FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lavia rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mieskoski Kimmo RaLu 33.21 0.00.00 76.29 76.29
2 Asikainen Saku Hiisi 35.57 0.02.36 69.59 69.59
3 Koskinen Roope Hiisi 37.14 0.03.53 66.06 66.06
4 Lehtonen Eero UlvUra 37.28 0.04.07 64.51 64.51
5 Nissinen Jani Hiisi 38.27 0.05.06 61.76 61.76
6 Pöyhönen Petja RasKa 39.35 0.06.14 58.92 58.92
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 43.21 0.10.00 52.82 52.82
8 Putaja Pekka SuSe 43.27 0.10.06 51.73 51.73
9 Saari Tatu SuSe 44.38 0.11.17 49.40 49.40
10 Vainiomäki Markus SuSe 48.20 0.14.59 44.74 44.74

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keskimäki Sami NaWi 58.50 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Esa PunKu 38.46 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 26.51 0.00.00 48.09 48.09
2 Oksanen Jukka RasKa 35.42 0.08.51 34.36 34.36
3 Holmberg Jari UlvUra 37.44 0.10.53 30.80 30.80
4 Kivimäki Jouni KanSu 37.52 0.11.01 28.98 28.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtari Markku VaaSu 40.08 0.00.00 25.99 25.99
2 Huuhka Jouko KanSu 41.32 0.01.24 23.23 23.23
3 Huhtanen Ossi TP 42.21 0.02.13 20.93 20.93

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Granholm Tommi KooVee 35.10 0.00.00 37.89 37.89
2 Aasla Hannu KooVee 36.11 0.01.01 34.98 34.98
3 Rajamäki Timo KyRa 42.00 0.06.50 28.55 28.55
4 Sjögren Jukka RasKa 45.13 0.10.03 25.05 25.05

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 36.54 0.00.00 49.27 49.27
2 Nurminen Markku SuosmSa 38.25 0.01.31 46.31 46.31
3 Rautanen Pauli JäPa 38.54 0.02.00 44.73 44.73
4 Hirvelä Reijo PunKu 44.11 0.07.17 38.50 38.50
5 Hannukainen Raimo KanSu 44.43 0.07.49 37.17 37.17
6 Laine Esa TP 47.56 0.11.02 33.86 33.86
7 Hakanen Kai ValSu 57.50 0.20.56 27.39 27.39
Vainiomäki Kauko SuSe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 31.28 0.00.00 38.95 38.95
2 Kares Olli Hiisi 33.34 0.02.06 35.73 35.73
3 Ketamo Juhani SuSe 33.42 0.02.14 34.81 34.81
4 Lakkinen Keijo SuSe 34.28 0.03.00 33.27 33.27
5 Jääskeläinen Esko KK-V 38.59 0.07.31 28.74 28.74
6 Torpo Tapani KanSu 46.01 0.14.33 23.78 23.78
7 Jokinen Ismo NaWi 48.24 0.16.56 22.07 22.07
8 Keskimäki Seppo NaWi 54.27 0.22.59 19.13 19.13

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elonen Matti RaLu 34.39 0.00.00 39.23 39.23
2 Heerman Stig RaLu 35.19 0.00.40 37.67 37.67
3 Nurmi Pekka RaLu 38.11 0.03.32 34.07 34.07
4 Kaasalainen Oiva SuSe 39.04 0.04.25 32.56 32.56
5 Rajamäki Matti KyRa 41.39 0.07.00 29.84 29.84
6 Rintala Pentti Hiisi 42.19 0.07.40 28.68 28.68
7 Hieta Lauri KanSu 44.12 0.09.33 26.80 26.80
8 Mattila Kalervo RasKa 45.41 0.11.02 25.29 25.29

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Teuvo Hiisi 23.30 0.00.00 30.87 30.87
2 Rosenqvist Onni SuosmSa 30.47 0.07.17 21.80 21.80
3 Erkkilä Raimo SuosmSa 57.56 0.34.26 10.64 10.64

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 30.05 0.00.00 22.37 22.37
2 Paunuvuori Toivo SuSe 37.35 0.07.30 16.56 16.56
3 Rintala Ahto RaN 1.28.10 0.58.05 6.49 6.49

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Calle Kristina 54.55 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikoski Roope RasKa 36.15 0.00.00

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaihtela Juuso RaLu 37.04 0.00.00
2 Isolähteenmäki Atte IkNV 50.34 0.13.30

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Janne Hiisi 35.33 0.00.00
2 Tuominen Oskari Hiisi 36.27 0.00.54
Rötsä Eero TP KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Kalle LLL 36.33 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Anton IkNV 36.05 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Matias LLL 31.16 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Ville LLL 15.06 0.00.00
2 Kesänen Antton LLL 16.42 0.01.36
3 Kivioja Lassi LLL 20.14 0.05.08

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 39.03 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 31.36 0.00.00 33.00 33.00
2 Holmberg Marja-Riitta UlvUra 43.36 0.12.00 22.12 22.12
3 Hepokorpi Annika RasKa 47.58 0.16.22 18.48 18.48

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 51.00 0.00.00
2 Perkola Pauliina RasKa 57.03 0.06.03

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huhtanen Meri TP 39.39 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 51.50 0.00.00 37.80 37.80
2 Saari Marita SuSe 55.21 0.03.31 32.74 32.74
3 Hannukainen Anne KanSu 1.15.19 0.23.29 22.11 22.11

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Marjatta KooVee 36.48 0.00.00
2 Leppänen Tuula RaTU 38.41 0.01.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaasalainen Tuula SuSe 34.15 0.00.00 43.18 43.18
2 Palomäki Eila SuSe 41.43 0.07.28 32.79 32.79
3 Soikkeli Orvokki KanSu 46.28 0.12.13 27.05 27.05

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 29.00 0.00.00 39.49 39.49
2 Kolkkala Riitta RaLu 31.05 0.02.05 35.46 35.46
3 Kallio Tuija RaTU 35.57 0.06.57 29.46 29.46
4 Mattila Riitta RasKa 36.49 0.07.49 27.60 27.60
5 Ruisaho Eila EE 40.32 0.11.32 24.01 24.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankala Kaisa IkNV 38.23 0.00.00 33.37 33.37
2 Holmberg Laura RasKa 38.56 0.00.33 31.26 31.26
3 Mähönen Venla KanSu 57.18 0.18.55 20.12 20.12
4 Isolähteenmäki Nea IkNV 1.12.06 0.33.43 15.10 15.10

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähteenmäki Iida KanSu 50.27 0.00.00 30.48 30.48
2 Vehkala Eveliina SiikSi 1.03.10 0.12.43 23.13 23.13
3 Viitala Nina RaN 1.16.22 0.25.55 18.12 18.12
Mähönen Helka KanSu KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna Hiisi 30.39 0.00.00
2 Pinola Sarianna RaN 38.15 0.07.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiittanen Maija UlvUra 32.05 0.00.00
2 Tenho Sanni LLL 47.03 0.14.58

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isokallio Helmi LLL 35.33 0.00.00
2 Törmälä Helena LLL 37.42 0.02.09
3 Viitala Sini RaN 49.12 0.13.39
4 Katajisto Katariina LLL 1.26.38 0.51.05

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkala Katariina SiikSi 34.41 0.00.00
2 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 37.28 0.02.47

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Emma LLL 27.53 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkala Anniina SiikSi 16.38 0.00.00
2 Sjöblom Lotta NaWi 17.00 0.00.22
3 Kesänen Alina LLL 20.14 0.03.36
4 Leppänen Sanni LLL 37.48 0.21.10

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Aino SuosmSa 54.11 0.00.00
Kirkkala Aino SuosmSa KES -