FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen sprintti Pohjant+VePo
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Antti KemU 14.48 0.00.00
2 Määttä Juho OH 20.11 0.05.23

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Joni KemU 17.08 0.00.00 22.94
2 Rahkola Mikko OH 17.13 0.00.05 21.97
3 Pernu Jere Pohjant 18.44 0.01.36 19.41
4 Miettunen Sami Iisu 19.24 0.02.16 17.98
5 Korpi Juho LänRa 19.39 0.02.31 17.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linna Matti OuHu 17.33 0.00.00 56.97
2 Hiitola Olli OTaru 18.33 0.01.00 52.28
3 Vanhanen Konsta Pohjant 19.29 0.01.56 48.23
4 Nissinen Niko Pohjant 20.39 0.03.06 44.06
5 Pitkänen Tomi KEV 23.45 0.06.12 37.04
6 Heikkinen Jaakko LaiVe 27.01 0.09.28 31.45

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Uusivirta Risto RasTiimi 16.45 0.00.00 73.75
1 Leinonen Lauri Navi 16.45 0.00.00 73.75
3 Kantomaa Jukka S-2000 17.34 0.00.49 68.22
4 Kujala Jouni Pohjant 17.36 0.00.51 67.03
5 Määttä Jari KemijU 18.22 0.01.37 63.23
6 Keltamäki Seppo YSR 20.36 0.03.51 55.47
7 Pietiläinen Samu LänRa 22.29 0.05.44 50.00
8 Huusko Samuli LaiVe 22.46 0.06.01 48.56
9 Matila Tommi LänRa 23.20 0.06.35 46.59
Hyrkäs Juhani LänRa HYL -
Lehtonen Daniel LänRa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 17.59 0.00.00 76.32
2 Kantomaa Marko S-2000 18.55 0.00.56 69.83
3 Hannuksela Jari S-2000 19.21 0.01.22 65.61
4 Määttä Harri LänRa 22.31 0.04.32 54.09
5 Alitalo Sami OSVA 35.37 0.17.38 32.75

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannila Petri S-2000 22.56 0.00.00
2 Lehtoranta Olli OH 25.03 0.02.07

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Kimmo OH 15.01 0.00.00 67.88
2 Mäkinen Seppo S-2000 17.18 0.02.17 56.71
3 Itkonen Raimo S-JKL 20.00 0.04.59 47.14
4 Pyhtinen Jarmo PosPy 20.30 0.05.29 44.13
5 Rahkola Mika OH 20.44 0.05.43 41.79

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sipola Velu S-2000 18.41 0.00.00 47.78
2 Karppinen Jouko LaiVe 20.44 0.02.03 41.44
3 Mattila Timo KPV 21.10 0.02.29 39.01
4 Itkonen Pertti LapVe 22.20 0.03.39 35.47
5 Piispanen Reima SalRe 35.30 0.16.49 21.37

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Anse S-2000 15.46 0.00.00 50.94
2 Ruokamo Eero ONMKY 17.10 0.01.24 43.28
3 Tolonen Markku KajKu 19.46 0.04.00 34.54

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toropainen Pauli ONMKY 15.51 0.00.00 45.44
2 Lakkala Ossi SalRe 16.47 0.00.56 41.30
3 Köngäs Martti PuolRy 17.57 0.02.06 37.11
4 Antikainen Raimo VetU 21.38 0.05.47 29.55
5 Tuohimaa Esko ONMKY 21.48 0.05.57 28.08
Pääkkönen Ari KuPe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tapaninaho Kalevi ONMKY 14.26 0.00.00 40.33
2 Haapaniemi Niilo HaHe 14.38 0.00.12 39.12
3 Mustonen Lauri AlatPi 14.41 0.00.15 38.32
4 Määttä Jouko PuolRy 15.32 0.01.06 35.60
5 Myllyaho Markku SalRe 15.43 0.01.17 34.57
6 Saarela Seppo KemU 19.25 0.04.59 27.48
7 Ervasti Onni PeRa 20.44 0.06.18 25.27
Määttä Seppo KemijU HYL -
Kinnula Ahti KEV HYL -
Harvala Asko OH HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suorajärvi Mauri Pohjant 13.12 0.00.00 48.04
2 Lind Matti KiimU 13.55 0.00.43 44.80
3 Alalahti Jaakko ONMKY 14.00 0.00.48 43.78
4 Veijovaara Jorma Pohjant 15.03 0.01.51 40.03
5 Pietiläinen Erkki PeRa 16.09 0.02.57 36.65
6 Ingerttilä Pentti VaKa 16.13 0.03.01 35.84
7 Pelkonen Toivo YlikNM 17.23 0.04.11 32.83
8 Jokela Vesa NivU 17.27 0.04.15 32.10
9 Haatainen Matti Iisu 21.49 0.08.37 25.19
Männikkö Kalle ONMKY HYL -
Koskenkorva Lauri NivU EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 26.52 0.00.00
Niskanen Tauno PeRa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hytönen Hannu IisVi 25.11 0.00.00
Jäppinen Kyösti Iisu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotila Laura OH 13.47 0.00.00
2 Kirvesmies Annika KuoSu 19.01 0.05.14
3 Haapasalo Henriikka Pohjant 23.22 0.09.35
Sirviö Venla Pohjant EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Näsi Aurora Pohjant 14.08 0.00.00 53.72
2 Näsi Juliaana Pohjant 14.10 0.00.02 50.92
3 Rahkola Ella-Noora OH 15.56 0.01.48 42.89
4 Heikkinen Iina LaiVe 19.31 0.05.23 33.07

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Itkonen Siiri LapVe 14.30 0.00.00
2 Hannila Henna S-2000 15.08 0.00.38

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Eeva-Liisa OH 17.48 0.00.00 76.48
2 Hannuksela Eija S-2000 18.05 0.00.17 73.67
3 Lotvonen Essi LaiVe 18.40 0.00.52 69.80
4 Jaako Niina LänRa 18.42 0.00.54 68.12
5 Laitinen Maria OH 18.47 0.00.59 66.26
6 Silventoinen Ulla SalRe 19.40 0.01.52 61.80
7 Mattila Anni KPV 22.52 0.05.04 51.88
8 Salomaa Salla TP 27.53 0.10.05 41.50

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vaara Annika LapVe 14.01 0.00.00 66.95
2 Sandberg Susanna S-2000 17.11 0.03.10 52.57
3 Lehtonen Mirva LänRa 20.29 0.06.28 42.38
4 Alitalo Päivi OSVA 27.44 0.13.43 30.03
5 Munsterhjelm Camilla Pohjant 28.34 0.14.33 27.92
Rantala Eija OH EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 16.32 0.00.00 57.02
2 Oikkonen Mirka OH 16.57 0.00.25 51.45
3 Väärälä Marita OH 19.34 0.03.02 40.95
Viitanen Kirsi OH EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 14.06 0.00.00 51.14
2 Soramäki Anne PeRa 14.14 0.00.08 49.39
3 Itkonen Taina LapVe 14.27 0.00.21 47.40
4 Käkelä Maija PuolRy 14.48 0.00.42 45.06
5 Ekdahl Pirkko NivU 18.01 0.03.55 36.02
6 Piispanen Eija OuHu 18.58 0.04.52 33.26
7 Mattila Airi KPV 20.41 0.06.35 29.63

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Anne KEV 16.01 0.00.00 44.73
2 Jussinniemi Seija SiSe 18.39 0.02.38 35.54
3 Jokela Riitta YlikNM 20.03 0.04.02 30.38

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 16.10 0.00.00 36.75
2 Rajaniemi Anneli OTaru 21.04 0.04.54 26.09
3 Lämsä Soili YlikNM 23.27 0.07.17 21.54
Köngäs Kaarina PuolRy EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 21.56 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 19.40 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kokkonen Jenni AlatPi 16.24 0.00.00
2 Härkönen Aino SoJy 18.23 0.01.59

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Severi OH 11.43 0.00.00
2 Lehtoranta Eemil OH 12.12 0.00.29
3 Rantala Jussi OH 13.46 0.02.03
4 Lehtoranta Aabel OH 17.46 0.06.03
5 Kinnunen Kalle Pohjant 33.45 0.22.02
6 Kinnunen Eerik Pohjant 57.39 0.45.56

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linna Aino-Maria OuHu 12.47 0.00.00
2 Heikkinen Laura LaiVe 13.14 0.00.27
3 Rantala Aino OH 13.17 0.00.30
4 Oikkonen Sanni OH 16.41 0.03.54
5 Ojanaho Ansa-Lotta OH 18.13 0.05.26