FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaukolämpö - kansallinen keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni PR 32.10 0.00.00 78.57 77.29
2 Kalliokoski Jooseppi SWE 32.28 0.00.18 77.07 75.81
3 Saari Aki LS-37 33.14 0.01.04 74.53 73.31
4 Luoma Juha IkNV 33.33 0.01.23 73.07 71.88
5 Pajukangas Mikko LapVi 34.00 0.01.50 71.36 70.20
6 Gripenberg Otto Brahe 34.11 0.02.01 70.24 69.09
7 Hakuli Tommi SKUusi 34.12 0.02.02 69.47 68.33
8 Markkila Eero RasKu 34.45 0.02.35 67.64 66.54
9 Rantala Teemu LapVi 36.31 0.04.21 63.67 62.64
10 Vainionpää Matti RasKu 37.28 0.05.18 61.39 60.38
10 Jansson Emil Brahe 37.28 0.05.18 61.39 60.38
12 Jansson Sören Falken 37.40 0.05.30 59.72 58.74
13 Joensuu Valter Brahe 37.54 0.05.44 58.68 57.73
14 Sundelin Peter Femman 44.16 0.12.06 49.67 48.86
15 Kuusikko Miska Pohjant 47.07 0.14.57 46.13 45.38
16 Karjanlahti Kosti KauWi 53.51 0.21.41 39.89 39.24
Istolahti Jaakko KangSK EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 35.30 0.00.00 41.85 34.94
2 Pöytäkangas Teemu VaaSu 41.43 0.06.13 32.94 27.50
3 Näsi Matti RaJu 44.08 0.08.38 28.61 23.89

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 30.34 0.00.00 45.31 40.87
2 Ylihärsilä Ari AlahKi 35.12 0.04.38 38.69 34.90
3 Takanen Jari KuortKu 43.11 0.12.37 31.00 27.96
4 Eriksson Henrik VaaSu 43.58 0.13.24 29.93 26.99
5 Närvä Juha VaaSu 44.37 0.14.03 28.97 26.13
6 Tuomaala Ville VaaSu 47.19 0.16.45 26.83 24.20
7 Jussinmäki Ari HalTo 51.37 0.21.03 24.15 21.78
8 Ala-Honkola Esa KuortKu 1.04.33 0.33.59 18.95 17.10
9 Kupari Hannu YKV 1.43.28 1.12.54 11.60 10.46
Gripenberg Mattias Brahe HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Kari KortJV 32.11 0.00.00 23.19 23.19
2 Ylihärsilä Arto AlahKi 34.10 0.01.59 20.75 20.75
3 Snåre Dan Botnia 34.19 0.02.08 19.58 19.58
4 Leppäniemi Jani VetU 46.31 0.14.20 13.64 13.64

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 24.45 0.00.00 51.36 48.73
2 Suvanto Mikael RaJu 26.44 0.01.59 46.76 44.36
3 Kullman Dan Vörå 27.24 0.02.39 44.85 42.55
4 Ylihärsilä Juha AlahKi 27.29 0.02.44 43.94 41.69
5 Peltoniemi Vesa KPV 27.46 0.03.01 42.73 40.54
6 Joensuu Tommy Brahe 28.07 0.03.22 41.45 39.32
7 Haglund Tommy Brahe 28.19 0.03.34 40.40 38.33
8 Korhonen Marko YlämPy 29.57 0.05.12 37.49 35.57
9 Koivisto Juhani KortJV 40.51 0.16.06 26.97 25.59
10 Suvanto Pasi PieHi 47.47 0.23.02 22.61 21.45

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvala Juha JSRasti 26.44 0.00.00 42.09 41.51
2 Kalliokoski Arto PerhKi 28.52 0.02.08 36.06 35.56
3 Hirvensalo Jorma SaPu 30.43 0.03.59 31.14 30.71

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajukangas Tauno KPV 27.51 0.00.00 46.57 44.95
2 Bäck Mikael Femman 28.44 0.00.53 43.45 41.94
3 Mattila Timo KPV 29.25 0.01.34 40.78 39.37
4 Toppari Reijo KauWi 30.40 0.02.49 37.54 36.23
5 Virnala Jukka JalJa 32.07 0.04.16 34.33 33.13

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joki Sauli VetU 26.26 0.00.00 43.64 42.30
2 Pensas Esko LaihLu 28.24 0.01.58 40.01 38.78
3 Henriksson Fjalar Falken 30.12 0.03.46 37.05 35.91
4 Halla-Aho Timo JSRasti 30.24 0.03.58 36.24 35.13
5 Herttua Martti LapVi 30.57 0.04.31 35.04 33.96
6 Hattar Allan Falken 32.07 0.05.41 33.23 32.20
7 Sillanpää Paavo JSRasti 35.25 0.08.59 29.64 28.73
8 Hakomäki Juhani LapVi 35.32 0.09.06 29.06 28.16
9 Pöyhönen Hannu VetU 36.58 0.10.32 27.46 26.62
10 Pihlajamaa Martti VetU 37.41 0.11.15 26.48 25.67
Högnäs Tore Brahe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Williamsson Bo-Göran VaaSu 24.24 0.00.00 40.03 39.00
2 Koivukangas Erkki KoS 25.42 0.01.18 37.53 36.56
3 Pollari Kalevi YKV 26.04 0.01.40 36.54 35.59
4 Turunen Erkki SuSe 26.18 0.01.54 35.75 34.83
5 Pienimäki Kari RaJu 26.24 0.02.00 35.15 34.24
6 Åkerblom Måns GIF 30.07 0.05.43 30.41 29.62
7 Haapalehto Raimo VetU 30.48 0.06.24 29.33 28.58
8 Närvä Martti SuJu 31.24 0.07.00 28.39 27.65
9 Näsi Mauno RaJu 31.53 0.07.29 27.57 26.86
10 Laasanen Veikko VäVi 32.49 0.08.25 26.42 25.74
11 Joensuu Heimo JSRasti 33.47 0.09.23 25.30 24.65
12 Finnilä Mauri VetU 41.00 0.16.36 20.55 20.02
Björklund Håkan Falken HYL -
Paikkala Jarmo Jyry EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukko Risto VäVi 28.56 0.00.00 32.14 32.28
2 Backman Sven-Olof Falken 30.06 0.01.10 29.35 29.48
3 Taipalus Esko RasKe 31.16 0.02.20 26.77 26.89
4 Koski Matti J NOK 42.09 0.13.13 18.75 18.84
Voutilainen Taisto IPR EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 29.08 0.00.00 29.54 29.62
2 Tammisto Vesa KauWi 30.02 0.00.54 27.94 28.01
3 Fränti Eero KoS 33.51 0.04.43 24.15 24.21
4 Salmi Aimo VaaSu 39.43 0.10.35 20.04 20.09
5 Knuuttila Helge VaaSu 40.59 0.11.51 18.90 18.95
6 Keskinen Matti TikSu 47.39 0.18.31 15.80 15.84
7 Myllymäki Antti VaaSu 1.17.22 0.48.14 9.45 9.48

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 29.14 0.00.00
2 Moisio Paavo SaPu 31.16 0.02.02

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kullman Hannes Falken 45.50 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekola Juuso LapVi 25.26 0.00.00 43.38 40.91
2 Ylihärsilä Roni AlahKi 29.26 0.04.00 34.67 32.70
3 Ylihärsilä Ville AlahKi 32.08 0.06.42 29.19 27.52

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 54.23 0.00.00 41.14 34.23
2 Hantula Jussi KauWi 56.31 0.02.08 37.61 31.29
3 Peltoniemi Sisu KPV 58.23 0.04.00 34.49 28.69
Ala-Honkola Akseli KuortKu EIL -
Pöytäkangas Elias VaaSu KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 29.40 0.00.00 66.06 64.73
2 Pitkänen Salla TP 31.29 0.01.49 61.32 60.08
3 Korpi Maarit LapVi 33.40 0.04.00 56.47 55.33
4 Hietala Emmi LapVi 34.49 0.05.09 53.76 52.67
5 Fränti Eeva-Maria LapVi 37.40 0.08.00 48.91 47.92
6 Rajala Milla LapVi 38.58 0.09.18 46.52 45.58
7 Purola Sanna-Mari JSRasti 40.54 0.11.14 43.61 42.72
8 Lindfors Lina Falken 41.37 0.11.57 42.15 41.30
9 Koskela Sanna RaJu 41.58 0.12.18 41.10 40.27
10 Ojala Ulla PoRa 50.20 0.20.40 33.68 33.00
11 Korhonen Julia LS-37 50.42 0.21.02 32.86 32.19

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundelin Ann-Sofie Botnia 35.35 0.00.00
2 Pöytäkangas Eliisa VaaSu 44.38 0.09.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Närvä Kati RasKu 38.40 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fränti Kati RaJu 27.49 0.00.00 40.77 38.49
2 Backman Yvonne Falken 32.44 0.04.55 32.91 31.08
3 Lautamo Riikka VaaSu 34.02 0.06.13 29.99 28.32
4 Kujanpää Maarit KuortKu 48.32 0.20.43 19.86 18.75

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 28.10 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 27.24 0.00.00 45.72 44.25
2 Ala-Kasari Outi RasKu 30.31 0.03.07 37.97 36.75
3 Koskela Sari RaJu 30.43 0.03.19 34.67 33.55

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Airi KPV 28.37 0.00.00
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 30.25 0.01.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 28.04 0.00.00
2 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 35.54 0.07.50
Pöyhönen Lea VetU KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Finnilä Katariina VetU 49.21 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 42.22 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 19.52 0.00.00 51.27 47.97
2 Korkonen Emilia KuortKu 25.00 0.05.08 39.98 37.41
3 Lammi Kira KauWi 25.58 0.06.06 37.76 35.33
4 Suokko Matilda LapVi 27.11 0.07.19 35.36 33.09
5 Nivukoski Lotta LapVi 30.07 0.10.15 31.29 29.27
6 Tuomaala Ella VaaSu 30.36 0.10.44 30.17 28.23
7 Lakanen Inka PerhKi 33.08 0.13.16 27.28 25.53
8 Lindfors Karolina Falken 36.15 0.16.23 24.41 22.84
9 Kullman Thea Falken 41.54 0.22.02 20.66 19.33

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 14.49 0.00.00
2 Anttila Niklas KPV 17.30 0.02.41
3 Koivisto Asser KortJV 18.54 0.04.05
4 Lindfors Hugo Falken 22.44 0.07.55
5 Ylihärsilä Manu AlahKi 26.51 0.12.02
6 Hietala Elmeri KPV 33.13 0.18.24
7 Ala-Honkola Svantte KuortKu 34.39 0.19.50

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 14.58 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 19.28 0.04.30
3 Lautamo Hilla VaaSu 21.08 0.06.10
4 Nivukoski Nanna LapVi 21.22 0.06.24
5 Mutikainen Eveliina KauWi 30.10 0.15.12
Kuoppala Saana RasKu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Honkola Iivari KuortKu 18.35 0.00.00
2 Fränti Onni RaJu 21.49 0.03.14
3 Närvä Juuso VaaSu 21.55 0.03.20
4 Erkkilä Juho KauWi 27.25 0.08.50

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Liina-Maija KPV 14.40 0.00.00
2 Kupari Aino YKV 23.20 0.08.40

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Samu LapVi 13.41 0.00.00
Ylihärsilä Mikko AlahKi EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuoppala Pinja RasKu 14.13 0.00.00
2 Ylihärsilä Annika AlahKi 18.16 0.04.03
3 Kupari Annikki YKV 18.25 0.04.12
4 Lassila Nelli RaJu 19.25 0.05.12
5 Hyväluoma Nelli VetU 19.44 0.05.31
6 Mutikainen Aada KauWi 21.02 0.06.49
7 Ylihärsilä Ilona AlahKi 27.38 0.13.25
Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu EIL -