
33 Hyyppä Milja MSParma 14.27 0.02.45 57.03 59.07
34 Markki Emmi EsSu 14.42 0.03.00 55.80 57.79
35 Vallema Henrika JRV 14.44 0.03.02 55.41 57.39
36 Kärnä Nina KuoSu 16.31 0.04.49 49.20 50.95
37 Simola Aino LS-37 18.02 0.06.20 44.85 46.45
Niemi Tiina RasKa HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Fomin Daniil TuS 12.34 0.00.00 84.65 87.53
2 Ojala Aaro KS 13.16 0.00.42 79.81 82.53
3 Ronkainen Aarni JRV 13.22 0.00.48 78.84 81.52
4 Virtanen Akseli KS 13.23 0.00.49 78.37 81.04
5 Kirjavainen Santeri KuoSu 13.26 0.00.52 77.70 80.35
6 Alajoutsi Jasper Koovee 13.34 0.01.00 76.57 79.18
7 Raasakka Jussi HS 13.39 0.01.05 75.74 78.32
8 Alajoutsi Oliver Koovee 13.40 0.01.06 75.28 77.85
9 Sankelo Sampo LapVi 13.52 0.01.18 73.84 76.35
10 Kemppi Topias EsSu 13.56 0.01.22 73.13 75.62
11 Similä Severi Pohjant 13.58 0.01.24 72.59 75.07
12 Syrjälä Niilo LHR 14.05 0.01.31 71.64 74.08
13 Lautamäki Matias MSParma 14.09 0.01.35 70.95 73.37
14 Sorsa Antti EsSu 14.10 0.01.36 70.51 72.92
15 Gröhn Riku TP 14.15 0.01.41 69.75 72.13
16 Jansson Emil Brahe 14.23 0.01.49 68.76 71.10
17 Still Alec Trian 14.26 0.01.52 68.17 70.50
18 Joensuu Valter Brahe 14.29 0.01.55 67.59 69.90
19 Hämäläinen Kasperi KuoSu 14.37 0.02.03 66.64 68.91
20 Kallela Luca HS 14.47 0.02.13 65.55 67.78
21 Korhonen Konsta LHR 14.54 0.02.20 64.70 66.91
22 Virtala Alex PIF 14.58 0.02.24 64.08 66.26
22 Karttila Aleksi MSParma 14.58 0.02.24 64.08 66.26
24 Väisänen Lenni EsSu 15.06 0.02.32 62.85 64.99
25 Lemberg Roope RaJu 15.08 0.02.34 62.38 64.51
26 Aaltio Eerik VaHa 15.11 0.02.37 61.85 63.96
27 Yliaho Joona Koovee 15.16 0.02.42 61.19 63.27
28 Maasilta Aapo HS 15.17 0.02.43 60.79 62.87
29 Rokka Tuomas LHR 15.32 0.02.58 59.49 61.52
30 Hyvönen Jerry KuoSu 15.42 0.03.08 58.54 60.54
31 Mbembela Karim HS 15.50 0.03.16 57.74 59.70
32 Olkkonen Vili JRV 16.05 0.03.31 56.53 58.46
33 Vuorela Joona EsSu 25.23 0.12.49 35.62 36.84

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 11.30 0.00.00 65.17 63.68
2 Virkajärvi Aapo JRV 11.45 0.00.15 63.55 62.09
3 Kemppi Anton EsSu 11.49 0.00.19 62.95 61.50
4 Fritzen Florian Lynx 12.43 0.01.13 58.27 56.94
5 Kuusinen Karri Lynx 12.58 0.01.28 56.93 55.63
6 Hauhia Aleksi RaJu 13.00 0.01.30 56.57 55.27
7 Pesu Akseli TP 13.09 0.01.39 55.71 54.43
8 Sorsa Eero SoJy 13.10 0.01.40 55.43 54.16
9 Hirvilahti Joona VeVe 13.11 0.01.41 55.15 53.88
10 Vuorinen Miki Koovee 13.12 0.01.42 54.86 53.60
11 Carlsson Oliver EsAk 13.17 0.01.47 54.31 53.06
12 Friman Eemeli HyRa 13.20 0.01.50 53.89 52.66
13 Mourujärvi Jonne RR 13.24 0.01.54 53.41 52.19
14 Kavonius Atte HiKi 13.25 0.01.55 53.14 51.92
15 Haara Väinö HS 13.30 0.02.00 52.60 51.39
16 Heikkinen Altti SoJy 13.39 0.02.09 51.82 50.63
16 Kuronen Aapo JRV 13.39 0.02.09 51.82 50.63
18 Lautamäki Topias MSParma 13.42 0.02.12 51.22 50.04
19 Heino Veikka Pohjant 13.52 0.02.22 50.40 49.24
20 Tuominen Rami KanSu 13.55 0.02.25 50.02 48.87
21 Kiiski Olavi KyS 13.58 0.02.28 49.64 48.50
22 Toivonen Nuutti RR 14.11 0.02.41 48.68 47.56
23 Isoherranen Antti Lynx 14.13 0.02.43 48.37 47.26
24 Laapas Rasmus RR 14.21 0.02.51 47.72 46.63
25 Lehtovirta Eetu TP 14.38 0.03.08 46.61 45.54
25 Pajari Antti SKVuoks 14.38 0.03.08 46.61 45.54
27 Liljeström Matias HS 14.39 0.03.09 46.17 45.11
28 Tonteri Tuomas KS 14.45 0.03.15 45.67 44.62
28 Kemppainen Aarne EsSu 14.45 0.03.15 45.67 44.62
30 Vaje Jaakko SKUusi 14.52 0.03.22 44.93 43.90
31 Pinta Leevi Koovee 14.54 0.03.24 44.64 43.62
32 Ankelo Tuomas MSParma 14.58 0.03.28 44.26 43.24
33 Emaldynov Artur AngA 14.59 0.03.29 44.02 43.01
34 Lintula Aapo Trian 15.07 0.03.37 43.44 42.45
35 Kuusinen Tuomas Lynx 15.37 0.04.07 41.87 40.91
36 Mäenpää Ilmari KR 15.44 0.04.14 41.38 40.43
37 Saranen Mikael Pihkan 15.46 0.04.16 41.12 40.17
38 Holmberg Valter EsSu 17.51 0.06.21 36.16 35.33
39 Kallela Lenni HS 17.53 0.06.23 35.94 35.11
40 Vuorensola Tuomas Lynx 18.00 0.06.30 35.55 34.73
Veikkola Matias EsSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Laura LappRi 12.41 0.00.00 58.93 58.25
2 Taini Elli JRV 12.52 0.00.11 57.87 57.21
2 Lohtander Eerika RaLu 12.52 0.00.11 57.87 57.21
4 Lehtonen Venla MSParma 12.58 0.00.17 57.00 56.34
5 Nivukoski Lotta LapVi 12.59 0.00.18 56.71 56.05
6 Luhtasaari Nea RaJu 13.17 0.00.36 55.22 54.58
7 Kurttila Meeri Lynx 13.20 0.00.39 54.80 54.16
8 Elovaara Emma AngA 13.22 0.00.41 54.45 53.82
9 Karkiainen Hetaliina KeuKi 13.34 0.00.53 53.44 52.82
10 Lehtinen Martta AngA 13.35 0.00.54 53.17 52.56
11 Viskari Saana Lynx 13.44 0.01.03 52.39 51.78
11 Mäkäräinen Selma Pohjant 13.44 0.01.03 52.39 51.78
13 Kyläkoski Elli TuS 13.46 0.01.05 51.85 51.25
13 Nordgren Cecilia Trian 13.46 0.01.05 51.85 51.25
13 Naskali Johanna KyRa 13.46 0.01.05 51.85 51.25
16 Emaldynova Alisa AngA 13.50 0.01.09 50.99 50.40
17 Mäkelä Ilona Koovee 13.53 0.01.12 50.61 50.02
18 Tuomaala Ella VaaSu 13.59 0.01.18 50.05 49.47
19 Heinilä Lumi TP 14.03 0.01.22 49.61 49.04
20 Lehtonen Vilja AngA 14.05 0.01.24 49.29 48.72
21 Ruotsalainen Emma LappRi 14.06 0.01.25 49.04 48.47
22 Lehtonen Lilja SKUusi 14.17 0.01.36 48.21 47.65
23 Hietala Sini LapVi 14.19 0.01.38 47.90 47.35
24 Raimovaara Emma HlS 14.20 0.01.39 47.65 47.10
25 Lukkari Matilda SKUusi 14.28 0.01.47 47.02 46.47
26 Salonen Heidi JRV 14.33 0.01.52 46.56 46.02
27 Papinaho Enne KeuKi 14.38 0.01.57 46.10 45.57
28 Kajander Saana Trian 14.40 0.01.59 45.80 45.27
29 Lampinen Pihla TP 14.51 0.02.10 45.05 44.53
30 Päärni Iina MSParma 14.57 0.02.16 44.56 44.05
31 Rajala Maija RaJu 15.00 0.02.19 44.22 43.71
32 Lampinen Siina TP 15.01 0.02.20 43.99 43.48
33 Ryynänen Ella Pihkan 15.06 0.02.25 43.56 43.06
34 Mariani Sandra Koovee 15.25 0.02.44 42.48 41.99
35 Saarinen Hetta HyRa 15.26 0.02.45 42.26 41.77
36 Heikkinen Hilla SoJy 15.53 0.03.12 40.88 40.41
37 Mbembela Kia Lynx 16.24 0.03.43 39.42 38.97
38 Farkas Villö EsSu 16.26 0.03.45 39.17 38.72
39 Soikkeli Lauriina EsSu 17.01 0.04.20 37.67 37.23
40 Viippola Sofia HS 17.19 0.04.38 36.85 36.43
Ahlfors Erika TP HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 9.25 0.00.00
2 Mennala Venla HlS 9.50 0.00.25
3 Jantunen Anni EsSu 10.36 0.01.11
4 Harjamäki Manja HS 10.58 0.01.33
5 Lehtonen Aurora UlvUra 11.22 0.01.57
6 Miettinen Tuuli Lynx 12.38 0.03.13
7 Damskägg Hilda HyRa 13.03 0.03.38
8 Ruotsalainen Elina LappRi 14.29 0.05.04
9 Karelo Linnea EsSu 14.51 0.05.26
10 Riissanen Viivi EsAk 15.51 0.06.26
11 Nurmiainen Elsa Rasebor 16.28 0.07.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirves Antti SKUusi 10.28 0.00.00
2 Joensuu Aapo HS 11.12 0.00.44
3 Hirvilahti Niklas VeVe 11.41 0.01.13
4 Veikkola Eemil EsSu 11.45 0.01.17
5 Kantelinen Vili HyRa 11.48 0.01.20
6 Veikkola Viljami EsSu 12.25 0.01.57
7 Pellikka Väinö HiKi 12.39 0.02.11
8 Fey Erik EsSu 12.53 0.02.25
9 Juvaste Samuel EsSu 14.38 0.04.10
10 Hanhijärvi Matteus EsAk 14.51 0.04.23
11 Fey Mark EsSu 14.54 0.04.26
12 Jantunen Olli EsSu 15.01 0.04.33
13 Helenius Aaro EsAk 16.14 0.05.46
14 Åkerman Oskar HiKi 31.33 0.21.05

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haapala Ida EsSu 13.23 0.00.00 81.45 83.51
2 Mattila Elisa LS-37 13.36 0.00.13 79.23 81.23
3 Parjanne Laura HiKi 15.45 0.02.22 67.62 69.32
4 Donner Isabel OK77 16.04 0.02.41 65.50 67.15
5 Virtanen Heta RasKa 16.34 0.03.11 62.77 64.35
6 Hietanen Pinja HS 16.36 0.03.13 61.88 63.44
7 Kymäläinen Sanni TP 17.08 0.03.45 59.22 60.71
8 Kangasaho Essi HiKi 17.35 0.04.12 56.99 58.43
9 Aulamo Hannele LappRi 18.15 0.04.52 54.22 55.58
10 Karlsson Lina OK77 18.45 0.05.22 52.10 53.41
11 Suntioinen Elli EsSu 20.01 0.06.38 48.18 49.39
12 Nordgren Sofia Trian 20.27 0.07.04 46.54 47.71
13 Verronen Senja LHR 20.47 0.07.24 45.19 46.33
14 Reitmaa Sohvi HiKi 21.09 0.07.46 43.81 44.91

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Åkerman Anu HiKi 13.16 0.00.00 67.62 75.74
2 Laurila Kirsti Pihkan 14.16 0.01.00 61.00 68.32
3 Taini Mia JRV 14.45 0.01.29 57.17 64.04
4 Torvela Tiina KuoSu 15.14 0.01.58 53.59 60.03
5 Elovaara-Salmi Anna HS 16.36 0.03.20 47.56 53.27
6 Pietilänaho Anu HiKi 20.29 0.07.13 37.23 41.70

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jern Tove OK77 13.25 0.00.00 53.56 55.58
2 Laurila Anneli Trian 13.37 0.00.12 52.16 54.13
3 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 13.45 0.00.20 51.05 52.98
4 Vallema Tanja KyS 14.00 0.00.35 49.55 51.42
5 Ray Carola OK77 14.05 0.00.40 48.67 50.50
6 Filipsson-Korento Lena OK77 14.15 0.00.50 47.52 49.31
7 Heikkinen Anniina VeVe 14.36 0.01.11 45.81 47.54
8 Tarkkanen Teresa Lynx 14.42 0.01.17 44.93 46.63
9 Torri-Tuominen Mari Pihkan 14.51 0.01.26 43.92 45.58
10 Turakainen Irene Lynx 14.52 0.01.27 43.31 44.95
11 Haapamäki Jatta Eräp 15.43 0.02.18 40.44 41.97
12 Myllys Leena Lynx 16.58 0.03.33 36.98 38.37
13 Lintula Kirsi Trian 17.18 0.03.53 35.78 37.13
14 Nordgren Christel Trian 19.15 0.05.50 31.73 32.93

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Aleksi TP 13.08 0.00.00 94.25 94.97
2 Ruohola Akseli MSParma 13.14 0.00.06 92.90 93.61
3 Heikkilä Tuomas HS 13.33 0.00.25 90.10 90.79
4 Hirvikallio Joni Koovee 13.59 0.00.51 86.71 87.37
5 Parjanne Antti Lynx 14.25 0.01.17 83.51 84.15
6 Hällström af Fabian OK77 14.28 0.01.20 82.64 83.28
7 Saikko Antti TP 14.40 0.01.32 80.94 81.56
8 Heinonen Eero MSParma 14.43 0.01.35 80.09 80.70
9 Gripenberg Otto Brahe 15.11 0.02.03 77.07 77.66
10 Syrjäläinen Lauri HS 15.22 0.02.14 75.61 76.18
11 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.23 0.02.15 74.98 75.55
12 Vainio Antti MSParma 15.28 0.02.20 74.03 74.59
12 Liukkonen Matti RR 15.28 0.02.20 74.03 74.59
14 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.51 0.02.43 71.17 71.72
15 Stenbacka Wilhelm OK77 15.53 0.02.45 70.49 71.03
16 Hiltunen Juho EsSu 15.59 0.02.51 69.52 70.05
17 Kurkela Mikko Koovee 16.22 0.03.14 67.38 67.89
18 Vierimaa Ville EsAk 16.23 0.03.15 66.79 67.30
19 Melin Christoffer OK77 16.24 0.03.16 66.21 66.72
20 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.53 0.03.45 63.82 64.30
21 Lintula Veikka Trian 17.25 0.04.17 61.38 61.85
22 Partanen Lauri HyRa 19.33 0.06.25 54.25 54.66
Korpio Juha EsAk HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Åkerman Anders HiKi 13.37 0.00.00 57.39 65.65
2 Lehtonen Eero UlvUra 14.11 0.00.34 54.18 61.98
3 Kiiski Mikko KyS 14.38 0.01.01 51.62 59.05
4 Hyyppä Tuomas KoS 15.05 0.01.28 49.22 56.30
5 Pietilänaho Juho HiKi 15.41 0.02.04 46.51 53.20
6 Farkas David HS 15.46 0.02.09 45.43 51.97
7 Leinikka Harri Rasebor 17.36 0.03.59 39.96 45.71
8 Kantelinen Teemu HyRa 22.01 0.08.24 31.35 35.86
Rosenblad Kalle HiKi HYL -
Riissanen Jani EsAk HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.45 0.00.00 63.04 66.85
2 Hytönen Harri LS-37 14.10 0.00.25 60.73 64.40
3 Kiviniitty Jyrki EsAk 14.38 0.00.53 58.35 61.87
4 Venäläinen Toni VaHa 14.44 0.00.59 57.51 60.99
5 Uusitalo Tero EsAk 14.56 0.01.11 56.30 59.71
6 Meronen Juha OCPuist 15.12 0.01.27 54.89 58.21
7 Tuominen Hans Pihkan 15.38 0.01.53 52.95 56.15
8 Ray Tomas OK77 16.02 0.02.17 51.23 54.32
9 Savilahti Petri Lynx 16.18 0.02.33 49.99 53.01
10 Ojala Jari PirHi 16.19 0.02.34 49.54 52.53
11 Kuusinen Mikko Lynx 16.28 0.02.43 48.69 51.64
12 Nurmiainen Jouko Rasebor 16.42 0.02.57 47.62 50.50
13 Frilander Heikki Trian 18.26 0.04.41 42.79 45.38
14 Lehto Jarmo VeVe 18.43 0.04.58 41.80 44.32
15 Sane Kari HS 20.29 0.06.44 37.88 40.16
16 Niemelä Hannu Pohjant 21.06 0.07.21 36.46 38.66
17 Niemi Ilkka Brahe 27.53 0.14.08 27.36 29.01
Julkunen Tero LHR HYL -
Emaldinov Yuri AngA HYL -
Liljeström Kimmo HS HYL -
Suominen Manne HiKi HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Rauli VaHa 13.14 0.00.00 75.43 76.15
2 Ankelo Jussi MSParma 13.43 0.00.29 72.52 73.21
3 Holmroos Sakari TuS 14.06 0.00.52 70.30 70.97
4 Riissanen Pyry EsAk 14.10 0.00.56 69.72 70.39
5 Rannila Oskari LapVi 14.14 0.01.00 69.15 69.81
5 Donner Jesper OK77 14.14 0.01.00 69.15 69.81
7 Lehtonen Elias MSParma 14.30 0.01.16 67.40 68.05
8 Leinamo Tuomas TP 14.34 0.01.20 66.85 67.49
9 Kuusikko Miska Pohjant 14.35 0.01.21 66.54 67.17
10 Muukkonen Topias MSParma 14.36 0.01.22 66.22 66.86
10 Malinen Vinski Navi 14.36 0.01.22 66.22 66.86
12 Ahoniemi Santeri HS 14.37 0.01.23 65.67 66.30
13 Noponen Juho EsSu 14.49 0.01.35 64.55 65.17
14 Rautio Daniel EsSu 14.52 0.01.38 64.10 64.71
15 Mäenpää Jaakko KR 15.02 0.01.48 63.15 63.76
16 Haara Eino HS 15.12 0.01.58 62.23 62.83
17 Niemelä Julius RaN 15.13 0.01.59 61.94 62.53
18 Taura Kalle VaHa 15.14 0.02.00 61.64 62.23
19 Sivonen Miro TP 15.18 0.02.04 61.14 61.73
20 Aaltonen Tatu Lynx 15.20 0.02.06 60.78 61.37
20 Lemberg Ville RaJu 15.20 0.02.06 60.78 61.37
22 Ekola Juuso LapVi 15.23 0.02.09 60.13 60.71
22 Klemettinen Simo S-JKL 15.23 0.02.09 60.13 60.71
22 Aalto Lauri MSParma 15.23 0.02.09 60.13 60.71
25 Vennelä Nuutti KangSK 15.25 0.02.11 59.32 59.90
26 Kujansuu Aaro RasKa 15.27 0.02.13 58.97 59.54
27 Niskanen Aatu VeVe 15.28 0.02.14 58.68 59.25
28 Saarela Thomas LHR 15.29 0.02.15 58.39 58.96
29 Simola Jere Koovee 15.36 0.02.22 57.73 58.29
30 Ala-Heikkilä Elias AR 15.46 0.02.32 56.90 57.45
31 Gustafsson Noel EsSu 16.01 0.02.47 55.80 56.33
32 Ojala Urho KS 16.03 0.02.49 55.47 56.00
33 Koivisto Mikael SKUusi 16.09 0.02.55 54.91 55.43
33 Niemelä Paavo Pohjant 16.09 0.02.55 54.91 55.43
35 Nikkinen Hannes HiKi 16.24 0.03.10 53.64 54.16
36 Määttänen Markus EsSu 16.41 0.03.27 52.52 53.03
37 Ruusu Rasmus EsSu 16.45 0.03.31 52.11 52.61
38 Meuronen Joonas HS 17.10 0.03.56 50.64 51.13
39 Heikkinen Aaro HS 17.17 0.04.03 50.10 50.58
40 Vuorensola Joonatan Lynx 18.19 0.05.05 47.08 47.53
41 Korjamo Santtu EsSu 18.26 0.05.12 46.59 47.04
42 Hyvärinen Luukas EsSu 21.45 0.08.31 39.33 39.71
43 Frilander Emil Trian 25.44 0.12.30 33.11 33.42
Arvela Henri LS-37 HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Silva EsSu 11.18 0.00.00 74.61 74.64
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 11.51 0.00.33 70.87 70.90
3 Punto Elli EsSu 11.55 0.00.37 70.20 70.23
4 Virkajärvi Heta JRV 12.36 0.01.18 66.14 66.17
5 Kaikkonen Oona Koovee 12.43 0.01.25 65.28 65.31
6 Lillqvist Isabella TP 12.45 0.01.27 64.85 64.88
7 Pellikka Virna HiKi 12.47 0.01.29 64.43 64.46
8 Kaiponen Iida-Emilia ORa 12.52 0.01.34 63.76 63.79
9 Sikkilä Peppi LapVi 12.54 0.01.36 63.34 63.37
10 Schmidt Emilia TP 12.58 0.01.40 62.77 62.80
11 Sallila Katarina HS 13.01 0.01.43 62.28 62.31
12 Mänty Elisa RR 13.20 0.02.02 60.56 60.58
13 Heikkinen Roosa VeVe 13.23 0.02.05 60.09 60.11
14 Matinheikki Liisa TP 13.44 0.02.26 58.32 58.35
15 Turakainen Veera Lynx 13.46 0.02.28 57.94 57.97
16 Julkunen Siiri TP 13.58 0.02.40 56.88 56.91
17 Hyyppä Liina KoS 14.00 0.02.42 56.51 56.54
18 Näsi Minea RaJu 14.01 0.02.43 56.22 56.24
19 Papinaho Alina KeuKi 14.08 0.02.50 55.52 55.55
20 Hyytiäinen Miina KS 14.10 0.02.52 55.16 55.19
21 Karkiainen Helmi KeuKi 14.13 0.02.55 54.74 54.76
21 Hilo Jenny EsSu 14.13 0.02.55 54.74 54.76
23 Miettinen Kiia EsSu 14.15 0.02.57 54.16 54.18
24 Wickholm Saga Trian 14.36 0.03.18 52.64 52.66
25 Lindén Amalia KS 14.43 0.03.25 52.00 52.02
26 Kulju Eevi HlS 14.44 0.03.26 51.72 51.74
27 Hanhijärvi Maijukka EsAk 14.46 0.03.28 51.38 51.41
28 Gripenberg Ester OK77 14.48 0.03.30 51.05 51.07
29 Hämäläinen Elina RR 14.50 0.03.32 50.72 50.74
30 Pajari Maija SKVuoks 14.53 0.03.35 50.33 50.35
31 Pirilä Elisa MSParma 14.56 0.03.38 49.94 49.96
32 Tuohimaa Ines Solf 14.57 0.03.39 49.67 49.69
33 Luoma Elli TP 15.22 0.04.04 48.11 48.13
34 Poijärvi Aino Koovee 15.33 0.04.15 47.34 47.36
35 Lauren Camilla HS 15.38 0.04.20 46.88 46.90
36 Joensuu Lumi HS 15.58 0.04.40 45.69 45.71
37 Määttälä Fanni EsSu 16.21 0.05.03 44.43 44.44
38 Rautio Ulrika EsSu 16.24 0.05.06 44.09 44.11
Jussila Emma TP HYL -
Rehberger Nadja HS HYL -