FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen pyöräsuunnistuskilpailu TV-V (ip)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pökälä Samuel AR 43.12 0.00.00
2 Laurila Jussi JalJa 43.30 0.00.18
3 Saarinen Juho MU 43.59 0.00.47
4 Erm Tõnis L-US 44.14 0.01.02
5 Tervala Mika RaVa 46.57 0.03.45
6 Hallik Margus L-US 47.08 0.03.56
6 Saarela Samuli KoS 47.08 0.03.56
8 Tommola Mikko LS-37 47.53 0.04.41
9 Stransky Vojtech Czech MT 49.11 0.05.59
10 Virsu Antti KeU 51.36 0.08.24
11 Nieminen Janne HyRa 52.31 0.09.19
12 Blomster Anders SV 54.22 0.11.10
13 Sorvari Niko Delta 57.52 0.14.40
14 Wik Niklas Brahe 59.01 0.15.49
15 Jutila Jaakko TP 1.00.00 0.16.48
16 Koltunov Vladimir LS-37 1.01.23 0.18.11
17 Liukkala Jaakko HauSi 1.04.10 0.20.58
18 Koistinen Kai VaRa 1.04.43 0.21.31
19 Haapala Hermanni TeuRi 1.20.14 0.37.02
Mäkilä Jussi EsSu EIL -
Vaara Santeri KanSu EIL -
Lahtinen Tuomo AR KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 49.29 0.00.00
2 Airila Markus KeU 53.58 0.04.29
3 Hämäläinen Esa PunKu 56.46 0.07.17
4 Voutilainen Arto MuuRa 1.04.13 0.14.44
5 Ikola Timo LeSi 1.10.01 0.20.32
Roininen Reijo JäPa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Bondarenko Igor LS-37 51.25 0.00.00
2 Rantala Mika RaJu 51.57 0.00.32
3 Ojala Ari-Pekka TurSa 52.30 0.01.05
4 Karppinen Tom RaVa 56.22 0.04.57
5 Pohjola Pasi Lynx 56.39 0.05.14
6 Logvinchuk Aleksander LS-37 58.06 0.06.41
7 Jokinen Heikki RaVa 1.00.35 0.09.10
8 Nieminen Tomi RaVa 1.02.11 0.10.46
9 Piirainen Jyrki Raus 1.10.22 0.18.57

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raudus Timo Eks 43.21 0.00.00
2 Savikko Olli TarpSu 44.06 0.00.45
3 Launonen Jarmo KeU 44.18 0.00.57
4 Saari Ismo IPR 45.52 0.02.31
5 Marttinen Tuomo Kalske 46.24 0.03.03
6 Östergård Patric SV 49.38 0.06.17
7 Laine Kari VaHa 53.41 0.10.20
8 Tolonen Kari Mesik 56.09 0.12.48
9 Lindfors Max SV 56.16 0.12.55
10 Holm Mikael Minken 1.02.25 0.19.04
11 Nokelainen Kai JRV 1.05.03 0.21.42
12 Pulkkinen Markku Eks 1.06.28 0.23.07
Kleemola Jouko Eks EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fogelholm Mikael KeU 57.40 0.00.00
2 Åkerman Jari RasKe 59.11 0.01.31
3 Lehikoinen Aki S-JKL 1.00.37 0.02.57
Ovaska Pertti EE EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 34.41 0.00.00
2 Suominen Tauno JäPa 35.12 0.00.31
3 Pettersson Staffan Lynx 37.04 0.02.23
4 Kaasalainen Hannu TuS 37.58 0.03.17
5 Juura Esa KanSu 40.22 0.05.41
6 Aalto Timo TurSa 49.09 0.14.28
7 Laurila Timo JalJa 1.01.26 0.26.45
Kankkunen Mikko SaRa EIL -
Nuoranne Jussi LHR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 35.14 0.00.00
2 Ollikainen Seppo JuvU 38.49 0.03.35
3 Hahtola Aulis RasKu 39.24 0.04.10
4 Pökälä Pekka AR 46.09 0.10.55
5 Köykkä Jussi RasKu 47.00 0.11.46
6 Lehtimäki Jorma LHR 49.16 0.14.02
7 Virtanen Jorma Hiisi 50.45 0.15.31
8 Ojala Antti TurSa 51.47 0.16.33

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 37.27 0.00.00
2 Nurminen Heikki IPR 42.57 0.05.30
3 Varjonen Antero RR 48.07 0.10.40
4 Nieminen Pekka LS-37 50.07 0.12.40
5 Partanen Risto HyRa 54.11 0.16.44
6 Torvikoski Jouko JäPa 55.05 0.17.38
7 Ilkka Jarmo RaJu 1.02.35 0.25.08

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Arvo LS-37 42.44 0.00.00
2 Kanerva Unto Jyry 43.30 0.00.46
3 Kettunen Seppo Jyry 48.14 0.05.30
4 Ruponen Pentti Hiisi 54.37 0.11.53
5 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.00.17 0.17.33
6 Väyrynen Heikki EsSu 1.01.13 0.18.29
7 Kuisla Raimo EE 1.16.33 0.33.49

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Ijas Johannes KeU EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Logvinchuk Evgeniy LS-37 57.48 0.00.00
2 Kohvakka Sami SaRa 1.26.19 0.28.31

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kleemola Joona HyRa 54.12 0.00.00
2 Laine Taneli VaHa 56.29 0.02.17
Nieminen Verneri RaVa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rehn Ville Lynx 39.15 0.00.00
2 Nurminen Jani VaHa 41.25 0.02.10
3 Paasi Antti TP 45.16 0.06.01
4 Konttila Eemi Koovee 49.49 0.10.34
5 Salmela Taavi EE 1.00.39 0.21.24
Kleemola Arttu HyRa KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Eerik Hiilto 39.59 0.00.00
2 Ikola Atte LeSi 1.04.40 0.24.41
3 Koskinen Joni RR 1.21.13 0.41.14
Nykänen Tomi LamSä HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Susanna JalJa 45.38 0.00.00
2 Hara Marika Koovee 46.51 0.01.13
3 Illarionova Ekaterina LS-37 50.53 0.05.15
4 Saarinen Henna Koovee 51.02 0.05.24
5 Haga Antonia Botnia 51.05 0.05.27
6 Rantanen Marja LamSä 57.40 0.12.02
7 Vääränen Sari KS 58.33 0.12.55
8 Pökälä Mona AR 1.02.37 0.16.59
9 Lehtimäki Tuuli LHR 1.08.44 0.23.06
10 Ritvanen Hanna IPR 1.12.02 0.26.24
11 Andelin Marjaana LaTa 1.13.35 0.27.57
Tommola Päivi LS-37 KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 52.03 0.00.00
2 Niittymäki Katri Hiilto 52.19 0.00.16
3 Sten Kajsa Pihkan 1.01.28 0.09.25
4 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 1.14.02 0.21.59
5 Jämsén Miia MuuRa 1.17.51 0.25.48

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 39.38 0.00.00
2 Rajasaari Kristiina RasKe 43.40 0.04.02
3 Oksanen Anu SaPu 44.46 0.05.08
4 Yrjölä Ulla MuuRa 45.42 0.06.04
Breilin Henna MuuRa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 45.17 0.00.00
2 Tirkkonen Liisa RaJu 57.24 0.12.07
3 Lindroth Tuija AR 1.16.54 0.31.37

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gustafsson Johanna RR 50.23 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 57.16 0.06.53
3 Pietinen Liisa-Marjatta AR 1.37.27 0.47.04

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Arja JalJa 56.00 0.00.00
2 Juura Maarit KanSu 59.50 0.03.50
3 Pajunen Arja OrPo 1.12.21 0.16.21
Kankkunen Tuija SaRa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Malmsten Beatrice Jyry 51.26 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 48.22 0.00.00
2 Ohramaa Tuula Jyry 1.05.34 0.17.12

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Pinja RR 41.39 0.00.00
Pelkonen Roosa MU EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina Hiilto 56.47 0.00.00
Voutilainen Viivi MuuRa HYL -