FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XXVI Mikonpäivän Sprinttisuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suna Jussi TuMe 13.36 0.00.00 88.24 89.51
2 Palmen Alvar EsSu 13.54 0.00.18 85.52 86.76
3 Saikko Antti TP 14.07 0.00.31 83.41 84.62
4 Helminen Topias JRV 14.39 0.01.03 79.61 80.76
5 Alajoutsi Jasper Koovee 14.41 0.01.05 78.66 79.80
6 Toivonen Eevert KangSK 14.50 0.01.14 77.11 78.22
7 Väisänen Henrik MSParma 15.02 0.01.26 75.33 76.42
8 Ahonen Jere KangSK 15.05 0.01.29 74.34 75.41
9 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.13 0.01.37 72.95 74.00
9 Seppänen Kari-Pekka EsSu 15.13 0.01.37 72.95 74.00
11 Vanhanen Konsta IkNV 15.23 0.01.47 70.70 71.71
12 Korpi Juho Navi 15.40 0.02.04 68.70 69.69
13 Mieskoski Kimmo RaLu 16.53 0.03.17 63.08 63.99
14 Annila Petri Koovee 17.10 0.03.34 61.39 62.27
15 Ylis-Junttila Vesa HlS 17.28 0.03.52 59.69 60.55
16 Sipilä Vili TP 18.16 0.04.40 56.46 57.27
17 Pyykönen Pasi KanSu 18.45 0.05.09 54.40 55.19

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 14.34 0.00.00 69.53 77.86
2 Vigren Petteri RaN 15.42 0.01.08 61.28 68.63
3 Jokela Juha PäLuLu 16.07 0.01.33 56.55 63.34
4 Toivola Juho TarpSu 20.12 0.05.38 42.62 47.73

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivioja Jussi RasKa 15.08 0.00.00 58.07 53.97
2 Sipilä Mikko KangSK 15.27 0.00.19 55.94 51.98
3 Saarinen Samuli RaN 16.56 0.01.48 50.17 46.62
4 Uimonen Toni HlT 17.10 0.02.02 48.64 45.20
5 Pietilänaho Juho HiKi 18.23 0.03.15 44.62 41.47
6 Vainio Mikko RaN 18.41 0.03.33 43.12 40.07
7 Savolainen Jukka EE 19.02 0.03.54 41.56 38.62
8 Kantelinen Teemu HyRa 22.16 0.07.08 34.86 32.40
Porkka Antti RaN HYL -
Paasikivi Mikko TuS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 15.14 0.00.00 51.53 63.84
2 Lauronen Petteri Lynx 15.50 0.00.36 48.34 59.89
3 Leppänen Kristian LS-37 16.11 0.00.57 46.08 57.09
4 Skyttä Eerik OCPuisto 17.51 0.02.37 40.68 50.40
5 Nurmiainen Jouko Raseborg 18.48 0.03.34 37.58 46.56
6 Hopearuoho Jan KaRa 19.02 0.03.48 36.09 44.71
7 Myllymäki Jyri VetU 19.33 0.04.19 34.13 42.28

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Timo Koovee 15.02 0.00.00 58.12 60.49
2 Venäläinen Toni VaHa 15.35 0.00.33 55.37 57.62
3 Lepo Jari VaHa 16.27 0.01.25 51.79 53.90
4 Nokka Ilkka Rasti88 17.06 0.02.04 49.18 51.18
5 Anttonen Mikael KaRa 17.34 0.02.32 47.25 49.18
6 Peltoniemi Vesa KPV 17.36 0.02.34 46.54 48.44
7 Mattila Heikki PäLuLu 17.43 0.02.41 45.62 47.48
8 Jokela Jari RaN 17.53 0.02.51 44.58 46.40
9 Kauppila Timo SalRe 19.01 0.03.59 41.35 43.04
10 Hirvonen Petri EE 21.05 0.06.03 36.78 38.28
11 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 21.09 0.06.07 36.15 37.62
Ruokola Ilkka RaJu HYL -
Ketola Mika Koovee HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 12.34 0.00.00 46.29 54.68
2 Viitanen Reijo RaN 13.34 0.01.00 41.59 49.13
3 Ruohola Risto MSParma 13.47 0.01.13 39.67 46.86
4 Salmia Teppo TarpSu 14.34 0.02.00 36.34 42.93
5 Aaltonen Jukka HlS 16.21 0.03.47 31.31 36.99
6 Hietanen Ari KuUS 17.10 0.04.36 28.80 34.02

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 13.50 0.00.00 36.67 45.11
2 Syrjälä Veli EE 15.40 0.01.50 31.40 38.64
3 Jurvakainen Jari S-JKL 16.21 0.02.31 29.16 35.88
4 Toivonen Jari EE 16.40 0.02.50 27.69 34.07
5 Järvinen Jari HlT 18.53 0.05.03 23.64 29.08
6 Numminen Mikko EE 21.04 0.07.14 20.47 25.18

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Timo IitPy 14.44 0.00.00 44.56 49.84
2 Sani Mikko HU-46 15.14 0.00.30 42.73 47.80
3 Liukkala Pekka HauSi 15.31 0.00.47 41.60 46.54
4 Hattar Allan Falken 15.36 0.00.52 41.03 45.89
5 Laine Harri KauKa 16.00 0.01.16 39.66 44.37
6 Toppari Pekka PuolRy 16.02 0.01.18 39.24 43.89
7 Kuivala Hannu TuS 16.12 0.01.28 38.50 43.06
8 Lind Sune Falken 16.43 0.01.59 36.98 41.36
9 Harju Hannu JäPa 17.38 0.02.54 34.75 38.87
10 Papinsaari Kari KangSK 19.03 0.04.19 31.88 35.66
11 Kuivala Juha TuS 19.07 0.04.23 31.48 35.21
12 Julkunen Pasi PirHi 19.08 0.04.24 31.16 34.86
13 Kartaslammi Ari IkNV 19.26 0.04.42 30.40 34.01
14 Matilainen Jorma S-JKL 20.10 0.05.26 29.03 32.47
15 Paunonen Hannu Koovee 21.05 0.06.21 27.50 30.77
16 Viitasalo Harri RiSu 21.24 0.06.40 26.84 30.02
17 Lähteenmäki Hannu HlT 23.43 0.08.59 23.99 26.83
18 Uotila Ilkka SuSe 24.15 0.09.31 23.24 25.99
19 Kallio Jarmo OrPo 24.57 0.10.13 22.36 25.02

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saksman Kai EST 14.14 0.00.00 43.92 47.27
2 Ylikoski Erkki KanSu 14.47 0.00.33 41.94 45.13
3 Pietilä Pekka KangSK 14.53 0.00.39 41.30 44.45
4 Myllymäki Ari KPV 15.18 0.01.04 39.84 42.88
5 Railimo Matti SOC 15.24 0.01.10 39.24 42.23
6 Pusa Raimo OrPo 16.01 0.01.47 37.41 40.26
7 Lindstedt Tapio OrPo 17.11 0.02.57 34.56 37.20
8 Rasmus Reijo TarpSu 17.57 0.03.43 32.80 35.30
9 Rapakko Timo SuSi 18.26 0.04.12 31.65 34.07
10 Kallio Erkki LoJa 18.32 0.04.18 31.20 33.58
11 Turunen Erkki SuSe 18.57 0.04.43 30.24 32.55
12 Koskinen Kaj VaHa 19.07 0.04.53 29.71 31.97
13 Kuosa Harri LoJa 19.44 0.05.30 28.51 30.69
13 Huhta Tapani KangSK 19.44 0.05.30 28.51 30.69
15 Terävä Seppo Pihkan 19.48 0.05.34 27.89 30.02
16 Rajamäki Jussi HS 23.57 0.09.43 22.84 24.58
17 Koskinen Timo VaHa 24.39 0.10.25 21.98 23.66
Aarnio Seppo RaPi HYL -
Lehtiniemi Pekka SaSu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Keijo JRV 22.24 0.00.00 27.08 33.25
2 Paavola Vesa EE 24.44 0.02.20 22.69 27.86
3 Lampi Eero PäijRa 24.53 0.02.29 20.72 25.44

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 14.46 0.00.00 32.92 36.20
2 Salo Markku LS-37 19.29 0.04.43 24.48 26.92
3 Kuusisto Kalevi HlT 19.58 0.05.12 23.43 25.77
4 Luukko Jukka LS-37 20.55 0.06.09 21.93 24.12
5 Paavola Seppo EE 21.02 0.06.16 21.38 23.51
6 Kuokkanen Kari Pihkan 26.20 0.11.34 16.73 18.39
7 Aronen Osmo RasKa 27.56 0.13.10 15.44 16.98
8 Sulander Heikki EE 34.04 0.19.18 12.40 13.63
9 Kvick Aimo IHR 38.05 0.23.19 10.85 11.93

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nisula Alpo Eräp 20.04 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alajoutsi Oliver Koovee 14.49 0.00.00 64.51 60.53
2 Rannila Oskari LapVi 15.38 0.00.49 59.83 56.14
3 Yliaho Joona Koovee 15.44 0.00.55 58.15 54.56
4 Jussinmäki Pietari LapVi 16.28 0.01.39 54.31 50.96
5 Tukiainen Otso TP 16.54 0.02.05 51.71 48.52
6 Nieminen Lauri VaHa 20.32 0.05.43 41.56 39.00
7 Kopra Jami TurSa 21.41 0.06.52 38.41 36.04
Virkajärvi Juho JRV HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virkajärvi Aapo JRV 13.56 0.00.00 57.26 52.03
2 Kuronen Aapo JRV 14.42 0.00.46 53.69 48.79
3 Vuorinen Miki Koovee 15.21 0.01.25 50.86 46.21
4 Vennelä Nuutti KangSK 15.22 0.01.26 50.25 45.66
5 Simola Jere Koovee 15.37 0.01.41 48.89 44.43
6 Liponkoski Eino TP 16.33 0.02.37 45.62 41.46
7 Ritala Arttu TP 17.01 0.03.05 43.87 39.86
8 Peltoniemi Sisu KPV 18.04 0.04.08 40.84 37.12
9 Kallioinen Niko PäijRa 18.37 0.04.41 39.18 35.60
10 Rauhamäki Vili LS-37 19.41 0.05.45 36.62 33.28
11 Uusitalo Joni KangSK 22.13 0.08.17 32.06 29.13
12 Sallinen Eero KangSK 22.46 0.08.50 30.91 28.09
13 Niemelä Leevi KangSK 23.35 0.09.39 29.48 26.79
Matila Oskari KuortKu HYL -
Jussinmäki Iisakki HalTo HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lautamäki Topias HlS 13.18 0.00.00
2 Kovanen Sauli S-JKL 13.57 0.00.39
3 Friman Eemeli HyRa 14.07 0.00.49
4 Syväterä Sampo TP 14.26 0.01.08
5 Kivioja Arttu RasKa 14.44 0.01.26
6 Kuikko Matias KangSK 15.17 0.01.59
7 Vartiala Oskari RaN 15.32 0.02.14
8 Nurmo Olavi PunKu 15.39 0.02.21
9 Kujansuu Lauri RasKa 15.50 0.02.32
10 Pakarinen Jere RaN 16.05 0.02.47
11 Lamminen Luka TP 16.15 0.02.57
11 Ketola Lauri TP 16.15 0.02.57
13 Szanti Elias TP 17.00 0.03.42
14 Hämäläinen Aaro KangSK 17.09 0.03.51
15 Kinnari Unto KarjUra 17.42 0.04.24
16 Kantelinen Leevi HyRa 19.04 0.05.46

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttilä Akseli Koovee 14.05 0.00.00
2 Tolonen Vilho Koovee 14.43 0.00.38
3 Mäkelä Konsta Koovee 14.47 0.00.42
4 Riikonen Eevert TP 15.44 0.01.39
5 Lemberg Anton TP 17.12 0.03.07
6 Göransson Niklas HlS 17.21 0.03.16
7 Paju Vilho TP 17.29 0.03.24
8 Ahtola Touko KangSK 19.36 0.05.31
9 Seppälä Vilho TP 19.45 0.05.40
10 Ahonen Pyry TP 21.35 0.07.30
11 Mäkinen Niilo JRV 22.44 0.08.39

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 12.21 0.00.00
2 Kantelinen Vili HyRa 13.27 0.01.06
3 Backman Voitto KangSK 13.33 0.01.12
4 Vuorenmaa Joona Koovee 13.34 0.01.13
5 Vigren Valtteri Koovee 14.03 0.01.42
6 Liuha Eino KangSK 14.50 0.02.29
7 Bonden Sisu RaN 15.04 0.02.43
8 Kivistö Joona TP 15.22 0.03.01
9 Latonummi Hermanni LS-37 15.23 0.03.02
10 Lilja Masi TP 15.53 0.03.32
11 Väliaho Aarni KyRa 16.01 0.03.40
12 Heikkinen Paavo TP 16.09 0.03.48
13 Syrjälä Vilho LHR 16.42 0.04.21
14 Valkama Ville RaN 16.53 0.04.32
15 Tomula Otso RasKa 17.19 0.04.58
16 Mäkinen Eino JRV 17.27 0.05.06
17 Paju Eelis TP 17.52 0.05.31
18 Ahola Miko HyRa 18.24 0.06.03
19 Salja Daniel KangSK 18.35 0.06.14
20 Pusa Väinö PäLuLu 19.36 0.07.15
21 Varjola Veeti Koovee 20.11 0.07.50
22 Koski Konsta Koovee 20.19 0.07.58
23 Vartiala Valtteri RaN 20.51 0.08.30
24 Samposalo Rasmus TP 22.46 0.10.25
25 Kauppila Roope Koovee 23.04 0.10.43
26 Matilainen Tuomas EsSu 24.35 0.12.14
27 Annala Matias JRV 26.14 0.13.53
28 Nummela Roni-Julius IkNV 29.01 0.16.40
29 Tuunainen Jesse Eräp 32.26 0.20.05
30 Kinnari Vilho KarjUra 38.37 0.26.16
Pajukoski Mikael KangSK KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjonen Samra IkNV 12.22 0.00.00
2 Mariani Frank Koovee 14.22 0.02.00
3 Tiits Kaarle TP 14.41 0.02.19
4 Ahlfors Matias TP 15.27 0.03.05
5 Kivistö Aleksi TP 15.52 0.03.30
6 Kotta Miikka KanSu 16.17 0.03.55
7 Lehti Loisto Koovee 16.21 0.03.59
8 Nieminen Valtteri VaHa 16.39 0.04.17
9 Pohjola Ilmari HauSi 17.04 0.04.42
10 Kinnari Elmeri TP 17.32 0.05.10
11 Laine Aapo TP 18.22 0.06.00
12 Tiisanoja Elias KeuKi 18.58 0.06.36
13 Honkala Niilo TP 21.19 0.08.57
Myllykoski Matias TP HYL -
Backman Antto KangSK HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Venla TP 14.45 0.00.00 88.92 88.35
2 Oksanen Maiju KangSK 15.08 0.00.23 86.05 85.49
3 Rantala Jasmiina Lynx 15.17 0.00.32 84.59 84.05
4 Niva Sara Pohjant 15.21 0.00.36 83.61 83.07
5 Kinni Saila TP 15.44 0.00.59 80.98 80.46
6 Ruokonen Sara-Elise S-JKL 15.58 0.01.13 79.21 78.70
7 Uotila Ulrika KangSK 16.07 0.01.22 77.89 77.39
8 Hara Marika Koovee 17.15 0.02.30 72.23 71.77
9 Pellonperä Sofia EsSu 17.21 0.02.36 71.27 70.82
10 Kinnala Venla TuS 17.37 0.02.52 69.66 69.22
11 Heikkonen Anni MSParma 17.48 0.03.03 68.42 67.98
12 Taanila Marjo S-JKL 17.52 0.03.07 67.64 67.20
13 Määttä Suvi TP 18.12 0.03.27 65.89 65.46
14 Saarinen Henna Koovee 18.31 0.03.46 64.25 63.84
15 Nokelainen Liisa TP 18.41 0.03.56 63.18 62.77
16 Kymäläinen Sanni TP 18.55 0.04.10 61.90 61.51
17 Jokela Elina RaN 19.20 0.04.35 60.09 59.70
18 Paunonen Tuuli Koovee 19.23 0.04.38 59.45 59.06
19 Kuusela Aino LS-37 20.31 0.05.46 55.71 55.35
20 Diaz Emmi HlS 21.35 0.06.50 52.52 52.18
21 Lehtiniemi Iisa SaSu 23.12 0.08.27 48.46 48.14
22 Kopra Anna TurSa 28.29 0.13.44 39.14 38.89

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mikkolainen Päivi VaHa 16.20 0.00.00 38.93 37.57
2 Tiusanen Maria UlvUra 17.20 0.01.00 35.31 34.07
3 Wirola Laura KangSK 17.28 0.01.08 33.67 32.50
4 Pietilänaho Anu HiKi 18.57 0.02.37 29.78 28.74
5 Savolainen Irmeli EE 29.27 0.13.07 18.35 17.71

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Autio Päivi Hiisi 13.31 0.00.00 69.19 68.93
2 Liuha Riina KangSK 13.46 0.00.15 67.20 66.96
3 Laurila Kirsti Pihkan 14.12 0.00.41 64.44 64.21
4 Rantanen Sinikka KyS 14.24 0.00.53 62.85 62.63
5 Torvela Tiina KuoSu 14.33 0.01.02 61.52 61.29
6 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 14.39 0.01.08 60.41 60.19
7 Hemminki Tiina PoRa 14.47 0.01.16 59.19 58.98
8 Toivonen Sirra KangSK 15.11 0.01.40 56.97 56.76
9 Nieminen Outi RR 15.41 0.02.10 54.52 54.32
10 Hemminki Hanna PoRa 15.47 0.02.16 53.54 53.34
11 Pakarinen Marika RaN 16.49 0.03.18 49.65 49.47
12 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 17.04 0.03.33 48.34 48.16
13 Salonen Kirsi JRV 18.15 0.04.44 44.65 44.49
14 Kosenius Anna-Kaisa HyRa 19.58 0.06.27 40.31 40.17
15 Taanila Maria KanSu 22.06 0.08.35 35.97 35.84

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 13.35 0.00.00 52.76 57.77
2 Wolff Charlotta Raseborg 14.38 0.01.03 47.50 52.02
3 Ketola Heli Koovee 15.16 0.01.41 44.12 48.32
4 Haapamäki Jatta Eräp 17.41 0.04.06 36.88 40.38
5 Varjola Johanna Koovee 18.58 0.05.23 33.25 36.41
6 Koskinen Riikka RaN 19.23 0.05.48 31.42 34.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 14.44 0.00.00 47.84 21.63
2 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 15.37 0.00.53 42.88 19.39
3 Havia-Kinnala Helena AngA 16.11 0.01.27 39.20 17.72
4 Salmia Johanna TarpSu 19.26 0.04.42 30.83 13.94

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 13.52 0.00.00 46.27 55.20
2 Hakulinen Paula EsSu 15.24 0.01.32 40.77 48.64
3 Seppälä Anu EE 15.53 0.02.01 38.67 46.13
4 Äijälä Tiina KangSK 16.13 0.02.21 37.02 44.17
5 Koivuniemi Leena RaN 16.55 0.03.03 34.68 41.37
6 Annila Heli Koovee 17.32 0.03.40 32.67 38.98
7 Oksanen Kristiina IkNV 18.13 0.04.21 30.69 36.62
8 Järvinen Tuija HlT 18.53 0.05.01 28.88 34.46

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 15.41 0.00.00 46.53 50.42
2 Laurila Saija KangSK 16.32 0.00.51 43.19 46.80
3 Antila Suvi PäLuLu 17.24 0.01.43 40.14 43.50
4 Toivonen Merja EE 17.25 0.01.44 39.20 42.48
5 Kallio Arja RiSu 17.44 0.02.03 37.62 40.77
6 Papinsaari Sirpa KangSK 20.17 0.04.36 32.12 34.81
7 Toivanen Tuula RaN 21.18 0.05.37 29.85 32.35
8 Paunonen Silva Koovee 21.45 0.06.04 28.52 30.90

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piirto Kaisu JRV 14.57 0.00.00 47.12 48.92
2 Purhonen Kaija HU-46 15.45 0.00.48 43.38 45.04
3 Saari Marita SuSe 17.28 0.02.31 37.91 39.36
4 Lavikainen Pirjo KangSK 17.35 0.02.38 36.46 37.85
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 18.49 0.03.52 32.94 34.20
Turunen Päivi-Kaarina SuSe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 37.16 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 17.15 0.00.00 41.36 23.81
2 Ketola Paula LoJa 24.42 0.07.27 27.44 15.80
3 Sulander Mirja-Liisa EE 31.52 0.14.37 20.15 11.60
4 Nieminen Sole JRV 46.52 0.29.37 12.94 7.45

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 21.18 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Elli TP 16.11 0.00.00 41.59 44.77
2 Yliaho Iiris Koovee 16.26 0.00.15 39.42 42.43
3 Aaltonen Milla IkNV 17.39 0.01.28 35.27 37.97
4 Nurmo Pauliina PunKu 18.10 0.01.59 32.88 35.39
5 Varjola Lotta Koovee 20.10 0.03.59 28.37 30.54

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Annika Koovee 15.33 0.00.00 55.05 51.52
2 Nieminen Reetta VaHa 15.38 0.00.05 54.21 50.73
2 Karkiainen Helmi KeuKi 15.38 0.00.05 54.21 50.73
4 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 15.44 0.00.11 52.78 49.39
5 Lampinen Pihla TP 15.45 0.00.12 52.18 48.83
6 Leppänen Jenni LS-37 15.57 0.00.24 50.99 47.71
7 Näsi Minea RaJu 16.04 0.00.31 50.08 46.87
8 Lampinen Siina TP 16.09 0.00.36 49.29 46.13
9 Davidsson Linnéa TP 16.10 0.00.37 48.71 45.59
10 Väistökoski Meri TP 16.44 0.01.11 46.55 43.56
11 Kajander Alli TP 17.06 0.01.33 45.05 42.16
12 Laitamäki Lotta HlT 17.22 0.01.49 43.87 41.05
13 Niemelä Sania KyRa 18.14 0.02.41 41.31 38.66
14 Varjola Mette Koovee 18.23 0.02.50 40.51 37.91
15 Ala-Jaskara Veera KyRa 24.31 0.08.58 30.03 28.10
16 Kontio Kirsi KangSK 24.59 0.09.26 29.12 27.25

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 14.54 0.00.00
2 Vallittu Tuuli KangSK 15.15 0.00.21
3 Laivanen Enni JRV 15.27 0.00.33
4 Ahti Ronja TP 15.34 0.00.40
5 Mariani Sandra Koovee 15.43 0.00.49
6 Niemenmaa Meeri IkNV 15.49 0.00.55
7 Ylilehto Emilia TP 15.55 0.01.01
8 Mustonen Vilma KangSK 16.31 0.01.37
9 Peltonen Riikka JRV 16.33 0.01.39
9 Liuha Vilma KangSK 16.33 0.01.39
11 Löfqvist Linn Femman 16.35 0.01.41
12 Ahlfors Erika TP 17.03 0.02.09
13 Oksa Siiri RasKa 17.56 0.03.02
14 Mustikkamaa Salla RaN 19.04 0.04.10
15 Martikainen Ronja Eräp 20.43 0.05.49
16 Tuurinkoski Sara HU-46 23.31 0.08.37

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 14.41 0.00.00
2 Määttänen Stella RasKa 14.45 0.00.04
3 Koskinen Aino TP 15.55 0.01.14
4 Syrjälä Alina LHR 16.07 0.01.26
5 Turunen Helmi TP 18.13 0.03.32
6 Pyhtilä Neea KyRa 18.27 0.03.46
7 Lehtovirta Saana TP 19.10 0.04.29
8 Suomi Tiuku LHR 19.13 0.04.32
9 Backlund Thelma Femman 19.15 0.04.34
10 Honkala Emmi TP 19.51 0.05.10
11 Marjanen Viola JRV 20.23 0.05.42
12 Nurmiainen Elsa Raseborg 21.15 0.06.34
13 Tiusanen Saara UlvUra 21.24 0.06.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 12.47 0.00.00
2 Oksa Jenni RasKa 13.03 0.00.16
3 Kulju Silva HlS 13.58 0.01.11
4 Turpeinen Selma TP 14.22 0.01.35
5 Pyhtilä Vilma KyRa 15.28 0.02.41
6 Lauronen Anni TP 15.44 0.02.57
7 Malm Saara TP 16.14 0.03.27
8 Kalari Kaisla TP 16.17 0.03.30
9 Damskägg Hilda HyRa 16.30 0.03.43
10 Karjalainen Sonja TP 17.34 0.04.47
11 Saarinen Taimi TP 17.42 0.04.55
12 Tomula Inka RasKa 18.20 0.05.33
13 Tiits Maria TP 18.37 0.05.50
14 Talonen Elsa IkNV 19.24 0.06.37
15 Kuikko Saini KangSK 19.39 0.06.52
16 Myllymäki Elsa IkNV 19.41 0.06.54
17 Isoaho Pinjasisko S-JKL 20.10 0.07.23
18 Lehti Lumi Koovee 21.03 0.08.16
19 Laine Enni TP 21.35 0.08.48
20 Myllylä Lumi TP 21.49 0.09.02
21 Pärssinen Ilona TP 22.48 0.10.01
22 Harju Anna KangSK 23.50 0.11.03
23 Pakarinen Moona RaN 24.20 0.11.33
24 Kiviharju Aada TP 24.44 0.11.57
25 Tiusanen Essi UlvUra 25.52 0.13.05
26 Pakarinen Mette RaN 28.18 0.15.31
27 Riikonen Silva TP 53.54 0.41.07
Vallittu Sini KangSK HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Andelmaa Oona AngA 12.19 0.00.00
2 Turpeinen Saana TP 12.33 0.00.14
3 Taini Iida JRV 14.02 0.01.43
4 Göransson Alisa HlS 15.35 0.03.16
5 Kalari Inkamari TP 16.15 0.03.56
6 Kantelinen Mona HyRa 16.23 0.04.04
7 Kauppila Kaisla Koovee 16.50 0.04.31
8 Wirola Eeva KangSK 18.44 0.06.25
9 Niemenmaa Reetta IkNV 18.52 0.06.33
10 Tarri Emma KyRa 19.41 0.07.22
11 Pasonen Ada-Lumia RaN 21.48 0.09.29
12 Saarinen Siiri RaN 29.18 0.16.59
Niemi Eeva TP KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Jaskara Aaro KyRa 11.22 0.00.00
2 Lepo Elmeri TP 12.45 0.01.23
3 Myllymäki Eino IkNV 12.59 0.01.37
4 Bonden Pyry RaN 13.00 0.01.38
5 Humppi Emil JRV 13.19 0.01.57
6 Nummela Samu-Nikolai IkNV 13.34 0.02.12
7 Matilainen Sakari EsSu 13.44 0.02.22
8 Tuunainen Joonas Eräp 14.22 0.03.00

Sarja H09RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nissinen Akseli TP 10.40 0.00.00
2 Mäkelä Matias KangSK 10.44 0.00.04
3 Viljakka Ville TP 11.20 0.00.40
4 Paju Eemil TP 11.29 0.00.49
5 Ylä-Tuuhonen Tarmo TP 11.30 0.00.50
6 Humalajoki Akseli TP 12.40 0.02.00
7 Sabel Santeri HauSi 13.05 0.02.25
8 Sikström Jack TP 14.06 0.03.26
9 Mäkynen Eero KangSK 14.55 0.04.15
10 Lindstedt Luukas TP 15.13 0.04.33

Sarja H08RR
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turunen Aapo TP 9.35 0.00.00
2 Liukas Viljami KangSK 10.59 0.01.24
3 Laamanen Atte TarpSu 11.10 0.01.35
4 Pohjola Arttu HauSi 11.23 0.01.48
5 Latonummi Aaretti HU-46 12.06 0.02.31
6 Wirola Aukusti KangSK 12.36 0.03.01
7 Tiusanen Eero UlvUra 12.42 0.03.07
8 Manninen Emil Koovee 13.19 0.03.44
8 Silvan Jooa TarpSu 13.19 0.03.44
10 Pietilänaho Elias HiKi 14.09 0.04.34
11 Damskägg Oiva HyRa 14.16 0.04.41
12 Hyvölä Sampo HlS 14.48 0.05.13
13 Ahonen Eemil KangSK 15.44 0.06.09
14 Kontio Karri KangSK 16.35 0.07.00
15 Latonummi Iisakki HU-46 16.59 0.07.24
16 Lampinen Paavo TP 17.48 0.08.13
17 Karjalainen Sauli TP 18.02 0.08.27
18 Ahola Miska HyRa 20.58 0.11.23
19 Saarinen Teo Eräp 21.05 0.11.30
20 Hämäläinen Lauri KangSK 23.33 0.13.58

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorenmaa Saana Koovee 12.14 0.00.00
2 Leppä Elli Eräp 12.46 0.00.32
3 Pusa Olga PäLuLu 14.53 0.02.39
4 Kölhi Eevi HlS 22.56 0.10.42

Sarja D09RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Milla TP 11.20 0.00.00
2 Manninen Elna Koovee 11.39 0.00.19
3 Vartiala Vanessa RaN 12.07 0.00.47
4 Kinnari Lilja KarjUra 13.08 0.01.48
5 Laine Vilja TP 16.21 0.05.01
6 Myllylä Pilvi TP 19.20 0.08.00
7 Kuivalahti Alina HlT 22.51 0.11.31

Sarja D08RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauronen Elina TP 10.16 0.00.00
2 Liuha Aino KangSK 14.11 0.03.55
3 Pietilänaho Ellan HiKi 14.30 0.04.14
4 Pohjonen Saara IkNV 15.45 0.05.29
5 Hemminki Siiri S-JKL 17.53 0.07.37
6 Hyvölä Anna HlS 18.25 0.08.09
7 Kiviranta Heta Eräp 18.50 0.08.34
8 Orrenmaa Lumi KyRa 22.19 0.12.03

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Eemil RaN 16.37 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Emmi LS-37 19.13 0.00.00 50.25 51.04
2 Ruokola Anna RaJu 19.40 0.00.27 47.26 48.00
3 Nurmo Marjaana PunKu 20.24 0.01.11 43.79 44.47
4 Nieminen Noora S-JKL 22.24 0.03.11 38.26 38.86
5 Kolehmainen Kaisu KuoSu 27.24 0.08.11 29.96 30.42