FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Suunto Games, 2. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Aapo Lynx 1.27.17 0.00.00 91.85 91.85
2 Mattila Tuomas VeVe 1.28.53 0.01.36 89.81 89.81
3 Kodeda Stepan MSParma 1.29.32 0.02.15 88.77 88.77
4 Anttolainen Aleksi LS-37 1.30.25 0.03.08 87.52 87.52
5 Kuukka Elias TP 1.31.12 0.03.55 86.39 86.39
6 Leskinen Aleksi Lynx 1.31.16 0.03.59 85.95 85.95
7 Saramäki Niklas Lynx 1.32.36 0.05.19 84.35 84.35
8 Helgerud Øyvind NOR 1.32.43 0.05.26 83.87 83.87
9 Fagerudd Kim PR 1.33.06 0.05.49 83.16 83.16
10 Lindeqvist Markus PR 1.33.58 0.06.41 82.02 82.02
11 Suonpää Lasse PR 1.34.02 0.06.45 81.60 81.60
12 Valkama Sami PR 1.35.02 0.07.45 80.38 80.38
13 Nazarov Roman PR 1.35.08 0.07.51 79.93 79.93
14 Heikkilä Tero PR 1.35.39 0.08.22 79.14 79.14
15 Liukkonen Oskari HiKi 1.35.58 0.08.41 78.52 78.52
16 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.36.09 0.08.52 78.02 78.02
17 Sorvisto Juha VaajTe 1.37.05 0.09.48 76.91 76.91
18 Mjösund Asgeir MSParma 1.37.27 0.10.10 76.27 76.27
19 Keskisaari Ville VaajTe 1.37.33 0.10.16 75.84 75.84
20 Väre Teemu PR 1.38.02 0.10.45 75.12 75.12
21 Dislers Davis Hakarpsp 1.39.12 0.11.55 73.89 73.89
22 Nieminen Janne PR 1.39.21 0.12.04 73.43 73.43
23 Lindeqvist Juuso PR 1.39.59 0.12.42 72.62 72.62
24 Heinonen Mikko KR 1.40.03 0.12.46 72.23 72.23
25 Kleemola Lauri Lynx 1.42.08 0.14.51 70.42 70.42
26 Viholainen Eeli S-JKL 1.43.35 0.16.18 69.10 69.10
27 Donner Mikael OK77 1.44.04 0.16.47 68.45 68.45
28 Sild Lauri HiKi 1.46.23 0.19.06 66.64 66.64
29 Sipponen Jere PR 1.51.17 0.24.00 63.39 63.39
30 Von Arx Philipp LS-37 2.13.03 0.45.46 52.76 52.76
31 Louhisola Toni TuMe 2.44.24 1.17.07 42.49 42.49
Kemp Eric Team Can HYL -
Vähänen Sami RR HYL -
Tranchand Frederic PR KES -
Peltola Juha MSParma KES -
Parjanne Antti Lynx KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liikanen Marjo RR 50.48 0.00.00 92.01 92.01
2 Wennman Heini Pohjant 53.39 0.02.51 86.44 86.44
3 Dambe Inga PR 53.48 0.03.00 85.51 85.51
4 Engström Josefine Alfta Ös 54.47 0.03.59 83.30 83.30
5 Gunell Yvonne PIF 55.09 0.04.21 82.08 82.08
6 Fagerudd Salla PR 55.41 0.04.53 80.63 80.63
7 Åkerman Anu HiKi 58.12 0.07.24 76.51 76.51
8 Hirvonen Eveliina PR 58.37 0.07.49 75.34 75.34
9 Saarimäki Heini AngA 59.22 0.08.34 73.76 73.76
10 Tervo Susanna MSParma 1.00.23 0.09.35 71.91 71.91
11 Sareila Outi MSParma 1.01.45 0.10.57 69.72 69.72
12 Autio Päivi Hiisi 1.02.08 0.11.20 68.70 68.70
13 Arniece Liga EsSu 1.02.22 0.11.34 67.85 67.85
14 Westerlund Ina OK77 1.04.13 0.13.25 65.32 65.32
15 Johanson Liis MSParma 1.06.17 0.15.29 62.73 62.73
16 Rihma Annika HiKi 1.07.45 0.16.57 60.82 60.82
17 Skog Henna Koovee 1.08.21 0.17.33 59.75 59.75
18 Lindholm Vivian OK77 1.15.25 0.24.37 53.66 53.66
19 Temjakova Nina PR 1.18.05 0.27.17 51.36 51.36
Simola Jenni SWE KES -

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Joonas Navi 56.28 0.00.00 68.52 68.52
2 Kuukka Anton TP 58.17 0.01.49 66.18 66.18
3 Lönnström Emil Orient 59.30 0.03.02 64.62 64.62
4 Mustonen Pyry TP 59.40 0.03.12 64.24 64.24
5 Pernu Lari EsSu 1.00.04 0.03.36 63.61 63.61
6 Suominen Eemeli HiKi 1.03.03 0.06.35 60.41 60.41
7 Lavikainen Lauri KyS 1.03.08 0.06.40 60.13 60.13
8 Kalliokoski Jooseppi IkNV 1.03.22 0.06.54 59.72 59.72
9 Heikkilä Ollipekka Lynx 1.03.43 0.07.15 59.20 59.20
10 Jern Jonas Femman 1.03.49 0.07.21 58.92 58.92
11 Ruohola Aaro MSParma 1.05.22 0.08.54 57.34 57.34
12 Heinonen Eero MSParma 1.05.24 0.08.56 57.13 57.13
13 Syrjäläinen Topi HS 1.06.05 0.09.37 56.35 56.35
14 Lammi Aleksi LapVi 1.06.31 0.10.03 55.80 55.80
15 Huila Joona Hiisi 1.07.24 0.10.56 54.89 54.89
16 Sorsa Aleksi EsSu 1.07.46 0.11.18 54.42 54.42
17 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.08.26 0.11.58 53.71 53.71
18 Salmenkylä Anton HS 1.08.41 0.12.13 53.34 53.34
19 Salopelto Atso SKVuoksi 1.08.52 0.12.24 53.02 53.02
20 Skog Jaakko Koovee 1.09.46 0.13.18 52.16 52.16
21 Mustonen Vili TP 1.10.09 0.13.41 51.71 51.71
22 Rauhala Juha EsSu 1.10.34 0.14.06 51.23 51.23
23 Lehto Linus KarjUra 1.12.13 0.15.45 49.89 49.89
24 Tulonen Benjamin HiKi 1.12.14 0.15.46 49.71 49.71
25 Tynys Joona KS 1.12.19 0.15.51 49.49 49.49
26 Ray Jonathan OK77 1.12.20 0.15.52 49.31 49.31
27 Sihvonen Anton Navi 1.15.12 0.18.44 47.27 47.27
28 Linnaila Casper Orient 1.15.21 0.18.53 47.02 47.02
29 Hällström af Fabian OK77 1.15.41 0.19.13 46.65 46.65
30 Kulagin Artur HS 1.16.35 0.20.07 45.94 45.94
31 Kerkola Nico SuSi 1.16.48 0.20.20 45.66 45.66
32 Lindahl Jesper SV 1.17.18 0.20.50 45.20 45.20
33 Snickars Caj Solf 1.20.40 0.24.12 43.17 43.17
34 Sarparanta Niklas Lynx 1.21.26 0.24.58 42.61 42.61
35 Sankelo Hermanni LapVi 1.21.29 0.25.01 42.44 42.44
36 Saukkonen Samuli SKUusi 1.21.47 0.25.19 42.13 42.13
37 Rantala Tommi S-JKL 1.23.01 0.26.33 41.36 41.36
38 Pasanen Henri SV 1.23.03 0.26.35 41.20 41.20
39 Titomers Endijs TuMe 1.23.20 0.26.52 40.92 40.92
40 Elovaara Juho HlS 1.24.19 0.27.51 40.29 40.29
41 Niemi Kasperi HS 1.27.24 0.30.56 38.73 38.73
42 Ursin Antti Lynx 1.28.40 0.32.12 38.04 38.04
43 Jern Tobias OK77 1.30.49 0.34.21 37.01 37.01
44 Vehmas Miika EsSu 1.30.59 0.34.31 36.81 36.81
45 Pietikäinen Aleksi SKUusi 1.32.31 0.36.03 36.07 36.07
46 Koskenmäki Erno PorvU 1.36.16 0.39.48 34.54 34.54
47 Järvinen Maximilian SV 1.38.20 0.41.52 33.69 33.69
48 Rööm Rimmo SKVuoksi 1.38.49 0.42.21 33.40 33.40
49 Molnár Dániel MU 2.03.09 1.06.41 26.70 26.70

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 48.34 0.00.00 76.42 76.42
2 Kinnala Venla TuS 53.14 0.04.40 69.41 69.41
3 Enlund Alexandra Femman 53.26 0.04.52 68.84 68.84
4 Ståhlberg Emilia EsSu 54.52 0.06.18 66.75 66.75
5 Rajamäki Netta KangSK 55.37 0.07.03 65.55 65.55
6 Martikainen Karoliina SV 56.02 0.07.28 64.77 64.77
7 Schoultz von Katja OK77 56.07 0.07.33 64.38 64.38
8 Viilo Johanna TP 57.11 0.08.37 62.90 62.90
9 Matilainen Helena HS 57.23 0.08.49 62.39 62.39
10 Väisänen Essi SKVuoksi 57.52 0.09.18 61.59 61.59
11 Aho Petra Navi 58.11 0.09.37 60.97 60.97
12 Jalava Enni TuS 58.38 0.10.04 60.22 60.22
13 Lahtinen Krista HS 59.21 0.10.47 59.22 59.22
14 Puikkonen Janika S-JKL 59.29 0.10.55 58.81 58.81
15 Jussila Jutta TP 59.49 0.11.15 58.21 58.21
16 Hasu Outi Orient 1.00.06 0.11.32 57.66 57.66
17 Tarvainen Heini Navi 1.00.16 0.11.42 57.23 57.23
18 Kaartinen Selja AngA 1.00.56 0.12.22 56.34 56.34
19 Kivilaakso Anni Lynx 1.00.58 0.12.24 56.04 56.04
20 Metsola Roosa KyS 1.01.34 0.13.00 55.23 55.23
21 Yliluikki Henna SuSi 1.02.21 0.13.47 54.27 54.27
22 Laitinen Alisa Navi 1.02.52 0.14.18 53.56 53.56
23 Heiskanen Iida HS 1.03.17 0.14.43 52.95 52.95
24 Reponen Niina PR 1.03.51 0.15.17 52.23 52.23
25 Pöllänen Elsi HS 1.04.34 0.16.00 51.39 51.39
26 Hyyrynen Noora KS 1.05.03 0.16.29 50.76 50.76
27 Marttinen Sanni Navi 1.05.07 0.16.33 50.46 50.46
28 Rehn Nelli Lynx 1.05.14 0.16.40 50.11 50.11
29 Suutari Tuuli KS 1.08.11 0.19.37 47.71 47.71
30 Kuronen Anna HS 1.09.52 0.21.18 46.32 46.32
31 Ekström Hanne-Line MSParma 1.17.07 0.28.33 41.76 41.76
32 Salonen Inka HS 1.20.43 0.32.09 39.69 39.69
33 Vilhonen Essi HS 1.59.11 1.10.37 26.74 26.74
Pakkanen Reetta VeVe HYL -
Aaltonen Katariina HS KES -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 43.36 0.00.00 63.80 63.80
2 Eerola Teemu TP 47.31 0.03.55 58.29 58.29
3 Sevelius Emil Orient 47.34 0.03.58 57.99 57.99
4 Ruohola Akseli MSParma 48.09 0.04.33 57.05 57.05
5 Puranen Konsta TP 48.11 0.04.35 56.77 56.77
6 Pitkänen Konsta TP 49.19 0.05.43 55.23 55.23
7 Aho Aaro VaHa 49.32 0.05.56 54.75 54.75
8 Julkunen Aaro MSParma 49.53 0.06.17 54.13 54.13
9 Heikkinen Valtteri VeVe 50.31 0.06.55 53.23 53.23
10 Hakuli Tommi SKUusi 52.39 0.09.03 50.85 50.85
11 Lahtinen Vesa HiKi 53.37 0.10.01 49.72 49.72
12 Lehtoranta Teemu SKUusi 53.58 0.10.22 49.18 49.18
13 Mustajoki Taavi TP 54.11 0.10.35 48.77 48.77
14 Takanen Samu VeVe 54.26 0.10.50 48.33 48.33
15 Lapila Eero MSParma 55.19 0.11.43 47.35 47.35
16 Hiidenhovi Aleks MSParma 55.55 0.12.19 46.63 46.63
17 Mannonen Ville HS 56.38 0.13.02 45.84 45.84
18 Tiljander Ville HyRa 57.13 0.13.37 45.17 45.17
19 Ekström Rasmus MSParma 57.46 0.14.10 44.54 44.54
20 Niemi Topias HS 58.18 0.14.42 43.93 43.93
21 Kütt Oliver Ok Ilves 59.34 0.15.58 42.80 42.80
22 Niskanen Janne VeVe 1.00.28 0.16.52 41.98 41.98
23 Kaario Otto S-JKL 1.00.58 0.17.22 41.44 41.44
24 Asklöf Henrik Lynx 1.04.28 0.20.52 39.01 39.01
25 Reijonen Kasperi PorvU 1.05.21 0.21.45 38.31 38.31
26 Huhtanen Kiri TP 1.07.36 0.24.00 36.86 36.86
27 Rööm Andres SKVuoksi 1.08.06 0.24.30 36.42 36.42
28 Pais Märten VeVe 1.08.25 0.24.49 36.08 36.08
29 Ruuhiala Roope Hiisi 1.08.57 0.25.21 35.63 35.63
30 Lehikoinen Elias EsSu 1.09.16 0.25.40 35.30 35.30
31 Visuri Ilari OK77 1.09.33 0.25.57 34.99 34.99
32 Otsamo Veeti HS 1.09.37 0.26.01 34.79 34.79
33 Kettunen Teo SKUusi 1.09.43 0.26.07 34.58 34.58
34 Heinaro Lauri EsSu 1.11.06 0.27.30 33.74 33.74
35 Rehn Ville Lynx 1.12.36 0.29.00 32.89 32.89
36 Vesilind Kaarel HS 1.18.44 0.35.08 30.18 30.18
37 Korhonen Miikka TP 1.22.08 0.38.32 28.79 28.79

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 38.45 0.00.00 65.81 65.81
2 Klemettinen Veera S-JKL 39.54 0.01.09 63.65 63.65
3 Cederberg Ida-Marie PIF 40.29 0.01.44 62.48 62.48
4 Plit Heidi Lynx 42.03 0.03.18 59.91 59.91
5 Rantanen Essi MSParma 42.55 0.04.10 58.45 58.45
6 Donner Janina OK77 43.34 0.04.49 57.35 57.35
7 Nummela Liinu MU 44.30 0.05.45 55.91 55.91
8 Nymalm Amy PIF 44.32 0.05.47 55.64 55.64
9 Norrbacka Sanni HyRa 44.50 0.06.05 55.03 55.03
10 Heikkilä Tuuli Lynx 45.21 0.06.36 54.18 54.18
11 Matilainen Annika HS 46.42 0.07.57 52.39 52.39
12 Koskinen Pinja RR 47.22 0.08.37 51.44 51.44
13 Viholainen Elisa S-JKL 47.38 0.08.53 50.93 50.93
14 Juva Jonna AngA 47.54 0.09.09 50.43 50.43
15 Rintanen Heini KangSK 48.08 0.09.23 49.97 49.97
16 Räsänen Johanna KuoSu 48.41 0.09.56 49.19 49.19
17 Annala Vilma KangSK 48.44 0.09.59 48.93 48.93
18 Haavisto Alli TuS 50.29 0.11.44 47.03 47.03
19 Turakainen Venla HS 52.25 0.13.40 45.10 45.10
20 Hanhijärvi Leenukka EsAk 53.31 0.14.46 43.98 43.98
21 Aaltonen Anniina MSParma 55.39 0.16.54 42.11 42.11
22 Korhonen Saara SKUusi 56.50 0.18.05 41.05 41.05
22 Tanskanen Anni IisVi 56.50 0.18.05 41.05 41.05
24 Skog Ella Koovee 56.56 0.18.11 40.61 40.61
25 Kovanen Maiju S-JKL 57.41 0.18.56 39.91 39.91
26 Himilä Julia RR 57.59 0.19.14 39.52 39.52
27 Hasu Iina Orient 58.01 0.19.16 39.32 39.32
28 Heikkinen Sanni HS 1.01.33 0.22.48 36.90 36.90
29 Tulonen Jenna HiKi 1.03.05 0.24.20 35.83 35.83
30 Rooba Kaisa EST 1.03.09 0.24.24 35.63 35.63
31 Pakkanen Anni SV 1.07.41 0.28.56 33.09 33.09
32 Rautakorpi Miina KangSK 1.07.52 0.29.07 32.85 32.85
33 Vesilind Liina SRD 1.08.36 0.29.51 32.35 32.35
34 Roininen Essi HS 1.12.27 0.33.42 30.49 30.49
35 Heinaro Ellen HS 1.22.11 0.43.26 26.75 26.75
36 Nissinen Elina Navi 1.24.28 0.45.43 25.91 25.91
Kontkanen Ronja KangSK KES -
Mahlamäki Ella EsSu KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 68
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Thorsson Erik TuMe 1.08.56 0.00.00 83.85 83.85
2 Krumins Janis TuMe 1.09.37 0.00.41 82.85 82.85
3 Mutka Manu TuMe 1.09.57 0.01.01 82.27 82.27
4 Mäkinen Tapani MU 1.10.11 0.01.15 81.81 81.81
5 Virta Jani SV 1.10.54 0.01.58 80.80 80.80
6 Suna Jussi TuMe 1.11.06 0.02.10 80.39 80.39
7 Liukkonen Kalle HiKi 1.11.09 0.02.13 80.15 80.15
8 Huttunen Esa TuMe 1.11.12 0.02.16 79.91 79.91
9 Gabitov Rinat EsSu 1.11.51 0.02.55 79.01 79.01
10 Nurmiainen Aaro LappRi 1.12.48 0.03.52 77.80 77.80
11 Järvinen Seppo LS-37 1.13.26 0.04.30 76.95 76.95
12 Laiho Aapo VeVe 1.13.41 0.04.45 76.52 76.52
12 Saikko Ville LappRi 1.13.41 0.04.45 76.52 76.52
14 Inkeri Eero VeVe 1.14.07 0.05.11 75.72 75.72
15 Ritasalo Teemu EsAk 1.14.20 0.05.24 75.33 75.33
16 Loukkalahti Marko HiKi 1.14.27 0.05.31 75.03 75.03
17 Saarinen Jarkko HiKi 1.14.53 0.05.57 74.43 74.43
18 Ahvenainen Timo LS-37 1.15.03 0.06.07 74.09 74.09
19 Perä Tapio RasKu 1.15.04 0.06.08 73.90 73.90
20 Pyymäki Leo EsSu 1.15.07 0.06.11 73.68 73.68
21 Airila Markus KeU 1.15.32 0.06.36 73.10 73.10
22 Reponen Tommi PR 1.15.54 0.06.58 72.58 72.58
23 Rajaniemi Juho TuS 1.16.09 0.07.13 72.17 72.17
24 Laine Tuomo HiKi 1.17.02 0.08.06 71.17 71.17
25 Myllärinen Aki JoKu 1.18.26 0.09.30 69.74 69.74
26 Luoma Ville HiKi 1.18.44 0.09.48 69.31 69.31
27 Vesanto Anssi EsSu 1.19.17 0.10.21 68.66 68.66
28 Kapiainen Tomi RaKaS 1.19.22 0.10.26 68.43 68.43
29 Kujala Rainer Lynx 1.19.38 0.10.42 68.04 68.04
30 Lahtinen Terho EsSu 1.20.08 0.11.12 67.45 67.45
31 Kujanpää Juuso Lynx 1.20.35 0.11.39 66.91 66.91
32 Sankari Matias LS-37 1.21.32 0.12.36 65.98 65.98
32 Ojapalo Joona RR 1.21.32 0.12.36 65.98 65.98
34 Leirimaa Tatu RaVa 1.21.52 0.12.56 65.39 65.39
35 Ahlqvist Lars-Johan Orient 1.22.09 0.13.13 65.01 65.01
36 Väätäinen Turo EsSu 1.22.35 0.13.39 64.51 64.51
37 Tamminen Jani TuS 1.23.11 0.14.15 63.89 63.89
38 Kokkila Ville EsSu 1.23.40 0.14.44 63.36 63.36
39 Laasanen Teemu LS-37 1.24.07 0.15.11 62.87 62.87
40 Kettunen Pyry SäynSa 1.24.34 0.15.38 62.38 62.38
41 Jaudzems Kristaps TuMe 1.24.45 0.15.49 62.10 62.10
42 Johansson Jari Orient 1.25.38 0.16.42 61.31 61.31
43 Jylhä Jouko EsSu 1.26.31 0.17.35 60.53 60.53
44 Suntila Juha TuMe 1.27.12 0.18.16 59.91 59.91
45 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.27.29 0.18.33 59.56 59.56
46 Rantala Jyri Koovee 1.27.56 0.19.00 59.11 59.11
47 Kallatsa Mikko LapVe 1.28.56 0.20.00 58.30 58.30
48 Palmen Henrik EsSu 1.30.31 0.21.35 57.14 57.14
49 Vahala Jani MaMa 1.30.34 0.21.38 56.97 56.97
50 Niskanen Teemu LS-37 1.31.58 0.23.02 55.96 55.96
51 Sainio Santtu KangSK 1.32.03 0.23.07 55.77 55.77
52 Kemppainen Teemu KeU 1.32.54 0.23.58 55.12 55.12
53 Sommerfeldt Erling TuMe 1.35.06 0.26.10 53.71 53.71
54 Hirvonen Kimmo LS-37 1.35.23 0.26.27 53.41 53.41
55 Fjällström Tuomas KangSK 1.35.59 0.27.03 52.94 52.94
56 Stefanini Raphael KemKi 1.36.15 0.27.19 52.66 52.66
57 Kohvakka Ilkka KS 1.38.55 0.29.59 51.11 51.11
58 Wickholm Roy Raseborg 1.39.10 0.30.14 50.85 50.85
59 Korhonen Antti Pihkan 1.44.31 0.35.35 48.12 48.12
60 Korpi Eero AlahKi 1.46.27 0.37.31 47.13 47.13
61 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.53.56 0.45.00 43.92 43.92
62 Sirmais Martins TuMe 1.59.33 0.50.37 41.75 41.75
63 Lahtinen Ismo OJy 2.05.16 0.56.20 39.74 39.74
Blomster Daniel SV KES -
Jacobsson Tuomo TVV KES -
Kalve Henri PR KES -
Kaukonen Markus EsSu KES -
Tikhonov Gleb TuMe KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Summanen Eetu RR 45.59 0.00.00 69.60 69.60
2 Hartvik Toni PR 46.56 0.00.57 67.62 67.62
3 Sundblom Sören SV 48.49 0.02.50 64.46 64.46
4 Liuko Janne SV 51.08 0.05.09 61.02 61.02
5 Granqvist Antti SV 52.44 0.06.45 58.66 58.66
6 Matilainen Juha LS-37 53.20 0.07.21 57.50 57.50
7 Vartiamäki Teemu SV 53.36 0.07.37 56.72 56.72
8 Glad Ville KemKi 55.44 0.09.45 54.07 54.07
9 Sundström Mikael SV 58.39 0.12.40 50.93 50.93
10 Laasanen Lauri LaihLu 1.01.20 0.15.21 48.26 48.26
11 Sevon Tuomo SalRe 1.02.05 0.16.06 47.25 47.25
12 Lassila Jussi PiTa 1.02.18 0.16.19 46.66 46.66
13 Täppinen Jan Raseborg 1.10.55 0.24.56 40.61 40.61
14 Lindahl Anders AOK 1.15.12 0.29.13 37.95 37.95
15 Muukkonen Jyrki KeU 1.18.28 0.32.29 36.03 36.03
16 Puupponen Erno EsSu 1.19.06 0.33.07 35.40 35.40
17 Mannonen Matti SuVe 1.27.18 0.41.19 31.77 31.77
Kerkola Riku SuSi HYL -
Meriheinä Ulf Pihkan KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oses Ander Basque C 1.53.34 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 1.06.04 0.00.00 53.57 53.57
2 Muikku Anssi AnttU 1.06.31 0.00.27 52.54 52.54
3 Packalen Totte Lynx 1.06.42 0.00.38 51.73 51.73
4 Nurmilaukas Ville EsAk 1.09.55 0.03.51 48.72 48.72
5 Beitnes Amund OK77 1.11.30 0.05.26 47.02 47.02
6 Lehtola Juha Lynx 1.17.17 0.11.13 42.93 42.93
7 Valonen Samuli VaHa 1.18.17 0.12.13 41.82 41.82
8 Kara Olli TuS 1.22.08 0.16.04 39.32 39.32
9 Suominen Tomi EsSu 1.22.32 0.16.28 38.59 38.59
10 Ristiniitty Teemu RaVi 1.31.27 0.25.23 34.35 34.35
11 Rosenblad Kalle HiKi 1.39.54 0.33.50 31.00 31.00
12 Hellstedt Tony RaHa 1.41.52 0.35.48 29.97 29.97
13 Ketola Mikko SaPu 1.47.02 0.40.58 28.11 28.11

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Mikael Lynx 57.05 0.00.00 71.14 71.14
2 Nymalm Sören PIF 57.13 0.00.08 70.76 70.76
3 Torpo Timo RaLu 59.32 0.02.27 67.80 67.80
4 Åkerman Anders HiKi 59.42 0.02.37 67.40 67.40
5 Pavilainen Alexei HlS 1.00.05 0.03.00 66.76 66.76
6 Kivilaakso Janne Lynx 1.01.45 0.04.40 64.76 64.76
7 Aumo Jussi MSParma 1.02.07 0.05.02 64.18 64.18
8 Sillanpää Sampo HyRa 1.03.13 0.06.08 62.86 62.86
9 Partanen Tapani HyRa 1.04.44 0.07.39 61.20 61.20
10 Ryyppö Jarkko RaVa 1.04.57 0.07.52 60.80 60.80
11 Torpo Lasse RaLu 1.04.58 0.07.53 60.60 60.60
12 Hytönen Harri RaVa 1.06.09 0.09.04 59.32 59.32
13 Harjamäki Petri HiKi 1.06.25 0.09.20 58.90 58.90
14 Riissanen Jani EsAk 1.06.40 0.09.35 58.49 58.49
15 Lehto Milko KarjUra 1.06.53 0.09.48 58.12 58.12
16 Aumo Janne Lynx 1.09.08 0.12.03 56.05 56.05
16 Länsiluoto Jaakko EsSu 1.09.08 0.12.03 56.05 56.05
18 Heikkonen Rami SuSi 1.10.31 0.13.26 54.59 54.59
19 Angelov Alexandr Yaroslav 1.11.29 0.14.24 53.68 53.68
20 Morozov Alexey Yaroslav 1.11.39 0.14.34 53.38 53.38
21 Niemi Tauno MP 1.12.12 0.15.07 52.80 52.80
21 Salonen Tero HauSi 1.12.12 0.15.07 52.80 52.80
23 Kaario Kimmo VaajTe 1.13.00 0.15.55 51.88 51.88
24 Laitamäki Mika HlT 1.14.36 0.17.31 50.61 50.61
25 Rooba Kuno EST 1.14.58 0.17.53 50.19 50.19
26 Isoherranen Sami Lynx 1.15.19 0.18.14 49.79 49.79
27 Jokela Jukka NiS 1.17.17 0.20.12 48.37 48.37
28 Kudryavtsev Kirill Yaroslav 1.17.21 0.20.16 48.16 48.16
29 Määttänen Pekka EsSu 1.17.48 0.20.43 47.72 47.72
30 Mahlamäki Tomi EsSu 1.18.37 0.21.32 47.07 47.07
31 Laaksonen Pasi EsSu 1.19.12 0.22.07 46.57 46.57
32 Rönkä Tero PiTa 1.20.49 0.23.44 45.48 45.48
33 Mårtenson Rasmus OK77 1.23.30 0.26.25 43.87 43.87
34 Pihlajaniemi Janne VePo 1.25.14 0.28.09 42.83 42.83
35 Viero Jussi LaihLu 1.26.54 0.29.49 41.87 41.87
36 Leinikka Harri Raseborg 1.28.01 0.30.56 41.20 41.20
37 Maronen Mikke Lynx 1.29.01 0.31.56 40.59 40.59
38 Havento Jukka KaRa 1.29.47 0.32.42 40.11 40.11
39 Putkinen Kimmo Lynx 1.31.32 0.34.27 39.21 39.21
40 Virtanen Joni EsSu 1.32.00 0.34.55 38.87 38.87
41 Kero Mikko OK77 1.32.43 0.35.38 38.44 38.44
42 Forma Pauli HiKi 1.33.27 0.36.22 38.00 38.00
43 Meronen Juha OC Puist 1.35.53 0.38.48 36.91 36.91
44 Tuomola Jarkko SomEsa 1.37.14 0.40.09 36.27 36.27
45 Myllymäki Jyri VetU 1.38.58 0.41.53 35.51 35.51
46 Tiukkanen Jarmo Jyry 1.44.31 0.47.26 33.50 33.50
47 Reeni Esko RiSu 1.50.25 0.53.20 31.60 31.60
48 Niemi Aki HyRa 1.52.40 0.55.35 30.86 30.86
49 Lammi Uki OC Puist 1.56.08 0.59.03 29.83 29.83
50 Auvinen Antti Pihkan 1.58.59 1.01.54 29.01 29.01

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Mika Navi 58.12 0.00.00 68.88 68.88
2 Kivilaakso Sami Lynx 58.13 0.00.01 68.67 68.67
3 Yliluikki Matti SuSi 1.01.57 0.03.45 64.36 64.36
4 Niskanen Petteri RasHy 1.02.07 0.03.55 64.00 64.00
5 Haanpää Tuomo TP 1.02.21 0.04.09 63.59 63.59
6 Jäppinen Jyrki OK77 1.03.09 0.04.57 62.60 62.60
7 Loukkalahti Mika EsSu 1.03.47 0.05.35 61.81 61.81
8 Suominen Manne HiKi 1.04.49 0.06.37 60.65 60.65
9 Mattila Olli MSParma 1.05.02 0.06.50 60.28 60.28
10 Asklöf Tom Lynx 1.05.10 0.06.58 59.98 59.98
11 Kerkola Mika SuSi 1.05.42 0.07.30 59.33 59.33
12 Ray Tomas OK77 1.06.37 0.08.25 58.34 58.34
13 Haaramo Panu EsSu 1.07.04 0.08.52 57.79 57.79
14 Taskila Sakari LeSi 1.07.06 0.08.54 57.59 57.59
15 Talvitie Mikko KeU 1.07.16 0.09.04 57.28 57.28
16 Reiman Jarmo AngA 1.08.23 0.10.11 56.18 56.18
17 Nyman Jörgen Raseborg 1.08.44 0.10.32 55.74 55.74
18 Tervakangas Tommi EsSu 1.10.07 0.11.55 54.48 54.48
19 Ekström Thomas MSParma 1.11.29 0.13.17 53.28 53.28
20 Heikkinen Jarkko VeVe 1.12.58 0.14.46 52.04 52.04
21 Lauri Pekka KeU 1.14.48 0.16.36 50.62 50.62
22 Autio Rauno KaRa 1.15.11 0.16.59 50.21 50.21
23 Heinilä Hannu RaVa 1.16.33 0.18.21 49.17 49.17
24 Koponen Visa PertPe 1.17.16 0.19.04 48.57 48.57
25 Virta Marko TuS 1.18.17 0.20.05 47.80 47.80
26 Pulli Tuomo LappRi 1.18.18 0.20.06 47.65 47.65
27 Huttunen Matti Pihkan 1.19.53 0.21.41 46.56 46.56
28 Savilahti Petri Lynx 1.20.00 0.21.48 46.36 46.36
29 Tilli Juha Lynx 1.20.30 0.22.18 45.93 45.93
30 Gescheimer Raul HiKi 1.20.38 0.22.26 45.71 45.71
31 Kopra Jyrki TurSa 1.21.00 0.22.48 45.37 45.37
32 Heikkinen Jussi EsSu 1.21.04 0.22.52 45.20 45.20
33 Laasanen Juha LaihLu 1.21.43 0.23.31 44.70 44.70
34 Kahiala Jari Pihkan 1.23.11 0.24.59 43.78 43.78
35 Ritvanen Paavo Pihkan 1.23.40 0.25.28 43.39 43.39
36 Simovaara Jyrki EsAk 1.25.18 0.27.06 42.43 42.43
37 Kulmala Mika RR 1.27.28 0.29.16 41.25 41.25
38 Laakso Jarmo RR 1.27.37 0.29.25 41.05 41.05
39 Koistinen Pasi NaTe 1.29.14 0.31.02 40.19 40.19
40 Rontu Jari AngA 1.29.57 0.31.45 39.74 39.74
41 Jaatinen Tapio EsSu 1.30.59 0.32.47 39.17 39.17
42 Juva Mika MuurVi 1.31.51 0.33.39 38.68 38.68
43 Karjala Jarmo RaVi 1.33.14 0.35.02 37.98 37.98
44 Lahtinen Jukka HiKi 1.33.27 0.35.15 37.78 37.78
45 Veijalainen Reima HlS 1.37.22 0.39.10 36.14 36.14
46 Hakuli Kari KeU 1.39.45 0.41.33 35.17 35.17
47 Weiss Robert OK77 1.48.36 0.50.24 32.20 32.20
48 Savela Pauli RR 1.52.57 0.54.45 30.86 30.86
49 Haavisto Erkki TuS 1.53.36 0.55.24 30.59 30.59
50 Launis Kasperi Raus 1.54.25 0.56.13 30.27 30.27
51 Reiman Markku JäPa 2.35.05 1.36.53 22.26 22.26
52 Pajuoja Vesa EsSu 2.35.33 1.37.21 22.12 22.12
Miettinen Juha EsSu KES -
Nietosjärvi Tommi Pihkan KES -
Hällström af Anders OK77 KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindroos Jarmo EsSu 51.52 0.00.00 61.76 61.76
2 Heinämäki Mikko TP 52.06 0.00.14 61.18 61.18
3 Haajanen Leif Raseborg 54.56 0.03.04 57.75 57.75
4 Laiho Hannu RaVa 58.18 0.06.26 54.15 54.15
5 Väänänen Urpo KR 59.10 0.07.18 53.09 53.09
6 Vänttinen Harri EsSu 1.00.21 0.08.29 51.79 51.79
7 Pesola Sakari RasKe 1.00.22 0.08.30 51.52 51.52
8 Vuorinen Pekka Orient 1.01.43 0.09.51 50.14 50.14
9 Parviainen Ari KeU 1.02.09 0.10.17 49.55 49.55
10 Enroth Ari RR 1.02.22 0.10.30 49.12 49.12
11 Sorri Esko RaHa 1.03.17 0.11.25 48.17 48.17
12 Molnar Geza LS-37 1.05.19 0.13.27 46.43 46.43
12 Hakulinen Pekka EsSu 1.05.19 0.13.27 46.43 46.43
14 Frilander Heikki SV 1.06.52 0.15.00 44.89 44.89
15 Paganus Ari AngA 1.07.36 0.15.44 44.18 44.18
16 Ijas Markku Raus 1.08.06 0.16.14 43.62 43.62
17 Aaltonen Tommi MSParma 1.08.11 0.16.19 43.34 43.34
18 Itkonen Arto TuS 1.09.08 0.17.16 42.52 42.52
19 von Frenckell Otto Raseborg 1.11.04 0.19.12 41.15 41.15
20 Pekkala Pekka KeU 1.12.52 0.21.00 39.92 39.92
21 Rantala Timo KPV 1.13.24 0.21.32 39.42 39.42
22 Teittinen Matti KoKV 1.15.14 0.23.22 38.25 38.25
23 Huhtanen Ossi TP 1.15.36 0.23.44 37.86 37.86
24 Turban Ants EST 1.16.05 0.24.13 37.42 37.42
25 Nummela Arto MU 1.18.27 0.26.35 36.09 36.09
26 Jalava Kari VaRa 1.20.24 0.28.32 35.02 35.02
27 Ahti Antti EsSu 1.23.21 0.31.29 33.60 33.60
28 Laev Urmas SK Mercu 1.24.17 0.32.25 33.04 33.04
29 Nissinen Matti Navi 1.27.33 0.35.41 31.63 31.63
30 Lönnfeldt Erik OK77 1.29.02 0.37.10 30.93 30.93
31 Sarparanta Lasse RaLu 1.29.15 0.37.23 30.68 30.68
Lahtinen Jari Lynx KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 52.31 0.00.00 57.26 57.26
2 Markki Tapio EsSu 52.32 0.00.01 57.04 57.04
3 Virtala Arto LaJy 54.10 0.01.39 55.12 55.12
4 Autio Ossi HyRa 55.16 0.02.45 53.83 53.83
5 Töyrylä Teuvo VeVe 55.28 0.02.57 53.44 53.44
6 Parnetti Roy HyRa 56.44 0.04.13 52.06 52.06
7 Liikkanen Reima RaVa 56.45 0.04.14 51.85 51.85
8 Pellinen Jari AngA 59.42 0.07.11 49.11 49.11
9 Vestola Heikki RaVa 59.56 0.07.25 48.74 48.74
10 Varkila Jorma LamSä 1.00.37 0.08.06 48.01 48.01
11 Wickholm Björn-Erik Raseborg 1.02.19 0.09.48 46.53 46.53
12 Ahlroth Timo TurSa 1.02.53 0.10.22 45.94 45.94
13 Honkimaa Ari EsSu 1.03.24 0.10.53 45.40 45.40
14 Ranta-Puska Kari EsAk 1.04.33 0.12.02 44.42 44.42
15 Hjelm Jouni RaPi 1.04.44 0.12.13 44.13 44.13
16 Saari Kari HPV 1.06.56 0.14.25 42.52 42.52
17 Nevalainen Eero Pihkan 1.07.20 0.14.49 42.11 42.11
18 Jokinen Arto HlS 1.07.23 0.14.52 41.92 41.92
19 Karvonen Jukka LeSi 1.08.00 0.15.29 41.38 41.38
20 Vaara Jari KanSu 1.08.17 0.15.46 41.05 41.05
21 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.09.18 0.16.47 40.29 40.29
22 Toikkanen Jukka PorvU 1.09.32 0.17.01 40.00 40.00
23 Ojapalo Ilkka RR 1.10.40 0.18.09 39.21 39.21
24 Pigg Seppo MU 1.11.45 0.19.14 38.47 38.47
25 Parkkinen Kauko RR 1.11.57 0.19.26 38.21 38.21
26 Levichev Alexandr RUS 1.12.19 0.19.48 37.87 37.87
27 Vainikka Jari Raus 1.13.15 0.20.44 37.24 37.24
28 Laukka John RaVa 1.13.21 0.20.50 37.04 37.04
29 Laaksonen Lasse SuSi 1.14.04 0.21.33 36.54 36.54
30 Selenius Carl Pihkan 1.14.22 0.21.51 36.25 36.25
31 Leppälä Martti HlS 1.17.46 0.25.15 34.53 34.53
32 Kangasmaa Kari KeU 1.18.36 0.26.05 34.02 34.02
33 Herranen Timo Jyry 1.19.12 0.26.41 33.63 33.63
34 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.20.21 0.27.50 33.01 33.01
35 Koistinen Kari HiKi 1.21.05 0.28.34 32.58 32.58
36 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.21.06 0.28.35 32.44 32.44
37 Väre Timo HyRa 1.24.43 0.32.12 30.93 30.93
38 Glad Timo Jyry 1.28.41 0.36.10 29.43 29.43
39 Rantala Jari Koovee 1.32.39 0.40.08 28.05 28.05
40 Simola Pertti EsSu 1.40.03 0.47.32 25.87 25.87
Kuivala Juha TuS HYL -
Pensas Esko LaihLu HYL -
Svärd Rune AOK HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viirto Matti HiKi 45.06 0.00.00 56.90 56.90
2 Helkkula Rauli TuMe 46.08 0.01.02 55.42 55.42
3 Saramäki Jukka Lynx 47.28 0.02.22 53.67 53.67
4 Salmi Veijo RR 47.51 0.02.45 53.04 53.04
5 Heikka Jarmo HiKi 48.23 0.03.17 52.26 52.26
6 Heinonen Veli-Matti RR 48.43 0.03.37 51.71 51.71
7 Sani Mikko HU-46 49.09 0.04.03 51.06 51.06
8 Tuomola Touko Rasti88 50.05 0.04.59 49.92 49.92
9 Tervo Vesa RR 50.14 0.05.08 49.59 49.59
10 Piironen Markku KR 50.19 0.05.13 49.32 49.32
11 Valkonen Timo RR 50.37 0.05.31 48.84 48.84
12 Aherto Jorma LS-37 51.23 0.06.17 47.93 47.93
13 Väätäinen Seppo EsSu 51.56 0.06.50 47.24 47.24
14 Halme Tapio AngA 52.18 0.07.12 46.73 46.73
15 Helkkula Simo PiTa 52.43 0.07.37 46.18 46.18
16 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 53.02 0.07.56 45.73 45.73
17 Vainio Jarmo HlS 56.04 0.10.58 43.09 43.09
18 Forsström Ove Raseborg 56.18 0.11.12 42.74 42.74
19 Kuivala Hannu TuS 57.11 0.12.05 41.92 41.92
20 Ruohoniemi Aimo EsAk 57.54 0.12.48 41.24 41.24
21 Lempinen Heikki Raseborg 1.00.14 0.15.08 39.49 39.49
22 Hongisto Keijo LoJa 1.00.59 0.15.53 38.85 38.85
23 Pettersson Staffan Lynx 1.01.01 0.15.55 38.67 38.67
24 Tiilikainen Teuvo HlS 1.04.08 0.19.02 36.64 36.64
25 Tarvainen Juhani PiTa 1.05.48 0.20.42 35.57 35.57
26 Syrjänen Hannu RaVi 1.05.59 0.20.53 35.33 35.33
27 Ruokamo Eero ONMKY 1.06.52 0.21.46 34.73 34.73
28 Nykänen Pentti Jyry 1.07.11 0.22.05 34.42 34.42
29 Niemi Ilkka EsSu 1.08.40 0.23.34 33.54 33.54
30 Tamminen Pentti PertPe 1.08.58 0.23.52 33.26 33.26
31 Niskanen Heikki TVV 1.10.34 0.25.28 32.37 32.37
32 Olli Reijo VaHa 1.15.43 0.30.37 30.05 30.05
33 Terävä Seppo XYZ 1.18.20 0.33.14 28.92 28.92
34 Kallio Lasse SuSi 1.18.38 0.33.32 28.69 28.69
35 Paikkala Jarmo Jyry 1.19.43 0.34.37 28.19 28.19
36 Pammo Kalervo VaHa 1.20.14 0.35.08 27.89 27.89
37 Koskialho Jouko RaLu 1.26.56 0.41.50 25.63 25.63
38 Hyvönen Markku RasPi 1.27.35 0.42.29 25.33 25.33
39 Kurki Timo EsSu 1.30.38 0.45.32 24.38 24.38
40 Laukka Ville Raus 1.39.17 0.54.11 22.16 22.16
Tolvanen Markku SalVie HYL -
Vuorinen Ossi HlT HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 43.54 0.00.00 56.11 56.11
2 Loukonen Veikko PiKe 44.37 0.00.43 55.06 55.06
3 Karvonen Jorma SOC 46.31 0.02.37 52.67 52.67
4 Wessman Risto HiKi 50.42 0.06.48 48.19 48.19
5 Kesti Tapani KuortKu 50.56 0.07.02 47.83 47.83
6 Kallio Kari SuSi 51.20 0.07.26 47.33 47.33
7 Tolvanen Mauri LeSi 53.31 0.09.37 45.27 45.27
8 Liitiäinen Reijo AOK 54.44 0.10.50 44.15 44.15
9 Nippala Juhani Jyry 55.44 0.11.50 43.23 43.23
10 Rautarae Veikko HirvHe 56.00 0.12.06 42.91 42.91
11 Vannas Hannu MSParma 56.18 0.12.24 42.56 42.56
12 Kurvinen Veijo HiKi 56.33 0.12.39 42.25 42.25
13 Korpinen Seppo RR 58.11 0.14.17 40.95 40.95
14 Kataja Lasse SuSi 58.44 0.14.50 40.45 40.45
15 Korhonen Seppo OH 58.59 0.15.05 40.17 40.17
16 Peltola Timo MSParma 59.15 0.15.21 39.87 39.87
17 Uljas Risto Jyry 59.50 0.15.56 39.37 39.37
18 Hyvönen Eero PorvU 1.00.38 0.16.44 38.74 38.74
19 Kätkä Vesa Reima 1.01.56 0.18.02 37.82 37.82
20 Visa Jouko SuSi 1.02.04 0.18.10 37.63 37.63
21 Pajala Tauno EsSu 1.02.50 0.18.56 37.06 37.06
22 Ahtiainen Pertti KR 1.03.17 0.19.23 36.69 36.69
23 Mäkinen Jaakko AngA 1.04.32 0.20.38 35.88 35.88
24 Rönkkö Paavo EsSu 1.05.25 0.21.31 35.29 35.29
25 Virtanen Markku EsAk 1.05.41 0.21.47 35.05 35.05
26 Mattila Hannu EsAk 1.05.58 0.22.04 34.79 34.79
27 Heinonen Heikki LHR 1.06.03 0.22.09 34.65 34.65
28 Laine Juhani KaRa 1.06.33 0.22.39 34.29 34.29
29 Holappa Paavo TVV 1.06.34 0.22.40 34.18 34.18
30 Romula Tuomo Mesik 1.07.21 0.23.27 33.68 33.68
31 Orrensalo Reijo TuVi 1.07.22 0.23.28 33.57 33.57
32 Tolvanen Harri Pihkan 1.08.36 0.24.42 32.87 32.87
33 Kanste Pekka Raseborg 1.09.13 0.25.19 32.48 32.48
34 Kihlman Klaus PiTa 1.09.50 0.25.56 32.10 32.10
35 Valldén Kari LeSi 1.10.20 0.26.26 31.78 31.78
36 Kankaanpää Jussi RaJu 1.10.51 0.26.57 31.45 31.45
37 Vuorio Olavi JäPa 1.11.20 0.27.26 31.14 31.14
38 Parjanne Mikko EsSu 1.11.22 0.27.28 31.03 31.03
39 Juvonen Jorma EsSu 1.12.18 0.28.24 30.54 30.54
40 Lindberg Pekka LeSi 1.14.15 0.30.21 29.65 29.65
41 Reijula Tapio Mesik 1.14.53 0.30.59 29.31 29.31
42 Kangasaho Simo HiKi 1.15.31 0.31.37 28.97 28.97
43 Paldanius Jorma TuS 1.15.43 0.31.49 28.81 28.81
44 Kytöjoki Juhani Jyry 1.16.52 0.32.58 28.29 28.29
45 Paasikallio Martti JäPa 1.19.04 0.35.10 27.42 27.42
46 Nenonen Mauri EsSu 1.19.47 0.35.53 27.09 27.09
47 Harju Hannu EsSu 1.23.43 0.39.49 25.73 25.73
48 Helin Jorma Jyry 1.27.10 0.43.16 24.64 24.64
49 Parviainen Martti XYZ 1.27.25 0.43.31 24.49 24.49
50 Kämpe Leif Raseborg 1.29.25 0.45.31 23.87 23.87
51 Heiskanen Risto EsSu 1.29.43 0.45.49 23.71 23.71
52 Partanen Risto HyRa 1.30.47 0.46.53 23.36 23.36
53 Ekholm Hans AOK 1.41.09 0.57.15 20.90 20.90
54 Kuosa Harri LoJa 1.41.54 0.58.00 20.68 20.68
Mouhu Reijo RaKaS HYL -
Äikäs Esko TikSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Jorma Navi 45.07 0.00.00 47.74 47.74
2 Tiira Pentti Lynx 47.08 0.02.01 45.49 45.49
3 Laine Erkki AngA 51.30 0.06.23 41.44 41.44
4 Rapakko Timo SuSi 52.49 0.07.42 40.22 40.22
5 Elomaa Pekka EsSu 53.27 0.08.20 39.56 39.56
6 Paasonen Seppo Pihkan 53.58 0.08.51 39.00 39.00
7 Hedenström Rauno MaMa 54.14 0.09.07 38.63 38.63
8 Tolonen Kalle Mesik 54.32 0.09.25 38.24 38.24
9 Rusko Heikki VaajTe 54.35 0.09.28 38.02 38.02
10 Rönn Ralf AOK 58.00 0.12.53 35.61 35.61
11 Leino Reijo HiKi 58.34 0.13.27 35.10 35.10
12 Palomäki Mikko HyRa 1.00.44 0.15.37 33.69 33.69
13 Österberg Reino LeSi 1.02.21 0.17.14 32.66 32.66
14 Pöyhiä Jorma RaKaS 1.02.41 0.17.34 32.33 32.33
15 Åberg Karl-Erik EsSu 1.03.23 0.18.16 31.82 31.82
16 Punkero Toivo LS-37 1.04.19 0.19.12 31.20 31.20
17 Anjala Risto LS-37 1.04.21 0.19.14 31.03 31.03
18 Kiiski Osmo SomEsa 1.04.52 0.19.45 30.64 30.64
19 Salminen Kari MikVa 1.06.16 0.21.09 29.84 29.84
20 Mäkinen Matti Mesik 1.07.44 0.22.37 29.05 29.05
21 Visa Rauno SuSi 1.08.14 0.23.07 28.69 28.69
22 Koivula Keijo HyRa 1.08.26 0.23.19 28.47 28.47
23 Mikkola Ilkka EsSu 1.09.09 0.24.02 28.03 28.03
24 Pohjola Eino Mesik 1.11.01 0.25.54 27.16 27.16
25 Sonkki Juhani PR 1.11.25 0.26.18 26.87 26.87
26 Perkinen Osmo Pihkan 1.19.00 0.33.53 24.16 24.16
27 Niinimäki Jukka HyRa 1.22.11 0.37.04 23.11 23.11
28 Karila Veijo Pihkan 1.39.02 0.53.55 19.08 19.08
Seitajoki Reijo Jyry HYL -
Kleemola Pauli PertPe HYL -
Kivistö Erkki Pihkan HYL -
Hämäläinen Reijo Pihkan HYL -
Smedslund Torsten OK77 KES -
Kärkkäinen Eero EKP KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viiri Jyrki HirvHe 54.58 0.00.00 39.86 39.86
2 Aittamäki Pentti Pihkan 56.13 0.01.15 38.67 38.67
3 Salmi Tarmo JoKu 57.33 0.02.35 37.47 37.47
4 Kuutti Jorma PertPe 58.15 0.03.17 36.73 36.73
5 Wastimo Reijo Pihkan 58.40 0.03.42 36.17 36.17
6 Heikkilä Mikko MaMa 58.45 0.03.47 35.82 35.82
7 Numminen Kimmo MeKo 1.00.42 0.05.44 34.39 34.39
8 Setälä Toivo JäPa 1.02.03 0.07.05 33.36 33.36
9 Klinga Esa LS-37 1.03.59 0.09.01 32.08 32.08
10 Juhonsalo Matti LHR 1.04.30 0.09.32 31.56 31.56
11 Koskinen Lennart EsSu 1.05.11 0.10.13 30.96 30.96
12 Pasonen Armo OK77 1.05.44 0.10.46 30.44 30.44
13 Jokinen Eino HyRa 1.06.04 0.11.06 30.02 30.02
14 Pajuoja Reino EsSu 1.09.22 0.14.24 28.35 28.35
15 Suonpää Pentti EsAk 1.10.37 0.15.39 27.60 27.60
16 Danielsson Stig Raseborg 1.21.21 0.26.23 23.75 23.75
17 Lainema Matti MSParma 1.21.56 0.26.58 23.37 23.37
18 Halonen Valto KuoSu 1.22.09 0.27.11 23.09 23.09
Haaramo Matti EsSu HYL -
Kangasmaa Asko KeU KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 39.02 0.00.00 32.73 32.73
2 Aho Mauri HPV 51.49 0.12.47 24.04 24.04
3 Jakoaho Taisto HyRa 53.52 0.14.50 22.53 22.53
4 Lahti Heikki LeSi 1.03.08 0.24.06 18.72 18.72
5 Koivisto Johan TapTa 1.12.50 0.33.48 15.79 15.79
6 Kärki Viljo EsSu 1.57.13 1.18.11 9.54 9.54
Asikainen Ville XYZ KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 48.46 0.00.00
2 Majoinen Arvo RaKaS 57.05 0.08.19

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ihalainen Jesse Navi 1.02.39 0.00.00 64.56 64.56
2 Salomaa Antti-Ville Navi 1.09.50 0.07.11 56.67 56.67
3 Sainio Antti SKUusi 1.11.14 0.08.35 54.34 54.34
4 Malinen Olli SKUusi 1.12.23 0.09.44 52.28 52.28
5 Lehto Elias KarjUra 1.13.32 0.10.53 50.29 50.29
6 Lipsanen Jeremias Navi 1.13.45 0.11.06 48.96 48.96
7 Itkonen Otto TuS 1.23.48 0.21.09 42.06 42.06
8 Hasu Simo Orient 1.24.27 0.21.48 40.71 40.71

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hulkkonen Mikko SKUusi 1.12.13 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Remahl Ville LS-37 1.08.04 0.00.00

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnala Ville TuS 41.22 0.00.00 35.61 35.61
2 Lönnström Eric Orient 43.55 0.02.33 32.28 32.28
3 Klemola Saul RaKaS 45.53 0.04.31 29.69 29.69
4 Savolainen Esa Pihkan 57.41 0.16.19 22.66 22.66
5 Angerpuro Aaro HS 1.17.10 0.35.48 16.22 16.22

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Talja Eljas OK77 21.52 0.00.00
2 Pais Markus VeVe 22.42 0.00.50
3 Vaenerberg Niko MU 23.32 0.01.40
4 Tervakangas Mikko EsSu 25.37 0.03.45
5 Raipola Tuomas EsSu 27.06 0.05.14
6 Kerkola Teemu SuSi 33.09 0.11.17
7 Rajamäki Miki YKV 44.38 0.22.46
8 Salmenkylä Emil HS 56.12 0.34.20
Sevelius Ville Orient HYL -
Salonen Aapo HS HYL -
Malmberg Henri HS HYL -
Kyngäs Benjamin HS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 14.32 0.00.00
2 Viskari Juuso HiKi 14.53 0.00.21
3 Heinonen Paavo HS 15.39 0.01.07
4 Söderholm Tobias Raseborg 16.39 0.02.07
5 Sandell Cedrik Raseborg 17.19 0.02.47
6 Laasanen Matti LaihLu 18.40 0.04.08
7 Donner Jonny OK77 18.49 0.04.17
8 Kinnala Kalle TuS 20.40 0.06.08
9 Haltia Ilari RR 20.41 0.06.09
10 Ikola Atte HS 21.30 0.06.58
11 Angerpuro Iivo HS 21.33 0.07.01
12 Syrjäläinen Lauri HS 22.00 0.07.28
13 Reijonen Oskari PorvU 23.28 0.08.56
14 Turban Siim EST 27.03 0.12.31
15 Partanen Lauri HyRa 49.52 0.35.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Arttu Lynx 12.07 0.00.00
2 Laitamäki Wille HiKi 13.12 0.01.05
3 Kemppi Topias RR 14.05 0.01.58
4 Hamppu Anton HS 14.13 0.02.06
5 Koskenvuo Aku EsSu 14.36 0.02.29
6 Kuusisto Mikko AngA 15.12 0.03.05
7 Sorsa Antti EsSu 15.41 0.03.34
8 Laaksonen Emil EsSu 15.50 0.03.43
9 Maronen Matias Lynx 16.03 0.03.56
10 Boström Kristian Lynx 16.23 0.04.16
11 Mbembela Karim Lynx 16.30 0.04.23
12 Kallela Luca HS 17.03 0.04.56
13 Rooba Ragnar EST 17.06 0.04.59
14 Laatu Antti HS 17.43 0.05.36
15 Rantala Valtteri Keihäs 20.09 0.08.02
16 Reiman Antti AngA 26.55 0.14.48
17 Laavainen Aamos MSParma 28.10 0.16.03
18 Myllärinen Vertti LappRi 29.08 0.17.01
19 Koponen Matias Lynx 34.03 0.21.56
20 Jacobsson Oskari SKUusi 36.02 0.23.55
21 Jylhä Leo EsSu 42.00 0.29.53

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nikkanen Valtteri HiKi 14.36 0.00.00
2 Roininen Aapo HS 16.13 0.01.37
3 Mäkelä Elias Lynx 18.47 0.04.11
4 Syrjälahti Ossi RaVi 29.54 0.15.18
Tabsai Natwud SuSi HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Donner Jesper OK77 10.42 0.00.00
2 Aaltonen Tatu Lynx 10.43 0.00.01
3 Leiniö Iikka SKUusi 13.24 0.02.42
4 Kopra Jami HlS 13.51 0.03.09
5 Jacobsson Emil SKUusi 13.55 0.03.13
6 Lönnström Elias Orient 16.13 0.05.31
Nuottajärvi Veeti SV KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 9.45 0.00.00
2 Asklöf Viktor Lynx 10.55 0.01.10
3 Reijo Jesse RaVi 11.04 0.01.19
4 Forma Akseli HiKi 12.02 0.02.17
5 Klemettinen Simo S-JKL 12.50 0.03.05
6 Hietala Joni EsSu 14.18 0.04.33
7 Lehtola Matias Lynx 15.32 0.05.47
8 Miettinen Vili Lynx 17.32 0.07.47
9 Forma Kustaa HiKi 18.22 0.08.37
10 Laavainen Alvan MSParma 28.01 0.18.16

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 10.52 0.00.00
2 Peltola Eemil Lynx 11.55 0.01.03
3 Packalén Anton Lynx 12.04 0.01.12
4 Rajamäki Atte YKV 12.22 0.01.30
5 Fritzen Florian KarjUra 12.52 0.02.00
6 Malmberg Vilho HS 13.26 0.02.34
7 Länsiluoto Juho HS 13.49 0.02.57
8 Maronen Markus Lynx 14.02 0.03.10
9 Hiisilä Hannes EsSu 14.05 0.03.13
10 Kettunen Tim SV 14.15 0.03.23
11 Kemppi Anton RR 14.16 0.03.24
12 Kallela Lenni HS 14.25 0.03.33
13 Mjösund Linus Lynx 14.44 0.03.52
14 Pekkala Miikka EsSu 14.47 0.03.55
15 Koponen Rasmus Lynx 15.58 0.05.06
16 Carlsson Oliver EsAk 16.19 0.05.27
17 Kivilaakso Juho Lynx 16.21 0.05.29
18 Hellstedt Oliver Lynx 16.34 0.05.42
19 Salmi Eero HS 16.35 0.05.43
20 Packalen Kasper Lynx 16.57 0.06.05
21 Malmi Juho HS 17.03 0.06.11
22 Nuottajärvi Elias SV 17.05 0.06.13
23 Musse Samiir HS 17.31 0.06.39
24 Saranen Mikael HS 17.56 0.07.04
24 Hirn Mikael HS 17.56 0.07.04
26 Hyvärinen Luukas EsSu 19.21 0.08.29
27 Jakoaho Joona HyRa 19.29 0.08.37
28 Syrjälahti Aaro RaVi 20.12 0.09.20
29 Peltola Otto Lynx 21.34 0.10.42
30 Lammi Tuomo HS 22.02 0.11.10

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parjanne Laura HiKi 50.25 0.00.00 76.97 76.97
2 Suntioinen Riina PR 54.38 0.04.13 70.50 70.50
3 Kukkonen Ellu TP 58.44 0.08.19 65.08 65.08
4 Kyckling Katja HyRa 59.14 0.08.49 64.04 64.04
5 Latva-Kiskola Piia RasKu 59.47 0.09.22 62.96 62.96
6 Orkola Pirita HiKi 59.53 0.09.28 62.37 62.37
7 Fiskars Mikaela Raseborg 59.56 0.09.31 61.83 61.83
8 Karvonen Sara Lynx 1.00.01 0.09.36 61.26 61.26
9 Sandell Eva-Lina Kronan 1.00.19 0.09.54 60.48 60.48
10 Dambe Signe PR 1.01.53 0.11.28 58.48 58.48
11 Isoniemi Tiina Jyry 1.02.31 0.12.06 57.42 57.42
12 Jacobsson Julia TVV 1.03.19 0.12.54 56.23 56.23
13 Liimatainen Anni TuS 1.04.06 0.13.41 55.09 55.09
14 Rantoja Kaija Jyry 1.08.45 0.18.20 50.94 50.94
15 Kalenius Regina KarjUra 1.10.52 0.20.27 49.01 49.01
16 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.11.44 0.21.19 48.01 48.01
17 Meriheinä Sabrina SKUusi 1.15.06 0.24.41 45.47 45.47
18 Laitinen Salla EsAk 1.18.03 0.27.38 43.38 43.38
19 Nyholm Tanja KaRa 1.21.54 0.31.29 40.99 40.99
20 Antell Saara KeU 1.33.17 0.42.52 35.67 35.67
Tahvanainen Venla EsSu KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Emma SV 32.18 0.00.00 66.19 66.19
2 Ojapalo Anna Lynx 32.44 0.00.26 64.74 64.74
3 Hartvik Heli PR 34.38 0.02.20 60.64 60.64
4 Jauhiainen Lena SV 34.42 0.02.24 59.98 59.98
5 Helgerud Bodil NOR 36.07 0.03.49 57.11 57.11
6 Karvonen Tiina SomEsa 37.13 0.04.55 54.91 54.91
7 Salmi Maria LappRi 37.57 0.05.39 53.35 53.35
8 Boxström Agneta SV 38.46 0.06.28 51.74 51.74
9 Sundbäck Jasmin SV 41.20 0.09.02 48.07 48.07
10 Virekunnas Laura TP 42.41 0.10.23 46.11 46.11
11 Kleemola Katri PertPe 43.13 0.10.55 45.11 45.11
11 Diaz Emmi HlS 43.13 0.10.55 45.11 45.11
13 Nuottajärvi Sanna SV 43.47 0.11.29 43.66 43.66
14 Karnit Anita SRD 44.34 0.12.16 42.47 42.47
15 Ray Jenny OK77 51.34 0.19.16 36.34 36.34
16 Laine Matilda RaVi 57.58 0.25.40 32.00 32.00
17 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 58.07 0.25.49 31.59 31.59
18 Reiman Anu AngA 1.07.30 0.35.12 26.92 26.92

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 56.26 0.00.00 62.61 62.61
2 Packalen Auli Lynx 58.24 0.01.58 59.80 59.80
3 Aumo Satu Pihkan 1.00.49 0.04.23 56.75 56.75
4 Ekwik Micaela Lynx 1.06.27 0.10.01 51.33 51.33
5 Partanen Paula HyRa 1.08.35 0.12.09 49.14 49.14
6 Laakso Sanna Hiisi 1.09.54 0.13.28 47.63 47.63
7 Mäkelä Mira Lynx 1.11.52 0.15.26 45.76 45.76
8 Örn Outi KärKV 1.12.37 0.16.11 44.72 44.72
9 Carlsson Sanna EsAk 1.14.19 0.17.53 43.15 43.15
10 Sillanpää Hanna HyRa 1.15.43 0.19.17 41.82 41.82
11 Valkonen Anu S-JKL 1.25.56 0.29.30 36.37 36.37
12 Syrjälahti Elina RaVi 1.25.57 0.29.31 35.89 35.89
13 Luurila Mervi HlT 1.27.48 0.31.22 34.67 34.67
Heikkilä Maija EsAk HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sanna PIF 51.23 0.00.00 79.96 79.96
2 Pekkala Sini EsSu 53.08 0.01.45 76.86 76.86
3 Mattsson Ingela PIF 54.17 0.02.54 74.78 74.78
4 Wartiainen Piritta EsSu 56.35 0.05.12 71.30 71.30
5 Aumo Jeannette Orient 57.08 0.05.45 70.18 70.18
6 Francke Astra EsSu 57.50 0.06.27 68.91 68.91
7 Rantamäki Pernilla EsSu 1.03.39 0.12.16 62.22 62.22
8 Ketola Mervi EsSu 1.06.15 0.14.52 59.41 59.41
9 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 1.07.20 0.15.57 58.09 58.09
10 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.08.33 0.17.10 56.70 56.70
11 Louhi Katri TuS 1.09.01 0.17.38 55.96 55.96
12 Louhisola Meri Lynx 1.09.35 0.18.12 55.15 55.15
13 Mahlamäki Saara EsSu 1.10.23 0.19.00 54.17 54.17
14 Plit Henna Lynx 1.11.25 0.20.02 53.04 53.04
15 Rautakorpi Tiina EsAk 1.12.13 0.20.50 52.11 52.11
16 Tervakangas Sanna EsSu 1.14.22 0.22.59 50.27 50.27
17 Pikkarainen Anu EsAk 1.16.15 0.24.52 48.71 48.71
18 Juhola Piia RaLu 1.19.13 0.27.50 46.57 46.57
19 Sumanen Laura HyRa 1.19.21 0.27.58 46.18 46.18
20 Oja Iina Pihkan 1.27.07 0.35.44 41.78 41.78
21 Kahanpää Hanna EsSu 1.28.37 0.37.14 40.80 40.80
22 Hakuli Mia KeU 1.56.57 1.05.34 30.70 30.70
Jylhä Sirpa EsSu HYL -
Sintonen Anu Pihkan KES -
Rimminen Nelli EsSu KES -
Lundén Kati MaMa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Anu MSParma 48.49 0.00.00 65.12 65.12
2 Autti Marja-Liisa EsSu 50.46 0.01.57 62.15 62.15
3 Kerkola Tiina SuSi 53.32 0.04.43 58.49 58.49
4 Boström Kirsi Lynx 55.18 0.06.29 56.19 56.19
5 Kollanen Teresa Lynx 55.32 0.06.43 55.52 55.52
6 Hagman Terése AOK 55.53 0.07.04 54.75 54.75
7 Varpula Marjut EsSu 57.43 0.08.54 52.60 52.60
8 Westberg-Arrakoski Annika OK77 58.12 0.09.23 51.75 51.75
9 Torp-Donner Heidi OK77 59.50 0.11.01 49.94 49.94
10 Havia-Kinnala Helena AngA 1.02.09 0.13.20 47.70 47.70
11 Ray Carola OK77 1.02.50 0.14.01 46.80 46.80
12 Heikkinen Anniina VeVe 1.05.41 0.16.52 44.40 44.40
13 Remahl Virpi LS-37 1.06.12 0.17.23 43.70 43.70
14 Jern Tove OK77 1.14.13 0.25.24 38.66 38.66
15 Guseff Virpi HirvHe 1.21.27 0.32.38 34.93 34.93
16 Paalanen Anne RR 1.34.00 0.45.11 30.01 30.01
17 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 1.35.31 0.46.42 29.29 29.29
18 Launis Teija Raus 1.38.47 0.49.58 28.08 28.08
Louvet Riitta KangSK HYL -
Pyymäki Pirjo EsSu KES -
Heinaro Mervi EsSu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 53.25 0.00.00 59.25 59.25
2 Sipponen Eija PR 58.39 0.05.14 53.38 53.38
3 Huhtanen Meri TP 1.01.17 0.07.52 50.54 50.54
4 Schoultz von Annika OK77 1.03.33 0.10.08 48.20 48.20
5 Vestola Arja NaTe 1.06.47 0.13.22 45.36 45.36
6 Salmi Kirsti RR 1.06.56 0.13.31 44.75 44.75
7 Moilanen Ulla KaSu 1.07.01 0.13.36 44.19 44.19
8 Juga Liisa KeU 1.12.38 0.19.13 40.31 40.31
9 Rajamäki Terhi KangSK 1.14.35 0.21.10 38.80 38.80
10 Saarikoski Päivi Pihkan 1.23.19 0.29.54 34.32 34.32
11 Käkelä Anne RaVa 1.23.50 0.30.25 33.71 33.71
12 von Frenckell Catarina Raseborg 1.26.19 0.32.54 32.34 32.34
13 Markki Outi EsSu 1.30.23 0.36.58 30.51 30.51
Rantala Maj-Lis KPV KES -
Laev Riina SK Mercu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Irma TurSa 46.47 0.00.00 54.49 54.49
2 Puromies Merja EsSu 47.49 0.01.02 53.00 53.00
3 Moilanen Kirsti MaMa 47.54 0.01.07 52.58 52.58
4 Jumppanen Helena Pihkan 48.07 0.01.20 52.03 52.03
5 Laaksonen Anita TarpSu 48.22 0.01.35 51.44 51.44
6 Kokkila Marita EsSu 48.25 0.01.38 51.07 51.07
6 Malinen Paula KaSu 48.25 0.01.38 51.07 51.07
8 Hjelm Inga RaPi 51.11 0.04.24 47.72 47.72
9 Sani Tuula HU-46 52.34 0.05.47 46.17 46.17
10 Levicheva Nadezda RUS 53.48 0.07.01 44.83 44.83
11 Forsström Rita Raseborg 54.37 0.07.50 43.88 43.88
12 Soanjärvi Tuija Lynx 54.45 0.07.58 43.49 43.49
13 Meriheinä Maire Pihkan 54.50 0.08.03 43.15 43.15
14 Määttä Anne KEV 55.47 0.09.00 42.14 42.14
15 Vapalahti Inkeri SuSi 56.03 0.09.16 41.66 41.66
16 Vaara Marjatta KanSu 57.05 0.10.18 40.64 40.64
17 Hovirinta Marjo TuMe 57.38 0.10.51 39.99 39.99
18 Räikkönen Anneli RaVa 58.28 0.11.41 39.16 39.16
19 Kuisma Tuula SomEsa 58.41 0.11.54 38.75 38.75
20 Töyrylä Marja KyS 1.09.14 0.22.27 32.62 32.62
21 Saari Tarja HPV 1.12.09 0.25.22 31.09 31.09
22 Kangasaho Sirpa HiKi 1.13.31 0.26.44 30.31 30.31
23 Leesment Leena SRD 1.15.27 0.28.40 29.33 29.33
24 Ojapalo Anneli RR 1.15.59 0.29.12 28.92 28.92
Leskinen Tiina Lynx HYL -
Mäki-Simola Elina EsSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 41.19 0.00.00 56.84 56.84
2 Hyvärinen Vappu SaPu 41.21 0.00.02 56.34 56.34
3 Laine Irmeli KaRa 42.33 0.01.14 54.32 54.32
4 Raiko Erja HyRa 43.09 0.01.50 53.13 53.13
5 Lappeteläinen Raija HyRa 47.59 0.06.40 47.39 47.39
6 Illaru Sinikka PePo 50.24 0.09.05 44.75 44.75
7 Laitinen Hellevi EsAk 51.23 0.10.04 43.54 43.54
8 Heinonen Kaija Pihkan 58.39 0.17.20 37.83 37.83
9 Karvonen Iris LeSi 58.43 0.17.24 37.47 37.47
10 Patronen Lea EsAk 1.05.26 0.24.07 33.34 33.34
11 Kanste Helena Raseborg 1.05.57 0.24.38 32.80 32.80
12 Bergström Anneli EsSu 1.06.47 0.25.28 32.11 32.11
13 Koskialho Elisabeth RaLu 1.10.49 0.29.30 30.02 30.02
14 Karnit Niina SRD 1.17.12 0.35.53 27.30 27.30
15 Olli Tuija TarpSu 1.20.54 0.39.35 25.82 25.82
16 Hyvönen Eija RasPi 1.26.55 0.45.36 23.82 23.82
17 Metsämäki Leena TuS 1.27.13 0.45.54 23.52 23.52
Kämäräinen Helena LS-37 KES -
Parjanne Marja-Liisa EsSu HYL -
Strang Heidi HyRa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 49.01 0.00.00 53.31 53.31
2 Laaksonen Raili SuSi 52.08 0.03.07 49.65 49.65
3 Kajava Ritva HlS 52.13 0.03.12 49.10 49.10
4 Suomalainen Marja LeSi 54.18 0.05.17 46.77 46.77
5 Toivonen Vellamo OK77 56.09 0.07.08 44.79 44.79
6 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 57.53 0.08.52 43.03 43.03
7 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 59.45 0.10.44 41.27 41.27
8 Kämäräinen Paula HiKi 1.00.55 0.11.54 40.08 40.08
9 Sundberg Liisa Lynx 1.01.37 0.12.36 39.23 39.23
10 Eskola Pirkko Rasti88 1.05.04 0.16.03 36.77 36.77
11 Kuutti Kirsti PertPe 1.10.01 0.21.00 33.82 33.82
12 Ahonen Ulla HlS 1.11.18 0.22.17 32.87 32.87
13 Honkavaara Paula RaVi 1.12.12 0.23.11 32.12 32.12
Rahkasuo Kaarina Rasti88 HYL -
Lindsten Ulla Jyry HYL -
Wikström Sonja OK77 KES -
Peltola Kati MSParma KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 37.40 0.00.00 44.96 44.96
2 Muikku Rauni Navi 39.35 0.01.55 41.98 41.98
3 Tulokas Tuula SuSi 41.36 0.03.56 39.18 39.18
4 Tanska Eeva EsSu 48.38 0.10.58 32.86 32.86
5 Väisänen Aune RR 54.41 0.17.01 28.65 28.65
6 Havukorpi Airi RaVi 56.55 0.19.15 26.96 26.96
7 Kiiski Eira SomEsa 1.00.59 0.23.19 24.65 24.65
8 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.10.55 0.33.15 20.75 20.75
Tiira Anja Lynx KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 48.58 0.00.00 43.49 43.49
2 Holopainen Kaarina KeU 1.16.54 0.27.56 25.62 25.62
3 Jakoaho Ritva HyRa 1.51.47 1.02.49 16.19 16.19

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 1.34.13 0.00.00
2 Markki Raakel EsSu 1.44.48 0.10.35

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Emmi TuS 54.36 0.00.00 67.97 67.97
2 Hanhijärvi Marjukka EsAk 56.28 0.01.52 64.62 64.62
3 Österman Lilja TuS 57.08 0.02.32 62.79 62.79
4 Hietanen Pinja KS 57.31 0.02.55 61.29 61.29
5 Hyvärinen Emilia RaVa 58.34 0.03.58 59.14 59.14
6 Suominen Marika RR 1.00.07 0.05.31 56.58 56.58
7 Suutari Mirka KS 1.00.37 0.06.01 55.10 55.10
8 Hakala Essi MSParma 1.01.24 0.06.48 53.39 53.39
9 Autti Salla EsSu 1.06.11 0.11.35 48.59 48.59
10 Jylänki Pinja HiKi 1.10.55 0.16.19 44.48 44.48

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arrakoski Sophia OK77 1.05.36 0.00.00 27.84 27.84
2 Lindfelt Suvi LS-37 1.08.39 0.03.03 24.61 24.61
3 Rinne Sara KuortKu 1.19.45 0.14.09 19.46 19.46

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerback Liva OK77 53.05 0.00.00
2 Weiss Michaela OK77 1.06.51 0.13.46

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lönnfeldt Julia OK77 50.16 0.00.00 35.51 35.51
2 Heikinmäki Maija LaihLu 1.05.39 0.15.23 25.83 25.83
3 Tilli Henriikka Lynx 1.23.37 0.33.21 19.22 19.22
4 Kaukonen Ella EsSu 1.32.28 0.42.12 16.41 16.41

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ståhlberg Elisa EsSu 20.40 0.00.00
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 22.17 0.01.37
3 Pernu Saara EsSu 24.05 0.03.25
4 Palmen Aino EsSu 26.29 0.05.49
5 Kovanen Anu S-JKL 28.43 0.08.03
6 Calderara Pia Lynx 32.20 0.11.40
7 Kuusisto Veera AngA 35.08 0.14.28
8 Kopra Anna HlS 35.14 0.14.34
9 Arrakoski Wilma OK77 37.12 0.16.32
10 Pakkanen Raita VeVe 43.15 0.22.35
Weiss Annica OK77 HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Maria EsSu 19.13 0.00.00
2 Haapala Ida RR 20.18 0.01.05
3 Salomäki Eerika SKUusi 21.13 0.02.00
4 Hakuli Hanna SKUusi 22.42 0.03.29
5 Lahdenperä Melina RR 23.51 0.04.38
6 Heinaro Taru EsSu 25.23 0.06.10
7 Aumo Isabella Orient 25.52 0.06.39
8 Munck Nana EsSu 28.02 0.08.49
9 Heiskanen Eevi HS 39.25 0.20.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Norrbacka Salla HyRa 14.36 0.00.00
2 Kangasaho Aino HS 14.42 0.00.06
3 Heikkilä Suvi Lynx 15.01 0.00.25
4 Mårtenson Lydia OK77 15.20 0.00.44
5 Tala Emilia HS 16.16 0.01.40
6 Asklöf Aino Lynx 16.19 0.01.43
7 Salonen Venla HS 16.44 0.02.08
8 Kytäjä Nea HiKi 17.07 0.02.31
9 Lukkari Aino RR 17.53 0.03.17
10 Aumo Sabina Orient 18.06 0.03.30
11 Aho Anni TuS 18.20 0.03.44
12 Salonen Elli HS 18.44 0.04.08
12 Calderara Anna Lynx 18.44 0.04.08
14 Leppäsalmi Sara KeuKi 19.34 0.04.58
15 Latvala Matilda SKUusi 20.43 0.06.07
16 Heikkinen Ida VeVe 22.01 0.07.25
17 Savilahti Anna HS 23.16 0.08.40
18 Ruohola Ilona MSParma 23.34 0.08.58
19 Laitamäki Liina HlS 24.20 0.09.44
20 Tilli Pauliina Lynx 24.52 0.10.16
21 Seppälä Kaisla RR 26.26 0.11.50
22 Tormilainen Helmi Lynx 30.58 0.16.22
Tala Juulia HS HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontkanen Ida KangSK 15.20 0.00.00
2 Annala Sonja HS 18.22 0.03.02
3 Ranta-Puska Maija EsAk 20.37 0.05.17
4 Kosunen Armi HS 20.38 0.05.18
5 Mäkinen Sanni Pihkan 21.19 0.05.59
6 Nietula Minja HS 22.11 0.06.51
7 Rantamäki Ida EsSu 24.32 0.09.12
8 Varonen Netta EsAk 30.45 0.15.25
9 Leesment Sofia SRD 33.53 0.18.33
Kero Ada OK77 KES -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turakainen Veera HS 10.35 0.00.00
2 Lönnström Melissa Orient 11.47 0.01.12
3 Sandell Cilia Raseborg 13.58 0.03.23
4 Lindroth Siiri KaRa 14.45 0.04.10
5 Isoherranen Salla Lynx 16.59 0.06.24
6 Pernu Iiris EsSu 1.00.29 0.49.54

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sallila Katarina HS 12.23 0.00.00
2 Rööm Birgit Ok Ilves 14.33 0.02.10
3 Turkkila Liisa EsSu 14.59 0.02.36
4 Heikinaho Aini RaVi 16.09 0.03.46
5 Varonen Tinja EsAk 17.10 0.04.47
6 Lukkari Outi RR 20.26 0.08.03

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 11.27 0.00.00
2 Hamppu Elina HS 13.28 0.02.01
3 Aaltonen Nelli Lynx 14.38 0.03.11
4 Heinonen Kaisla HS 15.30 0.04.03
5 Heikkinen Roosa VeVe 16.01 0.04.34
6 Laitamäki Lotta HlT 18.11 0.06.44
7 Nikkanen Helmi HiKi 20.19 0.08.52
8 Mbembela Kia Lynx 20.53 0.09.26
9 Hasu Aino Orient 21.56 0.10.29
10 Packalén Lotta Lynx 23.52 0.12.25
11 Suntioinen Iida KaRa 23.54 0.12.27
12 Vesilind Liis SRD 24.30 0.13.03
13 Koponen Terhi RasPi 28.59 0.17.32