FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyörässuunnistuskilpailu TV-V (ap)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erm Tõnis L-US 19.55 0.00.00
2 Lahtinen Tuomo AR 20.03 0.00.08
3 Laurila Jussi JalJa 20.11 0.00.16
4 Saarela Samuli KoS 20.41 0.00.46
5 Pökälä Samuel AR 20.54 0.00.59
6 Saarinen Juho MU 21.59 0.02.04
7 Stransky Vojtech Czech MT 22.09 0.02.14
8 Hallik Margus L-US 22.10 0.02.15
9 Blomster Anders SV 22.41 0.02.46
10 Virsu Antti KeU 24.23 0.04.28
11 Tommola Mikko LS-37 24.24 0.04.29
12 Nieminen Janne HyRa 25.08 0.05.13
13 Liukkala Jaakko HauSi 27.46 0.07.51
14 Wik Niklas Brahe 28.29 0.08.34
15 Koltunov Vladimir LS-37 29.14 0.09.19
15 Jutila Jaakko TP 29.14 0.09.19
17 Sorvari Niko Delta 29.48 0.09.53
18 Haapala Hermanni TeuRi 37.16 0.17.21
19 Koistinen Kai VaRa 37.32 0.17.37
Mäkilä Jussi EsSu EIL -
Vaara Santeri KanSu EIL -
Tervala Mika RaVa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 22.23 0.00.00
2 Airila Markus KeU 24.30 0.02.07
3 Roininen Reijo JäPa 24.47 0.02.24
4 Hämäläinen Esa PunKu 28.45 0.06.22
5 Ikola Timo LeSi 31.10 0.08.47
6 Voutilainen Arto MuuRa 31.15 0.08.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Bondarenko Igor LS-37 22.51 0.00.00
2 Rantala Mika RaJu 23.03 0.00.12
3 Jokinen Heikki RaVa 26.08 0.03.17
4 Karppinen Tom RaVa 27.08 0.04.17
4 Ojala Ari-Pekka TurSa 27.08 0.04.17
6 Nieminen Tomi RaVa 28.37 0.05.46
7 Piirainen Jyrki Raus 30.12 0.07.21
8 Logvinchuk Aleksander LS-37 30.28 0.07.37
Pohjola Pasi Lynx HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Östergård Patric SV 16.14 0.00.00
2 Launonen Jarmo KeU 16.15 0.00.01
3 Raudus Timo Eks 17.14 0.01.00
4 Marttinen Tuomo Kalske 17.54 0.01.40
5 Saari Ismo IPR 18.10 0.01.56
6 Holm Mikael Minken 19.07 0.02.53
7 Kleemola Jouko Eks 19.15 0.03.01
8 Lindfors Max SV 19.45 0.03.31
9 Savikko Olli TarpSu 20.08 0.03.54
10 Tolonen Kari Mesik 20.36 0.04.22
11 Nokelainen Kai JRV 24.12 0.07.58
12 Pulkkinen Markku Eks 24.14 0.08.00
13 Laine Kari VaHa 26.17 0.10.03

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Åkerman Jari RasKe 22.42 0.00.00
2 Lehikoinen Aki S-JKL 23.55 0.01.13
Ovaska Pertti EE EIL -
Fogelholm Mikael KeU HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 15.08 0.00.00
2 Kaasalainen Hannu TuS 15.48 0.00.40
3 Suominen Tauno JäPa 16.09 0.01.01
4 Juura Esa KanSu 16.57 0.01.49
5 Nuoranne Jussi LHR 17.24 0.02.16
6 Aalto Timo TurSa 18.21 0.03.13
7 Pettersson Staffan Lynx 23.31 0.08.23
8 Laurila Timo JalJa 24.51 0.09.43
Kankkunen Mikko SaRa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 15.01 0.00.00
2 Saarinen Heikki SOC 16.15 0.01.14
3 Pökälä Pekka AR 17.13 0.02.12
4 Ojala Antti TurSa 17.58 0.02.57
5 Hahtola Aulis RasKu 22.02 0.07.01
6 Köykkä Jussi RasKu 23.44 0.08.43
7 Lehtimäki Jorma LHR 24.04 0.09.03
8 Virtanen Jorma Hiisi 33.33 0.18.32

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Varjonen Antero RR 16.36 0.00.00
2 Jokinen Leo KoS 17.05 0.00.29
3 Torvikoski Jouko JäPa 17.46 0.01.10
4 Nurminen Heikki IPR 19.16 0.02.40
5 Ilkka Jarmo RaJu 20.00 0.03.24
6 Partanen Risto HyRa 25.05 0.08.29
7 Nieminen Pekka LS-37 27.14 0.10.38

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kanerva Unto Jyry 17.05 0.00.00
2 Martikainen Arvo LS-37 19.08 0.02.03
3 Kettunen Seppo Jyry 20.12 0.03.07
4 Holm Lars-Gunnar Botnia 22.12 0.05.07
5 Kuisla Raimo EE 23.01 0.05.56
6 Väyrynen Heikki EsSu 24.49 0.07.44
7 Ruponen Pentti Hiisi 29.21 0.12.16

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Ijas Johannes KeU EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Logvinchuk Evgeniy LS-37 25.31 0.00.00
2 Kohvakka Sami SaRa 58.08 0.32.37

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nieminen Verneri RaVa 20.35 0.00.00
2 Kleemola Joona HyRa 21.39 0.01.04
3 Laine Taneli VaHa 23.43 0.03.08

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kleemola Arttu HyRa 14.58 0.00.00
2 Nurminen Jani VaHa 17.14 0.02.16
3 Rehn Ville Lynx 18.18 0.03.20
4 Paasi Antti TP 18.45 0.03.47
5 Konttila Eemi Koovee 20.31 0.05.33
6 Salmela Taavi EE 35.26 0.20.28

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Eerik Hiilto 16.03 0.00.00
2 Nykänen Tomi LamSä 16.22 0.00.19
3 Ikola Atte LeSi 44.19 0.28.16
4 Koskinen Joni RR 48.33 0.32.30

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 15.30 0.00.00
2 Haga Antonia Botnia 17.17 0.01.47
3 Laurila Susanna JalJa 17.23 0.01.53
4 Saarinen Henna Koovee 17.52 0.02.22
5 Rantanen Marja LamSä 19.56 0.04.26
5 Pökälä Mona AR 19.56 0.04.26
7 Tommola Päivi LS-37 20.19 0.04.49
8 Illarionova Ekaterina LS-37 20.24 0.04.54
9 Ritvanen Hanna IPR 21.20 0.05.50
10 Lehtimäki Tuuli LHR 21.37 0.06.07
11 Andelin Marjaana LaTa 25.01 0.09.31
12 Vääränen Sari KS 27.53 0.12.23

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 20.28 0.00.00
2 Niittymäki Katri Hiilto 21.58 0.01.30
3 Sten Kajsa Pihkan 23.12 0.02.44
4 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 27.12 0.06.44
5 Jämsén Miia MuuRa 29.36 0.09.08

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 16.03 0.00.00
2 Rajasaari Kristiina RasKe 17.17 0.01.14
3 Yrjölä Ulla MuuRa 21.45 0.05.42
4 Oksanen Anu SaPu 23.20 0.07.17
Breilin Henna MuuRa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna RasKe 18.26 0.00.00
2 Lindroth Tuija AR 24.23 0.05.57
3 Tirkkonen Liisa RaJu 38.13 0.19.47

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gustafsson Johanna RR 23.16 0.00.00
2 Lumme Ritva LHR 54.50 0.31.34
3 Pietinen Liisa-Marjatta AR 56.49 0.33.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juura Maarit KanSu 24.48 0.00.00
2 Pajunen Arja OrPo 25.00 0.00.12
3 Laurila Arja JalJa 29.17 0.04.29
Kankkunen Tuija SaRa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Malmsten Beatrice Jyry 21.18 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 21.49 0.00.00
2 Ohramaa Tuula Jyry 23.07 0.01.18

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Pinja RR 18.36 0.00.00
Pelkonen Roosa MU EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Voutilainen Viivi MuuRa 23.41 0.00.00
2 Nurminen Kaarina Hiilto 32.24 0.08.43