FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hämeen AM-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Aleksi TP 1.03.03 0.00.00 88.10 88.21
2 Ahonen Jere KangSK 1.05.00 0.01.57 84.81 84.92
3 Kuukka Elias TP 1.05.06 0.02.03 84.04 84.15
4 Taanila Henri IkNV 1.06.22 0.03.19 81.81 81.91
5 Huovila Jarkko KR 1.06.59 0.03.56 80.44 80.54
6 Repo Ville VeVe 1.08.49 0.05.46 77.69 77.79
7 Knuuttila Mikko IkNV 1.09.26 0.06.23 76.40 76.49
8 Kiema Pasi OrPo 1.11.05 0.08.02 74.04 74.13
9 Ikävalko Petri IkNV 1.11.16 0.08.13 73.26 73.36
10 Kivelä Mikko KangSK 1.13.55 0.10.52 70.07 70.16
11 Nurminen Ilkka HS 1.15.12 0.12.09 68.32 68.41
12 Parkkinen Ville IkNV 1.15.47 0.12.44 67.25 67.33
13 Vainiomäki Samuel PelPo 1.16.14 0.13.11 66.30 66.39
14 Lehtola Samu KangSK 1.16.46 0.13.43 65.30 65.38
15 Hölli Mikko KangSK 1.19.25 0.16.22 62.60 62.68
16 Lemmetty Teemu OrPo 1.20.25 0.17.22 61.30 61.38
17 Paju Erno TP 1.26.38 0.23.35 56.42 56.49
18 Kattelus Juho AuVa 1.29.08 0.26.05 54.37 54.44
19 Virkki Vili HlS 1.33.59 0.30.56 51.12 51.19
20 Leinonen Juho TP 1.39.57 0.36.54 47.65 47.71
21 Huusko Samuli LaiVe 2.30.55 1.27.52 31.28 31.32

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarikko Samuli TP 1.00.20 0.00.00
2 Laakso Matias Keihäs 1.00.51 0.00.31

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pirilä Mikko HlS 1.07.58 0.00.00 52.31 52.53
2 Riihimäki Mikko Koovee 1.14.49 0.06.51 45.14 45.34
3 Tolkki Lauri TarpSu 1.16.39 0.08.41 41.74 41.92
Olkkonen Tomi-Pekka KangSK HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mauriala Jarmo Koovee 58.43 0.00.00 61.44 61.74
2 Jarva Jukka OrPo 1.04.27 0.05.44 55.21 55.48
3 Mamia Tero Koovee 1.04.50 0.06.07 54.13 54.39
4 Laitamäki Mika HlT 1.07.34 0.08.51 51.21 51.46
4 Jokela Jari RaN 1.07.34 0.08.51 51.21 51.46
6 Riikonen Jarno KangSK 1.08.54 0.10.11 48.79 49.02
7 Konttila Janne Koovee 1.12.45 0.14.02 45.53 45.75
8 Niemelä Ville Hiilto 1.16.46 0.18.03 42.51 42.71
9 Kuusisto Seppo Koovee 1.18.16 0.19.33 41.07 41.26
10 Frolov Sergey LHR 1.19.47 0.21.04 39.67 39.86
11 Kyckling Kim Eräp 1.23.47 0.25.04 37.19 37.37
12 Välkki Antti Koovee 1.46.41 0.47.58 28.74 28.88

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 41.45 0.00.00 67.74 67.90
2 Märkälä Janne TP 42.45 0.01.00 65.49 65.65
3 Numminen Mika UrjU 49.28 0.07.43 56.03 56.16
4 Kuusinen Petri HlS 52.08 0.10.23 52.62 52.75
5 Björkqvist Niklas HlS 54.03 0.12.18 50.23 50.35
6 Hämäläinen Jari KangSK 55.00 0.13.15 48.85 48.97
7 Aho Jarmo PäLuLu 55.16 0.13.31 48.10 48.22
8 Koski Olli Koovee 57.49 0.16.04 45.49 45.60
9 Nieminen Jyrki LHR 1.01.24 0.19.39 42.38 42.48
10 Lappalainen Kari OrPo 1.02.32 0.20.47 41.16 41.25
11 Paija Markku LHR 1.07.57 0.26.12 37.46 37.55
12 Hokkanen Arto TarpSu 1.11.08 0.29.23 35.39 35.47
13 Julkunen Tero LHR 1.16.03 0.34.18 32.73 32.80
14 Hirvonen Petri EE 1.18.05 0.36.20 31.51 31.59
15 Taubert Tero Koovee 1.20.59 0.39.14 30.03 30.11
16 Rokka Timo LHR 1.36.27 0.54.42 24.92 24.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki Pekka KangSK 42.39 0.00.00 60.43 60.43
2 Harju Juha-Pekka TP 42.54 0.00.15 59.32 59.32
3 Heinämäki Mikko TP 44.55 0.02.16 55.94 55.94
4 Kallio Jukka TP 48.50 0.06.11 50.80 50.80
5 Oikarinen Jarmo TP 50.42 0.08.03 48.29 48.29
6 Nyholm Thomas TP 51.32 0.08.53 46.88 46.88
7 Laasonen Mauri TP 51.33 0.08.54 46.24 46.24
8 Isokallio Pasi RaN 55.09 0.12.30 42.64 42.64
9 Vesala Pekka PirHi 59.00 0.16.21 39.31 39.31
10 Paasi Jaakko TP 1.03.01 0.20.22 36.30 36.30
11 Toivonen Jari EE 1.03.49 0.21.10 35.34 35.34
12 Ala-Mäyry Pekka Koovee 1.15.10 0.32.31 29.57 29.57
Ijäs Vesa TarpSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 35.04 0.00.00 63.62 63.51
2 Kukonlehto Kyösti VaHa 37.00 0.01.56 59.86 59.76
3 Viilo Keijo TP 37.07 0.02.03 59.24 59.14
4 Rantio Jukka-Pekka HauSi 38.54 0.03.50 56.12 56.02
5 Kittilä Pekka HlS 41.14 0.06.10 52.56 52.46
6 Vehmaa Hannu Koovee 41.55 0.06.51 51.32 51.23
7 Virkki Antti HlS 43.32 0.08.28 49.05 48.96
8 Pitkänen Juhani TP 45.15 0.10.11 46.83 46.75
9 Hanttu Ari RaN 45.17 0.10.13 46.45 46.37
10 Uotila Antti OrPo 45.46 0.10.42 45.61 45.53
11 Granholm Tommi Koovee 46.19 0.11.15 44.72 44.65
12 Lahti Juha HlS 47.18 0.12.14 43.46 43.38
13 Toivonen Esa TarpSu 47.29 0.12.25 42.95 42.88
14 Papinsaari Kari KangSK 49.05 0.14.01 41.23 41.16
15 Väätäinen Antti ÄhtU 50.10 0.15.06 40.02 39.95
16 Kinkki Seppo TaNMKY 50.36 0.15.32 39.36 39.29
17 Leppälä Martti HlS 52.07 0.17.03 37.91 37.85
18 Syrjälä Veli EE 53.34 0.18.30 36.59 36.52
19 Julkunen Pasi TP 56.41 0.21.37 34.30 34.24
20 Jalanto Esko KangSK 58.01 0.22.57 33.23 33.17
21 Helenius Jyrki RaN 1.00.42 0.25.38 31.50 31.45
22 Koski Harri TarpSu 1.07.41 0.32.37 28.02 27.97

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 43.27 0.00.00 52.17 51.59
2 Nurminen Jouko TP 44.49 0.01.22 49.99 49.44
3 Lepistö Heikki OrPo 48.09 0.04.42 45.99 45.48
4 Nevala Jorma RaN 48.23 0.04.56 45.23 44.73
5 Palttala Pekka TurSa 48.28 0.05.01 44.61 44.12
6 Olli Reijo VaHa 50.17 0.06.50 42.48 42.01
7 Jyväsjärvi Tapio Eräp 50.51 0.07.24 41.49 41.03
8 Rajala Markku Koovee 52.03 0.08.36 40.03 39.59
9 Lavikainen Jussi KangSK 53.40 0.10.13 38.34 37.92
10 Rasmus Reijo TarpSu 54.58 0.11.31 36.96 36.55
11 Kurkinen Unto HlS 55.49 0.12.22 35.92 35.53
12 Mäki Erkki EE 1.00.34 0.17.07 32.68 32.32
13 Laine Esa TP 1.02.41 0.19.14 31.15 30.81
14 Karvonen Jorma TarpSu 1.46.30 1.03.03 18.09 17.89

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 37.41 0.00.00 46.91 46.91
2 Ansamaa Reino RaN 40.22 0.02.41 43.38 43.38
3 Keränen Kauko UrjU 41.24 0.03.43 41.90 41.90
4 Virtanen Kalle RaLu 44.38 0.06.57 38.49 38.49
5 Kaarnijärvi Seppo OrPo 45.39 0.07.58 37.27 37.27
6 Heinonen Heikki LHR 46.21 0.08.40 36.35 36.35
7 Hahto Matti OrPo 46.57 0.09.16 35.53 35.53
8 Jarva Risto OrPo 48.19 0.10.38 34.18 34.18
9 Lindstedt Tapio OrPo 48.25 0.10.44 33.77 33.77
10 Roivas Matti UrjU 48.30 0.10.49 33.37 33.37
11 Soimasuo Juhani Eräp 50.27 0.12.46 31.75 31.75
12 Lahtonen Tapio TP 52.11 0.14.30 30.38 30.38
13 Koskinen Timo VaHa 54.21 0.16.40 28.86 28.86
14 Koivisto Pentti TP 58.36 0.20.55 26.49 26.49
15 Mattila Kari EE 1.01.58 0.24.17 24.78 24.78
16 Niemi Pentti HauSi 1.05.11 0.27.30 23.30 23.30
17 Ketonen Pekka TarpSu 1.32.38 0.54.57 16.22 16.22

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Aarno HlS 43.34 0.00.00 32.20 32.20
2 Sulander Heikki SahKu 55.05 0.11.31 24.19 24.19
3 Korpela Kalevi TP 59.05 0.15.31 21.37 21.37
4 Virtanen Pekka TY 1.07.43 0.24.09 17.61 17.61

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 37.02 0.00.00 44.77 44.63
2 Salminen Pertti HlS 37.32 0.00.30 43.70 43.57
3 Houni Mikko EE 41.55 0.04.53 38.71 38.59
4 Juhonsalo Matti LHR 42.13 0.05.11 38.01 37.89
5 Paavola Seppo EE 43.01 0.05.59 36.89 36.78
6 Sukki Martti LHR 43.27 0.06.25 36.12 36.00
7 Rantala Heikki EE 45.57 0.08.55 33.76 33.66
8 Nisula Alpo Eräp 46.00 0.08.58 33.34 33.24
9 Kopra Valto OrPo 46.41 0.09.39 32.47 32.37
10 Mikkola Antti UrjU 47.12 0.10.10 31.74 31.64
11 Virtanen Ilari HlS 51.07 0.14.05 28.96 28.87
12 Koipijärvi Erkki Eräp 56.11 0.19.09 26.03 25.95
13 Koppelomäki Mikko EE 1.04.11 0.27.09 22.51 22.44
14 Heiskanen Kalevi HlS 1.12.17 0.35.15 19.74 19.68
15 Hakala Rauno EE 1.12.29 0.35.27 19.44 19.38

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilonen Tauno TY 31.41 0.00.00 35.67 35.61
2 Rantala Mauri RaN 35.24 0.03.43 30.97 30.92
3 Liski Eero LHR 36.47 0.05.06 28.88 28.83
4 Brax Asko TP 40.11 0.08.30 25.59 25.55
5 Rintala Ahto RaN 42.37 0.10.56 23.34 23.30
6 Koivuniemi Tapio RaN 58.35 0.26.54 16.40 16.37

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 38.01 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kannus Kristian KangSK 1.00.17 0.00.00 48.48 49.13
2 Annila Henri Koovee 1.06.02 0.05.45 42.05 42.61
3 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.14.43 0.14.26 35.21 35.68
4 Lintula Väinö TP 1.16.21 0.16.04 32.54 32.97

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Jaakko Koovee 40.11 0.00.00 63.46 59.63
2 Laitinen Justus Koovee 40.34 0.00.23 62.08 58.33
3 Kommio Jere HlS 41.39 0.01.28 59.70 56.10
4 Valkamo Severi Koovee 43.01 0.02.50 57.06 53.62
5 Järvensivu Oula OrPo 43.57 0.03.46 55.12 51.80
6 Järvinen Ossi TP 46.59 0.06.48 50.88 47.82
7 Pitkänen Jonne TP 47.17 0.07.06 49.89 46.88
8 Leipijärvi Joona HlS 47.34 0.07.23 48.92 45.97
9 Elovaara Juho HlS 49.51 0.09.40 46.04 43.26
10 Kivikko Antti HlS 56.38 0.16.27 39.96 37.55
11 Oripelto Viljo Keihäs 58.11 0.18.00 38.35 36.04
Ketola Akseli Koovee HYL -
Niinimäki Rasmus IkNV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Teemu TP 33.35 0.00.00 66.50 65.23
2 Aho Aaro VaHa 35.50 0.02.15 61.81 60.62
3 Puranen Konsta TP 37.00 0.03.25 59.36 58.22
4 Ahola Erik KangSK 39.46 0.06.11 54.76 53.71
5 Ahola Mikko KangSK 41.10 0.07.35 52.44 51.44
6 Kemppi Mikko KangSK 41.59 0.08.24 50.98 50.00
7 Vesterinen Arttu TP 43.47 0.10.12 48.46 47.53
8 Lilja Juha TP 43.54 0.10.19 47.91 46.99
9 Hakala Petteri RaN 44.49 0.11.14 46.51 45.62
10 Kommio Niko HlS 44.57 0.11.22 45.96 45.08
11 Laakso Ville Keihäs 45.31 0.11.56 44.98 44.11
12 Ketola Lauri Koovee 47.11 0.13.36 43.00 42.17
13 Saarnijoki Miska TP 48.49 0.15.14 41.18 40.38
14 Isolähteenmäki Atte IkNV 53.43 0.20.08 37.07 36.36
15 Korhonen Miikka TP 53.57 0.20.22 36.57 35.87
16 Westerlund Otso Koovee 56.23 0.22.48 34.66 33.99
17 Kauppi Akseli EE 58.39 0.25.04 33.00 32.37
18 Johansson Väinö Keihäs 1.00.40 0.27.05 31.60 30.99
19 Hirvonen Julius EE 1.51.38 1.18.03 17.01 16.68

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Mikko TP 19.51 0.00.00
2 Julkunen Akseli LHR 19.52 0.00.01
3 Kontio Kimmo KangSK 20.18 0.00.27
4 Viilo Lasse TP 20.49 0.00.58
5 Oksanen Teemu IkNV 23.26 0.03.35
6 Koivuniemi Sakari RaN 24.19 0.04.28
7 Pohja Eetu Koovee 24.43 0.04.52
8 Silmälä Vili LHR 25.54 0.06.03
9 Jalonen Jussi HlS 26.13 0.06.22
10 Rokka Matias LHR 28.32 0.08.41
11 Keronen Leevi TP 28.48 0.08.57
12 Marttila Otso KangSK 29.47 0.09.56
13 Nurminen Eerik KangSK 29.50 0.09.59
13 Laakso Eemeli Keihäs 29.50 0.09.59
15 Nieminen Eetu LHR 46.24 0.26.33
Mustonen Ossi TP HYL -
Leonsaari Juho KangSK HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 22.57 0.00.00
2 Laitinen Vertti Koovee 23.42 0.00.45
3 Rissanen Antti TP 24.15 0.01.18
4 Piippo Emil KangSK 24.31 0.01.34
5 Matinheikki Leo TP 25.48 0.02.51
6 Aho Ilmari VaHa 25.54 0.02.57
7 Schüle Joel Koovee 26.17 0.03.20
8 Väliharju Joonas TP 26.29 0.03.32
9 Takala Jaakko TP 27.51 0.04.54
10 Toivonen Vilhelm KangSK 28.41 0.05.44
11 Naskali Lauri KyRa 29.19 0.06.22
12 Mäkinen Juho LHR 29.44 0.06.47
13 Ketola Kristian Koovee 34.36 0.11.39
14 Väisänen Niilo KangSK 34.53 0.11.56
15 Pulkkinen Samuli KyRa 35.49 0.12.52
16 Mäkipää Rasmus RaN 36.09 0.13.12
17 Halonen Severi VaHa 57.49 0.34.52

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttila Akseli Koovee 17.39 0.00.00
2 Syrjälä Niilo LHR 17.40 0.00.01
3 Takala Heikki TP 20.30 0.02.51
4 Heinimaa Valtteri KangSK 21.51 0.04.12
5 Ahola Topias KangSK 22.23 0.04.44
6 Lautamäki Matias HlS 23.08 0.05.29
7 Mustajoki Olli TP 23.11 0.05.32
8 Ristimäki Väinö Keihäs 25.10 0.07.31
9 Olkkonen Vili KangSK 25.23 0.07.44
10 Saarela Benjamin LHR 26.26 0.08.47
11 Kupiainen Tuukka Koovee 26.29 0.08.50
12 Aumo Oskari Keihäs 27.18 0.09.39
13 Schüle Oliver Koovee 27.50 0.10.11
14 Valkolehto Tommi RaN 28.01 0.10.22
15 Mäenpää Matias TP 28.38 0.10.59
16 Rokka Tuomas LHR 29.36 0.11.57
17 Rantala Valtteri Keihäs 30.34 0.12.55
18 Niinimäki Kasimir KyRa 31.20 0.13.41
19 Rintanen Matti KangSK 33.36 0.15.57
20 Viilo Tommi TP 34.25 0.16.46
21 Raitanen Konsta TP 45.06 0.27.27

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isokallio Lauri RaN 18.10 0.00.00
2 Kaukinen Mikael RaN 24.21 0.06.11
3 Savisto Roope IkNV 25.22 0.07.12
4 Ruoranen Aleksi HlT 25.48 0.07.38
5 Ahola Tuomas KangSK 25.51 0.07.41
6 Nieminen Lauri VaHa 31.48 0.13.38
7 Tukiainen Jyry TP 32.17 0.14.07
8 Lehtiniemi Eino RaN 33.32 0.15.22
9 Suomalainen Mikko KangSK 34.43 0.16.33
10 Kortteinen Joona Koovee 36.32 0.18.22
11 Tukiainen Otso TP 49.28 0.31.18
Liuksiala Waltteri KyRa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 12.45 0.00.00
2 Leinamo Tuomas Keihäs 15.21 0.02.36
3 Mäkinen Niko LHR 15.23 0.02.38
4 Väliharju Ville TP 15.32 0.02.47
5 Toivanen Nico KyRa 15.37 0.02.52
6 Liponkoski Aapo TP 15.38 0.02.53
7 Kopra Jami HlS 15.42 0.02.57
8 Aho Rauli VaHa 16.11 0.03.26
9 Koskinen Eemil TP 16.28 0.03.43
10 Mustajoki Aapo TP 17.00 0.04.15
11 Saarela Thomas LHR 17.15 0.04.30
12 Konttila Milo Koovee 18.56 0.06.11
13 Lahikainen Aaro TP 19.02 0.06.17
14 Joensivu Kasper VaHa 19.33 0.06.48
15 Filppula Juho VaHa 19.46 0.07.01
16 Kupiainen Topias Koovee 20.02 0.07.17
17 Saarikko Sami TP 21.02 0.08.17
18 Pesu Akseli TP 21.09 0.08.24
19 Taura Kalle TarpSu 21.13 0.08.28
20 Järvensivu Pyry OrPo 21.14 0.08.29
21 Simola Jere PirHi 22.41 0.09.56
22 Riikonen Aatos TP 22.49 0.10.04
23 Kulju Kalle Keihäs 24.00 0.11.15
24 Syrjälä Sakari Koovee 25.04 0.12.19
25 Pohjonen Tami IkNV 25.24 0.12.39
26 Suomi Tyko LHR 27.03 0.14.18
27 Kuusisto Olli Koovee 29.44 0.16.59
28 Välkki Totte Koovee 30.45 0.18.00
29 Kyckling Toivo Eräp 33.00 0.20.15
30 Kyckling Niilo Eräp 41.46 0.29.01
31 Nummela Luukas OrPo 44.10 0.31.25
32 Äärilä Joonas RaN 54.40 0.41.55
33 Verho Oskari TP 1.01.19 0.48.34

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Marjo Koovee 1.01.36 0.00.00 83.20 83.15
2 Kyrölä Sonja TP 1.02.21 0.00.45 81.17 81.12
3 Lauronen Sirkka-Liisa AR 1.04.46 0.03.10 77.15 77.11
4 Savolainen Iida KangSK 1.09.38 0.08.02 70.84 70.80
5 Toivonen Sirra KangSK 1.10.15 0.08.39 69.31 69.27
6 Paunonen Tuuli Koovee 1.11.34 0.09.58 67.13 67.10
7 Kanko Natalia Koovee 1.11.47 0.10.11 66.04 66.00
8 Ahonen Laura KangSK 1.13.34 0.11.58 63.57 63.53
9 Saarinen Minna Koovee 1.15.02 0.13.26 61.47 61.44
10 Schutskoff Mari KangSK 1.24.04 0.22.28 54.10 54.08
11 Papinsaari Niina KangSK 1.26.15 0.24.39 51.99 51.96
12 Uotila Taina OrPo 1.39.15 0.37.39 44.54 44.51
13 Uotila Tiina OrPo 1.41.04 0.39.28 43.10 43.08

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkitalo Veera KauKa 41.52 0.00.00 45.32 45.32
2 Leinamo Hanna Keihäs 45.57 0.04.05 39.74 39.74
3 Helen Päivi HlS 50.41 0.08.49 34.63 34.63
4 Ahola Birgit KangSK 51.26 0.09.34 32.74 32.74
5 Laakso Eeva-Liisa Keihäs 53.15 0.11.23 30.29 30.29

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 50.52 0.00.00 69.63 69.63
2 Niittymäki Johanna HlS 1.01.37 0.10.45 53.17 53.17
3 Nurminen Henna HS 1.04.01 0.13.09 47.03 47.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintanen Mari KangSK 43.28 0.00.00 57.99 57.99
2 Niittymäki Katri Koovee 44.37 0.01.09 54.80 54.80
3 Jussila Tiina TP 45.23 0.01.55 52.21 52.21
4 Ketola Heli Koovee 50.35 0.07.07 45.35 45.35
5 Haanpää Kati TP 52.40 0.09.12 42.12 42.12
6 Konttila Minna Koovee 54.23 0.10.55 39.40 39.40

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 39.15 0.00.00 64.96 64.52
2 Kukonlehto Marja KangSK 45.03 0.05.48 55.75 55.37
3 Saarijärvi Sari TP 45.25 0.06.10 54.45 54.09
4 Eerola Riikka TP 50.50 0.11.35 47.90 47.58
5 Järvensivu Nina OrPo 51.04 0.11.49 46.93 46.62
6 Rokka Susanna LHR 55.35 0.16.20 42.43 42.15
7 Mankkinen Minna-Liisa TP 55.57 0.16.42 41.47 41.19
8 Seppälä Anu EE 56.36 0.17.21 40.32 40.05
9 Schüle Katja Koovee 1.05.42 0.26.27 34.15 33.92
10 Oksanen Kristiina IkNV 1.08.26 0.29.11 32.23 32.01
11 Louvet Riitta KangSK 1.09.59 0.30.44 30.97 30.76

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Sirpa HlS 39.13 0.00.00 68.60 68.47
2 Oikarinen Sirkka TP 41.05 0.01.52 64.73 64.60
3 Äijälä Tiina KangSK 41.07 0.01.54 63.92 63.80
4 Hovikorpi Auli HlS 45.42 0.06.29 56.83 56.72
5 Nyholm Satu RaN 48.15 0.09.02 53.19 53.08
6 Paija Päivi LHR 49.51 0.10.38 50.86 50.76
7 Kuittinen Soili TP 50.22 0.11.09 49.72 49.62
8 Vesanen Terhi KangSK 50.26 0.11.13 49.04 48.94
9 Laurila Saija KangSK 51.16 0.12.03 47.64 47.54
10 Toivonen Merja EE 52.19 0.13.06 46.09 45.99
11 Westerlund Tiina Koovee 53.04 0.13.51 44.85 44.76
12 Rajamäki Terhi KangSK 58.00 0.18.47 40.50 40.42
13 Jalanto Terttu KangSK 1.00.38 0.21.25 38.23 38.15
14 Koivuniemi Leena RaN 1.04.14 0.25.01 35.60 35.53

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Irma TurSa 42.09 0.00.00 50.60 49.92
2 Mikkolainen Mirja VaHa 44.15 0.02.06 47.39 46.76
2 Borgenström Outi IkNV 44.15 0.02.06 47.39 46.76
4 Korpio Aulikki VaHa 44.56 0.02.47 45.09 44.49
5 Laasonen Kirsi TP 45.25 0.03.16 43.83 43.24
6 Antila Suvi PäLuLu 48.23 0.06.14 40.41 39.87
7 Kiiskinen Gunnevi TP 52.21 0.10.12 36.66 36.18
8 Papinsaari Sirpa KangSK 59.56 0.17.47 31.43 31.01
9 Savolainen Raija TP 1.02.21 0.20.12 29.64 29.25
10 Uotila Terhi OrPo 1.15.52 0.33.43 23.89 23.58

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savonen Leena HlS 47.15 0.00.00 49.34 48.23
2 Laukkanen Kirsti HlT 50.07 0.02.52 45.35 44.34
3 Lavikainen Pirjo KangSK 52.02 0.04.47 42.56 41.61
4 Lahtinen Marjatta Koovee 52.07 0.04.52 41.38 40.45
5 Niemi Tuire TP 55.24 0.08.09 37.87 37.02
6 Nurminen Eija TP 1.07.18 0.20.03 30.31 29.63
Pajunen Arja OrPo KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 40.17 0.00.00 43.23 42.35
2 Koskinen Marja-Terttu VaHa 42.58 0.02.41 39.31 38.52
3 Hurskainen Seija VaHa 43.53 0.03.36 37.30 36.55
4 Lankia Hilkka TP 45.13 0.04.56 35.04 34.34
5 Ahonen Ulla HlS 47.58 0.07.41 31.95 31.30
6 Wilen Anja Koovee 52.04 0.11.47 28.43 27.85

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 31.50 0.00.00 40.82 39.59
2 Jalkanen Marke VaHa 38.16 0.06.26 32.26 31.28
3 Lahtinen Raija VaHa 40.56 0.09.06 28.57 27.71
4 Isosomppi Terttu VaHa 1.01.22 0.29.32 18.00 17.45

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brax Leena TP 53.31 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotkajuuri Anna KangSK 46.35 0.00.00 74.53 74.45
2 Kanko Ruut Koovee 56.26 0.09.51 59.21 59.15
3 Kymäläinen Sanni TP 57.32 0.10.57 55.82 55.76
4 Jalanto Essi KangSK 59.07 0.12.32 52.12 52.06
5 Huttunen Petra Koovee 1.05.39 0.19.04 44.95 44.90

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taubert Iiris Koovee 43.55 0.00.00 60.92 60.92
2 Aho Varpu VaHa 44.01 0.00.06 59.48 59.48
3 Jussila Jutta TP 45.18 0.01.23 56.53 56.53
4 Rajamäki Netta KangSK 45.41 0.01.46 54.80 54.80
5 Julkunen Sonja TP 50.22 0.06.27 48.56 48.56
6 Toivanen Hilla RaN 53.41 0.09.46 44.50 44.50
7 Siren Saara TP 1.00.09 0.16.14 38.76 38.76
Saarijärvi Salla TP HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Ella Koovee 37.42 0.00.00 61.04 60.17
2 Haanpää Anni TP 37.58 0.00.16 60.01 59.15
3 Anttila Sara VaHa 40.44 0.03.02 55.37 54.57
4 Pitkänen Salla TP 40.59 0.03.17 54.47 53.69
5 Rintanen Heini KangSK 42.04 0.04.22 52.52 51.76
6 Avelin Melina HlS 48.00 0.10.18 45.55 44.89
7 Leipijärvi Jenna HlS 48.41 0.10.59 44.44 43.80
8 Suojanen Susanna Koovee 48.49 0.11.07 43.84 43.21
9 Järvensivu Silja OrPo 50.08 0.12.26 42.23 41.63
10 Kivikko Jenni HlS 50.58 0.13.16 41.09 40.50
11 Pajula Annika KangSK 52.00 0.14.18 39.83 39.26
12 Isokallio Kiia RaN 52.58 0.15.16 38.67 38.11
13 Pinola Sarianna RaN 56.19 0.18.37 35.96 35.44
14 Laasonen Sonja TP 56.53 0.19.11 35.20 34.69
15 Simola Anna LHR 56.59 0.19.17 34.73 34.23
16 Aumo Katariina Keihäs 1.09.34 0.31.52 28.12 27.71

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Meiju HlS 22.02 0.00.00
2 Eerola Lotta TP 22.47 0.00.45
3 Yli-Hietanen Saara TP 24.02 0.02.00
4 Välkki Lotta TP 26.16 0.04.14
5 Haavisto Veera KyRa 27.17 0.05.15
6 Kortteinen Emmi Koovee 27.29 0.05.27
7 Haanpää Kaisa TP 28.14 0.06.12
8 Toivanen Netta KyRa 32.07 0.10.05
9 Tuominen Anniina TP 33.09 0.11.07
10 Roihupalo Pinja PirHi 43.17 0.21.15
11 Asp Milja KyRa 44.50 0.22.48
12 Mattila Elisa KyRa 46.02 0.24.00
Leinamo Reetta Keihäs HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 24.02 0.00.00
2 Simola Rosa PirHi 25.27 0.01.25
3 Metsälä Essi HlS 25.32 0.01.30
4 Ristimäki Aino Keihäs 27.05 0.03.03
5 Haikama Outi HlS 27.15 0.03.13
6 Koskensalo Maria IkNV 28.11 0.04.09
7 Jokinen Johanna Eräp 28.21 0.04.19
8 Kuusisto Idaliina Koovee 29.11 0.05.09
9 Jussila Ida TP 29.28 0.05.26
10 Mäenpää Maija Keihäs 30.06 0.06.04
11 Niemelä Hilla Koovee 30.10 0.06.08
12 Sainio Linda KangSK 32.22 0.08.20
13 Kurth Suvi TP 32.24 0.08.22
14 Järventausta Ennimaria KyRa 32.35 0.08.33
15 Mustonen Salla TP 34.25 0.10.23
16 Hirvonen Julia EE 36.39 0.12.37
17 Halkosaari Helena LHR 37.51 0.13.49
18 Asp Alisa Koovee 44.31 0.20.29
Liuksiala Wilhelmiina KyRa HYL -
Annala Venla KangSK HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 16.10 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 18.32 0.02.22
3 Leppänen Netta Keihäs 19.39 0.03.29
4 Koskinen Olga KangSK 19.44 0.03.34
5 Koskensalo Susanna IkNV 20.36 0.04.26
6 Salmia Tessa TarpSu 20.46 0.04.36
7 Häkkinen Pihla Koovee 21.33 0.05.23
8 Laukkanen Laura TarpSu 21.37 0.05.27
9 Kuoppala Elli TarpSu 21.55 0.05.45
10 Pesu Vilma TP 22.41 0.06.31
11 Yli-Hietanen Silja TP 23.32 0.07.22
12 Leinamo Sonja Keihäs 23.33 0.07.23
13 Virtanen Reeta HlS 23.44 0.07.34
14 Kontio Katri KangSK 24.11 0.08.01
15 Tikkakoski Ilona TP 24.14 0.08.04
16 Tennilä Oona HlS 24.15 0.08.05
17 Joensivu Inka VaHa 24.30 0.08.20
18 Ketola Reetta Koovee 27.09 0.10.59
19 Savisaari Outi TP 28.20 0.12.10
20 Laitamäki Liina HlS 31.31 0.15.21
Simola Rita PirHi HYL -
Kuusinen Saana HlS HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Filppula Ella VaHa 32.09 0.00.00
2 Lehtinen Saima KyRa 34.27 0.02.18
Järventausta Eevariitta KyRa HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 13.51 0.00.00
2 Ristimäki Vieno Keihäs 14.46 0.00.55
3 Kulju Eevi Keihäs 16.20 0.02.29
4 Kontio Kirsi KangSK 16.54 0.03.03
5 Helen Janette HlS 17.02 0.03.11
6 Kaikkonen Oona Koovee 19.03 0.05.12
7 Haikama Inka HlS 19.07 0.05.16
8 Valio Salla TP 19.12 0.05.21
8 Schmidt Emilia TP 19.12 0.05.21
10 Olkkonen Veera KangSK 19.16 0.05.25
11 Heinimaa Venla KangSK 19.35 0.05.44
12 Takala Kaisa TP 19.53 0.06.02
13 Jussila Emma TP 20.39 0.06.48
14 Laukkanen Tuulia TarpSu 20.44 0.06.53
15 Laine Nella Keihäs 21.24 0.07.33
16 Naskali Johanna KyRa 21.42 0.07.51
17 Pajula Siiri KangSK 22.42 0.08.51
18 Laakso Elmiina Keihäs 23.24 0.09.33
19 Alakoski Siiri TP 25.07 0.11.16
20 Koski Hanni Koovee 25.21 0.11.30
21 Roihupalo Silja PirHi 26.27 0.12.36
22 Linnainmaa Annukka PäLuLu 27.32 0.13.41
23 Suomalainen Karoliina KangSK 28.21 0.14.30
23 Rintanen Anni KangSK 28.21 0.14.30
25 Haavisto Aino KyRa 29.59 0.16.08
26 Liuksiala Tilta-Maria KyRa 31.11 0.17.20
27 Myllykoski Pihla TP 31.28 0.17.37
28 Nummela Laura OrPo 32.18 0.18.27
29 Laitamäki Lotta HlT 33.04 0.19.13
30 Liuksiala Santra KyRa 34.34 0.20.43
31 Nieminen Reetta VaHa 35.28 0.21.37
32 Laakso Liisa Keihäs 36.13 0.22.22
33 Häkkinen Kaisla Koovee 38.12 0.24.21
34 Mettälä Evelia HlS 38.37 0.24.46
35 Norokorpi Enna KyRa 52.41 0.38.50